Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2019 TAEKWONDO SCOTLAND CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 8 September 2019
  • Deadline
  • 31 August 2019
  • Competitors
  • 319 / 300
  • Location
  • Ravenscraig Sports Facility
  • ML1 2TZ
  • O'Donnell Way, Motherwell
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED


16.06.2019
NEW INFORMATION PACK UPLOADED - THE EVENT HOSTS HAVE ADVISED THEY WILL USE KP&P AS THE PSS SYSTEMS FOR ALL ADVANCED GROUPS FROM CHILD UPWARDS. ALL NOVICE GROUPS AND ALL PEEWEE GROUPS WILL USE MANUAL SCORING.

06.08.2019 - MESSAGE FORM THE OC ADDED:

Please note the format for the forthcoming Taekwondo Scotland Championships. (As per the info pack Para 15.3).

A Class Children, Cadets, Juniors, Seniors and Veterans will be using the KP&P e-scoring system.

KP&P e-foot protectors are available from Ki Martial Arts.

However, to help with the expense, for those players who do not wish to purchase their own, Taekwondo Scotland have a stock of e-foot protectors available for use on the day,

A Class Peewee and all B Class matches will be using manual scoring. Please ensure players have full WT approved protective gear.

Payment of entry fees was due 10 days after registration. To aid management of the waiting list could all teams, who have not yet paid, please do so as soon as possible.

Kind Regards
OC Taekwondo Scotland Championships


Downloads

2019 Scottish Taekwondo Championships Entry Pack 27-7-20192019 Scottish Taekwondo Championships Entry Pack 27-7-2019
BLANK WAITING LISTBLANK WAITING LIST
MATCH NUMBERS PER TEAMMATCH NUMBERS PER TEAM
START OF DAY DRAWSHEETSSTART OF DAY DRAWSHEETS

Results

TKD SCOTLAND CHAMPS DRAW SHEETS WITH RESULTSTKD SCOTLAND CHAMPS DRAW SHEETS WITH RESULTS
TKD SCOTLAND CHAMPS INDIVIDUAL RESULTSTKD SCOTLAND CHAMPS INDIVIDUAL RESULTS
TKD SCOTLAND CHAMPS TEAM RANKINGTKD SCOTLAND CHAMPS TEAM RANKING

Competitors (319)

Kids female -20 kg (3)
Class B (3)
Ebony Fry Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Gabriella Pettigrew Cumbria Taekwondo England England
Sarah Lawler Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Kids female -22 kg (2)
Class B (2)
ISABELLA DIXON GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Mollie McNally Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Kids female -24 kg (2)
Class B (2)
Orla Currie Raw Taekwondo Scotland Scotland
casey hilton BTS Great Britain Great Britain
Kids female -26 kg (3)
Class B (3)
Aerwyn Moss Panthers TKD Ashbourne Ireland Ireland
Caitlin Quinn Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Naseri Sanam (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Kids female +26 kg (12)
Class A (1)
Sophia Shields Raw Taekwondo Scotland Scotland
Class B (11)
Charlotte Fisher Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Holly Battista ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Ikrah Hussein (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Kitty Wilson Cumbria Taekwondo England England
Mia Lambert Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Mia Atkinson Cumbria Taekwondo England England
Mya Lightley Cumbria Taekwondo England England
Saphia Tinsley Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Sophia Bett Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Sophie Taylor Panthers TKD Ashbourne Ireland Ireland
laycee-mae morrison BTS Great Britain Great Britain
Kids male -20 kg (3)
Class B (3)
Ciaran Quinn Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Hadriel Guedes Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
max-lee johnson BTS Great Britain Great Britain
Kids male -22 kg (8)
Class B (8)
Finlay Scrimgour Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Jackson Done (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jake Ross Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jake Jones Team Ultimate Great Britain Great Britain
Simervir Hara Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
joshua sherratt BTS Great Britain Great Britain
maximus maltby BTS Great Britain Great Britain
paul harrison BTS Great Britain Great Britain
Kids male -24 kg (5)
Class A (1)
Adam Millar Raw Taekwondo Scotland Scotland
Class B (4)
Aadi Furness Team Ultimate Great Britain Great Britain
Alfie Ross Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
James Sau Loughton Taekwondo Great Britain Great Britain
Kerr Martin Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Kids male -26 kg (10)
Class A (2)
Hamaad Afzal Momentum Great Britain Great Britain
Jayden Simpson-Kidd (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (8)
Adam McPhillie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
FINLAY STRAKER Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Joshua Howat TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Lucus Ballantyne Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Matthew Carroll Raw Taekwondo Scotland Scotland
SAMMY NGWA UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Zack Karim (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
dominic brown BTS Great Britain Great Britain
Kids male +26 kg (12)
Class B (12)
Arron McBride Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Avi Swaroop UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Ethan Roberts Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
JAMES BOLLANDS Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Lewis Deans Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Liam Thorburn Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Lucas Whittle Koryo United Kingdom United Kingdom
Murdo Neil Raw Taekwondo Scotland Scotland
Piotr Banach Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Riley Burton Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ryan Matimbira Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Stuart MacFarlane Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female -24 kg (1)
Class A (1)
Poppy Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Children female -26 kg (1)
Class B (1)
Oran Wardlaw Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children female -29 kg (8)
Class A (3)
Lauren Dunsmore Raw Taekwondo Scotland Scotland
Lille Baker-Dinsley TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Poppy Wickens Chi Taekwondo England England
Class B (5)
Darcey McGlinchey UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Eleanor Brown Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ella Gallagher Mooney Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
PATIENCE HARRIS-O'NEILL UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Tillie Wilson Cumbria Taekwondo England England
Children female -32 kg (13)
Class A (5)
Emily Mills GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Gina Bene-Hamill (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Lily Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Lucy Millar Raw Taekwondo Scotland Scotland
Siobhan Coe Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (8)
Abigail Scrimgour Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Amelia Hird (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ebony Burton Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Eve Blunt Team Ultimate Great Britain Great Britain
Hollie White Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Jaiden Parker Loughton Taekwondo Great Britain Great Britain
Julia Gasiorowska Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (5)
Class A (2)
Carla Gardiner Cumbria Taekwondo England England
Sasha York KANG HAN MANSFIELD England England
Class B (3)
Abbie Beedham Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Iona Craig Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Olivia Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Children female -40 kg (4)
Class B (4)
Lucy Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Maya Stopford Cumbria Taekwondo England England
Willow Rigg Cumbria Taekwondo England England
imogen duncan BTS Great Britain Great Britain
Children female -44 kg (3)
Class B (3)
Angela Swaroop UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Holly Goutcher Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Mariyah Patel Momentum Great Britain Great Britain
Children female -48 kg (2)
Class B (2)
Kaila Sloan Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Milly Carling TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Children female +48 kg (5)
Class A (2)
Darcy Barr Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Melissa Regmi Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Class B (3)
Anna-Mae Smith Granite City Taekwondo Scotland Scotland
KATRINA BINNS Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Sophie Crighton Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children male -24 kg (3)
Class B (3)
Jack Cockerill (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Logan Johnson BTS Great Britain Great Britain
Zar Torley Creative Ways Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male -26 kg (2)
Class A (1)
Sonny Sweeting TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Samuel Evans Koryo United Kingdom United Kingdom
Children male -29 kg (14)
Class A (3)
Cameron Done (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Tyler Saad Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
laurey-jay morrison BTS Great Britain Great Britain
Class B (11)
AARON NGWA UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
BENJAMIN STRAKER Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Caden White (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cody Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Dean Johnston Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Hanson Guedes Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Harrison Hughes-black Koryo United Kingdom United Kingdom
Leon Goldson Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Noor Haytham Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
aidan bhaloda BTS Great Britain Great Britain
sebastian williamson BTS Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (11)
Class A (4)
Alex Sherratt BTS Great Britain Great Britain
Andrew Smyth Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
HAMZA ALI ASGHAR BTS Great Britain Great Britain
Matthew Bell Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Class B (7)
Jamie Minnis Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
John Quinn Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Kayden Paton Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Lewis Campbell Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Miller McBride Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Nathan Lawler Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
logan brookes BTS Great Britain Great Britain
Children male -36 kg (6)
Class A (2)
Samual Roberts Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
niall horton BTS Great Britain Great Britain
Class B (4)
Bailey Kirk Raw Taekwondo Scotland Scotland
Eden Mullholland (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
korey prescott BTS Great Britain Great Britain
reuben frith BTS Great Britain Great Britain
Children male -40 kg (7)
Class A (2)
Lucas Tobin GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Sam Fairhurst Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (5)
Charlie Lockyer ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
James Green Heart of England England England
Michael MacNeil Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
kai chomanicz BTS Great Britain Great Britain
lukas yates BTS Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (8)
Class A (4)
Jake Wilding Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Kaden Miller TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Max Cartwright Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Thomas Hayhurst ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Class B (4)
Kenzie Harris (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Mark MacNeil Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
McKenzie Cook Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Nathan Lambe Panthers TKD Ashbourne Ireland Ireland
Children male -48 kg (5)
Class A (3)
Callum Deakin Raw Taekwondo Scotland Scotland
William Burleigh Chi Taekwondo England England
Zack Ross Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (2)
Dexter Favell Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Oliver Black Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children male +48 kg (2)
Class A (1)
Ramsay Mitchell Raw Taekwondo Scotland Scotland
Class B (1)
Michael McMahon Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Ruby Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -37 kg (2)
Class A (1)
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Niamh Barclay Momentum Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (7)
Class A (5)
Anna McLellan Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Ava Bett Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Emma Cahill South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Kayla White Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
ROBYN CHAMBERS ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Class B (2)
Alisha Dempsey Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Halimah Patel Momentum Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (6)
Class A (4)
Aishvir Hara Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Jamie-leigh Smith Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Megan Hayhurst ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
NORA CONNELL IRELAND HANKUK TAEKWONDO Ireland Ireland
Class B (2)
Anastasija Culak Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
holly maltby BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (4)
Class A (4)
Ella Whittle Koryo United Kingdom United Kingdom
Emma Millar Raw Taekwondo Scotland Scotland
Neve McPhillie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Rheanna McGlinchey UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Cadets female -51 kg (6)
Class A (3)
Amelie Harrison Cumbria Taekwondo England England
Anusha Butt Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
lianna harrison Koryo United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Caitlyn Fyfe Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Kaitlin Riley (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Layla Newey Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (4)
Class A (4)
Kara Mclaren Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Morgan Hammond Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Rebecca Battista ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
melia horton BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (2)
Class A (2)
Ava Greenway Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Morgan Curtis Koryo United Kingdom United Kingdom
Cadets female +59 kg (1)
Class A (1)
Michaela Kirkwood Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (6)
Class A (5)
ALEXANDER GRAVIL ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Jordan Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Lennon Thompson (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Owen Blunt Team Ultimate Great Britain Great Britain
ashton dawson BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Jake Clayphone Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (8)
Class A (6)
Aidan Clark-Horgan (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
BRENDAN DAWSON BTS Great Britain Great Britain
Dylan Fair Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
LUKE STREET BTS Great Britain Great Britain
Lee Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Zaw Torley Creative Ways Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Cameron Woodward KANG HAN MANSFIELD England England
Saranyan Balan Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Cadets male -41 kg (6)
Class A (3)
Jack Dixon Cumbria Taekwondo England England
Leo Harrison (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Lucas Anderson Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Class B (3)
Arnas Satkunas Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
John Descartin (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
jude williamson BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (6)
Class A (2)
Alex Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
troy bowker BTS Great Britain Great Britain
Class B (4)
Cillian Ashmore Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Connor Paton Raw Taekwondo Scotland Scotland
Jack Grant Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Rocco Genocky Dojang Ireland Ireland Ireland
Cadets male -49 kg (6)
Class A (4)
Kallum mcDermid BTS Great Britain Great Britain
Marc Smith Raw Taekwondo Scotland Scotland
Neil Kaczan Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Shem Battles Guardian Knights United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Riley Petigrew ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
bradley hewitt BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (7)
Class A (5)
Adam Daniel Koryo United Kingdom United Kingdom
Ethan Harris-O'Neill UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Harry Westmorland Cumbria Taekwondo England England
Logan Simpson Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Oliver Dyson Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Alasdair Lawson Raw Taekwondo Scotland Scotland
Zaiden Brookes BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (2)
Class A (1)
Ashley Gaines Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Logan Miller TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (2)
Class A (2)
Joshua Tobin GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
KYLE MORGAN K.B.B.A - TEAM GB England England
Cadets male -65 kg (1)
Class B (1)
Matthew Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Cadets male +65 kg (2)
Class A (2)
Ethan Baxter Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Ryan Smith Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Juniors male -45 kg (3)
Class A (3)
Aaron Nicholls Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Kieran Dunsmore Raw Taekwondo Scotland Scotland
blaydon holmes BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (3)
Class A (2)
Adam Robinson Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Joshua Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Class B (1)
Adil Bhatti (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (7)
Class A (7)
COREY-LI COULLIE K.B.B.A - TEAM GB England England
Ciaran Docherty Raw Taekwondo Scotland Scotland
Harry Mallinson Koryo United Kingdom United Kingdom
Jay Fleming Koryo United Kingdom United Kingdom
John Jospeh Paterson Momentum Great Britain Great Britain
Kian Reynolds Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Taylor Savoury Momentum Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (5)
Class A (3)
Declan McPhillie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Harry Bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Rhys Hay Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Andrew McRoberts Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
William Grant Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (7)
Class A (6)
Adam Davies Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Ben McBarron UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Edward Green Heart of England England England
Henry Watkinson Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
James Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Jamie Simpson-Kidd (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Robert Bennie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (3)
Class A (3)
Andrew McLellan Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Andrew Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Zak Lambert Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Danyaal Butt Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (2)
Class B (2)
Hayat Bhatti (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Vernalie Descartin (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Neve Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Hannah Smith Celtic Taekwondo Santry Ireland Ireland
Rachel Cringles Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (3)
Class A (2)
Erin Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
alanya blurton BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Sara Zulfiqar (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (1)
Class A (1)
Kayla Lee Raw Taekwondo Scotland Scotland
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Hollie Farley Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
adele williamson BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (2)
Class A (1)
Amy Bone TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Paige Crichton Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (1)
Class A (1)
Taylor Curtis Koryo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Shavena Balan Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Wiktoria Wywalec Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
CARRIE HILTON BTS Great Britain Great Britain
Tia Mlinaric Koryo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
Angela Currie Raw Taekwondo Scotland Scotland
Nicole Kashouli Momentum Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (1)
Class A (1)
Lauren Mckinlay Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (4)
Class A (4)
Kirsty Marshall Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Laura Macdougall Momentum Great Britain Great Britain
Lorna Greatbatch BTS Great Britain Great Britain
Shannon Brawley Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Hazel Moffet Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (3)
Class A (3)
Charlotte Bateman Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Ebony Gregg (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Taylor Curtis Koryo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -58 kg (1)
Class A (1)
Adam Fitzsimmons Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Seniors male -68 kg (3)
Class A (2)
Jamie Berrow BTS Great Britain Great Britain
Omar Salim Momentum Great Britain Great Britain
Class B (1)
MARCO DAMONTE Edinburgh University Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -74 kg (5)
Class A (4)
Axcel Abouzakhar (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
CONNOR CLARK GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Mark Cassidy Momentum Great Britain Great Britain
harry aitken BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Jordan Masterson Celtic Taekwondo Santry Ireland Ireland
Seniors male -80 kg (1)
Class A (1)
Micheal Davidson Slata tkd Club Ghana Ghana
Seniors male +87 kg (1)
Class B (1)
david brookes BTS Great Britain Great Britain
Veterans female -57 kg (2)
Class A (2)
Deona Mei Lam Chan Royal Navy Royal Marine Martial Arts Association United Kingdom United Kingdom
carrie hilton BTS Great Britain Great Britain
Veterans female -67 kg (1)
Class A (1)
Lisa Millar Raw Taekwondo Scotland Scotland
Veterans female +67 kg (3)
Class A (2)
Sharon Titterington Cumbria Taekwondo England England
TRACEY SHAW Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
kerry dawson BTS Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (5)
Class A (3)
Adam Hayton Cumbria Taekwondo England England
Craig Aitken Raw Taekwondo Scotland Scotland
Gordon Masterson Celtic Taekwondo Santry Ireland Ireland
Class B (2)
STEVEN DAWSON BTS Great Britain Great Britain
david brookes BTS Great Britain Great Britain