Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

International Masters NRW 2013

  • Tournament dates
  • 26 October 2013
  • 27 October 2013
  • Deadline
  • 16 October 2013
  • Competitors
  • 419 / Unlimited
  • Location
  • Gaussstrasse 1
  • 53125
  • Bonn
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung
InformationInformation

Competitors (419)

Cadets female -33 kg (3)
Class I (3)
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Miriam Koppe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
melisa yavuz Tkd poom Belgium Belgium
Cadets female -37 kg (8)
Class I (8)
Angel Podevyn koryo moorsel Belgium Belgium
Cindy Lans Dutch National Team Netherlands Netherlands
Esmanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Janina Adam Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Jasmin Graf Landeskader Thüringen Germany Germany
Lea Hoelz TKD Swisttal Germany Germany
Saskia Erlenkoetter SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -41 kg (7)
Class I (7)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Iman Couvillers CTAM France France
Isabella Nerger Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Lorina Faust TKD Swisttal Germany Germany
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Seyma Catalbas Taekwondo-Varol e.V. Germany Germany
Sophie Heuschkel Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Cadets female -44 kg (7)
Class I (7)
Anke Gevers Keumgang Tienen Belgium Belgium
Charlotte Ruhfuß Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Chayenna Roekeloos Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Emilia Bothe Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Marie Bosnjak Taekwondo Kolbermoor Germany Germany
Michaela Griva KDK-Attendorn Germany Germany
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (5)
Class I (5)
Jeavonne Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Karina Musawi SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Manon Wolff Yul-Kok Netherlands Netherlands
Maryam Khouya Velberter SG Germany Germany
Sonja Germann Sportlife Westerwald Germany Germany
Cadets female -51 kg (4)
Class I (4)
Angelina Uzunkavakli TSV 04 Feucht Germany Germany
Jessica Opelt Landeskader Thüringen Germany Germany
Kristina Domasch TKD Club Andernach Germany Germany
Melissa Wartenberg Dutch National Team Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (4)
Class I (4)
Alicia Bannert PTSV Hof Germany Germany
Charline Kremer Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Joy Noel Rüffer Landeskader Thüringen Germany Germany
Lisa Rotenberger Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Cadets female -59 kg (6)
Class I (6)
Francesca Pollet ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Ilknur Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Janneke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Julia Berwanger Musado Alsdorf Germany Germany
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female +59 kg (1)
Class I (1)
Nour Khajjou MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets male -33 kg (6)
Class I (6)
Beganovic Samuel ASV Berlin Germany Germany
Christian Cosic Velberter SG Germany Germany
Mehdi Kilic Landeskader TVBB Germany Germany
Pablo Medrano Spain Spain Spain
Panagiotis Pragalos TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
ilario moranduzzo Tkd poom Belgium Belgium
Cadets male -37 kg (8)
Class I (8)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Arnau Gomez ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Martin Gerhard TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Oussama El Mourabit Jc Niederroden Germany Germany
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
zbairi anass ayala team belgium Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (14)
Class I (14)
Burak Dinc Taekwondo-Varol e.V. Germany Germany
Dylan Poncin HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Ilyas Can Güler TSC Gladbeck Germany Germany
Jamie Van Gossum Keumgang Tienen Belgium Belgium
KEVIN PEREZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Martijn Willemsen Keumgang Tienen Belgium Belgium
Marvin Franzke BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Nikita Kerps Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Pablo Gonzalez Spain Spain Spain
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Rosch Mahmud Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Tobias Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Cadets male -45 kg (13)
Class I (13)
Achab Badr Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Alejandro Hernandez Spain Spain Spain
Alexander Peter Molitor TKD Club Andernach Germany Germany
Alexandr Berzin Russia Smolensk region Russia Russia
Christian Schmidt Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Erik Ufimzew TASG Dresden e.V. Germany Germany
Israel Muñoz Spain Spain Spain
Jens Semeelen Keumgang Tienen Belgium Belgium
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jonas Brandes Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Leon Hensel TV Becketal Germany Germany
Nikolai Wagner Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Samet Tas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Cadets male -49 kg (10)
Class I (10)
ANTOINE DUPONT Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Abdal Maiwand SHARKS Hamburg Germany Germany
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Manuel Beganovic ASV Berlin Germany Germany
Shane van Wanrooij Dutch National Team Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yassine Zarouali Velberter SG Germany Germany
betim rama KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
ketbi younes kwan Belgium Belgium
maher charrak Tkd poom Belgium Belgium
Cadets male -53 kg (11)
Class I (11)
Badr Albouyaoui Flevokick Netherlands Netherlands
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Christian Kolland Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Faruk Yuksel Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Gino Pilloni TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
Mohamed Talbi Jc Niederroden Germany Germany
Soufian Asbai Taekyon-Dojang Frankfurt Germany Germany
Tim Oliver Grzanna Musado Alsdorf Germany Germany
Yannick Prosch Landeskader Thüringen Germany Germany
omer dursun U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
Cadets male -57 kg (4)
Class I (4)
Daniel Schaefer Post SV München Germany Germany
Luke Reitzenstein Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
MARLON MEINERT TKD GLADBECK Germany Germany
Pieter-Jan Tran Nong Jang Belgium Belgium
Cadets male -61 kg (3)
Class I (3)
Alexander Von Teubern Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Furkan Tutug Taekwondo-Varol e.V. Germany Germany
SANDY CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Cadets male -65 kg (4)
Class I (4)
Brian Rathgeber PSV Wuppertal Germany Germany
Erfan Saroughi Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mehdi ben Walid Zrelli Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Cadets male +65 kg (2)
Class I (2)
Benjamin Krause Sport-Treff-Helene Germany Germany
Nusret Yuksel Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Juniors A female -42 kg (3)
Class I (3)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
ilayda aydogan Tkd poom Belgium Belgium
Özlem Gürüz SHARKS Hamburg Germany Germany
Juniors A female -44 kg (2)
Class I (2)
Maite Vazquez Villares SPAIN Spain Spain
Nora Muheidat Velberter SG Germany Germany
Juniors A female -46 kg (4)
Class I (4)
Elvan Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Lehn Jessica Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Mathilde Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Süheda Güler Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Juniors A female -49 kg (9)
Class I (9)
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Büsra Karadag Jc Niederroden Germany Germany
Femke Toujour Nong Jang Belgium Belgium
Isabel Beckstein SV Nennslingen e.V. Germany Germany
Katharina Grawe TSV Dachau Germany Germany
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Tugce Basevli Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
elodie tavares KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors A female -52 kg (10)
Class I (10)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Carolin Jaeschke KDK-Attendorn Germany Germany
Gamze Olgun TSC Gladbeck Germany Germany
Janise van Veldhuijzen Dutch National Team Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Jenny Richter SHARKS Hamburg Germany Germany
Lidia Fernandez Spain Spain Spain
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Tania Zucker Spain Spain Spain
Ümmü Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -55 kg (11)
Class I (11)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Alexandra Chumakova Sportschule Merinus Germany Germany
Anika Maier TSV 04 Feucht Germany Germany
Larissa Niggemann Sport-Treff-Helene Germany Germany
Lucia Sanchez Spain Spain Spain
Marina Stremel TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Marta Vera Serra Cecilia SPAIN Spain Spain
Murselin Yilmaz Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Rosa Rodriguez Spain Spain Spain
Sare Danaci Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors A female -59 kg (6)
Class I (6)
Dafina Hasanaj TSV Dachau Germany Germany
Fenja Tosberg Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Kira Gellert Landeskader TVBB Germany Germany
Rita Hermann Königsborner SV Germany Germany
Salome Jöris AC - Ückerath Germany Germany
Xena Roekeloos HTA Belgium Belgium
Juniors A female -63 kg (5)
Class I (5)
Cassy van Wanrooij Dutch National Team Netherlands Netherlands
DIKRA LAMROUJI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Rebecca Peters GSV Porz e.V. Germany Germany
Sarah Neumann AC - Ückerath Germany Germany
Steffi Kepp Soltauer Sport Club 02 Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class I (2)
BUSRA DOGAN Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Yasemin Senyildiz Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A female +68 kg (4)
Class I (4)
Arijana Redzepagic TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
Jox Marx AC - Ückerath Germany Germany
Sarah Di Sinno Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Simge Bayraktar Post SV München Germany Germany
Juniors A male -45 kg (8)
Class I (8)
Adil Belkadi Dutch National Team Netherlands Netherlands
Imran Oezkaya Taekwondo-Varol e.V. Germany Germany
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Kevin Antonovicz Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
TARIK REZKI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Tochini Giovanni TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
Viktor Haupt TASG Dresden e.V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (7)
Class I (7)
Bengt Pedersen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Khaled Sharif Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Philip Brachmann Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
RIDA LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Vincent Godei Dutch National Team Netherlands Netherlands
tom todico KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors A male -51 kg (6)
Class I (6)
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
KAAN GALIP OEZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Nikita Soldatov Russia Smolensk region Russia Russia
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
ÖNDER GÜRÜZ TANGUN-Sportschule e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (13)
Class I (13)
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Amir Mohammed Hosseini Golden Lions Pinneberg Germany Germany
Ertunc Coskun TSV Dachau Germany Germany
Fahd Zaouia Dutch National Team Netherlands Netherlands
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Jasper Heesakkers Dutch National Team Netherlands Netherlands
Mohamed Amin Negro Dutch National Team Netherlands Netherlands
Mohammed Mansour TKD Elite Berlin Germany Germany
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Nicanor Bock ASV Berlin Germany Germany
Sujenth Suhan TuS Stockum Germany Germany
Tayyib Varol Taekwondo-Varol e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (19)
Class I (19)
Andy Kaempf TV Salmuenster 1903 e.V. Germany Germany
Artem Heiweis Golden Lions Pinneberg Germany Germany
Can Schneider Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Dennis Kim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Dennis Neu Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Faouzi Zaimi TSV Heusenstamm Germany Germany
Harun Solak TSV Dachau Germany Germany
Hussein Ammouri Sportschule Merinus Germany Germany
JAWAD BENCHAALI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Jelle Plomp Dutch National Team Netherlands Netherlands
Juan Jose Oliver Hernandez SPAIN Spain Spain
MOHAMMED REZKI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Nael Sultan Landeskader TVBB Germany Germany
Nicola? Leys HTA Belgium Belgium
Panagiotis Platis TAEKWONDO OLYMPIA e.V. Germany Germany
Salim Challouki taekwondo Kriss Belgium Belgium
Sandro Canella Post SV München Germany Germany
Si Mohamed KETBI Fung Sing Belgium Belgium
Victor Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
Juniors A male -63 kg (14)
Class I (14)
Abdullah Demirel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Christoph Siegl Taekwondo Kolbermoor Germany Germany
DENNIS RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Farouk Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
Firras El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
Jawed Niazi SHARKS Hamburg Germany Germany
Jorge Gonzalez Pascual SPAIN Spain Spain
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Mihael Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Sezer Kalyoncu Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Sven Vanlinthout Nong Jang Belgium Belgium
bicheler esteban Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Juniors A male -68 kg (9)
Class I (9)
Alex Rotenberger Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Alpay Gündasli Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Ilias Yachou taekwondo Kriss Belgium Belgium
Kerrem Oentas Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Manuel Leischner Landeskader Thüringen Germany Germany
Mohamed Mellouk Dutch National Team Netherlands Netherlands
Nicholas Corten Keumgang Tienen Belgium Belgium
SAMED BEKTAS TKD GLADBECK Germany Germany
Tim Thorsten Müller SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors A male -73 kg (6)
Class I (6)
Eugen Wolf Golden Lions Pinneberg Germany Germany
JORGE GONZALEZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Jan Flegler TV Salmuenster 1903 e.V. Germany Germany
Onur Kurt WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
QUENTIN CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Sebastian Cieslik Sportlife Westerwald Germany Germany
Juniors A male -78 kg (2)
Class I (2)
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Jan Schleicher TuS Stockum Germany Germany
Juniors A male +78 kg (3)
Class I (3)
Ayoub Yachou taekwondo Kriss Belgium Belgium
Christopher Kleppe Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Victor Garcia Spain Spain Spain
Seniors female -46 kg (4)
Class I (4)
Mehtap Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Nina Schätz TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Typhaine Forestier Daehan Taekwondo Club Reims France France
esmehan kömürcü Leopard Lengerich Germany Germany
Seniors female -49 kg (5)
Class I (5)
Ann Kathrin Hömmen KDK-Attendorn Germany Germany
Farah Sidky Narabi Aachen Germany Germany
Kanika You Grorud TKD Klubb Norway Norway
Ramona Fiedler Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Shae Rom Kim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Seniors female -53 kg (11)
Class I (11)
Alicia Schott Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Anastasia Lebed Russia Smolensk region Russia Russia
Andrea Gahleitner Team Oberösterreich Austria Austria
Anna Oenning Sport-Treff-Helene Germany Germany
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Kathrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mona Afsharian KDK-Attendorn Germany Germany
Sandra Cifuentes Spain Spain Spain
Sara Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
Seniors female -57 kg (9)
Class I (9)
Antonella Melotti A.s.d. Taekwondo Alessandria Warriors Italy Italy
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Daria Silutina Russia Smolensk region Russia Russia
Jaclyn Hagemann SHARKS Hamburg Germany Germany
LISA ZANGARINI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Raquel Hernandez Spain Spain Spain
Tina Neuhaus Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Viktoria Rotenberger Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Seniors female -62 kg (8)
Class I (8)
Anna Klenzendorf Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Clara MALLIEN Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Daniela Dominika Gora Yul-Kok Netherlands Netherlands
Daria Ivanova Russia Smolensk region Russia Russia
Emily Mikkonen Spain Spain Spain
Ine Svendsen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Isabella Canella Post SV München Germany Germany
Magda Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (5)
Class I (5)
Isabelle Faber Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
OUMNIA DAKKOUN MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (3)
Class I (3)
Anais Tama HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Mandy Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Seniors female +73 kg (3)
Class I (3)
Audrey Modoi Daehan Taekwondo Club Reims France France
Marine Schott Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Tugba G?ker ASV Berlin Germany Germany
Seniors male -54 kg (6)
Class I (6)
Dominique Tran WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Samir Sefkane MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (11)
Class I (11)
ANTHONY D'ANGELO ASD FLEGREA ITALIA Italy Italy
Anas Khalifi TSV Heusenstamm Germany Germany
Angelo Kowalewski Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Asmatullah Latifi Post SV München Germany Germany
Besnik Ceka BSV Witten Germany Germany
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
LEONARD JANGA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
MOURAD LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Mirsad Bajrami LSG Taekwondo Team Germany Germany
Norbert Székely Königsborner SV Germany Germany
PAOLO PUGLIESE ASD FLEGREA ITALIA Italy Italy
Seniors male -63 kg (19)
Class I (19)
Aras Görkem taekwondo aras ulm ev Germany Germany
Branko Bergmann Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Burak Cetinkaya Jc Niederroden Germany Germany
DANIEL HEINE Kobra Bielefeld Germany Germany
Edouard Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Fardin Jazil taekwondo Kriss Belgium Belgium
Fatih Ural Dutch National Team Netherlands Netherlands
Joni Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Luke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
MARCO CARANNANTE ASD FLEGREA ITALIA Italy Italy
Machmed Ganiev Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Marcello Boncimino Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Matthijs Boon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mohamed Adahchour Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Naim Ahmadzai taekwondo Kriss Belgium Belgium
TOMMY RUILING TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
VINCENZO DI MEO ASD FLEGREA ITALIA Italy Italy
Yorick Theijsmeijer Dutch National Team Netherlands Netherlands
anthony hacene melal U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
Seniors male -68 kg (24)
Class I (24)
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Anuar Bykovskiy A.s.d. Taekwondo Alessandria Warriors Italy Italy
Benoit Hannart Fung Sing Belgium Belgium
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Christopher Höllerer Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
DAVID THOMAS Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
DYLAN CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Eduardo Longobardi Radford SPAIN Spain Spain
El Hadji Brahim DOUDOU Daehan Taekwondo Club Reims France France
Faramarz Rahnama Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Hoi Ki Lau Carcelen SPAIN Spain Spain
Ibrahima DIOUF Daehan Taekwondo Club Reims France France
Kay Droege Landeskader TVBB Germany Germany
Kaz Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kerim Yildiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Maikey Evers Dutch National Team Netherlands Netherlands
Sergei Masliakov Russia Smolensk region Russia Russia
Soufian Ouhammou MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Süleyman Subasi Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
TAREK SOUIFI Espoir Sportif Cebbala Tunisia Tunisia
Walter Pastian Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Yahya Sanlimeral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
mohammed kerrifa Club Tourquennois d'Arts Martiaux France France
Seniors male -74 kg (22)
Class I (22)
Andreas Falkner Team Oberösterreich Austria Austria
André Hauke Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ayoub Aynaou An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Daniel Nurzai SHARKS Hamburg Germany Germany
ELIAS OUHAMMOU MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hassan El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
Jan Niklas Jung GSV Porz e.V. Germany Germany
Joeri Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
John Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
OUSSAMA OUAICH MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Philip Trzeciak SHARKS Hamburg Germany Germany
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
TUNA AKSU Kobra Bielefeld Germany Germany
Tahir Sayili Jc Niederroden Germany Germany
Tomasz Bienias Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Vadim Lorengel TuS Bramsche Germany Germany
Yassin Alla taekwondo Kriss Belgium Belgium
achaibi hamza kwan Belgium Belgium
mamoudou bassoum U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
mehdi melal U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
Seniors male -80 kg (12)
Class I (12)
Eduard Drewlau Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Francesco Piccirilli Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Hayatullah Ahmadzai taekwondo Kriss Belgium Belgium
Juan Pedro Ibanez Rodriguez SPAIN Spain Spain
Niko Karamangiolis TSV Dachau Germany Germany
Robin Sinnesael Shan Club MONS Belgium Belgium
Samuel VETOIS Daehan Taekwondo Club Reims France France
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Stefan Friedl TSV Dachau Germany Germany
Stephan Besche PSV Wuppertal Germany Germany
Yahya Boulben MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
thomas aka Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Seniors male -87 kg (7)
Class I (7)
Ayyoub Ennadiri Dutch National Team Netherlands Netherlands
Fariborz Rahnama Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Ivan Bulanovic Niedersächsische Taekwondo Union e.V, Germany Germany
Markus Hens PSV Wuppertal Germany Germany
Patrick Jonker Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Samuel VETOIS Daehan Taekwondo Club Reims France France
Stefan Ulicnik Kumgang TKD Wismar Germany Germany
Seniors male +87 kg (7)
Class I (7)
ANTONIO D'ANGELO ASD FLEGREA ITALIA Italy Italy
Abdelkader ZROURI Moroccan Taekwondo Federation Morocco Morocco
Baydhir Badjoko taekwondo Kriss Belgium Belgium
Clement RAUSCHER Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Michael Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Dutch National Team Netherlands Netherlands