Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

INTERNATIONAL BECKETAL CUP 2017

  • Tournament dates
  • 10 June 2017
  • Deadline
  • 4 June 2017
  • Competitors
  • 222 / 400
  • Location
  • Moltkestrasse 51
  • 51643
  • Gummersbach
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung Becketal Cup 2017Ausschreibung Becketal Cup 2017

Competitors (222)

Juniors D female -22 kg (3)
Class II (3)
Angelique Altun TV Becketal Germany Germany
Emira Nur Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Suraya Basic Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors D female -24 kg (3)
Class II (3)
Asya Sönmez TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Daya Pradela Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Selin Postorivo TV Becketal Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
Sudenaz T?kmen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors D female +45 kg (1)
Class II (1)
Fabienne Oejnik TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors D male -22 kg (2)
Class II (2)
Ekrem Ismailov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Mario Georgiou Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors D male -24 kg (3)
Class II (3)
Leon Bolik Team Muensterland Germany Germany
Moritz Oliver Pasch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Vadim Goyan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (2)
Class II (2)
Marcello Vinciguerra Taekwondo Elm Germany Germany
Noel Polednik TV Becketal Germany Germany
Juniors D male -29 kg (2)
Class II (2)
Ahmad Masri Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
YUSSUF Al-Abbozi TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -32 kg (1)
Class II (1)
Blerton Vojvoda TKD Ujeong Much e.V. Germany Germany
Juniors D male -35 kg (1)
Class II (1)
Fynn Luca Bube Chung Gun Hammersbach Germany Germany
Juniors D male -38 kg (1)
Class II (1)
Ben Koehne TKD Ujeong Much e.V. Germany Germany
Juniors C female -27 kg (5)
Class II (5)
Amila Dindic TKD GLADBECK Germany Germany
Kira Siebel Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Medine Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Melina Schneider TV Becketal Germany Germany
Merve Göksu TV Becketal Germany Germany
Juniors C female -29 kg (4)
Class I (1)
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (3)
Anastasia Leytes Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Leoni Gehrmann Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Victoria Goyan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (8)
Class II (8)
Alia Altun TV Becketal Germany Germany
Aliha Bajrami Kangaroosports e. V. Germany Germany
Ceyda-G Aydin Narabi Aachen Germany Germany
Edanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Julina Sachs TV Becketal Germany Germany
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Serin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
clara sieben TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors C female -35 kg (4)
Class I (1)
Nele Voigt TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Class II (3)
Hasiba Colakovic Team Muensterland Germany Germany
Laura Mosdzien TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Sara El Molla Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -39 kg (3)
Class II (3)
Kathrin Klaus Kangaroosports e. V. Germany Germany
Nurselin Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
TUANA YEGINER TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -43 kg (3)
Class I (2)
Beyza Sönmez TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Liv Irlaender Team Muensterland Germany Germany
Class II (1)
Lisann K?hler TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors C female -47 kg (2)
Class II (2)
Aleyna Yanaz TV Becketal Germany Germany
Luna W Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -27 kg (9)
Class I (3)
Arijan Arnautovic Team Muensterland Germany Germany
Flávio Spano Velberter SG Germany Germany
Joel Mosdzien Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (6)
Aaron Faruk Buyuk Chung Gun Hammersbach Germany Germany
Flavio Spano TV Becketal Germany Germany
Jason Evert TV Becketal Germany Germany
Leonard Van den Bergh TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Leonard Gerstendorf GSV Porz e.V. Germany Germany
Muhammed Ammar Ay Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors C male -29 kg (8)
Class I (2)
Markos Georgiou Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Muhammed Mirac Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (6)
Arda Sahin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ayyoub El-Fakir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Enes Aydin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
LUIS STIEBER TKD GLADBECK Germany Germany
Luka Rakovic TKD GLADBECK Germany Germany
Marlon Ammersilge Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (8)
Class II (8)
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ben Kleine Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Damien Vinciguerra Taekwondo Elm Germany Germany
Ferris Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Feyyaz Gümüs TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
GUIOT Charles DYNAMICTEAM Belgium Belgium
Lion Huppert TV Becketal Germany Germany
Luka Lukic Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors C male -35 kg (12)
Class I (1)
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (11)
Aiman Zueri Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Anton Welty Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Cihan Algün TKD GLADBECK Germany Germany
Daniel Curikov Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
Finn Prawitt TV Becketal Germany Germany
Ilja REMPEL TKD GLADBECK Germany Germany
Jasper Frings TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Kerim Arda Ciftci TKD GLADBECK Germany Germany
Luis Filpes TKD Ujeong Much e.V. Germany Germany
Marlon Köhler TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Ömer Yörük Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C male -39 kg (6)
Class I (1)
TOM NADOLNY TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (5)
Anton Sawoteev Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Ardit Zendeli Kangaroosports e. V. Germany Germany
Ilias El Gazi Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Leonard Eisenschenk TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Mohammed Ali Yari Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors C male -43 kg (4)
Class I (4)
Ayman Akarkach Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Jason Krakruegge Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Omed Khairzada Kangaroosports e. V. Germany Germany
Theodor Savchenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors C male -47 kg (1)
Class II (1)
Tayanc Yilmaz TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -29 kg (1)
Class I (1)
Lenya Sauer Taekwondo Elm Germany Germany
Juniors B female -33 kg (4)
Class I (1)
Dilan Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Class II (3)
Ikra Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ilayda Kizkapan Narabi Aachen Germany Germany
Liv Kühnel 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Juniors B female -37 kg (1)
Class II (1)
Jana Michelmann 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Juniors B female -41 kg (4)
Class I (2)
Katharina Van den Bergh TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Leni Thiel Chung Gun Hammersbach Germany Germany
Class II (2)
Ceylin Demir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Talya ?zbilir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors B female -44 kg (5)
Class I (3)
Jana Marie Leidinger Taekwondo Elm Germany Germany
Lena Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Selin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Lilian Michelswirth Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Selen Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -47 kg (3)
Class I (1)
Fadime Nur Kece TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Jana Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Selin Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -51 kg (5)
Class I (3)
Aylin Sahin Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
SUDEM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Aysel Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Maria Rosaria Filipelli Team Muensterland Germany Germany
Juniors B female -55 kg (2)
Class I (2)
Jasmin Zarouali TV Becketal Germany Germany
Sinem Alguen TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female +59 kg (3)
Class II (3)
Gozdenur Yildirim Narabi Aachen Germany Germany
Ilayda Karadag Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Yüsra Yörük Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B male -33 kg (8)
Class I (3)
Devirhan Balik Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Marko Rakovic TKD GLADBECK Germany Germany
TOLGA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (5)
Efe Gürbüz Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Fabian Odebrecht TV Becketal Germany Germany
Noah Beck TV Becketal Germany Germany
Roberto Dimitrov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Younes Belhadi T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (5)
Class I (2)
Max Fahrenbruch TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Vasileios Georgios Gkaitatzis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (3)
Hamza Rovio Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
Patrick Kaczmarek Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -41 kg (8)
Class I (4)
Damian Kaan Siler Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Daniel Heller 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
MUSTAFA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Noah Chan 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Class II (4)
Anas Baaka Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ardijan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Joshua Schroeder Team Muensterland Germany Germany
Kaan Gümüs TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Juniors B male -45 kg (9)
Class I (5)
Benjamin Lang Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Faruk Kösker Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Julian Herse TV Becketal Germany Germany
Mert Kösker Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Yassin Akarkach Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (4)
Bilal Al-jundi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Etem Baaka Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Marc Schneider TV Becketal Germany Germany
Zinedine Zrelli 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Juniors B male -49 kg (3)
Class I (2)
Hasib Mirzaee Kangaroosports e. V. Germany Germany
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Jawed Baba Mula Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors B male -53 kg (7)
Class I (3)
Alexander Buchner GSV Porz e.V. Germany Germany
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Tufan ?lgen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (4)
Filip Makowiecki Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Florian Meiser TKD Ujeong Much e.V. Germany Germany
Johannes Rudolphi TKD Ujeong Much e.V. Germany Germany
Luan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors B male -57 kg (2)
Class I (2)
AHMET KECE TKD GLADBECK Germany Germany
Anas Merzouki Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors B male -65 kg (2)
Class I (2)
Max Nadolny TKD GLADBECK Germany Germany
Maximilian Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors A female -42 kg (1)
Class I (1)
Sina Dorow 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A female -49 kg (1)
Class I (1)
Aliya Kaya TV Becketal Germany Germany
Juniors A female -52 kg (2)
Class II (2)
Amira Seibt DJK RSC Essen e.V. / TKD Germany Germany
Emily Michelswirth Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (3)
Class I (3)
Ann-Christin Dorow 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Dilara Uebele Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Nudem Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Juniors A female -63 kg (1)
Class I (1)
Anna Lena Bube Chung Gun Hammersbach Germany Germany
Juniors A female +68 kg (1)
Class II (1)
Leonie Meiser TKD Ujeong Much e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (2)
Class I (1)
Zabi Ahmadi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (1)
Golam Reza Naderi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (1)
Class I (1)
Mohammad Reza Naderi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (4)
Class I (2)
Can Uzun?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Mohammad Yousufi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (2)
Diogo Rosado TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Mohammad Sattar Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (4)
Class I (2)
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Erdem Eryilmaz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (2)
Malik Aquilino Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Mohamad Akbari TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Juniors A male -63 kg (2)
Class I (2)
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Oliver Lisow TV Becketal Germany Germany
Juniors A male -73 kg (2)
Class II (2)
Maximilian Eisenschenk TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Rocco Attana Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors A male -78 kg (1)
Class I (1)
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Juniors A male +78 kg (2)
Class I (1)
Timo Schoppmann VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (1)
Enrico Kuemmel GSV Porz e.V. Germany Germany
Seniors female -53 kg (2)
Class I (2)
Alexandra Chumakova Sportschule Merinus Germany Germany
Maike Huellmann Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Seniors female -57 kg (3)
Class I (3)
Hosna Hakim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Tina Neuhaus Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Vanessa Polat TV Becketal Germany Germany
Seniors female -62 kg (3)
Class I (3)
HALIDA DINDIC TKD GLADBECK Germany Germany
Julia Fuchs Sportschule Merinus Germany Germany
Miriam Ludwig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Seniors female -67 kg (1)
Class I (1)
Marwa Hashimi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class I (1)
Hanna H?tzen TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Jacqueline Ebert Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Seniors female +73 kg (1)
Class I (1)
Elena Murtazina TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Seniors male -54 kg (1)
Class I (1)
Ali Alammari Al Ahly club Yemen Yemen
Seniors male -58 kg (2)
Class I (2)
Alexander Mueller 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Mujaba Naisimi DJK RSC Essen e.V. / TKD Germany Germany
Seniors male -68 kg (5)
Class I (5)
Ben Winkel TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Besmellah Qorbani Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Morteza Suleymani Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Renas Saeedi TV Becketal Germany Germany
tamer hussein concordia Egypt Egypt
Seniors male -74 kg (1)
Class II (1)
Ahmad Ibrahim Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Seniors male -80 kg (1)
Class I (1)
Nils Schlott Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (2)
Class II (2)
Benjamin Symalla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Cihan Colakoglu Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (1)
Class II (1)
Luca Synofczik Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany