Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Districtkampioenschappen-Zuid 2009

  • Tournament dates
  • 15 November 2009
  • Deadline
  • 8 November 2009
  • Competitors
  • 151 / 200
  • Location
  • Maaslandlaan 3
  • 6004 GC
  • Weert
  • Netherlands Netherlands

Downloads

UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (151)

Pupils female -24 kg (2)
Class B (1)
Naomi Odekerken Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class C (1)
Laura Kersten Yul-Kok Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (2)
Class B (1)
Beau Weert de Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mariska Kersten Yul-Kok Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (5)
Class B (2)
Demi Meijer Yul-Kok Netherlands Netherlands
ashley pesgens Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (3)
Charity Schellkens Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
demi knoops Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
lorraine coffa Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (7)
Class B (3)
Manon Peeters Yul-Kok Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Shirley Rijenhout Tae Kwon Do Vereniging Kawarmala Netherlands Netherlands
Class C (4)
Jeavonne Satter Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Megan Holinsky Tae Kwon Do Vereniging Kawarmala Netherlands Netherlands
Rachnaa Hunen van Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
silvana coffa Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (4)
Class B (2)
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
dewi withoot Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (2)
Sanne van Gurp Tae Kwon Do Vereniging Kawarmala Netherlands Netherlands
meike dorenberg Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils female -44 kg (3)
Class B (2)
Shannon Kremers Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
danique withoot Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Beyza Ozkara Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Pupils female -50 kg (2)
Class B (1)
whitley flecken Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Ihssane Ayachi Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Pupils female +50 kg (1)
Class C (1)
Chayenna Klander Yul-Kok Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (1)
Class C (1)
Damien Diks Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (6)
Class B (3)
Rishii Mahabier Tae Kwon Do Vereniging Kawarmala Netherlands Netherlands
Scott Dijk van Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Youri Vraets Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class C (3)
Ahmet Ozkara Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Bjorn Deursen van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Niels Donners Yul-Kok Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (7)
Class B (6)
Dion Cox Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Ouassim El Abdellaoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Tim Kockelkoren Yul-Kok Netherlands Netherlands
Yassin El Youssofi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
daan niens Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
damian kramer Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Thom Hoogeboom Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (8)
Class B (2)
Damion Hes Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Ridouan Kasrioui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class C (6)
Akram Benzarka Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Armadillo Hildebrand Tae Kwon Do Vereniging Kawarmala Netherlands Netherlands
Matin Maskitou Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Rik Vucht van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Shane Wanrooij van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Steven Wang Yul-Kok Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (6)
Class B (2)
Mike Kivits Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Quirijn Branten Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Class C (4)
Ayoub Ehahoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Dylan Beekmans Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ferdy Mooren Yul-Kok Netherlands Netherlands
Justin Kuys Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Pupils male -44 kg (3)
Class B (2)
Leonardo Mathon Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
damien keuren Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jordy Gruijters Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Pupils male -50 kg (2)
Class B (2)
Francisco de Rooij Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Jaber Azdad Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (1)
Class B (1)
Gijs Dieterman Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (3)
Class B (2)
Demi Heykhaus Yul-Kok Netherlands Netherlands
Milou van den Hurk Van Buel Sports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Lisa Riitano Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (6)
Class A (1)
Chantal Durieux Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (2)
Sarah Karsten Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
dana boom Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (3)
Lina Mirini Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sanaa Maskitou Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sharona Os van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (4)
Class A (2)
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class B (2)
Anouk Bartelink Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Rabab Azdad Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (2)
Class B (2)
Leandra Boonman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Trishna Mahabali Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (5)
Class B (4)
Lamyae El Kaddouri Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nina Fijneman Yul-Kok Netherlands Netherlands
Richane Mahabali Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
romy gerritsen Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Enkela Lushtaku Yul-Kok Netherlands Netherlands
Aspirants female -64 kg (2)
Class C (2)
Pirisala Sori Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Sanne Stevelmans Yul-Kok Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (3)
Class B (2)
Sven Jansen Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Thomas Boonman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Yusuf Uysal Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (7)
Class A (2)
Joey Elevelt Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Joshua Seelen Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Class B (3)
Boyd Dijk van Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Bryan Hes Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Rushon Kemmel Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (2)
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Kay Akker van/den Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (6)
Class A (1)
Marvin Kentie Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (2)
Niels Starmans Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Prasanna Govindaraj Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class C (3)
Anass El Abdellaoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Carlo Hoedemakers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Julian Eden van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (4)
Class A (2)
Nando van Kempen Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Robert Dassen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ahmet Savas Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Bilal Akdogan Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class A (1)
yassine choaibi Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class B (1)
Jesse de Kok Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (3)
Class A (3)
Ayoub Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Sandro Vrinten Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Aspirants male -64 kg (3)
Class A (2)
Bilal Akoudad Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Lars van Laarhoven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class B (1)
dwight kramer Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (2)
Class A (1)
Ayoup Oqbani Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Class C (1)
Hamza Elmadidi Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (1)
Class B (1)
bryan van schoote Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (3)
Class A (2)
Noaufal Azougagh Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Yorick Thijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (1)
Nando Riitano Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (1)
Class A (1)
Gillvany Satter Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (4)
Class A (4)
Dylan Crijns Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Faigen Keijers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jeffrey Wolfs Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Tony van Happen Tae Kwon Do Vereniging Kawarmala Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (1)
Class C (1)
Omer Akdogan Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Soufiane Achnine Tong-Il venray Netherlands Netherlands
chahid doudouh Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (2)
Class A (1)
Freek Winkelmolen Chin hung Netherlands Netherlands
Class B (1)
Jordi Mulders Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Chris Reacq Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Remy Hoen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Sharon Lowe Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (2)
Class A (1)
carina tobben Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class B (1)
Devon Bogaers Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
Kimberley Nieuwenhuizen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (1)
Class A (1)
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (4)
Class A (2)
Rangadevi Knaapen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Romy van Noije Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class B (1)
vicky gerritsen Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Hind Ayachi Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (3)
Class A (3)
Femke Winkelmolen Chin hung Netherlands Netherlands
Kim Reacq Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Michelle Lorijn de Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Patricia Frenken Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (1)
Class A (1)
Djuri Lavain Yul-Kok Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (2)
Class A (1)
djani velagic Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class B (1)
Stefan Sleutjes Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (1)
Class B (1)
Carlo Peeters Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (4)
Class A (2)
Charaf Bouchiba Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Ronald Venner Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Class B (2)
Dennis Jager Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Teun Verhagen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (2)
Class A (1)
Remco Cox Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Class C (1)
Khalil Khandouk Tong-Il venray Netherlands Netherlands