Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

EUREGIO CUP

  • Tournament dates
  • 2 November 2019
  • Deadline
  • 26 October 2019
  • Competitors
  • 278 / Unlimited
  • Location
  • Nettetal
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung Euregio Cup 2019 english.docxAusschreibung Euregio Cup 2019 english.docx
Ausschreibung Euregio Cup 2019.docxAusschreibung Euregio Cup 2019.docx

Competitors (278)

Juniors D female -22 kg (1)
Class II (1)
Liv Philine Schroeter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D female -26 kg (2)
Class II (2)
Lyssa Amelie Stuekrath LSG Taekwondo Team Germany Germany
Xenia Fahrenbruch TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
Iliana Theochari Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors D male -22 kg (3)
Class II (3)
Julian Vanfuert TG Nettetal Germany Germany
Mark Matsevyty LSG Taekwondo Team Germany Germany
Torre Goethals HTA Belgium Belgium
Juniors D male -24 kg (2)
Class II (2)
Gian Haan Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Titus Pradela Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors D male -26 kg (2)
Class II (2)
Kai Kramer-Moellenberg TG Nettetal Germany Germany
Sebastian Heymann TG Nettetal Germany Germany
Juniors D male -29 kg (1)
Class II (1)
Aurelian Lam Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Juniors D male -38 kg (1)
Class II (1)
YASSIR MAHMOUDI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Juniors D male -41 kg (1)
Class II (1)
Collin Terporten TG Nettetal Germany Germany
Juniors C female -27 kg (5)
Class I (1)
Yasmin Khlifi Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Class II (4)
Fiona Schulz TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Hibaallah El Hasnaoui T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Joy van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Romaissa Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors C female -29 kg (7)
Class I (1)
Sisan Aubke VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Class II (6)
Amila Avdovic TV Kallenhardt Germany Germany
Ela-Eyluel Celik LT Sports Germany Germany
Emina Ellouze Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Fenne Steenaerts Keumgang Diest Belgium Belgium
OCELIANE PIERARD Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Suraya Basic Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors C female -32 kg (11)
Class I (2)
Hannah Runjajic Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Judith Vallo VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Class II (9)
Aleyna Kayahan LT Sports Germany Germany
Alice Tielens HTA Belgium Belgium
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Badji Serina Keumgang Diest Belgium Belgium
Daya Pradela Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Ecrin Yigit Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Leonara Hajdini T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Sude Iscan LT Sports Germany Germany
Zoe Lemmens HTA Belgium Belgium
Juniors C female -35 kg (4)
Class II (4)
Anastazja-Loana Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Cassandra Moors HTA Belgium Belgium
OLIVIA PICCI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Tugce Nigdeli LT Sports Germany Germany
Juniors C female -39 kg (6)
Class I (3)
Alina Grebin TG Nettetal Germany Germany
Maryam El Aissati Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Seraphia Lam Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Class II (3)
Lamya Ouerdi TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Linnea von Ratingen TG Nettetal Germany Germany
Nilcan Ulusoy T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -43 kg (3)
Class II (3)
Antonia Lischka TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Nielle Vroegh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Victoria Goyan T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -47 kg (2)
Class I (1)
Amely Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Class II (1)
Lea Lailani Winkelmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C female -52 kg (1)
Class II (1)
Cherine Ouerdi TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Juniors C female -57 kg (1)
Class II (1)
Sara Hiseni Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors C male -27 kg (4)
Class II (4)
Alaa Al-Laham LSG Taekwondo Team Germany Germany
Bram Peeters HTA Belgium Belgium
Ekrem Ismailov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nikhil Nurmohamed Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors C male -29 kg (4)
Class I (2)
Keith Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Leon Boettcher TG Nettetal Germany Germany
Class II (2)
Ismael De Lima Sidokwan Netherlands Netherlands
Leroy van Ratingen TG Nettetal Germany Germany
Juniors C male -32 kg (11)
Class I (2)
Dennis Baehr TG Nettetal Germany Germany
Ilja Schwarz Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Class II (9)
Adriaan Van Bommel Keumgang Diest Belgium Belgium
Bastian Senzel T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Daley van der Rijk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Efe Guersoy TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Emre Koca LT Sports Germany Germany
Luca Crescenzi TV Kallenhardt Germany Germany
Majid Hopic LT Sports Germany Germany
Melih-Zuelfikar Celik LT Sports Germany Germany
Nassim Belhadi T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (14)
Class I (1)
Denis Pogromski Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (13)
Ahston Lam TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Aywen Yuen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Davut Mehmet Kayahan LT Sports Germany Germany
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Enzo Alloge korea club houdeng Belgium Belgium
Feres Mojaddedi LSG Taekwondo Team Germany Germany
Gio Haan Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Jordi Wyrwa Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Marlo Becker TG Nettetal Germany Germany
Sammy Granow Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Sven Rigtering Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Vadim Goyan T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Vincent Koch AC - Ückerath Germany Germany
Juniors C male -39 kg (6)
Class I (2)
Danil Lavrov Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (4)
Jason Geyik LSG Taekwondo Team Germany Germany
Muhammed Zeyd Oezdamar LT Sports Germany Germany
Sofiane Mousaid korea club houdeng Belgium Belgium
Tyler Modzel TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Juniors C male -52 kg (3)
Class I (1)
Ege Cinar T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Davresh Ardla T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Louis Engels T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Mert Kilic LT Sports Germany Germany
Juniors B female -29 kg (2)
Class I (2)
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Zoe Klumb Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Juniors B female -33 kg (2)
Class I (1)
Uljana Schwarz Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Class II (1)
Melanie Kotulla VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors B female -37 kg (7)
Class I (4)
Elien Rabaut Keumgang Diest Belgium Belgium
Medine Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Noelle Strude AC - Ückerath Germany Germany
Class II (3)
CHARLOTTE BUA Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Esmee van Eerd Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hannah Laenens Keumgang Diest Belgium Belgium
Juniors B female -41 kg (6)
Class I (4)
Alicia Juarez Banos Keumgang Diest Belgium Belgium
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Joelle van Ratingen TG Nettetal Germany Germany
Nurselin Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Amelie Van Passel Keumgang Diest Belgium Belgium
Ezgi-Hatice Celik LT Sports Germany Germany
Juniors B female -44 kg (7)
Class I (3)
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (4)
Hatice Akmese LT Sports Germany Germany
Leonie Kniefert TG Nettetal Germany Germany
Roksana Kobierowska Sport-Treff-Helene Germany Germany
Sien Borgers Keumgang Diest Belgium Belgium
Juniors B female -47 kg (11)
Class I (8)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Huemeyra Yigit Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Jeanne Best Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
NELE VOIGT TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
SARAH CHAARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Seray Narin LT Sports Germany Germany
Tessniem El Aissati Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Class II (3)
Anna Georgia Liberis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Fatjona Hajdini T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Laura Erhardt TG Nettetal Germany Germany
Juniors B female -51 kg (9)
Class I (6)
Alina Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Amy Lee Grieger TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Frieda Margarethe Steink DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Mayla Aubke VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Suzanne de keizer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Tamara Mahr Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (3)
Emma Fronteddu korea club houdeng Belgium Belgium
Eva Moors Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Lisa Di Tulio korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors B female -55 kg (5)
Class I (3)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
KATHARINA VAN DEN BERGH TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Class II (2)
Febe Meynaerts Keumgang Diest Belgium Belgium
Maike Meyendriesch TG Nettetal Germany Germany
Juniors B female -59 kg (1)
Class II (1)
Chloe Bulteau korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors B female +59 kg (1)
Class I (1)
Chahida Chaif T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -33 kg (4)
Class I (2)
Benjamin Diouf korea club houdeng Belgium Belgium
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class II (2)
Domenico De Fracseco korea club houdeng Belgium Belgium
Leonard Van den Bergh TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Juniors B male -37 kg (7)
Class I (3)
Noah Lemmens HTA Belgium Belgium
Richard Printen Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (4)
Bo Weinberger AC - Ückerath Germany Germany
Ercihan Celik LT Sports Germany Germany
Narcis Andrei Pruteanu LT Sports Germany Germany
Nicolas Dewaye korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors B male -41 kg (6)
Class I (1)
Samuel Lam Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Class II (5)
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Ensar Iscan LT Sports Germany Germany
Guillaume Van Passel Keumgang Diest Belgium Belgium
Leon Pierre Schoth T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nathan Bulteau korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors B male -45 kg (6)
Class I (4)
Ayman Akarkach Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Michiel Vermaelen Keumgang Diest Belgium Belgium
Vasileios Georgios Gkaitatzis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Nayan Can Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Younes Belhadi T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -49 kg (8)
Class I (4)
Ayman Akarkach Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Joshua-Elias Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Kobe Vandenberk HTA Belgium Belgium
Class II (4)
Kevin Demoor korea club houdeng Belgium Belgium
Maik Kotulla VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Milas Cakmak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
WASSIM MAHMOUDI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Juniors B male -53 kg (3)
Class I (3)
Gabriel Duarte VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Leonard Printen Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Stefan Badalov TG Nettetal Germany Germany
Juniors B male -57 kg (2)
Class I (2)
Leonard Batt Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors B male +65 kg (1)
Class II (1)
Luan Hiseni Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors A female -46 kg (2)
Class I (2)
AURELIE ROLAFF Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Selen Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (1)
Class I (1)
Jil Grebe AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A female -55 kg (7)
Class I (4)
Indi Rozema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lena Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Lies Vicca Keumgang Diest Belgium Belgium
Class II (3)
Jade Crauwels Palgwe Mons Belgium Belgium
Lauri Staghouwer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Lilian Michelswirth Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (2)
Class I (1)
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class II (1)
Celine Spritzer AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A female -63 kg (4)
Class I (4)
Antonia Beck TG Nettetal Germany Germany
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Sydney Wendland Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors A male -45 kg (3)
Class I (3)
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tobias Meyendriesch TG Nettetal Germany Germany
Victor Diouf korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors A male -48 kg (1)
Class I (1)
Jesse Van Vulpen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors A male -51 kg (5)
Class I (5)
LUCAS PIERARD Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohamed Akki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
NOAH DUHOUX Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Juniors A male -55 kg (7)
Class I (5)
Akram Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Yagiz Dersim Ulusoy T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Ali Mirhan Keceli LT Sports Germany Germany
Bilal Adahchur Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (3)
Class I (2)
Romain Floret korea club houdeng Belgium Belgium
Sidney De Vreede Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Class II (1)
Adam Amat korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors A male -63 kg (9)
Class I (7)
DORIAN BOUILLON Ultimate Team Taekwondo Essalem Belgium Belgium
Furkan Narin LT Sports Germany Germany
Ismael Beg Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Isnaur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Niel Willems Keumgang Diest Belgium Belgium
SOUFIANE EL MOUKHTARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (2)
Dimon Becker TG Nettetal Germany Germany
Lion Schoepe T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (5)
Class I (5)
ANAS CHAARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Berken Pazar AC - Ückerath Germany Germany
Can Cinar T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Matthew Winkel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Robin van der Heide Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Juniors A male -78 kg (2)
Class I (1)
Kevin Weimann Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Class II (1)
Paul Akoun-Scholten LT Sports Germany Germany
Seniors female -49 kg (3)
Class I (1)
Amelia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (2)
Andrea Berger Sport-Treff-Helene Germany Germany
Estelle Lemineur korea club houdeng Belgium Belgium
Seniors female -57 kg (7)
Class I (5)
Franziska Drucklieb AC - Ückerath Germany Germany
Hosna Hakim Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Hosna Hakim Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Nicole Weber-Escobar Sport-Treff-Helene Germany Germany
Samirah Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class II (2)
DENISA OLTU Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Isabelle Giefer Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors male -58 kg (13)
Class I (10)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hamza Bayram Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Hamza Bayram Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Mahdi Kazemi Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Michael Siemens Sport-Treff-Helene Germany Germany
Mohamed Khlifi Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Mohamed Tahar Chetoui Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Mohamed Tahar Chetoui Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sajad Habibi Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Class II (3)
Farzand Nurmohamed Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Ilario Attardo korea club houdeng Belgium Belgium
Nikay van der Woning Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (16)
Class I (15)
Benjamin Symalla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
LORIS KALALA Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
MAROUANE CHAARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Mohamed Tahar Chetoui Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Mory Cisse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mujtaba Nasimi Sport-Treff-Helene Germany Germany
Mustafa Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Nabiel Hakim Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Raoul Heurs TG Nettetal Germany Germany
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ted Brilhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ugur Oezkul Sport-Treff-Helene Germany Germany
Victor Gillain korea club houdeng Belgium Belgium
Yannik Grebe AC - Ückerath Germany Germany
Class II (1)
ELIAS BENTAKHOU Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Seniors male -80 kg (1)
Class I (1)
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male +80 kg (2)
Class I (2)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands