Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

International Masters NRW 2010

  • Tournament dates
  • 18 September 2010
  • 19 September 2010
  • Deadline
  • 14 September 2010
  • Competitors
  • 386 / Unlimited
  • Location
  • Gausstrasse
  • 53125
  • Bonn
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung
InformationInformation

Competitors (386)

Cadets female -29 kg (2)
Class A (2)
Ioanna Andreopoulou Velberter -SG Germany Germany
charleen cornelius TSC Gladbeck Germany Germany
Cadets female -33 kg (2)
Class A (2)
MARIA TRIANO LOPEZ Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -37 kg (5)
Class A (5)
Cherylee Lungershausen SG-Ostalb Germany Germany
Dominika Hronova Czech team Czech Republic Czech Republic
Fabienne Lück SAARLAND Germany Germany
Indra Craen Belgian National Team Belgium Belgium
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Cadets female -41 kg (3)
Class A (3)
Amelie Richard Ri Gam Team Belgium Belgium
Sena Goekmen SG-Ostalb Germany Germany
Sophie Gnerlich Team HTU Germany Germany
Cadets female -44 kg (6)
Class A (6)
Aleyna Basak SG-Ostalb Germany Germany
Julia Lelito Team HTU Germany Germany
Laura Pirner TKD Cappel e.V. - Sportschule Betz Germany Germany
Laureen Wagner Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Masvarova Elita korea club houdeng Belgium Belgium
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Cadets female -47 kg (3)
Class A (3)
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Maja Bjerre Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Patricia Wezstein SG-Ostalb Germany Germany
Cadets female -51 kg (6)
Class A (6)
Linda Zschoch Team HTU Germany Germany
Melina Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
NOEMI MICAS ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Veronika Nedvedova Czech team Czech Republic Czech Republic
Cadets female -55 kg (5)
Class A (5)
Anna Scheffczyk Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Elisa Nestler TUS Ende Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
YAIZA SOIZA CARAVACA Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Cadets female -59 kg (7)
Class A (7)
Carlijn van Es Sidokwan Netherlands Netherlands
Lot van Malssen Sidokwan Netherlands Netherlands
MARIA GOMEZ MORON Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Nikenia Martis Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Rosaly Fatbinan Sidokwan Netherlands Netherlands
Sarah di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Cadets female +59 kg (3)
Class A (3)
CARMEN GARCIA MARTIN Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Melike Engin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Cadets male -33 kg (3)
Class A (3)
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Viktor Haupt TKD Club Andernach Germany Germany
kristoffer demant huk-tti Denmark Denmark
Cadets male -37 kg (9)
Class A (9)
Alireza Davatgar SAARLAND Germany Germany
Christoph Nowak TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
Edgar Leicht Team HTU Germany Germany
Edvinas Rudminas centre of martial arts Lithuania Lithuania
Kevin Rasch TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
Marec Wolf Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Masvarov Ibrahim korea club houdeng Belgium Belgium
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Cadets male -41 kg (16)
Class A (16)
Andy Kämpf Team HTU Germany Germany
Dennis Kim TKD Swisttal Germany Germany
Giang Pham Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Giuseppe Sanseverino TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
Henrik Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Justin Grützmacher SAARLAND Germany Germany
Miloslav Med Czech team Czech Republic Czech Republic
Moataz Abdullah Team HTU Germany Germany
Nick Giesberts Belgian National Team Belgium Belgium
Nicolaï Leys Belgian National Team Belgium Belgium
Ricki Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Rimas Montvidas centre of martial arts Lithuania Lithuania
Shawn-Mark Parfenov Velberter -SG Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tomas Cizek Czech team Czech Republic Czech Republic
schockmel lucky Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Cadets male -45 kg (11)
Class A (11)
David Simek Czech team Czech Republic Czech Republic
ERIK CRUZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Fatih Kanpolat TSC Gladbeck Germany Germany
Firras El Ammar TVBB Landeskader Germany Germany
Jason Betz TKD Cappel e.V. - Sportschule Betz Germany Germany
Jordanis Konstantinidis SG-Ostalb Germany Germany
Josef Med Czech team Czech Republic Czech Republic
Maik Denisienko Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Michal Vondrak Czech team Czech Republic Czech Republic
Thien Reintgen HAN-DOK Wiesbaden e.V Germany Germany
Tim Müller SAARLAND Germany Germany
Cadets male -49 kg (8)
Class A (8)
Adem Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Alex Rotenberger Taekwondo Gem. Allgäu Germany Germany
Aurimas Klemas centre of martial arts Lithuania Lithuania
Denis Jerke Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
Marciano Hut Sidokwan Netherlands Netherlands
Marvin Müller SAARLAND Germany Germany
Simon Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Cadets male -53 kg (6)
Class A (6)
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
BORIS RUIZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Hüseyin Kurt VfL-Sindelfingen Germany Germany
JORGE GONZALEZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Konstandinos Hamalidis A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
Cadets male -57 kg (6)
Class A (6)
ANTONIO LOPEZ Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Kristupas Ceilutka centre of martial arts Lithuania Lithuania
Marlon Hermanny musado koeln e.V Germany Germany
Simon Rees Sportschule WuChi e.V. Germany Germany
Tom Worbs Hanseatischer Sportverein Rostock e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (6)
Class A (6)
David Horch Team HTU Germany Germany
Edward Luft TVBB Landeskader Germany Germany
FRANCISCO DE BORJA RODRIGUEZ Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Jan Flegler Team HTU Germany Germany
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
YUSUF öZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets male -65 kg (2)
Class A (2)
Kevin Pfeifer Kampfsportakademie Yoon Germany Germany
Maximilian Gabler Taekwondoverein Korntal-Muenchingen e.V. Germany Germany
Cadets male +65 kg (3)
Class A (3)
Berry Abramidis Belgian National Team Belgium Belgium
Dominik Schmidt SAARLAND Germany Germany
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A female -42 kg (3)
Class A (3)
Katrin Koppe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Nina Schätz SAARLAND Germany Germany
Simge Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
Juniors A female -44 kg (5)
Class A (5)
Julia Ronken TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kimberley Kampman Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Romina Schumacher Team HTU Germany Germany
Simone Franz Landeskader TIROL Austria Austria
Tamara Eschweiler SG-Ostalb Germany Germany
Juniors A female -46 kg (4)
Class A (4)
Jasmin Breitmar AC - Ückerath Germany Germany
Sera Goekmen SG-Ostalb Germany Germany
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A female -49 kg (6)
Class A (6)
Asmaa Bizzit Team HTU Germany Germany
Evindar Gök VfL-Sindelfingen Germany Germany
Gizem Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Katharina Grossmann TSC Gladbeck Germany Germany
Tabea Wenken TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Tamara Nothaft Taekwondoverein Korntal-Muenchingen e.V. Germany Germany
Juniors A female -52 kg (7)
Class A (7)
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Armina Sanjari Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Bodine Schoenmakers Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Jana Benner SAARLAND Germany Germany
Libuse Medova Czech team Czech Republic Czech Republic
Vera Stoiber TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A female -55 kg (11)
Class A (11)
ALBA TOLEDO Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Alina Sebald TUS Ende Germany Germany
Aline Rees Sportschule WuChi e.V. Germany Germany
Dominique Bloemberg Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Dorothea Hilbig Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Elisa Ambach Landeskader TIROL Austria Austria
Isabel Batinic TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
Romy Janssen Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Sophie Schwinn Team HTU Germany Germany
Stefanie Peer Landeskader TIROL Austria Austria
Tisja Geysens Belgian National Team Belgium Belgium
Juniors A female -59 kg (9)
Class A (9)
Berivan Öner Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Nora El Hadi Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Rebecca Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Yanna Schneider TKD Swisttal Germany Germany
annika hvisthule huk-tti Denmark Denmark
dimitra Hamalidou A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
jacqueline Baumann tkd krupka.ev Germany Germany
Juniors A female -63 kg (5)
Class A (5)
Daniela Braunschweiger Sportschule WuChi e.V. Germany Germany
Fatima Mzeihem TSC Gladbeck Germany Germany
KELLY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Tereza Schindlerova Czech team Czech Republic Czech Republic
Juniors A female -68 kg (2)
Class A (2)
Aylin Akdeniz Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Isabelle Faber Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Juniors A female +68 kg (2)
Class A (2)
Anna di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Vanessa Wirtz TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A male -45 kg (9)
Class A (9)
Bernd Müller SG-Ostalb Germany Germany
Daniel Blankenburg Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Marc Denzler TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
Martin Hoang Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Mohammad Kazemi Foushazadeh I.R. of Iran Iran Iran
Steffen Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors A male -48 kg (6)
Class A (6)
Amir Reza Taghi Khani I.R. of Iran Iran Iran
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Jeremiah Serhalay Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Joel Dohme Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Joschua Sedlacek HAN-DOK Wiesbaden e.V Germany Germany
Mustafa Ebibi Riviera Vevey Switzerland Switzerland
Juniors A male -51 kg (9)
Class A (9)
Adrian Paul TVBB Landeskader Germany Germany
Angelo Kowalewski Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Hasan Dimetokali TSC Gladbeck Germany Germany
Hoseyn Mostafaei I.R. of Iran Iran Iran
Jeffrey Leduc Belgian National Team Belgium Belgium
Joey de la Combe Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Lars Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Max Pfeifer Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
naiem soltani huk-tti Denmark Denmark
Juniors A male -55 kg (16)
Class A (16)
Caty Mathieu imjin academy Central African Republic Central African Republic
DANIEL PIÑA Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Devin Malina TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Dominik Scheibel SAARLAND Germany Germany
Erol Karaköse Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Fatih Ural Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Felix Worbs Hanseatischer Sportverein Rostock e.V. Germany Germany
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Majid Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Marek Trieb Czech team Czech Republic Czech Republic
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Omar Berhanu TSV Dachau Germany Germany
Paul Cluaß Landeskader Sachsen Germany Germany
Thomas Alexander Afonczenko Team Australia Australia Australia
Tugay Ingün TSV Dachau Germany Germany
shaker nazari huk-tti Denmark Denmark
Juniors A male -59 kg (10)
Class A (10)
AYDIN IRMAK TKD GLADBECK Germany Germany
Behzad Modanlo Shourkaei I.R. of Iran Iran Iran
Belal Dawoud Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Christopher Höllerer Team HTU Germany Germany
Damion Schoenmakers Nationaal Team Nederland Netherlands Netherlands
Joost Stynen Keumgang Diest Belgium Belgium
Justin Herrmann Landeskader Sachsen Germany Germany
Nima Ranjborde Dehbane I.R. of Iran Iran Iran
Onur Ekici TKD Club Andernach Germany Germany
Tajaw Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors A male -63 kg (10)
Class A (10)
Andre Hauke Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
HANNART Benoit Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Hossein Sobout I.R. of Iran Iran Iran
Johannes Borgardt TSC Gladbeck Germany Germany
Josef Hauer SG-Ostalb Germany Germany
Kevin Lamprecht Landeskader TIROL Austria Austria
Sascha Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Sascha Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Yannik Schüler SAARLAND Germany Germany
Juniors A male -68 kg (11)
Class A (11)
Amir Hosyn Homayoni I.R. of Iran Iran Iran
Edvinas Rakickas centre of martial arts Lithuania Lithuania
Hassan El Ammar TVBB Landeskader Germany Germany
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Kani Varli Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nick Kremjob Belgian National Team Belgium Belgium
Nico Guentner SG-Ostalb Germany Germany
Shervin Mazheri huk-tti Denmark Denmark
Teun Wiegers Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Tobias Reidt SAARLAND Germany Germany
ajrullahi bunjamine Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Juniors A male -73 kg (7)
Class A (7)
Phillip Trzeciak Team Hamburg Germany Germany
ANTONIO LEO APARICIO Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Cem Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Mahdi GHaffar Zadeh I.R. of Iran Iran Iran
Renan Parlak Kenan's Taekwondo Germany Germany
Rexhep Atakan Belgian National Team Belgium Belgium
Juniors A male -78 kg (7)
Class A (7)
Ali Tori I.R. of Iran Iran Iran
Felix Gabler Taekwondoverein Korntal-Muenchingen e.V. Germany Germany
GASPAR TRABALON Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Ismail Bouadi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
MONNIER Michael Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Mohammad Javad Akbari I.R. of Iran Iran Iran
Vadim Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (3)
Class A (3)
Hicham Massaoudi Team HTU Germany Germany
Marc Buschheuer SG Erftstadt Germany Germany
Mason Gorodecky-Rutten Team Australia Australia Australia
Seniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Janina Müller Pyongwon Marzahn e.V. Germany Germany
Sevtap Bilir TVBB Landeskader Germany Germany
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
Seniors female -49 kg (5)
Class A (5)
Anneleen Goffin Nong Jang Belgium Belgium
Bahar Ceren Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Ebru Askar TSC Gladbeck Germany Germany
Fotini Birba Team Greece Greece Greece
sardra christensen huk-tti Denmark Denmark
Seniors female -53 kg (9)
Class A (9)
Angelina Kaupp SG-Ostalb Germany Germany
Baransky Julia TSC Gladbeck Germany Germany
Carolin Stahl SAARLAND Germany Germany
Carolyn Scharf TSC Gladbeck Germany Germany
Cristina Caspari Taekwondo Bären Germany Germany
Henriet van der Molen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Louberdi LIa Team Greece Greece Greece
Nikki Pauwels Belgian National Team Belgium Belgium
Shang Rasul Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Seniors female -57 kg (10)
Class A (10)
Alinde Huijzer Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Antonella Melotti Scuola Koryo Genova Italy Italy
Bianca große Holthaus Sportschule HWARANG Germany Germany
Janina Kubitzki Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Katja-Doreen Keinath TKD Creti Germany Germany
Larissa Köpf TSV Dachau Germany Germany
Line Hansen Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Teresa Glöckner SAARLAND Germany Germany
Voktoria Rottenberger Taekwondo Gem. Allgäu Germany Germany
Seniors female -62 kg (9)
Class A (9)
Anna Machova Czech team Czech Republic Czech Republic
Carmon Marton Team Australia Australia Australia
Carolin Neigel Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Daniela-Dominika Gora A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
Jasmin Sprenger Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Marilena Werth Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Melissa Grau Tong Il e.V Abt. Zollern- Alb Germany Germany
Natasja Booy Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (4)
Class A (4)
Antonia Katheder TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
Jasna Gamber Landeskader TIROL Austria Austria
Maade Pitang Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Michaela Meier Taekwondo Schlüchtern Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Fabienne Schneider TKD Swisttal Germany Germany
Rahel Hakim TKD Swisttal Germany Germany
Seniors female +73 kg (3)
Class A (3)
Daniela Nägle Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Marloes Ankone Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Sally Odenthal TKD Club Andernach Germany Germany
Seniors male -54 kg (7)
Class A (7)
Ahmed Bayram 1.Godesberger Judo Club Germany Germany
Amine Yazif TSC Gladbeck Germany Germany
Hamed Aslani I.R. of Iran Iran Iran
Patrick Mitzka TSC Gladbeck Germany Germany
Semih Goekmen SG-Ostalb Germany Germany
Ussama Rehman Budokwan Frankfurt e.V. Germany Germany
kristof erkens TEAM POOM Belgium Belgium
Seniors male -58 kg (6)
Class A (6)
Fatih Kivanc Budokwan Frankfurt e.V. Germany Germany
Gylan Al Atroushi Team Australia Australia Australia
Levent Tuncat Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Liberatus Demischew TKD Creti Germany Germany
Mergim Krasniqi Riviera Vevey Switzerland Switzerland
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -63 kg (16)
Class A (16)
ACHAB JAOUAD Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Chessney Körnmann Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Daniel Heine Kobra Bielefeld e.V. Germany Germany
Dennis Binder TSC Gladbeck Germany Germany
Fawat Popal Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Francesco Fillari All Blacks Taekwondo Italy Italy
Gigliano Bottazzo Belgian National Team Belgium Belgium
Konstantinos Mitakoglou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Rafael Mario Baldassarini Taekwondo Brescia Italy Italy
Reschad Raschidi Team Hamburg Germany Germany
Safan Khalil Team Australia Australia Australia
Thomas Auger Team Australia Australia Australia
Thomas Gebel VfL-Sindelfingen Germany Germany
Trung Nguyen Czech team Czech Republic Czech Republic
Umut Tok Kobra Bielefeld e.V. Germany Germany
wahdat nazari huk-tti Denmark Denmark
Seniors male -68 kg (16)
Class A (16)
Alexander Kunz TSC Gladbeck Germany Germany
Anuar Bykovskiy Scuola Koryo Genova Italy Italy
Ayoub Botrahi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
BOUDIN James Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Daniel Nurzai Team Hamburg Germany Germany
Dennis Perchthaler TKD Creti Germany Germany
Elvis Sidjeci TKD Swisttal Germany Germany
Farzad Zolghadri I.R. of Iran Iran Iran
Jan Frederiksen Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Kay Dröge TVBB Landeskader Germany Germany
Marko Elenis Belgian National Team Belgium Belgium
Mloaden Milodinov Landeskader TIROL Austria Austria
Nikos Kakarelis Team Greece Greece Greece
Ryckoort Julien korea club houdeng Belgium Belgium
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Zef Gjolaj Riviera Vevey Switzerland Switzerland
Seniors male -74 kg (12)
Class A (12)
Anders Remmen Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Bjarke Buch Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Eloy Boa Morte São Tomé and Príncipe São Tomé and Príncipe São Tomé and Príncipe
Jens Leewen TG Nettetal Germany Germany
Kyriakos Kostandinidis Team Greece Greece Greece
Mokdad Ounis Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Patrick Lamek AC - Ückerath Germany Germany
Pit Lux Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Roman Starcenko ASV Horb Taekwondo Germany Germany
SEZER GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
toni escolastico Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
öZKAN öZTüRK TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -80 kg (13)
Class A (13)
CISSE OMAR TKD 78.RAMBOUILLET France France
Daniel Nitzlnader Landeskader TIROL Austria Austria
Dionys Kronreif Kampfkunstschule Rovithis e.V. Germany Germany
Dominik Vöck TSC Gladbeck Germany Germany
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hayder Shakara Team Australia Australia Australia
Jacob Brøgger Denmark Elite Vest Denmark Denmark
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Jeffrey Wils Landeskader Sachsen Germany Germany
MEVIANE WILL TKD 78.RAMBOUILLET France France
Mathias Gabriel TSC Gladbeck Germany Germany
Sean Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Yannick Daffrey TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors male -87 kg (8)
Class A (8)
BALAZS TO“TH HUNGARIAN TAEKWONDO FEDERATION Hungary Hungary
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Florian Meyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Markus Hens PSV Wuppertal Germany Germany
Nick Verboom Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Thomas Brøgger Denmark Elite Vest Denmark Denmark
cedric schirrer Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Seniors male +87 kg (9)
Class A (9)
Baaouni AYMEN Pyramide club Tunisia Tunisia
Khammar Monji Pyramide club Tunisia Tunisia
Marcel Wehry Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Michael Smolik VfL-Sindelfingen Germany Germany
Nils Blau PSV Wuppertal Germany Germany
Robert Vossen TKD Swisttal Germany Germany
Roberto Bonetti Taekwondo Brescia Italy Italy
Stergios Roidis Team Greece Greece Greece
Ulvi Kaya TKD Swisttal Germany Germany