Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Munster/Detmold Cup 2011

  • Tournament dates
  • 2 April 2011
  • 3 April 2011
  • Deadline
  • 19 March 2011
  • Competitors
  • 521 / Unlimited
  • Location
  • Beckumer str. 40
  • 33647
  • Bielefeld
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (521)

Juniors D female -22 kg (2)
Class II (2)
Jil Grebe Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Selin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (1)
Class II (1)
Eva-Maria Schieberl T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class II (1)
EZGI KARADAYI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -29 kg (2)
Class II (2)
Esmanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
SELIN SELAMET TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -35 kg (1)
Class II (1)
Selin Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -22 kg (3)
Class II (3)
Csongor Szekely Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
EFEHAN AlTINDAG Taekwondo-Club-Solingen Germany Germany
Nico Reinert Velberter -SG Germany Germany
Juniors D male -24 kg (2)
Class II (2)
Cengiz Geme TSC Gladbeck Germany Germany
Finn Piayda Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (9)
Class II (9)
Ali Burma Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Cedric Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Dominic Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Josua Thünemann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Koray Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Martin Vrdoljak Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Murat Can Güner Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tamer Simsek Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tayfun Peksoy Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -29 kg (4)
Class II (4)
Ben Jacke Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Edis Causevic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Luca Uwira Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors D male -35 kg (2)
Class I (1)
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (1)
Amin Guizani TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C female -26 kg (7)
Class II (7)
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Kimberly Kellmann VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Luca Pheline Steding Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Noreen Biro Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Tina Thiebel SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Zehra Eroglu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C female -28 kg (9)
Class I (2)
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Laura Goebel TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Class II (7)
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Deborah Br?ig Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Dilara UEBELE MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Melisa Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Saskia Erlenkötter SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sila Bagtas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C female -30 kg (8)
Class I (3)
Alice Gehrmann Velberter -SG Germany Germany
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Evelyn Scheiermann Velberter -SG Germany Germany
Class II (5)
ACELYA ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Ece Hassanoglu TUS Stockum Germany Germany
Marie Ibsch TV Jahn Leveste Germany Germany
Melanie Dahlmann Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Romina Reinert Velberter -SG Germany Germany
Juniors C female -32 kg (7)
Class I (3)
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Elif Ismail BSV Witten Germany Germany
Lea Arrmenise Velberter -SG Germany Germany
Class II (4)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Josephin Bachtenkirch TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Sophia Gerhard Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -35 kg (5)
Class I (1)
Zainap Khouya Velberter -SG Germany Germany
Class II (4)
Chantal Nischkowski Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Eslem Tunc Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Felicija Vrdoljak Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Lea Katharina Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C female -38 kg (8)
Class I (4)
Jessica Antoniuk Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Jessika Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Maryam Khouya Velberter -SG Germany Germany
Semanur Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (4)
Delaine Kellmann VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Ece Poyraz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Enisa Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -41 kg (4)
Class I (2)
Ilknur Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (2)
Sena Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
ZELIHA öZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -45 kg (3)
Class II (3)
Aleyna Celebi Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Dilanur Aygün Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Marie Fredrich Taekwondo Team Sportfreunde Sennestadt Germany Germany
Juniors C male -26 kg (9)
Class II (9)
Antonio Andreopoulos TKD Swisttal Germany Germany
Daniel Flegler Sportschule Schültke Germany Germany
Jaeson Biegota TUS Stockum Germany Germany
Jan Lehnhardt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Kerem Baytekin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Metehan Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Neil Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Noel Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Noel Dominik TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C male -28 kg (8)
Class I (5)
Berke Akin Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Leon Drosdzol TSC Gladbeck Germany Germany
Sean-Robin Voigt Velberter -SG Germany Germany
Thanh Hellmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Vincent Bosch Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (3)
Hüsseyin Kaya TUS ISERLOHN 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Leon Drichel Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Marcel Gacka TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (17)
Class I (5)
Christian Dell TKD Swisttal Germany Germany
DANIEL RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Ranye Drebes TKD Swisttal Germany Germany
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yannik Grebe Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (12)
Christian Cosic Velberter -SG Germany Germany
Christian Balsam Leopard Lengerich Germany Germany
Daniel Geißler Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Furkan Celik Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
HAKAN öZDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Houdaifa Rajia TUS ISERLOHN 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Isanur Eldarchanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Janik Arping Velberter -SG Germany Germany
Leon Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Mikail Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Mustafa Uyar Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C male -32 kg (15)
Class I (3)
David Koop Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Denizkaan Savaci Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Sergio Hornik Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (12)
Anwar Muheidat Velberter -SG Germany Germany
Dominic Schieberl T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Dominik Brandl Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Dylan Bräunig Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Ismail Burma Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Lukas Matyla LSG Taekwondo Team Germany Germany
Michael Ogloblinski Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Nicholas Janetzky Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Peter Puschkarski Leopard Lengerich Germany Germany
Raphael Jaschin Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Spyro-Raffael Kostaras Velberter -SG Germany Germany
YASIR YESIL TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -35 kg (16)
Class I (4)
Davud Zecic TSC Gladbeck Germany Germany
Marvin Kuhne TSC Gladbeck Germany Germany
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Valentin Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Class II (12)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Ayman El aboussi TSC Gladbeck Germany Germany
Emmanuel Amankona Leopard Lengerich Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Felix Benjamin Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jan Schnell JSV Lippstadt e.V. Germany Germany
Justin Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Lars-Erik Becker Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Max Nasilowski LSG Taekwondo Team Germany Germany
Mustafa Eroglu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tayfun Ince Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Vihas Suhan TUS Stockum Germany Germany
Juniors C male -38 kg (10)
Class II (10)
Alexander Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Amar Talovic VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Kamil Ujma TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Luka Rajnovic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Maxim Kusmin VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Niklas Schr? SV DJK Lowick eV Germany Germany
Pascal Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Phil Groß TUS Stockum Germany Germany
SAHAN SELAMET TKD GLADBECK Germany Germany
Yassine Zarouali Velberter -SG Germany Germany
Juniors C male -41 kg (6)
Class I (1)
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (5)
BARIS DAGDEVIREN TKD GLADBECK Germany Germany
Edwin Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Issam Zarouali Velberter -SG Germany Germany
Johann Buch Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Luuk Blaurock Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C male -45 kg (3)
Class II (3)
Burak Durukan Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Melih can Akgün Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Visar Maliqi TUS ISERLOHN 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Juniors C male -49 kg (2)
Class II (2)
ALKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Cemal Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -53 kg (1)
Class II (1)
Deniz Garcia Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Juniors C male +57 kg (1)
Class II (1)
ENES CAN ORTABAS TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -29 kg (1)
Class I (1)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -33 kg (6)
Class I (4)
Kristina Möller Velberter -SG Germany Germany
Melissa Behrens TUS Ende Germany Germany
Michelle Schmidt Velberter -SG Germany Germany
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (2)
Elvan Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (8)
Class I (4)
Nora Muheidat Velberter -SG Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
SÜHEDA NUR GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Karina Musawi SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Lara Brehme SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Rajae Mali Velberter -SG Germany Germany
Cadets female -41 kg (6)
Class I (2)
Beyza YILMAZ MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Class II (4)
Jessica Lehn JSV Lippstadt e.V. Germany Germany
Julia Brandt TKD Swisttal Germany Germany
Nikola Reichmann TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Cadets female -44 kg (6)
Class I (3)
Fenja Tosberg Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Sandra Holthaus Velberter -SG Germany Germany
Ufeyra Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Celine Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Lisa - Marie Hoffschneider Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Vivien Brauckmann MTG Essen-Horst Germany Germany
Cadets female -47 kg (5)
Class I (2)
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Ümmü Gülsüm Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
Ceyda Cobandir Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Larisa Sabotic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -51 kg (7)
Class I (4)
Kim Schmöde Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (3)
BEGÜM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Stella Halbhuber Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Victoria Hampe TV Jahn Leveste Germany Germany
Cadets female -55 kg (4)
Class I (3)
Alexandra Böhle TUS Stockum Germany Germany
Rita Hermann Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Subetha Suhan TUS Stockum Germany Germany
Class II (1)
Laurina Rothe TUS Ende Germany Germany
Cadets female -59 kg (4)
Class I (1)
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (3)
Ayce Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Melissa Brink Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Natascha Weustermann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets female +59 kg (6)
Class I (1)
Tina Morawiec TUS Stockum Germany Germany
Class II (5)
Alina Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Hilal Celik Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Ines Meier SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Julia Stalev Leopard Lengerich Germany Germany
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets male -33 kg (6)
Class I (3)
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (3)
Dennis Böhle TUS Stockum Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Martin Gerhard TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Cadets male -37 kg (11)
Class I (5)
ANIL TARIM TKD GLADBECK Germany Germany
Dominik Großmann Velberter -SG Germany Germany
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Topias Bisping TuB Bocholt Germany Germany
Class II (6)
Arwin Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Felix Breitzke LSG Taekwondo Team Germany Germany
Leon Koscrzewa SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Maurice René Herse FC-Westerloh-Lippling Germany Germany
Paul Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets male -41 kg (19)
Class I (9)
Alireza Davatgar TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Gökail Özcan Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
KAAN GALIP ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Tayyip Eroglu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Younes Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (10)
Alexander Timoschenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Benedikt Pilz Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Enis Uzunöz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hanno SANCKEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Johannes Dorl TV Jahn Leveste Germany Germany
Lukas Elskamp SV DJK Lowick eV Germany Germany
Patrick Biro Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Pierre Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tim Lautenschläger Leopard Lengerich Germany Germany
Cadets male -45 kg (20)
Class I (12)
Burak Burma Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
DENNIS RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Daniel Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Dennis Blaut TuB Bocholt Germany Germany
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Max Merfeld TUS Ende Germany Germany
Pascal Bolz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Shawn-Mark Parfenov Velberter -SG Germany Germany
Sujenth Suhan TUS Stockum Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Vincent Friesen Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (8)
Anton Lisogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Erik Schade Velberter -SG Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Melih Gürlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Nikolai Klein-Hitpaß TuB Bocholt Germany Germany
Stephan Stork SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
TALHA ACAR TKD GLADBECK Germany Germany
Vladislav Slutu Leopard Lengerich Germany Germany
Cadets male -49 kg (12)
Class I (7)
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Daniel Neeff Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Fatih Kanpolat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nick Gussow Sport-Treff-Helene Germany Germany
TOLGA GöKDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Yannik Pilot TKD Mastholte Germany Germany
Class II (5)
Jamal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Leonhard Hampe TV Jahn Leveste Germany Germany
MUHAMMET TAHIR GUNES TKD GLADBECK Germany Germany
Moritz Wiethüchter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Patrick Pelka TV Jahn Leveste Germany Germany
Cadets male -53 kg (7)
Class I (5)
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Damien Gerrits Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Leonardo Mussumeci Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Simon Hermann TSC Gladbeck Germany Germany
Yannis Larbi Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (2)
Andras Repp Leopard Lengerich Germany Germany
Tim Appelbaum Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets male -57 kg (2)
Class I (1)
EMRE ÖNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Pascal Grundei Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (5)
Class I (2)
Jandi Osman Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
YUSUF öZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Alexander John T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Armel Talovic VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Yasin Aberkane Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Cadets male +65 kg (7)
Class I (4)
BÜNYAMIN GÜL TKD GLADBECK Germany Germany
Christian Guttadauro Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Christopher Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Justin Majert Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (3)
Dominik Schmidt TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Jörn Pieper Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Melih Gündüz Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A female -42 kg (3)
Class I (3)
Meike Dresch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nina Schätz TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Simge Bagtas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Sinem Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -49 kg (5)
Class I (5)
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Jana Benner TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Lâle Balci TuB Bocholt Germany Germany
Juniors A female -52 kg (10)
Class I (6)
Anna-Lena Schröer SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Hafza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Katharina Großmann Velberter -SG Germany Germany
Madeleine Lynen Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Class II (4)
Emine Celebi Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Francesca Leone Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Lisa Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Vanessa Schlott MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (8)
Class I (6)
Alina Sebald TUS Ende Germany Germany
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Denise Sturm TKD Swisttal Germany Germany
Katrin Borgart TSC Gladbeck Germany Germany
Sarah Kremer TUS Ende Germany Germany
Class II (2)
BÜSRA ÖZBEK TKD GLADBECK Germany Germany
Büsra Celebi Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Juniors A female -59 kg (9)
Class I (5)
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Jacquelin Bolz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Melike Engin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Esra SEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Gülsüm Ugurluoglu Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Kübra Yildiz Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Sinem Mec Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -63 kg (5)
Class I (4)
Alina Wohlmeiner SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Berivan Oener Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Fatima Mzeihem Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Fatima Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class I (1)
Belkis Kilim SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Class II (1)
Yasemin Senyildiz Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A female +68 kg (3)
Class I (2)
Lisa Breuer Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Madita Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Class II (1)
Kübra Demir Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Juniors A male -45 kg (5)
Class I (3)
Henrik Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Ismail Tuncat Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Class II (2)
Kubilay Sahman Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Patrick Amann Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (5)
Class I (4)
Marvin Elsheimer Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Mohammed Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Steffen Hermann TSC Gladbeck Germany Germany
Tim Müller TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Class II (1)
Maxime Merkulov MTG Essen-Horst Germany Germany
Juniors A male -51 kg (10)
Class I (6)
Adem Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Mihael Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Niklas Klöpper Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (4)
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
NAREK HOVAHNNISIAN Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
Pishdaad Modaressi Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Sean Meyer Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (9)
Class I (6)
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Devin Malina TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Harun Altun AC - Ückerath Germany Germany
Hasan Dimetokali Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Sezer Kalyoncu Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Mustafa Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
VOLKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -59 kg (11)
Class I (7)
Alexander Lehn JSV Lippstadt e.V. Germany Germany
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Kerim Yildiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Lars Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
YASIN UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
ALI SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Marc Devin Landmesser Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Mohammed Cheik-Ali Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
OMAR BOUKRAF Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
Juniors A male -63 kg (13)
Class I (8)
Abbderahim Salih TSC Gladbeck Germany Germany
FUDAYL UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Johannes Borgardt TSC Gladbeck Germany Germany
Justin Hermann TKD Swisttal Germany Germany
Narek Dawtian JSV Lippstadt e.V. Germany Germany
Robin Rajnovic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Viktor Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Class II (5)
Armin Mueller Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Fatih Bulut Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Marcus Nübel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Maximilian Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
Tyron Philipps FC-Westerloh-Lippling Germany Germany
Juniors A male -68 kg (3)
Class I (3)
Finn Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tayfun Anar TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors A male -73 kg (10)
Class I (5)
Daniel Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Konstantinos Drenos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Class II (5)
David Schott Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Jakup Piotr Kupiec Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Martin Skrzypkowiak Leopard Lengerich Germany Germany
Sommy Senesouvarn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tobias PETRUCK MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (3)
Class II (3)
Ilic Hudojan Sport-Treff-Helene Germany Germany
Lukas Hering Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (3)
Class I (1)
