Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

International Masters NRW 2011

  • Tournament dates
  • 15 October 2011
  • 16 October 2011
  • Deadline
  • 11 October 2011
  • Competitors
  • 469 / 520
  • Location
  • Gausstrasse
  • 53125
  • Bonn
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung
InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (469)

Cadets female -29 kg (1)
Class A (1)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -33 kg (5)
Class A (5)
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Ioanna Andreopoulou Velberter SG Germany Germany
Rim Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Özlem Gürüz Hamburg Kader Germany Germany
Cadets female -37 kg (3)
Class A (3)
Alberte Knudsen-Nielsen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Ela Aydin Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -41 kg (6)
Class A (6)
Indra Craen Belgian National Team Belgium Belgium
Jennifer Urbain Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Merve Talan Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Naomi Strathie SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
S?HEDA NUR G?LER TKD GLADBECK Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Cadets female -44 kg (4)
Class A (4)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Charlotte Debacker Belgian National Team Belgium Belgium
Marie Dradon Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Nicole Ohlmann Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Cadets female -47 kg (5)
Class A (5)
Amelie Richard Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Gry Lorentzen Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Nergis Usluasik Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Sonja Germann Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Sophie Gnerlich TSV Korbach Germany Germany
Cadets female -51 kg (5)
Class A (5)
Fenja Tosberg Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Laura Roebben Belgian National Team Belgium Belgium
Yeliz Uludag Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Cadets female -55 kg (8)
Class A (8)
Amber Pannemans Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Beau Bettonviel Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ekatarina Deverenco Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Jasmin Andersen Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Kim Schm?de Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Melina Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Rita Hermann Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Snickers Marianne Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Cadets female -59 kg (6)
Class A (6)
Alma Friss Karlson Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Anna Kolosenta AOG Alexandroupolis Greece Greece
Hulya Simsek Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jale Kayaci Berliner Landeskader Germany Germany
Rabia Yorulmaz Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Steffi Kepp Soltauer Sport Club 02 Germany Germany
Cadets female +59 kg (4)
Class A (4)
Sarah Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Simge Bayraktar Post-SV München Germany Germany
Sofie Lentz Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
sharon monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (5)
Class A (5)
Gorm Lorentzen Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Martijn Willemsen Keumgang Diest Belgium Belgium
Thomas Bonsignore korea club houdeng Belgium Belgium
Viktor Haupt TKD Club Andernach Germany Germany
Cadets male -37 kg (8)
Class A (8)
Erik Ufimzew TKD Club Andernach Germany Germany
Faruk Yuksel Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Jamie Van Gossum Belgian National Team Belgium Belgium
Justin Essreiter PSV Eichstätt Germany Germany
KATSAROS VASSILIOS TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Tristan Soremba BW Lohne Germany Germany
Yunus Koca Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Cadets male -41 kg (12)
Class A (12)
Alexander Müller Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Andre Vesterlind Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Aravtnth Sivarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Brachotte Diego korea club houdeng Belgium Belgium
Kevin Rasch Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Korab Kabashi TSV Korbach Germany Germany
Mike P. S. Andersen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Philip Auer Scorpions Austria Austria Austria
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Sean Vogler Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Yannick Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Yannick Prosch Landeskader Thüringen Germany Germany
Cadets male -45 kg (16)
Class A (16)
Alen Maslicic Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Alireza Davatgar TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Andy Kämpf TV Salmünster 1903 e.V., Abt. Taekwondo Germany Germany
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Dennis Kim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Edgar Leicht TV Salmünster 1903 e.V., Abt. Taekwondo Germany Germany
Emil Sørensen Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Hassan Haider SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Justin Grützmacher TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Leo Baland Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Mavsarov Ibrahim korea club houdeng Belgium Belgium
Max Merfeld TUS Ende Germany Germany
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Tayyip Eroglu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Cadets male -49 kg (13)
Class A (13)
ASHWIN VAN DER VLUGT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Andrea Dujardin Tapia Team Central African Republic Central African Republic
DENNIS RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Eduard Frankford Scorpions Austria Austria Austria
Giuseppe Sanseverino Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Jochan Mayer TSV Korbach Germany Germany
Moataz Abdullah TSV Korbach Germany Germany
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Sujenth Suhan TUS Stockum Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
schockmel lucky Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Cadets male -53 kg (9)
Class A (9)
Burak Burma Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Fatih Kanpolat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Firras El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
Ioannis Xatzigiannis AOG Alexandroupolis Greece Greece
Jelle Plomp Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Kudret Demirtas Berliner Landeskader Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Moritz Wiethüchter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tom Worbs Hanseatischer Sportverein Rostock e.V. Germany Germany
Cadets male -57 kg (4)
Class A (4)
Alex Rotenberger Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Andreas Tausch TSV Dachau Germany Germany
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Kerem-Seydo Öntas TKD Highlight Eschweiler e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
Ali Birbalta Berliner Landeskader Germany Germany
Florian Furtner Scorpions Austria Austria Austria
Simon Hermann TSC Gladbeck Germany Germany
Cadets male +65 kg (2)
Class A (2)
Christopher Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Daniel Nielsen Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Juniors male -45 kg (7)
Class A (7)
Casper Christensen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Daniel Chiovetta Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Henrik Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Marc Denzler Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Nicolai Leys Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (9)
Class A (9)
Birkant Polat Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Daniel Blanckenburg Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Dominik Maag Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Houcine Zaoui SEONGONG Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ismail Tuncat Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Kubilay Sahman Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Mohammed Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ole Dueholm Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Juniors male -51 kg (10)
Class A (10)
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Felix Worbs Hanseatischer Sportverein Rostock e.V. Germany Germany
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Joni Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Mehmet Yorulmaz Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Mike Losinski Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Norman Jagow Hamburg Kader Germany Germany
Steffen Hermann TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors male -55 kg (23)
Class A (23)
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Connor Boyd SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Faouzi Zaimi TSV Braunshardt Germany Germany
Hamza Adnan-Kerim Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Hasan Dimetokali Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Hicham Radi Belgian National Team Belgium Belgium
Joshua Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Kristian Kinnon SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Marius Repovs Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Mathias Kristensen Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Mert Tastemir TSV Dachau Germany Germany
Mohamed Aoulad Sellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Stefan Mayer TSV Korbach Germany Germany
Tim Müller TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Wannes Van Dooren Belgian National Team Belgium Belgium
Wasim Hashemi Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Yannik Mantel Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Zeker Nazari Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
luke rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (17)
Class A (17)
Ahmed Abdullah TSV Korbach Germany Germany
Angelo Kowalewski Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
FATIH URAL Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Furkan Yuksel Pyong Won Diepenbeek Belgium Belgium
Harun Altun musado koeln e.V Germany Germany
Konstandinos Hamalidis Velberter SG Germany Germany
Koray Cinar TSC Gladbeck Germany Germany
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Marlon Hermanny musado koeln e.V Germany Germany
Mathieu Caty Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Max Pfeifer Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Mohamed Amine Azdad Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Sebastian Cieslik Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Sebastian Jacob Post-SV München Germany Germany
Sven Vanlinthout Nong Jang Belgium Belgium
Taygun Gündogdu Berliner Landeskader Germany Germany
YUSUF ?ZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors male -63 kg (17)
Class A (17)
Amir Mohammad Sahak Kangaroosports e. V. Germany Germany
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Christopher Höllerer Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Daniel Hinz Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Dzhan Ismail Belgian National Team Belgium Belgium
Enes Acikel KSV Atalar Austria Austria
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Hannart Benoît Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Ivan Bezbabnyy GSV Porz e.V. Germany Germany
Joaquin Losada Armare Waiblingen Germany Germany
Jonathan Urbain Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Kevin Feeleus Sidokwan Netherlands Netherlands
Marc Bukmaier Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Michael Hinz PTSV Hof Germany Germany
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Pragalos Christos TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
Robin Rajnovic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors male -68 kg (16)
Class A (16)
Alexander Kowalski TV Salmünster 1903 e.V., Abt. Taekwondo Germany Germany
Chris Obenauff TEAM TUSA Germany Germany
David Horch 1. Frankfurter Samurai von 1977 e.V. Germany Germany
Edgar Berngardt Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Edward Luft Landeskader TVBB Germany Germany
Finn Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Halit Dinc Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Hassan El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
Jan Flegler TV Salmünster 1903 e.V., Abt. Taekwondo Germany Germany
Karl Schönfeld Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Manuel Leischner Landeskader Thüringen Germany Germany
Nikola Todorovic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sascha Noehles TG Nettetal Germany Germany
Sascha Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors male -73 kg (9)
Class A (9)
Daniel Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Eduard Drewlau Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Konstantionos Drenos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Nico Karamangiolis Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Philipp Trzeciak Hamburg Kader Germany Germany
Stefan Friedl TSV Dachau Germany Germany
YORICK BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Zakaria EL-Khalfi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors male -78 kg (5)
Class A (5)
Dominik BRINSTER Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Ivan Bulanovic Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Mahmut Börekci Berliner Landeskader Germany Germany
Sirag Khodr A.S.V. Berlin Germany Germany
Juniors female -42 kg (2)
Class A (2)
Mehtap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Nina Schätz TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Juniors female -44 kg (5)
Class A (5)
Asia Bailey SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Büsra Akay Post-SV München Germany Germany
Hasret Gürüz Hamburg Kader Germany Germany
Katrin Koppe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Simge Bagtas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors female -46 kg (7)
Class A (7)
Anne Schwabe Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Julia Ronken TSC Gladbeck Germany Germany
Katrine Lønbæk Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Mavsarova Elita korea club houdeng Belgium Belgium
Milena Sorrentino Belgian National Team Belgium Belgium
Nele s\'Heeren Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Sinem Güldali TSV Dachau Germany Germany
Juniors female -49 kg (4)
Class A (4)
Bianca Biricz KSV Atalar Austria Austria
Emine Hassanoglu TSC Gladbeck Germany Germany
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Sara Uenluehan Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Juniors female -52 kg (10)
Class A (10)
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Laureen Wagner Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Luna Flores Belgian National Team Belgium Belgium
Merve Kilic Berliner Landeskader Germany Germany
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Patricia Essreiter PSV Eichstätt Germany Germany
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Tessa Lentz Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Juniors female -55 kg (4)
Class A (4)
Anna Scheffczyk Sportlife Westerwald Germany Germany
Celine Pirens Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Juniors female -59 kg (5)
Class A (5)
Isabella Canella Post-SV München Germany Germany
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Pervin Tasev Berliner Landeskader Germany Germany
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors female -63 kg (3)
Class A (3)
Berivan Oener Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Jacquelin Bolz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Signe Rosa Hvidtfeldt Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
Isabelle Faber Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Lisa Breuer Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Madita Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Seniors female -46 kg (6)
Class A (6)
Corinna Merkel Sportschule Kwak Germany Germany
Ismaili Maryam Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Janina Müller Berliner Landeskader Germany Germany
Ramona Fiedler Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Simone Franz Scorpions Austria Austria Austria
Seniors female -49 kg (8)
Class A (8)
Anneleen Goffin Nong Jang Belgium Belgium
Charlotte Paik Bjelke Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Christina Schönegger Team Austria Austria Austria
Elisa Chieh-Chen Tang Aruba National Team Aruba Aruba
MESKEREM NEGATU YOHANNES WORLD TAEKWONDO CLUB Ethiopia Ethiopia
Natascha Mitrovits Team Austria Austria Austria
Nildem Tuncat Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
Seniors female -53 kg (10)
Class A (10)
Alicia Schott TKD Schlüchtern Germany Germany
Barbara Ducz National Team Hungary Hungary Hungary
Carolin Stahl TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Elisabeth Stando KSV Atalar Austria Austria
Kathrin Tott Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Katrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Krisztina Sikesdi National Team Hungary Hungary Hungary
Larissa Köpf TSV Dachau Germany Germany
Natascha Boerner korea club houdeng Belgium Belgium
Seul Ki Kang Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Seniors female -57 kg (9)
Class A (9)
ALBA TOLEDO Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
ARACELI GARCIA Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Daniela Dominika Gora Musado Alsdorf Germany Germany
Isabel Batinic TSV1860Weissenburg-TKD-Batinic Germany Germany
Janina Kubitzki Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Line Møller Hansen Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Rosalie Wastlhuber Post-SV München Germany Germany
Sabrina Grimm Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Viktoria Rotenberger Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Seniors female -62 kg (11)
Class A (11)
Edina Kotsis National Team Hungary Hungary Hungary
Ingrida Lolat Landeskader Thüringen Germany Germany
Jennifer Stolzenberger Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Marilena Werth Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Melanie Mauersberger Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Natasja Booij Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Rebecca Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Rosemary Bazelle Tapia Team Central African Republic Central African Republic
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -67 kg (6)
Class A (6)
Alida Pikstra Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Antonia Katheder Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Maade Pitang Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Natasa Mrak Elite Vest Denmark Denmark Denmark
SARA MONTES LOPEZ Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Aminata Doumbia Post-SV München Germany Germany
Eva Crauwels ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Seniors female +73 kg (6)
Class A (6)
Aminata Doumbia Mali National Team Mali Mali
Anna Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Christiane Wenk TSV Braunshardt Germany Germany
Edines Kurtovic Team Austria Austria Austria
Mette Jørgensen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Monica Wink Yul-Kok Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (9)
Class A (9)
Adrian Paul Landeskader TVBB Germany Germany
Ahmed Kassem Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
El Madrari Abdel-Ilah Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Mathhias Lang TIGER ACADEMY Germany Germany
Mehmet Kamci TSV Dachau Germany Germany
Nathan Brown SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Sefkame Samir Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Sergej Kolb Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Tran Dominique WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors male -58 kg (12)
Class A (12)
Adnan Bajrektarevic Ruby e.V. Abt. Sabic TKD Germany Germany
Alperen Bozdag TSV Dachau Germany Germany
Giorgio Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Haziz KOKA MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
JUAN JOSE RODRIGUEZ Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
KEBRAB SEYOUM YOHANNES WORLD TAEKWONDO CLUB Ethiopia Ethiopia
Magomed Tapuev Team Austria Austria Austria
Mergim Krasniqi Krasniqi TKD Switzerland Switzerland Switzerland
Norbert Székely National Team Hungary Hungary Hungary
Ronald Pineda Barrera Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
TOMMY RUILING TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (31)
Class A (31)
Achab Jaouad Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Ahmed Bayram Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Bertan Büyükyurt TKD Elite Berlin Germany Germany
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Daniel Heine Kobra Bielefeld Germany Germany
Danni Christensen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Deniz-Duran Kilic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Djordy Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Emrah Singil Kobra Bielefeld Germany Germany
Fawad Popal Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
ISSAM JADDI Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Jan Frederiksen Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Konstantinos Mitakoglou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Mansur Tapuev Team Austria Austria Austria
Martin Goldschmidt TEAM TUSA Germany Germany
Matin Massud Hamburg Kader Germany Germany
Omar Berhanu Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Patrick Heider TKD Swisttal Germany Germany
Patrick Rubenbauer Armare Waiblingen Germany Germany
Patrick David Boui Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Reber Süleyman WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Roman Zemar TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
S?LEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Sajmir Ibra Albanian Taekwondo team Albania Albania
Thomas Gebel VfL-Sindelfingen Germany Germany
Thomas Kluske Berliner Landeskader Germany Germany
Toro Romano Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Umut Tok Kobra Bielefeld Germany Germany
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Wim Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Zuheir Kassem Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Seniors male -68 kg (21)
Class A (21)
Ayoub Botrahi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Battard Edwards Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Boudin James Tapia Team Central African Republic Central African Republic
CARLOS BOSCH Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
DAVID CARDENAS Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Ibrahim Kontaschov Team Austria Austria Austria
JOSE MARIA BERRUGA Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Kay Dröge Landeskader TVBB Germany Germany
Konstantinos Konstantinidis Post-SV München Germany Germany
Leutrim ISUFI Krasniqi TKD Switzerland Switzerland Switzerland
Marko Elenis Belgian National Team Belgium Belgium
Okan Caliskan Post-SV München Germany Germany
Orcun Oeztuerk Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Pastian Walter TKD Highlight Eschweiler e.V. Germany Germany
Philipp Trucksäß Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Reschad Raschidi Hamburg Kader Germany Germany
Roman Kabulaev TSV Korbach Germany Germany
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Stafford Anjie Aruba National Team Aruba Aruba
Thanh Phamh Elite Vest Denmark Denmark Denmark
YOHANNES BOGALE YOHANNES WORLD TAEKWONDO CLUB Ethiopia Ethiopia
Seniors male -74 kg (21)
Class A (21)
Alan Haston SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Anders Remmen Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Ben van Assum Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Bjarke Buch Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Danil Nurzai Hamburg Kader Germany Germany
Francesco Piccirilli Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jens Leewen TG Nettetal Germany Germany
Joeri Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Kiyan Karambakhshi Post-SV München Germany Germany
Moises Fernandez Aruba National Team Aruba Aruba
Mokdad Ounis Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Monnier Michael Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Patrick Lamek AC - Ückerath Germany Germany
Pit Lux Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Renan Parlak Kenan's Taekwondo Germany Germany
Stephan Besche PSV Wuppertal Germany Germany
Tuna Aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
Turpal Ismailov Team Austria Austria Austria
Vitalijs Lepins Tornado club Russia Russia
ebrima leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
öZKAN öZTüRK TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -80 kg (16)
Class A (16)
AMPATSIS SPYRIDON TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
Aaron De Messemaeker ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Arber Bajra Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Dominik Vöck TSC Gladbeck Germany Germany
EDUARDO MONCADA Federacion Andaluza Taekwondo Olímpico Spain Spain
Fabian Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ibrahim Ahmadsei Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Ismail Bouadi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Jacob Brøgger Elite Vest Denmark Denmark Denmark
Karlis Orleans Tornado club Russia Russia
Mathias Gabriel Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Monnier Michael Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Niklas Zinn TuS Mensfelden Abt. TKD Germany Germany
SEZER G?ER TKD GLADBECK Germany Germany
SINNESAEL Robin Shan Club MONS Belgium Belgium
Seniors male -87 kg (14)
Class A (14)
Cedric Schirrer Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Faruk Demirtas Berliner Landeskader Germany Germany
Florian Meyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jahn Pusch Post-SV München Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Lukas Ivers Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Markus Hens PSV Wuppertal Germany Germany
Michael Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Oemer Oeztuerk Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Simon Hahn TSV Dachau Germany Germany
Stefan Iffländer BW Lohne Germany Germany
Stefan Ulicnik Kumgang TKD Wismar Germany Germany
Walid Hashimi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Seniors male +87 kg (9)
Class A (9)
Balázs Tóth National Team Hungary Hungary Hungary
Christian Dülsen Kampfsportzentrum Universum Meiningen e.V. Germany Germany
Christoph Decker Team Austria Austria Austria
Daniel Habecker Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Marcel Wehry Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Michael Smolik VfL-Sindelfingen Germany Germany
Nils Blau PSV Wuppertal Germany Germany
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Volker Wodzich Bayerische Taekwondo Union Germany Germany