Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Residence Open 2015

  • Tournament dates
  • 31 October 2015
  • Deadline
  • 23 October 2015
  • Competitors
  • 158 / Unlimited
  • Location
  • Wijndaelerduin 27
  • 2554 BX
  • Den Haag
  • Netherlands Netherlands

Downloads

RESIDENCE OPEN 2015 NLRESIDENCE OPEN 2015 NL

Results

ResultsResults

Competitors (158)

Cadets female -37 kg (1)
Class A (1)
Martyna Stasik BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
Cadets female -41 kg (5)
Class A (5)
Aya Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hasna el Fazazi MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Yousra Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (3)
Class A (3)
Jade Weidum Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Katarzyna Pó?rolniczak BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (3)
Class A (3)
Else Tiggelman BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Nicola Kaczmarek BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
Cadets female -51 kg (5)
Class A (5)
Alicja Kowa?dy BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
Magdalena Kwiatkoska Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
NourHouda Achahchah Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Weronika Kaik BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
ZUZANNA Bambrowicz BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
Cadets female -55 kg (4)
Class A (4)
Amelia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Angelica Vermeulen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nisrine Lamnadi Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (2)
Class A (2)
Alicja Ko?szczy?ska BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (4)
Class A (4)
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nelson Kouki Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (4)
Class A (4)
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
YEGHIAZARYAN VAHE TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB Armenia Armenia
Yarello Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
damian dubois Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (6)
Class A (6)
Amine Rech-chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Bellal Khogyanai Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
WASSIL KHERIBI CTAM (Tourcoing) France France
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (3)
Class A (3)
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (3)
Class A (3)
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Vincent Lieuw On Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (4)
Class A (4)
Gianni Ranzetti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
Rohan Mahtabsing SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (3)
Class A (3)
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (4)
Class A (4)
Mohaned Njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ronando Hermsen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Salah Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Thomas van Erven BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (3)
Class A (3)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tim de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Luuk Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (5)
Class A (5)
BADR AL BOUYAOUI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
ilja ottink Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (2)
Class A (2)
Rushon Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (7)
Class A (7)
Gianni Mungra Ata Olympic Netherlands Netherlands
Ismail Qaedi Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nassim Iragui Flevokick Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
PAPYAN KAREN TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB Armenia Armenia
Juniors male -68 kg (4)
Class A (4)
Alex Tangjitwisut Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Amine Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Nigel Rosalia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (2)
Class A (2)
Marchano Bal Bahadoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ricky de Graaf Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Olaf van Lamsweerde Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class A (3)
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Esengul Ozcicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Natalia Swiderska Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (3)
Class A (3)
Jennifer Barbic Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
LOUBNA ELMANSORI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (4)
Class A (4)
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Samantha Boomsma Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sarah Fazli Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
ZUZANNA Kaczmarek BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Kira Strelow Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (6)
Class A (6)
Chrissi Labrakis Olympia Taekwondo club Helsingborg Sweden Sweden
Danielle Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Donna Bosland Flevokick Netherlands Netherlands
Ginna Kram Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Ikram Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
JANNEKE ROB TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Amnah Chehade Olympia Taekwondo club Helsingborg Sweden Sweden
Dina Pouryounes Langeroudi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
HASMIK GRIGORYAN TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB Armenia Armenia
Seniors female -53 kg (5)
Class A (5)
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mariam Barakat Olympia Taekwondo club Helsingborg Sweden Sweden
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
Cecile Komdeur Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Wiktoria Sadowska Olympia Taekwondo club Helsingborg Sweden Sweden
Seniors female -62 kg (3)
Class A (3)
Nora El Hadje Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
laura roebben Pyong won diepenbeek Belgium Belgium
Seniors female -73 kg (4)
Class A (4)
Birsen Kuzucanli Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
anna bindinger KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
christine schmit KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (8)
Class A (8)
Ahmed Said Oufkir Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
POGHOSYAN SARGIS TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB Armenia Armenia
Tommy Ruiling Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
ahmed said oufkir Olympic TKD club Bonn e.v. Germany Germany
oufkir ahmed said Olympic TKD club Bonn e.v. Germany Germany
oufkir ahmed said Olympic TKD club Bonn e.v. Germany Germany
Seniors male -63 kg (7)
Class A (7)
Daniel Heine BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
JELLE PLOMP TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
SYED ZAHEER SHAH KYUNGHEE TAEKWONDO ACADEMY Pakistan Pakistan
joey kayser KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Seniors male -68 kg (7)
Class A (7)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
LUKE ROB TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
alex schammo KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Seniors male -74 kg (4)
Class A (4)
Aad van der Salm Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ayoub Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
MARC TOMBE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Rene van Zon Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (5)
Class A (5)
Boris Djakovic Crescendo Taekwondo Switzerland Switzerland
Norman Hornberger Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Oliver Dimic Olympia Taekwondo club Helsingborg Sweden Sweden
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rob Hansum Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (4)
Class A (4)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Niels van Thiel Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Roy Samson Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Terrance Cooper Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom