Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

NTC OPEN 2016

  • Tournament dates
  • 3 July 2016
  • Deadline
  • 27 June 2016
  • Competitors
  • 363 / 300
  • Location
  • Nottingham Wildcats Arena, Greenwood Road
  • NG3 7EB
  • Bakersfield, Nottingham
  • Great Britain Great Britain

PLEASE NOTE THAT TEAMS MAY NOT DELETE PLAYERS - THEY MAY ONLY AMEND ENTRIES - TEAMS WHO NEED TO REMOVE PLAYERS MUST CONTACT THE EVENT ORGANISER TO REQUEST REMOVAL. THIS MAY INCUR AN ADMINISTRATION FEE.

THIS EVENT IS A SEEDING EVENT FOR THE 2016 BRITISH TAEKWONDO NATIONAL CHAMPIONSHIPS.

RANKING FOR THE NATIONAL CHAMPIONSHIPS INCLUDES CADET, JUNIOR & SENIOR AGE CATEGORIES.

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS

Downloads

NTC OPEN CHAMPIONSHIPS BLANK WAITING LISTNTC OPEN CHAMPIONSHIPS BLANK WAITING LIST
NTC Open 2016NTC Open 2016

Results

NTC OPEN CHAMPS TEAM RESULTSNTC OPEN CHAMPS TEAM RESULTS
NTC OPEN CHAMPIONSHIPS DRAWSHEETS WITH RESULTSNTC OPEN CHAMPIONSHIPS DRAWSHEETS WITH RESULTS
NTC OPEN CHAMPIONSHIPS INDIVIDUAL RESULTSNTC OPEN CHAMPIONSHIPS INDIVIDUAL RESULTS

Competitors (363)

Pee Wee female -23 kg (8)
Class A (1)
Astrid Bedford Kang Han England England
Class B (4)
Bobbi Leech QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Caitlin Gillott K.B.B.A - TEAM GB England England
PAIGE HARRIS (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Prithiga Satheesh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (3)
Kyla SURGEY-MUSSON (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Lily Crowe WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Raha Hasanzadeh TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -26 kg (8)
Class A (3)
Isabelle Adamsons Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Mia Hadfield WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sasha York Kang Han England England
Class B (5)
ELIZABETH CLAYTON Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Emily-Jayne Wilkinson Focus Taekwondo England England
NATALIA KITTERINGHAM Warrior Factory England England
Niamh Keegan WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rachel Atkinson Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -30 kg (15)
Class A (6)
Ella Bell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Emma Cahill Baldoyle Taekwondo Ireland Ireland
Holly Frost Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
ROBYN CHAMBERS ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Shayma Mir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (3)
Aishvarya Chandramohan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
LEIHONA LUDLOW IL Dan Taekwondo England England
Niamh Ryan Premier Taekwondo GB England England
Class C (6)
CARMEN VERIK RED TAEKWONDO England England
Latisha Garbett Team Ultimate Great Britain Great Britain
Olivia Armstrong WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
SCARLA PEARCE IL Dan Taekwondo England England
Sara Ikbal Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
THEODORA ALBU Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Pee Wee female -34 kg (9)
Class A (4)
Bo Ayers WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jena Al-hashimi Grant Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Macey Hennessey Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
SOFIA CATER Hirsch Taekwondo South England England
Class B (4)
Honey Bowman Snape Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Jamie-leigh Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Matilda Dolby QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
genevieve portlock (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Cherrie Frizzell Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -38 kg (6)
Class A (3)
CARA HARBOURNE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Emily Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Hanna Siddiqui Premier Taekwondo GB England England
Class B (2)
HAFSA Dahir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Isabella Congreve Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (1)
Eloise VASSELL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee female -43 kg (6)
Class A (4)
Ava Greenway TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
MORGAN CURTIS Koryo England England
Nikki Etminani TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Ruby Lee TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class C (2)
Evangeline MORGAN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Raphaelle Noseworthy TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -20 kg (5)
Class B (1)
RICHARD ZHANG RED TAEKWONDO England England
Class C (4)
Cody Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Gethin Williams Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
JAYDEN SIMPSON-KIDD (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Kieran Bentley K.B.B.A - TEAM GB England England
Pee Wee male -23 kg (5)
Class A (1)
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (2)
Jayden Elson Premier Taekwondo GB England England
LEWIS BELL IL Dan Taekwondo England England
Class C (2)
BLAKE PEARCE KIRK IL Dan Taekwondo England England
Roame Frizzell Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -26 kg (12)
Class A (4)
Malaki Cronie QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Max Whiteman ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Mubarak Abdiwahid Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
OWEN BLUNT Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (5)
EVAN SIMMONS Koryo England England
Luca Summers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
MUSTAFA YUSAF MOKHTAR Hirsch Taekwondo South England England
Rhys Crowe WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
TYLER MARSHALL Koryo England England
Class C (3)
BRANDON MORGAN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cedric Noseworthy TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
SHUKURULLAH MIRZAIE Hirsch Taekwondo South England England
Pee Wee male -30 kg (18)
Class A (5)
Balpreet Aujla Premier Taekwondo GB England England
CULLEN WALKER Bluewave England England
Keegan Parsons QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kevin Booth WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Victor Albu Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Class B (7)
Brendan Dawson QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
ETHAN PEARCE IL Dan Taekwondo England England
JEREMY SIMS Kang Han England England
LUKE CASSERE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Leo HARRISON (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Nathan Lamb WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
OSCAR HORMBREY RED TAEKWONDO England England
Class C (6)
Eden Mulholland K.B.B.A - TEAM GB England England
JOSHUA BYRNE Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Mathew Lindley QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
NATHAN BYRNE Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
RYAN MARTINS RED TAEKWONDO England England
Sammy Farmer Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Pee Wee male -34 kg (26)
Class A (10)
Aaron Bedford Kang Han England England
Aidan Palmer Wessex Taekwondo Association England England
BEN KELLY Lightning TKD IRL Ireland Ireland
James Maxted Premier Taekwondo GB England England
Liam Dainty Kang Han England England
MUHAMMAD YASIN MOKHTAR Hirsch Taekwondo South England England
Marvin Sabutanan Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Mason Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Wade James QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zak Angell Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (10)
Dylan Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
ISMAEL SABIR HUSSAIN AMIN Hirsch Taekwondo South England England
JAWAD IDRIS RTA Tigers England England
Joe Draycott K.B.B.A - TEAM GB England England
Leo Martin WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lincoln LITTLER (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
REUBEN WARD Warrior Factory England England
Rhys Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
THOMAS METCALFE Koryo England England
Webster Oliver QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (6)
Antonio LEWIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Conal Larkin WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Declan Pendlebury TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Ethan Cooke Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
FRANCIS BURTON Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Lewis Garbett Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee male -38 kg (11)
Class A (4)
ADAM DANIEL Koryo England England
Enrikas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Oliver Dyson K.B.B.A - TEAM GB England England
Owen Wraight Premier Taekwondo GB England England
Class B (4)
Arigaran Chandramohan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Leo Creasy Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Nicolas Kacica Premier Taekwondo GB England England
THEO CHAMBERS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (3)
Jack Connolly TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Qais Mohammad TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
WALID AYOUBI Hirsch Taekwondo South England England
Pee Wee male -43 kg (4)
Class A (1)
MAX EBBAGE ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Class B (1)
CAMERON PODEY IL Dan Taekwondo England England
Class C (2)
RHYS BOWERS Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
ZABIR AYOUBI Hirsch Taekwondo South England England
Pee Wee male -48 kg (3)
Class A (2)
ARNIEL DE TORRES Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Antonio Gashi Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Class C (1)
JOHN BLEASDALE TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Pee Wee male +48 kg (1)
Class B (1)
MATTHEW POTTER Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (3)
Class A (3)
Danya Serry Premier Taekwondo GB England England
Mya Mullen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Neve Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (4)
Class A (4)
ABBIE COLMER Kang Han England England
Emily Gough Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Rebecca Weir QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sofia Tzourou Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (3)
Class A (3)
Aaliyah Powell QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Maisy Cook Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Tami Quallo Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (6)
Class A (5)
Arundhathi Roy GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
EMILY OWEN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Kimberly Barnes Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Shagana Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sheri Quallo Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Izzabella Aldridge WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (5)
Class A (4)
Brooklyn Burnside Koryo England England
ENYA ROBINSON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Holly Kelly Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Najma Dahir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Class B (1)
LUCY LAWRENCE Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Cadets female -51 kg (12)
Class A (7)
ALEXANDRA TURNER ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Ella Sands TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jamila Siddiqui Premier Taekwondo GB England England
Kendall Aldridge Murphy WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Paige Stevens Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Sophie Ormrod Koryo England England
Yasmina Habibullah TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class B (5)
ELLIE STRUTHERS Warrior Factory England England
Elle Neal Koryo England England
KACI PEARCE IL Dan Taekwondo England England
LILY BLEASDALE TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Rebecca Rowan WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (8)
Class A (6)
Hollie Farley WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
KATY JEBSON RTA Tigers England England
Katie Turland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Laiqah khawaja Premier Taekwondo GB England England
Lauren Butler Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Munirah Abdiwahid Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Class B (2)
Alice Burns WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JAYDEN LISTER Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets female +55 kg (4)
Class A (3)
Charlotte Simpson QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jasmine Cooke Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Taylor Curtis Koryo England England
Class B (1)
Tia Currums Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets male -33 kg (11)
Class A (9)
Abdullah Khan Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Ben Dreaves TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Cameron Kerr Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Henry Gano Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
JOSHUA LONG CHI TAEKWONDO England England
Jacob Wishart WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Javeed Habibullah TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Tk Moores-Duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Laretta Wilson Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Mekhi Charles-Armstrong GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (15)
Class A (8)
Alan Michelini Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Coady GOODALL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Elliot Peck (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
JACK PELL ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Jamie Mcintosh Premier Taekwondo GB England England
Kian Reynolds Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Kishur Nadarajan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Oliver Ball Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (7)
ALI REZA ASADI Hirsch Taekwondo South England England
Bilal Mir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
COREY MARTIN Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Katlego Tharmagto Kang Han England England
Muhammad Daanyaal Ahmed QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rhys Williams Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ryan Coles Wessex Taekwondo Association England England
Cadets male -41 kg (17)
Class A (11)
Ciaran Harnedy TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Finley Summers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Harry Mallinson Koryo England England
Harry BELLIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Kai Law Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Liam Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Malakai Stanners Wessex Taekwondo Association England England
Oli Hammond Team Ultimate Great Britain Great Britain
TRISTAN BOWDEN-BLOOMFIELD CHI TAEKWONDO England England
TRISTAN ANTON Lynx Kings Lynn England England
Taylor Savoury Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (6)
ADAM CASSERE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
ALIAKBER SAADATI Hirsch Taekwondo South England England
Aathavan Kandeepan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JOSHUA DANCER IL Dan Taekwondo England England
Jay Fleming Koryo England England
Mohammed Yusuf Ibn-Waleed GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (8)
Class A (8)
ADAM FITZSIMMONS Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Adam Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Alex Towle (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Alex Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Caden Cunningham QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Daniel Brown Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Marcus Brown QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Matthew Guest Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -49 kg (5)
Class A (5)
ALFIE WALKER Kang Han England England
Balesh Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
COBY BLOOM Warrior Factory England England
Danial Tong Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
NATHAN CHAMBERS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (5)
Class A (4)
CHARLIE BRUNT RED TAEKWONDO England England
DYLAN WALCH Warrior Factory England England
ELLIS NOLAN Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Ericas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Archie Bacon Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Cadets male -57 kg (5)
Class A (4)
Abdullahi Dahir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
CHARLIE WALKER Warrior Factory England England
Cameron Murphy TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
SHAFIULLAH MIRZAIE Hirsch Taekwondo South England England
Cadets male -61 kg (2)
Class B (2)
Joul Higgins Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Kristen harwood Premier Taekwondo GB England England
Cadets male +61 kg (4)
Class A (2)
Camran Hassan Premier Taekwondo GB England England
ETHAN ROLLINS ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Class B (2)
NAVID AYOUBI Hirsch Taekwondo South England England
TYLER WRIGHT IL Dan Taekwondo England England
Juniors male -45 kg (2)
Class A (1)
Mason Yarrow Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Hazah Salih QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
ADAM EL-RAKSHY ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (3)
Class A (3)
Ashley Ball Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Daniel Moody QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Viroshan Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (6)
Class A (4)
David Ellis Kirk QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
James Ince Premier Taekwondo GB England England
STEPHEN JOHNSON CHI TAEKWONDO England England
jordan portlock (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Jon Crowe WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zavian Braithwaite Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (3)
Class A (3)
AARON BRETLAND (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
AKBER NAIM Hirsch Taekwondo South England England
JACK PICKIN STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Juniors male -63 kg (5)
Class A (4)
CIARAN McGOVERN CHI TAEKWONDO England England
Macauley Clarkson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Shaun Ashton WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tyrese Carl Wessex Taekwondo Association England England
Class B (1)
JOE DOVE Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (3)
Class A (3)
ALEX STOCK Bluewave England England
Callum Johnson (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SONNY DEAKIN Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (2)
Class B (2)
Elias Bourgeois TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Nicholas Pinieda Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Juniors male +74 kg (5)
Class A (5)
Adrian Wagstaffe (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
CONOR TOLLICK TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Hamzeh Ramezani Premier Taekwondo GB England England
JAKE CRIBB Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Tormod Davis Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -42 kg (3)
Class A (2)
LAUREN WATSON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
SHAYANNE SARSOZA Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
LUCY SHELTON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Holly Hankin-Wray TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
Chloe O'sullivan Healy Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (3)
Class A (3)
ELLIE BOWDEN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Lauren Mckinlay Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
MADDIE DAVIES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (4)
Class A (4)
Kyla Julien Premier Taekwondo GB England England
LAILA ARBANE Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
OLIVIA HOLMES Kang Han England England
simone abley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (1)
Class A (1)
Sophie Butler ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Charisma Khawaja Premier Taekwondo GB England England
Seniors female -49 kg (5)
Class A (3)
Alexandra Brinkman Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ana-Camelia Percium GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Harriet Akeroyd QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Duha Al-Hassani Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Lois JENNINGS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (3)
Class A (2)
Aya Hijazi Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Olivia Harrison Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Class B (1)
Luyao Wang TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (3)
Class A (3)
Emily Watson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
MADDIE DAVIES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Malsore Isufi Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (5)
Class A (5)
ALBA NAVARRO RODRIGUEZ Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
CHLOE ABOUD Lightning TKD IRL Ireland Ireland
Caroline Arshad Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Leah Moorby Team Ultimate Great Britain Great Britain
RUTH MAY Llantwit Major / Wales Taekwondo Wales Wales
Seniors female -67 kg (4)
Class A (4)
CLAIRE TOLAND Lightning TKD IRL Ireland Ireland
EMELYE O'BRIEN Warrior Factory England England
Sarah Linnell-Stocks Wessex Taekwondo Association England England
Terri Lumb Focus Taekwondo England England
Seniors female +67 kg (1)
Class B (1)
Chelsey Evans Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (4)
Class A (4)
ASHLEY DUNCAN Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Jordan PORTLOCK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tim Needham Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Viroshan Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (5)
Class A (5)
Hasan Haider Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joshua Levers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Rajveer Singh Chana GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ryan Butt Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
jack Pickin STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Seniors male -63 kg (7)
Class A (7)
AARON BRETLAND (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Karlos Crowley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Marc Rivett Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Pavel Kykal Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Scott Abley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Thangaes Waran Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tyron Moores-duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (7)
Class A (7)
BEN STEGMANN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cameron Davies (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ethan CALLAND (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Gurpreet Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Phillip Haynes QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ross Weir Marques Ferreira Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Thomas Gater TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (9)
Class A (6)
Adam Shaw Kang Han England England
JAMIE MACNEIL RTA Tigers England England
Jack Parkin ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Liam Muir Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
THOMAS HENLEY (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
TORMOD DAVIES Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (3)
Axcel Abouzakhar Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Leonardo Gavaudan TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Paul Reynolds TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Seniors male -80 kg (3)
Class A (2)
Jake Moscrop Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Pavel Votapek TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Imad Uddin Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (1)
Class A (1)
Ryan Gomersall Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (3)
Class A (2)
Jack Spall Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Orlando Bryant RTA Tigers England England
Class B (1)
Arron Grantham Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Veterans male -80 kg (1)
Class B (1)
SIMBA HONDE Lynx Kings Lynn England England
Veterans male +80 kg (4)
Class A (2)
Andy Cooke Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Sean Neill Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Class B (2)
DARREN WALKER Kang Han England England
MATTHEW BROWN Lynx Kings Lynn England England