Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

District west kampioenschappen sparring 2015

  • Tournament dates
  • 28 November 2015
  • Deadline
  • 22 November 2015
  • Competitors
  • 210 / 350
  • Location
  • Vaz Diasdreeef 20
  • 2492 JL
  • Den Haag
  • Netherlands Netherlands

Downloads

District west kampioenschappen sparring 2015District west kampioenschappen sparring 2015

Results

ResultatenResultaten

Competitors (210)

Pupils female -21 kg (3)
Class C (3)
Esma Yuksel Lautenschläger Netherlands Netherlands
Nada Benali TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (3)
Class C (3)
Ceylin Erol Lautenschläger Netherlands Netherlands
Meneske Erol Lautenschläger Netherlands Netherlands
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (3)
Class C (3)
Dania Ramadan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lia Neparidze Lautenschläger Netherlands Netherlands
Manar Ababou TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (2)
Class C (2)
Olivia Hira Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Ophelia Ranzetti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (4)
Class C (4)
Elif Kilic Lautenschläger Netherlands Netherlands
Imen Abidi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Saida El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Victoria Vitanov Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (5)
Class C (5)
Gabriel Hamdi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Musab Choukoud Martialartshaaglanden Netherlands Netherlands
Reyhaan Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Shanker Mahtabsing SEONGONG Netherlands Netherlands
Tarik Yuksel Lautenschläger Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (3)
Class C (3)
Ahmed Timinouni TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Amin Hallouzi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Quanyi Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (5)
Class C (5)
Adam Assaih Lautenschläger Netherlands Netherlands
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Maceo Hothleof Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Momchil Kolve TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yassine Azouzzi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (2)
Class C (2)
Soufian Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Zaid Abdaine TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (3)
Class C (3)
Max van Os Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Reza Dubar SEONGONG Netherlands Netherlands
Xyando Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (3)
Class C (3)
Imane Anmiri St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Shreya Anoep SEONGONG Netherlands Netherlands
Tamana Zabihi Lautenschläger Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (11)
Class B (4)
Atar Barrak Martialartshaaglanden Netherlands Netherlands
Gaalisha Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Nejma Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (7)
Hannah Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jihane Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Mirron Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rojin Cikaray SEONGONG Netherlands Netherlands
Romaissae Qadri St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Yelena Joemratie SEONGONG Netherlands Netherlands
Zoey Terpstra TS Hilversum Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (6)
Class B (1)
Senne Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (5)
Esra de Bode TS Hilversum Netherlands Netherlands
Fatima Bahadli TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Safiyye Yuksel Lautenschläger Netherlands Netherlands
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Silvia Kim Lautenschläger Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (2)
Class C (2)
Aya Boutahri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Noa de Bode TS Hilversum Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (6)
Class C (6)
Abby Lautenschlager Lautenschläger Netherlands Netherlands
Chaima Bardai St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Ikhlasse Khattou TS Hilversum Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nadia Hallouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Oumayya Makhoukhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (2)
Class C (2)
Ceyda Meulensteen Lautenschläger Netherlands Netherlands
Sylvana Wariso Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (2)
Class C (2)
Jihane Abarki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rosalie Romp TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (14)
Class B (9)
Ishak Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohamed Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohammed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Rida Makhloufi Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Saad Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Yassir Benabid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Youssef Ali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (5)
Bryant Hira Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Gokay Kucukdogan Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Karim Zerik Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mats Ros Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Twan van Vliet Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (12)
Class B (4)
Omar Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Rakeem Baksi SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Younes Oallal Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Class C (8)
Ahmed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Ilias Oulad El Hadj TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Jayesh Kalisingh Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Khalid Haddach TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Mohammed Mouzouri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Raphael Krul TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yassir El Maknouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (13)
Class B (9)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Marwan El Aissati TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mohamed Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Sohaib Sadiqui Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Soufyan Kariouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class C (4)
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Tyrone Kerkhoven Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Yasin Telili TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yei chan Kim Lautenschläger Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (7)
Class B (2)
Marowan Elgazouni TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Hallouzi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (5)
Aimane Ikan TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Sajiv Adhien Lautenschläger Netherlands Netherlands
Stephanio Sno Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Tristan Kuijt Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (4)
Class B (1)
Dion Weidum Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (3)
Bilal Hasnaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mohammed Nacer TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class B (2)
Bilal Ouladbelkacam TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (1)
Class C (1)
Mohamed Boubkari TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (2)
Class B (1)
kimberly waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Sara Haddach TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (2)
Class B (2)
Youssra el moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Youssra Ibrahimi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (3)
Class B (1)
Nada el moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Nisrine Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sofia Aarabe TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (4)
Class B (2)
Senna Abidi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sheila van der kooi Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Elsa Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mouna Hasnaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (3)
Class A (1)
NourHouda Achahchah Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Class C (2)
Loubna Ababou TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Noa Lautenschlager Lautenschläger Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (4)
Class B (1)
Femke Van de wal Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class C (3)
Nada Makhoukhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Naomi Pennewaard Lautenschläger Netherlands Netherlands
Ruby Lautenschlager Lautenschläger Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Imane Bourahtouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (2)
Class B (1)
Mariem Mohamed Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Youssra Ameziane TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (3)
Class B (2)
Jaafar Daouayry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Sam Brouwer Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Tahir Oulad El Hadj TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (2)
Class B (2)
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
jasper Heidelberg Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (5)
Class A (2)
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class B (3)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ferry Heus Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Laurent Elfrink Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (7)
Class B (6)
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Ilias Ouallal Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Muhammad Noman Shahid SEONGONG Netherlands Netherlands
Rohan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Shane Somedjo Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Victor Res Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Zakaria Hamdaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (5)
Class B (4)
Ahmed Abberkan TS Hilversum Netherlands Netherlands
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Marcin Sadlo Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Soulyman Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Class C (1)
Daniel Wensveen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (2)
Class C (2)
Melih Salci Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Muridi Abdellah TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (3)
Class B (2)
Jay Denisia Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Youssef El Aissati TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class C (1)
Abdirashid Yusuf TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (4)
Class B (3)
Aimane Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Amin Oulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Vinay Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mohamed Benkoubia TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class C (1)
Yusuf Ozdemir TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (1)
Class B (1)
Mohamed Madroni TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (4)
Class A (2)
Ismail Akchich Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (2)
Julius Res Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Yves Elfrink Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (4)
Class A (2)
Marchano Bal Bahadoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zakaria Madi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Bilal Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Nassim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (3)
Class B (2)
Amine Bourahtouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Floris van Winzum Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Giovanni Kokken Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (1)
Class C (1)
Manal Benali TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (1)
Class C (1)
Sekane Hallouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (1)
Class C (1)
Iris van Schagen Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (3)
Class B (2)
Fatima Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (1)
Virashna Moelchand Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Danielle Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Kira Strelow Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (3)
Class B (2)
Khadija Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Oumaima Chouchouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (1)
Meryem EL Hadje Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (1)
Class C (1)
Nour El Allaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (1)
Class B (1)
Lydia Louter Yom-Chi Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (1)
Class A (1)
Angelique de Vogel Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (2)
Class A (1)
Pasha van Bijlert Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Kirill Ivanov Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (6)
Class A (3)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohammed Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Tabrez Ismail Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class B (2)
Bas Meder TS Hilversum Netherlands Netherlands
Marien Daaman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Achraf de Bruin St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (4)
Class B (1)
Rik Jonkman Lautenschläger Netherlands Netherlands
Class C (3)
Abdel Bourmak Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Huseyin Caner Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Nadir Daouayry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands