Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Internationaler Jugend Pokal 2010

  • Tournament dates
  • 15 May 2010
  • Deadline
  • 2 May 2010
  • Competitors
  • 229 / 300
  • Location
  • a.d. Römerziegelei
  • 41539
  • Dormagen
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (229)

Juniors D female -24 kg (1)
Class Default (1)
Lena-Marie Bode Velberter -SG Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class Default (1)
Patrizia Socha Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class Default (1)
Zainap Khouya Velberter -SG Germany Germany
Juniors D female -32 kg (2)
Class Default (2)
Celine Schmidt Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -22 kg (1)
Class Default (1)
Sean-Robin Voigt Velberter -SG Germany Germany
Juniors D male -24 kg (2)
Class Default (2)
Antonio Andreopoulus Velberter -SG Germany Germany
Frederik Emil olsen Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Juniors D male -26 kg (1)
Class Default (1)
Jan Engstfeld Velberter -SG Germany Germany
Juniors D male -29 kg (1)
Class Default (1)
Bennet Pannen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D male -35 kg (1)
Class Default (1)
Marvin Kuhne TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C female -26 kg (9)
Class Default (9)
Alice Gehrmann Velberter -SG Germany Germany
Celina Schulze TKD Swisttal Germany Germany
Charleen Cornelius TSC Gladbeck Germany Germany
Dilara BOZNA K Germany Germany
JORDYN SMITH CENTRAL TAEKWONDO SCOTLAND Scotland Scotland
Jeamy Navarro BTS Great Britain Great Britain
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Lea Hölz TKD Swisttal Germany Germany
Regina Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors C female -28 kg (4)
Class Default (4)
Aimee Voerman TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Gamze EFE K Germany Germany
Ioanna Andreopoulou Velberter -SG Germany Germany
Juniors C female -30 kg (7)
Class Default (7)
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Elif Ismail BSV Witten Germany Germany
Laura Leone TKD Swisttal Germany Germany
Lea Arrmenise Velberter -SG Germany Germany
Nathalie Gajak TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Shela Lukic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (2)
Class Default (2)
Annika Kunze TKD Swisttal Germany Germany
Rajae Mali Velberter -SG Germany Germany
Juniors C female -35 kg (10)
Class Default (10)
Blanca Enders TV Becketal Germany Germany
Jasmin Richter TuS Osterburg 90 Weida e.V. Germany Germany
Jessica Antoniuk Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Jessika Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Larissa Simon Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Lisa Kostjukov Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Maryam Khouya Velberter -SG Germany Germany
Ronja Baier TKD Swisttal Germany Germany
SÜHEDA NUR GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Vivien Lorenz TV Salmünster 1903 e.V. Germany Germany
Juniors C female -38 kg (5)
Class Default (5)
Charline Saliu TV Becketal Germany Germany
Havva Can Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Ilknur Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Larissa Scholz Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Sandra Holthaus Velberter -SG Germany Germany
Juniors C female -41 kg (4)
Class Default (4)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Ingrid Kutz Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Julia Brandt TKD Swisttal Germany Germany
Sevde Kahraman Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors C female -45 kg (3)
Class Default (3)
Carolin Lapcevic Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Sophia Schulz ZfK Gera Germany Germany
Juniors C female -53 kg (1)
Class Default (1)
Nathalie Huber Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors C male -26 kg (5)
Class Default (5)
Berke Akin TKD Center Laar Germany Germany
Martin Gerhard SAARLAND Germany Germany
Niklas Maier TV Becketal Germany Germany
Oktay Ayas Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Ranye Drebes TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C male -28 kg (4)
Class Default (4)
Hamza Bayram 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Janik Arping Velberter -SG Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Raphael Jaschin Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C male -30 kg (7)
Class Default (7)
Berkan Akgül Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Christian Dell TKD Swisttal Germany Germany
David Koop Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Davud Zecic TSC Gladbeck Germany Germany
Jamsched Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
KHALED EL-JARBI TKD GLADBECK Germany Germany
Yannik Grebe Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (10)
Class Default (10)
Bijan Schaghaghi Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Demir Kilic Kumgang Berlin Germany Germany
Eduard Bauer Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Eric Weber Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Fatih Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Lukas Dauenheimer Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Steven Kim TKD Swisttal Germany Germany
Tayfun Ince Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Tunahan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Valentin Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (9)
Class Default (9)
ANIL TARIM TKD GLADBECK Germany Germany
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Marcus Westhues Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Marlon Meinert TSC Gladbeck Germany Germany
Mehmed Erdem KULAC K Germany Germany
Mikael Dogan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Milan Frinken Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Robin Kampl Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Theodor Mundt TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors C male -38 kg (5)
Class Default (5)
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Göksel SIMSEK K Germany Germany
Luis van Well Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Lukas Nikolay Taekwondo Morsbach Germany Germany
Pascal Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Juniors C male -41 kg (4)
Class Default (4)
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Justin Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
KAAN GALIP ?MERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Victor Graner Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Juniors C male -45 kg (1)
Class Default (1)
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Juniors C male -49 kg (2)
Class Default (2)
Justin Hunck Velberter -SG Germany Germany
TOLGA GÖKDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -53 kg (1)
Class Default (1)
Fabian Kaczmarczyk Velberter -SG Germany Germany
Juniors C male +57 kg (2)
Class Default (2)
Benjamin Muijc TKD Swisttal Germany Germany
Darth Vader NWTU Germany Germany
Juniors B female -29 kg (2)
Class Default (2)
Kristina Möller Velberter -SG Germany Germany
Michelle Schmidt Velberter -SG Germany Germany
Juniors B female -33 kg (3)
Class Default (3)
Felicitas Oehme ZfK Gera Germany Germany
Sinem Kocaarslan Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -37 kg (7)
Class Default (7)
Fabienne Lück SAARLAND Germany Germany
Kyra Tremmel SAARLAND Germany Germany
Lisa Nickel TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Meike Dresch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Michelle Hölß Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Nilofar Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Simge Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
Juniors B female -41 kg (5)
Class Default (5)
Christiane Seidel ZfK Gera Germany Germany
Georgia Barnes BTS Great Britain Great Britain
Julia Allgäuer ZfK Gera Germany Germany
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Ufeyra Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -44 kg (7)
Class Default (7)
Anna-Maria Jäger Taekwondo Morsbach Germany Germany
Emine Senem Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Louisa Becher Taekwondo Morsbach Germany Germany
Marwa Hashimi 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Natascha Müller Taekwondo Morsbach Germany Germany
Juniors B female -47 kg (8)
Class Default (8)
Antonia Robinson Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Jana Benner SAARLAND Germany Germany
Jasmin Breitmar AC - Ückerath Germany Germany
Katharina Luhnen TG Nettetal Germany Germany
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -51 kg (7)
Class Default (7)
Elisa Nestler TUS Ende Germany Germany
Lorena Brachschoß TKD Kerpen Germany Germany
Melina Müller TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Schmöde Kim Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors B female -55 kg (6)
Class Default (6)
Alexandra Böhle TUS Stockum Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Nadia Hegner Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Sarah Di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Sarah Kremer TUS Ende Germany Germany
Juniors B female -59 kg (2)
Class Default (2)
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Sarah Pelz TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors B female +59 kg (4)
Class Default (4)
Alexandra Thomas BTS Great Britain Great Britain
Corinna Malassa TUS Ende Germany Germany
Joy Marx AC - Ückerath Germany Germany
Michelle Meding Taekwondo Morsbach Germany Germany
Juniors B male -33 kg (9)
Class Default (9)
Denis Guljaew TV Salmünster 1903 e.V. Germany Germany
Dennis Schamne Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Dominik Gro?ann Velberter -SG Germany Germany
Edgar Leicht TV Salmünster 1903 e.V. Germany Germany
Ibrahim ISIKSOY K Germany Germany
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Martin Gorzolka TV Salmünster 1903 e.V. Germany Germany
Orto Massimo DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Yannick Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors B male -37 kg (10)
Class Default (10)
Alireza Davatgar SAARLAND Germany Germany
Andy Kämpf TV Salmünster 1903 e.V. Germany Germany
Arwin Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Justin Grützmacher SAARLAND Germany Germany
Martin Stach TKD Swisttal Germany Germany
Mazuk Kevin DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Philip Fröhlich ZfK Gera Germany Germany
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Tayyip Eroglu TKD Center Laar Germany Germany
Juniors B male -41 kg (16)
Class Default (16)
Burak Burma TKD Center Laar Germany Germany
Daniel Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Dennis Kim TKD Swisttal Germany Germany
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Fatih Kanpolat TSC Gladbeck Germany Germany
Gian Luca D`urso BSV Witten Germany Germany
Kerem Gümüsok Kangaroosports e. V. Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Marvin Elsheimer Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Moritz Wiethüchter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Ramin Hacyev Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Ricki Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Shawn-Mark Parfenov Velberter -SG Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Simon Renk Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Juniors B male -45 kg (10)
Class Default (10)
Ahmet-Mert Özkurt TV Becketal Germany Germany
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Fabian Moldenhauer TUS Ende Germany Germany
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Mihael Kraus Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Mustafa Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Simon Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Steven Kunze Taekwondo Morsbach Germany Germany
Sujenth Suhan TUS Stockum Germany Germany
Tim Müller SAARLAND Germany Germany
Juniors B male -49 kg (10)
Class Default (10)
Abdulsamed Aktas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Amir Causevic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Can Önalan Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
EMRE ÖNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Leonardo Mussumeci Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Maurice Oehler TV Becketal Germany Germany
YASIN UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B male -53 kg (5)
Class Default (5)
ALI SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Dominik Scheibel SAARLAND Germany Germany
Gabriel Gattner Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Marlon Hermanny musado koeln e.V Germany Germany
Sven Schinkowski Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors B male -57 kg (3)
Class Default (3)
David Horch 1. Frankfurter Samurai von 1977 e.V. Germany Germany
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
SCHAMIL BAKLAJEV TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B male -61 kg (2)
Class Default (2)
Kevin Pfeifer Kampfsportakademie Yoon Germany Germany
YUSUF ÖZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B male -65 kg (3)
Class Default (3)
HANNART Benoit Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Justin Majert TKD Center Laar Germany Germany
Sven-Pelle Pelzer Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Juniors B male +65 kg (4)
Class Default (4)
BÜNYAMIN GÜL TKD GLADBECK Germany Germany
Gerrit Schippers Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Jakob Brassel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany