Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

UZBEKISTAN JUNIOR NATIONAL CHAMPIONSHIPS 2019

  • Tournament dates
  • 25 November 2019
  • 26 November 2019
  • 27 November 2019
  • 28 November 2019
  • Deadline
  • 15 November 2019
  • Competitors
  • 536 / 600
  • Location
  • Tashkent
  • Uzbekistan Uzbekistan

Competitors (536)

Juniors male -45 kg (43)
Class A (43)
Beybars Esenov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
AMINDJON OCHILOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
AMIRSHOKH RASULOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
ASROR ISMATOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Akmal Yoldoshev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Toshtemirov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Arziiyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Musurmonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Barkamol Kenjabayev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Bekhruz Daminov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilhayot Saidqulov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Fahriddin Jamoliddinov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Hayotjon Turdialiyev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Hursandbek Latipov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Isomiddin Yoqubov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Jaloliddin Mustafaqulov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Matchanov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Egamberdiyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Yoqubov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Xudoyberdiev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
KHOJIAKBAR ABDURASULOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mamatazizov Fazliddin Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Miyras Shayihnazarov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadjon Nuriddinov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadziyo Islomov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Murod Otakulov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Nazarali Nazarov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Ozod Mamadaliyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Payrav Bokhiev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Qilichbek Murodov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Rajabov Islombek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ruslan Jurayev ROZC Uzbekistan Uzbekistan
SANZHARBEK SALIEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SHAROFIDDIN YULDASHEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SOYIBJON SAIDOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Saidbek Saidabdullayev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarsenbay Utemuratov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Shohjahon Tohirjonov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohjaxon Rajabov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohruh Sayfiev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Sodikov Zafar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Umidjon Eshbutayev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Xolmurodov Javohir Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -48 kg (34)
Class A (34)
Akrom Togayev ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Amurbek Xolbutayev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Anvar Xudaybergenov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Asqar Turgunov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Aziz Jurayev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Ergashev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
BEKZOD AMRILLOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
DILMUROD SHODIKULOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
DIYORJON ALAMOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilmuhammadjon Abdumutalibov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Feruz Murodov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Ibroxim Usmonov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ilyos Uralov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Ismoil Jalgashov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
JAKHONGIR ISOKOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Ahmedov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
KHURSHID DAVRONOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Karimov Zafarbek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muxammadqodir Raxmatjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Navruz Islamov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Nuriddin Shermatov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Quziyev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Otajaonov Omonjon Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ramitdin Mahammadov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ravshanov Rahmatulloh Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ruslan Xityakov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
SARDOR ABDUMANONOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SHAKHRIZOD GADOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Arziyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Shaydullaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Sanjar Bazarbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Turabov Umidjon Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ulugbek Mardonov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Zohidjon Ergashov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -51 kg (40)
Class A (40)
Abdusalim Avazov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Ahad Abdurasulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Amir Turayev UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Olimov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Xasanbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Qayumov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Azamov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Asror Safarov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Avazbek Suyunov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Bakhtiyorov Azamat Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
DONISH KHRAMOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Dadaxonov Xojiakbar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Dilshodjon Axmedov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Uktamov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Farrux Ravshanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Fayozbek Gulomov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Hamdamov Samandar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
ISLOMBEK NARZULLAEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Islomiddin Nabiyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Xolmamatov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Javlonbek Muxammedov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Omonov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Jonibek Yoqubov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mominjon Abdualimov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Muhammad Davlatov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Nuriddin Jamoliddinov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
OZODBEK LUKMONOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Odilbekov Shuhrat Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Odiljon Xoshimov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Anorboyev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
SHAHRIYOR ZIKRILLOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
SHOKHIMARDON BOLTATEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
SUNNATULLA MURTAZAEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Anarbayev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Sanjar Erkinov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvar Akbarov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Ulugbek Bahitganov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Umid Bozorboev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Umidjon Ermonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Yaxyobek Xalilov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -55 kg (42)
Class A (42)
AZIMJON KOBILOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Abbos Jumatoshov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Abror Mahkamov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Abrorjon Abduvakhobov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Ahmedov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Muqimov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Alinazarov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Rahmonberdiyev UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
DIYORBEK NURULLOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyerbek Sharifboyev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyor Murodov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyor Umurzokov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyor Ne`matullayev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Abduqodirov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Hojiahmad Holmirzaev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Hudayberdi Abdullayev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
JAVLONBEK XAYRILLAEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
JAVLONBEK HAKIMOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Mukhammadiyev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Komiljonov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Ergashev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Ulugov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongirxon Umarhonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Khvan Mark Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Murod Radjabov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Musaev Abubakir Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muxammadbobur Jaloliddinov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
NODIRJON ISROILOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Orziyev Botir Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Oyatillo Akramov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ozodbek Axmadjonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Quvochbek Jurakulov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruslan Abdiramanov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Rustem Seytmuratov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
SARVAR HAYDAROV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SHOXJAHON NUMONJONOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Xushkeldiev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Sarvar Eshboev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Shohruh Karimov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Tohirov Kamron Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Yunus Bahtiyrov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Ziyodulla Unarboyev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -59 kg (35)
Class A (35)
ABDUAZIZ TOSHPULATOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
ABDULAZIZ NAVRUZOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Akbar Aminboyev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Karimjonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Payzikulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Asror Alikulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Azamat Ahmatov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Bobomurodov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Chori Sheraliev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
DANILA POPOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Fazliddin Muhammadiyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibratjon Zohirjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
JONIBEK ISLOMOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
KOBILJON YIGITALIYEV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Kim Sergey Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadali Husanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadali Tolibjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadamin Nematjonov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadumar Husanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Murodjon Makhkamov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
NOZIMBEK HAMROYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Nurislom Qurbonov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Obidjanov Javoxir Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Sultonaliev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Sadullaev Samandar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sarvarbek Husanboyev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayidburhon Umarhonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shaxzod Temurboyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sohibkamol Nomonjonov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Sunnat Tursunov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Turdmuratov Rasul Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xasan Toshboev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Xudoyberdi Ziyodullaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Xusainbek Saatbayev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Ziynatillo Mahmudjonov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -63 kg (32)
Class A (32)
Asadbek Yumutbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Asliddin Sayfitdinov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Azamat Abdirasuliev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Abdujabborov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Normatov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Davronbek Ganibaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Dilshodjon Aliyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
E'zozbek Olimov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ermuhammadov Samandar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
FIRDAVS TOIROV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Humoyun Odilov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
JURABEK TOLIBOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Tulaboyev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Muminov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Jurayev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
MUKHAMMADYUSUF TUKHTASINOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammeddin Ripnazarov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Mun Denis Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Najmiddin Qosimhojiev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Nim Maksim Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
OZODBEK KULDOSHEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Yahshilikov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Gofurov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Otaev Doston Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ravshan Abdukhalilov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Ravshan Ibodullaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Shaxzodbek Rustamovjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shoxijaxon Saifulloev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Shoxrux Ahmadaliyev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sunnatillo Baxramov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Usmon Khasanov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Zokirbek Azizov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -68 kg (22)
Class A (22)
Maxsud Maratova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Abduaziz G'ulomov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdurahman Uzakbergenov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Bexruzbek Isaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Botir Zokirov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Xolisboev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
FARRUX ISMATULLAYEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Faridun Shodiboyev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulamjonov Asror Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Hamdamov Begzod Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Izzatillo Mirpatullayev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Komiljon Achilov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
MUKHAMMADAMIN KHASANOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Madolim Tursunaliyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mirjalol Madaminov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadjonov Aziz Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
NABIJON ABDUHALIMOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
SHERZOD ISMOILOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Shermuhammad Tojaliyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shokhrukh Sultonov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Timur Xusanov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Turg'un Jurayev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -73 kg (13)
Class A (13)
ASLBEK GAYBULLOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Aman Urmanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Sharofiddinov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Doniyorbek Anarkulov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Fayzullaxon Abdullaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Firdavs Rustamov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Ilnur Nagimov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Islom Rixsitillayev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Boymurodov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Khamidov Jo'rabek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Rahmatilla Xojabaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Sadriddinov Muzaffar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zafar Sultonov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -78 kg (14)
Class A (14)
AZIZJON UMAROV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Abbos Chuponqulov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Saidov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
IBROHIMHON SAMADHONOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibragimov Imron Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Jamoldin Ahmedov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Norqobilov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Jumabekov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Mukhriddin Nasibov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Nuriddin Abdullaev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
OBIDJON SOBIRALIEV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Oloviddin Jorayev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Raimov Aziz Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Saidjon Sobirov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male +78 kg (15)
Class A (15)
Abdusalomov Shokhrukh Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Amirbek Matniyzov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Ashirov Samandar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Rizvonov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Asqaraliyev Oybek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Orzikulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Komiljon Xoshimjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Madaminbek Esirgapov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Marat Mavlonov UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadali Turguntoshev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Nematulla Jumaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Ruslan Abdusaidov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Sadullaev Sardor Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Jonikulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Timur Nagimov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -42 kg (34)
Class A (34)
Adashalieva Samira Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Alfina Nizamatdinova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Aydana Pirlepesova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
DILDORA MAKHMUDOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
DINORA RUSTAMOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
DIYORA IMOMALIYEVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Damira Qodirqulova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilbar Qayumova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Dildora Muminova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Dildora Xushboqova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Dilnoza Tangirova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilsevinch Saidova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Durdona Abduganiyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulmira Xurramova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
MADINABONU DAVLATOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
MUNISA KARIMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinahon Toshpolatova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahliyohon Kozimjonova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Ismatullayeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Mehriban Muratova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Munisxon Rahmanova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxlisa Ergasheva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Primova Marjona Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Qahramonova Sabina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ruqiyabonu Maxmudova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruxsorabegim Azimbekova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Musabayeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Sobira Almurodova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
TAKHMINABONU KHASANOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
TATYANA TSOY Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
UGILOY QOZIMURODOVA SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Umirzakova Aynura Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zarnigor Husniddinova UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Zilolabonu Qurbonaliyeva Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -44 kg (25)
Class A (25)
Asaloy Sadullayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilnaz Maratova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Dilnoza Yunusaliyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
E`zoza Khayrullayeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gaybullayeva Aziza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Gulbegim Mamarejabova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Gulira`no Abdulhakimova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulzoda Kadamova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Hilola Botirova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
LAYLO XAMRAQULOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
MARJONA AMRILLOYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahzunahon Akramova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Makhliyo Egamberdiyeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Yuldasheva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Moxira Abdukarimova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Mushtariy Sadikjanova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
SHAKHINABONU SAYFULLOYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Shukrona Mashrabova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Tursunova Diyora Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Umirzakova Iroda Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xolmominova Shaxina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zarnigor Kuzibekova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Zebiniso Kimsanaliyeva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuxra Toshpulatova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuxraxon Tojimatova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -46 kg (32)
Class A (32)
AHURA KAROMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
AMIRA ABDUMANONOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizova Shaxlo Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Bahtiyorova Dilnura Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Barno Tosheva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Durdona Shukurllaeva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Fotimaxon Tojimatova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulnaz Qalbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Laylo Zayniddinova UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
MAFTUNA TIMUROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
MUSLIMA ABDULLAYEVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinabonu Makhammadsoliyeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinabonu Salieva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Malika Amirova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Xudoykulova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mashxura Axmadjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Maxmudova Ezoza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muqaddas Karimova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Nozima Xolmuxammedova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Odina Dekhkonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
PARIZODA SALIMOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Pokiza Turgunova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Roziya Sharobiddinova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
SABINABONU DAVRONOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Qurbonova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Mamirova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinchkhon Muhammadjonova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Tumaris Saparniyzova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Umarova Malika Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xasanova Ruxshona Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Zamira Salayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Zarinabonu Gofurjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -49 kg (32)
Class A (32)
Asalhon Xujaniyozova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Aysulu Kelimbetova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Azamjonova Mohinurbegim Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Dilbaroy Sobirova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilfuza Mutalibova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilnoza Soatjonova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Feruza Pardayeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulchehra Kholikulova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulsanam Usmonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Khan Aleksandra Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MALIKA IDIYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
MUMTOZBEGIM KHALILOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
MUXAMMAD ALI SITORA GULOM RASUL Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Madina Ismatullaeva Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahmudjonova Gulnoza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mostona Gozieva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Muqaddas Alikulova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Musirova Sevinch Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
NIGINA SAIDOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
RUKHANGIZ IKROMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Roza Dauletiyarova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Roziyaxon Mosinova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sabira Nietbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Sabrina Pulatova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Ismoilova ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Egamnazarova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Savriniso Boymurodova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Otayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Rustamova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Umida Allambayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuxra Eshpolatova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuxra Toshboyeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -52 kg (31)
Class A (31)
CHernikova Viktoriya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Dildora Quziboeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Dilsafo Jabborova ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Dunyobegim Rustambekova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Elnara SHirinova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Gulnavoz Turayeva Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
JASMINA GIYOSOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Lee Alina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MARJONA ABDUSHUKUROVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Maftuna Safarmatova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Jamilova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Abraxmotova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Mukhlisa Dekhkonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Muslima Adilova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxlisa Abdulxakimova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
NILUFAR RAKHIMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Nargiza Qutlimuratova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Nazira Tojiyeva Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Nigina Ahmadjonova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
OLTINOY ISROILOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Odinaxon Jahongirova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Orazhan Japaqova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Sadokat Yulchieva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahlo Qdirniyzova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Shoira Kodirova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Turdiyeva Nafisa Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
UGILOY DULANBOYEVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ugiloy Rahmonaliyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
VISOLA BALKIEVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Zarinabegim Aliahunova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Zulhumor Ahmadjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -55 kg (30)
Class A (30)
Abduraxmonova Munisa Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Alfiya Isangulova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Diana Argimbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Egamberdieva Anora Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Fotima Eshpolatova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
GULRUH ABDUSHUKUROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
JURAKHONOVA ZIYODAKHON Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Kamola Arabova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Khabibakhon Azizova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Kim Anastasiya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MARJONA SALIMBOYEVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
MEXRUBON IRGASHEVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
MUNIRAKHON IBRAGIMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Maftuna Yoqubova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Nirmamatova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Paxriddinova Madina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Pokiza Pulatova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruxshona Sayidolimova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
SABINA KHAYRULLAYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Rustamova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayora Zaripbayeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Shahnoza Avalova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahzoda Kuvondikova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Shaxina Kucharova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Shaxinaxon Ergasheva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sohiba Eldosheva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
UMIDAKHON KHASANOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Umida Fayzullayeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Umida Alimova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Xalimabonu Sobirjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -59 kg (20)
Class A (20)
Anjelino Dobrodeyeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Aziza Poyanova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Eshmirzayeva Guzal Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Gulinur Abdurakhmonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulorom Azmetova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Humora Abduqaxxorova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Kamolat Alimova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Lyudmila Popova UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Mehribanu Sultanbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Mokhinur Khamidova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Nargiza Axtamova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Nasiba Abishova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Nozanin Xoliqova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Orzuyeva Sarvinoz Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Oyposhsha Khojayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Raximjanova Nozima Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
SABINABONU SAMADOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Umidaxon Mansurbekova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Yusupova Nazokat Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zarina Nuralieva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -63 kg (15)
Class A (15)
Asila Mardiyeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Azada Abdullaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Aziza Eshonkulova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Dinara Togaeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Fazilat Otamurodova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gavhar Ergasheva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Holiqova Madina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mashxura Jumabayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Moxlaroyim Bekjorayeva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Nozila Rizayeva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
RUKHSORA RAKHMATOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Rihsiboyeva Nasiba Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
SAODATBEGIM ALIEVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Shaxloxon Munavvarova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Zarinabonu Irgasheva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -68 kg (13)
Class A (13)
Aysanem Maulenbergenova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
DINARAKHON DONIYOROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Iroda Mirtadjieva ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Jahona Turdaliyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Laylo Xojaniyzova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Li Yana Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MEKHRIBON JUMAYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Ominahon Islomova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
PARVINA KARIMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sanam Ergasheva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Sagdullaeva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Sorahon Abdumalikova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Zarinabonu Abdullaeva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female +68 kg (14)
Class A (14)
Gulbaxor Baratova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Honzoda Malikova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Lepexina Ekatirina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Lola Abduraxmonova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
MUNIRA SAFAROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinaxon Eminjonva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Malika Ravshanova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Murodova Ruxshona Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Omina Ikromova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Rukhshona Olimjonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayora Jalgasbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Shaxrizoda Uralova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Smirnova Kseniya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Tabassum Usmanova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan