Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

DUTCH MASTERS OPEN 2014

  • Tournament dates
  • 24 May 2014
  • Deadline
  • 10 May 2014
  • Competitors
  • 658 / 700
  • Location
  • Van Zandvlietplein 20
  • 3077 AA
  • Rotterdam
  • Netherlands Netherlands



Weigh in time:

Pupil and aspirant: 07:00 – 08:30

cadets and juniors: 09:30 – 10:30

Seniors and veterans: 12:00 – 13:00


Competition Area


DAEDO PSS will be used for:
Cadet A class
Junior A class
Senior A class

Electronic Socks can be purchased from Daedo on the competition day.

Friday -23rd of May Registration & weigh-in at Rotterdam topsportcenter
17:00 – 18:00 hrs (local time) for all competitors Changes of weight classes are allowed costing € 10,00 (Euro)

Saturday – 24th of May
Registration & weigh-in at Rotterdam topsportcenter

Pupils & Aspirants 07:00 until 8:30
Cadets & Junior 09:30 until 10:30
Seniors & Veterans 12:00 until 13:00

Competitors must be on time. Only the competitors will have access to the weigh-in room. Coaches will not be allowed during the weigh in.
Changes of weight classes are allowed before the official weigh-in costing € 10,00 (Euro).
After taking part at the official weigh in, changes of weight classes will not be allowed.



Downloads

DUTCH MASTERS PUPIL,ASPIRANT,CADET AND JUNIORDUTCH MASTERS PUPIL,ASPIRANT,CADET AND JUNIOR
DUTCH MASTERS SENIORDUTCH MASTERS SENIOR

Results

DUTCH MASTERS 2014 RESULTSDUTCH MASTERS 2014 RESULTS

Competitors (658)

Pupils female -21 kg (5)
Class B (1)
MIA HADFIELD WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (4)
DARCY DAVIES TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ELLA BELL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
TJ David Richard Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (10)
Class B (1)
Holly Frost Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (9)
Samia Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
BO AYERS WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Bengul Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Carot Christophersen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Charlie Sue Czerwionka Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ophelia Ranzetti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rainguenet Lucie Team FKC France France
SALMA JAMAI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Shayma Mir St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pupils female -27 kg (8)
Class B (1)
TALEAH WILLIAMS NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (7)
AMON MILEVA COURCOURONNES TAEKWONDO France France
AYA JAMAI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Amira Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hannah Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Melissa Guney Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Soukaina Makrouf Flevokick Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (3)
Class B (2)
AVA GREENWAY TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Rosali De Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Fay Westerveld Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (3)
Class B (1)
Madison Heinkens Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (2)
Abby Lautenschlager Lautenschl Netherlands Netherlands
MADDIE FARLEY WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Pupils male -21 kg (10)
Class B (1)
Owen Blunt Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (9)
ABBADI AMINE COURCOURONNES TAEKWONDO France France
Bob de Brauwer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohamed Kessrioui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
RHYS CROWE WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Rico Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Spencer Luu Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yassine Azouzzi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Zaid Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (17)
Class B (7)
Bogdan George Popa Roumania National Team Romania Romania
LAISEN HARDY KINGS TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Nassereddine Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Rhys Tambat St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Saad Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Samuel Fairhurst Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Toby Hopson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (10)
Abdulatif Canel Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Amin Khalil Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
DONNACHADH CROWE CHI STAMULLEN Ireland Ireland
Djayden Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Elijah Ramdjan SEONGONG Netherlands Netherlands
Jacob Houtenbos Lautenschl Netherlands Netherlands
Karim Zerik Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Moussa Demirtas Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Yassir El Maknouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (10)
Class B (8)
BEN KELLY CHI STAMULLEN Ireland Ireland
KAROL MANDZIUK TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Lewis Williams Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
MASON DAVIES TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
MORGAN TABARN WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
NEJJARI MOHAMMED AMINE COURCOURONNES TAEKWONDO France France
Robbin Janssen Schuttersveld Netherlands Netherlands
Yassine Baddouri Flevokick Netherlands Netherlands
Class C (2)
Jarno van der Heijden Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
TAHA BOUZID MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Pupils male -30 kg (12)
Class B (5)
Hud Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Rakeem Baksi SEONGONG Netherlands Netherlands
Reuban Hopson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Riad Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (7)
Anas Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Chris van den Heuvel Jitae Sport Netherlands Netherlands
Eoin Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
MARWAN AISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sajiv Adhien Lautenschl Netherlands Netherlands
Soroosh Habiboellah Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
WALID MOUSSA COURCOURONNES TAEKWONDO France France
Pupils male -34 kg (3)
Class B (1)
Ashley Czerwionka Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pupils male -44 kg (1)
Class C (1)
Cole Thompson-Dunn Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Aspirants female -28 kg (12)
Class B (12)
Ceyda Ceyren Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Chelsea Culshaw Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Chiara Sindoni Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Eline De Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Guusje Van Rossum BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Gwenaelle Deguillaume HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Iasmina Iuliana Iovu Roumania National Team Romania Romania
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nour El Kouaz HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Yasmine el Maggari TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (12)
Class A (2)
BROOKLYN BURNSIDE KORYO TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
MORGAN CURTIS KORYO TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (10)
Aya Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
EMILY CLARK LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
IZABELLA ALDRIDGE WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
JOLIE AYERS WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jihane Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
Lakshmi Ghogli SEONGONG Netherlands Netherlands
Maidah Nour Van den Berg Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Rinke Van Hoppe BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Soumaya Najari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
kimberly waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (5)
Class A (1)
Maria Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (4)
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
KINGA KOZLOWSKA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
MERLE NICOLINA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Yousra Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (7)
Class A (1)
Amber Vanrompay Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Class B (6)
AMON ALEXIA COURCOURONNES TAEKWONDO France France
Else Tiggelman BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
GISLINDE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
HOLLIE FARLEY WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jesse De Vries Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ronelys Radermacher Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (6)
Class A (3)
Felicity Heinkens Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Jade Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Sahar Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (3)
KENDAL ALDRIDGE-MURPHY WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Nisma Chik-Chik Yul-Kok Netherlands Netherlands
Zina Muffels Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Aspirants female -51 kg (2)
Class A (1)
Sahar Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (1)
Willow Otto Yul-Kok Netherlands Netherlands
Aspirants female +57 kg (1)
Class B (1)
KITANTOU SATINA KANZA COURCOURONNES TAEKWONDO France France
Aspirants male -28 kg (13)
Class A (1)
EUAN SANDLAND KINGS TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (12)
Delano Hessing SC Ilyo Netherlands Netherlands
GEORGE WILD WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Gideon Van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
JACOB WISHART WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Leyton Larbalestrier Keumgang Tienen Belgium Belgium
Mathijs Wedemijer BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Mathijs Van Dooren Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Niels van der Bas Jitae Sport Netherlands Netherlands
Shawn Damveld Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
TK MOORE-DUFFIELD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (19)
Class A (4)
ALEX TOWLE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Hissa El Kouaz HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Yarello Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (15)
AJAY MILLEA TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ARMIN TOULOI NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Amine Benamar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Charaf Rech-chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Ilyas Idrissi Mehdaoui SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
JESSE van VULPEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
KACPER SYKALA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
KAYDON MARRIOTT NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Mika Bader Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Mohamed Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
ROBERT DRUCE TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
STEPHEN WALSH NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
TRISTAN BOWDEN-BLOOMFIELD CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Aspirants male -36 kg (23)
Class A (4)
Alex Isebiya Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Damian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Irfan Catovic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
MAX EBBAGE KINGS TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (19)
ADAM DAVIES TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Anas Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
CALLUM OWEN WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cobhan Mclelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Freek Gooijaars BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jimmy Buitenhuis Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
MOUTADAYINE RAYAN COURCOURONNES TAEKWONDO France France
Maarten Lemmens Taekwondo Dongji Beringen Belgium Belgium
Marlon Kerkhoff BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Mohamed Baldane Jitae Sport Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nadim Daoudi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nick Stinissen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Niel Willems Keumgang Tienen Belgium Belgium
Ryan Niehues Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Sen Dusseldorp Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Zakaria Bibi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (14)
Class A (3)
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Skip Dusseldorp Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Teodor Mario Guzga Roumania National Team Romania Romania
Class B (11)
Bilal Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cas Dirksen Jitae Sport Netherlands Netherlands
DOMINIC VOLANTE LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Damien Oosting Schuttersveld Netherlands Netherlands
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Koen Marel vd Taekwondo United Netherlands Netherlands
Muhammad Noman Shahid SEONGONG Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ruben De Groot Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (11)
Class A (2)
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ryan Richardson PremierKi England England
Class B (9)
Adam Ajdid Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Ayoub Saghir Riekebbe Netherlands Netherlands
Dion Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Effe Aytar Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Gianni Ranzetti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
JOUL HIGGINS LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
KEBDANI AMINE COURCOURONNES TAEKWONDO France France
Redouan Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
YOUSSEF AISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class B (2)
Rohan Mahtabsing SEONGONG Netherlands Netherlands
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (1)
Class A (1)
Zak Lambert Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (2)
Class A (2)
Manal Abaghough BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Sophie De Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (4)
Class A (1)
HOLLY HANKIN-WRAY TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (3)
Leila Mossaouir Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Meryam Arybou Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
leila Barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (7)
Class A (5)
Angel Podevyn koryo moorsel Belgium Belgium
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nienke Hollands Keumgang Tienen Belgium Belgium
Sofie Lemmens Taekwondo Dongji Beringen Belgium Belgium
Class B (2)
Anissa Ramdjan SEONGONG Netherlands Netherlands
Maryam Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (9)
Class A (4)
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Noumedia Adahchour Flevokick Netherlands Netherlands
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (5)
Ashwini Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Felicity van Gemerden TC Soekandar Netherlands Netherlands
Nicole Blom Jitae Sport Netherlands Netherlands
Yamna Imouhay TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
melati abraham Kwon Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (9)
Class A (4)
Anke Gevers Keumgang Tienen Belgium Belgium
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
LAUREN BUTLER LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (5)
Angelica Vermeulen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Fleur Wind Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Floor v/d Maden ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Tessa Van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (6)
Class A (5)
Ana Rita Ferreira Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Demi Meijer Yul-Kok Netherlands Netherlands
Imane Bourahtouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (1)
Natalia Swiderska Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (16)
Class A (8)
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Chloe O sullivan Healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
KRISTINA LEES LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Loubna El Mansori Flevokick Netherlands Netherlands
Manon Wolff Yul-Kok Netherlands Netherlands
Mariana Moreira Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Yasmina Baddouri Flevokick Netherlands Netherlands
Class B (8)
Denise Ten Tije Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Denise Ten Tije Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Inass Khalfi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jolien Celis Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Ouahiba El Ayati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yasmine Chelhi Riekebbe Netherlands Netherlands
zampanja westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (4)
Class A (2)
Aishwaria Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ginna Kram Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (2)
Donna Bosland Flevokick Netherlands Netherlands
Liese Roebben Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Cadets female -59 kg (5)
Class A (1)
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class B (4)
DOROTA BOGUSZ TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Lizzy Gaal TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Marloes Van zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Souhaila Faress Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (4)
Class A (3)
Andrea Pires St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Danielle Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (9)
Class A (4)
Daimian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Daniel Skljarov Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Jay Lesteluhu Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Jonas Van Dooren Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Class B (5)
ACHARKI YOUNES MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
AHMED SRII MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Brandon van der Zeeuw Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Raju Manik Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Varesh Ghogli SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (13)
Class A (9)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Jeronimo Evers Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Owen Van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tim De Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zura Isebiya Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (4)
Amine Rech-chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Damian van Son SC Ilyo Netherlands Netherlands
Delano de Waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jarne Lemmens Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (15)
Class A (6)
Fernando Morais Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
KIERON PARK CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
STEVE JOHNSON CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (9)
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Huseyn Mikayilov MMHS TKD ACADEMY Great Britain Great Britain
Luuk Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Marten Spel Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Muhammad Faizan Shahid SEONGONG Netherlands Netherlands
Samsonov Egor Russia Smolensk region Russia Russia
Willem Van Rossum BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Yasar Yuksel Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Yoldas Guneyli Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (23)
Class A (11)
ACHRAF ELAISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Almardo Mensinga Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
CAMERON BOOTH NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Ishan Baidjoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jamie Van Gossum Keumgang Tienen Belgium Belgium
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nourdinne Oulad TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Rosh Mahmut Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
Yassin Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class B (12)
Arjan Madady Ata Olympic Netherlands Netherlands
Ayoub Ehahoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
BRANDON MARRIOTT NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Brian van Steen Schuttersveld Netherlands Netherlands
DIMITRI BLAUW TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Dylan Niehues Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Dyon Chang Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Hassan El Carmouhi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Igor Gilles HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Michiel de Ruiter Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Turpal-Ali Sjeptukaev Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Cadets male -49 kg (23)
Class A (8)
Akram M'Barek TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
André Fernandes Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jens Semeelen Keumgang Tienen Belgium Belgium
Killian Planken SC Ilyo Netherlands Netherlands
Ronan Bruggink Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class B (15)
Amine El Mofty Ata Olympic Netherlands Netherlands
Branko Hoebeke Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Conor Kipping PremierKi England England
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Edwin Van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Ilja Ottink TC Soekandar Netherlands Netherlands
Joel Wispels Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Julienne Lawrence Team FKC France France
Malyar Hashemi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Noah Beersma Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Roan Muffels Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Ronando Hermsen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Thomas Van Erven BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Yuri Geragesuon TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (10)
Class A (7)
Akber Naim Hirsch Taekwondo South England England
Alexander Habimana Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rewien Kasi TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Wietse Hollands Keumgang Tienen Belgium Belgium
Zak. Lambert. Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Faruk Yuksel Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Roy Kivit Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Walid Mossaouir Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (9)
Class A (6)
Amine Ben Hamich TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Dylan Gill-Sivitter Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Evert Paesen Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Floris de Ruiter Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
JAKE KINSEY CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (3)
Billal Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Nassim Iragui Flevokick Netherlands Netherlands
Yuri Geragesuon TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (6)
Class A (4)
Alex Tangjitwisut Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Amine Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Dion Richardson PremierKi England England
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (2)
Robin Jager Schuttersveld Netherlands Netherlands
SHAUN ASHTON WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cadets male -65 kg (3)
Class A (1)
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (2)
Ismail Qaedi Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nino van Capelle Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (4)
Class A (2)
ADRIAN WAGSTAFFE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ATHANASIOS BOUNTIOUKOS-SPINARIS Macedonia Force Greece Greece
Class B (2)
Nusret Yuksel Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Sam Burns Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (3)
Class A (3)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
CAMERON BOOTH NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
STEPHEN JOHNSON CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (2)
Class A (1)
Alex Golding Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Hamza El Baghdadi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (9)
Class A (7)
AARON BRETLAND TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
BRADLEY SINDEN KINGS TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Badr Albouyaoui Flevokick Netherlands Netherlands
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
JOSH CALLAND LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Murad Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (2)
CONNER WALKER NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Shaquille Poese Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (16)
Class A (12)
Cameron Davies Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
JAWAD BENCHAALI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Leon Bruggink Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
TYRON MOORE-DUFFIELD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Warren Heijnneman Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
mohammed El Carmouhi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class B (4)
Lyam Mastenbroek Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Lyam Mastenbroek HTA Belgium Belgium
Owen Plues TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Stefan Parag SC Ilyo Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (11)
Class A (7)
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Angelo IENNA TAEKWONDO IMPACT France France
JELLE PLOMP TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Rushon Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
Si Mohamed KETBI Fung Sing Belgium Belgium
Class B (4)
Adam Dasajev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Bjorn Hofman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Ouail Morabet Riekebbe Netherlands Netherlands
Robin Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (9)
Class A (8)
Ayoub Karroumi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Brahim Bartoutouh Flevokick Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mohamed Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Nicola? Leys HTA Belgium Belgium
Ryan Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
esteban bicheler Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class B (1)
Bilal Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (6)
Class A (6)
Hichsm Chiki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kerem Öntas Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Leopoldie Keran Team FKC France France
Michael Meadows TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (8)
Class A (4)
Jeroen Phillipo Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mahan Tooti SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Scott Wentzel SC Ilyo Netherlands Netherlands
Class B (4)
Aad van der Salm Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Diogo Sa SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Ilias Ziani Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nassim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Mohamed Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (2)
Class A (2)
ABBIGAIL STONES TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (7)
Class A (7)
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Esengul Ozcicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Salomé Alves Jovens D'Ouro Portugal Portugal
TINA LEES LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (6)
Class A (5)
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Raquel Morgado Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Serine Lahmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (1)
Samantha Boomsma Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (10)
Class A (6)
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Marta Fardilha Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
charlotte Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
rainguenet oceane Team FKC France France
yncaf zbakh An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Class B (4)
AMY KRISTIANSEN TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Imane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Neelam Gajadin Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yelina Mastenbroek HTA Belgium Belgium
Juniors female -59 kg (7)
Class A (6)
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
REBECCA KENNY LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
SHANELLE ROWE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Samira Langerak Taekwondo United Netherlands Netherlands
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Chloe Bouwhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (6)
Class A (4)
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Nazli Celikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sagida Lohmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Teodora Nedelcu Roumania National Team Romania Romania
Class B (2)
Danique Venema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Laurie Mclelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Rachel Macmillan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kimberley Kampman Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
SHANNON KINCADE HEART OF ENGLAND (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (4)
Class A (4)
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Keshena Waterford AUSTRALIA NATIONAL TEAM Australia Australia
lisa Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (4)
Class A (4)
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Lebed Anastasia Russia Smolensk region Russia Russia
Melissa GULEC TAEKWONDO IMPACT France France
Seniors female -57 kg (7)
Class A (5)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Antonella Melotti A.s.d. Taekwondo Alessandria Warriors Italy Italy
Monica Pimentel Rodriguez TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Tasneem A Tasneem A JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
sabine murielle ngono attangan équipe nationale du cameroun Switzerland Switzerland
Class B (2)
Fouzia Quafiz Flevokick Netherlands Netherlands
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (15)
Class A (13)
CHARLOTTE WARREN KINGS TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Daniela Dominika Gora Yul-Kok Netherlands Netherlands
Ivanova Daria Russia Smolensk region Russia Russia
KAYLEIGH WRAY TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kyra Heinz Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
MARIA REYNOLDS WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Magda Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Nora El Hadje Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
SHANELLE ROWE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Shevyakova Sofya SC "MAI" Russia Russia
Wong Ying Kei JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
viviane nguekam équipe nationale du cameroun Switzerland Switzerland
Class B (2)
Valesca van den Boogerd Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
melissa martinet Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors female -67 kg (7)
Class A (7)
Dianne Triesscheijn Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
KELLY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Katrien Drieskens Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Marielle Jansen Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Nicole Men AUSTRALIA NATIONAL TEAM Australia Australia
ROBYN LEWSLEY CHUNG YONG (BRITISH TKD COMBINED). Scotland Scotland
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (4)
Class A (3)
JADE SLAVIN CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
OUMNIA DAKKON MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class B (1)
Saida Elhairam Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (2)
Class A (1)
Whitney Matulessy Kwon Netherlands Netherlands
Class B (1)
Chelsey. Evans Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (3)
Class A (3)
Cameron Davies Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
JOSH CALLAND LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Vikaash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (10)
Class A (7)
Arman Hosseini Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Herry Tsui Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
M'hamed BOUHARROU CLUB ATTAHADI SELOUANE Morocco Morocco
MOHAMMED REZKI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
TYRON MOORES-DUFFIELD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (3)
Fabian de Boer Schuttersveld Netherlands Netherlands
Pash van Bijlert Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
younes haddad Club Tourquennois d'Arts Martiaux France France
Seniors male -63 kg (18)
Class A (17)
Abdellah BOUHARROU CLUB ATTAHADI SELOUANE Morocco Morocco
BEN SHAW CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
CHRISTOPHER COCKER TEAM TKD (BRITISH TKD COMBINED) England England
Christiaan Vavier Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Kimball Huwae Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
LEONARD JANGA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Matthew Mathoera TC Soekandar Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
RICHARD RATHOD TEAM TKD (BRITISH TKD COMBINED) England England
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tommy Ruiling Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Younes EL BOURY AL SALAM Morocco Morocco
Class B (1)
Josué Ferreira JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors male -68 kg (21)
Class A (18)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Diogo Monteiro Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ferry Blom TS Hilversum Netherlands Netherlands
JAMIE-LEE HAYMAN CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Kaz Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Masliakov Sergei Russia Smolensk region Russia Russia
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pascal WERLE TAEKWONDO IMPACT France France
STYLIANOS MECHTERIDIS-PAPADOPOULOS Macedonia Force Greece Greece
THOMAS GATER TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Thijs Litjens Jitae Sport Netherlands Netherlands
Walter Pastian Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
mohammed kerrifa Ctam France France
thiery antoine amougou équipe nationale du cameroun Switzerland Switzerland
Class B (3)
LIAM FERRIGAN TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Mansur Dehpoor MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Tabrez Ismail Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (23)
Class A (18)
ALEX WAINWRIGHT CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Ayoub Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Badr Boussabat Taekwondo Jambes Belgium Belgium
Daniel Timoteo Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Hasanein Al- khafaji BTKD England England
Hassan Tazgui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jordy Beerlage Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jordy Beerlage Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nordine Saib Ctam France France
Osita Arusiuka-Hill JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Simone Di Franco Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
michel patrick biloundi équipe nationale du cameroun Switzerland Switzerland
mohammed kerrifa Club Tourquennois d'Arts Martiaux France France
yasser khechai Club Tourquennois d'Arts Martiaux France France
Class B (5)
Davy Hanquet Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
German Cedeno Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
MARK KIRKWOOD CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Mohamed Nouri Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (18)
Class A (11)
Ayoub ALBOUABLLATE CLUB ATTAHADI SELOUANE Morocco Morocco
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
JAKE MOSCROP LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
KYE TOMPKINS CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Maikel Teunissen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
NIKOLAOS TZELLOS Macedonia Force Greece Greece
Nadir Khalil Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Toontje Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
guy tony edimo more équipe nationale du cameroun Switzerland Switzerland
thomas aka Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class B (7)
Andy Dohm Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
CHRIS PARKER CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Danny Hagen Kwon Netherlands Netherlands
El baktet Abdelhak new world taekwondo Belgium Belgium
Islam Shachgirejev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
MIKE BARKER WLM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Michel Ligtenbarg Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (5)
Class A (4)
Ilyass Benkhattab SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Mike Chen Choi-Do-Kwan Netherlands Netherlands
RAFAL SZYPULSKI TEAM ACADEMY GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Richard Fairhurst Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Frank lefeber Kwon Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (10)
Class A (7)
Othman Belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Roy Samson Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
SAMY KELLOU COURCOURONNES TAEKWONDO France France
SHANE LYNCH CHI STAMULLEN Ireland Ireland
Thom de Vries Taekwondo United Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (3)
MATTHEW BOSEMWIRTH CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
PHILLIP RICKEARD CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Rachid Sakkali Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Veterans female -57 kg (2)
Class A (2)
Magda Brytanczyk SEONGONG Netherlands Netherlands
TRACEY HOOK CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Veterans female +67 kg (2)
Class A (2)
LISA SELINE CHI TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
SARA SELINE BRITISH TKD COMBINED (2014) Great Britain Great Britain
Veterans male -68 kg (2)
Class A (2)
Dave Baugh Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Maikel Veenstra Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Veterans male -80 kg (2)
Class A (2)
Abdelhak Khellou Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands