Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

UTF CAPITAL CUP

  • Tournament dates
  • 16 June 2019
  • Deadline
  • 7 June 2019
  • Competitors
  • 301 / 300
  • Location
  • Lee Valley Athletics Centre
  • N9 0AR
  • 61 Meridian Way, Edmonton, London
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO JOHN WEBSTER (universaltkdfed@aol.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED

Downloads

CAPITAL_CUP_2019CAPITAL_CUP_2019
DRAW UTF CAPITAL CUP 2019DRAW UTF CAPITAL CUP 2019
Poomsae and One for One non contactPoomsae and One for One non contact
UTF EVENTS WAITING LISTUTF EVENTS WAITING LIST

Results

OVERALL MEDAL STANDINGOVERALL MEDAL STANDING
RESULTSRESULTS

Competitors (301)

Pee Wee female -18 kg (1)
Class B (1)
Elsie Boylin South Hams TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee female -22 kg (1)
Class C (1)
Malou Travis Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -24 kg (3)
Class A (1)
SK Asiya Said (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (2)
Liba Nasir JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Mariam Noor JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (4)
Class B (2)
Isabelle Essuman JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Natalia Carvalho JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Class C (2)
Hollie Shalders South Hams TKD Great Britain Great Britain
Wiktoria Winkiwicz TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female +26 kg (3)
Class A (1)
SK Salma Mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Aaliyah D'Sylva Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Charli Lewis TEAM WATERSIDE England England
Pee Wee male -18 kg (1)
Class C (1)
Imran Nol SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (3)
Class B (1)
Osman Zain Miah westminster taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Hassan Al-Ogla SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Pius Junior Appiah CMS Academy England England
Pee Wee male -22 kg (8)
Class B (2)
Amaan Hussain CMS Academy England England
Tyler Joshua Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class C (6)
Abdulrahman Al-ogla SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Andreas Beckford CMS Academy England England
Charlie Martin Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Faisal Ghafori karoon Taekwondo Academy England England
SK Eduard Mitrofan (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
kamari Bales-Stennett DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -24 kg (9)
Class B (3)
ABDERRAHMANE BENKACEM westminster taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
GIACOMO JAMES SAVIO westminster taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Tomy Joshua Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class C (6)
ALAN LITERA Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Benjamin Gross-Gibbs Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cameron Patterson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Kamal El-Helbawi CMS Academy England England
Shahar Mukamel Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Tate Cecil Chung Yong Taekwondo Academy England England
Pee Wee male -26 kg (8)
Class A (1)
Hanza Hussain JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Class B (3)
Adrian Burlica JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Albert Buta JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
SK Ian Fernandez Pastor (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (4)
Farouk El-Helbawi CMS Academy England England
Ismael Sadler JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Ismael Nasir JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
morgan bull DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male +26 kg (7)
Class A (1)
SK Assad Saman (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (3)
Elmi Ismail Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
LOISE MILLER Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Royal Ansah JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Class C (3)
Abbas Abbas CMS Academy England England
Alexander Gibala TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
max armstrong DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Children female -26 kg (4)
Class A (2)
JIA GOSRANI W TIGERS United Kingdom United Kingdom
Poppy Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Class B (1)
SK Safa Ali (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
IZEL NEMBHARD ANDRADE BOZDAG TAEKWONDO England England
Children female -29 kg (3)
Class B (2)
CHADNI BEGUM BOZDAG TAEKWONDO England England
Nicole Vecere Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Emily Collingwood TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Children female -32 kg (12)
Class A (4)
Lily Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Magdalena Gross-gibbs Chung Yong Taekwondo Academy England England
SK Mia Parn (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Yasmin Orfi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (3)
Georgia Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Sonia Ousilimani (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (5)
CHANGJING LIU BOZDAG TAEKWONDO England England
Demi Baez Arranz CMS Academy England England
Kei-ahna Tomlinson CMS Academy England England
Laila Khan HANSU TAEKWONDO England England
Sarah Cook Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -36 kg (6)
Class A (1)
SK Hajara Said (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (3)
Amelija Marcinkevica TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Paige Vincent Wessex Taekwondo Association England England
Veronica O'Neill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class C (2)
Frances Appiah CMS Academy England England
Prabina Tamang STKDD England England
Children female -40 kg (1)
Class A (1)
Klara Boccolini TEAM WATERSIDE England England
Children female -44 kg (1)
Class B (1)
Starr Active CMS Academy England England
Children female -48 kg (3)
Class B (1)
PRANISHA RANA STKDD England England
Class C (2)
Dalia Gubrail Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Saira Khan HANSU TAEKWONDO England England
Children female +48 kg (4)
Class B (3)
Georgia Callan Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Khadiija Ismail Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
RIHAM NEDLOUSSI westminster taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Shaheen Nol SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Children male -24 kg (2)
Class B (1)
Niall Graham Wessex Taekwondo Association England England
Class C (1)
Eryk Skora STKDD England England
Children male -26 kg (3)
Class A (1)
Omar Miah Miah westminster taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Callum Patterson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Essa Sadler JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Children male -29 kg (12)
Class A (4)
Adjust SK Ilhan Ismail (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
FRANKIE-JON BLACKWELL W TIGERS United Kingdom United Kingdom
RICHARD ZHANG RED TAEKWONDO England England
SK Ashraf takarli (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (5)
Archie Hodson TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Jamal Small JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Matas Lisauskas JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Noor Haytham Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Sebastian Anguita Barton Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (3)
Andreas Theocharides TEAM WATERSIDE England England
George Letheren Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ibrahim Ghafri karoon Taekwondo Academy England England
Children male -32 kg (12)
Class A (3)
Loui Shajirat karoon Taekwondo Academy England England
Loui Shajirat karoon Taekwondo Academy England England
Micah Jameson Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (5)
Aden O'Loughlin Wessex Taekwondo Association England England
Aliu Alesio karoon Taekwondo Academy England England
Ellis Titchner Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Hassan Mohamad Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
SERDAR ALTAY BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (4)
Ibrahim Ghafori karoon Taekwondo Academy England England
Louie Scriven Wessex Taekwondo Association England England
Luca Pietrangeli Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Rehan Maden STKDD England England
Children male -36 kg (15)
Class A (4)
Frankie Cecil Chung Yong Taekwondo Academy England England
Nathan Allen TEAM WATERSIDE England England
Omar Hussain JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
SK Ubaydullah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (6)
Alan Powirski RTA Tigers England England
Alex Powirski RTA Tigers England England
Ethan Hill Wessex Taekwondo Association England England
Gustas Vaivada CMS Academy England England
Niko Baez Arranz CMS Academy England England
Shaan Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class C (5)
ESHAN UDDIN westminster taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Harry Scriven Wessex Taekwondo Association England England
Hemant Gurung STKDD England England
Jakub Warnawski TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Luis Hepozden TEAM WATERSIDE England England
Children male -40 kg (9)
Class A (3)
ALEXANDER JULIUS JAMES MORT westminster taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Jamal Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
SK Salah Mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (4)
Francis Appiah CMS Academy England England
Jamie Tuson Wessex Taekwondo Association England England
Jensen Hockley RED TAEKWONDO England England
Kevin Yeboah SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class C (2)
Gaven Sivakumar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Kasra Alipoure karoon Taekwondo Academy England England
Children male -44 kg (2)
Class A (1)
Alastair Paguay-Stewart Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class B (1)
Ayman Nedloussi westminster taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Children male -48 kg (4)
Class A (1)
SK James Mitrofan (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Ihsan Samet TCGB BJ Academy England England
SK Ayan Sayyed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Mosaver Khwaja SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Children male +48 kg (2)
Class B (2)
DIEGO SOLARTE STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
Dior Aliu karoon Taekwondo Academy England England
Cadets female -33 kg (2)
Class A (1)
Kimico Arculus JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Class B (1)
Maya Lupina JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (6)
Class A (2)
SK Fatima Zahra Nur (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Safa Sharaf London Taekwondo Academy England England
Class B (1)
Anna Prystupa-Davies Wessex Taekwondo Association England England
Class C (3)
Amira Abdi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Areej El-Helbawi CMS Academy England England
Kritika Thapa STKDD England England
Cadets female -41 kg (4)
Class A (2)
Marwa Sharaf London Taekwondo Academy England England
SK Nadia Omar (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Manel Belalia Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Mumina Yasmin Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Cadets female -44 kg (7)
Class A (3)
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
SK Hafsa Dahir (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tianna Klaric SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Lucrezia Lucr karoon Taekwondo Academy England England
Maria Damyanova Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Silvia Boboci TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Krysten-Angelique Pascua Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -47 kg (2)
Class A (1)
Sophie Lee Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class C (1)
Ariadne Neri Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -51 kg (5)
Class A (3)
Baran Norouzi Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Eleanor Lewis Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
SK Theodora Albu (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (2)
Elke Smit RED TAEKWONDO England England
Riyana Manangan Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -55 kg (4)
Class A (1)
SK Umaymah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Veronika Salajeva Wessex Taekwondo Association England England
Class C (2)
INES GOMES Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Saruna Tamang STKDD England England
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Sophia Louffok STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
Cadets female +59 kg (3)
Class A (1)
Ellie Allen TEAM WATERSIDE England England
Class B (2)
Amelie Read-Rieger Chung Yong Taekwondo Academy England England
Sarona Tamang STKDD England England
Cadets male -33 kg (6)
Class A (1)
ELIAS ZIKA BOZDAG TAEKWONDO England England
Class B (3)
CIARAN JOSEPH COLLINS BOZDAG TAEKWONDO England England
Martin Mindov Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
ZULFIQAR WAHID BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (2)
Igor Fiolna TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Rubik Spahih karoon Taekwondo Academy England England
Cadets male -37 kg (8)
Class A (5)
ANGELO GAMON DORCHESTER BOZDAG TAEKWONDO England England
AYMAN AHOUIEK westminster taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Rhys Tambat TCGB LLTKD England England
SK Cullen Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Victor Albu (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Felix Letherin Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jack Barwick Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class C (1)
Philip Manangan Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -41 kg (9)
Class A (5)
Adam Gladdis Wessex Taekwondo Association England England
Ben Harrison Wessex Taekwondo Association England England
Jawad Idris RTA Tigers England England
SK Mubarak Abdiwahid (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Zakaria Takarli (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Ammar Osman STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
Eminem Calistru Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
David Grigore DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Ganan Sivakumar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (7)
Class A (3)
Edward Catchpole TCGB BJ Academy England England
Iestyn Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Karol Mandziuk TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Louis Read Chung Yong Taekwondo Academy England England
Royal Ansah JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Sami Isam-abdu London Taekwondo Academy England England
Class C (1)
Aaron Gurung STKDD England England
Cadets male -49 kg (8)
Class A (2)
Ortega Ronnie TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
YAHYA R ALI BOZDAG TAEKWONDO England England
Class B (4)
Faustas Zygmanta Chung Yong Taekwondo Academy England England
KACPER GWIAZDOWSKI BOZDAG TAEKWONDO England England
Mohamed Samet TCGB BJ Academy England England
Rohan Vekaria Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
JEFERREY VASCO Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Steven Lui STKDD England England
Cadets male -53 kg (6)
Class A (5)
Ayoub Guendouze Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Francisco Pereira TCGB LLTKD England England
Matthew Nottage TCGB BJ Academy England England
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
SK Yassin Orfi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Alex Phipps South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (2)
Class B (1)
Joan Figueroa STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Adrian Szukala Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -65 kg (2)
Class B (2)
Christos Oikonomou HANSU TAEKWONDO England England
Rayyan Samet TCGB BJ Academy England England
Cadets male +65 kg (2)
Class A (1)
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Class C (1)
Harvey Matthewson TCGB BJ Academy England England
Juniors male -45 kg (5)
Class A (1)
jacob fairhead Predator Taekwondo England England
Class B (3)
Aaron Ojinaka Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
ISSAH IQBAL KHAN Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
SK Shuaib Ali (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
ROBERT GLOWAKI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Juniors male -48 kg (1)
Class C (1)
SK Liban Abdi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (1)
Class A (1)
Adrian Ramsey JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (6)
Class A (3)
Ashim Limbu STKDD England England
Prem Ubhi London Taekwondo Academy England England
Saadodin Sharaf London Taekwondo Academy England England
Class B (3)
Daniel Martinez TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
JUNAYD MOHAMMED Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
SK Hanad Ali (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (2)
Class B (2)
Oshan Tamang STKDD England England
SK Seliman Sultani (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (4)
Class A (1)
Matthew Howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Conrad Schmolck Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Alejandro Rodriguez de Fuentes JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Kacper Bryla TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
Liam Donaghy Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Adil Sayyed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Theoharys Stavropoulos T-TKD England England
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
SK Hannah Sayyed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
SK Najma Dahir (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (2)
Class A (1)
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Class C (1)
Natalie Burstow South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (1)
Class A (1)
Ayusma Gurung STKDD England England
Juniors female -63 kg (1)
Class C (1)
SK Iman Ali (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
SK Ilhan Ismail (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (1)
Class B (1)
SK Billan Balayah (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Nikita Gurung STKDD England England
Punam Gurung STKDD England England
SK Huda Ahmed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
SK Munirah Abdiwahid (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Sarah Farthing Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Sophie Bladek Wessex Taekwondo Association England England
Seniors female -57 kg (3)
Class A (2)
Katie Eley Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
SK Nasteeha Mahamed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
NATASHA VASCO Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -62 kg (3)
Class A (2)
Katy Jebson RTA Tigers England England
SK Tasneem Tawil (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
SK Salsabil Elarif (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Ilhan Ismail (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Natasha Staddon TEAM WATERSIDE England England
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Natalie Amanfo JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Taylor Shaw New Zealand TKD New Zealand New Zealand
Seniors male -58 kg (1)
Class A (1)
Prashanta Rai STKDD England England
Seniors male -63 kg (3)
Class A (3)
Aaron Mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Shahzada Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (5)
Class A (1)
Abdulahi Dahir (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (4)
Ange-Marcel Kassi Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ludovic Ho Fuh SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Osama Shah London Taekwondo Academy England England
SK Mohamed Abdai-Sheikh (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (5)
Class A (4)
David Howcroft Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
SK Ash Islam (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zac Kellaway Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class B (1)
Bailey Cragg Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -80 kg (5)
Class A (4)
Declan Kiernan Chung Yong Taekwondo Academy England England
Erol Ismail JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Kevin Simmons SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Micheal Davidson Slata tkd Club England England
Class B (1)
Luigi Daniel Trombetta STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
Seniors male -87 kg (1)
Class B (1)
Cheney D'Sylva Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male +87 kg (1)
Class B (1)
Adedamola Popoola TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Veterans female -67 kg (2)
Class A (2)
Deepali Lodhia SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
SK Zamzam Suleyman (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Veterans male -68 kg (2)
Class A (1)
Eranji Olympio De Melo DaSilva JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Class B (1)
Ritesh Rai STKDD England England
Veterans male -80 kg (1)
Class A (1)
Mohammed Ibrahim SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Veterans male +80 kg (2)
Class A (2)
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Yamikani Guba Wessex Taekwondo Association England England