Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Arnsberg Cup 2011

  • Tournament dates
  • 16 July 2011
  • 17 July 2011
  • Deadline
  • 2 July 2011
  • Competitors
  • 545 / Unlimited
  • Location
  • Honselerstrasse 7
  • D-58511
  • Ludenscheid
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (545)

Juniors D female -24 kg (4)
Class II (4)
Jil Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Luzi Horn TUS Stockum Germany Germany
Selin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors D female -26 kg (2)
Class II (2)
Anna Prüfer TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Eva-Maria Schieberl T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (5)
Class II (5)
Aylin Acil Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Ece Kalay Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Emilie Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Melike Erdem Velberter -SG Germany Germany
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors D female -32 kg (1)
Class II (1)
Emanuela Mimmo Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors D female -35 kg (2)
Class II (2)
Iman Khouja Velberter SG Germany Germany
Jana Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -22 kg (4)
Class II (4)
Csongor Szekely Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Efehan Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Muhammed Yavuz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Yunus Türkkahraman BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors D male -24 kg (3)
Class II (3)
Etienne Ipsch TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Karl Voigt Sportschule Schültke Germany Germany
Lion Schoepe T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (3)
Class II (3)
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Koray G?ndasli TSC Gladbeck Germany Germany
Tayfun Peksoy Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors D male -29 kg (6)
Class I (2)
Melih Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Tahar Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (4)
Anas Türkkahraman BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Dominic Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Tarik Delic BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Tuncay Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (4)
Class II (4)
Alexander Keller BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Justus Dalhoff Leopard Lengerich Germany Germany
Maurice Teske TUS Stockum Germany Germany
Mürsel Keles BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors D male -35 kg (1)
Class II (1)
Amin Guizani TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C female -26 kg (5)
Class I (1)
Giulia Dolniski BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (4)
Almira Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Deborah Br?unig Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Luca Pheline Steding Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors C female -28 kg (7)
Class II (7)
Amanda Aßmus TG Nettetal Germany Germany
Emily Nitsche TUS Stockum Germany Germany
Havanur Coban Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Melisa Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Svenja Koch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tina Thiebel SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Juniors C female -30 kg (10)
Class I (5)
Alice Gehrmann Velberter SG Germany Germany
Dilara UEBELE MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Evelyn Scheiermann Velberter SG Germany Germany
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Laura Goebel TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Class II (5)
ACELYA OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Amina Delic BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Ece Hassanoglu TUS Stockum Germany Germany
Romina Klenner Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -32 kg (7)
Class I (2)
Elif Ismail BSV Witten Germany Germany
Leyla Taibi BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (5)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Hannah Potocki TUS Ende Germany Germany
Lena Linkweiler AC - Ückerath Germany Germany
Salma Arroub Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Sarah Khalaf Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -35 kg (11)
Class I (4)
Carolin Holenski TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Lea Arrmenise Velberter -SG Germany Germany
Zainap Khouja Velberter SG Germany Germany
Class II (7)
Eileen Schwarzkopf Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Eslem Tunc Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Gina Uhlmann TUS Stockum Germany Germany
Giulia Schenkenberger TUS Stockum Germany Germany
Josephin Bachtenkirch TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Lena Horn TUS Stockum Germany Germany
Lisa Hoffmann SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Juniors C female -38 kg (9)
Class I (4)
Jessica Antoniuk Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Jessika Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Maryam Khouya Velberter -SG Germany Germany
Semanur Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (5)
Chantal Nischkowski Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Enisa Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Fundaela Sen TV Becketal Germany Germany
Manuella Monno AC - Ückerath Germany Germany
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -41 kg (3)
Class I (1)
Ece Poyraz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (2)
Sena Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
ZELIHA ?ZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -45 kg (2)
Class II (2)
Hannah Nickel AC - Ückerath Germany Germany
Rabea Sabotic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -57 kg (1)
Class II (1)
Merve Erdem Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -26 kg (10)
Class I (1)
Sean Robin Voigt Velberter SG Germany Germany
Class II (9)
Antonio Andreopoulos TKD Swisttal Germany Germany
Finn Litdke BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Jaeson Biegota TUS Stockum Germany Germany
Jannis Klinnert TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Kay Zurmühl Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Metehan Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Neil Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Noah Blome TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Velihan Güzel TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Juniors C male -28 kg (8)
Class I (3)
Jerome Runge WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Noel Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Vincent Bosch Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (5)
Christian Cosic Velberter -SG Germany Germany
Kerem Baytekin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Marcel Gacka TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Tom Büscher Leopard Lengerich Germany Germany
Tom Bückel TUS Ende Germany Germany
Juniors C male -30 kg (15)
Class I (3)
DANIEL RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Mohammad Yousufi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (12)
Ahmad Bedirhan Kavras DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Daniel Geisler TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Darius Jakob Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Justin Finger DJK RSC Essen e.V. / Abt. Taekwondo Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Noah Rynio BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Peter Puschkarski Leopard Lengerich Germany Germany
Ray Sistig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Richard Wagner BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Semi Rastoder BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Tinus Britten Sportschule Schültke Germany Germany
Yusuf Coban Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C male -32 kg (13)
Class I (2)
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Mario Dolniski BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (11)
Alexander Weinbender TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Christian Balsam Leopard Lengerich Germany Germany
Dylan Bräunig Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Fabian Henn Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Furkan Akmantar DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Konstantin Get TUS Ende Germany Germany
Leon Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Matthias Prüfer TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Spyro-Raffael Kostaras Velberter -SG Germany Germany
Yannik Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors C male -35 kg (20)
Class I (5)
Davud Zecic TSC Gladbeck Germany Germany
Jan Gomer BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Oliver Keller BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Sergio Hornik Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Valentin Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Class II (15)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Daniil Kryzinovskij BSV Witten Germany Germany
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Hugo Mroas TUS Stockum Germany Germany
Janik Arping Velberter -SG Germany Germany
Justin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Justin Krawzcyk TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Justin Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Kasem Hussain Kangaroosports e. V. Germany Germany
Kirim Bozkurt TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Leon Hensel TV Becketal Germany Germany
Maurice Münch Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Michael Ogloblinski TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Nico Bugsalewicz Mudo Gronau Germany Germany
Juniors C male -38 kg (15)
Class I (4)
Dominik Watzl TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Keremsah Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Marvin Kuhne TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (11)
Alexander Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Can Armagan BSV Witten Germany Germany
Deniz Sebat Kangaroosports e. V. Germany Germany
Dominic Schieberl T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Emmanuel Amankona Leopard Lengerich Germany Germany
Joan Jorquera Cala TKD JOAN,S Spain Spain
Moses Plociennik TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Niclas Ademak Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Pascal Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Phil Groß TUS Stockum Germany Germany
Vihas Suhan TUS Stockum Germany Germany
Juniors C male -41 kg (7)
Class I (1)
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (6)
Alex Hopfauf TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Dogukan Akpinar Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Edwin Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Eren Güler DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Phil Mette BSV Witten Germany Germany
Yassine Zarouali Velberter -SG Germany Germany
Juniors C male -45 kg (4)
Class II (4)
Finn Lubanski TV Becketal Germany Germany
Johann Buch Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Nicolas Sabo TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Visar Maliqi TUS ISERLOHN 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Juniors C male -49 kg (4)
Class II (4)
ALKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Atakan Demirel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Marcel Heckmann TUS Ende Germany Germany
Younes Elaadak BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors C male -53 kg (1)
Class II (1)
Daniel Wagner BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors C male +57 kg (1)
Class II (1)
ENES CAN ORTABAS TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -29 kg (2)
Class I (2)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Denise Kebschull SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Cadets female -33 kg (1)
Class I (1)
Ioanna Andreopoulos TKD Swisttal Germany Germany
Cadets female -37 kg (6)
Class I (2)
Kelsey-Ann Nowak TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Elvan Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Lara Brehme SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Rajae Mali Velberter -SG Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -41 kg (4)
Class I (3)
Beyza YILMAZ MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
S?HEDA NUR G?LER TKD GLADBECK Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (1)
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Cadets female -44 kg (4)
Class I (2)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Sandra Holthaus Velberter -SG Germany Germany
Class II (2)
Lisa - Marie Hoffschneider Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Vivien Brauckmann MTG Essen-Horst Germany Germany
Cadets female -47 kg (7)
Class I (2)
Derja Hinz Acun TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Gry Lorentzen Cheong Yong Denmark Denmark
Class II (5)
Celine Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Larisa Sabotic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
MIchelle Meißner Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Selin BAYRAM MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Cadets female -51 kg (14)
Class I (9)
Alexandra Tiz TV Becketal Germany Germany
Carina Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Caroline Jäscke KDK-Attendorn Germany Germany
Elena Sabo TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Hulya Simsek Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Sarah Neumann AC - Ückerath Germany Germany
Class II (5)
Acelya ALIC MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Alexandra Palestdiou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
BEG?M SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Ceyda Cobandir Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -55 kg (8)
Class I (6)
Alexandra Böhle TUS Stockum Germany Germany
Hanna Hützen TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Maria Nikolic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Rita Hermann Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Subetha Suhan TUS Stockum Germany Germany
Class II (2)
Stella Halbhuber Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Yesim Peksoy Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets female -59 kg (4)
Class I (3)
Ayce Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
Nathalie Huber Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets female +59 kg (7)
Class I (2)
Sarah Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Tina Morawiec TUS Stockum Germany Germany
Class II (5)
Alina Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ines Meier SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Julia Fleindl TUS Stockum Germany Germany
Julia Stalev Leopard Lengerich Germany Germany
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets male -33 kg (8)
Class I (4)
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Gorm Lorentzen Cheong Yong Denmark Denmark
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Lukas Köster DJK RSC Essen e.V. / Abt. Taekwondo Germany Germany
Class II (4)
Dennis Böhle TUS Stockum Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Pierre-Yves Farzamfar TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Timo Heckmann Kangaroosports e. V. Germany Germany
Cadets male -37 kg (3)
Class I (3)
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Simon Winke Velberter SG Germany Germany
Cadets male -41 kg (11)
Class I (4)
Christos Germanidi Tkd-Luedenscheid Germany Germany
KAAN ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Marlon Meinert TSC Gladbeck Germany Germany
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Class II (7)
Alexander Timoschenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Benedikt Pilz Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hanno SANCKEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Parla Luigi ASD HWA RANG KWAN TAEKWONDO CASERTA Italy Italy
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Vincent Foik WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Cadets male -45 kg (16)
Class I (9)
Bikir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
DENNIS RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Max Merfeld TUS Ende Germany Germany
Moritz Nowak Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Shawn-Mark Parfenov Velberter -SG Germany Germany
Sujenth Suhan TUS Stockum Germany Germany
Class II (7)
Adil Özdemir TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Bilal Guizani TSC Gladbeck Germany Germany
Kai Bialek WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Laurynas Vaiciunas Kangaroosports e. V. Germany Germany
Marvin Schürholz Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Timur Keser TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Vladislav Slutu Leopard Lengerich Germany Germany
Cadets male -49 kg (10)
Class I (4)
Avinash Srikantharaj Kobra Bielefeld Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
TOLGA GöKDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Class II (6)
Anton Losogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Domenic Gerlach Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Enis Uzunöz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Fabio Schr?der Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
MUHAMMET TAHIR GUNES TKD GLADBECK Germany Germany
Melih Gürlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets male -53 kg (10)
Class I (7)
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Abdullah Demirel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Artim Bekiri Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Damien Gerrits Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Fatih Kanpolat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Steffan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Yannik Pilot TKD Mastholte Germany Germany
Class II (3)
Can Barbarino KDK-Attendorn Germany Germany
Jamy Fischer Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Tim Appelbaum Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets male -57 kg (6)
Class I (4)
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
EMRE ONDER TKD GLADBECK Germany Germany
Simon Hermann TSC Gladbeck Germany Germany
Vincent Joos Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Class II (2)
Andrey Dubina KDK-Attendorn Germany Germany
Tugrul Bayat Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Cadets male -61 kg (6)
Class I (2)
Ufuk Tachsim BSV Witten Germany Germany
YUSUF ?ZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Alexander John T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Azer Acil Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Fabian Linkweiler AC - Ückerath Germany Germany
Maxim Weiss TG Nettetal Germany Germany
Cadets male -65 kg (3)
Class I (1)
Simon Brglez Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (2)
Abedin Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Gerasimos Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Cadets male +65 kg (4)
Class I (2)
B?YAMIN G? TKD GLADBECK Germany Germany
Christopher Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Class II (2)
Batuhan Yahsi TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Thimon Groß TUS Stockum Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
CONSTANTIN ANDREEA Dynamic Taekwondo Club Romania Romania
Juniors A female -49 kg (4)
Class I (4)
Filiz Kamran TV Becketal Germany Germany
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Larissa Niggemann DJK RSC Essen e.V. / Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors A female -52 kg (6)
Class I (4)
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Nora Bieker KDK-Attendorn Germany Germany
Sinem Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Yasmin Kildag Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (2)
Lisa Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Vanessa SCHLOTT MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (7)
Class I (6)
Katharina Großmann Velberter SG Germany Germany
Michelle Wilkes Mudo Gronau Germany Germany
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ruth Naumann Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Sandy Kristin Scherbarth Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Sarah Kremer TUS Ende Germany Germany
Class II (1)
BüSRA öZBEK TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female -59 kg (9)
Class I (6)
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Franciska Spilker Taekwondo Verein Lage Germany Germany
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Jana Baumgärtner Tkd-Luedenscheid Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Yasmina El-Baroudi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
Esra SEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
MIchelle D ´ascoli Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Seda Sanlialp Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -63 kg (5)
Class I (4)
Jacquelin Bolz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Janina Kellermann TKD Mastholte Germany Germany
Melike Engin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (1)
Jessica Uhlmann TUS Stockum Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class I (1)
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Yasemin Senyildiz Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A female +68 kg (4)
Class I (3)
Belkis Kilim SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Lisa Breuer Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Madita Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Class II (1)
Ines Dias Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (6)
Class I (4)
Kevin Mazuk DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Yannick Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Class II (2)
Abdullah Demir Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Patrick Amann Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (5)
Class I (5)
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hwi Yul Yun Mudo Gronau Germany Germany
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Kubilay Sahman Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A male -51 kg (7)
Class I (3)
Tim Müller TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Yannik Mantel Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (4)
Anouar Darssi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Marcel Weiner Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Pishdaad Modaressi Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Simon Wilms Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Juniors A male -55 kg (9)
Class I (7)
Alpay G?ndasli TSC Gladbeck Germany Germany
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Hasan Dimetokali Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Koray Cinnar TSC Gladbeck Germany Germany
Orhun-Ahmet Balci Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Phillip Sürth TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (16)
Class I (8)
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Christopher Adamski Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Devin Malina TKD Team Schiefbahn Germany Germany
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Harun Altun musado koeln e.V Germany Germany
Lars Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Marlon Hermanny musado koeln e.V Germany Germany
YASIN UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (8)
Abdelatif Elmach Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Carl Quings AC - Ückerath Germany Germany
Diyar Cetindag Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jacky Tang TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Marc Devin Landmesser Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Mohammed Cheik-Ali Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Rejan Said Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Thomas Völker Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Juniors A male -63 kg (13)
Class I (8)
Abbderahim Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Abdulkerim Ayar Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
FUDAYL UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Marlick Leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
Okan Azer Kobra Bielefeld Germany Germany
Orkun-Nurettin Balci Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Reber Süleyman WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (5)
Anatolij Savcenko BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Emin Lökerler Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Enez Koc TV Becketal Germany Germany
Philipp Guse Taekwondo Verein Lage Germany Germany
VOLKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -68 kg (12)
Class I (6)
MURESAN IONUT Dynamic Taekwondo Club Romania Romania
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
S?LEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Sascha N?hles TG Nettetal Germany Germany
Talha Teksaytas Kobra Bielefeld Germany Germany
Tayfun Anar TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (6)
Dennis Petvenko BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Jakup Piotr Kupiec Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Jan Engelhardt Budocenter Germany Germany
Maximilian Szyprowski Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Muhammed Bas WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Nikitas Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A male -73 kg (8)
Class I (4)
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Konstantinos Drenos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Tobias Zanchetta Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (4)
David Schott Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Enes Ayalp TV Becketal Germany Germany
Kevin Khalaf Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tobias PETRUCK MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (6)
Class I (2)
Kerim Akdogan TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Class II (4)
Domenic Romeo -ptak Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ilic Hudojan Sport-Treff-Helene Germany Germany
Sevki Arslan TV Becketal Germany Germany
Z?LKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male +78 kg (7)
Class I (3)
David Reiswich Tkd-Luedenscheid Germany Germany
ENES DEVECI TKD GLADBECK Germany Germany
Gökhan Tyriaki TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (4)
ABDURRAHMAN öZGüRCü TKD GLADBECK Germany Germany
Achmed Ertürk Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Ersin Anar musado koeln e.V Germany Germany
Riccardo Avitabile ASD HWA RANG KWAN TAEKWONDO CASERTA Italy Italy
Seniors female -46 kg (2)
Class I (2)
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Seniors female -49 kg (1)
Class I (1)
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
Seniors female -53 kg (4)
Class I (3)
Julia Baransky Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Katrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (1)
Judit Smetten Velberter -SG Germany Germany
Seniors female -57 kg (7)
Class I (5)
Alina Sebald TUS Ende Germany Germany
Daniela-Dominika Gora A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
Ester Sole ASD HWA RANG KWAN TAEKWONDO CASERTA Italy Italy
Jelena Garidis Velberter -SG Germany Germany
Melanie Biebricher PSV Wuppertal Germany Germany
Class II (2)
Annika Buchta Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Sinem Mec Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seniors female -62 kg (1)
Class II (1)
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors female -63 kg (3)
Class I (2)
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sabrina Weberskirch Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Class II (1)
Julia Piramovsky- Paulus Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Seniors female -67 kg (2)
Class I (1)
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (1)
Vithya Mathiyauagan TUS Stockum Germany Germany
Seniors female -73 kg (1)
Class I (1)
Victoria Gräfer TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Seniors female +73 kg (2)
Class I (2)
Anna Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Anne Hemker Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Seniors male -54 kg (1)
Class I (1)
VOLKAN CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -58 kg (6)
Class I (6)
Harun Özdemir TV Becketal Germany Germany
Henoch Agebo musado koeln e.V Germany Germany
Matthias Lang TV Becketal Germany Germany
Norbert Székely Königsborner SV Germany Germany
Patrick Mitzka TSC Gladbeck Germany Germany
VACHAGAN BAGHDASARYAN ARMENIA Armenia Armenia
Seniors male -63 kg (13)
Class I (9)
Andre Hauke Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Branko Bergmann Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Emrah Singil Kobra Bielefeld Germany Germany
Haziz KOKA MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Julian Musshoff Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
SABAU GELU JUNIOR Dynamic Taekwondo Club Romania Romania
VAHAN ANDRIASYAN ARMENIA Armenia Armenia
Ömer Faruk Dinc Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Class II (4)
Ali Lutfu Uyar Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Artem Stalev Leopard Lengerich Germany Germany
MUHAMMED KURT TKD GLADBECK Germany Germany
ali Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Seniors male -68 kg (10)
Class I (4)
Domenico Nabresini ASD HWA RANG KWAN TAEKWONDO CASERTA Italy Italy
Nikola Todorovic? WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
VARDAN SHAMOYAN ARMENIA Armenia Armenia
Class II (6)
Andrej Perevertov Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Ersin Cicek Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Gerrit Bruns Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Gregor Ochowiak Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Gökhan öztürk Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tim Fuhrmann Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (14)
Class I (7)
Ahmed Yaled TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Darius Eck Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
David Wrobel Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Dennis Buchowski Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
HARUTYUN HAKOBKYOKHVYAN ARMENIA Armenia Armenia
Tuna Aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
ebrima leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (7)
Alexej Landkof Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Felix Röller Mudo Gronau Germany Germany
Harald Nowak TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Nils SCHLOTT MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Nils Hering Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Thomas Patzer Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Yunus Öztürk Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Seniors male -80 kg (12)
Class I (8)
Dominik V?ck TSC Gladbeck Germany Germany
Francesco Piccirilli Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Garik Simonian Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Ibrahim Tanaoui T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Igor Kolert TSC Gladbeck Germany Germany
Jens Leewen TG Nettetal Germany Germany
Vadim Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Waldemar Suppes Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (4)
Francesco Fazio TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Frano Renic Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Leonhard Duda Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Timon Eggert Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Seniors male -87 kg (8)
Class I (5)
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Daniel Harbecker Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Sebastiano Aurelio Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Tim Mitze TUS Stockum Germany Germany
Tom Landeweerd Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (3)
Maximilian Specht Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Philipp Lompa Mudo Gronau Germany Germany
Tobias Pfalzgraf Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Seniors male +87 kg (9)
Class I (3)
Florian Meyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Martin Kopetsch Königsborner SV Germany Germany
Volker Hasse Königsborner SV Germany Germany
Class II (6)
Aljoscha Bentrup Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Andreas Karlheim Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Christian Ostermann Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Christoph Hörst Mudo Gronau Germany Germany
Juri Lisogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Klaus Rudak Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany