Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

11th UTF British International Open

  • Tournament dates
  • 12 July 2008
  • 13 July 2008
  • Deadline
  • 7 July 2008
  • Competitors
  • 397 / Unlimited
  • Location
  • Seymour Place
  • W1H 5TJ
  • London
  • Great Britain Great Britain

Competitors (397)

Cadets female -30 kg (3)
Class C (3)
Jasmine Delens St Katherines TKD England England
Sarah Khaled St Katherines TKD England England
fatima osman St Katherines TKD England England
Cadets female -35 kg (4)
Class A (1)
shannon murray leinster tkd Ireland Ireland
Class B (2)
keyah lopez de vergara sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
sara lound sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Amelie Hedger Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -40 kg (3)
Class A (1)
Summa Fulgoney FiSTS Team United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
SOPHIE WARDE BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Yasmin Ali St Katherines TKD England England
Cadets female -45 kg (3)
Class A (1)
Fatima Lahmoudi St Katherines TKD England England
Class B (2)
MELLISSA CHICK BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Shirin Klytta Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
Cadets female -50 kg (4)
Class A (2)
Ashlie Mcguigan RTA Tigers England England
Sagida Lahmoudi St Katherines TKD England England
Class B (1)
Jade Francis NEW WAVE TKD England England
Class C (1)
Edda Bjork agustsdottir Team Iceland Iceland Iceland
Cadets female -58 kg (2)
Class C (2)
Kajal Randeva Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Lilly Lavorato NEW WAVE TKD England England
Cadets female +58 kg (4)
Class A (2)
HAJRA IQBAL NAHEED discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Inbibjorg Erla Gretarsdottir Team Iceland Iceland Iceland
Class B (2)
Emily Tilley FiSTS Team United Kingdom United Kingdom
Lisa Laughton SURVIVOR TKD England England
Cadets male -30 kg (10)
Class A (3)
Bilal Benali St Katherines TKD England England
Shuaib Razak Empsi England England
jevon perry sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Class B (5)
Bilal Benali St Katherines TKD England England
Deighton Wilson Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Hamed Jabbari Global Champion Tkd England England
Joe Irving Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Siddhant Limbu JIDOKWAN UK England England
Class C (2)
Darriel Ramku Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Tayub Moshin CHUNG YONG Great Britain Great Britain
Cadets male -35 kg (18)
Class A (10)
ABDUL ALEEM SHARIF discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Caolan Stowe Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Dominic Morgan Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Feyi Pearce Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jamie Wright Sport TKD Plymouth United Kingdom United Kingdom
Matthew Carter London Team England England
Nathan Lewis Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Nemanja Dincic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
Wahidullah Sadat Global Champion Tkd England England
Youssef Mehnaoul Ostermalms TKD Sweden Sweden
Class B (7)
Ajanai Ferguson - Burke SUN SU TKD Great Britain Great Britain
Esmail Jakany St Katherines TKD England England
GEANDER PESSOA BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Jerry Atkinson Lightning TKD England England
Malvin Brown Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Tahirain Ghaffar HADRI TAEKWONDO England England
manveer kalsi future taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Raony De Oliveira SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Cadets male -40 kg (18)
Class A (7)
Billy Mogford FiSTS Team United Kingdom United Kingdom
Christopher Coleman Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Dejan Tomic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
Hamza Benali St Katherines TKD England England
JAMIE ABLEY BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Zoran Jockovic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
sean mcconnell leinster tkd Ireland Ireland
Class B (6)
Adem Emin KIn Chi Taekwondo England England
Ben Davis Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Felix Rutzenhoefer North Rhine Westphalia Taekwondo Union Germany Germany
Sofien Benali St Katherines TKD England England
jacob mcgeady sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
james mclaughlin leinster tkd Ireland Ireland
Class C (5)
Aadarsh Pamphu JIDOKWAN UK England England
Abderahman Hassan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Abdullah Khaled St Katherines TKD England England
Acieb Kobaski JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Ahmed Osman St Katherines TKD England England
Cadets male -45 kg (15)
Class A (6)
Chevon White NEW WAVE TKD England England
Christopher Sweeten KYORUGI TKD England England
Denis Jerke Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
Sebestian Petterson Ostermalms TKD Sweden Sweden
Thomas Coleman London Team England England
colin mcconnell leinster tkd Ireland Ireland
Class B (4)
Jon Axel Jonasson Team Iceland Iceland Iceland
Marcell Bailey Fusion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Stephan Edward Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Tayyibbain Ghaffar HADRI TAEKWONDO England England
Class C (5)
Connor Williams CHUNG YONG Great Britain Great Britain
Muhammed Nader JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
RAYMOND ARANDIA BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Thomas Harson SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
brian moreno sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Cadets male -50 kg (5)
Class A (1)
Amin Badr London Team England England
Class B (3)
Abdullah Khaled Abdusalam St Katherines TKD England England
Isacc Confue Sport TKD Plymouth United Kingdom United Kingdom
Zakhir Muhammad JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Dipen Gurung JIDOKWAN UK England England
Cadets male -54 kg (6)
Class A (1)
George Lee London Team England England
Class B (1)
Luke Haughton First Defence Taekwondo England England
Class C (4)
Elliott Gittens CHUNG YONG Great Britain Great Britain
Hashim Hassan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Joviel Ventour First Defence Taekwondo England England
Sabin Sunwar JIDOKWAN UK England England
Cadets male -58 kg (2)
Class B (1)
ELLIOTT COATSWORTH BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Yujin Gurung JIDOKWAN UK England England
Cadets male +58 kg (5)
Class A (1)
Michal Ratkowski KAROR Poland Poland
Class B (3)
Nathan Jopp SURVIVOR TKD England England
Przemyslaw Ratkowski KAROR Poland Poland
SOROUSH HAJIPOUR BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Mohsen Fahimi Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -20 kg (3)
Class C (3)
Alia Osman St Katherines TKD England England
Giovana Silva SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Razan osman St Katherines TKD England England
Pee Wee female -22 kg (1)
Class C (1)
Lilli Kite-Banks Fusion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -25 kg (1)
Class B (1)
joanna ho leinster tkd Ireland Ireland
Pee Wee female -28 kg (4)
Class B (3)
Ararat Ameen St Katherines TKD England England
MONA BARAKJI BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
lilyann ho leinster tkd Ireland Ireland
Class C (1)
Grace Smith St Katherines TKD England England
Pee Wee female -31 kg (3)
Class A (1)
Serine Lahmoudi St Katherines TKD England England
Class B (1)
Kyla McQuillan First Defence Taekwondo England England
Class C (1)
Jenna Qorchi St Katherines TKD England England
Pee Wee female -35 kg (1)
Class B (1)
Whitney Wright Sport TKD Plymouth United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -40 kg (1)
Class A (1)
GEORGIA O'CONNOR BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -20 kg (4)
Class C (4)
Dawud Grassi St Katherines TKD England England
Jacobus Fenton Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Noah Zarbakht Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Soyfen Grassi St Katherines TKD England England
Pee Wee male -22 kg (3)
Class B (2)
Charlie Hedger Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Zakariya Mohammed Empsi England England
Class C (1)
Charlee Parsons Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -25 kg (18)
Class A (1)
ABUBAKAR IMRAN discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Class B (7)
Harry Vickers NEW WAVE TKD England England
Lewis Nicholas Lightning TKD England England
STEPHEN JOHNSON BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Shaun Hogan Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
cian murray leinster tkd Ireland Ireland
conor doherty leinster tkd Ireland Ireland
samuel mcgeady sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Class C (10)
Connor Hunt SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
In-Kyu Kwon Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Jordan Larrier-Evans RTA Tigers England England
KIERON PARK BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Karan Dehmeshki Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Kian Hamed Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Patrick Carroll Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Sam Chahkotahi Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Shervin Ataee Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
isaah kahn future taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -28 kg (7)
Class A (2)
Sivapriyan Prakash ICHON TKD England England
stephen blake leinster tkd Ireland Ireland
Class B (3)
IBRAHIM IMRAN discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Ousama Benali St Katherines TKD England England
alex martin leinster tkd Ireland Ireland
Class C (2)
Gabriel Murad St Katherines TKD England England
Hisham Hassan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -31 kg (6)
Class A (1)
YOUSEF RAMZAN discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Charles Junior Dauh WESTMINSTER DRAGONS UTF England England
Cyrus Flynn First Defence Taekwondo England England
Harvey Stewart NEW WAVE TKD England England
Class C (2)
ABDUL REHMAN discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Ibrahim Khaled St Katherines TKD England England
Pee Wee male -35 kg (5)
Class B (1)
Bryn - Rhys Rhodes SUN SU TKD Great Britain Great Britain
Class C (4)
Arian Kakpur Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Ayoub Qorchi St Katherines TKD England England
Isaiah Mckenzie Fusion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
joseph mulligan sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -40 kg (7)
Class B (3)
ALEX COATSWORTH BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
DANYAAL KHAN discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Mohammed Khaled Abdusalam St Katherines TKD England England
Class C (4)
Ariya Sultanzad Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Callum Gordon SURVIVOR TKD England England
Hasib Farid SURVIVOR TKD England England
tayfun al sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male +45 kg (3)
Class C (3)
Eamon Pathwary SURVIVOR TKD England England
Kabir Randeva Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Santiago Bayona Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Juniors male -45 kg (9)
Class A (5)
Adam Lundberg Ostermalms TKD Sweden Sweden
JAMIE ABLEY BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Sultan Malik London Team England England
ZIA SATERI BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
jamie barry leinster tkd Ireland Ireland
Class B (4)
Aaron Emin KIn Chi Taekwondo England England
Fabio Belfiore First Defence Taekwondo England England
Ibrahim Jakany St Katherines TKD England England
Parwaiz Sardari Global Champion Tkd England England
Juniors male -48 kg (4)
Class A (3)
Aaron Bradshaw South Hams Taekwondo England England
Amin Badr London Team England England
Patrice Gittens NEW WAVE TKD England England
Class B (1)
Shannon Forsythe SUN SU TKD Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (5)
Class A (2)
Bradley Pattern South Hams Taekwondo England England
NIALL GIBSON BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Mehdi Alem London Team England England
Tarik Ayad Global Champion Tkd England England
Class C (1)
Khalid Hussain JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors male -55 kg (13)
Class A (6)
CAMERON ANNISON BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
GAVIN DAVISON BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
JOHN STEELE BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Joel Jackson London Team England England
Liam Briggs ALL STAR TKD England England
MATTHEW DONNE BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
James Davies Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Jay Patel CHUNG YONG Great Britain Great Britain
Lokman Assifer Global Champion Tkd England England
OSAMA BARAKJI BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
Elizeu Riberio SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Mateullah Ahmadzay Global Champion Tkd England England
Suparn Sapatnekar CHUNG YONG Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (10)
Class A (6)
BEN SHAW BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Freddy Wotton ICHON TKD England England
Imad Benali St Katherines TKD England England
Nicky Relton ALL STAR TKD England England
RYAN UREN BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
SCOTT ABLEY BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
ELLIOTT COATSWORTH BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Massiullah Ahmadzay Global Champion Tkd England England
amarit kalsi future taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Ali Hamza Rizvi St Katherines TKD England England
Juniors male -63 kg (9)
Class A (8)
Ashley Nicholas Lightning TKD England England
Fredrik Helland Keum Gang tkd Norway Norway Norway
HAMZA IQBAL NAHEED discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Jack Knighton NEW WAVE TKD England England
KANE MURPHY FUTURE England England
Michael Chatburn ICHON TKD England England
Samim fakire Global Champion Tkd England England
kane murphy future taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Rico Akanwano JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors male -68 kg (5)
Class A (3)
Julian Marton JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Luke Holman Sport TKD Plymouth United Kingdom United Kingdom
Simon Cobbey TKD CYMRU Wales Wales
Class B (2)
Charlie Gosnell CHUNG YONG Great Britain Great Britain
ali naseri kwon tkd England England
Juniors male -73 kg (6)
Class A (2)
ABTIN ZAFARANI BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Lutalo Muhammad JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Amman Sardary Global Champion Tkd England England
Gravidas Rocky JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Hamzah Begg Global Champion Tkd England England
lael mohamad ebrahimi kwon tkd England England
Juniors male -78 kg (3)
Class A (1)
Chris Fortune Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Axel Valdimarsson Team Iceland Iceland Iceland
Class C (1)
Fahreece Richardson SURVIVOR TKD England England
Juniors male +78 kg (3)
Class A (1)
Alex Marsten RTA Tigers England England
Class B (1)
Alex Marsten RTA Tigers England England
Class C (1)
Lucas Santos SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Juniors female -42 kg (2)
Class A (2)
SAMANTHA KING BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Stacey Jamieson South Hams Taekwondo England England
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Shannon Kincade Heart Of England United Kingdom United Kingdom
Juniors female -46 kg (3)
Class A (2)
Ivana Ljubojevic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
tania orr future taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
MELLISSA CHICK BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Juniors female -49 kg (3)
Class A (2)
NICOLE McGREGOR BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Sophie Howe ALL STAR TKD England England
Class B (1)
Ruby Marlow JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
CATHERINE PHIPPS BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Juniors female -55 kg (2)
Class A (1)
Maisie Large Sport TKD Plymouth United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Yasmine Francis NEW WAVE TKD England England
Juniors female -59 kg (2)
Class A (2)
JADE SLAVEN BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
venessa orr future taekwondo United Kingdom United Kingdom
Juniors female -63 kg (4)
Class A (2)
Rocky Edwin NEW WAVE TKD England England
Sophie Dickson Lightning TKD England England
Class B (2)
Kimberly Meli Malta Taekwondo Federation Malta Malta
Kristin Bjorg Hrolfsdottir Team Iceland Iceland Iceland
Juniors female -68 kg (2)
Class A (1)
ZENAB IQBAL NAHEED discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Laura Price Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (1)
Class A (1)
Stephanie Allen London Team England England
Seniors female -47 kg (2)
Class A (2)
BASIRAT BIODUN AGBAJE Heart Of The Lion Martial Arts Academies Nigeria Nigeria
SAMANTHA KING BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Seniors female -51 kg (7)
Class A (7)
BASIRAT BIODUN SANUSI Heart Of The Lion Martial Arts Academies Nigeria Nigeria
CATHERINE PHIPPS BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Dana Johnson St Katherines TKD England England
Hanna Zajc NATIONAL TEAM SWEDEN Sweden Sweden
Kanika You JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
NATALIE SATERI BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
claire o'rourke leinster tkd Ireland Ireland
Seniors female -55 kg (7)
Class A (5)
Angelique Caput Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
Anna Gordon King's College London Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Lauren Gailor DRAGON TAEKWONDO England England
RUKAYAT BUKOLA OMOWABI Heart Of The Lion Martial Arts Academies Nigeria Nigeria
Tania Viller London Team England England
Class B (1)
Natasha Campbell Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (1)
Miah Tolha WESTMINSTER DRAGONS UTF England England
Seniors female -59 kg (6)
Class A (3)
Lisa Renegasamy DRAGON TAEKWONDO England England
Tamika seward St Katherines TKD England England
sonya mcconnell leinster tkd Ireland Ireland
Class B (1)
CHARLOTTE O'NIELL BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Gaelle Cassini WESTMINSTER DRAGONS UTF England England
IFEOLUWA OGUNRINDE GOODENOUGH TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Seniors female -63 kg (5)
Class A (4)
Annabel Gibson Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
CHIDINMA JOY PETER Heart Of The Lion Martial Arts Academies Nigeria Nigeria
Jayme Cross Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
SHIRIN LAJEVARDI BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Fadouia Threadwell HADRI TAEKWONDO England England
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Doumbia Aminata Mali National Team Mali Mali
Seniors female -72 kg (2)
Class A (1)
ADERONKE OLUFEMI AJUWON TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Class C (1)
Shiva Kordi Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
Seniors female +72 kg (4)
Class A (3)
APPEAL YEMISI ISIMIRE TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Adela Solomon Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
Karolina Kedzierska NATIONAL TEAM SWEDEN Sweden Sweden
Class B (1)
Cassie Muhlhan St Katherines TKD England England
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
GAVIN DAVISON BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Yamine Mokdad Dojang JPS France France
Seniors male -58 kg (13)
Class A (10)
BEN SHAW BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Christian Ngalibi-Fakana JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
HAFIZ OLATUNJI OLANIYAN Heart Of The Lion Martial Arts Academies Nigeria Nigeria
IAN GRAHAM BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Kieron Briggs DRAGON TAEKWONDO England England
Luke Renegasamy DRAGON TAEKWONDO England England
PETER EVOYENE IKOMI TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Salim Izza St Katherines TKD England England
Vladimirs Kapustns SUN SU TKD Great Britain Great Britain
Zoheb Khalid London Team England England
Class B (2)
Gary Singh JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
matt allen kwon tkd England England
Class C (1)
anh tran kwon tkd England England
Seniors male -62 kg (13)
Class A (10)
ADEYEMI SAMUEL OLUTADE TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Carmelo Tarascio Australia Australia Australia
David Sicot Dojang JPS France France
Dawud Izza St Katherines TKD England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jibreel Malik London Team England England
Roberto Belfiore First Defence Taekwondo England England
Tamor Yaqubi WESTMINSTER DRAGON TAEKWONDO United Kingdom United Kingdom
jason owens leinster tkd Ireland Ireland
laurie stoker St Katherines TKD England England
Class B (1)
Danny Darwin JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Keiran Bryans JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
afsar ali sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Seniors male -67 kg (16)
Class A (12)
AHMAD ADESMART ABUBAKAR Heart Of The Lion Martial Arts Academies Nigeria Nigeria
ALI SAMVATI BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Erandi Olimpio JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Josef Spiteri Malta Taekwondo Federation Malta Malta
KUSIKE SYLVESTER MONYEI TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Lee Bocock DRAGON TAEKWONDO England England
MOHAMMAD DOSHMANZIARI BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Olsi Hoxha Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
PAUL GLEN BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Stian Lampe Keum Gang tkd Norway Norway Norway
bradley abeyta future taekwondo United Kingdom United Kingdom
lewis huston future taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
Abi Olanrewaji St Katherines TKD England England
Aziz Amiri JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Chris Chung JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
MATTHEW PRICE UTA-KENT United Kingdom United Kingdom
Seniors male -72 kg (19)
Class A (13)
ADEBOLA EBENEZER OTUBUSHIN TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
DAVID BROWN BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Deon Martin RTA Tigers England England
Jan Petter Hammer Keum Gang tkd Norway Norway Norway
Lawson Theodore KAJYN CLUB France France
Lutalo Muhammad JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Nathan Robinson RTA Tigers England England
OPIA JULIUS EZUEM Heart Of The Lion Martial Arts Academies Nigeria Nigeria
Richard Donald St Katherines TKD England England
Robert Tucker RTA Tigers England England
Sawadogo Ynoussa Taekwondo Elite France France France
farhad sadeghi kwon tkd England England
sadegh ghorbani saeedian kwon tkd England England
Class B (5)
Alec Thi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Dennis Nelson Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
STEPHEN STANLEY UTA-KENT United Kingdom United Kingdom
Sher Ali Rizvi St Katherines TKD England England
Zahid Saddique HADRI TAEKWONDO England England
Class C (1)
James Sharrock CHUNG YONG Great Britain Great Britain
Seniors male -78 kg (14)
Class A (8)
Adrian Tigreros WESTMINSTER DRAGONS UTF England England
Fonzie Charles DRAGON TAEKWONDO England England
Jordan Benson RTA Tigers England England
Mamadou Bah Taekwondo Elite France France France
SATURDAY BASHIR TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Warwick Hart FiSTS Team United Kingdom United Kingdom
Wayne Clarke CHUNG YONG Great Britain Great Britain
iqbal singh boia future taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Brian Johannesson Team Iceland Iceland Iceland
John Smallbone HADRI TAEKWONDO England England
Osita Ariuska-Hill King's College London Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
Adrian Turner GOODENOUGH TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Alex Mann CHUNG YONG Great Britain Great Britain
Malachi Scott St Katherines TKD England England
Seniors male -84 kg (17)
Class A (11)
Anaclet Ngabonziza Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Anthony Oladimeji WESTMINSTER DRAGONS UTF England England
Bauddin Maxime KAJYN CLUB France France
Bjorn Thorleifsson Team Iceland Iceland Iceland
Daníel Jens Pétursson Team Iceland Iceland Iceland
Dean Moody St Katherines TKD England England
Diego Solarte Empsi England England
Meviane Will TKD 78 France France
OLALEKAN SARAFA MAKINDE Heart Of The Lion Martial Arts Academies Nigeria Nigeria
OLUKAYODE RICHARD OREKURIN TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
terry cooper kwon tkd England England
Class B (4)
Kin Ma Wai WESTMINSTER DRAGONS UTF England England
Mustafa Belim Ki Taekwondo Association United Kingdom United Kingdom
Ste Jones Lightning TKD England England
ismael karim kwon tkd England England
Class C (2)
Orlando Bryant RTA Tigers England England
toby howes sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Seniors male +84 kg (9)
Class A (4)
ABIODUN PAUL SAMUEL TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
ANDREW STEPHEN MAIN discipline taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Elliott Coleman JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
RYAN GOMMERSALL BTCB NORTHERN United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Olumide Faturoti Fusion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
motaz ali kwon tkd England England
Class C (3)
Gabriel Cancel HADRI TAEKWONDO England England
Lawrence Stewart SURVIVOR TKD England England
Micheal Kamara Heart Of England United Kingdom United Kingdom
Veterans female -67 kg (1)
Class B (1)
Dionne Wright St Katherines TKD England England
Veterans male +84 kg (1)
Class C (1)
Rodrico Bayona Ocean TaeKwonDo United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male +84 kg (1)
Class C (1)
Rodger Gittens CHUNG YONG Great Britain Great Britain