Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

7th International "Windmills" Cup 2010

  • Tournament dates
  • 29 May 2010
  • Deadline
  • 22 May 2010
  • Competitors
  • 402 / 500
  • Location
  • Halmaheiraplein 35
  • 3312 GH
  • Dordrecht
  • Netherlands Netherlands

Windmills presents the Fight Night

special fights between Great Britain & the Netherlands





POWERED BY: TAEKROSA THE NETHERLANDS




JAMIE ABLEY - (BTCB TEAM - GBR) VS JOSHUA JANMAAT (TOP TAEKWONDO EEMLAND - NED)

BEN SHAW - (BTCB TEAM - GBR) VS DJORDY JANMAAT (TOP TAEKWONDO EEMLAND - NED)

GAVIN DAVISON - (BTCB TEAM - GBR) VS GIORGIO JANMAAT(TOP TAEKWONDO EEMLAND - NED)

DELROY PALMER - (JAGUAR TAEKWONDO - GBR) VS FAWAT POPAL (ALMERE TAEKWONDO - NED)

STUART A.G. SMIT (TOP TAEKWONDO EEMLAND - NED) VS AYYOUB ENNADIRI (TEAM SEOGONG - NED)

ULVI KAYA (INTERNAT SWISTTAL - GER) VS ZROURI ABDELKADER (MOROCCO NATIONAL TEAM - MOR)

DAVID BROWN (BTCB - GBR) VS RAFIK ZOHRI (TAEKYON HAARLEM - NED)

Downloads

InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (402)

Cadets female -32 kg (3)
Class A (3)
Annika Kunze TKD Swisttal Germany Germany
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
LEIGHARNA EDWARDS BTCB England England
Cadets female -36 kg (1)
Class A (1)
Julia Bartels TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Cadets female -40 kg (8)
Class A (8)
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
KATIE BRADLEY South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Laureen Wagner TIGER ACADEMY Germany Germany
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Rahma Al ourtani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
SARA JAMSHIDI PARVAR BTCB England England
SIMONE ABLEY BTCB England England
WHITNEY WRIGHT South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets female -45 kg (5)
Class A (5)
Chantal Durieux Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Tashira Ririhena Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Cadets female -51 kg (4)
Class A (4)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
LUNA FLORES MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
SHANELLE ROWE BTCB England England
Cadets female -57 kg (4)
Class A (4)
CLOE MORELEY BTCB England England
Cassy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Lasonya Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Nikenia Martis Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Cadets male -24 kg (3)
Class A (3)
JACK AXEWORTHY BTCB England England
JOHN MOLLOY BTCB England England
NEO MOORES BTCB England England
Cadets male -28 kg (6)
Class A (6)
COREY BRADY BTCB England England
Hamed Sadough Esfahan Iran Iran Iran
JACOB CROFT BTCB England England
KIERON PARK BTCB England England
LEWIS NICHOLAS BTCB England England
Ouassim El Abdellaoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Cadets male -32 kg (8)
Class A (8)
ARIZ NAGHIBI BTCB England England
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Alireza Orangi Esfahan Iran Iran Iran
IMAD BEN MESSAOUD MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Imad Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ingo Fachenbach TIGER ACADEMY Germany Germany
Mehran Shoaibi Esfahan Iran Iran Iran
WILLIAM McDONALD BTCB England England
Cadets male -36 kg (5)
Class A (5)
DANE GREENWOOD BTCB England England
JAY WINTER-MERRIN BTCB England England
Rim Zinbi Team Seongong Netherlands Netherlands
SEBASTIAN GARCIA BTCB England England
YOUSRI JAAFARI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets male -40 kg (11)
Class A (11)
Dennis Kim TKD Swisttal Germany Germany
Farshad khorsandi Khorsandi Esfahan Iran Iran Iran
Giovanni Treur ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
JAY SMITH BTCB England England
Joey Eleveld Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
MEHDI ZAHIR MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Mohamed Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Richie Tjin Tjoen Jin Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
TYRONE MOORES-DUFFIELD BTCB England England
Cadets male -45 kg (9)
Class A (9)
Abdessalam Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ayoub Karroumi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
KAINE SHORTT BTCB England England
Maik Denisenko TIGER ACADEMY Germany Germany
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Mohammad zeraati Shams abadi Esfahan Iran Iran Iran
Shayan saadatmand Esfahan Iran Iran Iran
Zakaria Madi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
luke rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets male -51 kg (3)
Class A (3)
Ali Jabari Esfahan Iran Iran Iran
DON BERISHA "DON" Kosovo Kosovo
HOCINE HAMIDA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets male -57 kg (3)
Class A (3)
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Hossein rahmati Nour Esfahan Iran Iran Iran
JAMES WARHURST BTCB England England
Cadets male -64 kg (5)
Class A (5)
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Bilal Akoudad Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Daniel Acker TIGER ACADEMY Germany Germany
JORDAN HAZLETT BTCB England England
Lars van Laarhoven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (12)
Class A (5)
Amir hossein Hafizi dorcheh Esfahan Iran Iran Iran
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Marvin Kentie Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Robert Dassen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (3)
Mendol Beelenkamp TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
TYRON MOORES-DUFFIELD BTCB England England
Tarik Najih TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (4)
AYOUB TAOUNZA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Mohammed Haddin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Vienish Sampat Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Wesley Zwaans Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (7)
Class A (6)
AIDEN MORLEY BTCB England England
JAMIE ABLEY BTCB England England
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mohamed Aouladsellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mohamed Elmesbahi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
WALID JAAFARI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class C (1)
Prithvi Orie SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (12)
Class A (6)
Chahed El Boustati TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
JACK HERRING BTCB England England
Joshua Janmaat TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nabil Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Yorick Thijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (3)
ALI DEHGHAN BTCB England England
Nando Riitano Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Youssef Koukouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (3)
MICHAEL TROVATO MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Mark Verheul Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Sebastian Dupuis Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (18)
Class A (8)
Alaedine Bouachmir TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Damion Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Erol Karaköse Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
FATIH URAL Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
JORDAN BIGNALL BTCB England England
Mitchel Elwuar TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Azdad Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class B (8)
Davey de Groot ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Hamza Bouzia Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Jaber Dahou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jesse de Kok Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Milan De Koning Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Rafik Mouhand Oissid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Redouan El Boulahiani Team Mudojang Netherlands Netherlands
Class C (2)
ILIAS ZOUAK MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Toufik Douairi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (12)
Class A (5)
Amine El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Faigen Keijsers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Noaufal Azougagh Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
lars haak Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Class B (4)
Glenn Nooren Taekwondo vereniging Garuda Waalwijk Netherlands Netherlands
Kevin Schaarman Taekwondo Olthuis Netherlands Netherlands
MARCO ter ELST Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Mohamed Amakran TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (3)
Akash Soerdjbalie Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
DALIL CHINEK MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Narek Mkrtchjan Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (17)
Class A (6)
ADNANE MESSAOUI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Halit Dinc Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nassim Al Massoudi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yassin Ashad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (8)
Bouke Vergeer Taekwondo United Netherlands Netherlands
Daan Schouten Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Jasper Boendermaker Bari Gym Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Michael De Veer Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Redouan Boutachdat TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Suayb Keskin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
YASSINE JOUL MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class C (3)
Aissam Boukhalouk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sam Goossens Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Stef Dofferhoff Bari Gym Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (15)
Class A (7)
Ahmed Mesnaoui MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
ELLIOT COATSWORTH BTCB England England
Hicham Amran TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Iwan Rikken TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Mattho Mandersloot American fitness Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
sven van kruijssen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class B (5)
Iliyas Elboubsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohammed Allouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Othman Belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Remy Ramgoelam American fitness Netherlands Netherlands
Robin Bouwman yoo sin Netherlands Netherlands
Class C (3)
Christian Kurka Jido-Kwan Deutschland Germany Germany
ENES ULUSOY MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
KEVIN MAHADEW Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (5)
Class A (2)
Leroy Casilio TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (3)
Andre Krivocheev Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Nabil Yousfi Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Sam Appels Taekwondo vereniging Garuda Waalwijk Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Chris Reacq Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Dylan Monshouwer SC Martal Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (4)
Class A (1)
SOROUSH HAJIPOUR BTCB England England
Class C (3)
Branko Martinovic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sorasak Srisukwatthananan Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
volkan ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (2)
Class B (2)
Rabab Azdad Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Thao Bui-Hoang Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (3)
Class A (2)
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ornella Wessel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Sharona Os van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (8)
Class A (3)
Lojiq Rabarison Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Romy Janssen yoo sin Netherlands Netherlands
Vera Stoiber TKD Swisttal Germany Germany
Class B (4)
Devon Bogaers Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Hafza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
SHANELLE ROWE BTCB England England
Talitha Neves Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class C (1)
VINITA SEWNUNDUN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class A (1)
Monique Ubink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (2)
Andrea Schmeets Taekwondo Olthuis Netherlands Netherlands
Lisanne Huisman Yu-Sin Hoorn Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (7)
Class A (3)
CLOE MORELEY BTCB England England
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Yanna Schneider TKD Swisttal Germany Germany
Class B (2)
NISSRIN BOUCHAL MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Sabrine Karroumi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Jana Schulte Jido-Kwan Deutschland Germany Germany
Sara Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (14)
Class A (10)
Anouk Seegers Taekwondo United Netherlands Netherlands
Babs Hoegen-Dijkhof Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Denise Schellevis Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
JEMMA MARSH BTCB England England
JENNY MARJASON BTCB England England
Jeanaidis Borgschot Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
MANDY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Noelle Van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
ROMINA FATEMI BTCB England England
Class B (1)
Hind Ayachi Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (3)
DIKRA LAMROUJI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Mukaddes Kulatsiz TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Nuyean Kassar Jido-Kwan Deutschland Germany Germany
Juniors female -63 kg (8)
Class A (6)
CHARLOTTE WARREN BTCB England England
Frederique van der Velden American fitness Netherlands Netherlands
Hayat Zahir MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Jamie Offerman Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
KELLY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Kim Reacq Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Norzed Ben Ahmed TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sharon Smalbrugge Taekwondo Olthuis Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
monica wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Ayla Akdeniz Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Manuella Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
V.I.P. male -51 kg (2)
Class A (2)
JAMIE ABLEY BTCB England England
JOSHUA JANMAAT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
V.I.P. male -54 kg (2)
Class A (2)
GAVIN DAVISON BTCB England England
GIORGIO JANMAAT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
V.I.P. male -58 kg (2)
Class A (2)
BEN SHAW BTCB England England
DJORDY JANMAAT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
V.I.P. male -63 kg (2)
Class A (2)
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
FAWAT POPAL Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
V.I.P. male -68 kg (2)
Class A (2)
DAVID BROWN BTCB England England
Rafik Zohri Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
AHILLIYA KARIA Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (8)
Class A (7)
JEMMA JOHNSON BTCB England England
Kanika You JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Kreune Annemieke Yu-Sin Hoorn Netherlands Netherlands
Nildem Kayas TKD Swisttal Germany Germany
SOPHIE THRELFALL BTCB England England
TARYN EDWARDS BTCB England England
Class B (1)
TARYN EDWARDS BTCB England England
Seniors female -53 kg (4)
Class A (3)
Amina Al-Mossawi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Carolyn Scharf TKD Swisttal Germany Germany
TINA CLARK BTCB England England
Class B (1)
Henriet Aikema-van der Molen Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (8)
Class A (7)
Alinde Huijzer Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
CHRISTINA CLARK BTCB England England
Kyra Heinz Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
REBECCA MORTIBOYS BTCB England England
Romy van Noije Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Tifène van Zanten Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ilona Niens Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (10)
Class A (8)
Amal Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Angela Patjanan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Carolin Neigel Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Myrna Martinetti TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Natasja Booij NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Rahel Hakim TKD Swisttal Germany Germany
Sabine Reygers SV DJK Lowick eV Germany Germany
joelle valk Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class B (2)
Julia Piramovsky-Paulus TUS Rot-Weiß-Frelenberg / Team Paulus Germany Germany
Maryam Abardan TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (5)
Class A (3)
Fabienne Schneider TKD Swisttal Germany Germany
SHADAN WAZIRI BTCB England England
TERRI LUMB BTCB England England
Class B (2)
Alida Pikstra Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Elma Mons Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Maaike Draayer Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Vanessa Wirtz TKD Swisttal Germany Germany
Seniors female +73 kg (2)
Class A (1)
Melissa Pinth de Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Class C (1)
Emma van der Wal Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (8)
Class A (7)
GAVIN DAVISON BTCB England England
Gholamreza shah Nematollahi Esfahan Iran Iran Iran
Giorgio Janmaat TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
JORDAN BIGNALL BTCB England England
Nadery Yousef Esfahan Iran Iran Iran
Vikash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
souffian achghaf Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class B (1)
Mathhias Lang TIGER ACADEMY Germany Germany
Seniors male -58 kg (10)
Class A (9)
Djordy Janmaat TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Hamza Boukit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Hüseyin Asker TIGER ACADEMY Germany Germany
Mohamed Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Nasir farazandeh mehr Esfahan Iran Iran Iran
SCOTT ABLEY BTCB England England
Stefan Deuning Taekwondo United Netherlands Netherlands
Yassine Bourass Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Florian Van den Ende Taekwondo vereniging Garuda Waalwijk Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (18)
Class A (14)
AARON FAULKENER BTCB England England
BEN SHAW BTCB England England
CHRIS COCKER BTCB England England
Chessney Körnmann Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
DANNY de LANGH Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Davoud Abdolrezay Esfahan Iran Iran Iran
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Dennis De Lima Taekwondo vereniging Garuda Waalwijk Netherlands Netherlands
KITO ISIMBA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Kay Punt TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Quoc Hoang (Wong) Tran Yu-Sin Hoorn Netherlands Netherlands
RICHARD RATHOD BTCB England England
Roman Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Wim Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class B (4)
Christiaan Vavier Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
MARK SPOONER BTCB England England
Roel Bont de Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Yassin Zouak MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Seniors male -68 kg (16)
Class A (9)
ASHLEY NICHOLAS BTCB England England
Andy Van Utrecht TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Deon Martin BTCB England England
Elvis Sidjeci TKD Swisttal Germany Germany
Kuzey Akses BTCB England England
Mahmoud Ebrahimi Barjouei Esfahan Iran Iran Iran
Mohammad reza babadi Babadi Esfahan Iran Iran Iran
STIEVE LEE WINTER-MERRIN BTCB England England
Salim Ahattac MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class B (2)
AYOUB QANOUN MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Alec Thi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (5)
Abdes Aynaou American fitness Netherlands Netherlands
Jesse Eekels Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Jordy Vianen van Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Mitchel Schijndel van Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
carlos german cedano Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (26)
Class A (17)
Akbar karimi lenji Karimi lenji Esfahan Iran Iran Iran
Alireza nassr Azadani Esfahan Iran Iran Iran
Arthur De lang TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
DALE EDWARDS BTCB England England
DAVID BROWN BTCB England England
Farhad Nasr Azadani Esfahan Iran Iran Iran
Florian Frentzel SV DJK Lowick eV Germany Germany
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ilker Singer TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
JOEL REMAK Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
KYE TOMPKINS BTCB England England
LEIDJI-KOYA MERLO KASSUKU MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Mike Chen Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Piotv Domurad JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Renaldo Ziel TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Roy ten Bergen Taekwondo Olthuis Netherlands Netherlands
Tarik Lamou Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class B (5)
Bilal Nafid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Dennis Jager Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Gerjon Boeve Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mustafa Erdogan Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (4)
Domink Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Gerard Tijmons American fitness Netherlands Netherlands
Monang Sitompul American fitness Netherlands Netherlands
Niels Dekker Bari Gym Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (11)
Class A (6)
Behnam dehghani Younarti Esfahan Iran Iran Iran
Edward Mando Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Hamed Mohammad Pour Nehjiri Esfahan Iran Iran Iran
Meysam Eskandari Dorcheh Esfahan Iran Iran Iran
Stuart A.G. Smit Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Tom Landeweerd Taekwondo Olthuis Netherlands Netherlands
Class C (5)
Abdulrazzag Alherany Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Haritash Malkani Ata Olympic Netherlands Netherlands
Jelle Postma Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
MARK WALKER BTCB England England
Remi van Dijk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (4)
Class A (1)
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Sven Van Bloois Bari Gym Netherlands Netherlands
Class C (2)
Christiaan Den Hoed Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Jelle Stegeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (11)
Class A (6)
Elliott Coleman JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Farzad Zarakhsh Esfahan Iran Iran Iran
Hector Rafael Sanabria Garcia Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Mohammad amin omidin savar baghi Esfahan Iran Iran Iran
Ulvi Kaya TKD Swisttal Germany Germany
michael biemans Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Class B (1)
Mike Ogwuru Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
Class C (4)
Johnny Taihuttu Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Rodney Heinkens Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Sebastian Abazi Jido-Kwan Deutschland Germany Germany
Valentijn van der Wal Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Veterans male -63 kg (1)
Class B (1)
Robby Leeman Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Veterans male -68 kg (4)
Class A (3)
MARTIN SIMON Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Soejon Pet Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
yosvany Moreira Ramos TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Class B (1)
Jurney Blindeling Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Veterans male -74 kg (4)
Class A (4)
Gholamreza Abedi Rizi Esfahan Iran Iran Iran
MARCEL HIETBRINK Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Mostafa Matin Far Esfahan Iran Iran Iran
Rasoul Matin Far Esfahan Iran Iran Iran
Veterans male -80 kg (6)
Class A (2)
David Janssen TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Gregor Paulus TUS Rot-Weiß-Frelenberg / Team Paulus Germany Germany
Class C (4)
Frank Fachenbach TIGER ACADEMY Germany Germany
Frans van der Zanden Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
NURKO BRKIK Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sami Kassar Jido-Kwan Deutschland Germany Germany
Veterans male +87 kg (3)
Class A (2)
Mustafa Belkadi Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Simon Johnson BTCB England England
Class C (1)
Arjan Ziel TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands