Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

UZBEKISTAN JUNIOR NATIONAL CHAMPIONSHIPS 2016

  • Tournament dates
  • 25 November 2016
  • 27 November 2016
  • Deadline
  • 15 November 2016
  • Competitors
  • 351 / Unlimited
  • Location
  • TASHKENT
  • Uzbekistan Uzbekistan

Downloads

DRAW DAY 1 - UZBEKISTAN JUNIOR NATIONAL CHAMPIONSHIPS 2016DRAW DAY 1 - UZBEKISTAN JUNIOR NATIONAL CHAMPIONSHIPS 2016
DRAW DAY 2 - UZBEKISTAN JUNIOR NATIONAL CHAMPIONSHIPS 2016DRAW DAY 2 - UZBEKISTAN JUNIOR NATIONAL CHAMPIONSHIPS 2016

Results

RESULTS DAY 1RESULTS DAY 1
RESULTS DAY 2RESULTS DAY 2

Competitors (351)

Juniors male -45 kg (41)
Class A (41)
Sardor Tukhtayev Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Abbosali Rajabov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdug?oforov Muxammadqodir Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Abror Abrayqulov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Ahmadjon Ashuraliev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Anvar Turaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Arslonov Sherdor Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Kuziev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Gofurov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Asomov Nodir ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Botir Donaboev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Davlat Rustamov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Donoboyev Javohir Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Elbek Elmurodov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Fazilbek Saatbayev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Firdavis Goziboyv Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Husandoy Sobirov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibragimov Bekzod Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Jahongir Utemuratov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Jaloliddin Xolyarov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Bakturdiev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Javokhir Husenov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahmudhon Ahmadov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Maxmud Majidov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Mirzabek Mukhtorov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Raimov Shukur Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Rashitov Ulugbek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ravshan Raxmatov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
SHarif Orzuev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sadikov Alisher Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Saidaxmad Alixonov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sardor Kozimov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Shodmonov Ilxom Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohruh Numonov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohrux Boltayev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Tehron Hudoykulov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Umid Sultanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Umidjon Sharipov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Voronin Kirill Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xoshimov Doston Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Zokirov Jasurbek ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -48 kg (35)
Class A (35)
Abbasov Telman Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdulbosit Mamathonov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Akram Avezov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Avaz Oripov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Bekzod Normurodov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Boburhon Karimov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Daler Sidikjanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Ismoil Kurbonov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Orinbayev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Sayidov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Abdualimov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Jurat Kodirov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Karimov Dierbek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Kaxxorov Shoxjaxon Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mirfayz Hasanov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Mirzaboev Boxodir Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxammad Tursunov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Muxammadali Muxammadiev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Olimjon Zakirov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Ollohberdi Hudoyberdiev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Omonqulov Sulton Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Rajabali Rajabali-Zoda Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Riskulov Jamshid Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Saloxiddin Jumaboev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayfiev Shaxzod Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Shaxzod Abdusaidov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sherqo?ziyev Muxammadjon Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shodiyev Bo?ron Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sirojbek Xoliyev ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Turgunov Abdulbosid ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Uktamov Azizjon ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Umirbek Rahimov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Xamidov Akobir Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xushnud Turdialiyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Yuldoshev Donyor Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -51 kg (30)
Class A (30)
Abdulaziz Mukhamedov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Akbar Tojikulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Aliev Anvar Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Amirbek Mirzaev Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Arslonov Doston Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Aziz Urolov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Abdukodirov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Behruz Halimov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Murtozayev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilshod Yahshilikov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Farrux Kamiljanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Husniddinov Foziljon ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Ikramov Ravshan Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Islom Ergashev Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Quziyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Maxkamov Donier Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mirzohid Ibrohimov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Miyras Shermanov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Nabiyev Ibrohim Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Nodirbek Alikulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Nurullo Abdugafarov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Erkinboev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Qosimov Doniyor Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Raxmatullayev Kamoldin Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruziyev Sirojiddin Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
SHoxamidov Dilmurod Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Shehroz Uktamov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohruz Narziev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Tursunboev Shoxrux Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xaytboyev Diyorbek Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -55 kg (32)
Class A (32)
Abdulaziz Abduganiev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdulaziz Ganiyv Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdullajon Shomurodov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Amal Yakubov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Artyom Budagov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Aydinbaev Reynat Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Babadjanov Artem Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Bekhruz Samadov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Berdiyorov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Elbek Safarov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ergash Tlavmuradov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Erkinov Jamshid Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Fahritdin Eshbayev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Farux Kudratov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Hurshid Jumaboev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibrorhim Ahmadov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ilkhom Jamaliddinov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Jurayev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Mashrabjonov Muxammadolim Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Mirsobidov Mirazim Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadrasul Saidov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Nigmatullayev Saidolimxon ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Ozod Mirzayev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Qosim Qodirov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Shamsiddinov Bekmurrod Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sherzod Bakhtiyorov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Shoxrux Maxammadiev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Todjibaev Mirsaid Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Tuhliboyev Diyorbek Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Tuhtasinboyev Mavlon Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Uktam Tilabov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Xalikov Asadbek Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -59 kg (30)
Class A (30)
Abdugofur Abdurashidov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Akbar Jurayev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Bunyodbek Xojabayev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Dilmurod Shokirov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilmurod Fayzullayv Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyor Davronov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Husniddin Muxammadkulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Jalil Kholikov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaysunov Jasur Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Jo?rayev Jovoxir Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juramirzaev Usmonali Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Kamoliddinov Kamronbek Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Kamronbek Olimjonov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Karabaev Almaz Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Karasay Moldabayev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Komiljon Eliboyev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Maxmadaliev Abduraxmon Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mengliyev Javohir Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mirgiyosov Shahboz ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Nozimjon Umarov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Odilov Farxod Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Ollonur Shakarov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Haknazarov Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Rajabbaev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Qosimxo?jayev Shoxjaxon Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohrumon Sultanov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Siyovush Samandarov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Suhrob Karshiyev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Ulugbek Mustakimov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Xudoyberdiyev Muhammadyusuf ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -63 kg (28)
Class A (28)
Abbos Kushbokov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdulaziz Xamidullayev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Abxalimov Doston Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Ergashboy Yuldoshev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Erlan Abduganiev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Gulomjonov Abbosxon Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Hasan Xojiev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Hayitov Sultonbek ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Hayotjon Xayrullaev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Humoyun Orifjonov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibrohim Norboev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Jahongir Ismailov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Allabergenov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Latifjonov Shohjahon Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Manuchehr Khotamov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxammadjon Yoqubov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Omadbek Obidjonov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Roman Muratov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Salimov Umid Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sanjar Matnazarov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahzod Obruev Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Sunnatullo Suynov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Turayev Abdulla Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Uktamov Asadbek ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Umurzokov Bekzod Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Yun Vladislav Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zatonskix Evsey Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zulumov Yoqub Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -68 kg (13)
Class A (13)
Anarbayev Iskandar Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Akmalov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Botirov Xamidillo Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Gafurov Umarbek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ganiev Sardor Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Gulomjonov Muxammadaziz Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Humoyun Bolbekov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibrohim Turgunov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Jahongir Iskandarov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Javokhir Norquvvatov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Olkhovski Artem Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sunnatillo Sultonov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
To?xtasinov Ulug?bek Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -73 kg (10)
Class A (10)
Abdulaziz Maxmudov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Dostonjon Chilmuxammedov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Goibnazarov Shahzod ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Haitboyev Komoliddin Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Humoyun Murodov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Ilesxodjaev Samandar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mustafo Naimov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Salimov Xudoyor Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohzod Goipnazarov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Umarov Farxod Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -78 kg (9)
Class A (9)
Abdullaev Erkin Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Uralov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Donier Rahmanov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Farux Husanov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Islam Yuldashev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Olimjonov Xurshid Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sardor Bekbutaev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Tojiddin Samiyev Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Yakubaev Ilhom Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male +78 kg (8)
Class A (8)
Abduakimov Shahzod Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdurahim Tohirov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Abduraxmonov Asadbek Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdurazakov Vladimir Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Bahrom Maxmudov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyor Muydinov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Shuhrat Mustafaev Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
YUnusov Yusuf Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -42 kg (19)
Class A (19)
Bektoshova Gulgina Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilshoda Karimjonova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Farzona Pardaeva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Fotima Sobirova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Fotima Rajabova Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Intizor Abdulalimova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Kamola Doniyorova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Maksudova Nozima Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mamayusupova Jasmina Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Maxmudova Sabina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mohichehra Odilova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Moxina Abduxalilova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mukaddas Atajanova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxtorova Dinora Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Nilufar Musurmonova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
O'g'iloy Mardonova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Tabakova Anna Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Toxirova Gulnozaxon Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zakalodejnaya Anastasiya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -44 kg (17)
Class A (17)
Amanova Ruxshona Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Bektemirova Shaxlo Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulayim Artikbayeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Ismoilova Gulizebo Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasmina Yodgorova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Mamatazizova Maftuna Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mavlonkulova Dilnora Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxamedova Muxlisa Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Nilufar Karimova Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Nozima Boybutaeva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ochilova Dinora Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ozoda Murtozaeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Ozoda Kadambaeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayora Mamarasulova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Sulaymonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Xusnora Sartillayva Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
YUsupjanova Moxira Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -46 kg (17)
Class A (17)
Abdullayeva Mardona Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Aziza Kholova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Bektoshova Asal Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Berdieva Farida Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Djumanova Muhlisa Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Kamola Rajabova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Karimova Mavluda Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahliyo Rustamova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Maya Matberdieva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Musurmankulova Nodira Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ozoda Sobirjonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Qamchibekova Nafisa Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Roxila Abdumannopova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Mukhammadjonova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Umardjanova Robiya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zarnigor Abdullaeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Zulayho Yusupova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -49 kg (17)
Class A (17)
Abdimuratova Umida Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Altinoy Xalbayeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Azamjonova O?g?iloy Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Durdona Abduganiyeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Farangiz Muxammadieva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Fotima Turdieva Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Guljaxon Jumaeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Mamasobirova Shoxista Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Marupova Madina Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Mohlaroy Ulughodjaeva Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Rahimova Mohira Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Raximova Sofiya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ruzieva Marxabo Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Saipnazarova Shahrizoda ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Sevara Masavirova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Shaydo Aminova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Zarina Ro'ziyeva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -52 kg (15)
Class A (15)
Abdullayeva Ozoda Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Aygul Jalgasbayeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Aziza Niyozova Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Durdona Abdulhaeva Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Isaboeyva Ozodxon Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Moxinur Hayitboeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhabbat Kenjayeva Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Nargiza Bahtiyorova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Okazova Sabrina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Pulatova Laylo Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Shakhnoza Abdullayeva Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sugdiyona Hazratkulova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Umarova Feruza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Yulduz Shodmonova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Yusubalieyva O?g?iloy Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -55 kg (11)
Class A (11)
Abdukarimova Mukadam Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
E'zoza Ibrokhimova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Gafforxujaeva Diyora Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mailka Sayfiddinova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Mavlyanova Mushtariybegim Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Milana Golubeva Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Munira Holikulova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Qurbonaliyeva Madina Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahodat Hurramova Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohista Kuvondikova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Umida Abdullaeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -59 kg (5)
Class A (5)
Abduhamidova Zarina Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Ollambergenova Dilnoza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ugiloy Jamolova Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Xalikova Deniza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zahro Rustamova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -63 kg (8)
Class A (8)
Anna Fedotova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Buribaeva Setora Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Husnora Malikova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Maxmudova Moxidil Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sadiqova Feruza Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Toshtemirova Maftuna Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xakimova Dildora Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Zukhra Ochilova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
Moxinur Jonikulova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevara Ummatkulova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female +68 kg (4)
Class A (4)
Abduraxmonova Marjona Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muhayo Sirojiddinova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Osipova Svetlana Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Sharipova Sarvinoz Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan