Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Euregio Cup 2013

  • Tournament dates
  • 9 November 2013
  • 10 November 2013
  • Deadline
  • 23 October 2013
  • Competitors
  • 489 / Unlimited
  • Location
  • Süchtelnerstraße 60
  • D-41334
  • Lobberich Stadt Nettetal
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (489)

Juniors D female -22 kg (4)
Class II (4)
Beyza Sönmez TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Hannah Stieger T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Nicole Lazauskas Velberter SG Germany Germany
Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Diyar Cebeci Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Ikra Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors D female -26 kg (3)
Class II (3)
Carmela Calderoni LSG Taekwondo Team Germany Germany
Julie Da Silva TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Sara Kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors D female -29 kg (3)
Class II (3)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Ceylin Demir?z Velberter SG Germany Germany
Lena Schulz WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D female -32 kg (4)
Class II (4)
Carolin Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Ceyda Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Marie Niggenaber TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Mirac Dalgic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -22 kg (6)
Class II (6)
Alessio-Joel Russotto Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Arda Ayas KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Ayyoub El Fakir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Karan Ram T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Mertcan Cinar KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Yigit Sahin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -24 kg (4)
Class II (4)
Csongor Székely Königsborner SV Germany Germany
Dennis Enders Velberter SG Germany Germany
Enrico Wamboldt Königsborner SV Germany Germany
Shizhao Li T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (7)
Class II (7)
Bennet Finn Tillack SPORTING Taekwondo Germany Germany
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Kevin Geisler SPORTING Taekwondo Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Muhammed Enes Tutak Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Rafi Osmani Königsborner SV Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Juniors D male -29 kg (4)
Class II (4)
Athanasios Kakaltsisi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Calvin Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Engin Yerlikaya Narabi Aachen Germany Germany
Ilyas Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors D male -32 kg (5)
Class II (5)
ATAKAN FIRINCI Kobra Bielefeld Germany Germany
Agan Rustemi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Daniil Meyer SPORTING Taekwondo Germany Germany
Furkan Danli WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Gökalp Yüceer Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors D male -35 kg (2)
Class II (2)
Colin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Niklas Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Juniors D male -38 kg (1)
Class II (1)
Fabian Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -41 kg (1)
Class II (1)
Eyüp Sahin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -45 kg (2)
Class II (2)
Can Cinar WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Cenk Amstadt Velberter SG Germany Germany
Juniors D male +45 kg (1)
Class II (1)
Dogular Koray Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -26 kg (2)
Class II (2)
Hanna Hwang SPORTING Taekwondo Germany Germany
Romaisa El Fakir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -28 kg (4)
Class II (4)
Ceren Zengin GSV Porz e.V. Germany Germany
Lena Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Paula Richardt SPORTING Taekwondo Germany Germany
jil Grebe Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -30 kg (3)
Class II (3)
Anna Duranovic TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lejla Rustemi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C female -32 kg (5)
Class I (3)
Aylin Sahin Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
melina mirgizoudis Tkd poom Belgium Belgium
Class II (2)
Azra Eslem Bulut KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
melisa kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -35 kg (7)
Class II (7)
Alissa Velicanin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Almira Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Julia Cieslak Sportschule Schültke Germany Germany
Lara Hexels TG Nettetal Germany Germany
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
SUDEM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Yasmin Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -38 kg (6)
Class I (1)
Laura Goebel TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Class II (5)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Jada Lackner Sport-Treff-Helene Germany Germany
Julia Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Katharina Bormann TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Mihaela Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C female -41 kg (7)
Class I (2)
Destiny Dizy Yul-Kok Netherlands Netherlands
Gizem AKGUMER Tkd poom Belgium Belgium
Class II (5)
ACELYA OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Amstadt Ceren Velberter SG Germany Germany
Franzisca Drucklieb AC - Ückerath Germany Germany
G?zdenur Yildirim Narabi Aachen Germany Germany
Nisma Chik-Chik Yul-Kok Netherlands Netherlands
Juniors C female -45 kg (3)
Class II (3)
Lavinia Dujleag SPORTING Taekwondo Germany Germany
Manuella Monno AC - Ückerath Germany Germany
Xenia Rimbach LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C female -53 kg (2)
Class I (1)
Chantal Nischkowski Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (1)
ZELIHA OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -26 kg (4)
Class I (2)
Efehan Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
rustem yavus Tkd poom Belgium Belgium
Class II (2)
Elias Sahan Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Konstantinos Triantafyliiadis Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C male -28 kg (7)
Class I (1)
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class II (6)
Baki Maxhuni T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Christian Haurenherm Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Lars Felix Schäfer SPORTING Taekwondo Germany Germany
Maxim Becker SPORTING Taekwondo Germany Germany
Mohamed Akki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nino Maurer Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (9)
Class I (2)
Antonij Markarov TuB Bocholt Germany Germany
Norman Meurer WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (7)
Adam Yildiz TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
BORA CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Denniel Hotzwig Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Emre Tan Narabi Aachen Germany Germany
Julian Herse Velberter SG Germany Germany
Rahim Rahman Korkmaz Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Yunus Bulut KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (15)
Class I (4)
Justus Reiffs TG Nettetal Germany Germany
Noel Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sengtavahn Visoury TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Thanh Van Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (11)
Andreas Knippig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
EREN GENC TKD GLADBECK Germany Germany
Erwan Frere Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Esat Turhan SPORTING Taekwondo Germany Germany
FERID YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Hüseyin Asik KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Leonhard Prusko SPORTING Taekwondo Germany Germany
Lucas Meessen Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Moritz Pauli SPORTING Taekwondo Germany Germany
Tufan ?lgen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C male -35 kg (13)
Class I (3)
Cedric Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Isanur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (10)
Aaron Knautz SPORTING Taekwondo Germany Germany
Can Uzun?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Daniel Geisler SPORTING Taekwondo Germany Germany
Jan Martin Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Khayber Zazai Kumgang-Sok Essen e.V. Germany Germany
Magnus Braun TV Becketal Germany Germany
Rami Simrin T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Soufian Boulaouine TV Rheindahlen Germany Germany
Vassilios Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yassir El hamaoui Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors C male -38 kg (8)
Class I (6)
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Elias Sever Musado Alsdorf Germany Germany
Hamza Yavuz Musado Alsdorf Germany Germany
Mohamed Khlifi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Nikolas Duranovic TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (2)
Darwin Koepp TV Becketal Germany Germany
Maximilian Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors C male -41 kg (10)
Class I (3)
Carlo Alba korea club houdeng Belgium Belgium
Ekin Koc VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Class II (7)
Dennis Schweizer SPORTING Taekwondo Germany Germany
Elric Große SPORTING Taekwondo Germany Germany
JAN HENDRIK HERLFTERKAMP TKD GLADBECK Germany Germany
Joshua Noel Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Lennard Koehler TV Becketal Germany Germany
Mohammad Hassen TV Rheindahlen Germany Germany
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors C male -45 kg (3)
Class I (1)
cederic allemeersch Tkd poom Belgium Belgium
Class II (2)
Dogular Tolga Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Michael Ogloblinski SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors C male -49 kg (4)
Class I (3)
Harith Hashimi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Luuk Blaurock Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Özgür Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Paul Jakob Müller Sportschule Schültke Germany Germany
Juniors C male -53 kg (2)
Class II (2)
Abdulah Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Marcel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Cadets female -33 kg (2)
Class I (2)
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
melisa yavuz Tkd poom Belgium Belgium
Cadets female -37 kg (7)
Class I (5)
Angel Podevyn koryo moorsel Belgium Belgium
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Romina Klenner Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Saskia Erlenkoetter SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Wiebke Mülleneisen TuB Bocholt Germany Germany
Class II (2)
Annika Kell GSV Porz e.V. Germany Germany
Sarah Bietz TV Becketal Germany Germany
Cadets female -41 kg (4)
Class I (1)
Celine ?ien Team Rora Norway Norway Norway
Class II (3)
Anna Heggdal Team Rora Norway Norway Norway
Dzana Arnautovic SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Melisa Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -44 kg (10)
Class I (7)
Funda Ela Sen VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Alice Gehrmann Velberter SG Germany Germany
Anke Gevers Keumgang Tienen Belgium Belgium
ECE HASSANOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Katharina Schmeinck TuB Bocholt Germany Germany
Michaela Griva KDK-Attendorn Germany Germany
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (3)
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hannah Jolie Ulferts SPORTING Taekwondo Germany Germany
Svenja Sarita Koch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Cadets female -47 kg (10)
Class I (9)
Andrea Aakerhus Green Team Rora Norway Norway Norway
Cansu Koqak Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Jennifer Urbain korea club houdeng Belgium Belgium
Josephin Bachtenkirch TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Karina Musawi SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Lehn Jessica TKD Zentrum Unna Germany Germany
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Manon Wolff Yul-Kok Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class II (1)
Kira Mester SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets female -51 kg (7)
Class I (4)
Blanca Enders TV Becketal Germany Germany
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Dilara Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (3)
Camilla Hegge Team Rora Norway Norway Norway
Charlotte Koehler TV Becketal Germany Germany
Rosina Di Maio TV Becketal Germany Germany
Cadets female -55 kg (8)
Class I (5)
Charline Saliu TV Becketal Germany Germany
Isabel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Jessika Ritzka Velberter SG Germany Germany
Kira Kalmbach VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Lisa Marie Hoffschneider TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (3)
Eleni Triantafylliodou Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ilayda Ayas KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Larissa Madsack WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Cadets female -59 kg (5)
Class I (3)
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Hannah Van Den Hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (2)
Aylin Akbas AC - Ückerath Germany Germany
Julia Filenkov AC - Ückerath Germany Germany
Cadets female +59 kg (5)
Class I (2)
Helena Horn Tsv Jahn 05 Oberkassel e.V. Germany Germany
Julia Berwanger Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (3)
Catherine Brose Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Reyhan Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Seyfinaz Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Cadets male -33 kg (4)
Class I (1)
ilario moranduzzo Tkd poom Belgium Belgium
Class II (3)
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Leonidas Denis Wiesweg Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Marvin Borowski TV Rheindahlen Germany Germany
Cadets male -37 kg (6)
Class I (5)
DANIEL RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Justin Chajda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sebastian Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Koen Marel vd Taekwondo United Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (18)
Class I (11)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Bonsignore Thomas korea club houdeng Belgium Belgium
Dylan Poncin HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Jamie Van Gossum Keumgang Tienen Belgium Belgium
Jan Louis Wenneckes TuB Bocholt Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Samet Gültekin KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Sander Valen Team Rora Norway Norway Norway
Tobias Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Viktor Lazauskas Velberter SG Germany Germany
Class II (7)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Felix Spitzer SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Gajiyev Emil Königsborner SV Germany Germany
Günter Jaime SPORTING Taekwondo Germany Germany
Kevin Koepp TV Becketal Germany Germany
Magnus Johnsen Team Rora Norway Norway Norway
Ådne Veium Team Rora Norway Norway Norway
Cadets male -45 kg (12)
Class I (9)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Jens Semeelen Keumgang Tienen Belgium Belgium
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Justin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Leon Hensel TV Becketal Germany Germany
Martijn Willemsen Keumgang Tienen Belgium Belgium
Samet Tas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Valentin Ekkert Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (3)
Emrecan Yildirim KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Kim Fabian Kukla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Marcel Sengenberger TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Cadets male -49 kg (13)
Class I (8)
ANTOINE DUPONT Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Alexander Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dennis Böhle TuS Ende e.V. Germany Germany
Jonah Kerber KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Wietse Hollands Keumgang Tienen Belgium Belgium
maher charrak Tkd poom Belgium Belgium
Class II (5)
Alexander Timoschenko SPORTING Taekwondo Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Marvin Baake Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Paskal Ritzka Velberter SG Germany Germany
Wessal Harakat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets male -53 kg (5)
Class I (3)
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Janos Sobek TuB Bocholt Germany Germany
Tim-Oliver Grzanna Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (2)
Carus Kayser Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ronando Hermsen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (4)
Class I (3)
Dominik Reitz KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
KAAN GALIP OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
MARLON MEINERT TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Adis Biberovic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (4)
Class I (2)
Alexander Von Teubern TKD Zentrum Unna Germany Germany
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class II (2)
Nick Jacob Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Rafael Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets male +65 kg (3)
Class II (3)
Gerasimos Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Recep G?rlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tim Appelbaum Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A female -42 kg (2)
Class I (2)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
ilayda aydogan Tkd poom Belgium Belgium
Juniors A female -44 kg (2)
Class I (2)
Chloe Verbeeck korea club houdeng Belgium Belgium
Kine Kolaas Almvik Team Rora Norway Norway Norway
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Sinem Kocaarslan Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors A female -49 kg (4)
Class I (4)
Elita Mavsarova korea club houdeng Belgium Belgium
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Marwa Hashimi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Juniors A female -52 kg (9)
Class I (8)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Amelie Richard korea club houdeng Belgium Belgium
Carolin Jaeschke KDK-Attendorn Germany Germany
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Sandra Kitzh?fer Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ümmü Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (1)
Narina Aziz Karam T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (9)
Class I (6)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
BEGUM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
EMINE HASSANOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Kiki Houkes Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Larissa Niggemann Sport-Treff-Helene Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Class II (3)
Kathrin Rother TV Becketal Germany Germany
Lara Baukholt Sport-Treff-Helene Germany Germany
Neelam Gajadin Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female -59 kg (6)
Class I (4)
Acelya ALIC MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Salome Jöris AC - Ückerath Germany Germany
Stella Halbhuber TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (2)
Gizem Koc Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Samira Langerak Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors A female -63 kg (9)
Class I (7)
Alexandra Böhle TuS Ende e.V. Germany Germany
Karina Joy Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Katharina Luhnen TG Nettetal Germany Germany
Louisa Harm?en Tsv Jahn 05 Oberkassel e.V. Germany Germany
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Rita Hermann Königsborner SV Germany Germany
Sarah Neumann AC - Ückerath Germany Germany
Class II (2)
Danique Venema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yousra Borzini Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors A female -68 kg (5)
Class I (3)
Ayce Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
BUSRA DOGAN Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Class II (2)
Laura Schenn TV Becketal Germany Germany
Ouafaa Borzini Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors A female +68 kg (2)
Class I (2)
Joy Marx AC - Ückerath Germany Germany
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (3)
Class I (3)
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Mertcan Durak KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors A male -48 kg (3)
Class I (3)
Jens Ludwig TuB Bocholt Germany Germany
Khaled Sharif Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Juniors A male -51 kg (6)
Class I (4)
Fatih Tuncer KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Nico Hooge Sport-Treff-Helene Germany Germany
Shaquille Poese Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A male -55 kg (11)
Class I (5)
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Diego Brachotte korea club houdeng Belgium Belgium
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Moritz Nowak KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Class II (6)
Anouar Darssi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Bjorn Hofman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Bünyamin Kaya Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Nabiel Hakim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Niklas Marzoll Sport-Treff-Helene Germany Germany
Ramazan Karci KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (5)
Class I (3)
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Can Schneider Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Soraj Sori Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class II (2)
Dominik Gerads Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Sacit Cöz KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors A male -63 kg (11)
Class I (8)
Abdullah Demirel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
DENNIS RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Dario Carroga Sport-Treff-Helene Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Ruud Stevering Taekwondo United Netherlands Netherlands
Sezer Kalyoncu Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Stefan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Burak ?zcekic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Melih G?rlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sevki Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A male -68 kg (18)
Class I (11)
Christos Romeos GSV Porz e.V. Germany Germany
Deni El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Houkes Joy Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nicholas Corten Keumgang Tienen Belgium Belgium
SAMED BEKTAS TKD GLADBECK Germany Germany
Till Caspary Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Tim Thorsten Müller SPORTING Taekwondo Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
YUSUF OZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
kerem Oentas Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Class II (7)
Alexander Daniel Sport-Treff-Helene Germany Germany
Bastian Teichner SPORTING Taekwondo Germany Germany
Ertugrul Yurdakul Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Karl Keune TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Martin Bragstad Team Rora Norway Norway Norway
Michel Keune TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Robert Naumenko T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (6)
Class I (1)
Muhammed Bas WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (5)
Hendrik Kollmann KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Justin Großbölting Sport-Treff-Helene Germany Germany
Lars Reichl SPORTING Taekwondo Germany Germany
Maurice Großbölting Sport-Treff-Helene Germany Germany
Ørjan Berg Team Rora Norway Norway Norway
Juniors A male -78 kg (4)
Class I (2)
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Onur Kurt WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (2)
Christopher Zurek TV Becketal Germany Germany
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors A male +78 kg (6)
Class I (2)
AKSU EMRE Kobra Bielefeld Germany Germany
Marc Lenkewitz Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Bastian Holst KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Johannes Schoregge Sport-Treff-Helene Germany Germany
Muhammed Ümit Kaymak KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Simon Graf Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors female -49 kg (2)
Class I (2)
Ann Kathrin Hömmen KDK-Attendorn Germany Germany
Farah Sidky Narabi Aachen Germany Germany
Seniors female -53 kg (4)
Class I (4)
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Mona Afsharian KDK-Attendorn Germany Germany
Seniors female -57 kg (5)
Class I (5)
Esra SEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
LISA HELLEBUYCK Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Lale Balci TuB Bocholt Germany Germany
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
TUGBA DENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -62 kg (4)
Class I (3)
Daniela Dominika Gora Yul-Kok Netherlands Netherlands
Gennavive Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rebecca Peters GSV Porz e.V. Germany Germany
Class II (1)
Hilal Bektas TV Becketal Germany Germany
Seniors female -67 kg (1)
Class II (1)
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors female -73 kg (4)
Class I (3)
Anais Tama HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (1)
Alina Warzecha WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors female +73 kg (1)
Class I (1)
Agapi Tsouflidou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -54 kg (4)
Class I (3)
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Kubilay Sahman Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (1)
Eren Degirmenci Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors male -58 kg (1)
Class I (1)
Emre Durak KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (2)
Class I (2)
Branko Bergmann Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mihael Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (10)
Class I (7)
Alexander Lehn TKD Zentrum Unna Germany Germany
Amir Biberovic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kaz Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Walter Pastian Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Wim Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yahya Sanlimeral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (3)
Halil Ibrahim Baba WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Mohamed Cheik-Ali Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
ersahim selman Koryo Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (13)
Class I (10)
AKSU TUNA Kobra Bielefeld Germany Germany
Anno Alli Taekwondo United Netherlands Netherlands
Bünyamin Seri Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Enez Koc VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Jens Leewen TG Nettetal Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sascha Noehles TG Nettetal Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Zakaria El-Khalfi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
el filali abdelmoula Koryo Belgium Belgium
Class II (3)
Dursun Kocatepe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Felix Brassel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Frank De Kruyf Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (13)
Class I (10)
Fabian Schneider TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Ibrahim Tanaoui T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Markus Zurek TV Becketal Germany Germany
Nils SCHLOTT MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Robin Sinnesael Shan Club MONS Belgium Belgium
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
diao lamine Koryo Belgium Belgium
ÜMÜT FIRINCI Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (3)
Nuhali Cicek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tjalling Berghuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
VOLKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -87 kg (8)
Class I (6)
Hamid Najaf Pour Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Patrick Jonker Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vadim Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Viktor Mons Sport-Treff-Helene Germany Germany
vlad cosmin adrian Koryo Belgium Belgium
Class II (2)
Edwin Seelemeijer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nils Reimann Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (5)
Class I (4)
Ali Sari Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Georgios Gerakios Velberter SG Germany Germany
Mehmet Akif Yavuz Musado Alsdorf Germany Germany
Thom de Vries Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class II (1)
Cedric Brose Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium