Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Esbjerg Plus Cup KAMP 2017

  • Tournament dates
  • 25 February 2017
  • Deadline
  • 4 February 2017
  • Competitors
  • 171 / Unlimited
  • Location
  • Sportsvej 21
  • 6705
  • Esbjerg
  • Denmark Denmark

Downloads

Draw Sheets Esbjerg 2017Draw Sheets Esbjerg 2017
Indbydelse Esbjerg 2017 Version2Indbydelse Esbjerg 2017 Version2
StævneINFO no 1 - Esbjerg plus Cup 2017StævneINFO no 1 - Esbjerg plus Cup 2017
StævneINFO no 2 - Esbjerg plus Cup 2017StævneINFO no 2 - Esbjerg plus Cup 2017

Results

Esbjerg plus Cup 2017 ResultatlisteEsbjerg plus Cup 2017 Resultatliste
Esbjerg plus Cup 2017 HoldkonkurrencenEsbjerg plus Cup 2017 Holdkonkurrencen
Esbjerg plus Cup 2017 KampresultaterEsbjerg plus Cup 2017 Kampresultater

Competitors (171)

Children female -27 kg (3)
Class B (3)
Angélina Tinning Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Celine Hudecek Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
sofia Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children female -29 kg (4)
Class B (4)
Silke Nedersøe Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Sima Melike Sahin Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Susanna Ring ISLEV Denmark Denmark
Victoria Hansen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Children female -33 kg (2)
Class B (2)
Alma Sofie Lindgaard Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
angela fresia luna cruz Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children female -37 kg (2)
Class B (2)
Selwa Djebara oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Signe Bojer Christensen Team aarhus taekwondo Denmark Denmark
Children female -41 kg (1)
Class B (1)
Maja Maria Hansen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Children female -44 kg (1)
Class B (1)
Isabella Garcia Bentzen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Children male -27 kg (3)
Class B (3)
Anton Boesgaard Teilmann Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Gustav Bjerre Balsby Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Magnus Kang Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Children male -30 kg (5)
Class B (5)
Jonas Larsen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Mads Nørhede Hoffmann ISLEV Denmark Denmark
Malek Ghorab oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Teis Zabri Bergh Jensen Team Nørrebro Denmark Denmark
kody atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children male -33 kg (7)
Class A (1)
Aleksander Munk Svane Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Class B (6)
Christian Balle Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Daniel H. K. Christensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Elias Ben Abdelouahab Team Nørrebro Denmark Denmark
Elias Toftegaard KLint Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Kayra Gorkem Teke Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Lasse Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -37 kg (3)
Class B (3)
Berkant Turk oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Franco Tairovic Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Noah Fernard Pedersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Children male -41 kg (6)
Class A (2)
Jana Rajani Brørup Taekwondo Klub Denmark Denmark
matias goldstein Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (4)
Bilal Smaili oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Lukas Moelleskov Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Rasmus Ravn Larsen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Yaseen Khaled Kassim Ghanem Saeed Team Nørrebro Denmark Denmark
Children male -45 kg (2)
Class B (2)
Ilyas Amin El-Gouzi Team Nørrebro Denmark Denmark
bradley atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Cadets female -29 kg (1)
Class B (1)
Josefine Ella Wendt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Josefine Jensby Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Cadets female -37 kg (2)
Class A (2)
Celina fernandez Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Celina Cün Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -41 kg (1)
Class B (1)
Rihem Dali oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -44 kg (6)
Class A (1)
Carla Marie Fjordby Jensen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Class B (5)
Ferdaous Djebara oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Julie Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Malak Ghorab oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Mariam abedalsalam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Sara Nabizada Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -47 kg (3)
Class B (3)
Isabella Fink Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Julie Rohde Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Stine T?t Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -51 kg (3)
Class B (3)
Jinin Sahament Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Liva Kvist Kristensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Suaad Isse oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -55 kg (4)
Class A (1)
Nikita Lauritzen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (3)
Camilla Gadebaek Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Mie B. Kristoffersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Saossan Chaikha oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Maliha Farhan Ahmed Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Cadets male -33 kg (6)
Class A (3)
Malek Freijeh Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Viktor Jakobsen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
ibrahim ahmad Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (3)
Adam El Hani Team Nørrebro Denmark Denmark
Ahmad Walid Farkiri HwaRang Taekwondo Herlev Denmark Denmark
Christian Staghøj Markussen Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Cadets male -37 kg (5)
Class A (3)
Daniel Bilkvist Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Lukas Nolsøe Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Ragavan Navaratnam Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Class B (2)
Benjamin Michel Chruszczyk BellingeTaekondo Denmark Denmark
Hussein Alsharah Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (7)
Class A (3)
Andreas Sørensen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Joel Toft Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mads Abildgaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Class B (4)
Fadi El-Hassan oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Kasper Degn Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lukas Dahl Brørup Taekwondo Klub Denmark Denmark
Utkan Enis Sahin Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Cadets male -45 kg (7)
Class A (6)
Eman Curoyac Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Johannes Dammark Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Kasper Simonsen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Martin Gellert Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Philip Lykholt Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
emil nordby Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (1)
Lauge Steenholdt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -49 kg (7)
Class A (2)
Lukas Kaastrup Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Mairus Meurer Glamsbjerg Taekwondoklub Denmark Denmark
Class B (5)
Ahmad Chaikha oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Hamdin Acar oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Hans Hecky Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Hans Hecky Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Victor Engelsfelt Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (3)
Class A (1)
daoud ahmad Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (2)
Ebaad Ahmed Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Nicolai Ahrenfeldt Olsen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Cadets male -57 kg (6)
Class A (3)
Calle Christensen ISLEV Denmark Denmark
Michael Andersen Horsens >Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sebastian Bille Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (3)
Emil Due Christensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Gustav K?ttrup Lenschow Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sanjay Sasi Selvarajah Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Juniors A female -55 kg (1)
Class A (1)
Asli Dönmez Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors A female -59 kg (2)
Class A (2)
Kathrine Nordentoft Frederiksen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
kathrine berg pedersen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors A female -63 kg (2)
Class A (2)
Ayda Jameian Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Saghar Laitiari Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -45 kg (1)
Class A (1)
Ajay Sivarajah Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Juniors A male -48 kg (5)
Class A (5)
Abilash Sivarajah Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Jason Gangia Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Omar Dawoud Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Tamim Azizi ISLEV Denmark Denmark
Zoran Tairovic Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -51 kg (1)
Class A (1)
Jonas Davidsen Skjern Taekwondo Klub - Dong Woo Denmark Denmark
Juniors A male -55 kg (1)
Class A (1)
Marco Nielsen Horsens >Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -59 kg (3)
Class A (3)
Daniel Nyboe Engelrud Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Ilia Jameian Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Qendrim Kapllani Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -63 kg (2)
Class A (2)
El asaad Mohamed association torche olympique Morocco Morocco
Janni Ramaki Holbæk Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -68 kg (1)
Class A (1)
Frederik Bøjtrup Hofflund ISLEV Denmark Denmark
Juniors A male -73 kg (4)
Class A (4)
Alex Adrian Andersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Nick Ahrends Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Sebastian Krause Riel HwaRang Taekwondo Herlev Denmark Denmark
Shefket Alimi ISLEV Denmark Denmark
Juniors A male -78 kg (1)
Class A (1)
Steffan Schultz Sørensen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Juniors A male +78 kg (2)
Class A (2)
Alex Snedker Poulsen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Jacob Al-hamdani Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Juniors B female -55 kg (2)
Class B (2)
Caroline Bjerring Rasmussen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Matilde Mikkeline Holm Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors B male -48 kg (1)
Class B (1)
Jeppe Rytter Horsens >Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors B male -51 kg (1)
Class B (1)
Jonas G. Olesen Varde TKD KLUB Dong Woo Denmark Denmark
Juniors B male -55 kg (1)
Class B (1)
Marvin Wai Han Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Juniors B male -63 kg (1)
Class B (1)
Frederik Dahlgaard Morgen HwaRang Taekwondo Herlev Denmark Denmark
Juniors B male -68 kg (2)
Class B (2)
Abbas Altai Team Nørrebro Denmark Denmark
Jonas Wulf Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Maria Kirk Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Seniors female -53 kg (1)
Class A (1)
BINITA GHOLE All Nepal Joint Taekwondo Union Nepal Nepal
Seniors female -57 kg (1)
Class A (1)
Pernille Snedker Poulsen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -67 kg (4)
Class A (3)
Anne Kristiansen Naestved Taekwondo Denmark Denmark
Mette Bille Bendixen ISLEV Denmark Denmark
Natasa Mrak Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Layal El Khatib oukf vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Rikke Bergmann Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
Janni Vever Iversen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -58 kg (5)
Class A (4)
Emil Ayoub Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Jonas Krogh Agergaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
KESHAB KHADKA All Nepal Joint Taekwondo Union Nepal Nepal
Simon Lyngbak Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Søren Fjord-Larsen Kwan Chang - Bramsnses Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Abdeljalil Elouarda association torche olympique Morocco Morocco
Samim Azizi Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Seniors male -68 kg (6)
Class A (4)
Marco Lykke Luxh?j Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mathias Moslund Skjern Taekwondo Klub - Dong Woo Denmark Denmark
Thomas Henriksen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Tiam Godarzi Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
GANESH TIMALSINA All Nepal Joint Taekwondo Union Nepal Nepal
Jonas Guldberg Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -74 kg (1)
Class B (1)
SALIM BAX MIYA All Nepal Joint Taekwondo Union Nepal Nepal
Seniors male -80 kg (1)
Class B (1)
JANAK TIWARI All Nepal Joint Taekwondo Union Nepal Nepal
Seniors male -87 kg (3)
Class A (1)
Michael Jul Andersen Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Class B (2)
Per christensen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Per christensen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Seniors male +87 kg (5)
Class A (3)
Alexander Mogensen HwaRang Taekwondo Herlev Denmark Denmark
Casper Hansen Skjern Taekwondo Klub - Dong Woo Denmark Denmark
Mohammad Forouzandeh Holstebro Taekwondo Denmark Denmark
Class B (2)
Christian Brunsborg Nielsen Kwan Chang - Bramsnses Taekwondo Klub Denmark Denmark
Jacob Puggaard Taekwondo Team Kolding Denmark Denmark
Veterans female -57 kg (3)
Class B (3)
Heather Hansen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
christina Nissen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
christina Nissen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark