Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

3rd Yorkshire Open Championships 2014

  • Tournament dates
  • 12 October 2014
  • Deadline
  • 6 October 2014
  • Competitors
  • 309 / 400
  • Location
  • Rooley Avenue
  • BD6 1EZ
  • Bradford
  • United Kingdom United Kingdom

Downloads

InformationInformation

Competitors (309)

Pee Wee female -20 kg (6)
Class B (2)
Astrid Bedford Kang Han England England
Darcy Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class C (4)
Inaya Ahmed (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jessica Wilson TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Paige Harris (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ruby Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Pee Wee female -23 kg (5)
Class A (2)
Mia Hadfield WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (3)
Carot Christophersen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Jorja Wilshaw Kang Han England England
Natalia Kittleringham Warrior Factory England England
Pee Wee female -26 kg (8)
Class A (1)
Robyn Chambers ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Class B (5)
Chelsea Culshaw Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Emma Cahill Baldoyle Taekwondo Ireland Ireland
Genevieve Portlock Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Jamie-leigh Smith K.B.B.A - TEAM GB England England
Jessie McKew Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Class C (2)
Abbiegail Owen (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ella BELL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee female -30 kg (10)
Class A (6)
Chloe Haslett Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
GRACE PEREZ CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jodie McKew Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Olivia El-Rakshy ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Ruby Lee TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Tegan Paynter TEAM WATERSIDE England England
Class B (2)
Bryony Mahon K.B.B.A - TEAM GB England England
Emily Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
ELOUISE MURRAY KINGS TKD England England
Saara Ahmed (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee female -34 kg (9)
Class A (1)
Danisha Cowell Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
Cara Coull Dynamic Taekwondo Scotland Scotland Scotland
Emily Owen (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Izzabella Aldridge WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Millie Green TEAM WATERSIDE England England
Class C (4)
Cara Harbourne (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Grace McConchie Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
amelie harrison Cumbria Taekwondo England England
jasmine booth Cumbria Taekwondo England England
Pee Wee female -38 kg (3)
Class A (2)
brooklyn burnside Koryo United Kingdom United Kingdom
morgan curtis Koryo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Jessie Exton Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -43 kg (5)
Class A (1)
AMY BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (4)
Amelia Gaffney Team Ultimate Great Britain Great Britain
Beth Christy Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Hollie Farley WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jayden Lister Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee female +43 kg (2)
Class A (2)
Kendall Aldridge_Murphy WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lauren Aulton ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (2)
Class B (1)
Rhys Crowe WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Alfie Dyer (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee male -23 kg (8)
Class A (2)
Ethan Crossland ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Owen Blunt Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (4)
Aeson Dittman Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Mubarak Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Mustafa Yusaf Mokhtar (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Samuel Fairhurst Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Djayden Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Shem Battles Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -26 kg (12)
Class A (2)
TK MOORES-DUFFIELD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
jonny cross Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Class B (7)
Austin Camacho Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Ben Dreaves TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Corey-Li Coullie K.B.B.A - TEAM GB England England
Dylan Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Finlay patrick TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Laisen Hardy KINGS TKD England England
Mason Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class C (3)
Liam Dainty Kang Han England England
Luke Cassere (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
PRESTON KILLGALLON KINGS TKD England England
Pee Wee male -30 kg (16)
Class A (7)
Aaron Bedford Kang Han England England
EUAN SANDLAND KINGS TKD England England
Jack Pell ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Jamie McIntosh Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Nathanial THOMAS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zak Spencer (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
adam daniel Koryo United Kingdom United Kingdom
Class B (8)
Corrigan Flynn Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Ellis Simpson Warrior Factory England England
Jude Carter Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
MASON LEE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Muhammad Yasin Mokhtar (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Oliver Dyson K.B.B.A - TEAM GB England England
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Zak Angel K.B.B.A - TEAM GB England England
Class C (1)
Eoin Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -34 kg (20)
Class A (7)
ALAN ALEKSANDRAVICIUS BOZDAG TAEKWONDO England England
Basit Sediqi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Danial Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Harry Bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Josh Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Oliver Hammond Team Ultimate Great Britain Great Britain
coady goodall Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Class B (9)
Adam Cassere (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Armin TEYOMOURI (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ashley Czerwionka Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cobhan Mclelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Elias Asef Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Isaac Sprenger ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Samuel lesniowski Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Stephen WALSH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
TRISTAN BOWDEN-BLOOMFIELD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (4)
Mikayil Mikayilov (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ross Lawrie Alba Taekwondo Scotland Scotland
Sarab Singh (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Vincent Mcguire Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Pee Wee male -38 kg (10)
Class A (5)
Adam Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
DAVID BEROEV BOZDAG TAEKWONDO England England
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Max Ebbage ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
harry mallinson Koryo United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Nikith Nagaraj K.B.B.A - TEAM GB England England
Orin Dittman Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Class C (3)
Elliott Peck (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
James Neill (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Louie Docking Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -43 kg (5)
Class A (1)
ALFIE WALKER Kang Han England England
Class B (1)
MATTHEW BAILLIE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (3)
DECLAN NICHOLSON CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Dominic Volante Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Jake Moore Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Pee Wee male +43 kg (6)
Class A (1)
Zak Lambert Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (4)
Charlie Walker Warrior Factory England England
William Callan Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
jacob bennison Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
joseph mcmahon Cumbria Taekwondo England England
Class C (1)
Lucas Degregorio (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (2)
Class B (1)
Charlotte Hicks Taekwondo Tigers England England
Class C (1)
Faye Bushall Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (4)
Class A (4)
Aaliyah Powell Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Emma Chapman Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Holly Hankin-Wray TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jordyn Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (3)
Class B (2)
Enya Robinson Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Sarah Millar Alba Taekwondo Scotland Scotland
Class C (1)
VAIA KEREFEIN BOZDAG TAEKWONDO England England
Cadets female -44 kg (3)
Class A (3)
Alexandra Turner ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Ellie Bowden (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Lauren McKinlay Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (3)
Class A (3)
Lauren Butler Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Munira Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Weronika Stefaniak Kang Han England England
Cadets female -51 kg (5)
Class A (4)
Chloe O sullivan Healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Elise Johnson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Esme O'Donnell Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
GEORGINA TAYLOR Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (1)
Meliz HASSAN TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cadets female -55 kg (4)
Class A (3)
Charlotte Simpson Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Hannah Priestley (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Kyla Julien Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Olivia Holmes Kang Han England England
Cadets female -59 kg (4)
Class A (4)
Ciara McLernon Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
KATIE BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Naomi Bell TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Rhiannon Rowsome St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female +59 kg (2)
Class A (1)
Andrea Pires St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (1)
Hannah Perry (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (10)
Class A (8)
Alan Michelini Scorpion Taekwondo Scotland Scotland Scotland
Alex TOWLE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Daimian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
JOSH LONG CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jeremy Mbengu Chung Yong Scotland Scotland
Kisler Flores (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Nasrullah Safi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
TOLGA GUNES BOZDAG TAEKWONDO England England
Class B (1)
Thomas Maher Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Class C (1)
Athar Iqbal Round House TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (3)
Class A (2)
Adam El-Rakshy ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Ciaran Harnedy Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (1)
Callum Wilson TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (5)
Class A (4)
Aaron Reid Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Adam Day Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Jamie Simpson-Kidd (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (1)
Joshua McGuigan Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Cadets male -45 kg (11)
Class A (5)
Byron Smith Warrior Factory England England
Cameron Murphy TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Conan Kennedy Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Drew Mckenzie Kang Han England England
Hayden Bibbey ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Class B (4)
Euan Jan Kang Han England England
Huseyn Mikayilov (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Matthew Gallon Alba Taekwondo Scotland Scotland
Oscar Williams Kang Han England England
Class C (2)
John Crowe WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Norberts Grazuls Lynx Kings Lynn England England
Cadets male -49 kg (6)
Class A (4)
Cavan Aulton ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Craig Proctor Malone Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Jacob Mckenzie Kang Han England England
Lincoln Strong Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
joe bennett Cumbria Taekwondo England England
Class C (1)
Lewis Hall Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (3)
Class A (1)
Akber Naim (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Ilja Ottink TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nazir Mubariz (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (2)
Class A (2)
CIARAN McGOVERN CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Robert Crawford Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (5)
Class A (1)
Camran Hassan Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Ozan Ozturk TC Soekandar Netherlands Netherlands
Shaun Ashton WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tobias Green Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Class C (1)
Craig Moore Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets male +65 kg (5)
Class A (3)
Adrian WAGSTAFFE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Gary Watt (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Trais Boyed Scott Taekwondo Tigers England England
Class C (2)
Iqbal Ali Round House TKD United Kingdom United Kingdom
Shaan Ali Malik Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (4)
Class A (4)
Andrew Hicks Taekwondo Tigers England England
BILAL INCEGOZ BOZDAG TAEKWONDO England England
Jordan Portlock Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
STEPHEN JOHNSON CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (1)
Class C (1)
Hussain Mubariz (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (3)
Class A (2)
Macauley Clarkson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Tim Needham Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Muhammad Muazzam Ali KI TAEKWONDO (SECOND CITY) England England
Juniors male -55 kg (6)
Class A (2)
Daniel Carpanini Team Ultimate Great Britain Great Britain
Joshua Levers K.B.B.A - TEAM GB England England
Class B (4)
Aaron Cobley Kang Han England England
Ben Newton Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Jack Adamson Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
ONUR KARTAL BOZDAG TAEKWONDO England England
Juniors male -59 kg (8)
Class A (6)
Baaqi Abdul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Bradley Bergamini Round House TKD United Kingdom United Kingdom
Imaranullah Safi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jack Newton TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Kristian Kinnon Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Syafiq Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (2)
Harry McCullough TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jack Semple Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (4)
Class A (4)
Anes Salmi Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Cameron Davies Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Jack Lockwood Team Ultimate Great Britain Great Britain
Omid Ahmed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Michael Meadows TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
mark bennett Cumbria Taekwondo England England
Juniors male -73 kg (3)
Class A (1)
Danny Brewer Kang Han England England
Class B (1)
Conor Tollick TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class C (1)
daniel pearce Cumbria Taekwondo England England
Juniors male -78 kg (1)
Class B (1)
GEORGE HOBLEY CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male +78 kg (1)
Class C (1)
MOHAMMED LUAI Round House TKD United Kingdom United Kingdom
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Chloe Lo Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Juniors female -55 kg (2)
Class A (2)
Amelia Pashley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Darya Shiri Feshki Taekwondo Tigers England England
Juniors female -59 kg (3)
Class A (3)
Bethney Pattinson Taekwondo Tigers England England
Maddie Davies Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Megan Healey Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (4)
Class A (2)
RACHEL WRIGHT Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Shanelle ROWE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Charlotte Banks (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Laurie Mclelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (1)
Class B (1)
Joesann Casey TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Lyndzie Jeffrey Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Sophie Adams Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -49 kg (1)
Class B (1)
rachael hales Cumbria Taekwondo England England
Seniors female -53 kg (5)
Class A (4)
Jennifer McKenna Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Julia Wrigglesworth Taekwondo Tigers England England
Pooja Vadhva BTS Great Britain Great Britain
Sarah-Jayne Farthing Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (1)
Marie Philipson Alba Taekwondo Scotland Scotland
Seniors female -62 kg (2)
Class A (2)
Alyx Harrison Granite City Taekwondo Scotland Scotland
lucy bennett Cumbria Taekwondo England England
Seniors female -67 kg (3)
Class A (3)
Amn Sahota Team Ultimate Great Britain Great Britain
MARIA REYNOLDS WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rebecca Hankin-Wray TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (3)
Class A (3)
Bethany Thomas Taekwondo Tigers England England
Robyn Lewsley Chung Yong Scotland Scotland
Terri Lumb Warrior Factory England England
Seniors female +73 kg (1)
Class B (1)
Chelsey Evans Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (2)
Class A (1)
Terry Cooper Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Peter Smtih Warrior Factory England England
Seniors male -58 kg (4)
Class A (4)
ANDREW PEREZ CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Connor Boyd Chung Yong Scotland Scotland
Ian Graham Taekwondo Tigers England England
Kieran Young (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors male -63 kg (8)
Class A (4)
Alex Needham Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Kristofer Irvine Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Marc Rivett Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Mel Doce Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (3)
GABRIELIUS VADAPALAS BOZDAG TAEKWONDO England England
James BOOTH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
MAIWAND ABDULWAHAB BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (1)
Lee Bryan KI TAEKWONDO (SECOND CITY) England England
Seniors male -68 kg (10)
Class A (8)
Alan Haston Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
BEN SHAW CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Chris Cocker Warrior Factory England England
HASANEIN AL-KHAFAJI BOZDAG TAEKWONDO England England
JAMIE-LEE HAYMAN CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kuzey Akses Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Mohammed Sabir Miah Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Payam Babajani Taekwondo Tigers England England
Class C (2)
Alam Durrani Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Lewis Chapman Lynx Kings Lynn England England
Seniors male -74 kg (4)
Class A (3)
Jack Parkin ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Mason Goulding Team Ultimate Great Britain Great Britain
Samuel Jones evolution tkd England England
Class B (1)
Steven McEwen Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Seniors male -80 kg (3)
Class A (2)
Jordan. Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
Maxer Alnajjar Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (1)
Gareth Avery Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (3)
Class A (2)
OSKAR SMIGOC BOZDAG TAEKWONDO England England
steven grabek Cumbria Taekwondo England England
Class C (1)
Marek Juskin Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (5)
Class A (2)
Michael Hulswit ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Simon Griffiths Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (2)
Pete Smith Warrior Factory England England
Tanbir Ahmed KI TAEKWONDO (SECOND CITY) England England
Class C (1)
Matthew Brown Lynx Kings Lynn England England
Veterans male -80 kg (1)
Class A (1)
Victor Alonso Camacho Duron Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (1)
Class C (1)
Darren Walker Kang Han England England