Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

NWTU Landes-Einzel-Meisterschaften 2019

  • Tournament dates
  • 29 June 2019
  • Deadline
  • 23 June 2019
  • Competitors
  • 154 / Unlimited
  • Location
  • Solingen
  • Germany Germany

Downloads

LEM_2019LEM_2019

Competitors (154)

Juniors D female -22 kg (2)
Class II (2)
Amina Ay Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Sara Hadzic Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class I (1)
Ardita Zendeli TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -35 kg (1)
Class II (1)
Elmira Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -24 kg (1)
Class II (1)
Valerio Spano Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -29 kg (1)
Class II (1)
Vincent Nestorova Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -32 kg (1)
Class II (1)
Muhammed Olcay Mutlu Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors D male -45 kg (1)
Class II (1)
Emir Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C female -27 kg (3)
Class I (2)
Emira -Nur Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Lesley Prinz TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Esila OZMEN Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C female -29 kg (3)
Class I (1)
Ronja Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (2)
Selin Postorivo Velberter SG Germany Germany
Talia Elmas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C female -35 kg (1)
Class I (1)
SUMEYYA USTUNDAG TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -39 kg (2)
Class I (1)
Anastasia Leytes Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Emilia Brilz Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -43 kg (1)
Class I (1)
Luzie Janke Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Juniors C male -27 kg (2)
Class II (2)
Claudio Miligescu Leopard Lengerich Germany Germany
Ensar Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C male -29 kg (3)
Class I (1)
Moritz Oliver Pasch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Arda Kahraman TKD GLADBECK Germany Germany
marius halunga Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors C male -32 kg (3)
Class I (2)
Ayman Biberle Mudo Gronau Germany Germany
Muhammed Ammar Ay Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Ehsan Gholami Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (2)
Class II (2)
Markus Bergmann Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Noel Polednik Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -39 kg (5)
Class I (3)
Aslan Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Ferris Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
YUSSUF Al-Abbozi TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Daniel Tatonin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Leonardo Otvos Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Juniors C male -43 kg (2)
Class I (1)
ILJA REMPEL TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Niklas Bergmann Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Juniors C male -47 kg (1)
Class II (1)
Adam El Haj Khalil TuB Bocholt Germany Germany
Juniors C male -52 kg (1)
Class II (1)
Nick Boeing TuB Bocholt Germany Germany
Juniors B female -33 kg (1)
Class I (1)
Medine Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -37 kg (1)
Class I (1)
Ela Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -41 kg (3)
Class I (2)
Nurselin Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Suheda Yavuz TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Agapi Panailidou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors B female -44 kg (1)
Class I (1)
Dilan Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Juniors B female -47 kg (4)
Class I (4)
Aleyna Yanaz TV Becketal Germany Germany
Ela Macit TuB Bocholt Germany Germany
Jana Naujoks Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Meryem Irem Gezer TuB Bocholt Germany Germany
Juniors B female -51 kg (2)
Class I (1)
Frieda Steink DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Class II (1)
TUANA YEGINER TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -55 kg (3)
Class I (1)
Ilkim Turgut TuB Bocholt Germany Germany
Class II (2)
Anastasia Vassiliadou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Kaoutar Fannan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors B female -59 kg (1)
Class I (1)
Melika Torky Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors B female +59 kg (3)
Class I (3)
Amelie Hast Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Elisa Hartmann DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Mariana Hartmann DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Juniors B male -33 kg (5)
Class I (3)
Flavio Spano Velberter SG Germany Germany
LUIS STIEBER TKD GLADBECK Germany Germany
Luka Lukic Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Angelos Kouvaras Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Malik Eksi KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (5)
Class I (3)
Laurenz Braun VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Muhammed Mirac Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Noah Beck TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Berk Ozel Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Kamil Cenkiz KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (5)
Class I (3)
Emre Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Finn Prawitt VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Omer Yoruk Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Emir-Hossein Dosti KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Timo Reiter Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors B male -45 kg (4)
Class I (2)
ATAKAN ERBAY TKD GLADBECK Germany Germany
Phil Spiegelhoff TuB Bocholt Germany Germany
Class II (2)
Eray Selvi KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Mohsen Gholami Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Juniors B male -49 kg (2)
Class I (2)
ARDIT ZENDELI TKD GLADBECK Germany Germany
Justin Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B male -53 kg (4)
Class I (4)
Ben Niklas Theisen Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
FERHAT YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Mohamad El-Haj-Khalil TuB Bocholt Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -57 kg (3)
Class I (1)
Marc Schneider TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Danial Abbasi TuB Bocholt Germany Germany
Navid Mortaza KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors B male -61 kg (1)
Class I (1)
Alyamin Samani Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors B male +65 kg (1)
Class I (1)
ARMEND BAJRAMALI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Selen Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (2)
Class I (1)
Selin Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Yusra Yoruk Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A female -52 kg (2)
Class I (1)
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (1)
Alexandra Ungeheuer Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (4)
Class I (2)
Aleyna Akcaalan TKD GLADBECK Germany Germany
Seyma Elife Gezer TuB Bocholt Germany Germany
Class II (2)
Luisa Marie Quack Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mihaela Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (3)
Class I (2)
Jana Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Nudem Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Class II (1)
C Schwalbach Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class I (2)
Emma Nagel Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Inna Selunov Kobra Bielefeld Germany Germany
Juniors A male -48 kg (2)
Class I (1)
KAAN NEDIM YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Ommed Naqibi KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors A male -51 kg (2)
Class I (1)
Roman Rotgang Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (1)
Eren Barut Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (2)
Class I (2)
Luca Shu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Metehan Kaya Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (6)
Class I (4)
Antonios Andreopoulos Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
HAMZA YAVUZ TKD GLADBECK Germany Germany
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Noah Buch Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (2)
Hasan Tawakoli KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Mahmoud Mahmoud Taekwondo Team Wuppertal Germany Germany
Juniors A male -63 kg (1)
Class I (1)
Magnus Nagel Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Juniors A male -68 kg (2)
Class I (2)
Luan Shabanaj Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Taha Unverdi Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (2)
Class I (2)
Ihsan Ali Tuncel Kobra Bielefeld Germany Germany
Nils Johannaber Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors A male +78 kg (1)
Class I (1)
Justus Dalhoff Leopard Lengerich Germany Germany
Seniors female -53 kg (2)
Class I (2)
Jana Schulte -Loh Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Joline Volmering DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Seniors female -57 kg (3)
Class I (3)
Anna Oenning Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Mona Afsharian Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Sarah Bietz VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Seniors female -62 kg (3)
Class I (3)
Alina Przygoda TSC Gladbeck Germany Germany
Dilara Uebele Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Sina Allkemper TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class I (2)
Luisa-Marie Hauck SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Sarah Kroh Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Seniors female +73 kg (2)
Class I (2)
Lara Froesch TV Becketal Germany Germany
Sarah Di Sinno Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -54 kg (1)
Class I (1)
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -58 kg (2)
Class I (1)
Purya Torky Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (1)
Asad Ghaffari KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (2)
Class I (1)
Sipan Youssef Taekwondo Team Wuppertal Germany Germany
Class II (1)
Mohammed Hamdoun Taekwondo Team Wuppertal Germany Germany
Seniors male -68 kg (1)
Class II (1)
Samiullah Alikhil KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (6)
Class I (5)
Ayoub Razki SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Leon Remke Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Mihael Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
SERGIO HORNIK TKD GLADBECK Germany Germany
mohammad ruomieh Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Class II (1)
Mikail Ceylan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (6)
Class I (6)
Abdallah Ounis Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Andreas Zembala Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Benedikt Gunstmann SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Jaroslaw Flameng Kobra Bielefeld Germany Germany
Max Merfeld TuS Ende e.V. Germany Germany
Nils Schlott Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (5)
Class I (4)
Andre Schuermann Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Fabian Schneider VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Mehmet Akif Yavuz Taekwondo Team Alsdorf e.V. Germany Germany
Niklas Pierick Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Class II (1)
Tobias Tirtey TuS Ende e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (1)
Class I (1)
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany