Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Lotto Nationale Kampioenschappen Taekwondo Sparring 2014

  • Tournament dates
  • 19 January 2014
  • Deadline
  • 13 January 2014
  • Competitors
  • 254 / Unlimited
  • Location
  • Pierre de Coubertinlaan 7
  • 1362LA
  • Almere
  • Netherlands Netherlands

Downloads

LOTTO-NK-SPARREN-SENIOREN-VETERANEN-2014LOTTO-NK-SPARREN-SENIOREN-VETERANEN-2014
LOTTO-NK-SPARRING-CADETTEN-EN-JUNIOREN-2014LOTTO-NK-SPARRING-CADETTEN-EN-JUNIOREN-2014

Results

All resultsAll results

Competitors (254)

Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (5)
Class A (5)
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Noumedia Adahchour Flevokick Netherlands Netherlands
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (2)
Class A (2)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (1)
Class A (1)
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (6)
Class A (6)
Imane Bourahtouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jeavonne Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Manon Wolff Yul-Kok Netherlands Netherlands
Nisa Tutucu Ata Olympic Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (6)
Class A (6)
Bo Wilke Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Ginna Kram Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Luca Suprijatna Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (4)
Class A (4)
Aishwarya Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
Imane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Shanita Smit Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (2)
Class A (2)
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Haifa Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (4)
Class A (4)
Danielle Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Janneke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Yelda Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (11)
Class A (11)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Anass El Fakiri TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Jeronimo Evers Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tim de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Younes Belgabli TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zura Isebiya Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (7)
Class A (7)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nour-eddine Oulad Moussa TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (6)
Class A (6)
Almardo Mensinga Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Ishan Baidjoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Martijn Willemsen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Yassin Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (7)
Class A (7)
Alexander Habimana Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ihsaan Harylallsingh Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Shane van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
hikmat haibe Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (8)
Class A (8)
Badr Albouyaoui Flevokick Netherlands Netherlands
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Gianni Mungera Ata Olympic Netherlands Netherlands
Murad Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nathan de Gelder Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Rewien Kasi TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
daan niens Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (4)
Class A (4)
Floris de Ruiter Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Sebastiaan Spaans Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (4)
Class A (4)
ASHWIN VAN DER VLUGT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Alex Tangjitwisut Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Amine Zafroui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (3)
Class A (3)
Hichsm Chiki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ryan Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (3)
Class A (3)
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mj Manalo Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Salman Madadkhah Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (3)
Class A (3)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nabil Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (10)
Class A (10)
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Karim El Oualhani Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Mohamed El Carmouhi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Rushon Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (7)
Class A (7)
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Belmin Bajramovic SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Bilal Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Jelle Plomp Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Man ho Wong Sidokwan Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (6)
Class A (6)
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ruud Stevering Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (6)
Class A (6)
Bram Winkelmolen Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Yordi Wolfs Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Zakaria Madi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (3)
Class A (3)
Jeroen Phillipo Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mahan Tooti SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (4)
Class A (4)
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ashwin Bhansingh Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Danny van der Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Rajiv Ramlal Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (2)
Class A (2)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Rim Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Soedha Manna Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (5)
Class A (5)
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Esengul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
lisa Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (2)
Class A (2)
Jennifer Barbic Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Michelle Kroezen Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (4)
Class A (4)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Kiki Houkes Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
charlotte Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (5)
Class A (5)
Assia Moutarazak T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Samira Langerak Taekwondo United Netherlands Netherlands
lotte kat Sidokwan Netherlands Netherlands
nayomi latulola Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (3)
Class A (3)
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
N Nazli Cilikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (3)
Class A (3)
Lot Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (1)
Class A (1)
Hulya Simsek Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Mehtap Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Priya Awadhpersad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aysegul Ozcicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (6)
Class A (6)
Esrin Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Suraiya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (3)
Class A (3)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Deborah Louz TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Monica Pimentel Rodriguez TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (3)
Class A (3)
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sevda Adiyaman Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (6)
Class A (6)
KELLY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Mandy Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (3)
Class A (3)
Aylin Akdeniz Lautenschl Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Reshmie Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (3)
Class A (3)
Marloes Ankone Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Miranda Van Het Reve Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (3)
Class A (3)
Jeremiah Serhalay Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Vikaash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (4)
Class A (4)
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Arman Hosseini Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Giorgio Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Joshua Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (12)
Class A (12)
Branko Bergmann Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Djordy Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Kimball Huwae Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Matthew Mathoera TC Soekandar Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Tommy Ruiling Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Yassine Bourass Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (11)
Class A (11)
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Christiaan Vavier Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kaz Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Maikey Evers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nigel Ras Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Thijs Litjens Jitae Sport Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (13)
Class A (13)
Anno Alli Taekwondo United Netherlands Netherlands
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Hassan Tazgui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Milton van Zeijl Lautenschl Netherlands Netherlands
Mohammed El Khouakhi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Omid Afshar Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Othman Benjadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Shivaro Hasselhoef Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (9)
Class A (9)
Aike Rosdorff Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Ayyoub Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Barend de Wit SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Freek Winkelmolen Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nadir Khalil Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Lautenschl Netherlands Netherlands
Remi van Dijk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (5)
Class A (5)
Ilyass Benkhattab SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Jeroen Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Nick Verboom Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Patrick Jonker Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Remco Cox Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (5)
Class A (5)
Pim Doedens Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Roy Samson Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Thom de Vries Taekwondo United Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Veterans female -67 kg (3)
Class A (3)
Evelyn Bekooij-Westerhoudt Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Magda Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Tamara v/d wal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Veterans female +67 kg (1)
Class A (1)
Monique Hoog Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Veterans male -68 kg (2)
Class A (2)
Maikel Veenstra Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Wim Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Veterans male -80 kg (2)
Class A (2)
Roger Joosten Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
Chris Noije van Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands