Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop
  • Official Partner: Musado Martial Arts

14th British Masters Open Championship 2010

  • Tournament dates
  • 20 February 2010
  • Deadline
  • 17 February 2010
  • Competitors
  • 359 / Unlimited
  • Location
  • Pease Pottage Hill
  • RH11 9BQ
  • Crawley
  • Great Britain Great Britain

The 14th British Masters Open Championship 2010 will take place in the K2 Leisure Centre, Crawley.

Downloads

InformationInformation

Competitors (359)

Pee Wee female -20 kg (4)
Class C (4)
Lina Rashid JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
SHAGANA GNANAPANDITHAN GURUMU TAEKWONDO England England
Shayanne Sasoza UTF DRAGONS England England
THARESHA SATHEESH GURUMU TAEKWONDO England England
Pee Wee female -22 kg (4)
Class B (1)
Alex Anderson CARDIFF TIGERS Wales Wales
Class C (3)
Sherika Quallo UTF DRAGONS England England
Tamika Quallo UTF DRAGONS England England
Zaynab Saeed ST KATHERINES England England
Pee Wee female -25 kg (2)
Class B (2)
Chole Vassallo TEAM DRAGON CLUB Malta Malta
SIENA LIMBU GURUMU TAEKWONDO England England
Pee Wee female -28 kg (4)
Class A (1)
Grace Smith ST KATHERINES England England
Class B (3)
Jessica Santhiapillai Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Lauren Linton Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
SANDHYA BALAKRISHNAN GURUMU TAEKWONDO England England
Pee Wee female -31 kg (2)
Class B (2)
Leyla Hassan RTA Tigers England England
Wilkinson Hollie BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Pee Wee female -35 kg (2)
Class B (2)
VAISALY GNANAPANDITHAN GURUMU TAEKWONDO England England
vivienne wilkes South Hams TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee female -40 kg (1)
Class B (1)
Emer Christie TEAM EXTREME IRELAND Ireland Ireland
Pee Wee male -20 kg (8)
Class B (2)
ARAVINTH RATHAKRISHNAN GURUMU TAEKWONDO England England
Maximo - Julius Libid BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Class C (6)
AHMED YASIN GURUMU TAEKWONDO England England
Abraha Yaphet UTF DRAGONS England England
Alan Anil Sun-Su Taekwondo England England
BALESH NITHIRAJAH GURUMU TAEKWONDO England England
Ilyas Hussan HADRI TAEKWONDO England England
Youssef Rashid JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -22 kg (5)
Class C (5)
Dean Koudsi Masters TKD Association England England
Ilyas Kamouch JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
KISHUR NADARAJAH GURUMU TAEKWONDO England England
SURIYAA GNANAPANDITHAN GURUMU TAEKWONDO England England
muhammad Din FUTURE England England
Pee Wee male -25 kg (10)
Class B (6)
AMROU GREENIDGE GURUMU TAEKWONDO England England
Endris Tafilaku ST KATHERINES England England
Harry Mather RTA Tigers England England
Jack Lewis Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Louis Hentszel RTA Tigers England England
michael nutbrown South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class C (4)
IIbrahin Hussan HADRI TAEKWONDO England England
JACK GALLAGHER GURUMU TAEKWONDO England England
M Rahman HADRI TAEKWONDO England England
SANJEVAN BALAMURUGAN GURUMU TAEKWONDO England England
Pee Wee male -28 kg (16)
Class B (5)
Aris Naghibi TAEKWONDO TIGERS England England
David Dinant TAEKWONDO TIGERS England England
Max Stujit Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Roshon Kingsley SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
TARUNUEER SEHMI GURUMU TAEKWONDO England England
Class C (11)
Elijah Thompson-Cros Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Heesham Filali FUTURE England England
Hisham Hassan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Ibrahim Dayyan HADRI TAEKWONDO England England
John Downs CARDIFF TIGERS Wales Wales
NOUR MOHAMMED GURUMU TAEKWONDO England England
Nadim Miah HADRI TAEKWONDO England England
Omid Alavi Masters TKD Association England England
Sami Ullah Khallil Masters TKD Association England England
Sana Ullah Khallil Masters TKD Association England England
ryan Richardson FUTURE England England
Pee Wee male -31 kg (16)
Class A (2)
Ryan Gorman IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
Yogesh Patel BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Class B (6)
ANTHONY AWOTE ESTAPORT SCHOOLS. LAGOS Nigeria Nigeria
James Massey Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
KIERON PARK CHI TAEKWONDO England England
SHAHMEER YASIN GURUMU TAEKWONDO England England
Sohrab Hassanalipour KORYO TKD ACADEMY England England
aseoluwa osomo ESTAPORT SCHOOLS. LAGOS Nigeria Nigeria
Class C (8)
Dion Richardson FUTURE England England
Ethan Stokes RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Gavin Thomas UTF DRAGONS England England
Herbie Dare Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Herbie Dare Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ismail Hussain HADRI TAEKWONDO England England
Mainstone Harry HADRI TAEKWONDO England England
andrzej waskowski FUSION TAEKWONDO England England
Pee Wee male -35 kg (9)
Class A (2)
Fionn Munnelly IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
yilmaz bekir FUSION TAEKWONDO England England
Class B (3)
MUAZZAM UL-HASSAIN GURUMU TAEKWONDO England England
Mannix Fleming Taylor UTF DRAGONS England England
Sebastian Garcia TAEKWONDO TIGERS England England
Class C (4)
Fleming -Taylor Mannix UTF DRAGONS England England
Mateusz Wawryszuk RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Michael Hernandez KORYO TKD ACADEMY England England
Piere Patrick Fleming Taylor UTF DRAGONS England England
Pee Wee male -40 kg (1)
Class C (1)
Rezwan Hussain HADRI TAEKWONDO England England
Pee Wee male -45 kg (1)
Class B (1)
tominson daniel ologunleko ESTAPORT SCHOOLS. LAGOS Nigeria Nigeria
Pee Wee male +45 kg (3)
Class C (3)
Moid Saber Masters TKD Association England England
Shayden Mullings-Hines Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Shayden Mullings-Hines Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -25 kg (3)
Class C (3)
Mona Lami TAEKWONDO TIGERS England England
NITHYA GOVINDARAJ GURUMU TAEKWONDO England England
Talines - Carmona Kiimberley Anne UTF DRAGONS England England
Cadets female -30 kg (1)
Class B (1)
Aishah Saeed ST KATHERINES England England
Cadets female -35 kg (10)
Class A (3)
Fenech Lynsey TEAM DRAGON CLUB Malta Malta
Lauren Wilkinson BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
NEELEENY NITHIRAJAH GURUMU TAEKWONDO England England
Class B (6)
Mona Barakji TAEKWONDO TIGERS England England
Ronny Hentszel RTA Tigers England England
STEPHANIE AWOTE ESTAPORT SCHOOLS. LAGOS Nigeria Nigeria
Shaimaa Filali FUTURE England England
VAISALY GNANAPANDITHAN GURUMU TAEKWONDO England England
sefeoluwa osomo ESTAPORT SCHOOLS. LAGOS Nigeria Nigeria
Class C (1)
Sarah Jamshidi TAEKWONDO TIGERS England England
Cadets female -40 kg (3)
Class A (2)
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
whitney wright South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Roisin Christie TEAM EXTREME IRELAND Ireland Ireland
Cadets female -45 kg (4)
Class B (3)
HANA NAKHUDA GURUMU TAEKWONDO England England
Jemma Sutton FUTURE England England
evie large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class C (1)
Rebecca Amanfo JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Cadets female -50 kg (1)
Class A (1)
Shannon O'Rawe TEAM EXTREME IRELAND Ireland Ireland
Cadets female -54 kg (1)
Class C (1)
Leah Walsh Sun-Su Taekwondo England England
Cadets female -58 kg (1)
Class B (1)
SAHAR AHMADI GURUMU TAEKWONDO England England
Cadets female +58 kg (1)
Class A (1)
Nadia Becker BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Cadets male -25 kg (2)
Class C (2)
Shervin Ataee Masters TKD Association England England
Yaqoob Ali HADRI TAEKWONDO England England
Cadets male -30 kg (11)
Class A (7)
Connor Doherty IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
Conor Neary IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
Jack Woolley IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
Jack Woolley IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
Nahum Smith Robinson Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
VIROSHAN GNANAPANDITHAN GURUMU TAEKWONDO England England
jack worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (2)
DANIELLE MINA KORYO TKD ACADEMY England England
USAMAH HUSSAIN GURUMU TAEKWONDO England England
Class C (2)
Mark Butteling UTF DRAGONS England England
USAMAH HUSSAIN GURUMU TAEKWONDO England England
Cadets male -35 kg (13)
Class A (5)
Austin McNamara IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
Bryn-Rhys Rhodes Sun-Su Taekwondo England England
Darhys Nugent Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
HUMOON AFSARDEIR GURUMU TAEKWONDO England England
Kamranur Rahman KBTA:Sports England England
Class B (6)
Adrian Santhiapillai Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cion Johnson-Smith Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
HAYTHAM GREENIDGE GURUMU TAEKWONDO England England
JESPER MARIA KORYO TKD ACADEMY England England
Neil Patel Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
isaiah mckenzie FUSION TAEKWONDO England England
Class C (2)
Jamie Shawyer ST KATHERINES England England
Joseph Pryor TAEKWONDO TIGERS England England
Cadets male -40 kg (10)
Class A (5)
Aimad Filali FUTURE England England
Graham Anderson Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
JOE GALLAGHER GURUMU TAEKWONDO England England
jamie wright South Hams TKD Great Britain Great Britain
matthew carter FUSION TAEKWONDO England England
Class B (3)
Acieb Karbasi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
ERSHAD AHMADI GURUMU TAEKWONDO England England
SHAHRYAR YASIN GURUMU TAEKWONDO England England
Class C (2)
Kareem Ouladzahrn Chung Yong England England
Mohammed Mohamud UTF DRAGONS England England
Cadets male -45 kg (11)
Class A (5)
Feyi Pearce Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
HARYKARAN SIVAKUMAR GURUMU TAEKWONDO England England
Rico Becker BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Sousa Ribeiro Allan UTF DRAGONS England England
THANGAESH NITHIRAJAH GURUMU TAEKWONDO England England
Class B (6)
Bradley Banton Sun taekwondo club England England
Hammam Abouelfath Global Champion Taekwondo Afghanistan Afghanistan
Leonel Colin Sousa Ribeiro UTF DRAGONS England England
Mahdi Lami TAEKWONDO TIGERS England England
Muhammad Nader JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Tayfun Al Sun taekwondo club England England
Cadets male -50 kg (3)
Class A (1)
DON BERISHA "DON" Kosovo Kosovo
Class B (2)
Bradley Thomas SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Mohammed Abdusalam Global Champion Taekwondo Afghanistan Afghanistan
Cadets male -54 kg (1)
Class B (1)
Jamal Barakji TAEKWONDO TIGERS England England
Cadets male -58 kg (6)
Class B (6)
AMRATPAL SINGH GURUMU TAEKWONDO England England
BARNETT MATTHEW STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Jakub Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Miguel Coelho SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
ROBERT STINTON STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Tiago Coelho SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (5)
Class A (4)
Feyi Pearce Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
HARYKARAN SIVAKUMAR GURUMU TAEKWONDO England England
JAMIE ABLEY CHI TAEKWONDO England England
THANGAES NITHIRAJAH GURUMU TAEKWONDO England England
Class C (1)
Muhammed Nader JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors male -48 kg (4)
Class A (1)
Aran Mee RTA Tigers England England
Class B (1)
Raony De Oliviera SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Class C (2)
Ehsan Ali HADRI TAEKWONDO England England
Nigel Marle Sun taekwondo club England England
Juniors male -51 kg (8)
Class A (4)
KANE ATKINSON GURUMU TAEKWONDO England England
Seiya Sakamato JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Thomas Fontyn Chung Yong England England
ryan powell SPITFIRE England England
Class B (1)
Ali Degham TAEKWONDO TIGERS England England
Class C (3)
Bobby Martev SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Hirbod Kamalipour Masters TKD Association England England
Sam Slight Sun taekwondo club England England
Juniors male -55 kg (7)
Class A (3)
Alex Murphy IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
Cameron Anrison TAEKWONDO TIGERS England England
bishnu gurung SPITFIRE England England
Class C (4)
GURPREET SINGH GURUMU TAEKWONDO England England
Gyu Seong Cho Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
danny spencer SPITFIRE England England
jordan koulouris SPITFIRE England England
Juniors male -59 kg (7)
Class A (6)
Ahmad Nizari SPITFIRE England England
Dipen Gurung SUNWAR TAEKWONDO CLUB England England
Jay Patel Chung Yong England England
Mohammed Ikram KBTA:Sports England England
Steven Weatherly Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Wahid Azizi Sun taekwondo club England England
Class B (1)
Mateullah Ahmadzay Global Champion Taekwondo Afghanistan Afghanistan
Juniors male -63 kg (10)
Class A (4)
GEORGE LEE FUSION TAEKWONDO England England
Gaurdas Chattopadhyay KBTA:Sports England England
bradley patten South Hams TKD Great Britain Great Britain
clarence winnie SPITFIRE England England
Class B (3)
Huzaiffa Rehman KORYO TKD ACADEMY England England
Joshua Wellman Bristol Academy Of Sport Taekwondo Academy England England
Rhys Robinson RTA Tigers England England
Class C (3)
Atiquallah Hussaini CARDIFF TIGERS Wales Wales
Kyle Vassallo TEAM DRAGON CLUB Malta Malta
Kyle Vassallo TEAM DRAGON CLUB Malta Malta
Juniors male -68 kg (12)
Class A (5)
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Mohammad Ahmadfakhroldin KORYO TKD ACADEMY England England
Ryan Woolley IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
Siavash Hassanalipour KORYO TKD ACADEMY England England
levi goodridge SPITFIRE England England
Class B (3)
KAJAMUGAN SHANMUGANATHAN GURUMU TAEKWONDO England England
Sohiab Abbasi Global Champion Taekwondo Afghanistan Afghanistan
jason peace SPITFIRE England England
Class C (4)
Majid Fotuhi Masters TKD Association England England
Mattias O Toole Howes Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Moid Fotuhi Masters TKD Association England England
Waseem Tabib Global Champion Taekwondo Afghanistan Afghanistan
Juniors male -73 kg (5)
Class A (3)
DENIS NEUMAN GURUMU TAEKWONDO England England
Tyrone Okyere JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Zain Kanwal KBTA:Sports England England
Class C (2)
Hasib Zalmai Global Champion Taekwondo Afghanistan Afghanistan
Paul Renzo SUNWAR TAEKWONDO CLUB England England
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Richard Mearns Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Rocky Gravydas JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors male +78 kg (3)
Class B (2)
Himal Pun Magar SUNWAR TAEKWONDO CLUB England England
Kiron Mullings-Kennedy Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Hirad Kamalipour Masters TKD Association England England
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
beth worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (2)
Class B (2)
Ruby Marlow JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Tania Triado JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors female -52 kg (3)
Class A (2)
Daisy Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Shannon O'Rawe TEAM EXTREME IRELAND Ireland Ireland
Class C (1)
Arianna Tinnirello SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (2)
Class A (1)
LEIGHANN LEWIS GURUMU TAEKWONDO England England
Class B (1)
Afia Chaudhry HADRI TAEKWONDO England England
Juniors female -59 kg (5)
Class A (4)
Fatemi Romina TAEKWONDO TIGERS England England
Jane Holder JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Maisie Large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Tasmeem Tawil ST KATHERINES England England
Class B (1)
Kiran Gabbi FUTURE England England
Juniors female -63 kg (1)
Class A (1)
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (2)
Class A (1)
Shadan Waziri Waziri TAEKWONDO TIGERS England England
Class C (1)
Sarah Karbasi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors female +68 kg (1)
Class B (1)
Graciella Lescano JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors female -49 kg (3)
Class A (2)
Judy Marton ST KATHERINES England England
Sheena Au Yeung SPITFIRE England England
Class C (1)
Joanna Antkowiak UTF DRAGONS England England
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
Amina Al-Mossawi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Dana Johnson ST KATHERINES England England
Seniors female -57 kg (6)
Class A (3)
Joanne Aggett SPITFIRE England England
Mavyreen Deah Andres UTF DRAGONS England England
Shireen Mohammadi KORYO TKD ACADEMY England England
Class B (2)
Asmaa Nader JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Julie Renard Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Maria Lyutova UTF DRAGONS England England
Seniors female -62 kg (8)
Class A (6)
Elena Lieder KORYO TKD ACADEMY England England
Minh Luong HADRI TAEKWONDO England England
Myrna Martinetti TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Sarah Linnell-Stocks SPITFIRE England England
Valgriya Karuk UTF DRAGONS England England
Victoria Unt JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Maria Livanos GOODENOUGH TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Fodowia Chaguer HADRI TAEKWONDO England England
Seniors female -67 kg (4)
Class A (2)
Amanda Walton Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Vanessa Orr FUTURE England England
Class C (2)
Georgia Ciulla UTF DRAGONS England England
Magdalena Jarkiewicz RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (1)
Class C (1)
Yaghob Esmaily KORYO TKD ACADEMY England England
Seniors female +73 kg (3)
Class A (2)
Gayle McDonald Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
OSODI FELICIA MARY TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Class C (1)
Elizabeth Mullings-Kennedy Wan Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -54 kg (5)
Class A (5)
IKECHUKWU ENEDUWA TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
MICHEAL LEWIS GURUMU TAEKWONDO England England
Sorwar Ahmed KBTA:Sports England England
Stuart Weekes JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Vladimir Kapustins Sun-Su Taekwondo England England
Seniors male -58 kg (6)
Class A (4)
ADEYEMI SAMUEL OLUTADE TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Kay Punt TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
MUSA Latif KBTA:Sports England England
Raz Rahman KBTA:Sports England England
Class B (1)
Narendan Murralidharan Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Mohamed Ahmed UTF DRAGONS England England
Seniors male -63 kg (13)
Class A (9)
Anthony Ottley UTF DRAGONS England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Lee Taylor-Lawrence Kingston University Taekwondo England England
NWOYE GREG NDUBUISI TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Roberto Belfori ST KATHERINES England England
Stefan-Danut Varrari HADRI TAEKWONDO England England
WINSTON LEWIS GURUMU TAEKWONDO England England
Younghun Song Bristol Academy Of Sport Taekwondo Academy England England
bradley patten South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class C (4)
Sayed Mussawi CARDIFF TIGERS Wales Wales
Simon Price UTF DRAGONS England England
Usman Al HADRI TAEKWONDO England England
Usman Al HADRI TAEKWONDO England England
Seniors male -68 kg (19)
Class A (14)
Erandi Olimpio GOODENOUGH TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Jalal Farhead JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jinhwan Kim Bristol Academy Of Sport Taekwondo Academy England England
Julian Marton ST KATHERINES England England
Julien Guyonnet AWTC England England
Miz Rahman KBTA:Sports England England
OLUIGBO ANTHONY UGOCHUKWU TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Rezaul Hoque HADRI TAEKWONDO England England
Stan Soukrisax BRIGHTON TAEKWONDO ACADEMY England England
Stavros Stavrou Kingston University Taekwondo England England
Subhan Kanwal KBTA:Sports England England
lewis houston FUTURE England England
onderj venter FUSION TAEKWONDO England England
Class B (3)
Alec Thi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Robert Chin-See GOODENOUGH TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Virgil Walton Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Bhupinder Hoonjan HADRI TAEKWONDO England England
Mauro Buskttil TEAM DRAGON CLUB Malta Malta
Seniors male -74 kg (12)
Class A (9)
Ben Kay Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
David Brown TAEKWONDO TIGERS England England
Hamza Haraga Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Jin Han Bristol Academy Of Sport Taekwondo Academy England England
OLANIYAN VICTOR ODUNAYO TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Piotv Domurad JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Renaldo Ziel TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Robert Taaffe IRISH TAEKWONDO UNION Ireland Ireland
Tyrone Okyere JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
HARRES PADSHAH Global Champion Taekwondo Afghanistan Afghanistan
Oliver Small Bristol Academy Of Sport Taekwondo Academy England England
Ralph Mends-odro UTF DRAGONS England England
Seniors male -80 kg (11)
Class A (6)
Adrian Tigreros UTF DRAGONS England England
Antonio Lopez Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Craig Mitchell Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
KOSIN MONDAY TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
M. Javad Doshmanziari TAEKWONDO TIGERS England England
Wayne Clark Chung Yong England England
Class B (3)
Daniel Walton Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Edward Inge Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Jonathan Mayhew GOODENOUGH TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Mark Porter UTF DRAGONS England England
Mohammad Reza Mohammadi Masters TKD Association England England
Seniors male -87 kg (4)
Class A (2)
Alex Kay Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
OBODO EMEKA STANLEY TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Class B (1)
oluwa alao SPITFIRE England England
Class C (1)
Paul Workman SACREMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (6)
Class A (3)
Coleman Elliott JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Kevin Guy JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
SHANGAI NDUBUISI TEAM NIGERIA Nigeria Nigeria
Class B (1)
Gabriel Cancel HADRI TAEKWONDO England England
Class C (2)
Christopher Boumar UTF DRAGONS England England
Stuart Everton FUTURE England England
Veterans female -49 kg (1)
Class A (1)
Hyunjoo Kim JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Veterans male -87 kg (1)
Class B (1)
Adam Kacperek Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male -54 kg (1)
Class A (1)
Stuart Weekes JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male -68 kg (2)
Class A (2)
Ebegibe Valentine JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Ibrahim Asskaravi CARDIFF TIGERS Wales Wales
V.I.P. male +87 kg (1)
Class A (1)
Freddie Carr ST KATHERINES England England