Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

TCGB National Championships 2015

  • Tournament dates
  • 21 March 2015
  • Deadline
  • 14 March 2015
  • Competitors
  • 229 / 200
  • Location
  • Bagshot Road
  • RG12 9SE
  • Bracknell
  • Great Britain Great Britain

Downloads

InformationInformation

Competitors (229)

Pee Wee female -20 kg (1)
Class Novice (1)
Melissa Laws Bluewave England England
Pee Wee female -23 kg (2)
Class Intermediate (1)
Fatima Zahra Nur St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Alliyah Kammasoumphou TCGB BJ Academy England England
Pee Wee female -26 kg (3)
Class Advanced (1)
Jena Al-Hashimi grant St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
AMANDA BUSANA REISCHEL UK Martial Arts And Fitness Academy England England
SABEEN BUKHARI UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Pee Wee female -30 kg (2)
Class Intermediate (1)
Shayma Mir St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Sanskriti Gurung STKDD England England
Pee Wee female -34 kg (3)
Class Advanced (2)
Leyna Kammasoumphou TCGB BJ Academy England England
Maysane Kammasoumphou TCGB BJ Academy England England
Class Novice (1)
Umaymah mohamed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pee Wee female -39 kg (1)
Class Novice (1)
LALLA-KHIRA SLIMANI UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Pee Wee male -20 kg (2)
Class Intermediate (1)
Dale Girling TCGB BJ Academy England England
Class Novice (1)
Hayden Brown TCGB BJ Academy England England
Pee Wee male -23 kg (7)
Class Advanced (1)
Rhys Tambat St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (3)
Daniel Santos STKDD England England
Liam Johnson TCGB BJ Academy England England
Mubarak Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Ahan Sen Bluewave England England
Aissa Kammasoumphou TCGB BJ Academy England England
Kacper Nowak Bluewave England England
Pee Wee male -26 kg (6)
Class Intermediate (3)
Cullen Walker Bluewave England England
Ismail Gezer TEAM WATERSIDE England England
Sammy Farmer TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (3)
Nikesh Gurung STKDD England England
THOMAS EGBUJIE UK Martial Arts And Fitness Academy England England
henry george St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pee Wee male -30 kg (9)
Class Advanced (1)
Charlie Green TEAM WATERSIDE England England
Class Intermediate (4)
Jake Johnson TCGB BJ Academy England England
Jawad Idris RTA Tigers England England
Sean Carstens Bluewave England England
cameron algar St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Archie Golder TCGB BJ Academy England England
COSMIN PRELIPCEANU UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Joe Angel Chicken STKDD England England
LEON THEODORPOULOS UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Pee Wee male -34 kg (6)
Class Intermediate (3)
Carlos Williams RTA Tigers England England
Ethan Wilson St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Class Novice (3)
CAMERON MOLLOY UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Furqaan Sumra TEAM WATERSIDE England England
Matthew Bridge Bluewave England England
Children female -30 kg (2)
Class Advanced (1)
Tegan Paynter TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (1)
GULIA NAZARO UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Children female -33 kg (1)
Class Novice (1)
Anushka Sen Bluewave England England
Children female -37 kg (5)
Class Advanced (5)
Kimberley Barnes TEAM WATERSIDE England England
Maisy Cook TEAM WATERSIDE England England
Millie Green TEAM WATERSIDE England England
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Yashmin Sartungi STKDD England England
Children female -41 kg (1)
Class Novice (1)
VIVIAN PETKOVA UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Children female -44 kg (4)
Class Intermediate (1)
Jennifer Ballentine TCGB BJ Academy England England
Class Novice (3)
KAYLA MOURADIAN UK Martial Arts And Fitness Academy England England
MIA COSTI UK Martial Arts And Fitness Academy England England
NATALIE MOURADIAN UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Children female -47 kg (4)
Class Advanced (3)
Munira Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pichamma Rai STKDD England England
STEPHANY SENANAYAKE UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Class Novice (1)
alisa Rai STKDD England England
Children female -51 kg (3)
Class Advanced (2)
Katy Jebson RTA Tigers England England
Paige Stevens TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (1)
angila lingden STKDD England England
Children female +51 kg (6)
Class Intermediate (4)
Annie Lang ALDIS TAEKWONDO England England
Harleigh Lang ALDIS TAEKWONDO England England
Iksa Hangma LIMBU STKDD England England
Miksa Hangma LIMBU STKDD England England
Class Novice (2)
Emily Connolly ALDIS TAEKWONDO England England
SENAY HUSSEIN UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Children male -30 kg (2)
Class Advanced (2)
Isaak Gezer TEAM WATERSIDE England England
Jacob Martin TEAM WATERSIDE England England
Children male -33 kg (8)
Class Advanced (2)
Francisco Pereira St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Nisam Hang LIMBU STKDD England England
Class Intermediate (5)
Jack Gray TEAM WATERSIDE England England
James Hicks TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Jamie Girling TCGB BJ Academy England England
Malik Jayasuriya TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
charlie sharp St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
fabien gregory St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Children male -37 kg (9)
Class Advanced (2)
Alex Thapa STKDD England England
Danial Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (2)
Ashim Shreesh Rana STKDD England England
Oliver Charters TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Class Novice (5)
Hamza Mohammad TEAM WATERSIDE England England
Jack Fuller TCGB BJ Academy England England
Rawan Rai STKDD England England
Riwaaj Gurung STKDD England England
nathaniel jones St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Children male -41 kg (9)
Class Advanced (3)
Riyaj Rai STKDD England England
Ryan Martin TEAM WATERSIDE England England
Ryan Richardson PREMIER KI Great Britain Great Britain
Class Intermediate (3)
Dol Gurung STKDD England England
Subery Mahamed TEAM WATERSIDE England England
Tom Evans TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Class Novice (3)
Johan Magar STKDD England England
Rajip Rai STKDD England England
Ryan Vanden Bluewave England England
Children male -45 kg (5)
Class Advanced (1)
Luke Hatherall WEYMOUTH & DORCHESTER TKD England England
Class Intermediate (2)
Bikram Pun STKDD England England
Simon Ale STKDD England England
Class Novice (2)
Rayn Thapamagar STKDD England England
ashim limbu STKDD England England
Children male -49 kg (8)
Class Advanced (1)
Thomas Carney WEYMOUTH & DORCHESTER TKD England England
Class Intermediate (4)
Charles Ballentine TCGB BJ Academy England England
Ibrahim Salman Bluewave England England
Nikhal Rana Magar STKDD England England
Ritesh Rana STKDD England England
Class Novice (3)
Ethan Terris TEAM WATERSIDE England England
GIOVANNI NAZARO UK Martial Arts And Fitness Academy England England
rojan maden STKDD England England
Children male -53 kg (5)
Class Intermediate (5)
Arbaz Khan TEAM WATERSIDE England England
Jago Gamblin TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Kevin Gurung STKDD England England
Mergim Isufi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
prasad tomy Rana STKDD England England
Children male -57 kg (2)
Class Advanced (1)
Harry Stavropoulos ALDIS TAEKWONDO England England
Class Intermediate (1)
Simon Walker TCGB BJ Academy England England
Children male +57 kg (3)
Class Advanced (1)
Sajik Gurung STKDD England England
Class Intermediate (1)
Hangsham Potangwa STKDD England England
Class Novice (1)
Sahil Rai STKDD England England
Juniors male -48 kg (2)
Class Advanced (2)
Chhewang Roka magar STKDD England England
Imhan Sharifi South Bank TKD England England
Juniors male -55 kg (5)
Class Advanced (3)
Conor Kipping PREMIER KI Great Britain Great Britain
Nikhil Gurung STKDD England England
Zain Ur-Rehman TEAM WATERSIDE England England
Class Intermediate (1)
Prashanta Rai STKDD England England
Class Novice (1)
Tom Pedder ALDIS TAEKWONDO England England
Juniors male -63 kg (13)
Class Advanced (5)
Alex Stock Bluewave England England
Dion Richardson PREMIER KI Great Britain Great Britain
Rapan Rai STKDD England England
Sagar Simkhada STKDD England England
Sailendra Gurung STKDD England England
Class Intermediate (3)
Rasmit Rai STKDD England England
Samuel Hicks TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
alvin shrestha STKDD England England
Class Novice (5)
Khagendra Limbu STKDD England England
Prabhat Malla STKDD England England
Sushang Limbu STKDD England England
Zisman Ur-Rehman TEAM WATERSIDE England England
zac kellaway St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (5)
Class Advanced (2)
Jamie Macneil RTA Tigers England England
Joe Woollett TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Class Intermediate (1)
Kiran THAMSUHANG STKDD England England
Class Novice (2)
Josh Hearn Collins STKDD England England
Sashank Rai STKDD England England
Juniors male +73 kg (3)
Class Advanced (1)
Kamil Nowak Bluewave England England
Class Novice (2)
DANIEL CIOBANU UK Martial Arts And Fitness Academy England England
jason agbeko St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (1)
Class Advanced (1)
Pragati Thapa STKDD England England
Juniors female -49 kg (4)
Class Advanced (2)
Chloe O sullivan Healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Toula Stavropoulos ALDIS TAEKWONDO England England
Class Intermediate (1)
asmita rai STKDD England England
Class Novice (1)
Jennifer Chhantyal STKDD England England
Juniors female -55 kg (7)
Class Advanced (2)
Aya Hijazi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Malsore Isufi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (2)
Shindya RAI STKDD England England
Sumnima Rai STKDD England England
Class Novice (3)
Anupama Rai STKDD England England
Namuna Nembang STKDD England England
Prescilla Thapa STKDD England England
Juniors female -63 kg (4)
Class Advanced (3)
Amy Stock Bluewave England England
Ella Barnes TEAM WATERSIDE England England
Rhiannon Rowsome St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Megha Nembang STKDD England England
Juniors female +63 kg (2)
Class Advanced (1)
Pranita Rana STKDD England England
Class Intermediate (1)
Panuma Rai STKDD England England
Seniors female -49 kg (5)
Class Advanced (3)
Amy Wootten TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
April Selby TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Punam Gurung STKDD England England
Class Intermediate (2)
Hoang Mai STKDD England England
Samjana Sunuwar TCGB LLTKD England England
Seniors female -57 kg (7)
Class Advanced (2)
Deona Chan TEAM WATERSIDE England England
Sita Thapa STKDD England England
Class Intermediate (3)
Sarah Akponasa TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Valentina Stuppia TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Zsuzsanna Lazar ALDIS TAEKWONDO England England
Class Novice (2)
Pooja Kandangwa TCGB LLTKD England England
Semhar Mebre TCGB LLTKD England England
Seniors female -67 kg (4)
Class Advanced (3)
Kerry Reilly TCGB LLTKD England England
Pratista Rai TCGB LLTKD England England
Stacey Winter TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Class Intermediate (1)
DORUTA PRELIPCEANU UK Martial Arts And Fitness Academy England England
Seniors female +67 kg (1)
Class Intermediate (1)
Javiera Soto TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (6)
Class Advanced (3)
Danial Seward St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Daulat Gurung STKDD England England
Sameer Gauchan STKDD England England
Class Intermediate (2)
Bishwas Magar TCGB LLTKD England England
Ka Leung Victor Wan TCGB LLTKD England England
Class Novice (1)
Prabin Limbu STKDD England England
Seniors male -68 kg (17)
Class Advanced (9)
Andrew Taylor Sport Taekwondo Plymouth England England
Biraj Rai STKDD England England
Callum Walker Bluewave England England
Jitiram Rai STKDD England England
Lee Taylor-Lawrence TCGB LLTKD England England
Roberto Belfori St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Sam Gan TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Shinn Tan TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
jay Patel St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (3)
Manjil Pun STKDD England England
Tanwa Sripan TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
kevin Gurung STKDD England England
Class Novice (5)
Adam Turner TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Kevin Madden TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Kevin Thapa TCGB LLTKD England England
Owen Middleton TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Wyeth Frat abay STKDD England England
Seniors male -80 kg (11)
Class Advanced (4)
Dushab Gurung STKDD England England
James Thornton TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Nishan Gurung STKDD England England
Surendra Thapa STKDD England England
Class Intermediate (2)
Matt Giles STKDD England England
Siddhant Rasaily STKDD England England
Class Novice (5)
Akmal Ahmed TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Alex Horlock TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Barry Sadler TCGB LLTKD England England
Sandip Rai STKDD England England
Younis Mohamed TCGB LLTKD England England
Seniors male +80 kg (6)
Class Advanced (4)
CORRIE JAMIESON RTA Tigers England England
Constantin Ciprian Barzu TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Jack Armorgie TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Simon Stephenson TCGB LLTKD England England
Class Intermediate (1)
kamil wladyczynski St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Yunus EMRE YUCEL STKDD England England
Veterans female +67 kg (1)
Class Intermediate (1)
Olwen Barton Bluewave England England
Veterans male -80 kg (1)
Class Intermediate (1)
Adam Paynter TEAM WATERSIDE England England
Veterans male +80 kg (5)
Class Advanced (4)
Elfred Carr St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
John Lang ALDIS TAEKWONDO England England
Mike Green TEAM WATERSIDE England England
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (1)
Lee Stevens TEAM WATERSIDE England England