Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

17TH OPEN WINDMILLS TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2017

  • Tournament dates
  • 22 April 2017
  • Deadline
  • 15 April 2017
  • Competitors
  • 245 / 350
  • Location
  • Halmaheiraplein 35
  • 3312GH
  • Dordrecht
  • Netherlands Netherlands

Downloads

OPEN WINDMILLS 2017OPEN WINDMILLS 2017

Results

RESULTSRESULTS
TEAM TROPHYTEAM TROPHY

Competitors (245)

Pupils female -21 kg (1)
Class C (1)
kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (5)
Class B (1)
Salma Mohamed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (4)
Anne Buijs TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ishaniya Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ishara Jainandunsing TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jaslyn Kok Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (5)
Class C (5)
Amira Amaouch TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Aryaam Mohamedajoeb TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Charissa Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Samia Lahoua St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Sena Ceyhan TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (1)
Class C (1)
Caitlin Boer, de Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (3)
Class C (3)
Douae Dahbi TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Meysa Amaouch TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Robin Fierant TC Soekandar Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (1)
Class C (1)
Bjorn Wo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (8)
Class C (8)
Ayman Oukhattou TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Denis Pogromski Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jamal Wagt van de Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Marwan Versluis Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mouhcine Akalai Ata Olympic Netherlands Netherlands
Rahat Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Rayan Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
teodor Dalecki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (9)
Class A (2)
Salah Mohamed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ubaydullah Mohamed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (7)
Adi Behari TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aidan Joemratie SEONGONG Netherlands Netherlands
Gianno Overdijk TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Naoufal Chahbari TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Rawie Bihari TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Timo Bezemer Louis van Esch Netherlands Netherlands
nuh Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (3)
Class C (3)
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Riley van Delft Louis van Esch Netherlands Netherlands
Vladimiros Kirsanidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (2)
Class B (1)
Soufian Benali TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (1)
Finn Ketelaars BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (1)
Class C (1)
Tarik Versluis Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (9)
Class A (1)
Fatima Zahra Nur St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (1)
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (7)
Anastasia Schmidt Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Beyza Demirci St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Handan Cakir TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Haylie Ketting Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Rania Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (10)
Class A (1)
Shayma Mir St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (4)
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Marwa El Moukhtari TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Maya Hoebeke sin nyon Belgium Belgium
Samia ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (5)
Chloe Heel van Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Isra Sadni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Laurine Deguillaume Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Veere Ooms Schuttersveld Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (9)
Class A (2)
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
HAFSA DAHIR St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (4)
Gaalisha Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Jihane Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Mirron Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Yelena Joemratie SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (3)
Anas karchice Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Daniëla Oost Sidokwan Netherlands Netherlands
Hannah Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (7)
Class B (4)
Chaima Essabri TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Damy Wuijts Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Danique Spek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (3)
Anandita Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Victoria Vitanov Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (8)
Class A (1)
Umaymah mohamed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (4)
Dounia Mouyardan TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Iris Kroeders Jitae Sport Netherlands Netherlands
Jaydi de Laat Louis van Esch Netherlands Netherlands
safaa el idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Class C (3)
Demi Jane Eickholt Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Kiki Bloem Pauptit Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Yasmine Elmessaoudi TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (4)
Class B (3)
Aiden Lommers Louis van Esch Netherlands Netherlands
Akasya Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Rysheney Weert TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (1)
Yousra ouarssani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (13)
Class A (2)
Mubarak Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
victor albu St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (4)
Kayne Balsfoort van Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Konstantin Yuzefovich Moldova Moldova Moldova
Reyhaan Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
zaid mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (7)
Aymane El Hasnaoui TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jesse Rasenberg Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Jort Boelaars Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Maximos Delidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Quinten Hezik van Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Rida Mhaouch Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Toon van Berkel Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (21)
Class B (8)
Boy Coppus Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Jayden Setrodipo TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Justin Buster BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Karim Zerik Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohamed Kasmi TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Yasin Kanakoglu TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (13)
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Ilyes Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Luca Bekker Budo vereniging Elst Netherlands Netherlands
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Nate Viloria Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Naufal Prawiraneg Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sami El Kamali SEONGONG Netherlands Netherlands
Siddarth Kumar SEONGONG Netherlands Netherlands
Stijn Bezemer Louis van Esch Netherlands Netherlands
Thomas van der Linden ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Tristan Overdijk TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
mohamed Akalai Ata Olympic Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (17)
Class B (12)
Abdelaziz Bibi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Adil Benhamich TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Andranik Hakopjan Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Ashraf Houtch TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Billy Dekkers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Iles Guigaev sin nyon Belgium Belgium
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohammed El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Nasserdine Mallouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Samuel Ijspeerd Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
hud Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (5)
Angelo Drera sin nyon Belgium Belgium
Luc Delaere BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Quinten Ruiter ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Renzo Keizer de Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Samuel Ipsen Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (9)
Class A (2)
Alpay Ferad TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (3)
Mohamed Benali TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (4)
Damian Lalji Ata Olympic Netherlands Netherlands
Jayden Rutjes Budo vereniging Elst Netherlands Netherlands
Theodories Bussi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Wessel Kurpershoek TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (14)
Class B (6)
Chris van den Heuvel Jitae Sport Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Soufiane Boulahyan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Thijmen Schouten Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
emir karassu Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Class C (8)
Alexi Delidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Amir Hussein Ahmadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jarno Pawirosentono Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Jimmy Lieshout Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Julian Huijgen Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Terrence Geraerds Thesingh Sidokwan Netherlands Netherlands
Thomas Tan Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class B (2)
Jason Bicaj sin nyon Belgium Belgium
Yassine Bada Riekebbe Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (2)
Class A (2)
Eline de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Nour El kouaz Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Cadets female -37 kg (2)
Class B (1)
Anne Veulings Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nada Souissi Riekebbe Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (4)
Class A (2)
Gwenaelle Deguillaume Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Jena Al hashimi grant St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (2)
Theodora Albu St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Youssra el moukhtari TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (2)
Class A (2)
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
maroua el idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (5)
Class B (3)
Zara Aslan BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
nazar yalan Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
semsenur akgan Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Chaima Chibani Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
selma ben messaound Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (5)
Class B (3)
Amy Roeten Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Hafsa Hadda Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nisrine Kadi TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Esmee Verheij Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Maggie Hilders Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (2)
Class B (2)
Kim Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (5)
Class A (1)
Munirah Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (2)
Cherel Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (2)
Elsa Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rania El Kamali SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (4)
Class B (3)
Iness Khaldi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sharon Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
sabrina machalla Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Irem Fidam Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (3)
Class A (1)
Ethan Vanden Meersche Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Class B (2)
Abdella Akalai Ata Olympic Netherlands Netherlands
Mohammed Daouary Riekebbe Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (4)
Class A (4)
Jesse van Vulpen Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mathijs Wedemeijer BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Soufian Kariouh TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (11)
Class A (3)
Amine Koubia TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Omar Kasmi TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (4)
Adil El Morabit TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohamed Jaali Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class C (4)
Julian Ooms Schuttersveld Netherlands Netherlands
Khalil Boudaamach Ata Olympic Netherlands Netherlands
Shaman Jurawan SEONGONG Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (13)
Class A (5)
Chris Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Hissa El kouaz Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Marlon Kerkhoff BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Zakaria Bibi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class B (5)
Ayoub El Hamiti TC Soekandar Netherlands Netherlands
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Jony Lieshout van Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Loukmane el Hasnaoui TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (3)
Amirali Amirkhani Ata Olympic Netherlands Netherlands
Mitchel van Dijk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Mohamed Agness SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (6)
Class A (1)
Jimi Reijnders Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class B (5)
Adam El Mezziani Riekebbe Netherlands Netherlands
Ahmed Slilem TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Bilal Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (4)
Class A (3)
Ayoub Tikhsi TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Mylan Veen v/der Tcr franco dearca Netherlands Netherlands
Rick Verhoeven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class B (1)
Bradley Hakkoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (5)
Class A (2)
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nasser-Eddine Aynaou Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Class B (1)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (2)
Floyd van der Eijnden Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Redouan Ouarouss TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (3)
Class B (2)
Ayoub Saghir Riekebbe Netherlands Netherlands
Daan Uit de Bosch Budo vereniging Elst Netherlands Netherlands
Class C (1)
Arshia cheragh Ali Ata Olympic Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Mohaned Njahi TKD LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (2)
Class A (2)
Adel Khaldi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Michael Tull ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands