Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

OPEN DISTRICT KAMPIOENSCHAPPEN WEST

  • Tournament dates
  • 2 February 2019
  • Deadline
  • 27 January 2019
  • Competitors
  • 285 / 350
  • Location
  • Roelofarendsveen
  • Netherlands Netherlands

Downloads

OPEN DISTRICT KAMPIOENSCHAPPEN WEST 2019OPEN DISTRICT KAMPIOENSCHAPPEN WEST 2019

Results

TEAM RESULTSTEAM RESULTS
RESULTSRESULTS

Competitors (285)

Pupils female -21 kg (2)
Class C (2)
Batoul Adamjee Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Michkette Barrek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (4)
Class C (4)
Icla Ozdemir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Joy van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Maysan Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Maysan Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (8)
Class C (8)
Anvi Behari TC Soekandar Netherlands Netherlands
Arin Bae Lautenschl Netherlands Netherlands
Celestia Gaburno Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Charissa Krikken Sidokwan Netherlands Netherlands
Helena Borgmeijer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Miriam Essakati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Saniya Karia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Sharanya Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (5)
Class B (1)
Quincy van Nieuwkerk BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (4)
Jasmijn Busscher Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Manal Barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Marwa Zeiliji ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rehane Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (1)
Class C (1)
Roksana Raszka Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (3)
Class C (3)
Naz Dayi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sara Ibrahim Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Sienna de jager TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (6)
Class C (6)
Andrien VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Flavio Frank Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mats Buitenhek ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Micah van der Meer Lautenschl Netherlands Netherlands
Rohan Soekha TC Soekandar Netherlands Netherlands
Yasin Zourakhti Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (4)
Class C (4)
Ilyas Zeiliji ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jahmiel Mehciz Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Jahnillon Mehciz Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Nathan Londt Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (10)
Class B (3)
Alexis Valavanidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Keith Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Nabi Zargkaropoulos SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (7)
Anes Belhadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Arjuna Jacobs BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Dani van der Vliet Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Djyvano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Imran Bouazzaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jonah Luken Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Louey Zerourou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (2)
Class C (2)
Chris Baneman Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Myrow ten Have Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (2)
Class C (2)
Abdeljabbar Magha Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Aissa Bokzini SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (1)
Class C (1)
Keshav Ramkoeber Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils male -44 kg (2)
Class C (2)
Aarush Jainath Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Ahmed Qasim Achlak Lautenschl Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (8)
Class B (3)
Jaslyn ten Have Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Khawla Zerrad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (5)
Basya Melcherts TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jeva van der Meer Lautenschl Netherlands Netherlands
Lisenda Racaj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ryanne Aeon Orquiza Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zeliha Balaban Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (13)
Class B (4)
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Charissa Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Julia De Haas Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (9)
Amira Amaouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Anouk Vuurens TTC Netherlands Netherlands
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Elena Principaal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Laila Boushaba Flevokick Netherlands Netherlands
Loudjen Said Flevokick Netherlands Netherlands
Polina Apanas Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yara Rijnbeek Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (12)
Class B (5)
Caitlin Boer, de Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Douae Dahbi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Meysen Bousnane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Samia Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Class C (7)
Edona Elezaj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Irene Polychronakis ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Lia Neparidze Lautenschl Netherlands Netherlands
Mirthe Vrisekoop ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Ninthe Roozendaal TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Safae el Majjaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Viktorija Bergmane Lautenschl Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (8)
Class B (1)
Robin Fierant TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (7)
Anna de bruin ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Danielle Reijn Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Elif Ortabozkoyun Flevokick Netherlands Netherlands
Eva Keesom Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Lorena Vukovic Lautenschl Netherlands Netherlands
Nouriya Azagzaou Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Ouahiba Ikan TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (2)
Class B (2)
Daniela Oost Sidokwan Netherlands Netherlands
Nada Bennaissa TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (2)
Class C (2)
Ciana Serhelay Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Megan Strijk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (2)
Class C (2)
Douaa Toulih Riekebbe Netherlands Netherlands
Noeella Van Dams Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (12)
Class B (2)
Imrane Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Rahat Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (10)
Amir Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Bjorn wongsodikromo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Fehed Mazin Al Saied TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Hassan Adamjee Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ismael De Lima Sidokwan Netherlands Netherlands
Julien Muringen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Moaahd Salem Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Rayane El Arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Silvio Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Tarik Yuksel Lautenschl Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (10)
Class B (3)
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Gianno Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Naoufal Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (7)
Adam Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Adam Bouhout Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Dzemil Agusi Lautenschl Netherlands Netherlands
Jeremy Boddendijk Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Jorrit Schepen ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Renzo Desjardijn TC Soekandar Netherlands Netherlands
Timo van Rijn TTC Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (14)
Class B (5)
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Mikail Simsek Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ravi Boedhoe Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Sheg-La Sim Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (9)
Abdelkarim Ahmed Riekebbe Netherlands Netherlands
Davey Borst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Gino Sommer TTC Netherlands Netherlands
Jurre Mars Sidokwan Netherlands Netherlands
Keegan Boks Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Malik Astan Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Rayan Massaoudi, el Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Walid Majaiti Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Youssef Marghich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (7)
Class A (2)
Ashraf Houtch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Siddarth Kumar SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (2)
Hicham Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Nikayi Engelman Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (3)
Ezdien Elorufi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Jamie Kuiper ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rayyaan Kermo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (6)
Class A (1)
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Soufian Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (4)
Iliass Abdellaoui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Liam Kuiper ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Lucas de Roode Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Tamir Bouaissaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (3)
Class C (3)
Anry Alurad ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Raimon Hiera SEONGONG Netherlands Netherlands
soulaiman Essakati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (2)
Class B (2)
Maissa Amdari Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Nisrine El Fazazi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (6)
Class B (2)
Elise de bruin ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (4)
Danielle Vuurens TTC Netherlands Netherlands
Dzejlana Berhamovic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Noura Oallal Flevokick Netherlands Netherlands
Tamana Zabihi Lautenschl Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (3)
Class B (1)
Aya Toulih Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (2)
Marwa Radi Flevokick Netherlands Netherlands
Stefania Rosanna di Lella TTC Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (7)
Class A (1)
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (6)
Basma Alamin SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Mirron Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Noelle Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Soufia Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (7)
Class A (1)
Guusje van Rossum BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (3)
Oumayya Makhoukhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Romessa Ben-Haddou Flevokick Netherlands Netherlands
Wafae Idihya Flevokick Netherlands Netherlands
Class C (3)
Ola Kasialis Flevokick Netherlands Netherlands
Samia Badouri Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zakia Bouhadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (3)
Class B (2)
Chaima Essabri TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Berna Yigidim Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (3)
Class C (3)
Ayman Ikan TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Manal Cheikh Flevokick Netherlands Netherlands
Nada El Kandoussi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (5)
Class A (2)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class B (1)
Manuella Wetzer Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Class C (2)
Queeny Carolina Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rihab el Majjaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (2)
Class A (2)
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Liyan Nienhuis Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (3)
Class A (1)
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Tristan Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (8)
Class A (2)
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Soufiane Chaim Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (2)
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
issam Bouazzaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (4)
Alessandre Da Costa Abou Flevokick Netherlands Netherlands
Bilal Karapinar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Siep van Egmond ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Zubejr Sofic Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (8)
Class A (4)
Jesse Van Vulpen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ramesh Eghbal MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Younes Oallal Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Class B (2)
Kaj Mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Nassereddine Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Jay Pitai Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Mohamed Hibout TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (14)
Class A (5)
Jayden londt Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ranesh Laldjising Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (5)
Mohamed Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Roy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Santo Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Selim Van Noppen SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (4)
Jared Speelmans Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Jonah Besier Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Nasreddine El Hariti Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Yusuf Celen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (14)
Class A (8)
Chris Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Sil Bols Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Youssef Essakkati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (6)
Luuk mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Rayan Lallouchen Flevokick Netherlands Netherlands
Rohit Wolfert SEONGONG Netherlands Netherlands
Saifeddine Aberkane Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Sami Essakali Riekebbe Netherlands Netherlands
Tunahan Kartal Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (6)
Class A (2)
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (3)
Sajiv Adhien Lautenschl Netherlands Netherlands
Yassine Essakkati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Yassine Bada Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mohammed El jaouhari Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (1)
Class B (1)
Nassim Moussaten Riekebbe Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (2)
Class A (1)
Adam El Mezziani Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mohamed Nacer TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (1)
Class C (1)
Younes Ben Moussa Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (2)
Class A (2)
Charaf Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (1)
Class A (1)
Ilyas Idrissi SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (5)
Class A (3)
Amine Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Youssri Abaghough BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Mohamed Agness TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Nikay van der Woning Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (5)
Class A (2)
Andrea Kalfri Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Vito Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Stanislav Nauta Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Yassin Madroni TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (6)
Class A (4)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Robin van der Heide Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Rohullah Akbari MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Class B (2)
Alex Brown Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Melih Arslan Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (1)
Class C (1)
Adrianne Lawrence Despi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (2)
Class B (2)
Kirtan Mangar MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Mick Straathof ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (1)
Michael Tull ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Redouan Azzouzi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class B (1)
Selma Boujama Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (3)
Class A (1)
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Amber Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Karima Mouadi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (5)
Class A (1)
Indi Rozema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class B (3)
Floor v/d Maden ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Priscilla Strijk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Kaoutar Radi Flevokick Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (2)
Class A (1)
Kim Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (1)
Leila Akachar TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Halima Mounir ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Noa Ijspeerd Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (3)
Class A (3)
Floor Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands