Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Dorset Taekwondo Championships 2009

  • Tournament dates
  • 25 October 2009
  • Deadline
  • 21 October 2009
  • Competitors
  • 241 / Unlimited
  • Location
  • Littledown Leisure Centre
  • BH7 7DX
  • Bournemouth
  • Great Britain Great Britain

Downloads

Covering LetterCovering Letter
InformationInformation

Competitors (241)

Pee Wee female -25 kg (2)
Class A + B (2)
JEAMY NAVARRO BTS England England
Jeyda Bekir London Team England England
Pee Wee female -28 kg (3)
Class A + B (3)
CHELSEA BANEZ BTS England England
GRACE SMITH St Katherines TKD England England
KYLA CACICHO BTS England England
Pee Wee female -35 kg (3)
Class A + B (3)
Clare Dononlon SPITFIRE England England
Neo Botha Bluewave England England
VIVIENNE WILKES South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -40 kg (1)
Class A + B (1)
EVIE LARGE South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -22 kg (1)
Class A + B (1)
AUSTEN REASON BTS England England
Pee Wee male -25 kg (8)
Class A + B (8)
Ali Hacene London Team England England
Amin Djellaji London Team England England
Ben Hudson Quest Taekwondo England England
Jasper Hickey Quest Taekwondo England England
MUJAHDUR RAHMAN HADRI TAEKWONDO England England
Michael Digby Bluewave England England
OSCAR SWANN TKD CYMRU Wales Wales
michael nutbrown South Hams TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee male -28 kg (7)
Class A + B (7)
Andrzes Warskowski London Team England England
JOSHUA FISHER BTS England England
James Dady Wessex Taekwondo Association England England
Kyle Stanners Wessex Taekwondo Association England England
NADIM MIAH HADRI TAEKWONDO England England
Noah Hickey Quest Taekwondo England England
Zakariya Mohammed London Team England England
Pee Wee male -31 kg (6)
Class A + B (6)
ALVIN SHRESTHA SPITFIRE England England
ARON WOLVERSON BTS England England
Nadir Dafallah London Team England England
Reece Chan Wessex Taekwondo Association England England
SAIF CHOWDHURY South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Yilmaz Bekir London Team England England
Pee Wee male -35 kg (2)
Class A + B (2)
JOSEPH WHITTY TKD CYMRU Wales Wales
NIKASH BURA SPITFIRE England England
Pee Wee male -40 kg (2)
Class A + B (2)
Jaydan Hague Quest Taekwondo England England
Joshua Walker Quest Taekwondo England England
Pee Wee male +40 kg (1)
Class A + B (1)
ALEX SZULC SPITFIRE England England
Cadets female -30 kg (1)
Class B (1)
laurie morley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -35 kg (5)
Class A (3)
CLEIO BANEZ BTS England England
Emily Watson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
KEISH FLETCHER BTS England England
Class B (2)
SUMMER ARMSTRONG SKY England England
georgia morley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -40 kg (8)
Class A (5)
Chelsea Welch Wessex Taekwondo Association England England
GEORGIA BARNES BTS England England
KATIE BRADLEY South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
WHITNEY WRIGHT South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
beth worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (3)
Kyla Angeles London Team England England
MOLLIE SCHOFIELD BTS England England
Nelina Morris London Team England England
Cadets female -45 kg (2)
Class B (2)
Alice Dononlon SPITFIRE England England
Chloe Chan Wessex Taekwondo Association England England
Cadets female -50 kg (2)
Class B (2)
Estafany Opopeza London Team England England
POPPY CONFUE South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets female -55 kg (2)
Class A (1)
Christy Lamb Wessex Taekwondo Association England England
Class B (1)
HANNAH SMEETH SPITFIRE England England
Cadets female +55 kg (2)
Class A (1)
ALEXANDRA THOMAS BTS England England
Class B (1)
elani evangelou South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -30 kg (2)
Class A (1)
jack worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
jacob burnit South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -35 kg (9)
Class A (2)
HARRY REASON BTS England England
Taha Azab London Team England England
Class B (7)
BLAKE CHAPMAN Xtreme Taekwondo England England
Dylan Kean SPITFIRE England England
Dylon Morris London Team England England
Isaiah Mckenzie London Team England England
JOSHUA HAYWOOD BTS England England
Mehdi Hamdi London Team England England
Mehmet Deveci London Team England England
Cadets male -40 kg (15)
Class A (9)
ADAM HARRIS BTS England England
ARCHIE WALDOCK BTS England England
Alex Walker Bluewave England England
DANIEL BLACKBURN BTS England England
JAMIE WRIGHT South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
JASON WALTON BTS England England
Jim Donnelly Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
RORY CULLEN BTS England England
Shuaib Razak London Team England England
Class B (6)
Ben Barns Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
CURTIS VINALL SKY England England
CURTIS RAY SPITFIRE England England
Liam Armstrong London Team England England
Nazin Bekir London Team England England
SAMUAL RAYMENT BTS England England
Cadets male -45 kg (5)
Class A (3)
Ben Davies Wessex Taekwondo Association England England
HARRY WOLVERSON BTS England England
Malek Akbouoj London Team England England
Class B (2)
LOUIS JAMES BTS England England
TOBY SWANN TKD CYMRU Wales Wales
Cadets male -50 kg (2)
Class A (2)
Munur Munuroglu London Team England England
RYAN POWELL SPITFIRE England England
Cadets male -55 kg (1)
Class A (1)
BEN CROSS Mole Valley England England
Cadets male +55 kg (1)
Class B (1)
Tyler Williams SPITFIRE England England
Juniors male -45 kg (2)
Class A (2)
AADARSH PAMPHU SUNWAR TKD England England
JAMIE ABLEY CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (4)
Class A (3)
Fred Donnelly Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
JAMES JOHNSTONE CARRYDUFF Northern Ireland Northern Ireland
mathew luke South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
JAKE SIMPSON BTS England England
Juniors male -51 kg (3)
Class A (2)
Mehdi Alem London Team England England
Piotr Ptak SPITFIRE England England
Class B (1)
Michael O'Donovan SPITFIRE England England
Juniors male -55 kg (6)
Class A (4)
ASHLEY RICHARDS TKD CYMRU Wales Wales
Amin Badr London Team England England
Callum Walker Bluewave England England
Walid Alem London Team England England
Class B (2)
Dean Digby Bluewave England England
MAX SWANN TKD CYMRU Wales Wales
Juniors male -59 kg (9)
Class A (6)
Ahmad Nazari SPITFIRE England England
DIPEN GURUNG SUNWAR TKD England England
George Lee London Team England England
STEVEN JOHNSON BTS England England
ben berger South Hams TKD Great Britain Great Britain
bradley patten South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (3)
ISACC CONFUE South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
James Rate Bluewave England England
Mathew Kopka SPITFIRE England England
Juniors male -63 kg (6)
Class A (4)
ELLIOT COATSWORTH CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JASON JENNINGS TKD CYMRU Wales Wales
Marcus Tubb Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
amarit kalsi future taekwondo England England
Class B (2)
GARY WARDLE BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
Kiefer Lamb Wessex Taekwondo Association England England
Juniors male -68 kg (4)
Class A (3)
LUKE HOLMAN South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
NATHAN WALTON BTS England England
SIMON COLBY TKD CYMRU Wales Wales
Class B (1)
Karl Jones Wessex Taekwondo Association England England
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
SEAN CAMPBELL South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Juniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Lily Leotardi SPITFIRE England England
NATASHA BREWER Mole Valley England England
Juniors female -49 kg (2)
Class A (1)
Melissa Lamb Wessex Taekwondo Association England England
Class B (1)
FIONA WRIGHT BTS England England
Juniors female -52 kg (3)
Class A (2)
FLORENCE DAVIES TKD CYMRU Wales Wales
Lottie Roberts Wessex Taekwondo Association England England
Class B (1)
ANUPAMA RAI SPITFIRE England England
Juniors female -55 kg (6)
Class A (3)
JENNIFER MARJASON BTS England England
Rachel Bungay SPITFIRE England England
TASMEEN TAWIL St Katherines TKD England England
Class B (3)
AFIA AHMED CHAUNDRY HADRI TAEKWONDO England England
EMILY GILLARD BTS England England
NISHA BURA SPITFIRE England England
Juniors female -59 kg (1)
Class A (1)
Rebecca Xerri SPITFIRE England England
Juniors female +68 kg (1)
Class B (1)
SAMANTHA HALL BTS England England
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
JEMMA JOHNSON BTS England England
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
JUDY MARTON St Katherines TKD England England
Sheena Au Yeung SPITFIRE England England
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
CHRISTINA CLARK BTS England England
TIFFANY LIN SKY England England
Seniors female -57 kg (4)
Class B (4)
ANH DANG SKY England England
KATIE LUNDBECH BTS England England
MARLENE ROMERO SKY England England
SARAH BURKE BUCKS NEW UNIVERSITY England England
Seniors female -62 kg (8)
Class A (5)
DEEPALI LODHIA SKY England England
MEL MINH LUONG HADRI TAEKWONDO England England
Natalie Morris London Team England England
REBECCA HODGE SKY England England
Sarah Linnell-Stocks SPITFIRE England England
Class B (3)
FADOVIA THREADWELL HADRI TAEKWONDO England England
GARLING YU SKY England England
Louise Stribling Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Seniors female -67 kg (1)
Class B (1)
PARADINE HAMMOND BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
LORNA MOON BTS England England
Stella Whitehead Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (8)
Class A (7)
Arkan Byati Wessex Taekwondo Association England England
GAVIN DAVISON CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Joel Jackson London Team England England
STEFAN VARZARI HADRI TAEKWONDO England England
TONY O'HARA Combined Services Team Great Britain Great Britain
YOUNG HUN SONG BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
Zoheb Khalid London Team England England
Class B (1)
HAROON AKHTAR HADRI TAEKWONDO England England
Seniors male -63 kg (10)
Class A (7)
AARON FAULKENER BTS England England
ARISTEIDIS SAKELLARIOU BTCB Gibraltar Gibraltar Gibraltar
JIN HWAN KIM BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
Jibreel Malik London Team England England
ROBERTO BELFIORE St Katherines TKD England England
SCOTT ABLEY CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Wayne Nelson Combined Services Team Great Britain Great Britain
Class B (3)
GILES KALINDJIAN Mole Valley England England
Matthew Armitage Combined Services Team Great Britain Great Britain
USMAN ALI HADRI TAEKWONDO England England
Seniors male -68 kg (11)
Class A (8)
Aaron Moss Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
JULIAN MARTON St Katherines TKD England England
Kuzey Akses RTA Tigers England England
MICHAEL BERRY BTS England England
REZAUL HOQUE HADRI TAEKWONDO England England
RICHARD RATHOD TEAM TKD England England
SEBASTIAN DAVIES TKD CYMRU Wales Wales
SIMON COLBY TKD CYMRU Wales Wales
Class B (3)
DARREN ROGERS BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
FREDERICK WELLER SKY England England
ZAHID SADDIQUE HADRI TAEKWONDO England England
Seniors male -74 kg (20)
Class A (13)
ALEXANDER TRINIDAD BTCB Gibraltar Gibraltar Gibraltar
ALEXEY HAPOV SKY England England
Ben Kay Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Chris Fortune Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
DIOSVANIS ESTRADA SKY England England
Delroy Hurst London Team England England
Hamza Fouad Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
JALAL FARHEAD JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
JOHN SMALLBONE HADRI TAEKWONDO England England
Jermain Jones London Team England England
KOIWON LEE BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
MARK JAMISON SKY England England
Oliver May Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class B (7)
ALEC THI BTS England England
BIJAN SHRESTHRA SUNWAR TKD England England
Daniel Klaka Combined Services Team Great Britain Great Britain
EDWARD PATRICK BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
Edward Inge Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
OLIVER SMALL BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
Tom Bailey SPITFIRE England England
Seniors male -80 kg (7)
Class A (2)
Phillip Tovey Combined Services Team Great Britain Great Britain
iqbal singh bola future taekwondo England England
Class B (5)
CHARLIE SMITH BTS England England
Daniel Walton Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
JONATHAN McKEACHERN BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
MARK SMALLBONE HADRI TAEKWONDO England England
SIVEN RUNGIEN BTS England England
Seniors male -87 kg (4)
Class A (2)
ERION FERREIRA HADRI TAEKWONDO England England
KEVIN HISCOCK TKD CYMRU Wales Wales
Class B (2)
Leon Melnicenko Combined Services Team Great Britain Great Britain
Robert Condrey Combined Services Team Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (8)
Class A (4)
HUNWOOD LEE BRISTOL ACADEMY OF SPORT TKD England England
Olumide Faturoti London Team England England
SIMON GRIFFITHS TKD CYMRU Wales Wales
Yami Guba Combined Services Team Great Britain Great Britain
Class B (4)
GABRIEL CANCEL HADRI TAEKWONDO England England
Gordon Morrison Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
MAT PLOSZAJSKI SKY England England
ROYSTON CRANDLEY SPITFIRE England England
Veterans female -57 kg (1)
Class B (1)
Nicola Avery Mole Valley England England
Veterans female -67 kg (1)
Class A (1)
NINA CROSS Mole Valley England England
Veterans female +67 kg (1)
Class B (1)
GWYNETH CLOUGH BTS England England
Veterans male -68 kg (2)
Class B (2)
Cedric Chan Wessex Taekwondo Association England England
JAMES CHAPMAN Xtreme Taekwondo England England
Veterans male -80 kg (1)
Class A (1)
Paul Donnelly Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Veterans male +80 kg (4)
Class A (3)
CARR ELFRED St Katherines TKD England England
DAVID PRICE Xtreme Taekwondo England England
James Auger Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
ADAM KACPEREK Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom