Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Munster/Demold Cup 2010

  • Tournament dates
  • 17 April 2010
  • 18 April 2010
  • Deadline
  • 12 April 2010
  • Competitors
  • 497 / Unlimited
  • Location
  • Konrad-Adenauer-Allee 1
  • 45964
  • Gladbeck
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (497)

Juniors D female -24 kg (1)
Class II (1)
EZGI KARADAYI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -26 kg (4)
Class II (4)
ACELYA ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sila Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
Tamina Sippach Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Juniors D female -29 kg (4)
Class II (4)
Anastasia Althoff Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Chantal Nischkowski Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Emilie Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Zainap Khouya Velberter -SG Germany Germany
Juniors D female -32 kg (1)
Class II (1)
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -35 kg (1)
Class II (1)
SARA CALIK TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -38 kg (1)
Class II (1)
ZELIHA ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -41 kg (1)
Class II (1)
Dilanur Aygün TKD Center Laar Germany Germany
Juniors D male -22 kg (5)
Class II (5)
Finn Piayda Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Janis Nikolaev Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Metehan Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Moritz Pauli Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Sean-Robin Voigt Velberter -SG Germany Germany
Juniors D male -24 kg (7)
Class II (7)
Antonio Andreopoulus Velberter -SG Germany Germany
Ben Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Frederik Emil Olsen Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Lukas Nicolaisen TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Nassim Doukkali Attar TKD Center Laar Germany Germany
Neil Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Raffael Aliyev Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Juniors D male -26 kg (5)
Class II (5)
Erik Penkalla Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Jan Lehnhardt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Lars Ruschewski TKD Center Laar Germany Germany
Luca Uwira Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Till Jüppner LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D male -29 kg (6)
Class II (6)
Bennet Pannen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Dominik Brandl Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Ismail Burma TKD Center Laar Germany Germany
Mustafa Uyar TKD Center Laar Germany Germany
Niclas Iberla Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D male -32 kg (4)
Class II (4)
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Kevin Hoffmann Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Michael Ogloblinski Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tayfun Ince Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors D male -35 kg (1)
Class I (1)
Marvin Kuhne TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors D male -38 kg (3)
Class II (3)
Benjamin-Can Boeluecek LSG Taekwondo Team Germany Germany
Max Nasilowski LSG Taekwondo Team Germany Germany
Nico Steffan Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C female -26 kg (3)
Class I (3)
Alice Gehrmann Velberter -SG Germany Germany
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
charleen cornelius TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C female -28 kg (3)
Class II (3)
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Ece Irem Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Sophia Gerhard Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C female -30 kg (7)
Class I (2)
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (5)
Denis- Isabell Walther TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Eslem Tunc Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Lea Arrmenise Velberter -SG Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Zoe Schneider Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C female -32 kg (3)
Class I (2)
Annika Kunze TKD Swisttal Germany Germany
Ioanna Andreopoulou Velberter -SG Germany Germany
Class II (1)
Maryam Khouya Velberter -SG Germany Germany
Juniors C female -35 kg (5)
Class II (5)
Inga Elias TG Münster 1862 e.V. Germany Germany
Lea Katharina Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
Lena Heidrich Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Shannon Groß TG Nettetal Germany Germany
SÜHEDA NUR GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -38 kg (11)
Class I (5)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Ilknur Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Kyra Wendland LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sandra Holthaus Velberter -SG Germany Germany
Class II (6)
Ahsen Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Dilara Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Janina Hinn Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Kim - Michelle Jungklas T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Marie Fredrich Taekwondo Team Sportfreunde Sennestadt Germany Germany
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C female -41 kg (3)
Class II (3)
Gizem Keskin Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Melisa Önalan Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Sophie Iberla Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C female -49 kg (1)
Class II (1)
Caroline Lapcevic Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -26 kg (8)
Class I (2)
Ranye Drebes TKD Swisttal Germany Germany
Thanh Hellmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (6)
Berke Akin TKD Center Laar Germany Germany
Felix Rippholz Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Jan Stazenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Len Sadowski Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Martin Gerhard SAARLAND Germany Germany
Mert Hasim Delatiloglu ASG-Porz Germany Germany
Juniors C male -28 kg (7)
Class II (7)
Christian Balsam Leopard Lengerich Germany Germany
Christian Cosic Velberter -SG Germany Germany
Janik Arping Velberter -SG Germany Germany
Mikail Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Nicholas Janetzky Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Pierro Grützacher Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Raphael Jaschin Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C male -30 kg (16)
Class I (1)
Davud Zecic TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (15)
Arthur Fattachow Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Darius Jung Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
David Koop Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Denis Böhle TUS Stockum Germany Germany
Emanuel Amankona Leopard Lengerich Germany Germany
Felix Benjamin Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
ILYAS GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
KHALED EL-JARBI TKD GLADBECK Germany Germany
Kryzenovski Daniel BSV Witten Germany Germany
Luca Hauling Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Maik Stazenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Samuel Drees Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tom Friedl Team Murat Wipperfürth Germany Germany
YASIR YESIL TKD GLADBECK Germany Germany
Yannik Grebe Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (10)
Class I (1)
Steven Kim TKD Swisttal Germany Germany
Class II (9)
Ali Meral Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Deniz Cöcelli BSV Witten Germany Germany
Eduard Bauer Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Eric Weber Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Felix Breitzke LSG Taekwondo Team Germany Germany
Lukas Elskamp SV DJK Lowick eV Germany Germany
Saif Chourak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Samet Tas Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Tunahan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (19)
Class I (4)
Keremsah Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Marlon Meinert TSC Gladbeck Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Theodor Mundt TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (15)
ANIL TARIM TKD GLADBECK Germany Germany
Ahmet Erciyas T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Andre Ilbay ASG-Porz Germany Germany
Edwin Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Fabian Dröge SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Julien-Pascal Weber Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Kristoffer Kokus Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Maurice Lück Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Moses Plociennik TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Mustafa Eroglu TKD Center Laar Germany Germany
Niklas Röttgen Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Niklas Schr? SV DJK Lowick eV Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Juniors C male -38 kg (9)
Class I (2)
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Max Merfeld TUS Ende Germany Germany
Class II (7)
Alexander Timoschenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Luis van Well Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Melih Can Akgün TKD Center Laar Germany Germany
René Frank Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Younes Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C male -41 kg (7)
Class I (3)
Justin Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Luke Peglau LSG Taekwondo Team Germany Germany
Tim Tesche LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (4)
Dmitrij Schestakov BSV Witten Germany Germany
KAAN GALIP ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
OLIVER ZALDA TKD GLADBECK Germany Germany
maliqi visar TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Juniors C male -45 kg (3)
Class II (3)
David Waldhaus JCKS-Königswinter Germany Germany
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Marc Ilbay ASG-Porz Germany Germany
Juniors C male -49 kg (2)
Class II (2)
Mikail Zurnaci Team Murat Wipperfürth Germany Germany
TOLGA GÖKDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -53 kg (1)
Class II (1)
Daniel Martens Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C male +57 kg (1)
Class II (1)
Batuhan Yahsi TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Cadets female -29 kg (4)
Class I (2)
Kristina Möller Velberter -SG Germany Germany
Melissa Behrens TUS Ende Germany Germany
Class II (2)
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Michelle Schmidt Velberter -SG Germany Germany
Cadets female -33 kg (6)
Class I (4)
Beyza Yilmaz Musado Lünen e.V. Germany Germany
Devrim Celik SAARLAND Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Jana-Ulrike Merseburg Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tawar Kadr ASG-Porz Germany Germany
Cadets female -37 kg (4)
Class I (2)
Havva Can Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Kyra Tremmel SAARLAND Germany Germany
Class II (2)
Meike Dresch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Michelle Hölß Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Cadets female -41 kg (10)
Class I (5)
Aylin Neumann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Emine Senem Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Fenja Tosberg Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Ümmü Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (5)
Celine Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Isabelle Rexin Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Jule Wegen JCKS-Königswinter Germany Germany
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Pia Meiburg SV DJK Lowick eV Germany Germany
Cadets female -44 kg (5)
Class I (3)
Karina Joy Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ufeyra Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Cadets female -47 kg (11)
Class I (8)
Anna-Lena Schröer SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Antonia Robinson Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Carina Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Maria Nikolic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Melina Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Katharina Luhnen TG Nettetal Germany Germany
Lana Bambetov Sportschule Schültke Germany Germany
Laurina Rothe TUS Ende Germany Germany
Cadets female -51 kg (13)
Class I (7)
Allexandra Böhle TUS Stockum Germany Germany
Bláthin Elsheimer Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Mandy Ohm TKD Center Laar Germany Germany
Rita Hermann Musado Lünen e.V. Germany Germany
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Sarah Kremer TUS Ende Germany Germany
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (6)
Elif Meral Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Giovina Kindler Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Kim Schmöde Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Lena Stein Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Lina Kremer TUS Stockum Germany Germany
Nathalie Huber Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets female -55 kg (5)
Class I (5)
Lina Joy Peglau LSG Taekwondo Team Germany Germany
MERVE ÖNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Nadia Hegner Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Cadets female -59 kg (5)
Class I (2)
Laura Herberg TUS Ende Germany Germany
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Class II (3)
Anna-Lena Rott Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Celine Arenz Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Natascha Weustermann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets female +59 kg (3)
Class I (1)
Melike Engin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (2)
Anastaßia Swolev Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Corinna Malassa TUS Ende Germany Germany
Cadets male -33 kg (5)
Class I (1)
Tim Berkenbaum Musado Lünen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Dennis Schamne Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
JOEL GATZ TKD GLADBECK Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Mikael Dogan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Cadets male -37 kg (14)
Class I (10)
Dennis Kim TKD Swisttal Germany Germany
Emil Vedel Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Gökail Özcan Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Justin Grützmacher SAARLAND Germany Germany
Moritz Nowak Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Sujenth Suhan TUS Stockum Germany Germany
Tayyip Eroglu TKD Center Laar Germany Germany
Class II (4)
Alireza Davatgar SAARLAND Germany Germany
Arwin Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Paul Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tim Lautenschläger Leopard Lengerich Germany Germany
Cadets male -41 kg (20)
Class I (10)
Burak Burma TKD Center Laar Germany Germany
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Fatih Kanpolat TSC Gladbeck Germany Germany
Jan-Philipp Stolz LSG Taekwondo Team Germany Germany
Marvin Elsheimer Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Ricki Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Yannik Mantel Musado Lünen e.V. Germany Germany
Class II (10)
Alexander Folsbach Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Gian Luca D`urso BSV Witten Germany Germany
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Moritz Wiethüchter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Ramin Hacyev Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Reband Mahmud ASG-Porz Germany Germany
Stephan Stork SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
yassin lamghizarti TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Cadets male -45 kg (7)
Class I (5)
Artim Bekiri Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Fabian Moldenhauer TUS Ende Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Simon Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Tim Müller SAARLAND Germany Germany
Class II (2)
BESNIK CAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Mustafa Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Cadets male -49 kg (14)
Class I (5)
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
EMRE ÖNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Leonardo Mussumeci Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
YASIN UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Yannis Larbi Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (9)
Abdullah Demirel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Andras Repp Leopard Lengerich Germany Germany
Bastian Teichner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Can Önalan Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Daniel Waldhaus JCKS-Königswinter Germany Germany
Heiko Schiller Velberter -SG Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Luca Berks Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Cadets male -53 kg (9)
Class I (5)
Dominik Scheibel SAARLAND Germany Germany
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Gabriel Gattner Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Marvin Emin Geyik LSG Taekwondo Team Germany Germany
Yasin Altun Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (4)
ALI SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Hendrik Schröer SV DJK Lowick eV Germany Germany
ISMAIL CALIS TKD GLADBECK Germany Germany
Pascal Grundei TKD Center Laar Germany Germany
Cadets male -57 kg (6)
Class I (2)
Alex Tesche LSG Taekwondo Team Germany Germany
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Janic Berks Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Julius Dinter Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Mehmet Ali Ayar Leopard Lengerich Germany Germany
Ufuk Karayel TKD Center Laar Germany Germany
Cadets male -61 kg (6)
Class I (1)
YUSUF ÖZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (5)
Burak Arslan Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Christian Guttadauro Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Maximilian Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
Murat Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
TOLGA ÖZKAN TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets male -65 kg (3)
Class I (2)
Justin Majert TKD Center Laar Germany Germany
Matthias Reidt SAARLAND Germany Germany
Class II (1)
Jonas Krüger Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Cadets male +65 kg (5)
Class I (1)
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Class II (4)
BÜNYAMIN GÜL TKD GLADBECK Germany Germany
Ceyhan Efer Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Melih Gündüz TKD Center Laar Germany Germany
Robin Rajnovic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors A female -44 kg (5)
Class I (2)
Julia Ronken TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Malissa Pruymboom Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (3)
Elmedina Brava BSV Witten Germany Germany
Linda Treier TUS Ende Germany Germany
Sinem Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -46 kg (5)
Class I (3)
Jasmin Breitmar AC - Ückerath Germany Germany
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (2)
Lisa Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Merve Topaloglu BSV Witten Germany Germany
Juniors A female -49 kg (4)
Class I (4)
Esmehan Kömürcü Leopard Lengerich Germany Germany
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Madeleine Lynen TKD Center Laar Germany Germany
Juniors A female -52 kg (7)
Class I (6)
Elisa Nestler TUS Ende Germany Germany
Ina Emmert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kim Jäger AC - Ückerath Germany Germany
TUGCE CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
nora bieker KDK-Attendorn Germany Germany
Class II (1)
Süheda Yagiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -55 kg (4)
Class I (4)
Alina Larissa Sebald TUS Ende Germany Germany
Dursun Karakus Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Havva Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Katrin Borgart TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A female -59 kg (7)
Class I (5)
Berivan Öner Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Rebecca Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Vivien Bleyer TKD Kerpen Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Fatima Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Sinem Mec Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -63 kg (3)
Class I (3)
GAMZE IRI TKD GLADBECK Germany Germany
Nicki Leder Leopard Lengerich Germany Germany
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Juniors A male -45 kg (4)
Class I (4)
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mohammed Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Steffen Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
luke rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors A male -48 kg (4)
Class I (3)
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Lars Erik Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Class II (1)
Muhammed Zurnaci Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Juniors A male -51 kg (5)
Class I (4)
Devin Malina TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Hasan Dimetokali TSC Gladbeck Germany Germany
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Recep Celebi TKD Center Laar Germany Germany
Class II (1)
Sean Meyer TKD Center Laar Germany Germany
Juniors A male -55 kg (9)
Class I (5)
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Kerim Yildiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Patrick Mitzka TSC Gladbeck Germany Germany
Reber Süleyman WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Rene Bechler TKD Kerpen Germany Germany
Class II (4)
Artem Stalev Leopard Lengerich Germany Germany
Ayyoub Salih TSC Gladbeck Germany Germany
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (11)
Class I (7)
AYDIN IRMAK TKD GLADBECK Germany Germany
Deniz Erboz Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
FUDAYL UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Johannes Borgardt TSC Gladbeck Germany Germany
Philipp Heisenberger Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Sascha Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Yannik Schüler SAARLAND Germany Germany
Class II (4)
Arif Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
SCHAMIL BAKLAJEV TKD GLADBECK Germany Germany
VOLKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Yasin Özgede Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors A male -63 kg (11)
Class I (7)
Daniel Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Konstantin Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Maximilian Jörges LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sascha Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Sebastian Scheifel Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Tobias Reidt SAARLAND Germany Germany
Class II (4)
Abdulkerim Ayar Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Andrej Flameng Taekwondo Team Sportfreunde Sennestadt Germany Germany
Eduard Freis MTG Essen-Horst Germany Germany
Marcus Nübel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Juniors A male -68 kg (6)
Class I (4)
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Nicolas Molinero Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Selim Celik TKD Center Laar Germany Germany
Class II (2)
Delal Schubert Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Krischan Syrzisko Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (7)
Class I (5)
Cem Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Ismail Bouadi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Konstantin Drenos KDK-Attendorn Germany Germany
Lukas Borecki Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Tobias Zanchetta Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (2)
Jerome Lentz DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
ZÜLKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -78 kg (3)
Class I (3)
Christoph Muthmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Mehmet Özkan Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Vadim Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (1)
Class II (1)
Enes Tetik BSV Witten Germany Germany
Seniors female -49 kg (1)
Class II (1)
Jacqueline Gatzki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors female -53 kg (1)
Class I (1)
Katarina Großmann Velberter -SG Germany Germany
Seniors female -57 kg (2)
Class I (2)
Katrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Seniors female -62 kg (3)
Class I (2)
Sabine Reygers SV DJK Lowick eV Germany Germany
Vanessa Krone TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Julia Piramovsky-Paulus TUS Rot-Weiß-Frelenberg / Team Paulus Germany Germany
Seniors female -67 kg (5)
Class I (5)
Arife Karakus Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Bianca Sanner TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Maade Pitang Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Regina Petri Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Victoria Gräfer TV Becketal Germany Germany
Seniors female -73 kg (3)
Class I (2)
Binnur Sengül TSC Gladbeck Germany Germany
Johanna Grunwald TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
Hatice Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Seniors female +73 kg (3)
Class I (3)
Ilknur Kayabasi TSC Gladbeck Germany Germany
Mona Jadoui TSC Gladbeck Germany Germany
Natalie Bozukyan TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors male -54 kg (3)
Class I (3)
Amine Yazif TSC Gladbeck Germany Germany
Mehmet Kavalak WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
VOLKAN CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -58 kg (3)
Class I (2)
Christian Esser TKD Kerpen Germany Germany
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Class II (1)
Giuseppe Perone Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (7)
Class I (3)
Paul Lasarenko Leopard Lengerich Germany Germany
Robin van Sprang Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Frank Karge Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Kuba Sulecki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Michael Fujarski TG Münster 1862 e.V. Germany Germany
Wladimir Schindler MTG Essen-Horst Germany Germany
Seniors male -68 kg (11)
Class I (8)
Alexander Toll AC - Ückerath Germany Germany
Alexander Kunz TSC Gladbeck Germany Germany
Kai Gräve AC - Ückerath Germany Germany
Maik Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Patrick Maddison Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
SEZER GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Sezer Özer TKD Center Laar Germany Germany
Class II (3)
Anton Backhaus TG Münster 1862 e.V. Germany Germany
Feridon Arezoomand DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Vladimir Koschkodan Musado Luenen e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (15)
Class I (9)
ALI TASCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Dominik Vöck TSC Gladbeck Germany Germany
Florian Frentzel SV DJK Lowick eV Germany Germany
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Julian Braikrats Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Soufian Boukraf TKD Center Laar Germany Germany
Stelios Kalleas Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
albu oleksy KDK-Attendorn Germany Germany
Class II (6)
Ahmed Yaled DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Andre Brüggemann TSC Gladbeck Germany Germany
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Nils Schlott Musado Luenen e.V. Germany Germany
TOLGA ARSLAN TKD GLADBECK Germany Germany
Yves Mareck Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Seniors male -80 kg (14)
Class I (11)
Artur Schmidt TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Fabian Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Fritz Wegen JCKS-Königswinter Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Jonas Päsler SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
KELLER KEVIN TKD GLADBECK Germany Germany
Kai Karge Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Mathias Gabriel TSC Gladbeck Germany Germany
Paul Koban Leopard Lengerich Germany Germany
SASCHA QUEDNAU TKD GLADBECK Germany Germany
Sean Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (3)
Dennis Rogolski MTG Essen-Horst Germany Germany
Leonhard Duda Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Stefan Schwarz Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (5)
Class I (5)
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Emre Canol Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Henrik Neuhausen AC - Ückerath Germany Germany
Stefan Züll TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (7)
Class I (6)
Aram Tsatourian TSC Gladbeck Germany Germany
Björn Wieland TKD Kerpen Germany Germany
Christian-Raphael Dors Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
David Ollesh AC - Ückerath Germany Germany
Harun Adin TKD Center Laar Germany Germany
Roman Tonsen Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Class II (1)
ÖZCAN BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany