Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

DANSKE MESTERSKABER 2016

  • Tournament dates
  • 19 November 2016
  • Deadline
  • 19 October 2016
  • Competitors
  • 190 / Unlimited
  • Location
  • ARENA FYN Ørbækvej 350
  • 5220
  • Odense SØ
  • Denmark Denmark

Important!
Only for members of Danish Taekwondo Federation!!

Downloads

DRAW SHEETSDRAW SHEETS
MATCH NUMBERS PER TEAMMATCH NUMBERS PER TEAM
ver1_DM_2016_indbydelsever1_DM_2016_indbydelse

Results

Danske Mesterskaber 2016-rettetDanske Mesterskaber 2016-rettet
Danske Mesterskaber Klub-rettetDanske Mesterskaber Klub-rettet
Rettelse til DM 2016Rettelse til DM 2016

Competitors (190)

Children female -29 kg (3)
Class A (3)
Camilla Farnes Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Carot Christophersen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Sara Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children female -33 kg (7)
Class A (7)
Azal Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Emilie Marie Sicko COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Josefine Jensby Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Mahtab Rostami team brøndby Denmark Denmark
Mahtab Rostami team brøndby Denmark Denmark
Maria Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Rosmarin Foged Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Children female -37 kg (2)
Class A (2)
Celina Fernandez Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Jessica Clausen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children female -41 kg (1)
Class A (1)
Smilla Kjær Barkum Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -27 kg (1)
Class A (1)
Mohamed Elaoufi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children male -30 kg (6)
Class A (6)
Adam El Hani Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
August Storm Bruun Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Bunyamin Ilhan Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Elliot Bjerre Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Felix Petersen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Teis Zabri Bergh Jensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Children male -33 kg (8)
Class A (8)
Adam Jacobsen team brøndby Denmark Denmark
Adam Jacobsen team brøndby Denmark Denmark
Benjamin Weng Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cihan Cinar Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Elias Ben Abdelouahab Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ibrahim Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Ibrahim Ahmad Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Kaihan Sadid gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Children male -37 kg (4)
Class A (4)
Jana Rajani Brørup Taekwondo Klub Denmark Denmark
Rune Bjørn Poulsen gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Yaseen Khaled Kassim Ghanem Saeed Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Yousef Zibuh Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children male -45 kg (2)
Class A (2)
Amin Chiakha Hwarang Amager Denmark Denmark
Ilyas Amin El-Gouzi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Children male -49 kg (1)
Class A (1)
Adam Ben Abdlouahab Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Cadets female -37 kg (2)
Class A (2)
Sofie Skjoldborg Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Sofie Priis Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -41 kg (6)
Class A (6)
Annika Eitmann Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Louise Sinkjaer Lyngbaek Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Shantelle Mendoza Hwarang Amager Denmark Denmark
Zara Rengin Bicen team brøndby Denmark Denmark
Zara Rengin Bicen team brøndby Denmark Denmark
jade Castillo Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female -44 kg (3)
Class A (3)
Carla Marie Fjordby Jensen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Lisa Marie Sørensen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Micaela Volpe Michelsen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -47 kg (7)
Class A (7)
Cille Lund Nielsen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Julie Rasmussen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Julie Frederiksen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Magdalena Khanh - Nhi Nguyen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Maliha Rasool team brøndby Denmark Denmark
Maliha Rasool team brøndby Denmark Denmark
Mariam Elaoufi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female -51 kg (5)
Class A (5)
Dalia Ramadan Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Freja Klindt Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Julie Trojahn Kristiansen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Nikita Lauritzen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Yasmin Dahmani Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female -55 kg (3)
Class A (3)
Hafsa Chtioui Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Lina Atoite Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
mathilde suski gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Kathrine Nordentoft Frederiksen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female +59 kg (2)
Class A (2)
Jasmine Zibuh Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Laila Belmouhand Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -33 kg (2)
Class A (2)
Malek Freijeh Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Yones Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -37 kg (5)
Class A (5)
Belmin Hamidovic Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Benyamin Filikci Hwarang Rødovre Denmark Denmark
David Liu Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ilyas Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Matthew Benjamin Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (8)
Class A (8)
Albert Vingtoft Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Casper Joergensen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Hamad Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Magnus Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Milad Haidari Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Pasha Zdrinka Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ricki Gene Farnes Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Shawn Reyes Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -45 kg (5)
Class A (5)
Edi Hrnic Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Høgni Kunoy Dávason Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Johannes Dammark Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Mikkel Riber Lysdal Nissen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Tobias Hyttel Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Cadets male -49 kg (8)
Class A (8)
Alexander Klindt Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Lucas klint Dehn Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Lukas Kaastrup Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Mads ?stergaard Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Marius Hvass Sixhøj Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Oliver Hoeier Schkliaroff Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Omar Dawoud Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Zoran Tairovic Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (2)
