Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

31st Belgian Open Taekwondo Championships 2010

  • Tournament dates
  • 10 April 2010
  • 11 April 2010
  • Deadline
  • 5 April 2010
  • Competitors
  • 712 / 900
  • Location
  • Vorselaarsebaan 60
  • B-2200
  • Herentals
  • Belgium Belgium

ETU A-Class ranking tournament

Downloads

InformationInformation
Poulelists SaturdayPoulelists Saturday
Poulelists SundayPoulelists Sunday
Results - Team rankingResults - Team ranking
Results SaturdayResults Saturday
Results SundayResults Sunday

Results

All resultsAll results

Competitors (712)

Juniors A female -42 kg (10)
Class A (10)
Anita Kaltak Slovenia Slovenia Slovenia
Daria Ferenc Bydgoszcz Taekwondo Team Poland Poland
Hannah Rooseleers ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Jelena Prodanovic Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Katrin Koppe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Romina Schumacher HAN-DOK Wiesbaden e.V Germany Germany
Sara Di Giovanni BSV Friedrichshafen Germany Germany
Simge Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
beth worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
milena sorrentino Tkd poom Belgium Belgium
Juniors A female -44 kg (10)
Class A (10)
Anne Schwabe Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Iryna Vetokhina SK Espadon Belarus Belarus
Kimberley Kampman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Malissa Pruymboom Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Samantha Salow BSV Friedrichshafen Germany Germany
Sera Gökmen SG-Ostalb Germany Germany
Tamara Nothaft judo club pforzheim Germany Germany
Tamara Eschweiler SG-Ostalb Germany Germany
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A female -46 kg (12)
Class A (12)
Darya Dauhalevich SK Espadon Belarus Belarus
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
JANA BENNER OLYMPIC SPORTCLUB (GER) Germany Germany
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Liana Sapulette Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Magdalena Obrebska SMS Olsztyn Poland Poland
Margot Gantois TSS Edegem Belgium Belgium
Nadia Gustavsen Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Pamella De Carvalho Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
SHANNON KINCADE HEART OF ENGLAND TKD England England
Sabrina Nölp Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Tabea Wenken TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (14)
Class A (14)
Aleisha Wilson Team Ireland Ireland Ireland
Anna Guzowska SMS Olsztyn Poland Poland
Ashlie Tucker RTA Tigers England England
Asmaa Bizzit HAN-DOK Wiesbaden e.V Germany Germany
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Ewelina Walkiewicz SMS Olsztyn Poland Poland
Mary Rose Huysmans TKD Groot Leuven Belgium Belgium
Nikki Pauwels TSS Edegem Belgium Belgium
Ramona Remschak Noël's Taekwondo- und Meditationsschule Switzerland Switzerland
Rikke Neuks Hoejholdt Solroed TKD Denmark Denmark
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Roxana Nothaft Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Sandra Parys HTA Belgium Belgium
Yohanna Segaye Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Juniors A female -52 kg (14)
Class A (14)
Ana Petrusic Slovenia Slovenia Slovenia
Angelina Kaupp SG-Ostalb Germany Germany
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Armina Sanjari Århus Vest Denmark Denmark
Dominique Bloemberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Frida Thorsoe Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kimberley Nieuwenhuizen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Leandra Boonman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Magda Leporowska UKS Taekwondo Sroda Wlkp. Poland Poland
Sanne van den Dungen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Sharon Lowe Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Tugce Zinal Post SV München Germany Germany
yasmin wall Israel National Team Israel Israel
Juniors A female -55 kg (22)
Class A (22)
Agata Ryll UKS Taekwondo Sroda Wlkp. Poland Poland
Alessia Wälchli Taekwondo Schule Basel Switzerland Switzerland
Alicja Palaszeska SMS Olsztyn Poland Poland
Anna Lena Frömming TUS Ende Germany Germany
Anne-Sophie Aerts HTA Belgium Belgium
BAZELLE Rosemary Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Claire Toland CHI Ireland Ireland Ireland
Daria Cwiklinska Bydgoski Klub Taekwondo Poland Poland
Jennifer Marjason BTS Great Britain Great Britain
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Lise Marie Nordvik Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Lâle Balci TuB Bocholt Germany Germany
Marina De Oliveira Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Rebecca Wezstein SG-Ostalb Germany Germany
Romy van NOIJE Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Salsabil Saaliti Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yanna Schneider TKD Swisttal Germany Germany
imany Vaz da Veiga lopes kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
katarina vesovic tkd,,buducnost,, Montenegro Montenegro
Juniors A female -59 kg (18)
Class A (18)
Aleksandra Krzemieniecka SMS WARSZAWA Poland Poland
Alissa Lehmann BSV Friedrichshafen Germany Germany
Annicken Bjerkevoll Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Berivan ?er Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Chayenn Kersten Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Dunja Lemajic Slovenia Slovenia Slovenia
Femke Liebregts Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Isabella Canella Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
KADAN SHAFRIR Israel National Team Israel Israel
Maiken Handberg Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Melissa Schwarz Taekwondo Koleyko Wiesloch Germany Germany
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
SOPHIE DICKSON Lightning TKD England England
Tatjana Batinic Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
annika hvisthule huk-tti Denmark Denmark
christine schmit kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors A female -63 kg (14)
Class A (14)
Danat Tekie Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Gennavive Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Hayat Zahir MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Isabelle Faber Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Jennifer Stolzenberger Armare Mainz Germany Germany
KELLY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Kamila Kryger SMS Olsztyn Poland Poland
Katarzyna Lis Bydgoszcz Taekwondo Team Poland Poland
Melanie Mauersberger Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Nicole Handschuh Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Nikoline Werdelin Solroed TKD Denmark Denmark
Rabia Guelec Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
andjela popovic tkd,,buducnost,, Montenegro Montenegro
Juniors A female -68 kg (9)
Class A (9)
Alexandra Thomas BTS Great Britain Great Britain
Anastasiya Naumchyk SK Espadon Belarus Belarus
Antonia Katheder Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Aylin Akdeniz Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Izabela Gadomska SMS Olsztyn Poland Poland
Katharina Roth?el Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Sharon Wuijts Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Urszula Siliwoniuk SMS WARSZAWA Poland Poland
anna bidinger kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors A female +68 kg (8)
Class A (8)
Anastasia Zampoura ARCHAIA OLYMPIA Greece Greece
Hannah Mayes Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Kathinka Aune Mudo Team Namsos Norway Norway
Manuella Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Tessa Wuijts Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Tina Røe Skaar Team ØRBS of Norway Norway Norway
Vanessa Wirtz TKD Swisttal Germany Germany
flavia prandina kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors A male -45 kg (19)
Class A (19)
Abdullatif Sezgin Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ahmed Kassem Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Hassan - Ahmed Koca Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Joni Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Kieran Young Team Ultimate Great Britain Great Britain
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
MOHIT BHARDWAJ India Taekwondo India India
Marvin Kentie Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mohammed Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mustafa Ebibi Swiss Taekwondo Switzerland Switzerland
Osama Saqr Taekwondo Özer Germany Germany
Robert Dassen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sean McConnell Team Ireland Ireland Ireland
Steffen Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Thomas Gater Team Ultimate Great Britain Great Britain
Walid Jaafari MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Juniors A male -48 kg (13)
Class A (13)
Aiden Morley KINGS TKD England England
Ali Kerim Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ilias Dalianis Ksc leopard e.V. Germany Germany
JAMIE ABLEY CHI TAEKWONDO England England
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jon Dobrun Slovenia Slovenia Slovenia
KEBDANI IBRAHIM Academy Tiger Club Belgium Belgium
Martin Hald Andersen Team Nørrebro Denmark Denmark
Maximilian Pfeifer Taepung Rheinhessen Germany Germany
Mohamed Aouladsellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mounir Qussama Eljaji Team Nørrebro Denmark Denmark
Nabil Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Norbert Szekely Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors A male -51 kg (19)
Class A (19)
Aadne Landsem Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Adrian Paul Landeskader TVBB Germany Germany
Caty Mathieu imjin academy Central African Republic Central African Republic
Devin Malina TKD Team Schiefbahn Germany Germany
FATIH URAL Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
GILI HAIMOVITZ Israel National Team Israel Israel
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Jakob Jereb Slovenia Slovenia Slovenia
