Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Fredericia Cup 2017

  • Tournament dates
  • 21 January 2017
  • Deadline
  • 31 December 2016
  • Competitors
  • 142 / Unlimited
  • Location
  • Venstre Ringvej 100
  • 7000
  • Fredericia
  • Denmark Denmark

Downloads

Draw SheetsDraw Sheets
Fredericia 2017 Indbydelse Version4Fredericia 2017 Indbydelse Version4
Mets vindende klubMets vindende klub
Resultatliste Fredericia 2017Resultatliste Fredericia 2017
StævneINFO no 1 - Fredericia Cup 2017StævneINFO no 1 - Fredericia Cup 2017
StævneINFO no 2 - Fredericia Cup 2017StævneINFO no 2 - Fredericia Cup 2017
StævneINFO no 3 - Fredericia Cup 2017StævneINFO no 3 - Fredericia Cup 2017

Results

Mets vindende klubMets vindende klub
Resultatliste Fredericia 2017Resultatliste Fredericia 2017

Competitors (142)

Children female -27 kg (4)
Class B (4)
Angelina Tinning Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Celine Hudecek Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
mirah Al-Subaihi Hwarang Rødovre Denmark Denmark
sofia ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children female -30 kg (1)
Class B (1)
Silke Nedersøe Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Children female -33 kg (2)
Class B (2)
Alma Sofie Lindgaard Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Yasmin Abarkan Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children female -37 kg (2)
Class B (2)
Signe Bojer Christensen Aarhus Taekwondo klub Denmark Denmark
Signe Bojer Christensen Aarhus Taekwondo klub Denmark Denmark
Children female -41 kg (1)
Class B (1)
Maja Maria Hansen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Children female -44 kg (1)
Class B (1)
Isabella Garcia Bentzen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Children female -51 kg (1)
Class B (1)
Aya Ramdani gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Children male -27 kg (1)
Class B (1)
Lukas Gabriel Hansen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -30 kg (9)
Class B (9)
Jonas Larsen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Lasse Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mads Lyngbaek Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Mads Langmack Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Mads Nørhede Hoffmann ISLEV Denmark Denmark
Oscar Møllegård Lauritzen Holbæk Taekwondo Denmark Denmark
Victor Bertram Bertin Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
kody atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
malek Ghorab oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Children male -33 kg (3)
Class B (3)
Casper Peyk Jessen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Christian Balle Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Daniel Christensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -37 kg (6)
Class A (2)
Ismail Iqbal Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Kaihan Sadid gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Class B (4)
Adam Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Niels Winther andersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Noah Fernard Pedersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
berkant turk oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Children male -41 kg (4)
Class A (3)
Aleksander Munk Svane Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Jana Rajani Brørup Denmark Denmark
matias goldstein Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (1)
Rasmus Ravn Larsen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Children male -45 kg (1)
Class B (1)
bradley atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Cadets female -29 kg (1)
Class B (1)
Mathilde Cecilie Bredgaard Pedersen Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Cadets female -33 kg (2)
Class A (1)
Josefine Jensby Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Class B (1)
Josefine Ella Wendt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -37 kg (3)
Class A (3)
Celina Cün Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sofie Priis Holbæk Taekwondo Denmark Denmark
celina fernandez Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Cadets female -41 kg (2)
Class A (1)
Smilla Kjær Barkum Holbæk Taekwondo Denmark Denmark
Class B (1)
Sara Nabizada Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -44 kg (3)
Class A (1)
Nora Mossing Krogsgaard Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Class B (2)
Julie Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
malak Ghorab oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -47 kg (3)
Class A (2)
Julie Frederiksen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sarah Holm Mogensen Holbæk Taekwondo Denmark Denmark
Class B (1)
Isabella Fink Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -51 kg (4)
Class A (1)
Lykke Kristensen Ringsted Taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (3)
Jinin Sahament Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Stine T?t Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
suaad isse oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -55 kg (2)
Class B (2)
Mie B. Kristoffersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Saossan chaikha oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -33 kg (2)
Class A (1)
Lucas Husum Petersen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Class B (1)
Viktor Jakobsen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Cadets male -37 kg (3)
Class A (1)
Matthew Benjamin Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (2)
Benjamin Michel Chruszczyk BellingeTaekondo Denmark Denmark
Tommas Cero Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (6)
Class A (3)
Andreas Sørensen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Belmin Hamidovic Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Magnus Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (3)
Benjamin Bjørnkjær Carlsen ISLEV Denmark Denmark
Carl-Emil Møller Ruszkai gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Utkan Enis Sahin Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Cadets male -45 kg (4)
Class A (2)
Kasper Simonsen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
emil nordby Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (2)
Sahel Hashemi gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Victor Engelsfelt Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Cadets male -49 kg (6)
Class A (1)
Lukas Kaastrup Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Class B (5)
Hysen Goza Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Luca Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mehmet Simsek Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
ahmad chaikha oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
hamdin acar oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (2)
Class B (2)
Ehsan Ahmadzai Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Nicolai Ahrenfeldt Olsen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Cadets male -57 kg (5)
Class A (2)
Patrick Pedersen Holbæk Taekwondo Denmark Denmark
kubilay turk oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Class B (3)
Calle Christensen ISLEV Denmark Denmark
Emil Due Christensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Victor Gabrielsen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Cadets male -61 kg (2)
Class A (1)
Michael Andersen Horsens >Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Hans Hecky Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Juniors A female -52 kg (1)
Class A (1)
Nana Stenvang Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Juniors A female -55 kg (3)
Class A (3)
Alberte Holm Rasmussen Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Asli Dönmez Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Malou Tomicic Samsøe-Jensen ISLEV Denmark Denmark
Juniors A female -59 kg (2)
Class A (2)
Jozelina Gales Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Mellissa Sørensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A female -63 kg (1)
Class A (1)
Saghar Laitiari Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -51 kg (1)
Class A (1)
Zoran Tairovic Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -59 kg (2)
Class A (2)
Marco Nielsen Horsens >Taekwondo Klub Denmark Denmark
Qendrim Kapllani Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -63 kg (1)
Class A (1)
Daniel Nyboe Engelrud Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Juniors A male -68 kg (1)
Class A (1)
Frederik Bøjtrup Hofflund ISLEV Denmark Denmark
Juniors A male -73 kg (1)
Class A (1)
Alex Adrian Andersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -78 kg (1)
Class A (1)
Oliver Jensen Ringsted Taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors B female -49 kg (2)
Class B (2)
Mia von der Aakuhle Horsens >Taekwondo Klub Denmark Denmark
Oumaima Ramdani gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Juniors B female -55 kg (1)
Class B (1)
Caroline Bjerring Rasmussen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors B female -59 kg (1)
Class B (1)
Matilde Mikkeline Holm Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors B male -48 kg (1)
Class B (1)
Jonas G. Olesen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Juniors B male -51 kg (1)
Class B (1)
Theis Hanzawa Andersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors B male -55 kg (4)
Class B (4)
Aleksandur Arge Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Marvin Wai Han Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Mathias Stoltze Aalborg Taekwondo Denmark Denmark
Mohammed Khalota Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors B male -59 kg (1)
Class B (1)
Jeppe Rytter Horsens >Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors B male -68 kg (1)
Class B (1)
Nicolai Rosendahl Daugbjerg Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Juniors B male +78 kg (2)
Class B (2)
Marcus Knudsen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Yunes Hashemi gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Anna Gardar Ringsted Taekwondo klub Denmark Denmark
Seniors female -62 kg (2)
Class A (2)
Anne Kristiansen Naestved Taekwondo Denmark Denmark
Bjørg Pedersen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Louise Manning Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Ditte Vermehren Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
kyle benjamin Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (3)
Class A (3)
Anas Mohammad Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Emil Ayoub Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Simon Lyngbak Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Lasse Andersen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Thomas Henriksen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Seniors male -74 kg (3)
Class A (2)
Gürkan özdemir Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Mike Hemmingsen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Jeppe Bundgaard Andersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -80 kg (3)
Class A (1)
Shervin Mazaheri Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
Per Grønvold Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Rune Bohnstedt Aalborg Taekwondo Denmark Denmark
Seniors male -87 kg (3)
Class A (1)
Michael Jul Andersen Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Class B (2)
Johnny Jensen Sundby taekwondo klub Denmark Denmark
Per christensen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Seniors male +87 kg (4)
Class A (1)
Jesper Ringgaard Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (3)
Jacob Puggaard Taekwondo Team Kolding Denmark Denmark
Jimmy Bertelsen Aalborg Taekwondo Denmark Denmark
Marck Gabriel Hansen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Veterans female -57 kg (1)
Class B (1)
Heather Hansen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Veterans male +80 kg (3)
Class A (1)
Phillip Jedig Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
Jakob Bjørnkjær Carlsen ISLEV Denmark Denmark
Kim Nicolaisen ISLEV Denmark Denmark