Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Arnsberg Cup 2015

  • Tournament dates
  • 14 February 2015
  • 15 February 2015
  • Deadline
  • 8 February 2015
  • Competitors
  • 404 / Unlimited
  • Location
  • Honselerstrasse 7
  • 58511
  • Ludenscheid
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung Arnsberg Cup 2015Ausschreibung Arnsberg Cup 2015

Competitors (404)

Juniors D female -22 kg (3)
Class II (3)
Dilara Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Serin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Yezda Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Amely Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Lara Schwab SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors D female -26 kg (3)
Class II (3)
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Marie Emilia Müller SPORTING Taekwondo Germany Germany
Mayleen Haubrock Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (3)
Class II (3)
Alina Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Gesa Borgmann TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Lamyae Elaamouchi T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D male -22 kg (4)
Class II (4)
Aaron Eucker SPORTING Taekwondo Germany Germany
Alexander Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Beren Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Mohammed Ammar Ay Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors D male -24 kg (6)
Class II (6)
Benjamin Paul Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Flavio Spano Velberter SG Germany Germany
Jonathan-Constantin Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
LUKA RACOVIC TKD GLADBECK Germany Germany
Maximilian Specht Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Nayan Can Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D male -26 kg (3)
Class II (3)
Laurenz Braun TV Becketal Germany Germany
Max Morozov SPORTING Taekwondo Germany Germany
Muhammed-Mirac Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (1)
Class II (1)
TAYANC YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -27 kg (9)
Class I (2)
Beyza Sönmez TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Rita Walter Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Class II (7)
Athina Sidriopoulou Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Dezenisa Hukic LSG Taekwondo Team Germany Germany
Dilan Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Edanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Sara El Molla Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -29 kg (4)
Class I (1)
julie da silva TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Class II (3)
MALIKA CHOUKRI TKD GLADBECK Germany Germany
Nilay ?zbilir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sara Kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -32 kg (11)
Class I (3)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Carmela Calderoni LSG Taekwondo Team Germany Germany
Thais Bruno korea club houdeng Belgium Belgium
Class II (8)
Büsra Seliymanije Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ceylin Demir?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Doreen Alexandrowicz TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Emily Schriek TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Inga Schleußinger VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Sofie Russek Polizeisportverein Gelsenkirchen e. V. Germany Germany
Talya ?zbilir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Yagmur Ece Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -35 kg (7)
Class I (3)
Aylin Sahin Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Katharina van den Bergh TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Class II (4)
FADIME NUR KECE TKD GLADBECK Germany Germany
Luisa Aileen Pauli 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Vanessa Klein TV Becketal Germany Germany
melissa kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -39 kg (7)
Class II (7)
ALEYNA CIKRAK TKD GLADBECK Germany Germany
Aysel Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Basmala Ben-Ajiba Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Ghena El Masri Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Leonie Craes TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Selin Yildirim Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -43 kg (3)
Class I (1)
Jill Marie Beck SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (2)
Cieslak Julia Sportschule Schültke Germany Germany
SINEM ALGÜN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -47 kg (2)
Class II (2)
SERENAY YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Soumaya Akkaoui Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C female -52 kg (1)
Class II (1)
Lisa Marie Killfitt Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -27 kg (18)
Class I (3)
Csongor Székely Königsborner SV Germany Germany
Denis Grewe Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Enders Dennis Velberter SG Germany Germany
Class II (15)
Angelos Rehse TV Becketal Germany Germany
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Devirhan Balik Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Enrico Wamboldt Königsborner SV Germany Germany
Karan Ram T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
MARKO RACOVIC TKD GLADBECK Germany Germany
Markos Georgiou Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Niko Walter Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Ohday Alsadi Königsborner SV Germany Germany
Ole Hoffmann VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Phillip Gerson Polizeisportverein Gelsenkirchen e. V. Germany Germany
RAYANE MAHNIN TKD GLADBECK Germany Germany
Sami Tiryaki Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Theodor Frank SPORTING Taekwondo Germany Germany
Yaser Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -29 kg (15)
Class I (5)
Ergün Isaoglu Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ibrahim Shahvari Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Jeremy Dignat Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Maxim Becker SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (10)
Aiman Challiou Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Artemij Makarov TuB Bocholt Germany Germany
Emre Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Enis Kasumovic Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Joshua-Elias Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Konstantinos Triantafyliiadis Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Noah Beck TV Becketal Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
YAHYA CHOUKRI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -32 kg (13)
Class I (2)
Calvin Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Damian Kaan Siler Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (11)
DENIZ GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Daniel Heller 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Finn Gebauer Polizeisportverein Gelsenkirchen e. V. Germany Germany
Joshua Schroeder TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
MIGUEL MEDINA MONTERO TKD GLADBECK Germany Germany
Noah Chan 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Noam Hartmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Oliver Fox Tkd-Luedenscheid Germany Germany
TOM NADOLNY TKD GLADBECK Germany Germany
Vasileios Georgios Gkaitatzis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yenal Bulut TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (10)
Class I (2)
FERID YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Jason Krakrügge Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (8)
Agan Rustemi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Anas Baaka Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Janik Borgmann TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Jonte Henning Popp TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Julian Herse Velberter SG Germany Germany
Mohamed El Amin Djeffal T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
TALHA TURKUM TKD GLADBECK Germany Germany
Tufan ?lgen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C male -39 kg (8)
Class I (3)
ATAKAN FIRINCI Kobra Bielefeld Germany Germany
Daniil Meyer SPORTING Taekwondo Germany Germany
Leonhard Prusko SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (5)
Bilal Al-jundi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Colin Zastawny TV Becketal Germany Germany
KEREM ULAS TKD GLADBECK Germany Germany
Kerem Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Malte Drosdzol Polizeisportverein Gelsenkirchen e. V. Germany Germany
Juniors C male -43 kg (2)
Class I (2)
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Marc Bugajow Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C male -47 kg (3)
Class II (3)
Deniz Yeniay Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Naim Kimiri Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Robin Carlos Lourenco Winkelmeyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors C male +57 kg (1)
Class II (1)
Thays Mattia van Houten TuB Bocholt Germany Germany
Juniors B female -33 kg (1)
Class II (1)
Selin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -37 kg (9)
Class I (2)
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Laura Goebel TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Class II (7)
Lejla Rustemi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Lena Spillmann 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Noreen Biro Königsborner SV Germany Germany
Rajae Debbali Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sarah Spillmann 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Sina Dorow 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Vanessa Klaas Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -41 kg (14)
Class I (5)
Almira Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Esmanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Jasina Müller Taekwondo Club Bingen e.V. Germany Germany
Romina Klenner Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Yasmine Zarouali Velberter SG Germany Germany
Class II (9)
Anastasia Althoff VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Aylin Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Chiara Schwekendiek 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Cora Hanrath VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Helen Brandes 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Iman Etarapti Velberter SG Germany Germany
Nudem Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Paula Richardt SPORTING Taekwondo Germany Germany
Sarah Bietz VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors B female -44 kg (8)
Class I (5)
Afsharian Atena KDK-Attendorn Germany Germany
Elisabeth Wilmering VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Emilie Sch?fer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Katarina Borrmann TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Viviana Valentino Armare Mainz Germany Germany
Class II (3)
Ayca Tokat TV Becketal Germany Germany
Emily Sophie Werner SPORTING Taekwondo Germany Germany
Larissa Littwin TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors B female -47 kg (4)
Class I (4)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Aylin Acil Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Hannah Jolie Ulferts SPORTING Taekwondo Germany Germany
Melanie Dahlmann Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors B female -51 kg (5)
Class I (3)
Alice Gehrmann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Alina Steincke Sport-Treff-Helene Germany Germany
Salma Arroub Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (2)
Aleya Seliymanije Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Selin Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -55 kg (7)
Class I (3)
Angelina Noa Durdyn Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Lara Elaine Pauli 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (4)
Cansu Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ceren Amstadt Velberter SG Germany Germany
Christina Topaloglou Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Denise Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors B female -59 kg (3)
Class I (1)
Funda Ela Sen VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (2)
Lara Froesch TV Becketal Germany Germany
Vanessa Specht Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors B female +59 kg (3)
Class I (2)
Feime Kinoli Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Katharina Schmeinck TuB Bocholt Germany Germany
Class II (1)
Sena Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male -33 kg (4)
Class I (2)
BORA CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Mohamed Akki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Fynn Babylon VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Jens Antonio Hübert VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors B male -37 kg (16)
Class I (13)
EREN GENC TKD GLADBECK Germany Germany
Esat Turhan SPORTING Taekwondo Germany Germany
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Isanur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jan Martin Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Mohamed Khlifi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Phillip-Enrico Heuschkel 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Rami Simrin T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Romain Floret korea club houdeng Belgium Belgium
Semih Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Thanh Van Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Yassir El hamaoui Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Finn Höller Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jaeson Biegota Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Vassilios Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (16)
Class I (10)
Anas Merzouki Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Can Uzun?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cedric Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Darwin - Tyler Koepp TV Becketal Germany Germany
Edis Causevic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jan Stazenko SPORTING Taekwondo Germany Germany
Justin Chajda Sport-Treff-Helene Germany Germany
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sven Grewe Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Class II (6)
Armin Etarapti Velberter SG Germany Germany
Denis Belaev TV Becketal Germany Germany
Emircan Koska Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Enes Kiyik Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Jeremy Hübert VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
MAX NADOLNY TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B male -45 kg (16)
Class I (12)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Carlo Alba korea club houdeng Belgium Belgium
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Jona Ben Reitzenstein 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Joshua Noel Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Michael Ogloblinski SPORTING Taekwondo Germany Germany
Rames Hosseini Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Raphael Jaschin SPORTING Taekwondo Germany Germany
Sergei Voitenko Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Spyro Kostaras Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tobias Kolland 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Class II (4)
AHMET KECE TKD GLADBECK Germany Germany
Dorian Bloehm Königsborner SV Germany Germany
Jeffrey Hübert VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Kubilay Yueksel TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -49 kg (7)
Class I (5)
Daniel Slijepcevic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Georgios Karagiorgos Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Lambros Theofylakhidis Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Sergio Hornik Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (2)
Joshua Pilz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Miguel-Zakaria Günther 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Juniors B male -53 kg (7)
Class I (6)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Benedict Sarther AC-Team-Devils Germany Germany
Edwin Schäfer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Justin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Maurice Münch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Samet Tas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Simon Hoevener SV 03 Geseke Germany Germany
Juniors B male -57 kg (2)
Class I (1)
Yassine Zarouali Velberter SG Germany Germany
Class II (1)
Paul Jakob Mueller TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Juniors B male -61 kg (1)
Class II (1)
Konstantin Alker VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors B male -65 kg (1)
Class II (1)
Ben Lony TV Becketal Germany Germany
Juniors B male +65 kg (5)
Class I (2)
Kevin Diterle SPORTING Taekwondo Germany Germany
Victor Gillain korea club houdeng Belgium Belgium
Class II (3)
Ehliman Hyusein Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Jonas Hilbig 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Kevin Schimmel SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors A female -42 kg (4)
Class I (2)
Ilaria Bernunzo korea club houdeng Belgium Belgium
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Kellie Babil SV 03 Geseke Germany Germany
Zanam Norwan Habibi Königsborner SV Germany Germany
Juniors A female -44 kg (2)
Class I (2)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ohiana Bruno korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors A female -46 kg (2)
Class II (2)
Ann-Christin Dorow 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Gülistan Hayirli Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (5)
Class I (4)
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Elvan Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Nikola Reichmann SPORTING Taekwondo Germany Germany
Sophia Kusay Chung Gun Hammersbach Germany Germany
Class II (1)
Maya Koch VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors A female -52 kg (3)
Class I (3)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Sonja Germann SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors A female -55 kg (6)
Class I (4)
FATMA AYDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Pascale Kranholdt 1. Taekwondo-Club Hünfeld e.V. Germany Germany
ÜmmÜ Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (2)
Rebekka Horstmann SV DJK Lowick eV Germany Germany
Yvonne Tang TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (1)
Class I (1)
Nicola Keweloh Chung Gun Hammersbach Germany Germany
Juniors A female -63 kg (1)
Class II (1)
Yasmin Arping Velberter SG Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class II (2)
Laura Schenn TV Becketal Germany Germany
Sarah Tenhumberg SV DJK Lowick eV Germany Germany
Juniors A male -45 kg (5)
Class I (3)
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Luka Ueffing TuB Bocholt Germany Germany
Mario Dolniski SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (2)
Marc Marvin Amonat Königsborner SV Germany Germany
Rafail Papadopoulos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A male -48 kg (8)
Class I (7)
Jonas Brandes 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Kevin Antonovicz 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Kevin - Noel Koepp TV Becketal Germany Germany
Matteo Tabbuso korea club houdeng Belgium Belgium
Pierro Grützmacher SPORTING Taekwondo Germany Germany
Sebastian Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Steve Delhalle korea club houdeng Belgium Belgium
Class II (1)
Erwin Eckermann Königsborner SV Germany Germany
Juniors A male -51 kg (5)
Class I (5)
Bekir Yildiz Velberter SG Germany Germany
Hares Hosseini Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Thomas Bonsignore korea club houdeng Belgium Belgium
Yannik Grebe Velberter SG Germany Germany
Juniors A male -55 kg (7)
Class I (5)
Florian Ruiz Bach T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Hendrik Warnecke VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Jannik Arping Velberter SG Germany Germany
Maik Stazenko SPORTING Taekwondo Germany Germany
Mustafa Elfeturi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (2)
Luca Tim Babylon VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Tobias Spilka Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors A male -59 kg (8)
Class I (5)
Alexander Timoschenko SPORTING Taekwondo Germany Germany
Amin Makre T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Egzon Ademaj T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Mehmed-Erdem KULAC Kölner Taekwondo Sterne e.V. Germany Germany
Class II (3)
GÖKHAN ÖZTÜRK Kobra Bielefeld Germany Germany
HASAN AYDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Kerim Demiröz Königsborner SV Germany Germany
Juniors A male -63 kg (10)
Class I (7)
Alexander Diterle SPORTING Taekwondo Germany Germany
Denis Kinoli Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Eray Celik Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Johannes Ruppert Chung Gun Hammersbach Germany Germany
Tarek Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Viktor Begmenko Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Class II (3)
Adis Biberovic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ismail Noor DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Sevki Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A male -68 kg (6)
Class I (3)
Ab del Karim El Bohammouchi Judo Klub Hagen (Abt. Taekwondo) Germany Germany
Paul-Luca Alker VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Rafael Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (3)
FAT?H Öztekin Kobra Bielefeld Germany Germany
OGUZHAN AYDENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (1)
Class I (1)
Brain Rathgeber Budo-Center Wuppertal Germany Germany
Juniors A male -78 kg (3)
Class I (1)
B?nyamin Acar Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Class II (2)
CAN AYDENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Leon Remke TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (5)
Class I (2)
Philip Karkatsch Mudo Gronau Germany Germany
Roman Noory Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Class II (3)
Cihan Colakoglu Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Mike Wetzka TuB Bocholt Germany Germany
Vitali Singer DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Seniors female -46 kg (1)
Class I (1)
Melina Janiel Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors female -49 kg (1)
Class I (1)
Elita Mavsarova korea club houdeng Belgium Belgium
Seniors female -57 kg (2)
Class I (2)
Anna Oenning Taebaek Rhade Germany Germany
Rabea Ruppelt VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Seniors female -62 kg (2)
Class I (2)
Tina Neuhaus Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -67 kg (2)
Class I (2)
Hannah Düster VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors female -73 kg (3)
Class I (2)
Lisa Halbe SPORTING Taekwondo Germany Germany
Nadine Truxius GSV Porz e.V. Germany Germany
Class II (1)
Nazli Bulut TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (3)
Class I (3)
Ahmed Said Oufkir Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Can Schneider Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Jonathan Oenning Taebaek Rhade Germany Germany
Seniors male -63 kg (4)
Class I (3)
Abdullah Bayazid Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Ey?p Bolatli KDK-Attendorn Germany Germany
Jakob Ghasemian Armare Mainz Germany Germany
Class II (1)
Habib Üstün Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (5)
Class I (5)
Daniel Bierowiec TKD - TuS Velmede-Bestwig Germany Germany
Inan Sahin Budo-Center Wuppertal Germany Germany
Marlick Leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
Sami Hanana Mudo Gronau Germany Germany
Yahya Sanlimeral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Seniors male -74 kg (8)
Class I (4)
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Phillip Suerth TV Becketal Germany Germany
Udo Koch Budo-Center Wuppertal Germany Germany
YASIN UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Hannes Hormann Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jens Hoffmann VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Nick Teichrib Königsborner SV Germany Germany
Selcuk Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (9)
Class I (6)
Christos Romeos GSV Porz e.V. Germany Germany
Fabian Schneider VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Johannes Schoregge Sport-Treff-Helene Germany Germany
Marcel Roschensky TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Marcel Lenckowski Königsborner SV Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (3)
ALl ROSTOMYAN Kobra Bielefeld Germany Germany
Christopher Kurzmann Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Sebastian Arndt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (5)
Class I (2)
Christoph Schlanzke Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (3)
Amin Benattabou Königsborner SV Germany Germany
Kadir Farah DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Nikolas Voss Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Seniors male +87 kg (7)
Class I (5)
Mario Faross Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Martin Wieczorek Taekwondo Lemgo e.V. Germany Germany
Sebastian Zagorny Taekwondo Lemgo e.V. Germany Germany
Stefan Ulicnik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
ZULKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Josia Krallmann Königsborner SV Germany Germany
Sascha Schmidt SPORTING Taekwondo Germany Germany