Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Nationale Kampioenschappen Sparring 2011

  • Tournament dates
  • 15 January 2011
  • Deadline
  • 8 January 2011
  • Competitors
  • 271 / Unlimited
  • Location
  • Pierre de Coubertinlaan 7
  • 1362 LA
  • Almere
  • Netherlands Netherlands



Bezoekadres
Pierre de Coubertinlaan 7
1362 LA Almere
Algemeen telefoonnummer: 036-5458458

Tomtom-adres
Bastion Hotel
Audioweg 1
1322 AT Almere (vanaf hier volgt u de borden naar Topsportcentrum Almere)




Downloads

PosterPoster
UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (271)

Aspirants female -32 kg (2)
Class A (2)
Beau Weerd de Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (2)
Class A (2)
Rim Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
esengul ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (8)
Class A (8)
Bo van der Voort Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Demi Heykhaus Yul-Kok Netherlands Netherlands
Juliette van Rijnsbergen Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Noel Heumassej Ohdokwan Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Shirley Reijnhout TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (7)
Class A (7)
Dana Boom Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Demi Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Melanie Kocken Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (5)
Class A (5)
Chantal Durieux Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Kiki Houkes Ohdokwan Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Soukaina Chamrouk Ata Olympic Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (2)
Class A (2)
Cassy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Hulya Simsek Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants female -64 kg (1)
Class A (1)
Nikenia Martis Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Aspirants female +64 kg (2)
Class A (2)
Amber Oude Heuvel Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
sharon monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (6)
Class A (6)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Joel van der Weide Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
YAHYA GARRUJ Ata Olympic Netherlands Netherlands
ravshen hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (7)
Class A (7)
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Imad Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Youssef Bouchti TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (6)
Class A (6)
Berkey Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Boyd van Dijk Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Niels Starmans Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Youssef Marouan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (12)
Class A (12)
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Ashwin van der Vlugt TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Giovanni Treur ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Jelle Plomp Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
LOTFI BOUDAAMACH Ata Olympic Netherlands Netherlands
Mohamed Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Roy Stoffelen Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
THIES RAANHUIS Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Youssef Tuna Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (5)
Class A (5)
Abdessalam Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Man HO Wong Sidokwan Netherlands Netherlands
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (2)
Class A (2)
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mohamed Bentahar TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -64 kg (5)
Class A (5)
Ayoub Boukhmira TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Mahan Tooti SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Matthijs jr Roks Sidokwan Netherlands Netherlands
Sandro Vrinten Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Aspirants male +64 kg (2)
Class A (2)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Lars van Laarhoven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (6)
Class A (6)
Akash Akash Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Houcine Zaoui SEONGONG Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Marvin Kentie Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
luke rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Robert Dassen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (5)
Class A (5)
Marciano Hut Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohamed Elmesbahi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mohamed Aoulad Sellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nabil Al Massoudi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nabil Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (8)
Class A (8)
Chahed El Boustati TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Denzel Broer Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Joshua Janmaat TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mitchell Monfils Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Yassine Choaibi Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (16)
Class A (16)
Alaedine Bouachmir TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Bob vd Hurk van Buel Sports Netherlands Netherlands
Calvin Monfils Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Damion Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Erol Karaköse Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
FATIH URAL Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Giorgio Janmaat TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Maarten Kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Matthew Mathoera TC Soekandar Netherlands Netherlands
Michael de Veer Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Mitchel Elwuar TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Redouan El boulahiani Riekebbe Netherlands Netherlands
jesse de Kok Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (9)
Class A (9)
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jaber Dahou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Marc van Ballegooij van Buel Sports Netherlands Netherlands
Noaufal Azougagh Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Suayb Keskin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yassine Bartal Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (11)
Class A (11)
Halit Dinc Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Hicham Amran TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Iwan Rikken TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Kaz van Malssen Sidokwan Netherlands Netherlands
Nassim Al Massoudi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Robin Bouman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondovereniging Tong-Il Netherlands Netherlands
Sven van Kruijssen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
shelton klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (4)
Class A (4)
Oualid Belahsen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Redouan Boutachdat TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Teun Wiegers Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Yorick Bock TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Chris Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
dylan monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
volkan ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (3)
Class A (3)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Methap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Milou vd Hurk van Buel Sports Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Kimberley Kampman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (5)
Class A (5)
Angelique Agterberg TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kiki Cobussen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Rosalie de Jong Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Tashira Ririhena Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (4)
Class A (4)
Esrin Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lojiq Rabarison Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class A (3)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Kimberley Nieuwenhuizen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Leandra Boonman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (4)
Class A (4)
Dominique Bloemberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Esra Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Lot van Malssen Sidokwan Netherlands Netherlands
Rosaly Fatbinan Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (8)
Class A (8)
Babs Hoegen-Dijkhof Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Carlijn van Es Sidokwan Netherlands Netherlands
Denise Schellevis Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Noelle van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (4)
Class A (4)
Anouk Seegers Taekwondo United Netherlands Netherlands
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Kim Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (3)
Class A (3)
Aylin Akdeniz Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Ikram Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Michelle Taks Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (3)
Class A (3)
Lisanne Derksen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Manuella Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Michelle Lorijn de Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (3)
Class A (3)
AHILLIYA KARIA Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kimberley Kampman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Manisha Hira SEONGONG Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (5)
Class A (5)
Henriet van der Molen Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Janneke van den Dungen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Nicole Van Zenden Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
kimberly Nieuwenhuizen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (9)
Class A (9)
Alinde Huijzer Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Deborah Louz TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Esma Elmarsany TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Michelle Krieger Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Monica Pimentel Rodriguez TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Romy van Noije Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (5)
Class A (5)
Amal Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Anouk Seegers Taekwondo United Netherlands Netherlands
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Maryam Abardan TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (3)
Class A (3)
Margot Triebels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Lisanne Derksen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Reshmie Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Marloes Ankone Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Yvonne Oude Luttikhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (4)
Class A (4)
Giorgio Janmaat TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Vikash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (10)
Class A (10)
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Audy Muller Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Djordy Janmaat TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Erol Karaköse Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mohamed Boubakari Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Sami Zyani TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Stefan Deuning Taekwondo United Netherlands Netherlands
Yassine Bourass Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (10)
Class A (10)
Amine El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Chessney Körnmann Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
DANNY de LANGH Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Fawad Popal Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Menno Methorst MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohammed Kariouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Redouan Dahmane Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Roman Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tommy Ruiling TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (7)
Class A (7)
Abdenasser Eddeane Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Amed Ahmad Ata Olympic Netherlands Netherlands
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Hamza Boukit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ibrahim Azouagh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mehmet Duzgum Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Robin van Sprang Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (11)
Class A (11)
Benjamin van Assum MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Dennis Stevens TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Gerrie Reinders TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Glenn Donkers TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
JOEL REMAK Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mike Chen Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Milton van Zeijl Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Steven Ouwehand Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Tarik Lamou Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (6)
Class A (6)
Edward Mando Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Hossain El Ghobachi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Louis Frankevyle TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Maikel Teunissen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Tommy Mollet Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (7)
Class A (7)
Jawid Dephoor MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Jeroen Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Maziar Ebrahimi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Nick Verboom Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Roy Samson Taekwondovereniging Tong-Il Netherlands Netherlands
Stuart Smit TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (6)
Class A (6)
Ferry Greevink NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Mike Ogwuru Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Pim Doedens Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Rick van der Hulst Bari Gym Netherlands Netherlands
Robert Dannenberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Werner Pieternella MAS Kim Moo Netherlands Netherlands