Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

FUJAIRAH OPEN - WTF G1 RANKING EVENT

  • Tournament dates
  • 23 February 2017
  • 25 February 2017
  • Competitors
  • 547 / Unlimited
  • Location
  • FUJAIRAH
  • United Arab Emirates United Arab Emirates

Registration is through WTF GMS Online Registration system

Downloads

2017 Time Table updated (1)2017 Time Table updated (1)
DRAW DAY 1DRAW DAY 1
DRAW DAY 2 DRAW DAY 2
DRAW DAY 3DRAW DAY 3

Results

RESULTS DAY 1RESULTS DAY 1
RESULTS DAY 2RESULTS DAY 2
RESULTS DAY 3RESULTS DAY 3

Competitors (547)

Cadets female -29 kg (3)
Class A (3)
RAVIYAH KHAN PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Zain KABARITI AL FARES CENTER Jordan Jordan
Zhansaya TOLEBAY MUSTAFA - ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Cadets female -33 kg (6)
Class A (6)
Aruzhan KALZHANOVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Aseel ABBASI PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Dalya REHANI HAUTE SAVOIE TKD France France
Feruza GAZIEVA TASHKENT CITY CLUB HANGAN Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Leila ZAYTOUN THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Sabina MAKATOVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Cadets female -37 kg (7)
Class A (7)
Aidana KUMARTAYEVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
FATEEMAAH TU ZAHRAA KHAWAR PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Lina KHIR THE CAGE SPORT Qatar Qatar
MAIAR QABAHA SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Madina RUZIEVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Mariya SEVOSTYANOVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Zhibek AUBAKIROVA MUSTAFA ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Cadets female -41 kg (4)
Class A (4)
AMINA QAZI PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Adema BRIMZHANOVA MUSTAFA-ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Shahd GOMAA SPORTS WORLD ACADEMY Egypt Egypt
Umidakhon KHASANOVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Cadets female -44 kg (1)
Class A (1)
Madinabonu ABDUKAKHKHOROVA ANDIJAN TAEKWONDO FEDERATION Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Cadets female -47 kg (3)
Class A (3)
Len ALRAWASHDEH AL FARES CENTER Jordan Jordan
SHATHA RABEE SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Yasmina NARBAYEVA SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
Cadets female -51 kg (1)
Class A (1)
Maram FATNASSI THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Cadets female -55 kg (4)
Class A (4)
Aisha BEISSENOVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
IRODA MIRTADJIEVA TASHKENT CITY DOMBIRABAD CLUB Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Ilham Alienor TRESSON TAEKWONDO RIVIERA Switzerland Switzerland
TASNEEM ALBARAAWI PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Cadets female +59 kg (1)
Class A (1)
DARIN FARAJ SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Cadets male -33 kg (19)
Class A (19)
Ammar ALOMARI KHALDA CENTER Jordan Jordan
Asset OMIR AKTAU Kazakhstan Kazakhstan
Bekkali NURUMBETOV MUSTAFA - ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Daniil KIM UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Daniyar ABDUKARIMOV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
FARIS ALAA SHARHAN ALEAOA BASRAH TEAM Iraq Iraq
Laith ALRAWASHDEH AL FARES CENTER Jordan Jordan
Mikhail PRIZENTSOV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Mo'ath ABU MAHFOUZ DA'ASAN TAEKWONDO TEAM Jordan Jordan
Mutie KABARITI AL FARES CENTER Jordan Jordan
RAVYAR MOHAMMED LATIF POLICE CLUB Iraq Iraq
Saqer ALZOBI AL SHLOOL CENTER Jordan Jordan
Seif ABUALSOUD AL FARES CENTER Jordan Jordan
Shakhzod IBRAGIMOV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Taj Eldeen KHRIES AL BOHAIRI TEAM Jordan Jordan
Tamirlan TLEULES SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Yassin MOSTAFA SMOUHA CLUB Egypt Egypt
Youssef ARAFA SMOUHA CLUB Egypt Egypt
Zharas ALIMZHANOV MUSTAFAASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Cadets male -37 kg (18)
Class A (18)
Abdalla YACOUT SMOUHA CLUB Egypt Egypt
Abdullakh AKHMEDOV SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
Abdulqader ASFOOR THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Ala'aeddin YACOUB ALAM AL RIYADA CENTER Jordan Jordan
Amirbek TURAEV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Dya'ElDeen AHMAD AL MAFRAQ TEAM Jordan Jordan
Ghassan AL NAJJAR AL KOURY CENTER Jordan Jordan
Husam SALEM DA'ASAN TAEKWONDO TEAM Jordan Jordan
Moatasem SEETO ASFOUR CENTER Jordan Jordan
NEDAL RABEE SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Olexandr OGANOV SC "MOTOR - SICH" Ukraine Ukraine
Omar AMMAR SMOUHA CLUB Egypt Egypt
RIAD HAMDI SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Rakan ALQAISI AL FARES CENTER Jordan Jordan
Rashed AL ALAWNEH AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Tawfiq JOUDEH PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Wadee AL SHLOOL AL SHLOOL CENTER Jordan Jordan
Yeldar MYSSYR SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Cadets male -41 kg (15)
Class A (15)
Abdalla GHONEIM SMOUHA CLUB Egypt Egypt
Abdullah AL AHMED THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Abed NIROUKH SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Adilkhan ABDIRAKHMAN MUSTAFAASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Aibek MELSOV SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Amr AL-JUNEIDI AL BOHAIRI TEAM Jordan Jordan
Danial AKEDILOV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Jawad ABO ALRUB AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Kristian Storsul BORGEN NESODDEN TAEKWONDO (NORWAY) Norway Norway
Mahmoud AL TARAYREH KHALDA CENTER Jordan Jordan
RAKAN ISMAIL ROUCHDI AL NASR United Arab Emirates United Arab Emirates
Saoud MAATUGH AL AZIMA CLUB Libya Libya
Tarek ABDEL QADER KHALDA CENTER Jordan Jordan
Youssef ABDELWAHAB SMOUHA CLUB Egypt Egypt
walled WAHDAN SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Cadets male -45 kg (11)
Class A (11)
Abdel Rahman AYYAD AL KOURY CENTER Jordan Jordan
Abdullah ALDAHLEH KHALDA CENTER Jordan Jordan
Adil NURKASSYM SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Amir SAUT SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Azizbek RAKHMONBERDIEV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Bekezhan AMANZHANOV ATYRAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Faisal RAZOUG AL SHLOOL CENTER Jordan Jordan
Illia PIKUZ SC "MOTOR - SICH" Ukraine Ukraine
MOHAMMEDULSADER ALAA ALEAOA BASRAH TEAM Iraq Iraq
MUHAMMAD WASIF ALI DAUDI PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
SAID AHMAD PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Cadets male -49 kg (4)
Class A (4)
Anuar SEGIZBAYEV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Artur SEDRAKYAN UKRAINE NATIONAL TEAM Ukraine Ukraine
Omar DOAIS THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Yazeed ALDOHON AL KOURY CENTER Jordan Jordan
Cadets male -53 kg (4)
Class A (4)
Dias SRAPILOV SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Mutaz ALOMARI KHALDA CENTER Jordan Jordan
Nikita KOROVYAKOV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Vladyslav PLOSHCHADNYI SC "MOTOR - SICH" Ukraine Ukraine
Cadets male -57 kg (4)
Class A (4)
Asadbek KHOLBUTAEV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
FARMAN KHAN PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Mahmoud MOURSI SMOUHA CLUB Egypt Egypt
Osamah Abdullah M SABBAGH SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Cadets male -61 kg (1)
Class A (1)
ALI SAEED ALKHEYILI AL NASR United Arab Emirates United Arab Emirates
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Mohammed ALSOWAIQ SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Wadhah AL AHMED THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Juniors male -45 kg (17)
Class A (17)
Abdalghani YASINI PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Abdallah NAFFA' AL SHLOOL CENTER Jordan Jordan
Ahmad ALTAMIMI ASFOUR CENTER Jordan Jordan
Aslanbek MUKHAMBEDINOV AKTAU Kazakhstan Kazakhstan
Elias DAHL TEAM TVEITA Norway Norway
HAYTHAM KABAHA SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Ivan MELYUK TORNADO-NOVOKUZNETSK Russia Russia
MOHAMMED ALI HASAN AL-KAABI BASRAH TEAM Iraq Iraq
MOHAMMED NADHIM FARTTOOSI BASRAH TEAM Iraq Iraq
OSAMAH AL-YAFEAI JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
Omar SHARAKY SPORTS WORLD ACADEMY Egypt Egypt
Raddad ALSHARIF SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Rashed ABU-DALHOUM AL FARES CENTER Jordan Jordan
Sayed ALI AL MUHTAREF TAEKWONDO CENTRE Bahrain Bahrain
Turki Talal A ALAWI JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
Vachagan KHACHATRIAN SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Yelzhan YELSHIBAY BARS TAEKWONDO TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -48 kg (14)
Class A (14)
Abed AlHakam ALHAYAJNEH AL BOHAIRI TEAM Jordan Jordan
Aryslan TILEGEN SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Cyrian RAVET TKD ROCAMORA France France
Feras GHANEM SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Kasim ALATHARBEH ASFOUR CENTER Jordan Jordan
Loay NAZZAL ASFOUR CENTER Jordan Jordan
MIKHAIL LEBEDEV FUJAIRAH MARTIAL ARTS CLUB United Arab Emirates United Arab Emirates
MOHAMED AHMED ALI THE CAGE SPORT Qatar Qatar
MUHMMAD UMAR KHAN NEPAL TEAM Nepal Nepal
Mohammad YASINI PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Mohammed Khalel M BELAI SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Roman ILIN SAKHALIN TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Suhib DAMEIRI DA'ASAN TAEKWONDO TEAM Jordan Jordan
Youssef ALY SMOUHA CLUB Egypt Egypt
Juniors male -51 kg (18)
Class A (18)
ABDULLAH SUBHI FUJAIRAH MARTIAL ARTS CLUB United Arab Emirates United Arab Emirates
AHMED SAAD HUSSEIN AL-KHAFAJI BASRAH TEAM Iraq Iraq
Abdulbosid MAMATKHONOV ANDIJAN TAEKWONDO FEDERATION Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Azamat RAKHYMBAYEV SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
Azamat KARIMOV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
BASEL ABUKALAF SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Ivan IVANOV SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Kamran NURADINOV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Khalifa ALKOWARI AL MUHTAREF TAEKWONDO CENTRE Bahrain Bahrain
Mikhail SHULGIN SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Moddar KHATIB SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Mohammad AL TAMIMI ASFOUR CENTER Jordan Jordan
Mohammad ABO SALEM DA'ASAN TAEKWONDO TEAM Jordan Jordan
Nayef AL JARBAN AL KOURY CENTER Jordan Jordan
Osaid ALSUKOUR AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Ramze MELHIM AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Wafa KORD PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Yazan ABU AZZAB THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Juniors male -55 kg (14)
Class A (14)
AMRO ABUZAIDEH PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Abdullah Abdulrahman R ALQOUD SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Ahmad AL HAMSI AL FARES CENTER Jordan Jordan
Dimat ZHUMABEK SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Khalid ALFAYYOMY FUJAIRAH MARTIAL ARTS CLUB United Arab Emirates United Arab Emirates
Mohamed AHMED AL MUHTAREF TAEKWONDO CENTRE Bahrain Bahrain
Mohammad THAHER AL FARES CENTER Jordan Jordan
Mohammed DARWISH THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Mohammed Reda KHIR THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Olzhas SATKANBAY SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Rakhat ALZHANOV SC BARS TEAM Kazakhstan Kazakhstan
SAJJAD SAFAA YASEEN AMER BASRAH TEAM Iraq Iraq
Sander FENGSRUD TEAM TVEITA Norway Norway
Shamsat DUISENOV SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -59 kg (16)
Class A (16)
AHMED KHAN PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Ahmed Ehab FAROUK SPORTS WORLD ACADEMY Egypt Egypt
Aief Addeen ARAB AL KOURY CENTER Jordan Jordan
Eyas HUSSEIN KHALDA CENTER Jordan Jordan
Faisal Saad S ALI SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Hasham Bandar N BIN DOOKHY SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Ibrahim AL-AOULAN THE CAGE SPORT Qatar Qatar
JASURBEK DJAYSUNOV NAZARALIEV CLUB Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Kevin TRAN ARIES TAEKWONDO SCHAFFHAUSEN Switzerland Switzerland
MOHAMED KAMAL FUJAIRAH MARTIAL ARTS CLUB United Arab Emirates United Arab Emirates
Mekan GURBANOV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Mohannad ABU ALKHEIR AL SHLOOL CENTER Jordan Jordan
Mustafa DOAIS THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Nizar KHALIFEH AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Omar DARWISH THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Zaid ALHALAWANI AL ASSAF CENTER Jordan Jordan
Juniors male -63 kg (17)
Class A (17)
Abdulaziz KHAMIDULLAEV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Ahmad EID ASFOUR CENTER Jordan Jordan
Akzhol MAKTASH ASTANA TAEM Kazakhstan Kazakhstan
Ali SAYAHEEN AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Ayham AL-KHALDI AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Dias KURMANGAZY SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Dmitrii ESAULENKO BELGOROD REGION TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Donges SYDYKOV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Hassan ALMESMARI FUJAIRAH MARTIAL ARTS CLUB United Arab Emirates United Arab Emirates
Husam ALJAHRAN DA'ASAN TAEKWONDO TEAM Jordan Jordan
Jesper ROGSTAD TEAM TVEITA Norway Norway
Mashari Bandar N BIN DOOKHY SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Mykyta ADAMCHUK SC "MOTOR - SICH" Ukraine Ukraine
OMAR KHALID ALSUMAITI AL NASR United Arab Emirates United Arab Emirates
SAED ALFARRA PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Takhir NABIYEV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Zaid HAWILEH AMJAD AL URDON Jordan Jordan
Juniors male -68 kg (9)
Class A (9)
AMMAR ALMESMARI FUJAIRAH MARTIAL ARTS CLUB United Arab Emirates United Arab Emirates
Abdullah Mustafa A AL QARNI SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
ISLAM BAZZAR SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Jelaletdin BATYROV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Mustafa KATAWY ASFOUR CENTER Jordan Jordan
Omar ABUALKEBASH SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Serdar CHARYYEV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Taewq ASHQAR PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Vyacheslav GUSYEV SC "MOTOR - SICH" Ukraine Ukraine
Juniors male -73 kg (7)
Class A (7)
Abdulaziz MAKHMUDOV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Eid ALQAWASMI DA'ASAN TAEKWONDO TEAM Jordan Jordan
MAHMOUD MOHAMED ARAFAT THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Mohammad TARMAN AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Mohammed DOAIS THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Saaim SIKANDAR PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Shyngys SANDIBAYEV SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -78 kg (4)
Class A (4)
Ali Mabrouk S ALMABROUK SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Islam YULDASHEV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Nikita SVATOVSKIY SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Sagi KULYMBET ASTANA TAEM Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male +78 kg (3)
Class A (3)
Ali ABUIWAILI PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Mohammad ALBOHAIRI AL BOHAIRI TEAM Jordan Jordan
Omar HUSSEIN AL ASSAF CENTER Jordan Jordan
Juniors female -42 kg (5)
Class A (5)
Alima KAIDAROVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Amal ALALAWI AL MUHTAREF TAEKWONDO CENTRE Bahrain Bahrain
Anwar ALZYOUD KHALDA CENTER Jordan Jordan
Batol ALSQOUR AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Sofia ZAMPETTI CENTRO TAEKWONDO OSTIA Italy Italy
Juniors female -44 kg (4)
Class A (4)
Aruzhan KRYMGEREY SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Dinora MUKHTAROVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Polina SHCHERBAKOVA SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Tangsholpan ZHALELOVA SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Juniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Aliya KALDYBAY SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
ROMINA RASOULI AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Yasmine REHANI HAUTE SAVOIE TKD France France
Juniors female -49 kg (7)
Class A (7)
Bana MOHAMMAD AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Farida BAIBATYROVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Lubna ALRIFAIE SQOUR AL SHAMAL CENTER Jordan Jordan
Mira HAJ SAW KHALDA CENTER Jordan Jordan
Salma AL-KAWARI THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Sara DEROUICHE THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Tatiana MICCOLI ARIES TAEKWONDO SCHAFFHAUSEN Switzerland Switzerland
Juniors female -52 kg (5)
Class A (5)
Adel ZHANDILDINOVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Botakoz KAPANOVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Darina OSPANOVA BARS TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Margarita RYZHIK SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Natali HAMAIDI AL FARES CENTER Jordan Jordan
Juniors female -55 kg (7)
Class A (7)
BASANTI ATEELI PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Guldana ZHUMATAY SC MUSTAFA - ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Lindsey FULBERT TKD ROCAMORA France France
MADINAKHON KURBONALIEVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Mahnoor MALIK PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Mushtariybegim MAVLYANOVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Rama ABO-ALRUB AL BURKAN CENTER Jordan Jordan
Juniors female -59 kg (2)
Class A (2)
Darija BRUZGELEVICIUTE LITHUANIA NATIONAL TEAM Lithuania Lithuania
Nauryzgul ALDANOVA AKTAU Kazakhstan Kazakhstan
Juniors female -63 kg (6)
Class A (6)
Engy GOMAA SPORTS WORLD ACADEMY Egypt Egypt
Feruza SADIKOVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Hadil ISLEEM PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Seham ALMAHMOUD SQOUR AL SHAMAL CENTER Jordan Jordan
Symbat KHOZHAMURATOVA SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Zukhra OCHILOVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Juniors female +68 kg (1)
Class A (1)
Myar MUKHTAR THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Seniors female -46 kg (9)
Class A (9)
ANUMA TAMANG NEPAL TEAM Nepal Nepal
Anargul SABYR KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Andrea SCHNELL NOEL's TAEKWONDO Switzerland Switzerland
Deena MAHBOOB EMPEROR TAEKWONDO ACADEMY Bahrain Bahrain
Noor AS SADIQ THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Polina USENKO VOLGOGRAD TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Regina SAKHAUTDINOVA RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Shassanam ACHILOVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Yuliia TIUKINA URFT TEAM Russia Russia
Seniors female -49 kg (13)
Class A (13)
Ainagul BATYR ASTANA TAEM Kazakhstan Kazakhstan
Ainur YESBERGENOVA KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Amina NASER THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Anastasiia ANOKHINA RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Andrea EIKREM NESODDEN TAEKWONDO (NORWAY) Norway Norway
Aylar GURBANOVA TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Nurila UBAIDULLAYEVA SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
PARBATI GURUNG NEPAL TEAM Nepal Nepal
Sofia FOMICHEVA SSHOR 41 Russia Russia
Somaeh SOMAEH GHOLAMI AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Svetlana IGUMENOVA VORONEZH TEAM Russia Russia
Valeriya GNATYUK ENTHUSIAST Russia Russia
Victoriya BASHKIROVA SSHOR 42 Russia Russia
Seniors female -53 kg (15)
Class A (15)
Anastasia LOZHKINA KARELIA TEAM Russia Russia
Anastasia KUDRYASHOVA MOSCOW TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Anastassiya OSTROVSKAYA KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Aziza CHAMBERS UNAFFILIATED USA United States of America United States of America
Eirin JAKOBSEN TEAM TVEITA Norway Norway
Fariza ALDANGOROVA KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Nazokatkhon NAJMITDINOVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Nilah AHMADI AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Perizat ZHUBANOVA SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Rawan ALJABERY AL ASSAF CENTER Jordan Jordan
SUSHMITA THAPA NEPAL TEAM Nepal Nepal
Selbi KICHIGULOVA TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Tatiana KUDASHOVA RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Wendy DI MAURO TAEKWONDO RIVIERA Switzerland Switzerland
Zhazira SAPARBEK SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Seniors female -57 kg (13)
Class A (13)
Ainissyam BEDALZHANOVA SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Akbota ISMAGULOVA AKTOBE CITY 2 Kazakhstan Kazakhstan
Assel YERSULTAN ZHAMBYL REGION TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Carolin J KDK ATTENDORN Germany Germany
Charos KAYUMOVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Daria MININA SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Ekaterina KIM KRASNODAR REGIONAL TEAM Russia Russia
Ekaterina KRAMARENKO RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Klaudija TVARONAVICIUTE LITHUANIA NATIONAL TEAM Lithuania Lithuania
Laura RAIMKUL KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Marie MAGNUS NORWAY NATIONAL TEAM Norway Norway
Marina DROZDOVA KRASNOYARSK TEAM Russia Russia
Olga GALKINA MOSCOW TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Seniors female -62 kg (9)
Class A (9)
Dar'ya YAKOVLEVA SC "MOTOR - SICH" Ukraine Ukraine
Elena EVLAMPYEVA REPUBLIC OF TATARSTAN Russia Russia
Ganiya ALZAK KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Gulim BIBALAYEVA KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Julie ERIKSEN NESODDEN TAEKWONDO (NORWAY) Norway Norway
Kristina PROKUDINA RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Svetlana SMIRNOVA SC "PRIDE" Russia Russia
Tatiana SKRYPNIKOVA VORONEZH TEAM Russia Russia
Yulia TURUTINA SAMARA TEAM Russia Russia
Seniors female -67 kg (10)
Class A (10)
Alena GORSHKOVA URFT TEAM Russia Russia
Anastasiia GURSKAIA SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Ekaterina DERBENEVA KARELIA TEAM Russia Russia
Nadezda GLYSHKO KRASNODAR REGIONAL TEAM Russia Russia
Najia RASOOL PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Nigora TURSUNKULOVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Polina KHAN ROSTOV REGION Russia Russia
Polina NIKULICHEVA TAIMYR TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Valeriia BASHKIROVA SSHOR 42 Russia Russia
Yulia MIYUTS RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Seniors female -73 kg (7)
Class A (7)
Alina IKAEVA MOSCOW TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Arina ZHIVOTKOVA KORYO CLUB Russia Russia
Cansel DENIZ KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Feruza YERGESHOVA KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Karina ZHDANOVA RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
MAFTUNA ERGASHEVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Sanaz SHAHBAZI UNAFFILIATED USA United States of America United States of America
Seniors female +73 kg (7)
Class A (7)
Aliya UTEULIYEVA SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Elizaveta DOLZHIKOVA MOSCOW TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Mereke ZHUNUSSOVA KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Olesya BARDACHENKO KARELIA TEAM Russia Russia
Olga MUZYCHKA KRASNODAR REGIONAL TEAM Russia Russia
Olga IVANOVA RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Svetlana OSIPOVA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Seniors male -54 kg (33)
Class A (33)
ALI ABDULMOHSIN ATIYAH AL-BEHADILI MAYSSAN CLUB Iraq Iraq
AbdelRahman ABUELSAMEN AL MAFRAQ TEAM Jordan Jordan
Abdulelah Yahya A ASIRI SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Aituar SHAIKENOV SC MUSTAFA - ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Aleksei RUDNIK SARATOV TEAM Russia Russia
Ali Mohammed A ASIRI SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Almat KOZHAKHMET SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
Ayan ABDRASH SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Bakhrom ABDULLAEV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Dauren DUISENOV SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
Fahad Samih N ALSAMIH SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Hassan Abdulrahman A ALMALKI JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
Iskender OSMONOV KYRGYSTAN NATIONAL TEAM Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Khalid ALMALKI JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
MOHSEN REZAEE AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
MUHAMMAD OWAIS PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Mohammad AL DUGHMI AL MAFRAQ TEAM Jordan Jordan
Moustapha KAMA SENEGAL NATIONAL TEAM Senegal Senegal
Muhammad Akif ALI PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Naser HUSSIN AL MUHTAREF TAEKWONDO CENTRE Bahrain Bahrain
Nasser AL SULAITI AL FARIS QATAR Qatar Qatar
OSAMA KHALID PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
SALAH MAHDI KHALAF AL-HAMEEDAWI BASRAH TEAM Iraq Iraq
SYED MUHAMMAD ABDUL WASAY JAFRI PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Sapargali ABDIRASHEV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Sayed Hussain ALI AL MUHTAREF TAEKWONDO CENTRE Bahrain Bahrain
Stanislav DENISOV RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Valentin KHEGAY UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Vladimir GRITSENKO RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Waseem AHMED PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Yerbol BEISENBAY SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Yousef ABU ALRUB SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
Ziad ABUZAIDEH PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Seniors male -58 kg (24)
Class A (24)
Abdallah ALEBRAHEEM AL-ARABI World Taekwondo World Taekwondo
Ali MAMMADOV GABALA SC Azerbaijan Azerbaijan
Almas MUKAMYROV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Arman SERIKULY SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
Azamat USSEINOV AKTOBE CITY Kazakhstan Kazakhstan
Hamad Mabrouk S ALMABROUK SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
MALIK ABU ALRUB SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY Palestine Palestine
MOHAMMED RAHEEM RADHI AL-IEDANI BASRAH TEAM Iraq Iraq
MUHAMMAD NISAR PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Mahmood HAIDARI AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Mahmood SALAM POLICE CLUB Iraq Iraq
Majed ALMALKI JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
Mikhail ARTAMONOV RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Mikhail LEVCHENKO SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Mohamed MOHAMED AL MUHTAREF TAEKWONDO CENTRE Bahrain Bahrain
Muhammet ROZYYEV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Nurdaulet ASKHANOV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
SHISHIR SHRESTHA NEPAL TEAM Nepal Nepal
Sebastien ALESIO TKD ROCAMORA France France
Tamerlan KIRGUEV VLADIKAVKAZ TEAM Russia Russia
Temurbek UROLOV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Vaha ELMURZAEV TAEKWONDO UNION THE CHECHEN REPUBLIC Russia Russia
Wendimagegnehu DAGNHUN THE CAGE SPORT Qatar Qatar
Yazan ABUZAIDEH PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
Seniors male -63 kg (31)
Class A (31)
ABDALLAH MAKHOUL PALESTINE NATIONAL TEAM Palestine Palestine
AHMADI BAKHSHI AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Aleksandr KUVARZIN TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Alimzhan SERIKBAYEV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Almostafa ALSAYED JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
Ammar ALHAMBOOZ AMJAD AL URDON Jordan Jordan
Aslan SEITMURATOV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Ata MELEBAYEV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Azamat MAVLONOV KYRGYSTAN NATIONAL TEAM Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Bandar Ali I JAAFARI SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Bolat IZUTDINOV MOSCOW TAEKWONDO TEAM Russia Russia
De Sen LIM SAKHALIN TAEKWONDO TEAM Russia Russia
De Sir CHAN SAKHALIN TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Dovran DURDYYEV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Edgaras ABROMAVICIUS LITHUANIA NATIONAL TEAM Lithuania Lithuania
Erlan IRGALIEV ASTRAKHAN TEAM Russia Russia
Hamza GHREIFAT SQOUR AL SHAMAL CENTER Jordan Jordan
Hussein Ghazi Ali ALI BASRAH TEAM Iraq Iraq
JABRAN ASAD KHAN PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Kazybek BAKTIYARULY SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
MIYA MD. KALIMULLAH NEPAL TEAM Nepal Nepal
MOHAMMED GHAZI MOHAMMED MOHAMMED BASRAH TEAM Iraq Iraq
Martin MAURTVEDT NESODDEN TAEKWONDO (NORWAY) Norway Norway
Muhamad Saleh Alwi MAULADDAWILAH JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
NOORZA DIN PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
PARKASH KUMAR PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Pavel ANDRIENKO RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Salah Edine MENASRIA AL NASR United Arab Emirates United Arab Emirates
Shukhrat SALAEV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Vladislav MOISEEV SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Zaid ABUZAID ALAM AL RIYADA CENTER Jordan Jordan
Seniors male -68 kg (40)
Class A (40)
Abdulla ALAHMED EMPEROR TAEKWONDO ACADEMY Bahrain Bahrain
Abdussamat LES SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
Ahmad ABUGHAUSH JORDAN OLYMPIC TEAM Jordan Jordan
Alikhan SAIMAGAMBETOV AKTOBE CITY2 Kazakhstan Kazakhstan
Arman IRGALIEV RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Arsalan Asad KHAN PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Balla DIEYE SENEGAL NATIONAL TEAM Senegal Senegal
Boris RUIZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Boris KRASNOV SAMARA TEAM Russia Russia
GOKUL ADHIKARI NEPAL TEAM Nepal Nepal
GULBADEN HIKMATYAR PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Ghazi Mushabbab S ALASMARI SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Hasanein KHAFAJI NOMAD TAEKWONDO Iraq Iraq
Husein Saleh MAULADDAWILAH JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
IMTIAZ ALI PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Konstantin MININ RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
M SHARIF MURADI AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
MAZHAR ABBAS LANGRIAL PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
MOHAMMED ABBAS AGHAIR AL-KHAFAJI ALMENAA CLUB Iraq Iraq
MUHAMMAD IQBAL PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
MUNTADHER SALAM JAWAD BASRAH TEAM Iraq Iraq
Mantvydas VALCIUKAS LITHUANIA NATIONAL TEAM Lithuania Lithuania
Mehdi AMHAND TAEKWONDO RIVIERA Switzerland Switzerland
Muhammad FAROOQ PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Nikita KRIVEYCHENKO SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Nurmyrat BERKELIYEV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Nursultan MAMAYEV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Polat BAYRAMOV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Rohullah NIKPAH AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
SHAKHBOZ TUSMATOV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Santos AKHILELE NIGERIA NATIONAL TEAM Nigeria Nigeria
Saud Ibrahim A ALMUWALLAD SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Si Mohamed KETBI ABFT TEAM Belgium Belgium
Soheil DASTE TEAM T Norway Norway
Stepan LABUDIN SPORTS SCHOOL "BITZA" Russia Russia
Tamer ABDELMONEIM CONCORDIA CENTER Egypt Egypt
Viacheslav MININ BUREVESTNIK Russia Russia
Vithu UTHAYASINGHAM TEAM TVEITA Norway Norway
Yerassyl KAIYRBEK KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
jaafar jabbar taher DHUMAD POLICE CLUB Iraq Iraq
Seniors male -74 kg (26)
Class A (26)
Akbar AITAKHUNOV KYRGYSTAN NATIONAL TEAM Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Aktan SABUOV AKTOBE CITY2 Kazakhstan Kazakhstan
Aurimas KLEMAS LITHUANIA NATIONAL TEAM Lithuania Lithuania
Bagdat ABDIRAKHMAN SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Jabir ALALI AL NASR United Arab Emirates United Arab Emirates
Jorge GONZALEZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Kadyrbech DAUROV ADYGEY TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Kairat SARYMSAKOV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Leonardo CHEIBAN LEBANON NATIONAL TEAM Lebanon Lebanon
MOHAMMED JABBAR RASHID RASHID ALMENAA CLUB Iraq Iraq
Magomed MAGOMEDOV SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Majed Mabruk S ALMABRUK SAUDI ARABIA NATIONAL TEAM Saudi Arabia Saudi Arabia
Maksim KHRAMTCOV RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Muhammad FAHEEM PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Naser ALALWAN AL MUHTAREF TAEKWONDO CENTRE Bahrain Bahrain
Nikita RAFALOVICH UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Nurkanat KOZHAKHMET SHYMKEN CITY Kazakhstan Kazakhstan
Pavel YEFREMOV SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Rzaguly TOYMYRADOV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
SUDIP GIRI NEPAL TEAM Nepal Nepal
Sergei NEVERDINOV BELGOROD REGION TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Shakhboz SHOFAYZIEV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Sultan ALMASALIKHI JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
Yerzhan ABYLKAS KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Yusup ANNAYEV TURKMENISTAN NATIONAL TEAM Turkmenistan Turkmenistan
Zhumadaulet ASKARULY MUSTAFA ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Seniors male -80 kg (20)
Class A (20)
ASAAD ABDULAMEER MOHAMMED ALMENAA CLUB Iraq Iraq
Abdelrahman BABIKER JEDDAH SPORT CLUB Saudi Arabia Saudi Arabia
Albert GAUN RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Aleksandar RADOJKOVIC TAEKWONDO OBERNDORF Austria Austria
Anton KOTKOV KARELIA TEAM Russia Russia
Arutiun MELIKSETIANTS VLADIKAVKAZ TEAM Russia Russia
Azamat TENGIZBAYEV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
DHAN BAHADUR DARAI NEPAL TEAM Nepal Nepal
Dmitry ZAKREPIN SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Georgii SURKOV KORYO CLUB Russia Russia
Gleb ZAHAROV BELGOROD REGION TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
John ASP NORWAY NATIONAL TEAM Norway Norway
KHALID KHAN PAKISTAN TAEKWONDO TEAM Pakistan Pakistan
Kafayatullah GHEIASE AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Maksim RAFALOVICH UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Mohamed MAHER ARMY CLUB HAIKESTEB Egypt Egypt
Nurlan MYRZABAYEV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Rakhym ADILKHANOV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Richard Andre ORDEMANN NORWAY NATIONAL TEAM Norway Norway
Sagyndyk TULEUKHANOV AKTOBE CITY2 Kazakhstan Kazakhstan
Seniors male -87 kg (12)
Class A (12)
ABDULLAH ALHAAJ AL-ANDULES CLUB Libya Libya
Alexey PRYAZHNIKOV MOSCOW TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Davronbek AZIMOV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Gleb BABAEVSKIY SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO FEDERATION Russia Russia
Javokhir DEKHKONOV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Mirzonozim SHARAPOV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Petr SHTYLKOV MOSCOW TAEKWONDO TEAM Russia Russia
RAMESH HUSSAINI AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
RANJIT MAHATO NEPAL TEAM Nepal Nepal
Sayan MAULETKANOV KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Smaiyl DUISEBAY KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Vladislav LARIN RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Seniors male +87 kg (11)
Class A (11)
ABDUL WALI AKRAMI AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
AHMED MAJID ZGHAIR AL-ZAIDAWI MAYSSAN CLUB Iraq Iraq
Emil KHADEEV KORYO CLUB Russia Russia
Mustafa Jasim Luaibi ALBAALI BASRAH TEAM Iraq Iraq
Oleg KUZNETCOV RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Rafail AIUKAEV SAMARA TEAM Russia Russia
Roman KUZNETSOV RUSSIA NATIONAL TEAM Russia Russia
Salamat KURBANIYAZOV SC "MUSTAFA ALMATY REGION" Kazakhstan Kazakhstan
Shokhrukh RADJABOV UZBEKISTAN NATIONAL TEAM Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Stephen LAMBDIN UNAFFILIATED USA United States of America United States of America
Yury KIRICHENKO KRASNODAR REGIONAL TEAM Russia Russia