Class A (2)
Knud Herlev Jørgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Soufiane Lahchich Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -57 kg (6)
Class A (6)
Abedalrahman Salameh Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Frederik Klintholt Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Hussein Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Marco Nielsen Horsens >Taekwondo Klub Denmark Denmark
Max Alstrup Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Younes Dahmani Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
Aleksandar Sandic Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Hassan Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Thomas Kevin Bjelstrand COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male +65 kg (2)
Class A (2)
Joachim Henriksen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Marcus Knudsen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors male -45 kg (2)
Class A (2)
Danish Hameed Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Mads Lind S?rensen Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
Jason Gangia Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors male -51 kg (5)
Class A (5)
Abilash Sivarajah Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Alexander Castillo Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Amine Derai Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Bavan Balarasa Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Mohammed Mazouz Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Juniors male -55 kg (6)
Class A (6)
Barath Balarasa Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Bilal Shareef Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Hussam Sadaa team brøndby Denmark Denmark
Hussam Sadaa team brøndby Denmark Denmark
Julian Joseph Enggaard Kempf Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Mikkel Engstroem Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Juniors male -59 kg (7)
Class A (7)
Ilia Jameian Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Janni Ramaki Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mustafa Razai Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Otto Herlev Jørgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Peter Garde Furesø TK Denmark Denmark
Qendrim Kapllani Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Samim Azizi Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors male -63 kg (4)
Class A (4)
Abdullah Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Benjamin Mortola Hansen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Jalal Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Junas Shareef Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Juniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Isak hirsbro Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Marco Lykke Luxhøj Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors male -73 kg (2)
Class A (2)
Thomas Viskum Karlsen Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Wassim El Jilali Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Snorre Rotvig Kristiansen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Alex Snedker Poulsen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Mansouria Derai Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Maria Kirk Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Sara Rahim Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors female -52 kg (3)
Class A (3)
Ceren Secilmis Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Nana Stenvang Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Timian Foged Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Juniors female -55 kg (1)
Class A (1)
Amina Khouani Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Juniors female -59 kg (5)
Class A (5)
Anne-Sofie Voersaa Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Bianca Sølvkjær Hwarang Amager Denmark Denmark
Cecilie Maria Ladefoged Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Jozelina Alexandra Gales Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Mariam Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Ayda Jameian Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Saghar Latiari Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Jasmin Hafaidh Nordborg Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Natalie Rosendal Lauridsen Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Sara Elbæk Rasmussen Chung Un Sønderborg Denmark Denmark
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Arielle Malveda COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Charlotte Paik Bjelke Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Maria Jacolbe Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
Katrine Lønbæk Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Michella Mathiesen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Sarah Malykke Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Seniors female -57 kg (4)
Class A (4)
Laura Christina Zapata COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Louise Christensen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Maria Chantziara Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Sara Tarek Naji Mohamad COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Louise Bro Overgaard Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Rikke Bergmann Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
Janni Vever Iversen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
Casper Christensen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Jonas Krogh Agergaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Philip Reyes Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (4)
Class A (4)
Arsalan Alvi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Casper Morild COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lukas suski gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Peter Hemmje Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Seniors male -68 kg (4)
Class A (4)
Emil Sørensen Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Hakim Elidrissi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Jonas Tiedjen Bang Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Thomas Henriksen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Seniors male -74 kg (3)
Class A (3)
Asad Norozi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Mathias Gabrielsen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Tim Granberg Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Seniors male -80 kg (6)
Class A (6)
Abderrahim Elidrissi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Alfred Röttger Rydahl Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Hasan Abbasi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Jacob Brøgger Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Martin Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Shervin Mazaheri Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Seniors male -87 kg (4)
Class A (4)
Casper Salling Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mikkel Iversen Chung Un Sønderborg Denmark Denmark
Thomas Brøgger Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Tony Musisi Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark