Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

48TH DUTCH OPEN TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS SPARRING - G1

  • Tournament dates
  • 23 October 2021
  • 24 October 2021
  • Deadline
  • 16 October 2021
  • Competitors
  • 660 / Unlimited
  • Location
  • Theo Koomenlaan 1
  • Eindhoven
  • Netherlands Netherlands

Downloads

2021 DUTCH OPEN JUNIOR & CADET INVITATION 2021 DUTCH OPEN JUNIOR & CADET INVITATION
2021 DUTCH OPEN SENIOR INVITATION 2021 DUTCH OPEN SENIOR INVITATION
DUTCH OPEN 2021 DRAW DAY 1 updateDUTCH OPEN 2021 DRAW DAY 1 update
DUTCH OPEN 2021 DRAW DAY 2DUTCH OPEN 2021 DRAW DAY 2
DUTCH OPEN 2021 RANDOM WEIGH INDUTCH OPEN 2021 RANDOM WEIGH IN
DUTCH OPEN 2021 RANDOM WEIGH IN DAY 2DUTCH OPEN 2021 RANDOM WEIGH IN DAY 2

Results

RESULTS DUTCH OPEN 2021 DAY 1RESULTS DUTCH OPEN 2021 DAY 1

Competitors (660)

Cadets female -37 kg (4)
Class A (4)
Aina KIRTSELIS Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Ela eylul CELIK LT Sports Germany Germany
Fenne STEENAERTS Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Gwen SAN JUAN Tangun Hamburg Germany Germany
Cadets female -41 kg (8)
Class A (8)
Emma novelie KAROPKA Moo Rim San Germany Germany
Johanna ROMMEL BSV Friedrichshafen Germany Germany
Jolisa LALEMAN Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Serina BADJI Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Sigal GABBAY kogorio fighters Israel Israel
Sirine HOULLICH kwan Belgium Belgium
Sophy CUTTER East Coast USA United States of America United States of America
Tugce NIGDELI LT Sports Germany Germany
Cadets female -44 kg (5)
Class A (5)
Dina KAMANDI Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Elien RABAUT Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Jacqueline ROSALES South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Michalina WROBEL Biale Tygrysy Jarocin Poland Poland
Yasmin AMRANI-HUSSAIN Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -47 kg (8)
Class A (8)
Alliyah KAMKASOUMPHOU Tkd Asnieres elite France France
Hannah ida BOHM Moo Rim San Germany Germany
Kate MCGOVERN South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Lene GAMST Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Maria GHANNAM Hwarang Rodovre cad/Jun Denmark Denmark
Marianne BRUMMER ASV Dachau Germany Germany
Sophia jusra KAADACH Albertslund Taekwondo klub (DK) Denmark Denmark
Zumra YAZICI Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Cadets female -51 kg (12)
Class A (12)
Amalie FLEGROVA SCM Prague-Cobra Dojang Prague Czech Republic Czech Republic
Ashley SOSNA T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Bianca SCHULZ Sweden Sweden
Ella BREWSTER Young Choung Taekwondo Canada Canada
Fatima MENDY ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Filippa LJUNGSTROM Kumgang Sweden Sweden Sweden
Froydis RONNINGEN Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Sara tarik abu SETTA Hwarang Rodovre cad/Jun Denmark Denmark
Sayine KRIM AntonyTKD International France France
Shauna FARRELL South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Sofia DUROVA Sports club Put Russia Russia
Stella STRASSBURGER Tiger and Dragons Germany Germany
Cadets female -55 kg (2)
Class A (2)
Marthine SUNDBY TIF-Viking Norway Norway
Viktoria RUCINSKI Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Cadets female -59 kg (2)
Class A (2)
Hanna BJORKLUND Baekdusan TKD Sweden Sweden
Raouda EL BOJADDAYNI Wydad BUDO-Fitness Frankfurt e. V. Germany Germany
Cadets female +59 kg (5)
Class A (5)
Angelina MELZENBACH TKD Swisttal Germany Germany
Emilie cecile WOLF Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Kimi laurene OSSIN ATC WARRIORS Italy Italy
Lore CUYPERS Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Lyhana LANGOUSTE-ASSOUMAYA ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Cadets male -33 kg (3)
Class A (3)
Ekrem ISMAILOV T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nelson DEDEGBE Empire Korean Martial France France
Nikolai yuma SPARRE Tangun Hamburg Germany Germany
Cadets male -37 kg (5)
Class A (5)
Christos PAPATHANASIOU Taekwondo Oezer Germany Germany
Hayden KHIN Wydad BUDO-Fitness Frankfurt e. V. Germany Germany
Majid HOPIC LT Sports Germany Germany
Michael STREHLE FULLCONTACT Germany Germany
Owen HADDAD AntonyTKD International France France
Cadets male -41 kg (7)
Class A (7)
Djamel BOUALLAM EUROMETROPOLE LILLE TAEKWONDO France France
Enes ali GUREL Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Joep VAN LIMPT Taekwondo KORYOSPORTS NL Netherlands Netherlands
Jordi WYRWA Taekwondo KORYOSPORTS NL Netherlands Netherlands
Martiros TARKHANIAN Motor-Sich Ukraine Ukraine
Massimo VARGIU ASD Pol. Barbagia di Ollolai Italy Italy
Thavann THONG Wydad BUDO-Fitness Frankfurt e. V. Germany Germany
Cadets male -45 kg (9)
Class A (9)
Danil LAVROV Olympic Taekwondo Club Bonn Germany Germany
Finn joseph TAYLOR Young Choung Taekwondo Canada Canada
Magnus robdrup MOLLER Risskov - Denmark Denmark Denmark
Marcello VINCIGUERRA Team Kimera Germany Germany
Mikkel OSTERGAARD Risskov - Denmark Denmark Denmark
Nontawat YOOSOMSRI TVBB Elite Berlin Germany Germany
Shane VICENTE Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Sofiane DIF lovent taekwondo France France
Yahia ELAGAMI Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -49 kg (8)
Class A (8)
Aissa KAMKASOUMPHOU Tkd Asnieres elite France France
Ayman BIBERLE Olympic Taekwondo Club Bonn Germany Germany
Darius TURCITU South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Feyyaz GUMUS TKD Center Iserlohn Germany Germany
Justin KIN Kampfkunstschule Rovithis e.V. Germany Germany
Max BRANDT Hwarang Rodovre cad/Jun Denmark Denmark
Samuel LAM Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Taha OZTURK Tangun Hamburg Germany Germany
Cadets male -53 kg (11)
Class A (11)
Aironas SURVILA Lithuania National Team Lithuania Lithuania
Assier JOSEPH Wydad BUDO-Fitness Frankfurt e. V. Germany Germany
Dennis SIEVERT SVE Hamburg Germany Germany
Jayden SETRODIPO Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Kody ATIADEVEY Hwarang Rodovre cad/Jun Denmark Denmark
Laurenz BRAUN TKD Center Iserlohn Germany Germany
Nikita TSARANOV Sports club Put Russia Russia
Noah LEMMENS HTA Belgium Belgium
Nolhan ROSEMOND AntonyTKD International France France
Rocco GENOCKEY Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Steve MAHESH South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Cadets male -57 kg (8)
Class A (8)
Adam MAHNU Hwarang Rodovre cad/Jun Denmark Denmark
Balder sebastian JOHANSEN Team ORBS Norway Norway
Brede GUNDERSEN BJORKHAUG TIF-Viking Norway Norway
Christopher GOTTSCHALK TKD Swisttal Germany Germany
Krystof TIEFA SCM Prague-Cobra Dojang Prague Czech Republic Czech Republic
Noah martin PORSCH Taekwondo Martial Arts Ingelheim Germany Germany
Semuel YEW Team Henk Meijer Netherlands Netherlands
Vladimiros KIRSANIDIS Seongong Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (2)
Class A (2)
Efe BILGIN Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ishaq HUSSAIN Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male +65 kg (6)
Class A (6)
Johannes BRUCKBAUER Tiger and Dragons Germany Germany
Lukas JIRSA SCM Prague-Cobra Dojang Prague Czech Republic Czech Republic
Maximilian SPICK ASV Dachau Germany Germany
Muhammed bugrahan AKBABAOZ Espoo Hwarang Team Finland Finland
Nikita EREMIN Sports club Put Russia Russia
Thibaut CLABAUX TKD ELITE CERGY France France
Juniors male -45 kg (6)
Class A (6)
Daniel MEHLMANN BSV Friedrichshafen Germany Germany
Evangelos KOUKOUSOUDIS TKD Swisttal Germany Germany
Javier OTERO SOUSA Spain National Team Spain Spain
Len BEEKMAN Taekwondo school 1tot1training Netherlands Netherlands
Maksym MANENKOV Motor-Sich Ukraine Ukraine
Miles JOHNSON East Coast USA United States of America United States of America
Juniors male -48 kg (6)
Class A (6)
Ismael BENAICHA Tkd Asnieres elite France France
Marcos JIMENEZ MARTINEZ Spain National Team Spain Spain
Marouan AMAROUCHI kwan Belgium Belgium
Mathis ALESIO CAPOLINI Academie Grand Lyon France France
Narcis andrei PRUTEANU LT Sports Germany Germany
Valton ADEMI Kumgang Sweden Sweden Sweden
Juniors male -51 kg (10)
Class A (10)
Azzam HAJ KASEM kwan Belgium Belgium
Bleron ADEMI Kumgang Sweden Sweden Sweden
Enis CALIK Tangun Hamburg Germany Germany
Erik NEVLACIL Ilyo Taekwondo Trencin Slovakia Slovakia
Ilias MAGHRIOUE ABFT Team Belgium Belgium
Izan SANCHIS ORTEGA Spain National Team Spain Spain
Jayden EDWARDS East Coast USA United States of America United States of America
Mate VINCE Budapesti Honved Sportegyesulet Hungary Hungary
Valtteri LEHTINEN Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Yones darid AULAQI Albertslund Taekwondo klub (DK) Denmark Denmark
Juniors male -55 kg (13)
Class A (13)
Adam SELMI GTA93 France France
Atakan ERBAY TKD GLADBECK Germany Germany
Cihan CAVUSMAN DJk sf lowick Germany Germany
Gabriel CLAREN Sweden Sweden
Jesse VAN VULPEN Taekwondoschool Keumgang Netherlands Netherlands
Jorge MARTINEZ ACEVEDO Spain National Team Spain Spain
Joshua KLABER Aruba National Team Aruba Aruba
Khaled ABDEL HALIM Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Maarten LEMMENS ABFT Team Belgium Belgium
Nouridine ISSAKA GARBA Niger Team Niger Niger
Pierre MONTEIRO DELGADO GOMES ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Robert BANKS III East Coast USA United States of America United States of America
Tristan SCUTURU Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male -59 kg (16)
Class A (16)
Adam IZMAR kwan Belgium Belgium
Adam REKIK TKD ELITE CERGY France France
Ahmad AL-BAIDHANI Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Alexis INFANTI TKD ELITE CERGY France France
Ayman DARDOUCHI RAISS ABFT Team Belgium Belgium
Daniel MUNTANIOL Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Emre CAVUSMAN DJk sf lowick Germany Germany
Ethan HUY TKD ELITE CERGY France France
Gavin GRANT USA Academy Team United States of America United States of America
Jesus FRAILE RODRIGUEZ Spain National Team Spain Spain
Kelian DEBUYSSCHERE EUROMETROPOLE LILLE TAEKWONDO France France
Krystof PARUZEK Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Leroy NSILU DILANDU South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Mohamad MAHMOUD TVBB Elite Berlin United States Minor Outlying Islands United States Minor Outlying Islands
Shavin SEWRADJ Seongong Netherlands Netherlands
Shivan LACHMAN Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (15)
Class A (15)
Arne UNRAU Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Ayoub abdeljabar NAJIT ABFT Team Belgium Belgium
Badis SAIB EUROMETROPOLE LILLE TAEKWONDO France France
Georg INSTEFJORD FREMSTAD TIF-Viking Norway Norway
Hogni DAVASON Faroese national team Faroe Islands Faroe Islands
Iker ABAD EXPOSITO Hankuk Spain Spain
Jakub HABURAJ Slovakia National Team Slovakia Slovakia
Joram BOON TKD Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Madjigaye GLE EUROMETROPOLE LILLE TAEKWONDO France France
Mateja MILETIC Serbian National Team 2021 Serbia Serbia
Nicolas maximo JIMENEZ LAMA Spain National Team Spain Spain
Niko MYLLYNEN Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Olav REIGERSBERG KTA Groningen Netherlands Netherlands
Tomas NESHYBA Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Yagiz dersim ULUSOY T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors male -68 kg (16)
Class A (16)
Alexander PLAIPETCH-UNES Toyen Taekwondo club Norway Norway
Ananda leon KAUDELKA The Kick Taekwondo Thailand Thailand
Andrii CHUMACHENKO Kharkiv Team Ukraine Ukraine
Arne KNARVIK ANDRESEN TIF-Viking Norway Norway
Ayoub AIT NACER EUROMETROPOLE LILLE TAEKWONDO France France
Ceyhun OZTURK Tilburg-Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Elia PORSCH Taekwondo Martial Arts Ingelheim Germany Germany
Hamad SETTA Hwarang Rodovre cad/Jun Denmark Denmark
Lauri HULIKKALA Taekwondourheilijat 2011 Finland Finland
Marcos AGUILAR CABALLERO Spain National Team Spain Spain
Methasit KOPISTO Taekwondourheilijat 2011 Finland Finland
Miroslav FRGOLEC Slovakia National Team Slovakia Slovakia
Noah CHAN 1. Gelnh Germany Germany
Phillip DAVIDS TKD Swisttal Germany Germany
Tomas SITTEK Czech National Team Czech Republic Czech Republic
William STORDALEN Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Juniors male -73 kg (6)
Class A (6)
Adam JOCHMAN Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Ahmet POLAT Espoo Hwarang Team Finland Finland
Amine KOUBIA Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Hamza KARNAHCEN Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Mikel FERNANDEZ GARCIA Spain National Team Spain Spain
Oleksandr CHUMACHENKO Kharkiv Team Ukraine Ukraine
Juniors male -78 kg (6)
Class A (6)
Albert LUDWIG Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Benjamin BOE-NJAA TIF-Viking Norway Norway
Bradley ATIADEVEY Hwarang Rodovre cad/Jun Denmark Denmark
David PLAZA RODRIGUEZ SELECCION MADRILE Spain Spain
David RODRIGUEZ GARCIA Spain National Team Spain Spain
Vincent HOERMANN Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Juniors male +78 kg (6)
Class A (6)
Jiri STASTNY Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Kerim KUECUEKSUNGUR Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Kevin BRINK Kumgang Sweden Sweden Sweden
Rayane MANNAI Team GRIGNY AG2 France France
Sergio TROITINO AMOEDO Spain National Team Spain Spain
Taim OTHMAN Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Juniors female -42 kg (3)
Class A (3)
Mariia CHORNUKHA Kharkiv Team Ukraine Ukraine
Sofia GARCIA MARQUINA Spain National Team Spain Spain
Zahra MASSOMI Taekwondo Cappel Marburg Germany Germany
Juniors female -44 kg (6)
Class A (6)
Ana LOPEZ IZQUIERDO Spain National Team Spain Spain
Anna VALKOVA Kharkiv Team Ukraine Ukraine
Ashley CHOI USA Academy Team United States of America United States of America
Hanne WAERZEGGERS Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Lenya SAUER Team Kimera Germany Germany
Nur ARAYAN ASV Dachau Germany Germany
Juniors female -46 kg (10)
Class A (10)
Ada AVDAGIC Sarajevo Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Aleksandra SZYMCZAK Biale Tygrysy Jarocin Poland Poland
Aleyna OZKEN Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Irem elvida GUREL T.C. Donau-Lech-Iller Germany Germany
Lilly CHAKRA Young Choung Taekwondo Canada Canada
Moria RIMON kogorio fighters Israel Israel
Noemie SALVAT PUNCH NANCY France France
Sarah WILHELM Tiger and Dragon Germany Germany
Silvia SORIANO BACETE Spain National Team Spain Spain
Suheda YAVUZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors female -49 kg (8)
Class A (8)
Elizabeth MARINOV Revolution Taekwondo United States of America United States of America
Iliana MAKRIDOU ASV Dachau Germany Germany
Jada VAN WIJNGAARDEN Spain National Team Spain Spain
Jana NAUJOKS Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juuli MANKONEN Taekwondourheilijat 2011 Finland Finland
Lindsey CORRIGAN USA Academy Team United States of America United States of America
Manon PAPPALARDO TSCP France France
Maysane KAMKASOUMPHOU Tkd Asnieres elite France France
Juniors female -52 kg (17)
Class A (17)
Adiba ASIMI Tangun Hamburg Germany Germany
Aylin KOCABAS KSC Leopard Germany Germany
Caroline VOLDERS Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Elsa HERNANDEZ VAZQUEZ Spain National Team Spain Spain
Emma CAHILL South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Frieda STEINKUHLER Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ines GIRE ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Joanna SZYMCZAK Biale Tygrysy Jarocin Poland Poland
Jule MARTENS RWK Germany Germany
Lenya KAMKASOUMPHOU Tkd Asnieres elite France France
Leonie MAYER Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Marbele PFAFF TUS Team Germany Germany Germany
Megan BREWSTER Young Choung Taekwondo Canada Canada
Melina ESKITZI TSV Dachau 1865 Germany Germany
Sophia OCEGUERA USA Academy Team United States of America United States of America
Viktoriia SAFONOVA Sports club Put Russia Russia
Yael hava STOLLMAN kogorio fighters Israel Israel
Juniors female -55 kg (16)
Class A (16)
Amina HAMMICH Grorud TKD Norway Norway
Amna MOGHAL Grorud TKD Norway Norway
Bianca RUSU Moldova National Team Moldova Moldova
Britt HUBER Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Divine luccia DAGNET Team GRIGNY AG2 France France
Edanur BALCI Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Fay WESTERVELD Budo Aykac Netherlands Netherlands
Hana FLEGROVA Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Julie NGUYEN Paris Taekwondo Elite France France
Kamila GOSTENKOVA Moscow region Russia Russia
Lisbeth MAHESH South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Litsa CHLOROU Taekwondo Oezer Germany Germany
Margarita TSARANOVA Sports club Put Russia Russia
Paulina MAMINSKAITE Lithuania National Team Lithuania Lithuania
Selma K EDLUND Kumgang Sweden Sweden Sweden
Sreeja SENGUPTA East Coast USA United States of America United States of America
Juniors female -59 kg (9)
Class A (9)
Ariadna ARRONDO BELLOSO ESCUELA TKD CASTEJON Spain Spain
Celine ANFINSEN ELLINGSEN Keum Gang Taekwondo - Norway/Nesttun Norway Norway
Estelle CAUSSE OLYMPIC DOJANG LAYRAC France France
Giorgia PEZZO Young Choung Taekwondo Canada Canada
Kristina TEACHOUT USA Academy Team United States of America United States of America
Laura BUZON FLORINDO Spain National Team Spain Spain
Luana MARTON Hankuk Hungary Hungary
Melissa VERSTEEG KTA Groningen Netherlands Netherlands
Sarah CHAARI ABFT Team Belgium Belgium
Juniors female -63 kg (12)
Class A (12)
Alexane FOURNIER ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Cloe IGLESIAS RIAL Spain National Team Spain Spain
Edda KETTEL Team Kimera Germany Germany
Julika ZIMMERLING TKD Swisttal Germany Germany
Manon TOLEN ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Miliane haizel DAGNET Team GRIGNY AG2 France France
Natalia CHALCAKOVA Taekwondo Klub Humenne Slovakia Slovakia
Serena VAN DIJK Surinam National Junior Team 48th Dutch Open Uzbekistan, SUR
Uzbekistan, SUR
Sofia KOTBI ABFT Team Belgium Belgium
Tindra ANDERSSON Baekdusan TKD Sweden Sweden
Vilma HAGELBERG Liedon ja Auran Taekwondo Finland Finland
Vivana MARTON Hankuk Hungary Hungary
Juniors female -68 kg (4)
Class A (4)
Ainhoa GARCIA RODRIGUEZ Spain National Team Spain Spain
Antonia BECK TG Nettetal Germany Germany
Irene MONTERO RISOTO FEDERACION ANDALUZA TAEKWONDO - SPAIN Spain Spain
Izabela RANECKA Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Juniors female +68 kg (6)
Class A (6)
Esmeralda HUSOVIC Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Helena GARCIA SUAREZ dobok spain senior Spain Spain
Irene PANOS RODRIGUEZ Spain National Team Spain Spain
Medina KARIMOVA Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Nikki ETMINANI Tigers Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Sila ERDIN Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Seniors female -46 kg (11)
Class A (11)
Ana JIMENEZ MONTERO FEDERACION ANDALUZA TAEKWONDO - SPAIN Spain Spain
Anastasiia ARTAMONOVA Saint-Petersburg Russia Russia
Dalya REHANI POLE FRANCE INSEP France France
Dina POURYOUNES LANGEROUDI Olympic Taekwondo Den Haag United States Minor Outlying Islands United States Minor Outlying Islands
Ida-elina TAMMILA Budokwai Taekwondo Finland Finland
Ines TAHRAOUI ETT ELITE France France
Ivona STRASCEK TKD MARJAN Croatia Croatia
Rivka BAYECH Israel National Team Israel Israel
Serrah GAYE Van Thuyne TKD Team France France
Sofia ZAMPETTI Taekwondo Ostia Italy Italy
Sofia FOMICHEVA Moscow region Russia Russia
Seniors female -49 kg (17)
Class A (17)
Adriana CEREZO IGLESIAS Spain National Team Spain Spain
Angie jaqueline VENEGAS RODRIGUEZ MEXICO TEAM Mexico Mexico
Catherine MAKANJUOLA Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Chloe CAZALIN ETKDA France France
Daniela paola SOUZA MEXICO TEAM Mexico Mexico
Elif ilgin OZTABAK ?LBANK SK Turkey Turkey
Elizaveta RYADNINSKAYA Russian National Team Russia Russia
Elvan BALCI Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Galina MEDVEDEVA Russian National Team Russia Russia
Jade theresa CASTILLO Albertslund Taekwondo klub (DK) Denmark Denmark
Jordyn SMITH Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Maddison MOORE Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Maisie HOCKEY Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Martina CORELLI Centro Sportivo Esercito Italy Italy
Sueheda CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Supharada KISSKALT Germany National Team Germany Germany
Veronica HAUGEN Keum Gang Taekwondo - Norway/Nesttun Norway Norway
Seniors female -53 kg (24)
Class A (24)
Abishag SEMBERG Israel National Team Israel Israel
Alix LENNUYEUX - DE TAUZIA ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Alma maria PEREZ PARRADO Spain National Team Spain Spain
Arina PUCHKO Moscow region Russia Russia
Gabriela BRISKAROVA Slovakia National Team Slovakia Slovakia
Inese TARVIDA HANSU CLUB TEAM Latvia Latvia
Julia RONKEN TSC Gladbeck Germany Germany
Khalissa AGAOU Van Thuyne TKD Team France France
Kimberly ROCH Tilburg-Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Kseniia ZDOR Moscow region Russia Russia
Laura RODRIGUEZ MARQUINA Spain National Team Spain Spain
Laura KOPCSIK Budapesti Honved Sportegyesulet Hungary Hungary
Lena UNRAU Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Madeline FOLGMANN TG Nettetal Germany Germany
Mathilde DOURDIN ORTC France France
Mia PACHANSKY Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Natalia RUEDAS DIAZ Spain National Team Spain Spain
Nisrin HEBBAR POLE FRANCE INSEP France France
Ohiana BRUNO Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Robin DIDDEN Taekwondo KORYOSPORTS NL Netherlands Netherlands
Tania GARCIA ROMERO Spain (A.Mu Spain Spain
Tatiana MININA Russian National Team Russia Russia
Vania judith CELORIO LAZCANO MEXICO TEAM Mexico Mexico
Viktoria RIBITSCH Taekwondo Varol Germany Germany
Seniors female -57 kg (35)
Class A (35)
Aaliyah POWELL Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Anastasia ROVITHIS Kampfkunstschule Rovithis e.V. Germany Germany
Anisiia CHELOKHSAEVA Moscow region/RNO-Alania Russia Russia
Arlet ORTIZ BENITO CLUB MATS MARIN Spain Spain
Bertha PAEZ MEXICO TEAM Mexico Mexico
Bodine SCHOENMAKERS Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Carolena CARSTENS Panama National Team Panama Panama
Celydiene CARNEIRO LIGA VALE - BRAZIL Brazil Brazil
Elena KRIVEICHENKO Russian National Team Russia Russia
Eleonora ZOPPI Tiger Team Tkd Fabriano Italy Italy
Gabriela ANTONIO HERRERA MEXICO TEAM Mexico Mexico
Gulse POLAT Cetin topcuoglu spor club Turkey Turkey
Helena KICEMA TK Novi Zagreb Croatia Croatia
Helmi HARKONEN Espoo Hwarang Team Finland Finland
Jasmin RICHTER Germany National Team Germany Germany
Jessica WOLF Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Jodie MCKEW Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Kaja husby HANSEN Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Kanelya CARABIN POLE FRANCE INSEP France France
Kimberley BARNES Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Klaudija TVARONAVICIUTE Lithuania National Team Lithuania Lithuania
Laetitia AOUN Mont La Salle - Lebanon Lebanon Lebanon
Lea SPEHAR OSVIT Croatia Croatia
Lies VICCA Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Lydia GARCIA AUNON Spain National Team Spain Spain
Margarita BLIZNIAKOVA BUREVESTNIK Russia Russia
Marta CALVO GOMEZ Spain National Team Spain Spain
Nada LAARAJ 48th Dutch Open Taekwondo Championships Morocco Morocco
Nadja TESIC Taekwondo Club Azija Serbia Serbia
Nora HOGFELDT Kumgang Sweden Sweden Sweden
Raheleh ASEMANI ABFT Team Belgium Belgium
Samirah WIJNHOVEN Taekwondo KORYOSPORTS NL Netherlands Netherlands
Sandy MACEDO Two Brothers Team - Sao Caetano Brazil Brazil
Yasmina NARBAYEVA SC ZHIGER TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Yeter KARA ETKDA France France
Seniors female -62 kg (27)
Class A (27)
Alina PRZYGODA TSC Gladbeck Germany Germany
Anna-lena FROEMMING Taekwondo Oezer Germany Germany
Boubacar mounkaila HASSANA Niger Team Niger Niger
Caroline SANTOS Two Brothers Team Brazil Brazil
Caroline BAUER Team TUSA Germany Germany
Caroline bjerring RASMUSSEN Risskov - Denmark Denmark Denmark
Celine YAGUSSEVICH Germany National Team Germany Germany
Clara MALLIEN ESTKD STRASBOURG FRANCE France France
Djade LESPAU Flemish Topsport Team Belgium Belgium
Gerda GAIZAUSKAITE Lithuania National Team Lithuania Lithuania
Iman KANOUTE Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Ioanna - stavroula DESYLLA AS THISEAS AIT/NIAS Greece Greece
Jolanta TARVIDA HANSU CLUB TEAM Latvia Latvia
Jone MAGDALENO ALBIZU Spain National Team Spain Spain
Julia FUCHS TKD Merinus Germany Germany
Julie RAMSEY Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Karoline GJELSVIK TIF-Viking Norway Norway
Kathrine kamp nordentoft FREDERIKSEN Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Khalida HADDAD ETT ELITE France France
Kimia ALIZADEH ZENOORIN Tigers TAEKWONDO academy United States Minor Outlying Islands United States Minor Outlying Islands
Kristina PROKUDINA KORYO Russia Russia
Liliia KHUZINA Kometa Russia Russia
Maggy HILDERS Taekwondo school 1tot1training Netherlands Netherlands
Maria JIMENEZ LAMA Spain National Team Spain Spain
Miryam GARCIA VIDAL SPAIN PATI Spain Spain
Petra STOLBOVA Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Yulia ZAITSEVA Russian National Team Russia Russia
Seniors female -67 kg (19)
Class A (19)
Amy MINK Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Anushiya priyadarshini PREMRAJ Athena Taekwondo Club Participating in (Seniors) India India
Carlota ZANONI PIAGET Spain National Team Spain Spain
Cecilia CASTRO BURGOS Spain National Team Spain Spain
Chahrazed BOUGHRARA Taekwondourheilijat 2011 Finland Finland
Ekaterina SHCHUKINA ALTAY TEAM Russia Russia
Irene MONTERO RISOTO FEDERACION ANDALUZA TAEKWONDO - SPAIN Spain Spain
Iveta JIRANKOVA Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Jasmin ANDERSEN ELITE VEST Denmark Denmark
Karina YOUKOUBOVA ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Lauren WILLIAMS Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Lea selina MINNIE RWK Germany Germany
Leslie SOLTERO MEXICO TEAM Mexico Mexico
Magda WIET HENIN POLE FRANCE INSEP France France
Mari romundset NILSEN Norway National Team Norway Norway
Milena TITONELI Diego TKD Team Brazil Brazil
Vanessa KOERNDL Tiger and Dragon Germany Germany
Viktoriia ZHELEZNOVA VORONEZ TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Viviana VALENTINO Germany National Team Germany Germany
Seniors female -73 kg (18)
Class A (18)
Adriana HERNANDEZ SANTANA Spain National Team Spain Spain
Alema HADZIC Taekwondo Oezer Germany Germany
Althea LAURIN Tkd Asnieres elite France France
Bintou DIAKITE POLE FRANCE INSEP France France
Charlotte BYL ABFT Team Belgium Belgium
Doris POLE Tk Champion Croatia Croatia
Eliza frazier HAUGEN Norway National Team Norway Norway
Emily HOERMANN Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Estelle VANDER-ZWALM POLE FRANCE INSEP France France
Isabelle FABER Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Iselin elisabeth BOLDERSLOW-KVAERNO Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Maristella SMIRAGLIA Cs Carabinieri Italy Italy
Marlen sophie NEDIC Germany National Team Germany Germany
Orsolya PADLA Budapesti Honved Sportegyesulet Hungary Hungary
Polina KHAN Russian National Team Russia Russia
Rebecca MCGOWAN Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Urgence MOUEGA Gabon National Team Gabon Gabon
Yanna SCHNEIDER TKD Swisttal Germany Germany
Seniors female +73 kg (10)
Class A (10)
Belen MORAN ROMERO Spain National Team Spain Spain
Cansel DENIZ Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Dana AZRAN Israel National Team Israel Israel
Darija HUSOVIC TSV Dachau 1865 Germany Germany
Kristina ADEBAIO Russian National Team Russia Russia
Paloma GARCIA MEXICO TEAM Mexico Mexico
Randi DYNGELAND Norway National Team Norway Norway
Sarah DI SINNO Sportwerk D Germany Germany
Solene AVOULETTE POLE FRANCE INSEP France France
Tania CASTINEIRA ETCHEVERRIA Spain National Team Spain Spain
Seniors male -54 kg (20)
Class A (20)
Adam SELMI GTA93 France France
Bilal SAHLI AntonyTKD International France France
Emircan ONUS KSC Leopard Germany Germany
Flavio MARQUES LIGA VALE - BRAZIL Brazil Brazil
Ibrahim HUSSAIN Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Ilyas HUSSAIN Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Jacob FAIRHEAD Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Jeremiah SERHALAY Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Joshua LONG Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Louis FEIEREISEN Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Luka TURKALJ TK Metalac Zagreb Croatia Croatia
Matteo ALEGRE ETKDA France France
Milan MOLLE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nicolas LEGARI BALLERINI Taekwondo Tricolore Italy Italy
Omar gergely SALIM MTK Hungary Hungary
Samat TEMIRKHAN Team MAMAYEV from SHYMKENT Kazakhstan Kazakhstan
Samuel BEDART POLE FRANCE INSEP France France
Takrim ahmad MIRZA Tangun Hamburg Germany Germany
Tom PASHCOVSKY Israel National Team Israel Israel
Victor SANTOS Two Brothers Team - Sao Caetano Brazil Brazil
Seniors male -58 kg (32)
Class A (32)
Adrian VICENTE YUNTA Spain National Team Spain Spain
Alkan OZKEN KSC Leopard Germany Germany
Anas SGHIR Canada National Team Canada Canada
Angel MARTINEZ MEXICO TEAM Mexico Mexico
Anouar CHRIKI TKD Center Iserlohn Germany Germany
Artem NUKHOV BUREVESTNIK Russia Russia
Aymen ACHNINE Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Borna HERCEG OSVIT Croatia Croatia
Brandon PLAZA HERNANDEZ MEXICO TEAM Mexico Mexico
Cyrian RAVET Tkd Asnieres elite France France
Dmitrii SHISHKO Russian National Team Russia Russia
Gabriel ARNOUX ETKDA France France
Georgii GURTSIEV Moscow region/RNO-Alania Russia Russia
Hamza SOULEYMANE NOMAO Tangun Hamburg Germany Germany
Hueseyin CANAN T.C. Donau-Lech-Iller Germany Germany
Hugo ARILLO VAZQUEZ Spain National Team Spain Spain
Isak SIVERTSEN Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Jack WOOLLEY South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Justus RODER TV Salm Germany Germany
Kristian storsul BORGEN Norway National Team Norway Norway
Mason YARROW Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Matheus BARTHOLO LIGA VALE - BRAZIL Brazil Brazil
Mattia CRESCENZI Tkd Terracina 1984 Italy Italy
Mohammed NOUR Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Paulo MELO Paulo Melo Team Brazil Brazil
Ranjith kumar N Athena Taekwondo Club Participating in (Seniors) India India
Rasmus JOHANSSON Kumgang Sweden Sweden Sweden
Sebastien ALESIO Academie Grand Lyon France France
Sharif gergely SALIM MTK Hungary Hungary
Taras MALCHENKO Motor-Sich Ukraine Ukraine
Yohan NANDA. Yohan Nanda Participating in (Seniors) India India
Zhassurbek ISRAILOV SC ZHIGER TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Seniors male -63 kg (29)
Class A (29)
Abdoul razak CHEFFOU ANNASSAR Niger Team Niger Niger
Adria MADUENO GARCIA Spain National Team Spain Spain
Adrian DEL RIO GUERRERO Spain National Team Spain Spain
Aleksei VLADIMIROV VORONEZ TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Alfred DIXON East Coast USA United States of America United States of America
Alvaro DOMINGUEZ GAVIRA FEDERACION ANDALUZA TAEKWONDO - SPAIN Spain Spain
Anthony GOMEZ ESPINOSA MEXICO TEAM Mexico Mexico
Artem STEPANENKO VORONEZ TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Enzo COMPRELLE ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Eren ONUS Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Georgios PETROPOULOS A.S ASTRAPI PATRWN Greece Greece
Georgy POPOV Russian National Team Russia Russia
Giovanni QUAGLIERI AntonyTKD International France France
Hogni DAVASON Faroese national team Faroe Islands Faroe Islands
Ian ISKUSNOV ALTAY TEAM Russia Russia
Illia PIKUZ Motor-Sich Ukraine Ukraine
Imran OZKAYA Germany National Team Germany Germany
Joan JORQUERA CALA Spain National Team Spain Spain
Josef SKOTNICA Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Jourde KLABER Aruba National Team Aruba Aruba
Luca LUCERNA ASD Tkd Smile Italy Italy
Lucas PIERARD TOLLYO ACADEMY CHARLEROI Belgium Belgium
Michael LANTINO East Coast USA United States of America United States of America
Mikhail ARTAMONOV Russian National Team Russia Russia
Omer DAWOUD Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Ranye DREBES TKD Swisttal Germany Germany
Souleyman ALAPHILIPPE Tkd Asnieres elite France France
Spiridon NITSAS TSV Dachau 1865 Germany Germany
Tommaso SPRECA Tiger Team Tkd Fabriano Italy Italy
Seniors male -68 kg (39)
Class A (39)
Abdullah SEDIQI Flemish Topsport Team United States Minor Outlying Islands United States Minor Outlying Islands
Adam NUGENT South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Adam WERNER Tangun Hamburg Germany Germany
Ali ALIEV Republic of Dagestan. National Team Russia Russia
Ali mir YILDIRIM TKD Merinus Germany Germany
Almat KOZHAKHMET SC ZHIGER TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Angelo FERREIRA COSMATKD ARCUEIL France France
Arber AZEMI AAM Prishtina - Kosovo Kosovo Kosovo
Bradly SINDEN Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Brandon SEALY. World Korean Taekwondo Jamaica Jamaica Jamaica
Bruno gabriel DOS SANTOS Two Brothers Team Brazil Brazil
Dylan CHELLAMOOTOO POLE FRANCE INSEP France France
Furkan KUECUEKSUNGUR Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Gabriele CAULO Centro Sportivo Esercito Italy Italy
Henrique SILVA LIGA VALE - BRAZIL Brazil Brazil
James ENGER Keum Gang Taekwondo - Norway/Nesttun Norway Norway
Jan martin JURGENS Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Javier PEREZ POLO Spain National Team Spain Spain
Joao victor SOUZA DINIZ TK-PRO SC BRASIL Brazil Brazil
Jona PORSCH Taekwondo Martial Arts Ingelheim Germany Germany
Juan jose PATRON PINEDA MEXICO TEAM Mexico Mexico
Leon GLASNOVIC TKD MARJAN Croatia Croatia
Manuel PARADA MARTINEZ Spain National Team Spain Spain
Marcos CABALLERO ECHEVARRIA Spain National Team Spain Spain
Marotea ARCHER AntonyTKD International France France
Mohamed KHLIFI Olympic Taekwondo Club Bonn Germany Germany
Mohamed tahar CHETOUI Olympic Taekwondo Club Bonn Germany Germany
Moussa AALIOUI AntonyTKD International France France
Nimrod KRIVISHKIY Israel National Team Israel Israel
Noa HANIQUE ABFT Team Belgium Belgium
Otto JORGENSEN Team Norrebro Copenhagen Denmark Denmark
Pablo PATINO POMBAL Spain National Team Spain Spain
Rene ACKERMANN Germany National Team Germany Germany
Said ABDULLAEV Republic of Dagestan. National Team Russia Russia
Sarmat TCAKOEV Russian National Team Russia Russia
Sekou COULIBALY Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Sofiane SIFAOUI Van Thuyne TKD Team France France
Stanislav PLISKO Kharkiv Team Ukraine Ukraine
Viacheslav MININ BUREVESTNIK Russia Russia
Seniors male -74 kg (28)
Class A (28)
Abdullah AMER Team Norrebro Copenhagen Denmark Denmark
Adrien CAZAUX POLE FRANCE INSEP France France
Alessio COSENZA ASD Tkd Smile Italy Italy
Badr ACHAB ABFT Team Belgium Belgium
Daniel QUESADA BARRERA Spain National Team Spain Spain
Dmitriy ARTYUKHOV Russian National Team Russia Russia
Eduard DREWLAU Germany National Team Germany Germany
Hamady GAYE Van Thuyne TKD Team France France
Henri GRIGORYAN EUROMETROPOLE LILLE TAEKWONDO France France
Jakob bjorkhaug GUNDERSEN TIF-Viking Norway Norway
Jan FIALA Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Jesus SERRANO MACIAS FEDERACION ANDALUZA TAEKWONDO - SPAIN Spain Spain
Jonas PETTERSEN Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Konstantin MININ Russian National Team Russia Russia
Lawrence FELICITE TEAM VILLENEUVE SAINT GEORGES France France
Leroy NSILU DILANDU South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Lyve-stone CELIN POLE FRANCE INSEP France France
Marko GOLUBIC Tk Champion Croatia Croatia
Martin STACH TKD Swisttal Germany Germany
Nassim MEDDAH DUTCH 2021 Monaco Monaco
Philipp TRZECIAK Tangun Hamburg Germany Germany
Ramon RUIZ DOMENECH Spain National Team Spain Spain
Roberto SUMUANO MEXICO TEAM Mexico Mexico
Ruben GARCIA ORTIZ Spain National Team Spain Spain
Sebastian THUNE Norway National Team Norway Norway
Si mohamed KETBI ABFT Team Belgium Belgium
Ted BRILHUIS TKD Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tosh VAN DIJK Surinam National Senior Team 48th Dutch Open Uzbekistan, SUR
Uzbekistan, SUR
Seniors male -80 kg (21)
Class A (21)
Ahmet can TIMAGUR ?LBANK SK Turkey Turkey
Aleksei KARATAEV ALTAY TEAM Russia Russia
Andrei ZEMLEDELTSEV Samara Team Russia Russia
Anton KOTKOV Russian National Team Russia Russia
Azizjan TADJIBAEV Hanok Taekwondo Paris France France
Bardia MIRZAEI Taekwondourheilijat 2011 Finland Finland
Danyaal BUTT Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
David ROBLETO Nicaragua National Team Nicaragua Nicaragua
Hassan AMER ALI Team Norrebro Copenhagen Denmark Denmark
Joaquin eugenio ESPINOSA RAMOS MEXICO TEAM Mexico Mexico
Jon CINTADO ARTECHE Spain National Team Spain Spain
Josh CALLAND Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Khochbar NURMAGOMEDOV Moscow region Russia Russia
Manuel ARANDA GALISTEO FEDERACION ANDALUZA TAEKWONDO - SPAIN Spain Spain
Nurkanat KOZHAKHMET SC ZHIGER TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Oleksandr PAPATSENKO Motor-Sich Ukraine Ukraine
Raul MARTINEZ GARCIA Spain National Team Spain Spain
Richard andre ORDEMANN Norway National Team Norway Norway
Sotirios MICHOPOULOS A.C. EKRIXI PATRON Greece Greece
Stephan BESCHE PSV Wuppertal Germany Germany
Victor ASP Norway National Team Norway Norway
Seniors male -87 kg (17)
Class A (17)
Andy KAMPF TV Salm Germany Germany
Caden CUNNINGHAM Great Britain National Team United Kingdom United Kingdom
Clement SAUVAGE ASSOCIATION CLAMARTOISE DE TKD France France
Daniel ROS GOMEZ Spain National Team Spain Spain
Hanssel LLANOS USA United States of America United States of America
Icaro miguel MARTINS SOARES Two Brothers Team - Sao Caetano Brazil Brazil
Ivan SAPINA TKD MARJAN Croatia Croatia
Joshua noel JURGENS Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juan ESQUIVEL RAMIREZ MEXICO TEAM Mexico Mexico
M'bar N'DIAYE Van Thuyne TKD Team France France
Michael florian MONNIER Sonbae Taekwondo Belgium Belgium Belgium
Pedro luis YANEZ GARCIA MEXICO TEAM Mexico Mexico
Rafael KAMALOV Russian National Team Russia Russia
Roberto BOTTA Italy National Team Italy Italy
Sergen CURABAZ ?LBANK SK Turkey Turkey
Yassine ali TRABELSI BSV Friedrichshafen Germany Germany
Yury KIRICHENKO Russian National Team Russia Russia
Seniors male +87 kg (15)
Class A (15)
Abdoul ISSOUFOU Niger Team Niger Niger
Aleksandar KESELJ TKD Center Stuttgart Germany Germany
Alexander BACHMANN Germany National Team Germany Germany
Ayoub BASSEL 48th Dutch Open Taekwondo Championships Morocco Morocco
Bryan ZONDEROP Taekwondo school 1tot1training Netherlands Netherlands
Cem UNLUSOY Germany National Team Germany Germany
Ivan GARCIA MARTINEZ Spain National Team Spain Spain
Jonathan LAURENT Martinique National Team Martinique Martinique
Julian PEREZ SIRVENT FEDERACION ANDALUZA TAEKWONDO - SPAIN Spain Spain
Julien pascal WEBER Armare Mainz Germany Germany
Maicon SIQUEIRA LIGA VALE - BRAZIL Brazil Brazil
Marc LENKEWITZ AC Germany Germany
Milos PILIPOVIC Norway National Team Norway Norway
Moises HERRERA AGUDO FEDERACION ANDALUZA TAEKWONDO - SPAIN Spain Spain
Rafail AIUKAEV Russian National Team Russia Russia
Master 35+ Division male +80 kg (1)
Class A (1)
Nils BLAU PSV Wuppertal Germany Germany
Master 50+ Division male +80 kg (1)
Class A (1)
Markus HENS PSV Wuppertal Germany Germany