Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

NTC Open 2015

  • Tournament dates
  • 29 November 2015
  • Deadline
  • 20 November 2015
  • Competitors
  • 322 / 300
  • Location
  • Nottingham Wildcats Arena, Greenwod Road, Bakersfi
  • NG3 7EB
  • Nottingham
  • Great Britain Great Britain

AS THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS NOW FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

Downloads

BLANK NTC OPEN CHAMPIONSHIPS WAITING LISTBLANK NTC OPEN CHAMPIONSHIPS WAITING LIST
NTC OPEN NOVEMBER 2015NTC OPEN NOVEMBER 2015

Results

2015 NTC OPEN CHAMPIONSHIPS DRAW SHEETS WITH RESULTS2015 NTC OPEN CHAMPIONSHIPS DRAW SHEETS WITH RESULTS
2015 NTC OPEN CHAMPIONSHIPS INDIVIDUAL CATEGORY RESULTS2015 NTC OPEN CHAMPIONSHIPS INDIVIDUAL CATEGORY RESULTS
2015 NTC OPEN CHAMPIONSHIPS TEAM RANKING2015 NTC OPEN CHAMPIONSHIPS TEAM RANKING

Competitors (322)

Pee Wee female -23 kg (7)
Class A (1)
Fatima Zahra Nur St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (5)
Aleaha Thompson. WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Astrid Bedford Kang Han England England
BOBBI-ALARNA LEECH Round House TKD United Kingdom United Kingdom
Caitlin Gillott K.B.B.A - TEAM GB England England
Sasha York Kang Han England England
Class C (1)
Hannah Stafford QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (7)
Class A (2)
Holly Frost Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Shayma Mir St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (4)
Charlie-Sue Czerwionka Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
LEHONA LUDLOW (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
PIPPA WATT SPITFIRE England England
Rachel Atkinson Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
SCARLA PEARCE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee female -30 kg (10)
Class A (4)
Emma Cahill Baldoyle Taekwondo Ireland Ireland
Jena Al hashimi grant St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Macey Hennessey Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Robyn Chambers WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Class B (6)
Aimee Hill QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
ELLA BELL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Genevieve Portlock Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Jamie-Leigh Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Paige Gabriel-lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
RUBY SUTTON Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -34 kg (4)
Class A (2)
Emily Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Milli-ruth Pritchard-wang QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
COURTNEY SMITH (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee female -38 kg (5)
Class A (3)
Kimi Barnes St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
MORGAN CURTIS Koryo England England
Sofia Tzourou Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Isabella Congreve Team Ultimate Great Britain Great Britain
Umaymah mohamed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pee Wee female -43 kg (1)
Class C (1)
KACIE PEARCE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee female -48 kg (3)
Class B (1)
Molly Jones QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (2)
Katie clegg Swat taekwondo United Kingdom United Kingdom
phoebe Goldsborough Swat taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female +48 kg (2)
Class B (2)
Abbie Semple Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Jayden Lister Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (4)
Class C (4)
Jacob Geddes QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Joseph Mcgrady QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kieran Bentley K.B.B.A - TEAM GB England England
SHANE BETTS KINGS TKD England England
Pee Wee male -23 kg (8)
Class A (2)
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mubarak Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (3)
CASSIUS GOFFE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
JAILAN MARQUIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
RAYHAN MANIR (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (3)
DANAYO MARQUIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
ISA ABDURRAHMAN Global Champion Taekwondo England England
OWEN LEA KINGS TKD England England
Pee Wee male -26 kg (15)
Class A (2)
Samuel Fairhurst Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Victor Albu St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (6)
ALEXANDER SHERRATT Round House TKD United Kingdom United Kingdom
Daniel Carvalho Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
KELLEN HILL-SMITH Kang Han England England
Kelvin Hoang Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
NATHANIEL STUBBS Round House TKD United Kingdom United Kingdom
PHARELL PERKINS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (7)
BRENDAN DAWSON Round House TKD United Kingdom United Kingdom
ETHAN PEARCE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Freddie Frost Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
HAEDEN BURKE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Joseph Manning QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
MOHAMMED HABBES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
TYLER MARSHALL Koryo England England
Pee Wee male -30 kg (17)
Class A (5)
Aaron Bedford Kang Han England England
CULLEN WALKER Bluewave England England
Cameron Kerr Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
TK MOORES-DUFFIELD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (7)
Dylan Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Henry Gano Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
JACK ROWLEY SPITFIRE England England
JEREMY SIMS Kang Han England England
Jamie Luc Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Shay Topping Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
THOMAS METCALFE Koryo England England
Class C (5)
ASHTON DAWSON Round House TKD United Kingdom United Kingdom
Ethan Cooke Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
JAMAL LIVESY (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Preston Killgallon KINGS TKD England England
REYHAN IDRESS Global Champion Taekwondo England England
Pee Wee male -34 kg (21)
Class A (7)
ADAM DANIEL Koryo England England
Euan Sandland KINGS TKD England England
Karol Mandzuik Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
MATTHEW McCABE CHI TAEKWONDO England England
Oliver Dyson K.B.B.A - TEAM GB England England
Oliver Ball Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Tyler Murdock Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (8)
BEN KELLY CHI STAMULLEN Ireland Ireland
Corrigan Flynn Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Eoin Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Mark Scoular Wessex Taekwondo Association England England
Marvin Sabutanan Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nicholas Mikulski Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Rhys Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Zak. Angell K.B.B.A - TEAM GB England England
Class C (6)
BEAU NELSON QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
DYLAN MOORE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Emmanuel Lee Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Francis West head QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mohammed Almadani Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
lincoln littler Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -38 kg (15)
Class A (8)
Adel Amroun Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Aj De torris St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ashley Czerwionka Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Enrikas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Kacper Sykala Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Kian Reynolds Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Malakai Stanners Wessex Taekwondo Association England England
STEPHEN WALSH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (6)
ELLIOTT PECK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Elias Asef Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
JORDAN EVANS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Rhys Williams Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Samuel Lesniowski Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Sean Woods-Jaricha QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
ABDULLAH KHALIL Global Champion Taekwondo England England
Pee Wee male -43 kg (6)
Class A (2)
Max Ebbage WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Oluwatimilehin Akinrele Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (4)
Bilal Mir St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Dominic Simpson-Gray Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
JOSHUA DANCER (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
jake currie Swat taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -48 kg (2)
Class A (2)
Antonio Gashi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Coby Bloom Warrior Factory England England
Pee Wee male +48 kg (1)
Class A (1)
Zak Lambert Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Olivia El-Rakshy WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (3)
Class A (3)
Emily Gough Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
LAUREN WATSON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Maisy Cook St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (4)
Class A (2)
Shayanne Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Shelby Coullie K.B.B.A - TEAM GB England England
Class B (2)
CHLOE ROBERTS Round House TKD United Kingdom United Kingdom
EMILY OWEN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (4)
Class A (3)
BROOKLYN BURNSIDE Koryo England England
ELLA SURGUY Kang Han England England
Sarah Millar Alba Taekwondo Scotland Scotland
Class B (1)
Lucy Lawrence Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Cadets female -47 kg (1)
Class A (1)
Holly Kelly Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (9)
Class A (6)
ELLIE NEAL Koryo England England
Lauren Butler Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Maria Asef Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Munirah Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Paige Stevens St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
SOPHIE ORMROD Koryo England England
Class B (3)
Ellie Struthers Warrior Factory England England
GEORGINA HALLAM (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Nafeesa Afsar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (3)
Class A (3)
Bethany Burt Llantwit Major / Wales Taekwondo Wales Wales
Chloe Durber evolution tkd England England
Madeleine Lilley Kang Han England England
Cadets female +55 kg (2)
Class A (2)
FEARNE WRIGHT (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jasmine Cooke Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (3)
Class A (3)
Coady Goodall Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
JOSHUA LONG CHI TAEKWONDO England England
NEO MOORES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (9)
Class A (7)
Alan Michelini Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cobhan McLelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Finley Summers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
HARRY MALLINSON Koryo England England
JOE HOWARTH CHI TAEKWONDO England England
TRISTAN BOWDEN-BLOOMFIELD CHI TAEKWONDO England England
harry bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
JAY FLEMMING Koryo England England
James Tyler Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (7)
Class A (6)
ALEX TOWLE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
KIT BARTER SPITFIRE England England
Mason Yarrow Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mohamed Amroun Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Oliver Hamond Team Ultimate Great Britain Great Britain
Shaun Dodd Wigan Taekwondo Academy England England
Class B (1)
Dominic Volante Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets male -45 kg (6)
Class A (5)
Adam El-Rakshy WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Daniel Brown Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ericas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Leo Luc Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
mathew Howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
ATHAR IQBAL Round House TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets male -49 kg (6)
Class A (5)
Alex Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Conan Kennedy Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Dylan Walch Warrior Factory England England
Hayden Bibbey WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
LLUIS EDO Tkd FAMC Spain Spain
Class B (1)
Oliver Byfleet Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (4)
Class A (3)
JAMIE KIDD (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
aaron mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Nikola Traykov St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (4)
Class A (3)
AIDEN CASHMORE SPITFIRE England England
Josh Ings WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Shay Adubofour Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
JACOB BENNISON (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
ABDUL BASET YOUSUFZAI Global Champion Taekwondo England England
CIARAN McGOVERN CHI TAEKWONDO England England
Ethan Rollin WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Cadets male +61 kg (4)
Class A (4)
Connor Crowley Team Ultimate Great Britain Great Britain
GARY WATT (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Lincoln Strong Team Ultimate Great Britain Great Britain
Timurs Formulevics Wessex Taekwondo Association England England
Juniors male -45 kg (1)
Class A (1)
Ashley Ball Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (2)
Class A (2)
Michael nutbrown South Hams TKD Great Britain Great Britain
STEPHEN JOHNSON CHI TAEKWONDO England England
Juniors male -55 kg (7)
Class A (6)
CAMERON BOOTH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cavan Aulton WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
JAVIER BELMONTE Tkd FAMC Spain Spain
Jordan Portlock Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Joshua Levers K.B.B.A - TEAM GB England England
Macauley Clarkson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
ROHAIL HAMZA (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (6)
Class A (4)
Aaron Bretland Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
JACK PICKIN STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Ryan Butt Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
TYRON MOORES-DUFFIELD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Jacob Austin-Sides Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
MUNTAZIR MEHDI (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Bradly Sinden KINGS TKD England England
MATTHEW BRINDLE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (7)
Class A (6)
ALEX STOCK Bluewave England England
CAMERON DAVIES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ethan Calland Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
JACK HOWARTH CHI TAEKWONDO England England
MAX LOUCH Boston Taekwondo Great Britain Great Britain
NYRON CHAMBERS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
REHAN IQBAL (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (2)
Class A (2)
DANI GARCIA Tkd FAMC Spain Spain
DANNY BREWER Kang Han England England
Juniors male +73 kg (4)
Class A (4)
ADRIAN WAGSTAFFE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
GEORGE HOBLEY CHI TAEKWONDO England England
Jack Ryan (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Luke Allott Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (5)
Class A (5)
ELLIE BOWDEN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Holly Boardman Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Kristina Lees Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Laura bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
lois jennings Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Juniors female -52 kg (1)
Class B (1)
SOFIA TARIQ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (5)
Class A (5)
CHARLOTTE HENRY SPITFIRE England England
Chloe O sullivan Healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ellie Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jessica Banks Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
LAIA NAVARRO Tkd FAMC Spain Spain
Juniors female -59 kg (4)
Class A (4)
Abigail Gardner Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Amelia Pashley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Laila Arbane Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Lucy Banfield Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Juniors female -68 kg (3)
Class A (3)
Emelye O'brien Warrior Factory England England
Laurie McLelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
evie large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (1)
Class B (1)
EBONY GREGG (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Sheena Au-Yeung Wessex Taekwondo Association England England
Seniors female -57 kg (3)
Class A (3)
Emily Watson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Monika Lesniowska Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
adriana hodges evolution tkd England England
Seniors female -62 kg (2)
Class A (2)
AMY McCABE British Army Taekwondo England England
Ruth May Llantwit Major / Wales Taekwondo Wales Wales
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Terri Lumb Warrior Factory England England
Seniors female +67 kg (4)
Class A (4)
Chelsey Evans Team Ultimate Great Britain Great Britain
FADOUA AHARCHI CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
Nicola Raw Predator Taekwondo England England
Sarah Linnell-Stocks Wessex Taekwondo Association England England
Seniors male -54 kg (4)
Class A (4)
Joshua Levers K.B.B.A - TEAM GB England England
MUSTAPHA OUYIHS CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
Muhammad Najib Bin Abd Amin Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
PAUL HORSLEY Koryo England England
Seniors male -58 kg (4)
Class A (4)
KIERON YOUNG (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
MOUHCINE NBITO CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
TYRON MOORES-DUFFIELD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
ZOUBIR HALI CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
Seniors male -63 kg (3)
Class A (3)
Bradly Sinden KINGS TKD England England
IMAD EL MZANDI CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
Karl Crowley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (12)
Class A (9)
CAMERON DAVIES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Chris Cocker Warrior Factory England England
ISMAIL OUAZZANI CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
MAX LOUCH Boston Taekwondo Great Britain Great Britain
MOHAMED AHMIDOUCH Tkd FAMC Spain Spain
OTMANE ELYOUNSI CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
Ross Weir Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Ryan Powell Predator Taekwondo England England
THOMAS GATER TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class B (3)
Andrew Brown Wigan Taekwondo Academy England England
EDUARDO BASTOS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
MODQU TOURAY (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (12)
Class A (10)
AYYOUB EL HARTI CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
Adam Shaw Kang Han England England
BHAKER MILARKI (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
DANNY BREWER Kang Han England England
JONATHAN HAINSWORTH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Liam Wise TSA England England
Phil Kirkup Predator Taekwondo England England
SIRIAN PALMER (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Sam Jones evolution tkd England England
Steven McEwen Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Class B (2)
Andrew Rushton Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Jordan Davis Predator Taekwondo England England
Seniors male -80 kg (5)
Class A (5)
Daniel Walters Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
ISMAIL HARTI CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
Jake Moscrop Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Kevin Lidgett Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
ROBERTO JORDAN Tkd FAMC Spain Spain
Seniors male -87 kg (8)
Class A (5)
Callum Maclachlan Predator Taekwondo England England
Corrie JAMIESON (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
KYE TOMPKINS CHI TAEKWONDO England England
Ryan Gomersall Team Ultimate Great Britain Great Britain
YOUSSEF WAHIDAL CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
Class B (3)
Chris Swanborough Team Ultimate Great Britain Great Britain
Daniel Quiala Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
FAISAL RAZAQ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (8)
Class A (4)
Daniel McGeoghan Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
HICHAM ZISANI CLUB YACOUB EL MANSOUR Morocco Morocco
ISAAC JORDAN Tkd FAMC Spain Spain
Jack Ryan (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (4)
MICHAEL BANNISTER (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Samuel Hall Predator Taekwondo England England
Thomas Hanwell Swat taekwondo United Kingdom United Kingdom
WILFRED OKOGIE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Veterans male -80 kg (3)
Class A (3)
Alonso Camacho Duran Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Bilal Siddique Predator Taekwondo England England
Moses Njuguna Predator Taekwondo England England
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
Moses Njuguna British Army Taekwondo England England