Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

32nd Belgian Open Taekwondo Championships 2011 - Kyorugi

  • Tournament dates
  • 9 April 2011
  • 10 April 2011
  • Deadline
  • 26 March 2011
  • Competitors
  • 1177 / 900
  • Location
  • Zuiderlaan 14
  • B- 9000 Ge
  • Gent
  • Belgium Belgium



Download results

Downloads

OutlineOutline

Results

KyorugiKyorugi
PoomsaePoomsae

Competitors (1177)

Cadets female -29 kg (3)
Class A (3)
Ioanna Andreopoulos TKD Swisttal Germany Germany
Jeamy Navarro-schrank BTS Great Britain Great Britain
Tabea Salow BSV Friedrichshafen Germany Germany
Cadets female -33 kg (10)
Class A (10)
ABIGAIL STONES TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Beau Weerd de Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Gabrijela Dimitraskovic Taekwondo Center Schwaz Austria Austria
Giuliana Federici BSV Friedrichshafen Germany Germany
Lotte Van Dooren Taekwondo De Tijgers Belgium Belgium
Natalie Burkhardt SG-Ostalb Germany Germany
Rahaf Saqr TKD Oezer Germany Germany
Sarina Vuurman Kukkiwon Bredene Belgium Belgium
Silke Müller SG-Ostalb Germany Germany
Taylor Goodall Loughton UTA Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (11)
Class A (11)
Cherylee Lungershausen SG-Ostalb Germany Germany
Ivana Turnova SC Force - Sofia Bulgaria Bulgaria
Louise Christensen Danish Junior National Team Denmark Denmark
MARIA KLEITOU MAKEDONIA TAEKWONDO Cyprus Cyprus
Maria Schmid Taekwondo Center Schwaz Austria Austria
Sniazhana Dzirko Belarusian National Team Belarus Belarus
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
SÜHEDA NUR GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Talan Merve Ksc leopard e.V. Germany Germany
Vanessa Knauder Taekwondo Center Schwaz Austria Austria
Cadets female -41 kg (12)
Class A (12)
Akay Büsra Post SV München Germany Germany
Charlotte Debacker Kukkiwon Bredene Belgium Belgium
Eirin Berg Jakobsen Mudo Team Tveita Norway Norway
Emily Watson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Katie Bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Kristina Tsvetkova SC Force - Sofia Bulgaria Bulgaria
Lisa Knottner Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Marie Dradon Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Patrycja Adamkiewicz AZS OS Poznan Poland Poland
Sena Goekmen SG-Ostalb Germany Germany
Cadets female -44 kg (16)
Class A (16)
Aleyna Basak SG-Ostalb Germany Germany
Aliaksandra Stankevich Belarusian National Team Belarus Belarus
Barbara Maletic TKD Rugvica Croatia Croatia
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Emmelie Pettersson Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
HOLLIE BEST - DUTTON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Ivana Gschwend Twist Team Zürich Switzerland Switzerland
Julia Lelito TKD Club Freigericht Germany Germany
Karla Michel Lopez Taekwondo Sipshin Mexico Mexico Mexico
Karolina Dworzynska Promyk Ciechanow Poland Poland
Laureen Wagner Tiger Academy Germany Germany
Lily Arenas Caledonian Taekwondo Scotland Scotland
Mavsarova Elita korea club houdeng Belgium Belgium
Nea Säynäjoki National Team Finland Finland Finland
Richard Amélie Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Zuzana Hellerova Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Cadets female -47 kg (11)
Class A (11)
Ekaterina Derev TKD Oezer Germany Germany
Emine Hassanoglu TSC Gladbeck Germany Germany
Ewelina Mierzwinska Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Frida Camila Ramirez Taekwondo Sipshin Mexico Mexico Mexico
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Laura Roebben Pyong Won Diepenbeek Belgium Belgium
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Nastassia Rusina Belarusian National Team Belarus Belarus
Patricia Wezstein SG-Ostalb Germany Germany
Sophie Savage ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Veranika Hurynovich Belarusian National Team Belarus Belarus
Cadets female -51 kg (17)
Class A (17)
Amber Pannemans Pyong Won Diepenbeek Belgium Belgium
Angelika S?upecka KS Taekyon Poland Poland
Beau Bettonviel Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Caisa Häman Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Elisavet Tsavdaridou Macedonia Force Greece Greece
Gry Lorentzen Cheong Yong Denmark Denmark
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ioanna PRAGALOS Athens taekwondo club Greece Greece
Janalie Greim SG-Ostalb Germany Germany
Kiriaki Mouratidou Macedonia Force Greece Greece
Klara Kadi? SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Konstantina Dimitriadou Macedonia Force Greece Greece
Linda Zschoch TKD Club Freigericht Germany Germany
Melina Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Nicola Kogler Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
REBEKA FUREDI HUNGARY Hungary Hungary
Tadea Bersinic TKD Karlovac Croatia Croatia
Cadets female -55 kg (9)
Class A (9)
ANA DARMATI TKD Banija Croatia Croatia Croatia
Anamaria Silic FORTECA KORCULA Croatia Croatia
Cassy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Katsiaryna Akhramenia Belarusian National Team Belarus Belarus
Rabia Yorulmaz TKD Oezer Germany Germany
Rita Hermann Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Sabrina Wong Caledonian Taekwondo Scotland Scotland
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Shanelle ROWE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (8)
Class A (8)
Aliksandra Liubinskaya Belarusian National Team Belarus Belarus
Chloe Morley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
IOANNA SOTIRIOU MAKEDONIA TAEKWONDO Cyprus Cyprus
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
SOPHIE WARD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shirin Klytta Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
emma zec kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Cadets female +59 kg (4)
Class A (4)
Franziska Drockur TUMV-Kader Germany Germany
Nikenia Martis Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Sarah Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
sharon monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (13)
Class A (13)
AARON BRETLAND TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
ANTREAS GIANNAKOU MAKEDONIA TAEKWONDO Cyprus Cyprus
Gorm Lorentzen Cheong Yong Denmark Denmark
Jack Worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
Jamie Van Gossum Keumgang Diest Belgium Belgium
Leon Glasnovic Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Martin Garkov SC Force - Sofia Bulgaria Bulgaria
Rasmus Lund Petersen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Tim Needham Team Ultimate Great Britain Great Britain
Viktor Haupt TKD Club Andernach Germany Germany
Willemsen Martijn Keumgang Diest Belgium Belgium
Yoseph Jebril Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Yunus-Emre Koca TKD Oezer Germany Germany
Cadets male -37 kg (26)
Class A (26)
ANIL TARIM TKD GLADBECK Germany Germany
Agay Muhammed Ksc leopard e.V. Germany Germany
CONNOR HANKIN TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Daniel Chiovetta Ksc leopard e.V. Germany Germany
Dzianis Harbatsenka Belarusian National Team Belarus Belarus
Erik Ufimzew TKD Club Andernach Germany Germany
Fredrik Glimmark Ostermalms TKD Sweden Sweden
Furkan Yldrihim Herfølge Taekwon-do Skole Denmark Denmark
Hassan Ahmed Mahmood Danish Junior National Team Denmark Denmark
Ilya Hryb Belarusian National Team Belarus Belarus
Kevin Rasch TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
LAACHRAOUI RIDA CLUB VICTORY GYM Belgium Belgium
Maciej Skiba ULKST Poland Poland
Max Cater SPITFIRE England England
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Osayd Saqr TKD Oezer Germany Germany
Patryk Wegierski Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Pawel Myslinski Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Peerasak Toopwijit Ostermalms TKD Sweden Sweden
Rik Vucht van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
STEFANOS KONSTANTINOU MAKEDONIA TAEKWONDO Cyprus Cyprus
Sean Grimmett ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Shane Wanrooij van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Siarhei Mazur Belarusian National Team Belarus Belarus
Vadzim Bokau Belarusian National Team Belarus Belarus
Vasileios Katsaros TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
Cadets male -41 kg (32)
Class A (32)
Alexandru Trandafir Moldavian taekwondo federation Moldova Moldova
Andy Kmpf TKD Club Freigericht Germany Germany
BARAN GANIDAGLI BOZDAG TAEKWONDO England England
Birkant Polat TKD Oezer Germany Germany
Daniel Turnov SC Force - Sofia Bulgaria Bulgaria
Dominic Naylor Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Dzmitry Chekh Belarusian National Team Belarus Belarus
Emil Sørensen Elite Vest Denmark Denmark
Fazil ABDULOV Magadan Taekwondo Club Russia Russia
Giovanni Treur ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Giuseppe Sanseverino TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
Jae WYNTER MERRIN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Linus Linden Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Mark Shyla Belarusian National Team Belarus Belarus
Mavsarov Ibrahim korea club houdeng Belgium Belgium
Niels Starmans Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Nimrod Krivishkiy Israel National Team Israel Israel
OLIVER KURUCZ HUNGARY Hungary Hungary
Philip Sung Larsen Herfølge Taekwon-do Skole Denmark Denmark
Philipp Auer Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Radoslaw Walendziak Promyk Ciechanow Poland Poland
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Rodion Grinko Belarusian National Team Belarus Belarus
Rushon Kemmel Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sami Malik Rashid Team Nørrebro Denmark Denmark
Tyron MOORES DUFFIELD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Yahor Nikitsenka Belarusian National Team Belarus Belarus
Yannick Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Zaritsky Hilell Israel National Team Israel Israel
pit mathieu kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Cadets male -45 kg (27)
Class A (27)
Ben Morley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Brachotte Diego korea club houdeng Belgium Belgium
Brandon Naylor Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Daniil Miliokhin Belarusian National Team Belarus Belarus
David Jensen Danish Junior National Team Denmark Denmark
Eduard Frankford Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Ensar Bilican Taekwondo DAEHAN Belgium Belgium
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Firras El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
Jordanis Konstantinidis SG-Ostalb Germany Germany
Kevin Livingstone Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Konstantinos Maxtsiras Macedonia Force Greece Greece
Lukas Nisandsic Taekwondo Center Schwaz Austria Austria
Marcin Janas AZS OS Poznan Poland Poland
Mehmet-Akif Yorulmaz TKD Oezer Germany Germany
Mikita Matsiukh Belarusian National Team Belarus Belarus
Mohamed Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Pavel Dranitsa Belarusian National Team Belarus Belarus
RUSINOWSKI THOMAS Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
SATAR WAHID BOZDAG TAEKWONDO England England
Shawn-Mark Parfenov Velberter -SG Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Victor Hugo Fuentes Taekwondo Sipshin Mexico Mexico Mexico
Yauheni Shtepa Belarusian National Team Belarus Belarus
giesberrts nick Tkd poom Belgium Belgium
Cadets male -49 kg (16)
Class A (16)
ABEL ANDRASI HUNGARY Hungary Hungary
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Albert Millert AZS OS Poznan Poland Poland
Alex Bengtsson Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Bartlomiej Gniadek SMS WARSZAWA Poland Poland
Giang Pham Elite Vest Denmark Denmark
Guillermo Maximiliano Sanchez Taekwondo Sipshin Mexico Mexico Mexico
Ilya Baradzinski Belarusian National Team Belarus Belarus
Jack Lockwood Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mark Stani? SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Matej Sprajcar TKD Karlovac Croatia Croatia
Michael Yachouh Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Oskar Stanczykowski ULKST Poland Poland
PETROV ANDREI YUZNIY Russia Russia
Pirc Domen SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Tim Müller TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Cadets male -53 kg (13)
Class A (13)
Alex Rotenberger Taekwondo Gemeinschaft Allgu Germany Germany
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Axel Jose Sanchez Taekwondo Sipshin Mexico Mexico Mexico
BENCHAALI JAWAD CLUB VICTORY GYM Belgium Belgium
Georgios Grivas Macedonia Force Greece Greece
Gueorgui Nedelev SC Force - Sofia Bulgaria Bulgaria
Hicham Radi Taekwondo Kriss Belgium Belgium
Jakub Kristof SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
Karol Robak AZS OS Poznan Poland Poland
Lucijan Kobal SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Mikita Piatrouski Belarusian National Team Belarus Belarus
PRISHCHEPENOK ALEKSANDR YUZNIY Russia Russia
Tomasz Balcewicz ULKST Poland Poland
Cadets male -57 kg (7)
Class A (7)
Florian Furtner Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
IOANNIS STROUTHOU MAKEDONIA TAEKWONDO Cyprus Cyprus
Kowalski Adam SMS WARSZAWA Poland Poland
Mikolaj Szaferski AZS OS Poznan Poland Poland
Sven Vanlinthout Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Tom Worbs TUMV-Kader Germany Germany
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
Aliaksei Kuchur Belarusian National Team Belarus Belarus
Olchowski Karol SMS WARSZAWA Poland Poland
YUSUF ÖZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Kiryl Yauseyeu Belarusian National Team Belarus Belarus
Cadets male +65 kg (4)
Class A (4)
BÜNYAMIN GÜL TKD GLADBECK Germany Germany
DOMINIK BRKIC TKD Banija Croatia Croatia Croatia
Dzianis Chaikin Belarusian National Team Belarus Belarus
Ziga Horvat SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Juniors male -45 kg (23)
Class A (23)
ATTILA INDRUCH HUNGARY Hungary Hungary
Benjamin Mann-Nakel Herfølge Taekwon-do Skole Denmark Denmark
Chrysostomos Kouttoukis CYPRUS NATIONAL TEAM Cyprus Cyprus
Georgios Tsiftsis Macedonia Force Greece Greece
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Josh Cruickshanks Focus Martial Arts Scotland Scotland
Josip Tenjer Croatian National Team Croatia Croatia
KESHET GAMSON Israel National Team Israel Israel
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Marc Denzler TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Marko Maljkovic Croatian National Team Croatia Croatia
Osama Saqr TKD Oezer Germany Germany
Pierre Mickael Ramanantsoa FRENCH NATIONAL TEAM France France
REZKI MOHAMED CLUB VICTORY GYM Belgium Belgium
Raman Abdurashydau Belarusian National Team Belarus Belarus
Rayane Chakir Meghzili FRENCH NATIONAL TEAM France France
Sandro Peer Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Simon Craen Chin Do Jang Kortrijk Belgium Belgium
Tekav?i? Ale? SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
UNAL ALTIOGLU BOZDAG TAEKWONDO England England
Ucak Oguzhan Ksc leopard e.V. Germany Germany
Yousef M. Abuaid Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Juniors male -48 kg (21)
Class A (21)
Nikita Kasautsau Belarusian National Team Belarus Belarus
Alex Needham Team Ultimate Great Britain Great Britain
Antonio Divkovic TKD Rugvica Croatia Croatia
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Georgios Nicolaou CYPRUS NATIONAL TEAM Cyprus Cyprus
Georgios Simitzis Athens taekwondo club Greece Greece
Houcine Zaoui SEONGONG Netherlands Netherlands
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Joni Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Kylian Bonnet FRENCH NATIONAL TEAM France France
LUKA SKENDER Zapresic Croatia Croatia
Lovre Brecic Croatian National Team Croatia Croatia
Luka Bugarin Croatian National Team Croatia Croatia
MOAWIAH HASAN AHMED ALLIDAWI Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Martin Hoang Elite Vest Denmark Denmark
Massimo Sindaco Swiss National Team Switzerland Switzerland
Mehmedov Taner Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Michal Brym Promyk Ciechanow Poland Poland
Ole Dueholm Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Sezgin Abdullatif Ksc leopard e.V. Germany Germany
Vitali Halanichau Belarusian National Team Belarus Belarus
Juniors male -51 kg (22)
Class A (22)
ABDALLAH MASHOOR AHMAD ALASSAF Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Adrian Vranesa Croatian National Team Croatia Croatia
Ali Kerim Ksc leopard e.V. Germany Germany
BLUM RON Israel National Team Israel Israel
Bartiomiej Wos Pomorze Swinoujscie Poland Poland
Denis Jerke Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Filip Benakovic TK Metalac Croatia Croatia
Joakim J Ellingsen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Kassem Ahmad Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Kerim Hamza Ksc leopard e.V. Germany Germany
Marc Vitry BSV Friedrichshafen Germany Germany
Martin Mihely SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
Mustafa Ebibi Swiss National Team Switzerland Switzerland
Nabil Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Nikolay Chuguevets Magadan Taekwondo Club Russia Russia
PETER KULCSAR HUNGARY Hungary Hungary
Pavel Ivinski Belarusian National Team Belarus Belarus
Raman Charniakou Belarusian National Team Belarus Belarus
SERBANESCU EDI Israel National Team Israel Israel
lucas Mechenane FRENCH NATIONAL TEAM France France
luke rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (43)
Class A (43)
Adem Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Adlan ILYASOV Chin Dojang Belgium Belgium
Adrian Paul Landeskader TVBB Germany Germany
Afid Bengorine FRENCH NATIONAL TEAM France France
Andreas Delidimitris Athens taekwondo club Greece Greece
Bartlomiej Chmielewski SMS Olsztyn Poland Poland
Eriend Wahl Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
FILIP JURETA Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Fakinos Eleftherios Athens taekwondo club Greece Greece
Felix Worbs TUMV-Kader Germany Germany
Filanowicz Tomasz KS KAROR Poland Poland
Greg Caudron Team IDF France France
Ilias Dalianis Ksc leopard e.V. Germany Germany
Ivan Muth Croatian National Team Croatia Croatia
Ivica Lovcic Neryo Croatia Croatia
JAMIE ABLEY CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jordan Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Le Duc Jeffrey korea club houdeng Belgium Belgium
Leon Bjazic Croatian National Team Croatia Croatia
Ludwig Niellez Team IDF France France
MATIJA PESEC TAEKWONDO KLUB OMEGA Croatia Croatia
MOHAMMAD ADNAN MOHAMMAD KHALIFAH Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Marek Trieb Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Martin Hald Andersen Team Nørrebro Denmark Denmark
Mathias Kristensen Elite Vest Denmark Denmark
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
NORBERT SZEGEDI HUNGARY Hungary Hungary
Patrik Chrapkowski SMS Olsztyn Poland Poland
Resotharan Kanagaratnam Mudo Team Tveita Norway Norway
Robin Granstrom Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Salaheddine Bensalah tpa Belgium Belgium
Se Yoon Oh Koreaans Prof-team Korea Korea
Selim Öztürk Kampfsportverein Atalar Austria Austria
Sezer Kalyoncu Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Slène TAFIAL TKD CLUB LEGUEVIN France France
Sofyane Aziez FRENCH NATIONAL TEAM France France
THOMAS GATER TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Wannes Van Dooren Taekwondo De Tijgers Belgium Belgium
Yassine Choaibi Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
chamalidis konstantinos A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
ryan powell SPITFIRE England England
tafial slene national team haiti Haiti Haiti
Juniors male -59 kg (52)
Class A (52)
ANTONIO STEFEK TAEKWONDO KLUB OMEGA Croatia Croatia
Adrian Topolski Pomorze Swinoujscie Poland Poland
Alexandre Castillo Team IDF France France
Aliaksandr Halanichau Belarusian National Team Belarus Belarus
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Artsem Yafimau Belarusian National Team Belarus Belarus
Bjorn A. Jacobsen Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Christos Pragalos TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
Colin Mcconnell Team Ireland Ireland Ireland
Damian S?upecki KS Taekyon Poland Poland
David Sajko SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
De Meyer Thibault Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Deni Andrun Razic Croatian National Team Croatia Croatia
Divijan Martin Kelava Croatian National Team Croatia Croatia
Edward Luft Landeskader TVBB Germany Germany
Enes Acikel Kampfsportverein Atalar Austria Austria
FATIH URAL Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
FILIPPOV VLADISLAV YUZNIY Russia Russia
Falilou Hane Team IDF France France
Furkan Yuksel Pyong Won Diepenbeek Belgium Belgium
Gentrit Kastrati KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Heidzel Heidzel Belarusian National Team Belarus Belarus
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Jae Hee Lee Koreaans Prof-team Korea Korea
Jordan Sabatier FRENCH NATIONAL TEAM France France
Kristupas Ceilutka centre of martial arts Lithuania Lithuania
LAACHRAOUI MOURAD ABDELMALIK CLUB VICTORY GYM Belgium Belgium
MAKSIM MOVAZAN Israel National Team Israel Israel
Maciej Ostrowski ULKST Poland Poland
Marcin Ratajczak AZS OS Poznan Poland Poland
Marco Dermond Swiss National Team Switzerland Switzerland
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nikolaos Brounos Athens taekwondo club Greece Greece
Patryk Bojarski MUKS Pietnastka Poland Poland
Placzek Jakub KS KAROR Poland Poland
Reber Süleyman WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Sebastian Jacob Post SV München Germany Germany
Shaker Nazari Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Simon Rees Sportschule WuChi e.V. Germany Germany
Slaven Jankovic DIV KNIN Croatia Croatia
Tobiasz Kupski SMS WARSZAWA Poland Poland
Toon Quirijnen Taekwondo De Tijgers Belgium Belgium
Tulinski Ricardo MUKS Pietnastka Poland Poland
Tyropolis Konstantinos Athens taekwondo club Greece Greece
Urbain Jonathan Tapia Team Central African Republic Central African Republic
VIKTOR VARGA HUNGARY Hungary Hungary
VLACHOS IOANNIS academy taekwondo agc koropi Greece Greece
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Youssef Bouslim Central Academy Brussels Belgium Belgium
Youssef Bouslim Central Academy Brussels Belgium Belgium
Yussoup Magonadov Taekwondo Kriss Belgium Belgium
david tenjer Tk Pantera Croatia Croatia
Juniors male -63 kg (30)
Class A (30)
belal Dawoud Elite Vest Denmark Denmark
Adrian Filipek SMS WARSZAWA Poland Poland
Ajrullahi Bunjamin Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Arkadiusz MAJERSKI Pomorze Swinoujscie Poland Poland
Bernhard Geiger Post SV München Germany Germany
Carl E. Skanoy Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Christopher Höllerer Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Coln McConnell leinster tkd Ireland Ireland
Damion Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Duncan Gulla TUMV-Kader Germany Germany
Dzhan Ismail Taekwondo DAEHAN Belgium Belgium
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Halil Göksu Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hannart Benoît Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Ihab Dibes Trelleborgs Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Jakob Jereb SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Justin Hermann TKD Swisttal Germany Germany
Marius Borgersen Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Mohsan Iqbal Team Nørrebro Denmark Denmark
Nejc Hladnik SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Onur Ekici TKD Club Andernach Germany Germany
Ratkowski Michal KS KAROR Poland Poland
Suayb Keskin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Tomas Hrala Czech national team Czech Republic Czech Republic
Toni Segedin FORTECA KORCULA Croatia Croatia
Valentin Delval FRENCH NATIONAL TEAM France France
Vedran Ferencak Croatian National Team Croatia Croatia
ZAID YOUSEF MOHAMMAD ABUZAID Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
vedran dikovic Tk Pantera Croatia Croatia
Juniors male -68 kg (31)
Class A (31)
ANAS TALEB ABDELRAHAMAN ABDALLAH Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Aliaksandr Shmakau Belarusian National Team Belarus Belarus
Alvaro Potti Guindal Club Monteoliva Spain Spain
Apostolos Telikostoglou Macedonia Force Greece Greece
Daniel Balan Moldavian taekwondo federation Moldova Moldova
Dzenis Mujic Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Edvinas Rakickas centre of martial arts Lithuania Lithuania
El Khalfi Zakaria Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Francisco OSORIO PEREZ Club Monteoliva Spain Spain
Georg Reddemann TUMV-Kader Germany Germany
George Lee London Team England England
Hans Christian Mehren Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Hassan El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
IVAN ZELIC TAEKWONDO KLUB OMEGA Croatia Croatia
Ivan Justo Twist Team Zürich Switzerland Switzerland
John Steele Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mario Maletic TK SKORPION Croatia Croatia
Marko Mutak TKD JASTREB Croatia Croatia
Nico Guentner SG-Ostalb Germany Germany
Nikola Todorovic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Olaf Korkosz SMS WARSZAWA Poland Poland
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Raihau Chin FRENCH NATIONAL TEAM France France
Rene Voglar SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
SHEM AARON EHIGIE BOZDAG TAEKWONDO England England
Sascha Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Sayim Mohammed Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Schkeb H. Mohamad Ksc leopard e.V. Germany Germany
Sebastian Pettersson Ostermalms TKD Sweden Sweden
Toni Kanaet Croatian National Team Croatia Croatia
Juniors male -73 kg (12)
Class A (12)
Aleksander Dobrzeniecki KS Taekyon Poland Poland
Alexander Bachmann Taekwondo Center Stuttgart Germany Germany
Dennis Laas TSC Gladbeck Germany Germany
Filip Majcen Croatian National Team Croatia Croatia
Giorgos Kyriacou CYPRUS NATIONAL TEAM Cyprus Cyprus
IBRAHEEM KHALIL AHMAD RUMMAN Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Maciej Dabrowski AZS OS Poznan Poland Poland
Matija Mlinaric Croatian National Team Croatia Croatia
Mogamed Achmadov Taekwondo Kriss Belgium Belgium
Vianney Mobelus FRENCH NATIONAL TEAM France France
levi goodridge SPITFIRE England England
Juniors male -78 kg (9)
Class A (9)
Ben Haines BTS Great Britain Great Britain
Cem Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Fabian Schillegger Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Konstantinos Drenos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
LUKA BOBAN Croatian National Team Croatia Croatia
Landry Van Audenaeren Taekwondo DAEHAN Belgium Belgium
Moustapha DOUMBIA Savigny le temple Taekwondo 77 - STKD77 France France
Phileas Pasqualini FRENCH NATIONAL TEAM France France
Rafal Szypulski ULKST Poland Poland
Juniors male +78 kg (7)
Class A (7)
Erol-Tarik Yorulmaz TKD Oezer Germany Germany
Fabio Iacona judo club pforzheim Germany Germany
LOVRO BENGEZ Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Marko Mamuzic Swiss National Team Switzerland Switzerland
Michal Jozwiak Szakal Jezyce Poland Poland
Omar El Yazidi FRENCH NATIONAL TEAM France France
Tomislav Sarcevic TK Metalac Croatia Croatia
Juniors female -42 kg (17)
Class A (17)
Adriana Federici BSV Friedrichshafen Germany Germany
Ambre Burgos FRENCH NATIONAL TEAM France France
Büsra Akay Post SV München Germany Germany
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Georgia Barnes BTS Great Britain Great Britain
Katarina Buzov Croatian National Team Croatia Croatia
Kyriaki Kouttouki CYPRUS NATIONAL TEAM Cyprus Cyprus
Methap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Nina Schätz TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Patricia Striner Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Sara Unluhan TKD Oezer Germany Germany
Silje Pettersen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Simge Bagtas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tena Marinovic Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
WA`ED MAHMOUD MOHAMMAD ALAMOUSH Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
anamarija petrovic Tk Pantera Croatia Croatia
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (14)
Class A (14)
Anastasia Karol Belarusian National Team Belarus Belarus
Anne Schwabe FT Rosenheim Germany Germany
Beth Worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
Bianca Biricz Kampfsportverein Atalar Austria Austria
Dora Horvat Croatian National Team Croatia Croatia
Jelena Prodanovic Mudo Team Tveita Norway Norway
Kimberley Kampman Tae kwon do Apeldoorn Netherlands Netherlands
Klaudia Wlodarczak ULKST Poland Poland
Koppe Katrin Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Lucija Mladenovic TK Metalac Croatia Croatia
MATEJA KUNOVIC TKD Banija Croatia Croatia Croatia
Simone Bjørstorp Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Tali Desjardins FRENCH NATIONAL TEAM France France
sorrentino milena Tkd poom Belgium Belgium
Juniors female -46 kg (19)
Class A (19)
Adrianna Trypus SMS WARSZAWA Poland Poland
Adrijana Duretec Croatian National Team Croatia Croatia
Burcin Kayhan TKD Oezer Germany Germany
Cenyoalli Quintana Taekwondo Sipshin Mexico Mexico Mexico
Darya Dauhalevich Belarusian National Team Belarus Belarus
Felisiti Stoykova SC Force - Sofia Bulgaria Bulgaria
Hajer Mustapha FRENCH NATIONAL TEAM France France
Hayley Nolan Team Ireland Ireland Ireland
Julia Ronken TSC Gladbeck Germany Germany
Katrina Lonbaek Denmark Elite Vest Denmark Denmark
LUMA SALEH HAMAD BASHIR Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Margot Gantois Chin Dojang Belgium Belgium
NANCY MAGDIC TKD Banija Croatia Croatia Croatia
Rosalie de Jong Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Samantha Salow BSV Friedrichshafen Germany Germany
Sealove Jijan Dervishi Team Nørrebro Denmark Denmark
Sera Goekmen SG-Ostalb Germany Germany
Simone Franz Scorpions Austria Austria Austria
matea knezevic TK SKORPION Croatia Croatia
Juniors female -49 kg (25)
Class A (25)
Amely Moellenkamp BSV Friedrichshafen Germany Germany
Amnah Chehade Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Ana Pavlovic Croatian National Team Croatia Croatia
Anna Leigh Gratsa ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
CLAUDIA LIPCSEI HUNGARY Hungary Hungary
Cindy Rabani FRENCH NATIONAL TEAM France France
Dora Podrug Croatian National Team Croatia Croatia
Haley Nolan leinster tkd Ireland Ireland
Iva Paradzik Neryo Croatia Croatia
Jana Benner TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Jennerie van Ingen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jonna Nilsson Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Kira Stretton ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Klaudia Kozielska Szakal Jezyce Poland Poland
MICHAL ZRIHAN Israel National Team Israel Israel
Magdalena Obrebska SMS Olsztyn Poland Poland
NADEEN IBRAHIM ABDUL-HAMID HANDOMEH Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
ORLOVA LUBOV YUZNIY Russia Russia
Odeyssa Denis FRENCH NATIONAL TEAM France France
Patrycja Regozinska Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
SANJA MALJKOVIC Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Tabea Wenken TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Victoria Chanou Athens taekwondo club Greece Greece
dora pecnik malcevic Tk Pantera Croatia Croatia
kristina tasler Tk Pantera Croatia Croatia
Juniors female -52 kg (30)
Class A (30)
Ana Petru?i? SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Antonela Miletic TKD Karlovac Croatia Croatia
Antrianna Peropoulou Athens taekwondo club Greece Greece
Armina Sanjari Elite Vest Denmark Denmark
Brigita Mamic Croatian National Team Croatia Croatia
Chiara El Sherif Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
DORA DIMIC RAKAR Zapresic Croatia Croatia
ELLA BAN MOSHE Israel National Team Israel Israel
Eleni Portesi ATHLETIC CLUB TKD TIRNAVOU Greece Greece
Emma Nilsson Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Eryka Kempiak Szakal Jezyce Poland Poland
Estelle Vanderzwalm FRENCH NATIONAL TEAM France France
FUNDA KHAYROLLAHZADEH TAO KAMPSPORT KLUBB OSLO Norway Norway
HANNELORE ARNAUT Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Hollie Bousfield Loughton UTA Taekwondo Great Britain Great Britain
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
MARAW (MOH`D ABEDRSOUL)SULEIMAN TARAWNEH Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Marie Magnus Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Naemi Reimeir Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Pauline Lovgren Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Petra Milisa Neryo Croatia Croatia
Roxana Nothaft Ksc leopard e.V. Germany Germany
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Tanja Rastovic Croatian National Team Croatia Croatia
Tisja Geysens Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Vanessa Arroyo Taekwondo Sipshin Mexico Mexico Mexico
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Yasmin Wall Israel National Team Israel Israel
kimberly Nieuwenhuizen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
luna flores koryo moorsel Belgium Belgium
Juniors female -55 kg (23)
Class A (23)
Aline Rees Sportschule WuChi e.V. Germany Germany
Antica Simurina TK Metalac Croatia Croatia
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Cherazade Benamar FRENCH NATIONAL TEAM France France
Chodrou Paraskevi Athens taekwondo club Greece Greece
Claire Toland CHI Ireland Ireland Ireland
Dominique Bloemberg Tae kwon do Apeldoorn Netherlands Netherlands
Fotini Kuriakidi Athens taekwondo club Greece Greece
Frida Thorsa Mudo Team Tveita Norway Norway
GABRIJELA JURISIC Zapresic Croatia Croatia
Gadea ROBLES SERRANO Club Monteoliva Spain Spain
JANA AMALIJA BELIGOJ Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
KATARINA VESOVIC TKD BUDUCNOST- GIMNAZIJA, UNION KOREA-MONTENEGRO Montenegro Montenegro
LORA RAJCIC Zapresic Croatia Croatia
Magdalena Smiglewska SMS Olsztyn Poland Poland
Melissa Lamb Wessex Taekwondo Association England England
Ruth Naumann Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Sandra Hillergren Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Tonija Bonkovic Croatian National Team Croatia Croatia
Ulrikke Weidemann Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Zuzanna Lis MUKS Pietnastka Poland Poland
chamalidou dimitra A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
pirens celine Tkd poom Belgium Belgium
Juniors female -59 kg (27)
Class A (27)
ANTONIJA KOVAC Zapresic Croatia Croatia
Aleksandra Radmilovic Team Beograd Serbia Serbia
Annika Hvisthule Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Annika Greeck TUMV-Kader Germany Germany
Chloe Morley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Franka Butkovic TAEKWONDO KLUB OMEGA Croatia Croatia
Hanna Doubik Belarusian National Team Belarus Belarus
Hilla Palviainen Espoo Hwarang Team Finland Finland
Isabella Canella Post SV München Germany Germany
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
JULYANA FUAD FAWZI AL-SADEQ Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Jennifer Marjason BTS Great Britain Great Britain
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Magda Wiet Henin FRENCH NATIONAL TEAM France France
Marija Stetic Croatian National Team Croatia Croatia
Matea Jelic DIV KNIN Croatia Croatia
Melike Engin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Mirna Sapina TKD Rugvica Croatia Croatia
Rebecca Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Roberta Lebovska SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
Salsabil Saaliti Mudo Team Tveita Norway Norway
TIMEA BRAUN HUNGARY Hungary Hungary
Tatiana Chomko Centrum Poland Poland
Thea Manzke TUMV-Kader Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Yanna Schneider TKD Swisttal Germany Germany
Zahir Hayat Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Juniors female -63 kg (16)
Class A (16)
ANA VRANESIC TKD Banija Croatia Croatia Croatia
Abbie Hughes Loughton UTA Taekwondo Great Britain Great Britain
Alissa Lehmann BSV Friedrichshafen Germany Germany
Camille Pirodeau FRENCH NATIONAL TEAM France France
Dunja Lemaji? SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Ilan BRAGINSKI Israel National Team Israel Israel
JOSIPA MATIC Zapresic Croatia Croatia
Katarzyna Lis MUKS Pietnastka Poland Poland
Kim Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Maisie Large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Melanie Mauersberger Taekwondo Gemeinschaft Allgu Germany Germany
NANCY OMAR MAHMOUD ABU BADER Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Natalie Fogelberg Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Rea Budic Croatian National Team Croatia Croatia
Rebecca Xerri SPITFIRE England England
ingibjorg gretarsdottir Iceland National Team Iceland Iceland
Juniors female -68 kg (9)
Class A (9)
ANDJELA POPOVIC TKD BUDUCNOST- GIMNAZIJA, UNION KOREA-MONTENEGRO Montenegro Montenegro
Alexandra Thomas BTS Great Britain Great Britain
Antonieta Covo Neryo Croatia Croatia
Antonija Zec Stkwan Croatia Croatia
Danat Tekie Mudo Team Tveita Norway Norway
Lucyna Wilczynska MUKS Pietnastka Poland Poland
Maria Heikkinen National Team Finland Finland Finland
Thalys Beltram FRENCH NATIONAL TEAM France France
Theodora Ntintou ATHLETIC CLUB TKD TIRNAVOU Greece Greece
Juniors female +68 kg (7)
Class A (7)
FATIMAH IAD MAHMOUD ABU SHEIKHA Jordan Taekwondo National Junior Team Jordan Jordan
Fiona Souchard FRENCH NATIONAL TEAM France France
Iva Rados Croatian National Team Croatia Croatia
Johanna Altit Team IDF France France
Katarzyna Swigon Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Maja Molska AZS OS Poznan Poland Poland
Vanessa Wirtz TKD Swisttal Germany Germany
Seniors female -46 kg (14)
Class A (14)
AHILLIYA KARIA Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Anneleen Goffin Nong Jang Belgium Belgium
Daria Ferenc Centrum Poland Poland
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Geun Young Kim Koreaans Prof-team Korea Korea
Jessika Alair Soares Ostermalms TKD Sweden Sweden
Katia Arakaki Brazilian National Team Brazil Brazil
Lesley Jakubiak Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
MOR OFER or team - ahi yehuda Israel Israel
Marina Usanovic Croatian National Team Croatia Croatia
PRCA? DOLIN?EK NINA SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Radia KACEMI ACAM - Algeria Algeria Algeria
SHANNON KINCADE HEART OF ENGLAND TKD England England
Sondess Ben Tahar FRENCH NATIONAL TEAM France France
Seniors female -49 kg (27)
Class A (27)
ATABROUR Sanaa Morocco Morocco Morocco
Aleksandra Rapita AZS AWF Warszawa Poland Poland
Ann-Maree Dell"Orso Australian National Team Australia Australia
BEKKALI Lamyaa Morocco Morocco Morocco
Beata Przewlocka AZS UWM Olsztyn Poland Poland
Ebru Askar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ewelina Walkiewicz SMS Olsztyn Poland Poland
Fernanda Silva Brazilian National Team Brazil Brazil
Hanna Zajc Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Hind MOKHTARI ACAM - Algeria Algeria Algeria
Iliyana Eneva National Team Bulgaria Bulgaria Bulgaria
Irena Bikic FORTECA KORCULA Croatia Croatia
Jennifer Hurley Team Ireland Ireland Ireland
Judy Marton St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
KRISZTINA SIKESDI HUNGARY Hungary Hungary
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Klaudia Wicik AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Lidija Ritan TKD Rugvica Croatia Croatia
Lucija Zaninovic Croatian National Team Croatia Croatia
Marina Röder Post SV München Germany Germany
Marta Antkowiak AZS OS Poznan Poland Poland
Natascha Mitrovits KSV Atalar Austria Austria
Natascha Mitrovits Kampfsportverein Atalar Austria Austria
Nikki Pauwels Keumgang Diest Belgium Belgium
Phan Quyen-Dao Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Sheena Au Yeung SPITFIRE England England
VIVEN HERCZEG HUNGARY Hungary Hungary
Seniors female -53 kg (26)
Class A (26)
Alinde Huijzer Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Ana Zaninovic Croatian National Team Croatia Croatia
Angelina Kaupp SG-Ostalb Germany Germany
BARBARA DUCZ HUNGARY Hungary Hungary
Barbara Plovie Chin Do Jang Brugge Belgium Belgium
Beatriz Palma Puertas Dan Gun Spain Spain
Carolin Stahl TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Caroline Yousry Al Shams Club Egypt Egypt
Daryl Richardson Team Ireland Ireland Ireland
ENHARI Hajiba Morocco Morocco Morocco
Erendita Gerguri KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Janike Lai Norway National Team Norway Norway
Janneke Dungen van den Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Julia Baransky Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Laura Sweeney Caledonian Taekwondo Scotland Scotland
Laura Chiu Team IDF France France
Livia Miranda Brazilian National Team Brazil Brazil
Lottie Roberts Wessex Taekwondo Association England England
Patricia Nilsson Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Siv Anja Mienna Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Sophia Lange VfL-Sindelfingen Germany Germany
Stefanie Peer Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Tanja Pasanen Team Nipuli Finland Finland
Yu Min Lee Koreaans Prof-team Korea Korea
natascha boerner kampfsport center ebnoutalib Germany Germany
Seniors female -57 kg (35)
Class A (35)
Agata Jackiewicz AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Ainhoa GARCIA CRESPO GARCIA Club Monteoliva Spain Spain
Alicja Palaszewska SMS Olsztyn Poland Poland
Amy Fortescue Australian National Team Australia Australia
Antonella Melotti Scuola Koryo Genova Italy Italy
Caroline Marton Taekwondo Australia Australia Australia
Cynthia Andriessens Team IDF France France
Danielle Baker Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Diana Lara Taekwondo Sipshin Mexico Mexico Mexico
EDINA KOTSIS HUNGARY Hungary Hungary
Emilia Dabrowska AZS AWF Warszawa Poland Poland
IVA MARINCIC TKD MEDVEDGRAD Croatia Croatia
IVANA KOKOT TAEKWONDO KLUB OMEGA Croatia Croatia
Janina Kubitzki Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Jelena Garidis Velberter -SG Germany Germany
Jennifer Agren Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Johanna Petersson BSV Friedrichshafen Germany Germany
Kahina KEDDAR ACAM - Algeria Algeria Algeria
Lucy Walton Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Manuela Bezzola Swiss National Team Switzerland Switzerland
Martina Zubcic Croatian National Team Croatia Croatia
Mi Young Park Koreaans Prof-team Korea Korea
Mona Solheim Norway National Team Norway Norway
Monica Rodriguez Pimentel Aruba National Team Aruba Aruba
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Petra Butala TKD Karlovac Croatia Croatia
Raquel Hernandez National Team Finland Finland Finland
Rosalie Wastlhuber Post SV München Germany Germany
SHAFRIR KADAN Israel National Team Israel Israel
Sonya McConnell Team Ireland Ireland Ireland
Suvi Mikkonen National Team Finland Finland Finland
Tanja Tanackovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Viktoria Rotenberger Taekwondo Gemeinschaft Allgu Germany Germany
Vinciane Douet FRENCH NATIONAL TEAM France France
Vlora Hajrizi KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Seniors female -62 kg (32)
Class A (32)
Alyne Dossou Gbete FRENCH NATIONAL TEAM France France
Anastasiya Stanite Belarusian National Team Belarus Belarus
Anna Peplowska AZS AWF Warszawa Poland Poland
Aparecida Santana Brazilian National Team Brazil Brazil
BAKKAL Naima Morocco Morocco Morocco
Bo Hye Kim Koreaans Prof-team Korea Korea
ELZANA KARAHODZIC AKADEMIJA ZEJD SARAJEVO Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Iulia Latus Moldavian taekwondo federation Moldova Moldova
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Kamila Kryger SMS Olsztyn Poland Poland
Katharina Rothaermel Taekwondo Gemeinschaft Allgu Germany Germany
Laura Nipuli Team Nipuli Finland Finland
Lenka Moravcova Czech national team Czech Republic Czech Republic
Leopoulou Meropi-Aikaterini Athens taekwondo club Greece Greece
Lie Kylborn GAK Enighet Taekwondo Sweden Sweden
Lindsay Valenca Team IDF France France
MARIA GAL HUNGARY Hungary Hungary
Maise Large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Marina Sumic Croatian National Team Croatia Croatia
Melanie SEHA HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Michaela Pinkavova Czech national team Czech Republic Czech Republic
Nikita Glasnovic Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Nikoline Werdelin Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Nina Klaey Swiss National Team Switzerland Switzerland
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
REBECCA MORTIBOYS HEART OF ENGLAND TKD England England
Sandra Søviknes Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Sian Guerin Australian National Team Australia Australia
Sonja Millert AZS OS Poznan Poland Poland
Tugba Ucak Ksc leopard e.V. Germany Germany
Urszula Siliwoniuk SMS WARSZAWA Poland Poland
Viktoryia Nikitsenka Belarusian National Team Belarus Belarus
Seniors female -67 kg (19)
Class A (19)
Aleksandra Anisiewicz AZS AWF Warszawa Poland Poland
Aminata Doumbia Post SV München Germany Germany
Christine Chudaske TUMV-Kader Germany Germany
DIANA LETICA TAEKWONDO KLUB OMEGA Croatia Croatia
Debora Nunes Brazilian National Team Brazil Brazil
ELMESLAHY Hakima Morocco Morocco Morocco
Elin Johansson Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Elisabete Ribeiro ctlns - clube de taekwondo lobos negros Portugal Portugal
FRANKA ANI? SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Ingrid Enachescu Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
JADE SLAVIN CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jung Ha Lee Koreaans Prof-team Korea Korea
Klaudia Prusaczyk AZS UWM Olsztyn Poland Poland
LANA CAKTAS Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Lie Kylborn GAK Enighet Taekwondo Sweden Sweden
Nikolina Kursar Norway National Team Norway Norway
Petra Matijasevic Croatian National Team Croatia Croatia
Saina Savage National Team Finland Finland Finland
Sarah Linnell-Stocks SPITFIRE England England
Seniors female -73 kg (10)
Class A (10)
Aminata Doumbia Mali National Team Mali Mali
Hemama DOUFENE ACAM - Algeria Algeria Algeria
JELENA KRSTONIJEVIC TKD BUDUCNOST- GIMNAZIJA, UNION KOREA-MONTENEGRO Montenegro Montenegro
Ji Hye Min Koreaans Prof-team Korea Korea
Katarzyna Kalinowska AZS UWM Olsztyn Poland Poland
Mia Rados Croatian National Team Croatia Croatia
Millica Mandic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
NU?A RAJHER SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Sanja Stojakov BSV Friedrichshafen Germany Germany
Tina Roe Skaar Team ØRBS of Norway Norway Norway
Seniors female +73 kg (13)
Class A (13)
Cannelle Maizeroi Team IDF France France
DISLAM Wiam Morocco Morocco Morocco
Gabriela Zajacova SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
Helloraine Paiva Brazilian National Team Brazil Brazil
Ivana Zagar Croatian National Team Croatia Croatia
Karolina Kedzierska GAK Enighet Taekwondo Sweden Sweden
Katsiaryna Kavaleva Belarusian National Team Belarus Belarus
LInda AZZEDDINE ACAM - Algeria Algeria Algeria
MARTINA JAZBEC Taekwondo club Dubrava Croatia Croatia
Maeva Mellier FRENCH NATIONAL TEAM France France
Manuella Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Stephanie Allen London Team England England
sara magnusdottir Iceland National Team Iceland Iceland
Seniors male -54 kg (28)
Class A (28)
Andre Nguyen Mudo Team Tveita Norway Norway
Cameron Sutton Australian National Team Australia Australia
Dominique Tran WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ebadat Matubbor Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Edine Helal FRENCH NATIONAL TEAM France France
El Madrari Abdel-Ilah Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Faycel Belhadj FRENCH NATIONAL TEAM France France
GUENNOUNI Abdderrahmane Morocco Morocco Morocco
GUY SHIMON or team - ahi yehuda Israel Israel
JAMES ABLEY CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jake Concannon Team Ireland Ireland Ireland
Jaroslaw Mecmajer AZS OS Poznan Poland Poland
Jin Su Kim Koreaans Prof-team Korea Korea
Joel Jackson London Team England England
Jordan BIGNALL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Karol Wlodarczak AZS AWF Poznan Poland Poland
Michael Soares Brazilian National Team Brazil Brazil
Mirko Madzar Croatian National Team Croatia Croatia
Naeim Soltani Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Nidal Abarahou FRENCH NATIONAL TEAM France France
Oleg Papanaga Moldavian taekwondo federation Moldova Moldova
Reza Khavary Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Roberto Feldt Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Sefkame Samir Tapia Team Central African Republic Central African Republic
VOLKAN CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Vikash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Youssef Boussetta Team IDF France France
ali suliman sudan Sudan Sudan
Seniors male -58 kg (45)
Class A (45)
Aleksandar Rabasovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Andrei Rotaru Moldavian taekwondo federation Moldova Moldova
Arkadiusz Nowakowski MUKS Pietnastka Poland Poland
Bajra Arbnor Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Bartlomiej Kita AZS AWF Warszawa Poland Poland
Boris Winkler BSV Friedrichshafen Germany Germany
Cristiano Valeriano Brazilian National Team Brazil Brazil
Dominic Brookes Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Dylan Van De Capelle Jeong-Sin Belgium Belgium
El Yamine MOKDAD ACAM - Algeria Algeria Algeria
Eryk Rodzik SMS WARSZAWA Poland Poland
GAVIN DAVISON CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Hasnain Hussain Norway National Team Norway Norway
Iman Karambakhshi Post SV München Germany Germany
Jermaine James Swiss National Team Switzerland Switzerland
Kieron Briggs JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Krasimir Tomanov National Team Bulgaria Bulgaria Bulgaria
Le Duc Jeremy korea club houdeng Belgium Belgium
MARINOS MARINOU MAKEDONIA TAEKWONDO Cyprus Cyprus
MELGHAGH Mohamed Ali Morocco Morocco Morocco
Maks Checinski AZS OS Poznan Poland Poland
Marcio Ferreira Brazilian National Team Brazil Brazil
Marin Nevescanin Croatian National Team Croatia Croatia
Matthias Lang TIGER ACADEMY Germany Germany
Mehdi Amhand Swiss National Team Switzerland Switzerland
Mithat Gashi KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Mohamed Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mohammed Zarrouki Team IDF France France
Nazih Amari FRENCH NATIONAL TEAM France France
Nazih Amari FRENCH NATIONAL TEAM France France
Norbert Szekely Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Nour El Islem RAHEM ACAM - Algeria Algeria Algeria
Noureddine Bensalah tpa Belgium Belgium
Patrick Mitzka TSC Gladbeck Germany Germany
Patryk Rodzik SMS WARSZAWA Poland Poland
Ruben MARTIN MORENO Club Monteoliva Spain Spain
Semih Goekmen SG-Ostalb Germany Germany
Stergios BENTOULIS Athens taekwondo club Greece Greece
Stipe Jarloni Croatian National Team Croatia Croatia
Tajaw Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Themistoklis Angelidis CYPRUS NATIONAL TEAM Cyprus Cyprus
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Yassine Bourass Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
erkens kristof Tkd poom Belgium Belgium
Seniors male -63 kg (50)
Class A (50)
Achab Jaouad Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Adam Filipek AZS AWF Warszawa Poland Poland
Amine Elmorabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Andre Hauke Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Andrzej Butkiewicz AZS AWF Warszawa Poland Poland
Arsalan Nadeem Alvi Team Nørrebro Denmark Denmark
BENCE GALAMBOS HUNGARY Hungary Hungary
Bertan Büyükyurt Landeskader TVBB Germany Germany
Boermans Andy Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
CHRISTOPHER COCKER TEAM TKD England England
DANNY de LANGH Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Dariusz Sedzicki AZS AWF Warszawa Poland Poland
Dubravko Maras TKD Rugvica Croatia Croatia
Emrah Singil Kobra Bielefeld Germany Germany
FLAMUR VISOKA Olympic-Art Kosovo Kosovo
Felipe RODRIQUEZ PARRONDO Club Monteoliva Spain Spain
Fernando Erick Tovar Taekwondo Sipshin Mexico Mexico Mexico
Jibreel Malik London Team England England
Joel Amar Team IDF France France
Julien Gracco Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Kastriot Sekiraqa KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
M'Hamed Rami FRENCH NATIONAL TEAM France France
Meisam Rafiei Iceland National Team Iceland Iceland
Melvin Willems Taekwondo Kriss Belgium Belgium
Michal Wielgosz SMS Olsztyn Poland Poland
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohammad Abu Taweelih JORDAN TAEKWONODN FEDERATION Jordan Jordan
Nikolaos BODOSOGLOU Athens taekwondo club Greece Greece
Peerasin Toopwijit Ostermalms TKD Sweden Sweden
RICHARD RATHOD TEAM TKD England England
Robert Taaffe South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Robert Robertson Caledonian Taekwondo Scotland Scotland
Roman Zemar TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Romano Toro Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
SCOTT ABLEY CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seid Zadeh Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Shiraz Muhammad Ashraf Norway National Team Norway Norway
Simo Partanen National Team Finland Finland Finland
TOMISLAV KARAULA Taekwondo club Dubrava Croatia Croatia
Taek Kyu Kim Koreaans Prof-team Korea Korea
Tayfun Yilmazer TKD Oezer Germany Germany
Thomas Gebel VfL-Sindelfingen Germany Germany
Tomislav Jenic TKD Rugvica Croatia Croatia
Vladimir Dalakliev National Team Bulgaria Bulgaria Bulgaria
Vladislav Arventii Moldavian taekwondo federation Moldova Moldova
Wahdat Nazari Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Zakaria CHENOUF ACAM - Algeria Algeria Algeria
gigliano bottazzo Tkd poom Belgium Belgium
tarig mohamed sudan Sudan Sudan
Seniors male -68 kg (72)
Class A (72)
ARMEND DRESHAJ Olympic-Art Kosovo Kosovo
ATTILA JUHASZ HUNGARY Hungary Hungary
Achab Jaouad Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Ahattac Salim Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Alexandr Cojuhari Moldavian taekwondo federation Moldova Moldova
Alexandre Amghar Team IDF France France
Ali Yassin Taekwondo Kriss Belgium Belgium
Arkadiusz Przychodzen AZS AWF Warszawa Poland Poland
BOULABHEIM Khalid Morocco Morocco Morocco
Bartosz Kaluzny AZS OS Poznan Poland Poland
Battard Edwards Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Boris Lieskovsky SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
Botrahi Ayoub Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Boudin James Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Craig Eden Scotland National Team Scotland Scotland
DECIUS Raphael national team haiti Haiti Haiti
Damir Fejzic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Daniel Manz BSV Friedrichshafen Germany Germany
Danyal Mirzaie Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Dong Mun Lee Koreaans Prof-team Korea Korea
Fabijan Brcic Croatian National Team Croatia Croatia
Filip komurka Czech national team Czech Republic Czech Republic
Filip Grgic Croatian National Team Croatia Croatia
François Vaz FRENCH NATIONAL TEAM France France
François Vaz FRENCH NATIONAL TEAM France France
ISAH ADAM MUHAMMAD KANO STATE TAEKWONDO ASSOCIATION Nigeria Nigeria
Israel FERNANDEZ PEREZ Club Monteoliva Spain Spain
Ivan Puresevic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
JURE PANTAR SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Jack Marton Australian National Team Australia Australia
Jakub Kwiecinski AZS AWF Warszawa Poland Poland
James Tully Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Jan Petter Hammer Norway National Team Norway Norway
José Tadeu Marques ctlns - clube de taekwondo lobos negros Portugal Portugal
Juan Carlos Aguayo Fuentealba Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juho Kostiainen National Team Finland Finland Finland
Julian Marton St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Kay Dröge Landeskader TVBB Germany Germany
Kiyan Karambakhschi Post SV München Germany Germany
Konrad Rajda SMS WARSZAWA Poland Poland
Konstantinos Konstantinidis Post SV München Germany Germany
Marcin Anikiej ULKST Poland Poland
Marek Szafalowicz SMS Olsztyn Poland Poland
Martin Raouf Post SV München Germany Germany
Mateusz Lasek AZS UWM Olsztyn Poland Poland
Minh Nehat Phan Team Tojang Norway Norway
Mohamed El Aich Nong Jang Belgium Belgium
Mohamed Kamali Team IDF France France
Mohamed El Amine MAHMOUDI ACAM - Algeria Algeria Algeria
Ondrej Cehlar SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
Orcun Oezturk TKD Oezer Germany Germany
Patrick Rogowski Australian National Team Australia Australia
Ramon Tapia-Quilodran Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Roberto LORENZO RODELAS Club Monteoliva Spain Spain
Robin van Sprang Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Rolland Sylla Team IDF France France
Sadaune Michael Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Shane Day CHI Ireland Ireland Ireland
Silva Diogo Brazilian National Team Brazil Brazil
Stefan Miguel Correia Bento Taekwondo DAEHAN Belgium Belgium
Stylianos Mechteridis Papadopoulos Macedonia Force Greece Greece
Tin Solenicki Croatian National Team Croatia Croatia
Tsvetolyub Iliev National Team Bulgaria Bulgaria Bulgaria
VIKTOR KAZINCZY HUNGARY Hungary Hungary
Valon Selmani KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Viktor Jankovsky Czech national team Czech Republic Czech Republic
Wael Daabas Team Toigye Panthers Sweden Sweden
ismail abdalla sudan Sudan Sudan
josh webley London Team England England
marko elenis Tkd poom Belgium Belgium
wydryck kennith Tkd poom Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (53)
Class A (53)
Adrian MARTINEZ ALAEZ Club Monteoliva Spain Spain
Albert Zanelid Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Anuar Bykovskiy Scuola Koryo Genova Italy Italy
Ashraf Qatanani Team Kim Taekwondo Sweden Sweden
Bartosz Kolecki AZS OS Poznan Poland Poland
Bradley Kidd Australian National Team Australia Australia
Brian McKenna CHI Ireland Ireland Ireland
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
David Wrobel Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Dean Sarcevic Croatian National Team Croatia Croatia
Dimitar Mihaylov Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Durim Berisha KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Edvin Hozanovic TV Dielheim Germany Germany
Erhan Polat Mudo Team Tveita Norway Norway
Fatih Kargin TV Dielheim Germany Germany
GABOR KARALYOS HUNGARY Hungary Hungary
Gerrie Reinders TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Grammatikopoulos Spiridon Athens taekwondo club Greece Greece
Grillo Sabino a.s.d. olimpic studio Italy Italy
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
ISTVAN KIRALY HUNGARY Hungary Hungary
Ismail Bouadi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
JARED SANCHEZ SCHNEIDER Peru National Team Peru Peru
Jaouad Bouchnafa Taekwondo DAEHAN Belgium Belgium
Josef petruska Czech national team Czech Republic Czech Republic
Josef Al-Zubeidy Team Kim Taekwondo Sweden Sweden
Juraj Stincic Croatian National Team Croatia Croatia
KASTRIOT RAMADANI Olympic-Art Kosovo Kosovo
Karol Wielgosz SMS Olsztyn Poland Poland
Konstantinidis Kuriakos Athens taekwondo club Greece Greece
LUKA RE?EK SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Luke Holman South Hams TKD Great Britain Great Britain
Léonard Mamie Team IDF France France
Mairif Abdellah Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Marcus Memmolo Australian National Team Australia Australia
Mario Gabriel TUMV-Kader Germany Germany
Monnier Michael Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Moura Henrique Brazilian National Team Brazil Brazil
Rexhep Atakan Taekwondo DAEHAN Belgium Belgium
Robin Laus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Robin SINNESAEL Shan Club MONS Belgium Belgium
Ross Eden Scotland National Team Scotland Scotland
Sean Joyce Team Ireland Ireland Ireland
Sid Ali LARBI CHERIF ACAM - Algeria Algeria Algeria
Tuna Aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
Vasilii Enachi Moldavian taekwondo federation Moldova Moldova
Viachaslau Hrynkevich Belarusian National Team Belarus Belarus
Yoven Soobramaney Team Mauritius Mauritius Mauritius
ebrima leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
escolsatico toni Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
issa diaw senegal Senegal Senegal
yousif yagoub sudan Sudan Sudan
Seniors male -80 kg (36)
Class A (36)
IVAN TRAJKOVI? SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Alexander Riffel SG-Ostalb Germany Germany
Amir Katana Novi Grad Sarajevo Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Antonio Hrdan TKD Rugvica Croatia Croatia
Ayyoub Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Bobby Enright Team Ireland Ireland Ireland
CHERNOUBI Issam Morocco Morocco Morocco
Christian SEIJO GIEBELS Club Monteoliva Spain Spain
Christin Ambada Team IDF France France
Claudio Deflorio Scuola Koryo Genova Italy Italy
Craig Brown London Team England England
Dale Rhodie Caledonian Taekwondo Scotland Scotland
Dinko Segedin FORTECA KORCULA Croatia Croatia
Egzon Gerguri KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Eirik Nilssen Bratli Norway National Team Norway Norway
Flamur Zuberi Swiss National Team Switzerland Switzerland
Hassan Nawafly Team Tojang Norway Norway
Ivan Boskin Belarusian National Team Belarus Belarus
Jens Leewen TG Nettetal Germany Germany
Joao Chaves Brazilian National Team Brazil Brazil
Jonas Magnusson Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Kamil Kolodziejczyk AZS AWF Warszawa Poland Poland
Kamil Chwesiuk AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Lutalo Muhammad Tae Kwon Do Academy United Kingdom United Kingdom
Marko Druzijanic Croatian National Team Croatia Croatia
Moussa El Bahri Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Nikolaos Tzellos Macedonia Force Greece Greece
Ounis Abdallah Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Patrick Lamek AC - Ückerath Germany Germany
Rasmus Antonsen Cheong Yong Denmark Denmark
Stojan Rabijac SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Stuart Smit Aruba National Team Aruba Aruba
Temidayo Jegede JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Vladimir Sevciuc Moldavian taekwondo federation Moldova Moldova
Zakaria KARAOUET ACAM - Algeria Algeria Algeria
bassoum mamoudou national team haiti Haiti Haiti
Seniors male -87 kg (24)
Class A (24)
Behar Kasabaj KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Bjorn Thorleifssn Iceland National Team Iceland Iceland
Cedric Schirrer Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Dominik Urich Czech national team Czech Republic Czech Republic
ELKHARZAZI Mohamed Morocco Morocco Morocco
Firmin Zokou cotes d'ivoire Team Côte d'Ivoire Côte d'Ivoire
Florian Meyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Igor Kryszkiewicz SMS Olsztyn Poland Poland
Jakub Stastny Czech national team Czech Republic Czech Republic
Jan Pusch Post SV München Germany Germany
Lukas Ivers Post SV München Germany Germany
M'bar N'Diaye Team IDF France France
MUFID ISAKOVIC AKADEMIJA ZEJD SARAJEVO Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Marcin Cholajda AZS ?ód? Poland Poland
Nikola Bojo Croatian National Team Croatia Croatia
Radomir Samardzic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rosswald Gonzales Team IDF France France
SAMUEL DEL CASTILLO QUERRA BOZDAG TAEKWONDO England England
Sean Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Stefan Ulicnik TUMV-Kader Germany Germany
Tomas Kaliska SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
ahmed bakhiet sudan Sudan Sudan
Seniors male +87 kg (13)
Class A (13)
Adam Lasota AZS UWM Olsztyn Poland Poland
CHIKA CHUKWUMERIJE NATIONAL TEAM OF NIGERIA Nigeria Nigeria
Coupez Luc Tapia Team Central African Republic Central African Republic
FARSHAD KHAYROLLAHZADEH TAO KAMPSPORT KLUBB OSLO Norway Norway
Justin Koob Australian National Team Australia Australia
Maxhun Berisha KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Michael Thoelen Taekwondo Ac. Ge - We Belgium Belgium
Mustafa Jukovic Tian Dao Sweden Sweden
Piotr Hatowski AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Robert Vossen AC - Ückerath Germany Germany
Vedran Golec Croatian National Team Croatia Croatia
Vitoldas Dzikevich Lithuania nat. team Lithuania Lithuania
ZROURI Abdelkader Morocco Morocco Morocco