Leonard Frach DJK VFB Frohnhausen 1912 e.V. Germany Germany
Class II (2)
Domenic Romeo -ptak Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
ZÜLKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -46 kg (1)
Class I (1)
Simge Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Seniors female -49 kg (1)
Class II (1)
Petra Koch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Seniors female -53 kg (3)
Class I (2)
Julia Baransky Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Katrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
Judit Smetten Velberter -SG Germany Germany
Seniors female -57 kg (3)
Class I (1)
Mouna Bourhazi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (2)
Barbara Stracke TG Münster Germany Germany
Betül Celebi Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Seniors female -62 kg (7)
Class I (3)
Ebru Yazici Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Sabrina Puetz TG Nettetal Germany Germany
Class II (4)
Melek Yildiz Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Nergiz Durukan Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tanja Böse VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Seniors female -67 kg (3)
Class I (2)
Gülsüm Durukan Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Maade Pitang Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (1)
Vithya Mathiyauagan TUS Stockum Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class I (2)
Raquel Rivero-Torne TuB Bocholt Germany Germany
Tugba Durukan Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Seniors female +73 kg (2)
Class I (2)
Anna Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Vanessa Franke Velberter -SG Germany Germany
Seniors male -54 kg (2)
Class I (2)
Norbert Székely Königsborner SV Germany Germany
VOLKAN CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -58 kg (3)
Class I (1)
Eddie Ocampo Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Class II (2)
Artem Stalev Leopard Lengerich Germany Germany
Giuseppe Perone Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (11)
Class I (5)
Abdulvahab Erboga Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Eren Ölkeci Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Haziz KOKA MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ömer Faruk Dinc Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Class II (6)
Arif Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Giovanni Pizzillo Velberter -SG Germany Germany
Gökhan Öztürk Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
MUHAMMED KURT TKD GLADBECK Germany Germany
Mahmud Sekerdag Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Wladimir Schindler MTG Essen-Horst Germany Germany
Seniors male -68 kg (14)
Class I (6)
Andre Brügemann TSC Gladbeck Germany Germany
Elvis Sidjeci TKD Swisttal Germany Germany
Hossen Ebadollahi Sport-Treff-Helene Germany Germany
Konstantin Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Mehmet Kavalak Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (8)
Ali Lutfu Uyar Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Andre Holtbur Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Anton Backhaus TG Münster Germany Germany
Eduard Freis MTG Essen-Horst Germany Germany
Ersin Cicek Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Jannis Richter Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Thomas Patzer Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Yusuf Dönmez Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (20)
Class I (12)
Ahmed Yaled TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Christoph Muthmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
David Wrobel Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Dominik Vöck TSC Gladbeck Germany Germany
Emrah Ayar Leopard Lengerich Germany Germany
Feridon Arezoomand TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Ismail Bouadi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Kai Gräve AC - Ückerath Germany Germany
Kevin Philip Sport-Treff-Helene Germany Germany
Marco Arndt Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Mehmet Aktas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Thomas Mueller PSV Brühl Germany Germany
Class II (8)
Anas Aoulkadi TUS ISERLOHN 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Homen Pascal TuB Bocholt Germany Germany
Nils Hering Taekwondo Team Dusseldorf Germany Germany
Nils SCHLOTT MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Pino De Tommasso Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Stefan Schwarz Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Willi Deutsch Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Yunus Emre Öztürk Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Seniors male -80 kg (12)
Class I (7)
Fabian Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ibrahim Tanaoui T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Igor Kolert TSC Gladbeck Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
KEVIN KELLER TKD GLADBECK Germany Germany
Paul Koban Leopard Lengerich Germany Germany
Vadim Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (5)
Dennis Rogalski MTG Essen-Horst Germany Germany
Domink Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Frano Renic Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Leonhard Duda Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Salim Azzaoui BC wuppertal Germany Germany
Seniors male -87 kg (4)
Class I (2)
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Christoph Schlanzke Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (2)
Franz Schwerdtmann Leopard Lengerich Germany Germany
Michael Pfingst SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Seniors male +87 kg (7)
Class I (4)
Christian-Raphael Dors Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Damon Hassanpour Kangaroosports e. V. Germany Germany
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Florian Meyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (3)
Kai Rolfes Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Klaus Rudak Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Michael Rogmann Satori Ahlen e.V. Germany Germany