Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

ETU - EUROPEAN CLUB TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS - WTF G1

  • Tournament dates
  • 18 February 2016
  • 20 February 2016
  • Deadline
  • 10 February 2016
  • Competitors
  • 761 / Unlimited
  • Location
  • Ileribasi Mevkii 5
  • 07525
  • Bel
  • Turkey Turkey

Downloads

CLUBS TIME TABLE 2016 finalCLUBS TIME TABLE 2016 final
ETU EUROPEAN CLUB TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS DRAW DAY1ETU EUROPEAN CLUB TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS DRAW DAY1
ETU EUROPEAN CLUB TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS DRAW DAY2ETU EUROPEAN CLUB TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS DRAW DAY2
ETU EUROPEAN CLUB TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS DRAW DAY3ETU EUROPEAN CLUB TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS DRAW DAY3
KIDS TIME TABLE 2016KIDS TIME TABLE 2016

Results

SENIOR RESULTSENIOR RESULT
JUNIOR RESULTJUNIOR RESULT
CADET RESULTCADET RESULT
TEAM CLASSIFICATION ETU CLUBTEAM CLASSIFICATION ETU CLUB

Competitors (761)

Cadets female -29 kg (4)
Class A (4)
Amina Bakkaieva Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
REHANI DALYA LYON MÉTROPOLE TAEKWONDO France France
SAADET KARABENL? EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Tegan Paynter BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (10)
Class A (10)
AYFER SOYLEMEZ 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Alima KAIDAROVA KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
BEYZANUR AGOREN YUCELHAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
ELIF SIMAL CAN ERTAS GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
FATMA MARIA KOÇ EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Fatima Majidova TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
MERVE GOKCURAK ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
SENANUR CELIK SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tatjana Filipovic Tornados Austria Austria Austria
Yllka Llapashtica Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
Cadets female -37 kg (11)
Class A (11)
ARZUM AYCA KUSCU ERTAS GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Diana Taranchenko Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Esin YAMAK BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
FREIMOUT Loane LYON MÉTROPOLE TAEKWONDO France France
MAYSSA BEN AZZOUN ASTR LE LOI France France
MELISA YALCI ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
NUR KARDELEN IPEK Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
SEVDE CINGIR SAKARYA TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Vera Kachowitsch BSV Friedrichshafen Germany Germany
Zehra Altun ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Zeynep KURU ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Cadets female -41 kg (12)
Class A (12)
Alessia Sturari ACCADEMIA DORICA Italy Italy
Aya Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
ESRA NUR KOCA k?rklareli spor kulübü Turkey Turkey
Irem KOSEOGLU ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
LAURA GOEBEL TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
LILJA OSTERVALL LYNGBRANT Team Kim Taekwondo Sweden Sweden
Lejla Mulahasanovic Team Akademie Pugnator Austria Austria
NURGUL OKCAY akhisar belediye spor kulübü Turkey Turkey
Rinata SEMBEK KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
SUKRAN ARIFE AKDEMIR RUMELI KAVAGI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sofiia SIKORSKA Khmelnitskiy Regional taekwondo team Ukraine Ukraine
ZEHRA ARI 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Cadets female -44 kg (10)
Class A (10)
CHARLOTTE CHIAO ASC Champigny France France
Farida BAIBATYROVA KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
IZABELLA KALLSTRAND Team Kim Taekwondo Sweden Sweden
MERYEM HILAL KOCAER EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
NURCAN ILAYDA BAYRAKTAR ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
SILA YALÇIN SOTES TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SUDE NAMLI BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sofie Lemmens Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
TUGCE KARACOBAN ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
sarah mouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (8)
Class A (8)
AYSE SULE BASKIR ASKI SPOR Turkey Turkey
AYSENUR YILDIRIM 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Bilge KARABACAK ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Elif Stoyanov Team Akademie Pugnator Austria Austria
GOZDE SAHINBAZ Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
NISA NUR UYSAL MERAM BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
NISRIN HEBBAR Ecole Taekwondo Trappes France France
YAGMUR DINC SAKARYA SAMPIYONLAR GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Cadets female -51 kg (8)
Class A (8)
ALSU DENIZ EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Alika Kopisheva Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
CEYDA AKAGUNDUZ BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MAIMOUNA MENDY Ecole Taekwondo Trappes France France
MELIKE OZKAN BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
SUDE VAROL UZUNCAVDAR SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sofiia Khobtar Khmelnitskiy Regional taekwondo team Ukraine Ukraine
celia HEBBAR TNDO CLUB LA COURNEUVE France France
Cadets female -55 kg (7)
Class A (7)
ALEYNA MIZRAK Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
ANA DOSIL GAGO Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
LEA BOLLANGA Academie Clichoise de Taekwondo France France
RABIA ONEN 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
SASSI SHIMA LYON MÉTROPOLE TAEKWONDO France France
Seyma Gungor ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ambrine zerrouki taekwondokwan France France
Cadets female -59 kg (4)
Class A (4)
Aysegul OZKAN ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
BUSE ESIT SARICAM BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
DILARA ERTAS ERTAS GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
DUYGU USTUN BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
Cadets female +59 kg (5)
Class A (5)
ALEYNA AKCAY UZUNCAVDAR SPOR KULUBU Turkey Turkey
Adna Boric Novi Grad Sarajevo Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
BAHAR MEHMET AGAOGLU ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
Elifnur OZDEMIR BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
SILA SEMERCI BASAR TAEKWONDO Turkey Turkey
Cadets male -33 kg (22)
Class A (22)
Alim Kham Lee tigers Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Arian Mirzadeh Team Taekyon Sweden Sweden
Artem Davidchyk Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
BATUHAN PACACI Polat spor kulübü Turkey Turkey
Bilal Kusku Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Denys Ivashchenko Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
ENES KAMACI BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
EREN OZDAS SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
ERSIN ASIL BARIS OZEL GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Govard Cholponbaev Lee tigers Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Ismail Altiparmak ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MATTHIEU CUINAT PARIS TEAM TAEKWONDO France France
Maksim Kim Lee tigers Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Nihad Abbasov SUMGAYIT OIK Azerbaijan Azerbaijan
Nihad Hasanov TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Oleksandr Oganov SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
SERDAR iLHAN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Valtteri Tammila Budokwai taekwondo Finland Finland
Vladyslav Storozhuk Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
YIGITHAN KILIC Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
Yehor Tsap SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
damian dubois Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (11)
Class A (11)
ATTOUT-ARAB RYLES LYON MÉTROPOLE TAEKWONDO France France
Georgii Kulinich Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
IBRAHIM TURKAY AKKUS SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
IKER GARCIA DE LA LLERA Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
KAIS NKOUNKOU Academie Clichoise de Taekwondo France France
Kyrylo Podolian Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Leon Jahiri Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
OMER FARUK SENEL Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
Ogulcan CALIK ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SAMET AYAZ SAMPIYON SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tim Seegers BSV Friedrichshafen Germany Germany
Cadets male -41 kg (16)
Class A (16)
Abdul Celil KUSKU Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Binay Karki Taekwondo Oberndorf Austria Austria
CAFER TAYYAR CENGIZ ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
Dionis Osmani Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
EMRE CAN Ak SAKARYA TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Fevzi Arda DURU IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Horvat Viktor KYIV SCHOOL OF SPORT Ukraine Ukraine
Illia Pikuz SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
MERT CAN YANIK SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
NIKITA Sabirov Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Nijat Zamanov TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
OSMAN TURKER KOSE SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
OZCAN OMER FARUK Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
Parviz Iskandarov TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Rodion Skrynnik Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Rostyslav Levitskyi Khmelnitskiy Regional taekwondo team Ukraine Ukraine
Cadets male -45 kg (7)
Class A (7)
ALEJANDRO PAZ ALBORES Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
CIHAN ZILAYAZ ERTAS GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
OMER FARUK CAKMAK ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
Omer Faruk DAYIOGLU ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Sharpylo Denys KYIV SCHOOL OF SPORT Ukraine Ukraine
TUGRUL GUZELKAYA BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
UMUT AYAS BARIS OZEL GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Cadets male -49 kg (7)
Class A (7)
Dmytro Dzandzava Olympiec Team Ukraine Ukraine
IBRAHIM POLAT ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Kostenko Denys KYIV SCHOOL OF SPORT Ukraine Ukraine
MIRAC DEMIR ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUHAMMED TUNAHAN GUVEN BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
Mahmut KUSKU Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Oskari Koskinen Budokwai taekwondo Finland Finland
Cadets male -53 kg (8)
Class A (8)
Aleksandar Dzhordzhev SC Gladiator Bulgaria Bulgaria
ELIAS IBISI ASC Champigny France France
EMRE ALP BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Faticov Timur KYIV SCHOOL OF SPORT Ukraine Ukraine
OZKAN ERAT ERTAS GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
SERGIO GONZALO MARTIN Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
ULADZISLAU LANSKIKH Espadon Belarus Belarus
Yevgeniy Kucherenko Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Cadets male -57 kg (6)
Class A (6)
Arslan DEMIR KAVAK YASARDOGU SPOR KULUBU Turkey Turkey
DOGUKAN BULUT ERTAS GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUHAMMED VEYSEL TUGAL ERTAS GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
OGUZ YIGIT UNAL BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
PHONGSAVANH PANYASIRI ASC Champigny France France
Rasidagic Jusuf Ali Novi Grad Sarajevo Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Cadets male -61 kg (4)
Class A (4)
Cherednychenko Ivan KYIV SCHOOL OF SPORT Ukraine Ukraine
Dmytro Meshchuk Khmelnitskiy Regional taekwondo team Ukraine Ukraine
Oleksandr Demchuk Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Sergey Braylovskiy Lee tigers Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Cadets male -65 kg (3)
Class A (3)
Dulat SIKHYMOV KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
OKAN BERKE HAZAR AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Tonkopii Yurii KYIV SCHOOL OF SPORT Ukraine Ukraine
Cadets male +65 kg (4)
Class A (4)
Alexander Zadra Zadra fighting Italy Italy
BAYRAM BULUT BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
MELIH YILMAZ SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
SEZER ARDUC 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Juniors male -45 kg (17)
Class A (17)
Ahmet Fatih Daglarasti TERME GENCLIK HIZMETLERI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Bahruz Guluzade TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Dardan Llapashtica Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
Dardan Llapashtica Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
Davide Albani A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
FATIH OZTURK Yalova Belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
FURKAN BAYRAK ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
FURKAN SOYKAN SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Görkem POLAT Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
HAYRETTIN EREN SERIFLER BASAR TAEKWONDO Turkey Turkey
Jeyhun Aliyev TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Marvin Pelcz BSV Friedrichshafen Germany Germany
Murad Muradov TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
NAZLI ENVER Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
Oleksander BATRAK Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Vasyl Kotyash Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (15)
Class A (15)
AHMET ERDEM POLAT ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Alptekin YILMAZ BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
DIEGO MARTINEZ LIJO Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
Danylo Gavrylov SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Henry Shin Lee tigers Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Javid Mammadov Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
KEMAL KULUK Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
MIGUEL ORRO MUIÑOS Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
MUAMMER ERAY GENC Yalova Belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
MUHAMMET TALHA SEN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Mustafa Turhal ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
NIKITA IVANOV Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Nejat Oguzhan TUNA IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Oskar Makinen Budokwai taekwondo Finland Finland
Peter Fischer UTE HUNGARY Hungary Hungary
Juniors male -51 kg (20)
Class A (20)
Abulfat Zulfugarov TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Ahmet Talha INAN BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Ali Isazade TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Anass Zbairi ABFT Belgium Belgium
Arseniy NABOKA Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
BEDIRHAN SIRIN ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Egor NABOKA Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Ferit ORHAN BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
Mattia Crescenzi TKD TERRACINA 1984 Italy Italy
Musa Alakbarzade TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nedzad Husic Novi Grad Sarajevo Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Onur Nas TERME GENCLIK HIZMETLERI SPOR KULUBU Turkey Turkey
ROI MOSQUERA PENA Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Samat SERIKBAY KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
VICENTE LAURENTINO DIAZ DEL NOZAL Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
Vugar Abdullayev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
fouad kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
suliaman sesay westerkamp Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (28)
Class A (28)
ABDULKADIR KAYA KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR KULUBU Turkey Turkey
ABDULLAH EMIN YILMAZ SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
BURAK UYGUR Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
Bakhtiyar Hasanov TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
CHRISTIAN CAPONE ACCADEMIA DEL TAEKWONDO Italy Italy
EMiR DUMAN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Eldar BIRIMBAY KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Emre Efe Yetgin TERME GENCLIK HIZMETLERI SPOR KULUBU Turkey Turkey
FIKRET HAKAN SENKURU KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR KULUBU Turkey Turkey
Gashim Magomedov Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Gorovetskyy Oleksiy KYIV SCHOOL OF SPORT Ukraine Ukraine
LYVESTONE CELIN ASC Champigny France France
MAKSIM DZEMYANOVICH Espadon Belarus Belarus
MEHMET KAAN SENKURU KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR KULUBU Turkey Turkey
MUSA CETIN BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
MUZAFFER BERK SERIN ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Mahmut Ali MENEKSE Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Mert CAN DOLMACI BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Mykyta VOLOSHIN Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Oleksandr Dziuba Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Onur TAVSAN ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Owen Sanders BTS Great Britain Great Britain
Sohail Amal ABFT Belgium Belgium
TAHA BERK ERAN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Viacheslav Palchyk Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
YUSUF ATASOYU CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ilja ottink Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
oscar rognlid Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Juniors male -59 kg (19)
Class A (19)
Adam Ibisi ASC Champigny France France
Ali Mammadov Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Antoine Dupont ABFT Belgium Belgium
Ardahan SOYDAN BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
BURAK SONMEZ AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Badr Albouyaoui Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Burakhan Uçarsu ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
DMYTRO FEDCHENKO Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
HAKAN RECBER BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MUHAMMET ALI HEBILOGLU ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
Muhamed Selmani Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
Nesim KUSKU Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Nikola Andric UTE HUNGARY Hungary Hungary
Niyaz Zullfugarli TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Oleksandr Stoyanov Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
SULEYMAN ENES ARSLANTURK ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Sagynysh SHYMYRBAY KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
YAVUZ HANSAD AGOREN YUCELHAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
Yerassyl BEKBOLAT KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -63 kg (15)
Class A (15)
ABEL SEOANE SANTAMARIA Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
Alibek YERMEKBAY KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
DAN JTERTITEKA Team Kim Taekwondo Sweden Sweden
FERHAT CAN KAVURAT ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Hugo Tortosa cabrera TORTOSA- TAEKWONDO CLUB Spain Spain
Jafar Guliyev TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
MAKSYM NOSULYA Ukraine Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Marcello Morisetti Torino Taekwondo Union Italy Italy
Mykyta Mazur Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Nijat Musayev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
PAVEL HATSILLO Espadon Belarus Belarus
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Trym Hejer Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
ULADZISLAU MARKEVICH Espadon Belarus Belarus
Yevhenii Vovk Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Juniors male -68 kg (17)
Class A (17)
ALEJANDRO PEREZ SANTIAGO Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
Abilkaiyr ISKENDIR KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Aliaskar Aliyev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
HASAN ALP TOSUN SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
KIRYL LAZUKOU Espadon Belarus Belarus
Kaan YUVA ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUHAMMET EMIN AYDOGDU CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Marcel Müller Team Akademie Pugnator Austria Austria
Mitko Dzhordzhev SC Gladiator Bulgaria Bulgaria
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
ONUR ERZAN KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR KULUBU Turkey Turkey
Sahin CELEBI IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Samet ERKOVAN BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Sergiy Babenko Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
YANIS GOMIS Ecole Taekwondo Trappes France France
Yevgeniy Saigakov Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Juniors male -73 kg (10)
Class A (10)
ADRIAN POMBO ROMERO Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
Azat Manukjan BSV Friedrichshafen Germany Germany
DZMITRY MALINOUSKI Espadon Belarus Belarus
Dmytro Markin Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Emanuel Zadra Zadra fighting Italy Italy
FURKAN ÖZKAN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUHAMMED TALHA AYDOGAN UZUNCAVDAR SPOR KULUBU Turkey Turkey
Mert Cicek Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
OGUZHAN KAYA MERAM BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Sologub Andriy KYIV SCHOOL OF SPORT Ukraine Ukraine
Juniors male -78 kg (12)
Class A (12)
Botond Davoti Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Danylo Manyuhin ARMADA Ukraine Ukraine
ERMINIO PILUNNI ACCADEMIA DEL TAEKWONDO Italy Italy
Emre GUL Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Florentin PILI Académie grand Lyon France France
JUAN DE QUINTANA MACHIN TAEKWONDO DE QUINTANA TORRELAVEGA Spain Spain
MAHIR EMRE SAKALLIOGLU SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
MEHMET ALPEREN KOÇ ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
MYKYTA Turgan Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Sergen CURABAZ BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
UNAI RODRIGUEZ BLANCO C.D.TAEKWONDO MALAGA Spain Spain
YEVHENII BAZYLEVYCH Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Juniors male +78 kg (5)
Class A (5)
IMAM SAMIL CENGIZ ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
MEHMETHAN TELLI BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
Muhammed Emin ACIKGÖZ BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
ONUR YILMAZ SAKARYA TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Orkhan Taghi-Zade Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Juniors female -42 kg (20)
Class A (20)
AYSE EBRAR DURAN CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Aidana Yedilbayeva ATYRAU REGION TAEKWONDO FEDERATION Kazakhstan Kazakhstan
Arife ELKIT ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Bilge Bercem SUSTAM Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
EDANUR KOC 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
GOZDENUR YILMAZ MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
Ida Tammila Budokwai taekwondo Finland Finland
Irem BEKDAS IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Jaden Cullen BTS Great Britain Great Britain
Laura Kopcsik UTE HUNGARY Hungary Hungary
Mehriban Mammadova SUMGAYIT OIK Azerbaijan Azerbaijan
Minaya Akbarova Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Nargiz Mirzayeva TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
RUZE FEYZA FIDAN SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Rabia ARDIC BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Rivka Bayech Young Warrior Israel Israel
SAHINUR ZARARSIZ EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SELEN SOYTURK SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Savannah ESKENAZI Taekwondo Club Martinerois France France
Sofia Zampetti A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
Juniors female -44 kg (12)
Class A (12)
ALEYNA GOKCE BASAR BASAR TAEKWONDO Turkey Turkey
Aliya Zeynalova TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
BEYZA NUR GÜNGÖR k?rklareli spor kulübü Turkey Turkey
ELENA PEREZ ALCALDE Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
Emilia Taseva TC''FORCE-2004'' Bulgaria Bulgaria
Irem ERDOGAN Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Jeamy Navarro-Schrank BTS Great Britain Great Britain
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
NURAY OLCAY akhisar belediye spor kulübü Turkey Turkey
SEMANUR TEMIZ SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tiavo RANDRIANISA COSMATKD ARCUEIL France France
YAGMUR SUDE ALAN MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
Juniors female -46 kg (7)
Class A (7)
ESRANUR DURAK ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Elanur CELIK ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
IKLIMA BETUL KARAKUS FERDI Turkey Turkey
Ivona Tsintsarska SC Gladiator Bulgaria Bulgaria
Mariela Milanova SC Gladiator Bulgaria Bulgaria
PELIN YILDIZ 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
SUMEYYE SATILMIS Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
Juniors female -49 kg (12)
Class A (12)
ALEYNA OZDEMIR YAY TAN SAY SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ahsen SENGUN ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Aleyna ATMACA Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Atena Afsharian KDK-Attendorn Germany Germany
Birsunur DEDE BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Darya Shanina Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
ECE KOSE BARIS OZEL GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
HAVVANUR CAN MERAM BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Hanna Asp Team One Taekwondo Sweden Sweden
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
ZEHRANUR TEMIZ SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Zahra Taghizade TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Juniors female -52 kg (17)
Class A (17)
AINOA GARCIA LAGO Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
ALEYNA UCAN MERAM BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Aisha Huseyn TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
BASAK VAROL Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
Botagoz KOSMAKHANBET KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
ELIFNUR CELIK SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Eda YUMLU Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Gulseda AKDENIZ ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
HAVVA NUR ÇOBAN TE?A? GENÇL?K VE SPOR KULÜBÜ DERNE?? KONYA Turkey Turkey
IMANI SITTI ASC Champigny France France
LEYLA MAMEDOVA MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
Luiza Zahariev SC Gladiator Bulgaria Bulgaria
MELIKE YILMAZ ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Merian Nedyalkova Ji Do Kwan Bulgaria Bulgaria
Mihrimah SARIKAYA BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Nicole Maiorino TKD TERRACINA 1984 Italy Italy
Paula Cerro Alvarado TORTOSA- TAEKWONDO CLUB Spain Spain
Juniors female -55 kg (14)
Class A (14)
ANA MARIA BEN MINIÑO Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
Ainagul BATYR KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Celine Schmidt BSV Friedrichshafen Germany Germany
Emine Nur PALAZ BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Iclal YILDIZ ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Ilayda YILMAZ Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
KEZBAN SEFAHAT BUGAN 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Kubra AYDIN ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MARIIA LABUZOVA Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Olena Hryhorieva Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
RABIA YILMAZ SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
TUGBA YILMAZ EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
YAGMUR DEMIR AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ZEYNEP GOKCE TOGAR SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Juniors female -59 kg (9)
Class A (9)
AYSENUR USTUN BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
FERDA SOYKAN SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
GAMZE YILMAZ BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
Gulsum Gultekin Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Huri KORKUT BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Roxane MARCONNET Académie grand Lyon France France
Tuba DONUKARA Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Yuliana Korzhavina SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Yuliya Saygakova Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Juniors female -63 kg (6)
Class A (6)
Aleyna YILMAZ Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
DAMLA SURA KOC 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Edna Abaspahic Novi Grad Sarajevo Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
MARIA DEL PILAR RODRIGUEZ MANEIRO Federacion Galega de taekwondo Spain Spain
SUEDA KAYA ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Varvara Palchyk Ukrainian National Team Ukraine Ukraine
Juniors female -68 kg (6)
Class A (6)
Elif ZENGIN Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
MERVE DUZCE 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Michelle Schein SAARLAND Germany Germany
SASSI DELLA LYON MÉTROPOLE TAEKWONDO France France
Simge ERENSAYIN IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Yelyzaveta Shkurenko SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Juniors female +68 kg (6)
Class A (6)
Anna Popova TC''FORCE-2004'' Bulgaria Bulgaria
BEYZA BASMA ASKI SPOR Turkey Turkey
EMINE CIFCI ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
IREM OZEN HAVRAN FATIH BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
KUBRA SAGLAM AKYAZI GENÇL?KSPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Yasemin Nur YILMAZ Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Seniors female -46 kg (15)
Class A (15)
AYSENUR DINC ASKI SPOR Turkey Turkey
Anneleen Goffin Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Arielle Malveda COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
BURCU OZKAN CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Dina Pouryounes Langeroudi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
HILAN NUR SEMIZ MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
ILAYDA DIREK GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Maryam ISMAILI NONG JANG SMILEY Belgium Belgium
NIHAL SATILMIS ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
RUHAT AKALIN ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
SEDA KOCAK Seven Spor Kulübü Türkiye Turkey Turkey
SUEDA ONAT 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Shaerom Kim Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Songul ILK Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Tahmina Huseynli TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Seniors female -49 kg (14)
Class A (14)
Ainur Yesbergenova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
ESRA GUL KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR KULUBU Turkey Turkey
Giuliana Federici BSV Friedrichshafen Germany Germany
HANIFE AYAN ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
IPEK CIDEM NEVSEHIR GENCLIK SPOR IL MUDURLUGU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Jennifer Stingl Team Akademie Pugnator Austria Austria
Kristina Tomic OSVIT Croatia Croatia
Oleksandra Danshyna SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Rukiye YILDIRIM Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
SAFIYE POLAT EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SENA AY CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SONDESS BEN TAHAR ASC Champigny France France
ZEHRA DOSUCUKUR ASKI SPOR Turkey Turkey
ZEYNEP SAHIN ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Seniors female -53 kg (17)
Class A (17)
AKRIMI SANA LYON MÉTROPOLE TAEKWONDO France France
Alberte Knudsen-Nielsen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Anastassiya Ostrovskaya Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Barbara Ducz UTE HUNGARY Hungary Hungary
CEREN OZBEK EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Carolin Stahl SAARLAND Germany Germany
DESPINA PILAVAKI Pilavakis Andreas Taekwondo Team Cyprus Cyprus
Eva BERTHELOT RED Taekwondo France France
MAKBULE NUR KORUCU ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MELISA NUR UYSAL MERAM BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Merve GUNDOGAR Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
OZGE YILMAZ KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR KULUBU Turkey Turkey
Ozlem Ulas ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Roxana Nothaft Team Nuernberg Germany Germany
Sude BURCU IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Tabea Wenken Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
samson oceane cobra team France France
Seniors female -57 kg (18)
Class A (18)
Akbota Ismagulova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Andriana Asprogeraka A.C Atlantas Peristeriou Greece Greece
Anna-Lena Froemming Team Nuernberg Germany Germany
BRUNA VULETIC TK MARJAN Croatia Croatia
Carolin Jaeschke KDK-Attendorn Germany Germany
DURDANE ALTUNEL Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Erendita Gerguri Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
Hatice Kübra Ilgün Bursa Saglik Gücü Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Ingibjorg Gretarsdottir Selfoss TKD Iceland Iceland
Janike Lai Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
LARYSA GERSHANOK Ukraine Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Lara Gershanok Young Warrior Israel Israel
Marie Magnus Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Mona Afsharian KDK-Attendorn Germany Germany
Nadine Mayerhofer Team Akademie Pugnator Austria Austria
SEYMA TUNCER ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sarah Fazli Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Sezen SEVIK Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Seniors female -62 kg (22)
Class A (22)
Adriana Simankova Cobra Dojang Prague Czech Republic Czech Republic
Bodine Schoenmakers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Dar'ya Yakovleva SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
ESRA OZDOGAN ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Eva Schwentner LZ Tirol Austria Austria
FULDEN GOKALP Osmangazi Belediyespor Kulubu Turkey Turkey
Ganiya Alzak Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Gulim Bibalayeva Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
IMRAN OZEK HAVRAN FATIH BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
IVANA BABIC TK MARJAN Croatia Croatia
Irem YAMAN Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kristin Hrolfsdottir Selfoss TKD Iceland Iceland
Michelle Kralits Tornados Austria Austria Austria
NUR OGUS BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
OZGUN RECEPOGLU MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
Pia Leonhardt Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Serpil SOY Kavaklidere Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Silje Pettersen Tif-Viking Norway Norway
TUGBA AYVA EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Yaprak ERIS BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
ZELIHA AGRIS ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Seniors female -67 kg (12)
Class A (12)
Anika Wiktoria Godel AZS AWF Warszawa Poland Poland
BENEDICTE SIOSSE HON SANG NAE CLUB SPM France France
BUSE SENTURK MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
Feruza Yergeshova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Karoline Gjelsvik Tif-Viking Norway Norway
Kubra KIYI IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MELISA MIZRAK ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Nur TATAR Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Randi Dyngeland Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Rebeka Furedi UTE HUNGARY Hungary Hungary
TUGBA TORLAK EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
rizlen riahi cobra team France France
Seniors female -73 kg (8)
Class A (8)
Aigul Yelubay ATYRAU REGION TAEKWONDO FEDERATION Kazakhstan Kazakhstan
Andela Popovic Montenegro Stars Montenegro Montenegro
Ebru YUMLU Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
MERVENUR EVCI ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Marie Paule BLE VAN THUYNE TKD GENTILLY France France
PETRA MATIJASEVIC TK MARJAN Croatia Croatia
SPANOY DESPOINA ATHLETIC CLUB MITILINIS Greece Greece
Seyma Nur Sogut ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Seniors female +73 kg (9)
Class A (9)
AYSE ASMA UZUNKÖPRÜ BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Aylin Akdeniz Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
BUSRA AYVA EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
F. Asena Aydin ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Leonie Martin BSV Friedrichshafen Germany Germany
NAFIA KUS ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
NIKI ATHANASOPOULOU AGS KALAMATAS Greece Greece
Sandra Höflinger LZ Tirol Austria Austria
Sude BULUT Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Seniors male -54 kg (25)
Class A (25)
ALI ASIRI Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
Abdullatif Sezgin Team Nuernberg Germany Germany
Adil Belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Anar Mehdiyev TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Bilal KARADUMAN BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
Cihat CAKMAK Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Dauren Duisenov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Fahad ALSAMIH Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
Ilham Aliyev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Jack Woolley South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Kaloyan Binev BSV Friedrichshafen Germany Germany
MEHMET DOLAS ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Majid Sofiyev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Mohammed ALSHEHRI Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
Nimrod Krivitzky Young Warrior Israel Israel
OMER FARUK KARDES TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Rida Laachraoui ABFT Belgium Belgium
SINAN SIMSEK MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
Sotirios Boutios A.C. AIANTAS Greece Greece
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Stefano Gurrieri A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
Taras Malchenko SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
gioele della vedova A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
hermann Pettersen Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Seniors male -58 kg (30)
Class A (30)
ABDURRAHMAN ERKEK BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
ALPTEKIN SENGUL SAMSUN POLIS GUCU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Almas Mukamyrov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
BONNET kyliann LYON MÉTROPOLE TAEKWONDO France France
Besfort Berisha Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
Cemil ULUYILMAZ ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Dogan DEMIR KAVAK YASARDOGU SPOR KULUBU Turkey Turkey
ELEFTHERIOS FAKINOS A.C. AIANTAS Greece Greece
Falilou HANE VAN THUYNE TKD GENTILLY France France
Farouk Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
Fizam Mehtiyev SUMGAYIT OIK Azerbaijan Azerbaijan
Fuatcan ALDEMIR Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
GEORGIOS SIMITSIS A.C. VIRONAS Greece Greece
GORKEM SEZER ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Giorgio Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
HUSEYIN BEZCI ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Islamgali Abuov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
M.Ali INAN BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
MUBARAK ALSHAREEF Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Mammadali Guliyev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Marko Maljkovic OSVIT Croatia Croatia
OLEKSIY MALYEYEV Ukraine Taekwondo Team Ukraine Ukraine
OZGUR GULEN Yalova Belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
RAMAZAN BULUT MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
Romain Trolliet BSV Friedrichshafen Germany Germany
Tolga ISLAMOGLU IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Velislav Dimitrov Ji Do Kwan Bulgaria Bulgaria
Yaroslav Shvets SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Zelimkhan Rashidov Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Seniors male -63 kg (41)
Class A (41)
Almas Mukamanov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Alperen DEMIR ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Anton Magera Young Warrior Israel Israel
BEKTA MECKY LYON MÉTROPOLE TAEKWONDO France France
BEKTAS GOKALP Osmangazi Belediyespor Kulubu Turkey Turkey
Bandar JAAFARI Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
Baris DAG IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Butrint Ejupi Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
Casper Morild COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Deni Andrun Razic OSVIT Croatia Croatia
EMRE CELIK YUNUSEMRE BELED?YESPOR England England
ENES MADAK ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
Eyuep Bolatli KDK-Attendorn Germany Germany
Fabio Mattei ASC Champigny France France
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Farès MANAÏ Taekwondo Club Martinerois France France
HALIL IBRAHIM VAROL BORDO MAVIM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Hristiandar Andreev Ji Do Kwan Bulgaria Bulgaria
ILKER DERE KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR KULUBU Turkey Turkey
IOANNIS PILAVAKIS Pilavakis Andreas Taekwondo Team Cyprus Cyprus
Jure Pantar PANTAR VRHNIKA Slovenia Slovenia
LOVRE BRECIC TK MARJAN Croatia Croatia
MEHMET FAHR? LAST?KC?OGLU ZIRVE ÜNIVERSITESI GENÇLIK VE SPOR KLÜBÜ Turkey Turkey
MUSTAFA KAYA MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
MYKOLA BILYI Ukraine Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Magomedyassin Ibragimov Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Mahammad Mammadov Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Mehmet ÖZTÜRK ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Muhammet Mustafa Baglar ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Omer Ramazan Evez ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Qendrim Sejfijaj Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
Sandro Peer LZ Tirol Austria Austria
Simone Crescenzi TKD TERRACINA 1984 Italy Italy
Sina Bahrami Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Umut BILDIK Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Visar Pitushi Apolonia Albania Albania
Vladimir Kim RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Vladyslav Yarmachek SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
YAHOR NIKITSENKA Espadon Belarus Belarus
YAUHENI HEIDZEL Espadon Belarus Belarus
YUSUF ALI GOK BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Seniors male -68 kg (32)
Class A (32)
Akin Karayakali ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Arman Bekturov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Aykhan Taghizade Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Balla Dieye BSV Friedrichshafen Germany Germany
Benoit Hannart ABFT Belgium Belgium
Berkay AKYOL EFSANE GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
CEM ULUGNUYAN ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Edouard Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Eduard jun. Frankford LZ Tirol Austria Austria
Fariz Aliyev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Gokhan COSAR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Hakan Kavurat ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Hamza Adnan Karim Team Nuernberg Germany Germany
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Illya KULYK ARMADA Ukraine Ukraine
Ilyes BELAHADJI Taekwondo Club Martinerois France France
Ivan Dimitrov Ji Do Kwan Bulgaria Bulgaria
JEAN-FRANÇOIS SARR ASC Champigny France France
Jibril Ahmed Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Kairat Sarymsakov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
MUHAMMET BABAHANOGLU AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Mahmut BURAK SAYGILAR Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Mario Gegaj Taekwondo Team Besa-Malsia Montenegro Montenegro
Mikael Berg Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Nuri OZEL IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Olexiy Babenko Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
SAUD ALMUWALLAD Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
Teodor Nenov Ji Do Kwan Bulgaria Bulgaria
Vasyl ZHUPIYOV ARMADA Ukraine Ukraine
YUNUS EMRE SAYAN ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
aymen bouazizi Association el Wafa du Sport de Taekwondo Tunisia Tunisia
soheil daste Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Seniors male -74 kg (28)
Class A (28)
AKLIT SMAÏL LYON MÉTROPOLE TAEKWONDO France France
Abdullah Mehmet Evez ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
BURAKHAN AYDEMIR BORDO MAVIM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Benjamin Reimeir LZ Tirol Austria Austria
Emirhan Muran Bahçelievler Taekwondo ihtisas Turkey Turkey
Ewald Glesmann Sportschule WuChi e.V. Germany Germany
GEORGIOS KAKOURIS Pilavakis Andreas Taekwondo Team Cyprus Cyprus
HRVOJE ?EP TKD JASTREB Croatia Croatia
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ilker TANRINIAN Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
KUTAY CEKEM BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Khayyam Naghiyev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
MUHAMMED EMIN YILDIZ ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Mehmet Emre TASCI Bahçelievler Taekwondo ihtisas Turkey Turkey
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Namaz Heydarov Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Nurlan Myrzabayev Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Oleksandr Levinchuk SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Parvin Aliyev TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan
Said Guliyev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Soule Doucara ASC Champigny France France
TONI KANAET TK MARJAN Croatia Croatia
Teodor Georgiev SC Gladiator Bulgaria Bulgaria
Umutcan CALISKAN IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Victor Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
Viktor Jankovsky Cobra Dojang Prague Czech Republic Czech Republic
Yasser Khechai Taekwondo Orchesien France France
Yerzhan Abylkas Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Seniors male -80 kg (25)
Class A (25)
Aleksandar Radojkovic Taekwondo Oberndorf Austria Austria
Arbes Jahiri Kosovo National Taekwondo Team Kosovo Kosovo
Azamat Tengiznayev Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Benjamin Mayabu Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Berkcan SUNGU Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Burak DEMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Cem Uenluesoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Danylo Yeremenko SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
GIANLUCA D'ALESSANDRO ACCADEMIA DEL TAEKWONDO Italy Italy
Hamza Achaibi ABFT Belgium Belgium
John Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
LORENZO IACOVELLI ACCADEMIA DEL TAEKWONDO Italy Italy
LUKA HORVAT TKD JASTREB Croatia Croatia
Mamoudou BASSOUM U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
Milad Beigi Harchegani Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Moustapha DOUMBIA VAN THUYNE TKD GENTILLY France France
OMER FIRAT CELIK ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Rakhym Adilkhanov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Selman NEZIR IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Seyid-Azim Badirkhanli Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Steeve GERAN U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
UGUR AKTAS MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
YUNUS SARI ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Yakup DEMIRCI ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
richard ordemann Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Seniors male -87 kg (18)
Class A (18)
AHMAD MOHAMMADI TK MARJAN Croatia Croatia
Alexander Bachmann Taekwondo Center Stuttgart Germany Germany
Armin Gredic Novi Grad Sarajevo Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
BERKIN NALCACI BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Bayramali Valiyev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
ENSAR UGUZ ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Iliès EL ASSALI VAN THUYNE TKD GENTILLY France France
Ilyass Ben Khattab Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
MUHAMMET TALHA SARI ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Mehmet KORUCU Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
OGUZHAN GECER MORBEYAZ SPOR KULUœBU Turkey Turkey
SERDAR YUKSEL GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Segedin Dinko FORTECA KORCULA Croatia Croatia
Smaiyl Duisebay Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
VLADYSLAV BONDAR Ukraine Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Yassine EL ASSALI VAN THUYNE TKD GENTILLY France France
Yassine Trabelsi BSV Friedrichshafen Germany Germany
mohammed elhatri Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Seniors male +87 kg (13)
Class A (13)
ALI SARI ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Abdoul Razak Issoufou Alfaga BSV Friedrichshafen Germany Germany
Christoph Decker LZ Tirol Austria Austria
Florian Meyer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
KAAN KILIC ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Mehdi Rastboud EGE ISIK SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
OMAR EL YAZIDI 3MTKD - MONTPELLIER France France
OSMAN UGUR KOCAK KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR KULUBU Turkey Turkey
Radik Isaev Gilan TK Azerbaijan Azerbaijan
Sabit Bugrahan KARAKAS BÜYÜKSEHIR BELEDIYE ANKARASPOR Turkey Turkey
Solic Ivan FORTECA KORCULA Croatia Croatia
TALHA BAYRAM Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Tarlan Gasimzade TAHSIL TK Azerbaijan Azerbaijan