John Asp Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Le Duc Jeffrey korea club houdeng Belgium Belgium
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Naiem soltani huk-tti Denmark Denmark
Omar Berhanu Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Patrik Chrapkowski SMS Olsztyn Poland Poland
Resotharan Kanagaratnam Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Tugay Ingün Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Wannes Van Dooren Taekwondo De Tijgers Belgium Belgium
Yassine Choaibi Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Yorick Thijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors A male -55 kg (23)
Class A (23)
ADAHCHOUR MOHAMED Academy Tiger Club Belgium Belgium
Bartlomiej Kita AZS AWF Warszawa Poland Poland
Bartlomiej Chmielewski SMS Olsztyn Poland Poland
Chris Sweeten Scotland National Team Scotland Scotland
Christopher Höllerer Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Christos Pragalos Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Damion Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Henoch Agebo musado koeln e.V Germany Germany
Jake Concannon Team Ireland Ireland Ireland
Jaouad Ahdour Hansik Academy Belgium Belgium
Majid Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Marco Dermond Twist Team Zürich Switzerland Switzerland
Michael Eisenschenk TSV Dachau Germany Germany
Mohamed Amine Azdad Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nathan Brown Scotland National Team Scotland Scotland
Niall Gibson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Patryk Bojarski Bydgoszcz Taekwondo Team Poland Poland
Payam Chak Kangaroosports e. V. Germany Germany
Thibault Demeyer PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Yannis Vlachos MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Zuheir Kassem Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
salaheddine bensaleh tpa Belgium Belgium
shaker nazari huk-tti Denmark Denmark
Juniors A male -59 kg (26)
Class A (26)
ARIEL ANGEL or team - ahi yehuda Israel Israel
AYDIN IRMAK TKD GLADBECK Germany Germany
Amine El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
BOUSLIM YOUSSEF Central Academy Brussels Belgium Belgium
Bernhard Geiger Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Dzhan Ismail Taekwondo DAEHAN Belgium Belgium
ELOUAHABI MOHAMED NADIR Academy Tiger Club Belgium Belgium
Evgenij Bolgert TuB Bocholt Germany Germany
Faigen Keijsers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Franco Dermond Swiss Taekwondo Switzerland Switzerland
Joaquin Losada Armare Waiblingen Germany Germany
Kani Varli Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Manuel Leischner Landeskader Thüringen Germany Germany
Mohammed Sayim PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
NAVJEET MAAN India Taekwondo India India
Nejc Hladnik Slovenia Slovenia Slovenia
Patrick Rubenbauer Armare Waiblingen Germany Germany
Rene Voglar Slovenia Slovenia Slovenia
Sebastian Jacob Post SV München Germany Germany
Thaier Askar RST United States United States
Toon Quirijnen Taekwondo De Tijgers Belgium Belgium
Vebjoern Landsem Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Yassin Bartal Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
vipesan param huk-tti Denmark Denmark
Juniors A male -63 kg (20)
Class A (20)
ADRIAN FILIPEK UKS ANDROS Poland Poland
Adnane Mesnaoui MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Andreas Skjåvik Lie Team ØRBS of Norway Norway Norway
Conor Grassick Team Ireland Ireland Ireland
DE BILDE Geoffrey Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
GEORGE LEE Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Hicham Amran TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Luke Stones Team Ultimate Great Britain Great Britain
MATTHEW DONNE CHI TAEKWONDO England England
Marek Szafalowicz SMS Olsztyn Poland Poland
Minh Nehat Phan Team Tojang Norway Norway
Nico Güntner SG-Ostalb Germany Germany
Nikola Todorovic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sebastian Pettersson Östermalms TKD Sweden Sweden
Seyfullah VAROL TKD V A R O L e.V. Germany Germany
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Tangmo Peerasin Toopwijit Taekwando city Stockholm Sweden Sweden
Vitali Harachau SK Espadon Belarus Belarus
bradley patten South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors A male -68 kg (24)
Class A (24)
Achaibi Hamza Kwan Academy Belgium Belgium
Ahmed Mesnaoui MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Ajrullahi Bunjamine Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
CHIN RAIHAU FRENCH NATIONAL TEAM France France
Dennis Laas TSC Gladbeck Germany Germany
Elhamouti Majid abk1 Belgium Belgium
FILIP SOSIK UKS ANDROS Poland Poland
HADDAD JAWAD Academy Tiger Club Belgium Belgium
Hassan El-Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
Iwan Rikken TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Joeri Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
KANE MURPHY FUTURE England England
KOUASSI ELIE CLUB TAEKWONDO CHARTRES France France
LUKE HOLMAN Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Marcel Eilbaum TUS Ende Germany Germany
Morten Pettersen Team Tojang Norway Norway
Musa Elsayev Corea Club Charleroi Belgium Belgium
Nick Kremljov TKD Groot Leuven Belgium Belgium
Omar Salame Team Nørrebro Denmark Denmark
Panagiotis Meliadis Kampfkunstschule Rovithis e.V. Germany Germany
Peter Woods Scotland National Team Scotland Scotland
RYAN UREN CHI TAEKWONDO England England
berry abramidis Tkd poom Belgium Belgium
vedran cortan tkd,,buducnost,, Montenegro Montenegro
Juniors A male -73 kg (8)
Class A (8)
Eivind Kjeka Broen Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Landry Van Audenaeren Taekwondo DAEHAN Belgium Belgium
Mehrdad Seifi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Oemer Oetztuerk Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ruebyn Richards Team Ultimate Great Britain Great Britain
Shervin Mazaheri Odense City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Walid Hashimi 1.Godesberger Judo Club Germany Germany
Zam Schaghaghi Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Juniors A male -78 kg (7)
Class A (7)
Edvin Hozanovic Taekwondo Koleyko Wiesloch Germany Germany
Fabio Iacona judo club pforzheim Germany Germany
Felix Gabler Taekwondoverein Korntal-Muenchingen e.V. Germany Germany
Ibrahim Ahmadsei 1.Godesberger Judo Club Germany Germany
MONNIER Michael Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Rasmus Antonsen Esbjerg TKD Denmark Denmark
marco blascetta Tkd poom Belgium Belgium
Juniors A male +78 kg (4)
Class A (4)
Balzjinjam Samdam Daeryon Aalst Belgium Belgium
Erol-Tarik Yorulmaz Taekwondo Özer Germany Germany
Fanis Tagaras TSV Dachau Germany Germany
Jonny Böse MTV Fight 4 Fun e.V. Germany Germany
Seniors female -46 kg (13)
Class A (13)
AHILLIYA KARIA Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Alison Pinteno FRENCH NATIONAL TEAM France France
Emilie Tran FRENCH NATIONAL TEAM France France
Hajer Mustapha FRENCH NATIONAL TEAM France France
Jemma Johnson BTS Great Britain Great Britain
Jessika Alair Soares Swedish National Team Sweden Sweden
Katarzyna Plona AZS AWF Warszawa Poland Poland
Lesley Jakubiak Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
MUSTAPHA HAJER FRENCH NATIONAL TEAM France France
PINTENO ALISON FRENCH NATIONAL TEAM France France
Sarina Kleditz-Rieken MTG Horst Germany Germany
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
TRAN EMILIE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Seniors female -49 kg (17)
Class A (17)
ATABROUR SANAA Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
AZIEZ YASMINA FRENCH NATIONAL TEAM France France
Ann-Maree Dell"Orso Australian National Team Australia Australia
Ebru Askar TSC Gladbeck Germany Germany
Hanna Zajc Swedish National Team Sweden Sweden
Janneke van den Dungen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Jessica O' Hanlon Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juan Chen Sonnevelt Team Toyen Norway Norway Norway
Kanika You Cambodia National Team Cambodia Cambodia
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Kudrytskaya Milena SK Espadon Belarus Belarus
Laura Sweeney Scotland National Team Scotland Scotland
Louise Mair Scotland National Team Scotland Scotland
Nildem Kayas TKD Swisttal Germany Germany
Sinead Joyce Team Ireland Ireland Ireland
Yasmina Aziez FRENCH NATIONAL TEAM France France
sandra christensen huk-tti Denmark Denmark
Seniors female -53 kg (23)
Class A (23)
AGNIESZKA SOKOLINSKA AZS OS POZNAN Poland Poland
ANNA BALA SKS START OLSZTYN Poland Poland
Amina Al-Mossawi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
BEKKALI LAMYAA Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
CAROLIN STAHL OLYMPIC SPORTCLUB (GER) Germany Germany
Caroline Fisher Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Carolyn Scharf TKD Swisttal Germany Germany
Euda Maria Carias Morales Guatemala National Team Guatemala Guatemala
FINA MARIA FLORENCIA Argentina National Team Argentina Argentina
Floriane Liborio FRENCH NATIONAL TEAM France France
Jane Ly Thi Duong Team Tojang Norway Norway
Jennifer Ågren Swedish National Team Sweden Sweden
LIBORIO FLORIANE FRENCH NATIONAL TEAM France France
MARTYNA BANACHOWSKA AZS OS POZNAN Poland Poland
Manuela Bezzola Swiss Taekwondo Switzerland Switzerland
Marina Röder Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Melanie Hartung Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Sapir Zabari Israel National Team Israel Israel
Sarah Schwarz Taekwondo Koleyko Wiesloch Germany Germany
Siv Anja Mienna Norway National Team Norway Norway
Sophia Lange VfL-Sindelfingen Germany Germany
Susann Daljord Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
mirkin anna Israel National Team Israel Israel
Seniors female -57 kg (35)
Class A (35)
Ane Naweqsha Bermudez Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
BEX MORTIBOYS HEART OF ENGLAND TKD England England
Carla Summerhill Scotland National Team Scotland Scotland
Chantelle Simpson Australian National Team Australia Australia
Christina Clark BTS Great Britain Great Britain
Cindy Moe Ortega Team Tojang Norway Norway
DOUET VINCIANE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Elly Greenfield Australian National Team Australia Australia
Fabienne Schneider TKD Swisttal Germany Germany
IANA GAGNIDZE NATIONAL TEAM OF GEORGIA Georgia Georgia
Jade Jones GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Janina Kubitzki Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Jelena Garidis Velberter -SG Germany Germany
Jennifer Köpf Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Jennifer Köpf TSV Dachau Germany Germany
Johanna Pettersson Swedish National Team Sweden Sweden
Julia Baransky TSC Gladbeck Germany Germany
Kayleigh Wray Team Ultimate Great Britain Great Britain
Kyra Heinz Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Larissa Köpf TSV Dachau Germany Germany
Lina Maiwand Team Hamburg Germany Germany
MEGHA NA India Taekwondo India India
Mame Mareme Sow Colobane Taekwondo Club Senegal Senegal
Michelle Krieger Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
OLLIVE STEPHANIE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Rosalie Wastlhuber Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Sandra Staldvik Mudo Team Namsos Norway Norway
Seul Ki Kang Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Stephanie Ollive FRENCH NATIONAL TEAM France France
Tifène van Zanten Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
Treesje Reuvers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Vinciane Douet FRENCH NATIONAL TEAM France France
Wieczorek Katarzyna AZS AWF Warszawa Poland Poland
batel gatterer Israel National Team Israel Israel
danielle baker manchester aces England England
Seniors female -62 kg (27)
Class A (27)
Aleksandra Anisiewicz SMS WARSZAWA Poland Poland
Anne Margrethe S. Lie Team Tojang Norway Norway
BAKKAL NAIMA Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
Carmen Marton Australian National Team Australia Australia
Chloe Herbert Team Ultimate Great Britain Great Britain
HADDADA NAWAL Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Haby Niare FRENCH NATIONAL TEAM France France
Helene Weingart BSV Friedrichshafen Germany Germany
Ingrida Lolat Landeskader Thüringen Germany Germany
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Lucy Walton SPITFIRE England England
Marilena Werth Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
May Brit Krogstad Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Melissa Grau Tong Il Abteilung Zollernalb Germany Germany
Merve Gökalp Taekwondo Koleyko Wiesloch Germany Germany
Michaela Pinkavova Czech nationa team Czech Republic Czech Republic
Mona Solheim Norway National Team Norway Norway
Myrna Martinetti TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Nina Kläy Swiss Taekwondo Switzerland Switzerland
Sarah Linnell-Stocks SPITFIRE England England
Sian Gueron Australian National Team Australia Australia
Tugba Ucak Ksc leopard e.V. Germany Germany
Victoria Unt JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
kat paes SPITFIRE England England
lebon anais taegeug ans Belgium Belgium
lisa zangarini kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors female -67 kg (12)
Class A (12)
Arife Karakus Team Murat Wipperfürth Germany Germany
ELMESLAHY HAKIMA Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
Eva Crauwels ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Faiza Taoussara FRENCH NATIONAL TEAM France France
HARNOIS MARLENE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Kristina Pella Swedish National Team Sweden Sweden
LIe Kylborn Swedish National Team Sweden Sweden
Maade Pitang Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mandy Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Marlene Harnois FRENCH NATIONAL TEAM France France
Meinking Michaela Ksc leopard e.V. Germany Germany
Nikolina Kursar Norway National Team Norway Norway
Seniors female -73 kg (8)
Class A (8)
EPANGUE GWLADYS FRENCH NATIONAL TEAM France France
Elles Vervloet Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Gladys Epanque FRENCH NATIONAL TEAM France France
Katarzyna Kalinowska Polish National Team Poland Poland
Melda Akcan Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Mimmi Petreas Swedish National Team Sweden Sweden
Sirmagül Cukurlu Post SV München Germany Germany
Sunsanee McDonnell Australian National Team Australia Australia
Seniors female +73 kg (10)
Class A (10)
Anne Caroline Graffe FRENCH NATIONAL TEAM France France
DISSLAM WIAM Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
GRAFFE ANNE CAROLINE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Karolina Kedzierska Swedish National Team Sweden Sweden
MELLIER MAEVA FRENCH NATIONAL TEAM France France
Maeva Mellier FRENCH NATIONAL TEAM France France
Rachel Wilson Swedish National Team Sweden Sweden
STEPHANIE ALLEN Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Sanja Stojakov SG-Ostalb Germany Germany
Stella Whitehead Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (33)
Class A (33)
AGULLA DIEGO ANCA Seng Do - Argentina Argentina Argentina
AMIR BEN DAVID Israel National Team Israel Israel
Abdellah El Madrari Corea Club Charleroi Belgium Belgium
Ahmed Bayram 1.Godesberger Judo Club Germany Germany
Andre Nguyen Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Andrei Piatrovich SK Espadon Belarus Belarus
CAMILO PEREZ CHILE Chile Chile
Daniel Kurvinen Swedish National Team Sweden Sweden
Eryk Rodzik SMS WARSZAWA Poland Poland
FERRIOL FEDERICO ROMAN Argentina National Team Argentina Argentina
Fritjof Nguyen Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
GILY HAIMOVITCH Israel National Team Israel Israel
JOEL JACKSON Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joffrey Wetteren Tapia Team Central African Republic Central African Republic
KAROL WLODARCZAK AZS AWF POZNAN Poland Poland
KRISTOF ERKENS Tkd poom Belgium Belgium
Krzysztof Jasinski SMS WARSZAWA Poland Poland
Maxin Ilian Israel National Team Israel Israel
Mehdi Amhand Swiss Taekwondo Switzerland Switzerland
Mehmet Kavalak WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Meysam Bagheri Ghavamin Team Iran Iran
Oussama Bizzit HAN-DOK Wiesbaden e.V Germany Germany
Rashid Ghiyati Danish National Team Denmark Denmark
Roberto Feldt Swedish National Team Sweden Sweden
SAMIR SEFKANE Central Academy Brussels Belgium Belgium
Semih Gökmen SG-Ostalb Germany Germany
Surachet Singsorn Danish National Team Denmark Denmark
VIKAS KUMAR India Taekwondo India India
VOLKAN CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Vikash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yamine Mokdad Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Yamine Mokdad Algerian Taekwondo Federation Algeria Algeria
moty lugasi Israel National Team Israel Israel
Seniors male -58 kg (35)
Class A (35)
Aboudihaj Mustapha Palgwe Mons Belgium Belgium
Ally Darlington Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Arkadiusz Nowakowski Bydgoszcz Taekwondo Team Poland Poland
Arsalan Alvi Team Nørrebro Denmark Denmark
Behzad Khodadad Ghavamin Team Iran Iran
Duran Kilic TSC Gladbeck Germany Germany
Düzgün Kapan Taekwondo Schule Basel Switzerland Switzerland
Grzegorz Babynko AZS UWM Olsztyn Poland Poland
Hadi Shahvirdi Ghavamin Team Iran Iran
Hamza Boukit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Hasnain Hussain Norway National Team Norway Norway
Ismail Baran Corea Club Charleroi Belgium Belgium
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
JONATHAN Amir Israel National Team Israel Israel
JTENDER NA India Taekwondo India India
Julian Akich BSV Friedrichshafen Germany Germany
Jérémy Leduc Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Kieron Briggs GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
MELGHAGH MOHAMED ALI Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
Mergim Krasniqi Swiss Taekwondo Switzerland Switzerland
Mohamed Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mohammed Qatanani Swedish National Team Sweden Sweden
Patryk Rodzik SMS WARSZAWA Poland Poland
Philip Reyes Danish National Team Denmark Denmark
Sasan Dalirnejad Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Tony O'Hara Team Ultimate Great Britain Great Britain
Uno Sanli Swedish National Team Sweden Sweden
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
WARGNIES David Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Yasin Akbar Nattaj Ghavamin Team Iran Iran
ZAIDI ILIAS Central Academy Brussels Belgium Belgium
dominic brookes manchester aces England England
liran malachi Israel National Team Israel Israel
wahdat nazari huk-tti Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (39)
Class A (39)
ACHAB JAOUAD Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Ababacar Sadikh Sylla Colobane Taekwondo Club Senegal Senegal
Adam Filipek SMS WARSZAWA Poland Poland
BEN SHAW CHI TAEKWONDO England England
BOUDIN James Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
BOUZAKHTI ilyas Central Academy Brussels Belgium Belgium
Brian Wray Team Ultimate Great Britain Great Britain
Bunni Khun Noël's Taekwondo- und Meditationsschule Switzerland Switzerland
Chul Yong Sim Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Dariusz Sedzicki AZS AWF Warszawa Poland Poland
David Thomas Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Denis Roskosch Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
JIBREEL MALIK Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jermaine James Swiss Taekwondo Switzerland Switzerland
Jon Ludvig Danish National Team Denmark Denmark
KENNITH WYDRYCK Tkd poom Belgium Belgium
Kay Punt TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Konstantinos Mitakoglou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Konstantinos KONSTANTINIDIS SV Weinstadt e.V. Germany Germany
Lars Ness Norway National Team Norway Norway
MICHAL FINK AZS OS POZNAN Poland Poland
Michael Harvey GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Milad Ashna Swedish National Team Sweden Sweden
Orcun Oetztuerk Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Redouane Chtatou Danish National Team Denmark Denmark
Reshad Raschidi Team Hamburg Germany Germany
Reza Naderian Ghavamin Team Iran Iran
Roman Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
SCOTT ABLEY CHI TAEKWONDO England England
Safwan Khalil Australian National Team Australia Australia
Scott Sutherill Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Shane Day CHI Ireland Ireland Ireland
Shiraz Muhammad Grorud TKD Norway Norway
Taner Hickmet Australian National Team Australia Australia
Thomas Gebel VfL-Sindelfingen Germany Germany
Tomik Hayrapetian Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Yigit Sert Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
sagir adam Israel National Team Israel Israel
yuval buchbut Israel National Team Israel Israel
Seniors male -68 kg (49)
Class A (49)
AMMOURI ABDELADIM Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
Alon Albocher Israel National Team Israel Israel
Ayoub Botrahi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
BARTOSZ KALUZNY AZS OS POZNAN Poland Poland
BATTARD Edwards Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Callum Twaddell Australian National Team Australia Australia
Christopher Beach Australian National Team Australia Australia
Craig Eden Scotland National Team Scotland Scotland
Daniel Bernard SMS WARSZAWA Poland Poland
Daniel Walters sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
Daniel Nurzai Team Hamburg Germany Germany
David KONRAD TKD V A R O L e.V. Germany Germany
Deon Martin RTA Tigers England England
Dieye Balla Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Glen Johnson Australian National Team Australia Australia
JOSHUA WEBLEY FUTURE England England
JUAN CARLOS AGUAYO CHILE Chile Chile
James Tully Scotland National Team Scotland Scotland
Javad Fereydooni Ghavamin Team Iran Iran
Jerry Karlsson Swedish National Team Sweden Sweden
Jo Ness Norway National Team Norway Norway
Julien Gracco Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Kiyan Karambakhschi Post SV München Germany Germany
Lennart Theilgaard Solroed TKD Denmark Denmark
Mahmoud Mawaad Team Nørrebro Denmark Denmark
Martin Stamper GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Mateusz Lasek AZS UWM Olsztyn Poland Poland
Michael Sadaune PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Michal Loniewski AZS AWF Warszawa Poland Poland
Mohammed El Aich Nong Jang Belgium Belgium
Muzafar Ali Danish National Team Denmark Denmark
Nima Hashemi Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
ONDREJ VENTER Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
RADOUANE BENGUALOU HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
RAMESH KUMAR NA India Taekwondo India India
Raphael Erren Noël's Taekwondo- und Meditationsschule Switzerland Switzerland
Ryckoort Julien korea club houdeng Belgium Belgium
SEZER G?ER TKD GLADBECK Germany Germany
Sebastian Lai Swedish National Team Sweden Sweden
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Soufian Boukraf TKD Center Laar Germany Germany
Tom Hovav Israel National Team Israel Israel
Tony Grisman GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Truls Johnsen Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Viktor Jankovsky Czech nationa team Czech Republic Czech Republic
Yama Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yannick De Neubourg tpa Belgium Belgium
Yoni Edelshtein Israel National Team Israel Israel
marko elenis Tkd poom Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (49)
Class A (49)
ABSIMOU OUADRASSI YOUSSEF Central Academy Brussels Belgium Belgium
ANIL KUMAR NA India Taekwondo India India
ARIEL PASCOLINO SERGIO Argentina National Team Argentina Argentina
Agounis Saïd Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Ashraf Qatanani Swedish National Team Sweden Sweden
BARTOSZ KOLECKI AZS OS POZNAN Poland Poland
Bendik Øyan Team Toyen Norway Norway Norway
Boris Djakovic Swiss Taekwondo Switzerland Switzerland
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Daniel Freund DJK RSC Essen e.V. / Abt. Taekwondo Germany Germany
David Brown TKD TIGERS England England
Dionys Kronreif Kampfkunstschule Rovithis e.V. Germany Germany
Djibril Lo Colobane Taekwondo Club Senegal Senegal
Fabian Bohez tpa Belgium Belgium
Fatih Kargin Taekwondo Koleyko Wiesloch Germany Germany
Filip Komurka Czech nationa team Czech Republic Czech Republic
Florian Schaller TSV 04 Feucht Germany Germany
Francesco Piccirilli Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
HUBERT SOLIWODA AZS AWF POZNAN Poland Poland
Imad Belmiloudi Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Jan Petter Hammer Norway National Team Norway Norway
Kamil Kolodziejczyk AZS AWF Warszawa Poland Poland
Kiril Kurilyonak Korsar Belarus Belarus
MAÏRIF ABDELLAH Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
MUNIER MICKAEL FRENCH NATIONAL TEAM France France
Marco Sporrer TKD Batinic - ESV Treuchtlingen Germany Germany
Marcus Memmolo Australian National Team Australia Australia
Marius Waerdahl Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Maros Novak Czech nationa team Czech Republic Czech Republic
Martin Fulbrecht TUMV-Kader Germany Germany
Masoud Hajizavareh Ghavamin Team Iran Iran
Michal Sondka AZS AWF Warszawa Poland Poland
Milton van Zeijl Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Ondrej Skrbek Czech nationa team Czech Republic Czech Republic
Renaldo Ziel TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Ross Eden Scotland National Team Scotland Scotland
Ryan Hennessey Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Salameh Eljaja Danish National Team Denmark Denmark
Tarik Lamou Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Tor Loevset Waage Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Yahya Boulben MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Zalimhan Beterbajev Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
danilo joksovic tkd,,buducnost,, Montenegro Montenegro
filip vlahovic tkd,,buducnost,, Montenegro Montenegro
ridvan altuntas Tkd poom Belgium Belgium
roman rusinov Israel National Team Israel Israel
thomas aka Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
yassine haddouch TKD ARTS MARTIAUX STADE AUXERROIS France France
Seniors male -80 kg (32)
Class A (32)
Aaron Cook GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Alberto Celestrin BSV Friedrichshafen Germany Germany
Bashir Adam HAN-DOK Wiesbaden e.V Germany Germany
Bobby Enright Team Ireland Ireland Ireland
CHERNOUBI ISSAM Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
Dale Rhodie Scotland National Team Scotland Scotland
Daniel Song Australian National Team Australia Australia
Eirik Nilssen Bratli Mudo Team Furuset&Tveita Norway Norway
Ewan Harrison Scotland National Team Scotland Scotland
Fabian Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Hans Massing TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Hassan Nawafly Team Tojang Norway Norway
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Jelle Vicca TSS Edegem Belgium Belgium
Jeroen Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Josef Petruska Czech nationa team Czech Republic Czech Republic
Josef Al Zubeidi Swedish National Team Sweden Sweden
Lukasz Smigaj UKS Taekwondo Sroda Wlkp. Poland Poland
Mark Warburton Bluewater Taekwondo Team Canada Canada
Mathias Gabriel TSC Gladbeck Germany Germany
Mostafa Yeganeh Amandani Ghavamin Team Iran Iran
Norman Hornberger Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Piotr Pazinski Polish National Team Poland Poland
Quentin Van Beek Swiss Taekwondo Switzerland Switzerland
Robert Honningdalsnes Norway National Team Norway Norway
Sean Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Sebastian Lehmann Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Stuart A.G. Smit Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Sven Kaminski VfL-Sindelfingen Germany Germany
Theo Balz TUMV-Kader Germany Germany
balsa radunovic tkd,,buducnost,, Montenegro Montenegro
radomir radenovic tkd,,buducnost,, Montenegro Montenegro
Seniors male -87 kg (28)
Class A (28)
ALAYYANE MAHMOUD VICTORY GYM Belgium Belgium
Afshin Saket Ghavamin Team Iran Iran
Aleksander Rychlik AZS UWM Olsztyn Poland Poland
BAGUISSI LIONEL TKD 78.RAMBOUILLET France France
BIGNOUBA DARRY TKD 78.RAMBOUILLET France France
Benn Nicholson Australian National Team Australia Australia
CISSE OMAR TKD 78.RAMBOUILLET France France
CRAIG BROWN Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Christoph Lehmann Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Daryl Stokes Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Dominik Urich Czech nationa team Czech Republic Czech Republic
ELKHARZAZI MOHAMED Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
ESSOUALEH RACHID Academy Tiger Club Belgium Belgium
Fikret Filikci Danish National Team Denmark Denmark
Jakub Stastny Czech nationa team Czech Republic Czech Republic
Jan Pusch Post SV München Germany Germany
Kazem Ghashghaei Ghavamin Team Iran Iran
Lukas Ivers Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
MEVIANE WILL TKD 78.RAMBOUILLET France France
Michael Thoelen Taekwondo Ac. Ge - We Belgium Belgium
Moussa El Bahri Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Olof Weibring Swedish National Team Sweden Sweden
Phil Drake RST United States United States
Robert Vossen TKD Swisttal Germany Germany
SAMUEL DEL CASTILLO QUERRA BOZDAG TAEKWONDO England England
Samir Aknouche Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Sang Wan Jung Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Seniors male +87 kg (8)
Class A (8)
Hamid Reza Bayat Ghavamin Team Iran Iran
Maciej Kaczorowski AZS AWF Warszawa Poland Poland
Mahama Cho GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
SANDEEP KUNDU India Taekwondo India India
Stefan Ulicnik TUMV-Kader Germany Germany
ZROURI ABDELKADER Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
Zakaria Asidah Danish National Team Denmark Denmark
boban vesovic tkd,,buducnost,, Montenegro Montenegro