Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Euroregio Cup 2010

  • Tournament dates
  • 27 November 2010
  • 28 November 2010
  • Deadline
  • 20 November 2010
  • Competitors
  • 436 / Unlimited
  • Location
  • Suchtelnerstrabe 60
  • D-41334
  • Nettetal
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (436)

Juniors D female -24 kg (3)
Class II (3)
Jil Grebe Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Luca Pheline Stedig Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Patricia Socha Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors D female -26 kg (2)
Class I (1)
Laura Goebel TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Class II (1)
Noreen Biro Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors D female -29 kg (2)
Class II (2)
ACELYA öZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Emilie Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Juniors D female -32 kg (2)
Class II (2)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Zainap Khouya Velberter -SG Germany Germany
Juniors D female -35 kg (1)
Class I (1)
Chantal Nischkowski Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors D female -38 kg (2)
Class II (2)
Anika Kötzsch Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
YELDA GöKDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -41 kg (2)
Class II (2)
Aleyna Celebi Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
ZELIHA öZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -22 kg (1)
Class I (1)
Norman Meurer WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -24 kg (2)
Class II (2)
Metehan Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Neil Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D male -26 kg (3)
Class II (3)
Jan Lehnhardt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Kerem Baytekin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Marcel Gacka TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors D male -29 kg (1)
Class II (1)
Leon Drosdziok Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors D male -35 kg (1)
Class I (1)
Marvin Kuhne TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors D male -38 kg (1)
Class II (1)
Luuk Blaurock Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors D male -41 kg (2)
Class II (2)
Burak Durukan Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Louis Holthausen Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Juniors D male -45 kg (1)
Class II (1)
ALKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -26 kg (3)
Class I (1)
Regina Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Class II (2)
Melissa Puth TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Vanessa Engels WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C female -28 kg (2)
Class I (2)
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Miriam Koppe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors C female -30 kg (7)
Class I (2)
Charleen Cornelius TSC Gladbeck Germany Germany
Evelyn Scheiermann Velberter -SG Germany Germany
Class II (5)
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Ece Hassanoglu TUS Stockum Germany Germany
Josephin Bachtenkirch TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Lea Arrmenise Velberter -SG Germany Germany
Lena Linkweiler AC - Ückerath Germany Germany
Juniors C female -32 kg (3)
Class I (3)
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Shela Lukic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors C female -35 kg (5)
Class I (2)
Demi Meijer Yul-Kok Netherlands Netherlands
Semanur Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
Celine Schmidt Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Fundaela Sen TV Becketal Germany Germany
Rajae Mali Velberter -SG Germany Germany
Juniors C female -38 kg (6)
Class I (2)
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
SüHEDA GüLER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Ahsen Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Jennifer Nosbach Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Maryam Khouya Velberter -SG Germany Germany
Shannon Groß TG Nettetal Germany Germany
Juniors C female -41 kg (1)
Class I (1)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Juniors C female -45 kg (1)
Class I (1)
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Juniors C female -49 kg (1)
Class II (1)
Sarah Neumann AC - Ückerath Germany Germany
Juniors C female +57 kg (2)
Class II (2)
Süheda Demir Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Vanessa Engels WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -26 kg (6)
Class I (1)
Sean-Robin Voigt Velberter -SG Germany Germany
Class II (5)
Agustin Steiner TKD Broicher Siedlung Germany Germany
Alper Asik Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Antonio Andreopoulus Velberter -SG Germany Germany
Frederik Emil Olsen Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Niklas Maier TV Becketal Germany Germany
Juniors C male -28 kg (4)
Class II (4)
Christian Cosic Velberter -SG Germany Germany
Janik Arping Velberter -SG Germany Germany
Leon Drosdzol TSC Gladbeck Germany Germany
Tobias Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -30 kg (5)
Class II (5)
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Muhammed Nur Serin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Spyro-Raffael Kostaras Velberter -SG Germany Germany
Timo Schaffrath Narabi Aachen Germany Germany
Viktor Pessing Socada Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Juniors C male -32 kg (17)
Class I (5)
Berkan Akgül Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Burak Yagiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Dennis Hecker Han Kook Linnich Germany Germany
Gauthier Ganser Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Yannik Grebe Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Class II (12)
Denizkaan Savaci Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Domenik Watzl TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
ERAY CAYLI TKD GLADBECK Germany Germany
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Fatih - Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Kamil Ujima TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Moritz Krusenbaum Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Sacha Pozza Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Saif Chourak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Samed Tas Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Samuel Drees Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Sebastian Didenko Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors C male -35 kg (19)
Class I (8)
ANIL TARIM TKD GLADBECK Germany Germany
Alexander Weitz JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Keremsah Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tim Kockelkoren Yul-Kok Netherlands Netherlands
Valentin Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class II (11)
Ahmet Erciyas T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Antoine Dupont Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Fabrizio Mola Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Jan Troynin GSV Porz e.V. Germany Germany
Lukas Elskamp SV DJK Lowick eV Germany Germany
Milan Frinken Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Muhammed-Ali Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Phil Groß TUS Stockum Germany Germany
Tayfun Ince Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Tunc Baybuga Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Juniors C male -38 kg (9)
Class I (4)
Marlon Meinert TSC Gladbeck Germany Germany
Mustafa Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Youssef Marouan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class II (5)
Edwin Schaefer TUS Stockum Germany Germany
KAAN GALIP öZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Mustafa Melih Ürkmez Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Niklas Schr? SV DJK Lowick eV Germany Germany
Paskal Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Juniors C male -41 kg (10)
Class I (6)
Dylan Leroi Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Lofti Ajhir Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Marcus Westhues Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Max Merfeld TUS Ende Germany Germany
Pierre Petereit TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (4)
Atakan Demirel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hamza Gaddih Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Visar Maliqi TUS ISERLOHN 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Yagizhan Yilmaz Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors C male -45 kg (6)
Class I (3)
Daniel Neeff Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Dario Tabak Yul-Kok Netherlands Netherlands
Marc Zielinski TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (3)
Anton Lisogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Luis van Well Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C male -49 kg (1)
Class II (1)
Marvin Schürholz Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C male -53 kg (1)
Class I (1)
TOLGA GöKDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -57 kg (2)
Class II (2)
Fabian Kaczmarczyk Velberter -SG Germany Germany
Gerasimos Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Cadets female -33 kg (7)
Class I (5)
Ioanna Andreopoulou Velberter -SG Germany Germany
Kristina Möller Velberter -SG Germany Germany
Melissa Behrens TUS Ende Germany Germany
Michelle Schmidt Velberter -SG Germany Germany
Nathalie Gajak TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Class II (2)
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Mira Becker Taeboxdo Kerpen e.V. Germany Germany
Cadets female -37 kg (5)
Class I (5)
Beyza Yilmaz MUSADO Luenen e.V. Germany Germany
Lea Biskoping TUS Stockum Germany Germany
Lisa Kostjukov Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -41 kg (6)
Class I (5)
Amélie Richard Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Demi Heykhaus Yul-Kok Netherlands Netherlands
Havva Can Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Meike Dresch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mihriban Yagiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (1)
Pia Meiburg SV DJK Lowick eV Germany Germany
Cadets female -44 kg (2)
Class II (2)
Celine Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Vivien Brauckmann MTG Essen-Horst Germany Germany
Cadets female -47 kg (5)
Class I (3)
Emine Hassanoglu TUS Stockum Germany Germany
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (2)
Etka Maide Kaya Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Cadets female -51 kg (7)
Class I (6)
Claudia Usai JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Josephine Drees TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Kim Schmöde Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Maria Nikolic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Melina Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Class II (1)
Yesim Peksoy Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets female -55 kg (5)
Class I (2)
Sarah Kremer TUS Ende Germany Germany
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (3)
Büsra Celebi Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Laurina Rothe TUS Ende Germany Germany
Marianne Snickers Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Cadets female -56 kg (1)
Class I (1)
Alexandra Böhle TUS Stockum Germany Germany
Cadets female -59 kg (5)
Class I (2)
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (3)
Ayce Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Celine Arenz TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Natascha Weustermann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets female +59 kg (6)
Class I (6)
Busra Dogan Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Laura Herberg TUS Ende Germany Germany
MERVE ÖNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Melike Engin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Sarah Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Tina Morawiec TUS Stockum Germany Germany
Cadets male -33 kg (2)
Class I (1)
Lukas Dauenheimer Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Class II (1)
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Cadets male -37 kg (6)
Class I (2)
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Yannick Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Class II (4)
Alex Kotiagin BSV Witten Germany Germany
Arwin Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Dimitrij Botsman GSV Porz e.V. Germany Germany
Paul Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Cadets male -41 kg (11)
Class I (8)
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Jan Moryson Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Justin Grützmacher TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Moritz Nowak Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Ricki Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Abdussamed Ayar Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Ramin Hacyev Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets male -45 kg (13)
Class I (9)
Alexei Eibert Han Kook Linnich Germany Germany
Andrea Dujardin Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Daniela Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Fabian Moldenhauer TUS Ende Germany Germany
Fares Mahmoud Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Fatih Kanpolat TSC Gladbeck Germany Germany
Marvin Elsheimer Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Sujenth Suhan TUS Stockum Germany Germany
Tim Herrmann Taeboxdo Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Christos Romeos GSV Porz e.V. Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Moritz Wiethüchter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Stephan Stork SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets male -49 kg (6)
Class I (3)
Adem Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Simon Hermann Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Class II (3)
Abdullah Demir Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Maxime Merkulov MTG Essen-Horst Germany Germany
Pischdaad Modaressi Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Cadets male -53 kg (10)
Class I (7)
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Amir Causevic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
EMRE öNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Leonardo Mussumeci Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Marvin Müller TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Nikodem Rys TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Class II (3)
Abdullah Demirel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Mustafa Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Samed Bektas TSC Gladbeck Germany Germany
Cadets male -57 kg (9)
Class I (5)
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Javed Lindner Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Okan Azer Kobra Bielefeld Germany Germany
Sven Schinkowksi Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Ugnius Motiejunas BSV Witten Germany Germany
Class II (4)
Alexander John T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Fatih Bulut Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Heiko Schiller Velberter -SG Germany Germany
Ufuk Tachsim BSV Witten Germany Germany
Cadets male -61 kg (6)
Class I (4)
David Horch 1. Frankfurter Samurai von 1977 e.V. Germany Germany
Marlick Leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
Oussama Essalhi Tapia Team Central African Republic Central African Republic
YUSUF öZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Fabian Linkwieler AC - Ückerath Germany Germany
Till Caspary Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Cadets male -65 kg (1)
Class I (1)
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets male +65 kg (6)
Class I (3)
BÜNYAMIN GÜL TKD GLADBECK Germany Germany
Christopher Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Gerrit Schippers Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Class II (3)
Dominik Schmidt TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Sevki Arslan TV Becketal Germany Germany
Sommy Senesouvarn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A female -46 kg (3)
Class I (3)
Julia Ronken TSC Gladbeck Germany Germany
Merve Yagiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Sinem Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -49 kg (7)
Class I (5)
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Ronja Dreßen Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (2)
Elmedina Brava BSV Witten Germany Germany
Lisa Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Juniors A female -52 kg (5)
Class I (4)
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Katharina Grossmann TSC Gladbeck Germany Germany
Kimberly Nieuwenhuizen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class II (1)
Süheda Yagiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -55 kg (3)
Class I (3)
Alina Sebald TUS Ende Germany Germany
Katrin Borgart TSC Gladbeck Germany Germany
Lorena Brachschoß TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (7)
Class I (4)
Berivan Öner Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ina Piorr Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Lisa Timme TSC Gladbeck Germany Germany
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class II (3)
Esra Sen MUSADO Luenen e.V. Germany Germany
Fatima Zehra Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ugurluoglu Gülsüm Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -63 kg (3)
Class I (1)
Fatima Mzeihem TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (2)
Corinna Malassa TUS Ende Germany Germany
Kübra Yildiz Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Juniors A female -68 kg (3)
Class I (2)
Alina Wohlmeiner SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Sophie Neuen Taeboxdo Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Melek Yildiz Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Juniors A female +68 kg (2)
Class I (1)
Tugba Durukan Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Class II (1)
Hatice Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A male -45 kg (6)
Class I (6)
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Steffen Hermann Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Yannik Mantel Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
luke rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors A male -48 kg (2)
Class I (2)
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mehmedov Taner Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Juniors A male -51 kg (4)
Class I (3)
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hasan Dimetokali TSC Gladbeck Germany Germany
Michael Hampel Han Kook Linnich Germany Germany
Class II (1)
VOLKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -55 kg (4)
Class I (3)
Angelo Kowalewski Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class II (1)
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -59 kg (9)
Class I (5)
Eren Ölkeci Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
FUDAYL UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Ivan Bezbabnyy GSV Porz e.V. Germany Germany
Reber Süleyman WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Yassine Bartal Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class II (4)
Carl Quings AC - Ückerath Germany Germany
Enes Koc TV Becketal Germany Germany
Furkan Mustafa Kaya Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Viktor Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors A male -63 kg (12)
Class I (5)
Johannes Borgardt TSC Gladbeck Germany Germany
Sascha Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Yannik Schüler TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Yunus Sanlimiral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
ajrullahi bunjamine Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Class II (7)
Abbderahim Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Abdulkerim Ayar Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Arif Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ethem Güngören Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Maki Lukic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Marcus Nübel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Nikitas Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A male -68 kg (11)
Class I (4)
Hossen Ebadollahi TVG Holsterhausen Germany Germany
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Robin Bouman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Sascha Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (7)
Delal Schubert Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Dominik Keller T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Eduard Freis MTG Essen-Horst Germany Germany
Krischan Syrzisko Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Massimiliano Cinnirello Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Nik Fuchs Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Tobias Petruck MUSADO Luenen e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (9)
Class I (4)
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Mehmet Aktas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Philipp Lorant Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Class II (5)
Bilal Ugurluoglu Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
David Schott Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Ilic Hudojan TVG Holsterhausen Germany Germany
Tae-Suk Lee Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (4)
Class I (1)
Yannick Günther Taeboxdo Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Korab Ibishi Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Lukas Hering Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Petros Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A male +78 kg (4)
Class II (4)
Achmed Ertürk Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Michael Klapetz Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Tim Mitze TUS Stockum Germany Germany
ZüLKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -53 kg (3)
Class I (1)
Katrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (2)
Emine Celebi Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Sinja Herrmann TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Seniors female -57 kg (1)
Class II (1)
Betül Celebi Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Seniors female -62 kg (11)
Class I (8)
Daniela-Domenika Gora Velberter -SG Germany Germany
Demet Özcan TUS Ende Germany Germany
Esma Elmarsany TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
HADDADA NAWAL Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Melanie SEHA HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Müjde Azer Kobra Bielefeld Germany Germany
Ramona Griebel Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Sabine Reygers SV DJK Lowick eV Germany Germany
Class II (3)
Jennifer Richau Taeboxdo Kerpen e.V. Germany Germany
Julia Piramovsky- Paulus Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Nergiz Durukan Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Seniors female -67 kg (4)
Class I (4)
Gulsum Durukan Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Maade Pitang Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Margot Triebels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Monica Wink Yul-Kok Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (2)
Class I (1)
Denise Feist Taeboxdo Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Madalena Mbunga Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Seniors female +73 kg (4)
Class I (4)
Anna Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Leonie Kemper SV DJK Lowick eV Germany Germany
Natalie Bozukyan TSC Gladbeck Germany Germany
Vanessa Franke Velberter -SG Germany Germany
Seniors male -54 kg (3)
Class I (3)
Amine Yazif TSC Gladbeck Germany Germany
Dominique Tran WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
VOLKAN CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -58 kg (5)
Class I (5)
Deniz Erboz Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Ismail Yildiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Patrick Mitzka TSC Gladbeck Germany Germany
Sebastian Daferner Han Kook Linnich Germany Germany
Zuheir Kassem Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Seniors male -63 kg (7)
Class I (5)
ACHAB JAOUAD Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Abdulvahab Erboga Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Tajaw Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Yiogit Sert Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Ömer Faruk Dinc Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Class II (2)
Mahmut Sekerdag Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Wladimir Schindler MTG Essen-Horst Germany Germany
Seniors male -68 kg (7)
Class I (7)
Lars Bäthke Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Patric Streffing TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Patrick Maddison Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Robin van Sprang Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Stellios Kalleas Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Seniors male -74 kg (14)
Class I (8)
Andreas Jung JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Dominik Vöck TSC Gladbeck Germany Germany
Florian Frentzel SV DJK Lowick eV Germany Germany
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ismail Bouadi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Robin Laus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
ebrima leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (6)
Domink Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Kevin Günther Velberter -SG Germany Germany
Lukas Asbeck T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nils Hering Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Nils Schlott MUSADO Luenen e.V. Germany Germany
Yunus Öztürk Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Seniors male -80 kg (9)
Class I (9)
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ibrahim Tanaoui T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Igor Kolert TSC Gladbeck Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Jonas Päsler SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Taffrey Yannick TSC Gladbeck Germany Germany
Yusuf Sanlimiral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
tuna aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
Ümüt Firinci Kobra Bielefeld Germany Germany
Seniors male -87 kg (7)
Class I (5)
Beck Benjamin Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Felix Linden Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Ralph Günther Taeboxdo Kerpen e.V. Germany Germany
Thomas Schürmann Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Class II (2)
Chrisian Hasenclever Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Michael Pfingst SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Seniors male +87 kg (5)
Class I (2)
Dennis Müller Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Giorgios Gerakios T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (3)
Boris Schulz TKD Broicher Siedlung Germany Germany
Kai Rolfes Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Oliver Poll JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany