Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Open Charleroi

  • Tournament dates
  • 19 November 2017
  • Deadline
  • 12 November 2017
  • Competitors
  • 256 / Unlimited
  • Location
  • Rue des Olympiades
  • 6000
  • Charleroi
  • Belgium Belgium

Downloads

17-05-04 Open de Charleroi 201717-05-04 Open de Charleroi 2017

Competitors (256)

Minimes female -27 kg (2)
Class C (2)
Leelie Deruelle Ecole de Taekwondo Monsoise France France
valentine dutilleul Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Minimes female -30 kg (4)
Class C (4)
Imane Amrir A.T.C.L France France
Iness Pernel Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Mayline Sollier Koryo Taekwondo Source France France
SAFAE KADDOURI chaib RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Minimes female -33 kg (6)
Class C (6)
BOUCHRA MEHTAL RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Kamar Oumoussi Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Ky-Mee Fostiez Lasung Belgium Belgium
Laurine Deguillaume Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Lisa rina Minique pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
marwa fadil club taekwondo le coq carolo Belgium Belgium
Minimes female -36 kg (9)
Class C (9)
AGUEZZAR RIHABE TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Anaelle Lemmens TAE KWON DO VERVIERS ASBL Belgium Belgium
Asya Ulker Ultimate Team Taekwondo Essalem Belgium Belgium
Emma Guillaume Lasung Belgium Belgium
INES MAGHRIOUE atlas team anderlecht Belgium Belgium
LOLA bacquet F.E.D.D.R France France
MARAM GHALI BOUCHIBET RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Wissem Sarii A.T.C.L France France
maryam bouyaddou club taekwondo le coq carolo Belgium Belgium
Minimes female -40 kg (4)
Class C (4)
AGUEZZAR MANALE TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Jasmin Alikhadzhieva Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Maeva Dierick Chin Dojang Belgium Belgium
Noemie BRECKPOT TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Minimes female -44 kg (1)
Class C (1)
safa fadil club taekwondo le coq carolo Belgium Belgium
Minimes female -48 kg (2)
Class C (2)
Line VALETTE Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
malak chafik club taekwondo le coq carolo Belgium Belgium
Minimes female -52 kg (1)
Class C (1)
Faustine Guidez TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Minimes male -27 kg (9)
Class A + B (1)
Enio Minique pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Class C (8)
LILIAN DARRAS F.E.D.D.R France France
Lucas LOPES DAS NEVES Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
MOHAMED ASLAM EL BATEOUI atlas team anderlecht Belgium Belgium
Mohamed Hussen Taekwondo Jin -Bo hapkido Belgium Belgium
Nael El Harmouchi TAE KWON DO VERVIERS ASBL Belgium Belgium
Noah Herbin F.E.D.D.R France France
Oubliaid Abdalah Chin Dojang Belgium Belgium
chakir taleb Taekwondo Soignies Belgium Belgium
Minimes male -30 kg (11)
Class A + B (4)
AYMANE EL.AYADI RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Diego Minique pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Mohamed Adham Ben Abdallah BLACK BELT ACADEMY TKD MSAKEN TUNISIA Tunisia Tunisia
Sofian Cayiroglu pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Class C (7)
Abdelmajid Bougherra A.T.C.L France France
Gabriel Vandenbussche A.T.C.L France France
HAMZA ALAKATIF RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Imram Kabbour Chin Dojang Belgium Belgium
Mathis Cerisier Imjin Academy Belgium Belgium
Salmane Naji Ultimate Team Taekwondo Essalem Belgium Belgium
yassine othman Lasung Belgium Belgium
Minimes male -33 kg (8)
Class A + B (1)
Nassim Bouhaddioui pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Class C (7)
M'hamed salim Jabrouk A.T.C.L France France
Matias Winsztal Tkd rycerz Belgium Belgium
Meron DEBESAY Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Mohamed Taleb A.T.C.L France France
Tao FAGNONI VIKINGS PONT-AUDEMER France France
Yanis D'Amico TAE KWON DO VERVIERS ASBL Belgium Belgium
akram ddini IL-YO-DOJANG ANDERLECHT Belgium Belgium
Minimes male -36 kg (8)
Class C (8)
Ilyas Oksuz pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Othmane Saimek Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Quentin DONNET TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Safir SADIKI Taekwondo Feignies France France
Sasha Thieuleux KTC Solesmes France France
anthony schepens Taekwondo Soignies Belgium Belgium
salah addin bouyaddou club taekwondo le coq carolo Belgium Belgium
walid El Allouch Taekwondo Soignies Belgium Belgium
Minimes male -40 kg (9)
Class A + B (1)
Alexandre SCHMITZ Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Class C (8)
Yassine Benrabeh TAE KWON DO VERVIERS ASBL Belgium Belgium
Adam Ghalim Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Bouchaib Sarii A.T.C.L France France
Jack Fraser Imjin Academy Belgium Belgium
Mathieu Boquelet Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Naim Moussafih A.T.C.L France France
Noa Poteau TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Noah BASILLE VIKINGS PONT-AUDEMER France France
Minimes male -44 kg (10)
Class C (10)
ABDERHMANE ALAKATIF RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Aaron Frazer Imjin Academy Belgium Belgium
DECLANN MAROT F.E.D.D.R France France
Ilyas Aynaou Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Matheo Verstraeten Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Mouhamed Bouabid Chin Dojang Belgium Belgium
Rayan Rohart Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Stephane Cara Ultimate Team Taekwondo Essalem Belgium Belgium
Yanis DAME Imjin Academy Belgium Belgium
Younes Derraj Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Minimes male -48 kg (2)
Class C (2)
Anwar Derraj Ecole de Taekwondo Monsoise France France
WASIM ENNSEIRI TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Minimes male -52 kg (3)
Class C (3)
Hamza Kilic pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Milone Ryad TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Zyad Maamri Chin Dojang Belgium Belgium
Minimes male +52 kg (2)
Class C (2)
YASIR AYAOU TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
moad hidara club taekwondo le coq carolo Belgium Belgium
Cadets female -37 kg (1)
Class A + B (1)
El Madrari Asma Taekwondo JAMBES Belgium Belgium
Cadets female -41 kg (3)
Class A + B (2)
Barrhane Jawaher Chin Dojang Belgium Belgium
Chaima Boukkabous A.T.C.L France France
Class C (1)
dalia mazruh IL-YO-DOJANG ANDERLECHT Belgium Belgium
Cadets female -44 kg (1)
Class C (1)
Luisa TERRITO Imjin Academy Belgium Belgium
Cadets female -47 kg (8)
Class A + B (4)
Bruna Pinto Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Cherifa Sekrane A.T.C.L France France
Jenna SCHWITZ Taekwondo Club Vichten Luxembourg Luxembourg
LISA DARRAS F.E.D.D.R France France
Class C (4)
Aylin Cakir TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Tiphaine Bouchart TEAM SILLA TAEKWONDO France France
anais schepens Taekwondo Soignies Belgium Belgium
ocean guilmot club taekwondo le coq carolo Belgium Belgium
Cadets female -51 kg (9)
Class A + B (7)
Aurelie GODELLE VIKINGS PONT-AUDEMER France France
Eduarda Soares Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Eline Op de Locht AC GE WE WELLEN Belgium Belgium
Mei-line Fostiez Lasung Belgium Belgium
Renata Morgado Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Sheyma Taleb A.T.C.L France France
Swann Deruelle Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Class C (2)
Fatima Alkatif RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
amelia guidez TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Cadets female -55 kg (2)
Class A + B (2)
Juliana Martins Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Maissa Ouaamar A.T.C.L France France
Cadets female -59 kg (1)
Class A + B (1)
Adriana Zacarias Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Cadets female +59 kg (6)
Class A + B (2)
Beatriz Neves Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Lison GAILLARD TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Class C (4)
Camille ZIELINSKI TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Celia Spiri Ri Gam Team Belgium Belgium
Mohira DELSAUT Imjin Academy Belgium Belgium
Yemna Maamri Chin Dojang Belgium Belgium
Cadets male -33 kg (3)
Class C (3)
Mohamed BAHROUM Taekwondo Feignies France France
Sean Bosmans Taekwondo Soignies Belgium Belgium
Soma Yannick Koguryo Taekwondo Flawinne Belgium Belgium
Cadets male -37 kg (5)
Class A + B (2)
Enzo BOURLET Taekwondo Feignies France France
ILIAS MAGHRIOUE atlas team anderlecht Belgium Belgium
Class C (3)
Fares Amrir A.T.C.L France France
MAXENCE BELOT F.E.D.D.R France France
Noah Kreit Ultimate Team Taekwondo Essalem Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (5)
Class A + B (1)
Duhoux Noah Koguryo Taekwondo Flawinne Belgium Belgium
Class C (4)
ALESSIO CARBONARO TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Amarkhan Zhabrailov TAE KWON DO VERVIERS ASBL Belgium Belgium
Amir Alikhadzhiev Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Evren Ucuncu pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Cadets male -45 kg (12)
Class A + B (6)
Hissa El kouaz Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Omer Delen pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Saif Akthar Chin Dojang Belgium Belgium
Timur Sozucok pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Trevys Sarrazin Ecole de Taekwondo Monsoise France France
chihab taha IL-YO-DOJANG ANDERLECHT Belgium Belgium
Class C (6)
Abdelrahman Saimek Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Amir Oumoussi Belgium Martial Arts Belgium Belgium
JEAN-BAPTISTE VALENCON TKD Mudukwan Ganshoren Belgium Belgium
YOUNES KAHLAOUI TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Ylies Chaib Ecole de Taekwondo Monsoise France France
demirkapu mevlut IL-YO-DOJANG ANDERLECHT Belgium Belgium
Cadets male -49 kg (4)
Class A + B (3)
Joao Oliveira Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Mustafa Caliskan pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Pedro Duarte Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Class C (1)
Thomas Wolk TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Cadets male -53 kg (5)
Class A + B (3)
Ayoub Ait Nacer Chin Dojang Belgium Belgium
Dorian Bouillon Ultimate Team Taekwondo Essalem Belgium Belgium
Lucas LESSARD VIKINGS PONT-AUDEMER France France
Class C (2)
Jules SCHMITZ Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Sohail Lahrech Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Cadets male -57 kg (1)
Class A + B (1)
Fouad Bouhaddioui pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Cadets male -61 kg (2)
Class C (2)
Dimitri Heselmans TAE KWON DO VERVIERS ASBL Belgium Belgium
Quentin Vanderveken RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Cadets male -65 kg (3)
Class C (3)
Angel Deudon KTC Solesmes France France
MIMOUNE MOUMNA RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Walid Aissaoui TKD Mudukwan Ganshoren Belgium Belgium
Cadets male +65 kg (7)
Class A + B (5)
Bastien Delberghe KTC Solesmes France France
Jonas SCHAACK Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Jonathan Elise A.T.C.L France France
Mateev Berdan Koryo Belgium Belgium
SIMON CAPPEL F.E.D.D.R France France
Class C (2)
CHARLES LESAGE TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Thomas ZIELINSKI TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Juniors male -45 kg (1)
Class C (1)
Selim Adli pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Juniors male -51 kg (3)
Class A + B (3)
Abdelmatine Ait Kassi A.T.C.L France France
Djebril BAHROUM Taekwondo Feignies France France
Esteban DELSAUT Imjin Academy Belgium Belgium
Juniors male -55 kg (11)
Class A + B (4)
Haady Saeed KTC Solesmes France France
Hardy Clement F.E.D.D.R France France
Hossam Elkhissin RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
chihab amin IL-YO-DOJANG ANDERLECHT Belgium Belgium
Class C (7)
Abdelkarim Anouar Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Daoud Bouchouari TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Erdem Ucuncu pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Mohamed Taidoch AMA TKD GYM Belgium Belgium
Ryan Alves da cruz Koryo Taekwondo Source France France
Salahedine BOUSSEKINE Taekwondo Feignies France France
saddouk hatim Taekwondo Soignies Belgium Belgium
Juniors male -59 kg (4)
Class A + B (4)
Ayoub Asrifat El jile al jadid Morocco Morocco
Kenan Gonul pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Tom Wampach TaekwonDo Team Beckerich Luxembourg Luxembourg
Ugo Grassagliata taegeug ans Belgium Belgium
Juniors male -68 kg (6)
Class A + B (2)
Baptiste Herbin KTC Solesmes France France
Colin Teys A.T.C.L France France
Class C (4)
Anis Yarrouti Chin Dojang Belgium Belgium
Matheus Ryan Lima Da Silva Chin Dojang Belgium Belgium
Maxime Schoonbroodt Tkd rycerz Belgium Belgium
Younesse BELHADJ RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Juniors male -73 kg (4)
Class A + B (2)
Maxence Mangon pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Zakaria Hussen Taekwondo Jin -Bo hapkido Belgium Belgium
Class C (2)
ANASE MOUMNA RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Tom Nicolin Tkd rycerz Belgium Belgium
Juniors male -78 kg (1)
Class A + B (1)
Kristofer Grambas pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Juniors male +78 kg (4)
Class A + B (1)
Mamadou Coulibaly F.E.D.D.R France France
Class C (3)
Bryan Thieffry Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Noredine Maamri Chin Dojang Belgium Belgium
Sedat Usta pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Juniors female -42 kg (1)
Class C (1)
EL ALYA EL.AYADI RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Juniors female -52 kg (3)
Class A + B (2)
Ines DONNET TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Lea Le Meur KTC Solesmes France France
Class C (1)
Alais LANGLOIS Taekwondo JAMBES Belgium Belgium
Juniors female -55 kg (1)
Class A + B (1)
Hilal Sozucok pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Juniors female -59 kg (2)
Class A + B (2)
Ana Rita Ferreia Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Laure Keirsbulck KTC Solesmes France France
Juniors female -68 kg (1)
Class A + B (1)
Rosalie Critelli pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Juniors female +68 kg (1)
Class A + B (1)
Christine VAN DER GRIFT Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Seniors female -53 kg (3)
Class A + B (2)
Jennifer Urbain Ri Gam Team Belgium Belgium
Raquel Morgado Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Class C (1)
SABAH Benhadou RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Seniors female -62 kg (2)
Class C (2)
Nawel Erbitat TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Wery Manou Koryo Belgium Belgium
Seniors male -54 kg (3)
Class A + B (3)
SADDAM ABDULQADER MOHAMMED YEMEN TAEKWONDO FEDERATION Yemen Yemen
Yann Desforges KTC Solesmes France France
cheikhou ndoye CPTG TAEKWONDO Senegal Senegal
Seniors male -63 kg (12)
Class A + B (10)
Azzouzi Ilyass Chin Dojang Belgium Belgium
Daniel Heine BSV Jitae Stadthagen Germany Germany
Dorian Godart Ri Gam Team Belgium Belgium
Faber Benoît Koguryo Taekwondo Flawinne Belgium Belgium
Khelifi Majdi Ass El Wafa Sp TKD France France
Mickael Celini A.T.C.L France France
Rachid Erbitat TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Robin Gilliard Koguryo Taekwondo Flawinne Belgium Belgium
Waleed Alshamali Jordan team Jordan Jordan
yassine tamraoui Taekwondo Soignies Belgium Belgium
Class C (2)
Hamza Oubliaid Chin Dojang Belgium Belgium
Hamza Benhadou RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Seniors male -68 kg (6)
Class A + B (4)
Atou Niang lac de guiers Senegal Senegal
Khelifi Achraf Ass El Wafa Sp TKD France France
Mamadou Gueye NDOUR Bargny Teamdam Kwan Senegal Senegal
Renaud Voisin KTC Solesmes France France
Class C (2)
Abdellah Saimek Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Bryan FIORI Imjin Academy Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (7)
Class A + B (5)
Bernier Maxime Koguryo Taekwondo Flawinne Belgium Belgium
Bernier Maxime Koguryo Taekwondo Flawinne Belgium Belgium
Kasim Durmaz pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Nicolas Scimo pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
YASER ABDULQADER MOHAMMED YEMEN TAEKWONDO FEDERATION Yemen Yemen
Class C (2)
Defalque Philippe Koguryo Taekwondo Flawinne Belgium Belgium
SIMON BUSIGNIES TEAM SILLA TAEKWONDO France France
Seniors male -80 kg (5)
Class A + B (3)
El Hadji Diallo SOW Bargny Teamdam Kwan Senegal Senegal
Yiakoub Hussen Taekwondo Jin -Bo hapkido Belgium Belgium
elhadji diallo sow sotaemad Senegal Senegal
Class C (2)
Julien Rahier TAE KWON DO VERVIERS ASBL Belgium Belgium
Latif Kanusagi pandetollyo Chatelet Belgium Belgium
Seniors male -87 kg (4)
Class A + B (4)
Ibrahim Alghzawi Jordan team Jordan Jordan
Jose Pico Casado TKD 3 VALLEES Belgium Belgium
Vlad Cosmin Adrian Koryo Belgium Belgium
abdoul aziz mbodji sotaemad Senegal Senegal
Seniors male +87 kg (2)
Class A + B (2)
Cedric PILLON Koryo Taekwondo Source France France
Wissem Ghandour BLACK BELT ACADEMY TKD MSAKEN TUNISIA Tunisia Tunisia