Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Arnsberg Cup 2009

  • Tournament dates
  • 27 June 2009
  • 28 June 2009
  • Deadline
  • 21 June 2009
  • Competitors
  • 410 / Unlimited
  • Location
  • Honselerstrasse
  • D-58511
  • Ludenscheid
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (410)

Juniors D female -22 kg (1)
Class II (1)
Luca Philine Stedig Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors D female -24 kg (4)
Class II (4)
Aimee Voerman TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Alice Gehrmann Velberter -SG Germany Germany
Leyla Taibi Budo Siegen e.V. Germany Germany
Romina Reinert LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D female -26 kg (3)
Class II (3)
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Michelle Pak TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Selin Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -32 kg (1)
Class I (1)
Kyra Wendland LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D male -22 kg (4)
Class II (4)
Antonios Andreopoulos Taekwondoschule Aydin e.V. Germany Germany
Finn Liedtke Budo Siegen e.V. Germany Germany
Melik Parlak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Ubeyd Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -24 kg (4)
Class II (4)
Eray Özgün Musado Alsdorf Germany Germany
Niklas Maier TV Becketal Germany Germany
Ranje Drebes TKD Swisttal Germany Germany
Richard Wagner Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (4)
Class II (4)
Anwar Muheidat LSG Taekwondo Team Germany Germany
Daniel Riemer TV Becketal Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Kenan Akyörük Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors D male -29 kg (4)
Class I (2)
Jan Gomer Budo Siegen e.V. Germany Germany
Steven Kim TKD Swisttal Germany Germany
Class II (2)
Mario Dolniski Budo Siegen e.V. Germany Germany
Oliver Keller Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (3)
Class II (3)
Burakcan Elibal Budo Siegen e.V. Germany Germany
Nick Gergert Budo Siegen e.V. Germany Germany
Tayfun Ince Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors D male -35 kg (1)
Class I (1)
Leonardo Nik Sohrabi Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors C female -26 kg (10)
Class I (2)
Evelyn Scheierrmann Velberter -SG Germany Germany
Ioanna Andreopoulou Taekwondoschule Aydin e.V. Germany Germany
Class II (8)
Cagla-Su Odabas Musado Alsdorf Germany Germany
Charleen Cornelius TSC Gladbeck Germany Germany
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kristina Möller Velberter -SG Germany Germany
Lisa Marie Ziebar Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Meryem Özgün Musado Alsdorf Germany Germany
Narin Agirman Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -28 kg (6)
Class I (3)
Annika Kunze TKD Swisttal Germany Germany
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (3)
Elif Ismail BSV Witten Germany Germany
Ferhan Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Vassiliki Paraschos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors C female -30 kg (9)
Class I (3)
Mirjam Grewe Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Nora Muheidat LSG Taekwondo Team Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (6)
Blanca Enders TV Becketal Germany Germany
Delaine Kellmann VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Jansen Eileen AC - Ückerath Germany Germany
Julia Karsten Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Seval Kolcak TSC Gladbeck Germany Germany
Sinem-Fatma Kocaarslan Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (6)
Class I (3)
Hind Bayram 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
kristina Gergert Budo Siegen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Charline Saliu TV Becketal Germany Germany
Mariane Schneider Budo Siegen e.V. Germany Germany
Tawar Kadr ASG-Porz Germany Germany
Juniors C female -35 kg (7)
Class I (1)
Sandra Holthaus Velberter -SG Germany Germany
Class II (6)
Elmedina Imeray Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Hadjer Reggami 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Lea Katharina Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
Marina Mitakoglou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Sina Öhm Budo Siegen e.V. Germany Germany
Vanessa Ramaj Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors C female -38 kg (4)
Class I (1)
Ilknur Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (3)
Adelina Sabanaj Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Charline Krämer TUS Ende Germany Germany
Lisa - Marie Hoffschneider Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors C female -41 kg (4)
Class I (2)
Karina-Joy Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Yesim Peksoy Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors C female -45 kg (5)
Class I (2)
Melina Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Sarah di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (3)
Ayleen Mahrholz Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Isabel Heckersdorf Musado Alsdorf Germany Germany
Seyma-Nur Bir Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors C female +57 kg (1)
Class II (1)
Süheda Demir Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C male -26 kg (5)
Class I (3)
Christian Dell TKD Swisttal Germany Germany
Hamza Bayram 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Thanh Hellmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (2)
Collin Haan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Oktay Ayas Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors C male -28 kg (11)
Class I (4)
Jakob Koch 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Johannes Koch 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Simon Winke Velberter -SG Germany Germany
Class II (7)
David Koop TKD Zentrum Unna Germany Germany
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jamsched Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Moritz Krusenbaum Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Serhat Erdogan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tunahan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (13)
Class I (3)
Jakob Deicke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Robin Kampl Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (10)
ANIL TARIM TKD GLADBECK Germany Germany
Kade-Liam Read TKD Zentrum Unna Germany Germany
Kürschad Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Massimo Loreto Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Mustafa Eroglu TKD Center Laar Germany Germany
Osman Yildiz Budo Siegen e.V. Germany Germany
Sergen Serter Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Sven Peifer Musado Alsdorf Germany Germany
Theodor Mundt TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Tobias Boller Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (11)
Class I (4)
Ali Tas Budo Siegen e.V. Germany Germany
Ralf Feder TKD Zentrum Unna Germany Germany
Tarek Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Viktor Begmenko Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Class II (7)
Ausborn Luca Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Emre-Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Hamza Bir Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Haydarcan Sari Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Islam Reggami 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
MOSES PLOCIENNIK TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Mikael Dogan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (13)
Class I (4)
Baris Akyörük Budo Siegen e.V. Germany Germany
Daniel Kosiba Velberter -SG Germany Germany
David Shitnikow TV Becketal Germany Germany
Dennis Kim TKD Swisttal Germany Germany
Class II (9)
Christos Romeos GSV Porz e.V. Germany Germany
Dennis Kinoli Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Marc Bandel TV Becketal Germany Germany
Max Mehrfeld TUS Ende Germany Germany
Talha Bartak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Tim-Oliver Grzanna Musado Alsdorf Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Visar Maliqi TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Yassin Lamghizarti TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Juniors C male -38 kg (10)
Class I (3)
Julius Deicke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Leon Frühauf Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Ozan Akci Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Class II (7)
Anton Lisogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Burak Burma TKD Center Laar Germany Germany
Emre-Can Schahinkaya Budo Siegen e.V. Germany Germany
Jean Pierre Petereit TSC Gladbeck Germany Germany
Johnny Schilling Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Tolga Cay Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Yannik Endel Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors C male -41 kg (7)
Class I (3)
Amir Bsharat 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Fabian Moldenhauer TUS Ende Germany Germany
Thomas Kosteal TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Class II (4)
Biyan Kut Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Rohat Rezan Bektas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Varis Tuce Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Juniors C male -45 kg (5)
Class I (1)
Benjamin Schkirow TV Becketal Germany Germany
Class II (4)
Daniel Wagner Budo Siegen e.V. Germany Germany
Dominik Dzemailowsky Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Fabio Schröder Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jonas Suing 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Juniors C male -49 kg (2)
Class I (1)
Sven Schinkowski TKD Zentrum Unna Germany Germany
Class II (1)
Elian Noah Bilgic Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C male -53 kg (2)
Class I (1)
Georgi Dereliev 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Class II (1)
Ali Parmaksiz Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors B female -33 kg (2)
Class II (2)
Meike Dresch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nilofar Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Juniors B female -37 kg (5)
Class I (4)
Anna Bosch Musado Alsdorf Germany Germany
Anne Klütsch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Aylin Neumann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Emine Senem Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Class II (1)
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -41 kg (9)
Class I (5)
Jasmin Breitmar AC - Ückerath Germany Germany
Kansinee de Graef Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ufeyra Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Class II (4)
Anastasia Bezuglova BSV Witten Germany Germany
Elif Cepik Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Sarah Czapla Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Stella Halbhuber Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors B female -44 kg (5)
Class I (2)
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Liana Sapulette Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (3)
Alexandra Palestidou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Lea Balkenhol TV Becketal Germany Germany
Michelle D ´Ascoli Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors B female -47 kg (6)
Class I (2)
Gizem Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Ina Emmert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Dunja Jelal-Ali ASG-Porz Germany Germany
Madeleine Lynen TKD Center Laar Germany Germany
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Sarah Krämer TUS Ende Germany Germany
Juniors B female -51 kg (7)
Class I (3)
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Yasemin Kildag Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (4)
Katarina Großmann Velberter -SG Germany Germany
Mandy Ohm TKD Center Laar Germany Germany
Samantha Malonneck ASG-Porz Germany Germany
Seher Yelken Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -55 kg (8)
Class I (3)
Angelina Carle Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Victoria Schulz Douglas Mudo Gronau Germany Germany
Class II (5)
Gamze Bayir Musado Alsdorf Germany Germany
Katrin Koegel AC - Ückerath Germany Germany
Laura Herberg TUS Ende Germany Germany
Lena Weuthen Musado Alsdorf Germany Germany
Lucy Hannig AC - Ückerath Germany Germany
Juniors B female -59 kg (5)
Class I (4)
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Jana Baumgärtner Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Julia Kreutz Han Kook Aachen e.V Germany Germany
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Class II (1)
Corinna Malassa TUS Ende Germany Germany
Juniors B female +59 kg (1)
Class II (1)
Sandra Pardon Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors B male -33 kg (6)
Class I (3)
Florian Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Shawn Parfenov Velberter -SG Germany Germany
Class II (3)
Dominik Großmann Velberter -SG Germany Germany
Kevin Mazuk DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Patrick Bialke Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (14)
Class I (8)
Dominik Niessen Musado Alsdorf Germany Germany
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Henrik Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jan-Philipp Stolz LSG Taekwondo Team Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Simon Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Class II (6)
Abdullah Demir Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Fatih Kanpolat TSC Gladbeck Germany Germany
Gian Luca D`urso BSV Witten Germany Germany
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Mert -Can Odabas Musado Alsdorf Germany Germany
Phillip Brackmann TUS Ende Germany Germany
Juniors B male -41 kg (12)
Class I (6)
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Deni Eldarchanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mihael Kraus Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Tarik Ouzalah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (6)
Ahmet-Mert Özkurt TV Becketal Germany Germany
CAN SCHNEIDER TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Dennis Riemer TV Becketal Germany Germany
Mustafa Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ricardo Alkema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tufan Kapici Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors B male -45 kg (7)
Class I (2)
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (5)
Abdelativ Elmach Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Kadir Ardic Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Maurice Oehler TV Becketal Germany Germany
Sahin Ayas Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Viktor Boos Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors B male -49 kg (13)
Class I (5)
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
MEHMET ARSLAN TKD GLADBECK Germany Germany
Marlon Hermanny musado koeln e.V Germany Germany
Steven Roskosch Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
marlick leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (8)
Alex Von Stetten TV Becketal Germany Germany
Aymen Nogod 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
David Horch HTU Germany Germany
Hasan Dimetokali TSC Gladbeck Germany Germany
Jawad Elmach Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Nikita Grilborzer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Saeed Mohamad 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Süleyman Firat Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male -53 kg (6)
Class I (3)
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Philipp Heisenberger Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Thomas Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Abi Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Emre Cay Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors B male -57 kg (6)
Class I (2)
Daniel Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Monir Muheidat LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (4)
Duc Song Toan Nguyen Kumgang-Sok Essen e.V. Germany Germany
Heinz Kyefski Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Justin Majert TKD Center Laar Germany Germany
Sergey Grilborzer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors B male -61 kg (6)
Class I (4)
Jonas Deicke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Sascha Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Alexander Kaczynski Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Sommy Senesouvarn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors B male -65 kg (2)
Class II (2)
Azzedin Boumadi Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Julian Schork Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors B male +65 kg (6)
Class I (2)
David Reiswich Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Niklas Heckersdorf Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (4)
Corrado Loreto Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Ersin Anar musado koeln e.V Germany Germany
Karolis Ustinovicius Kumgang-Sok Essen e.V. Germany Germany
Khalid Benchaib TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A female -42 kg (3)
Class I (3)
Julia Ronken TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kimberley Kampman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Filiz Ceren Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A female -49 kg (4)
Class I (4)
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Vanessa Uhlig Taekwondo Team Sportfreunde Sennestadt Germany Germany
Vera Stoiber TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A female -52 kg (8)
Class I (8)
Dominique Bloemberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Farangis Harun GSV Porz e.V. Germany Germany
Havva Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Kim Jäger AC - Ückerath Germany Germany
Lara Pöhland Musado Alsdorf Germany Germany
Ramona Koegel AC - Ückerath Germany Germany
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sinem Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
Juniors A female -55 kg (4)
Class I (4)
Alina Sebald TUS Ende Germany Germany
Katrin Klass Budo Siegen e.V. Germany Germany
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Sandy Kristin Scherbarth Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors A female -59 kg (3)
Class I (3)
Ebru Burma TKD Center Laar Germany Germany
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rebecca Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors A female -63 kg (3)
Class I (3)
Jelena Garidis Velberter -SG Germany Germany
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Victoria Gräfer TV Becketal Germany Germany
Juniors A female -68 kg (1)
Class I (1)
Nathalie Urban Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Juniors A female +68 kg (3)
Class I (2)
Janin Kristine Glingener Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Vanessa Wirtz TKD Swisttal Germany Germany
Class II (1)
Fatma - Nur Kaya Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (4)
Class I (3)
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lars Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Marc Büning Mudo Gronau Germany Germany
Class II (1)
Recep Celebi TKD Center Laar Germany Germany
Juniors A male -48 kg (1)
Class I (1)
Manuel Portz musado koeln e.V Germany Germany
Juniors A male -51 kg (2)
Class I (1)
Norbert Szekely TKD Zentrum Unna Germany Germany
Class II (1)
Amir Abaspur Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (3)
Class I (1)
Georgios Paraschou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (2)
Chrisovaalantis Paraschou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Supeir Nagy 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (5)
Class I (3)
Andre Hauke TKD Zentrum Unna Germany Germany
Christopher Adamski Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Yasin kuru Budo Siegen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Danial Ebrahimi Budo Siegen e.V. Germany Germany
Jonas Busch Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A male -63 kg (10)
Class I (6)
Konstantin Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Maik Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Robin van Sprang Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Udo Upadek Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (4)
Ali Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Burak Gülsen Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Delal Schubert Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Massimiliano Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors A male -68 kg (4)
Class I (4)
Dennis Laas TSC Gladbeck Germany Germany
Jamal Akasmou Musado Alsdorf Germany Germany
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Philipp Lorant Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (4)
Class I (2)
Cem Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
tuna aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (2)
ERSIN AY Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
Serhat Macar Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors A male -78 kg (2)
Class II (2)
Mahmud Meshregi GSV Porz e.V. Germany Germany
Oguzhan Yakisikli Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors A male +78 kg (2)
Class I (2)
Dimitrij Begmenko Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Henrik Neuhausen AC - Ückerath Germany Germany
Seniors female -51 kg (3)
Class I (3)
Bahar Ceren Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Julia Belke Budo Siegen e.V. Germany Germany
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
Seniors female -55 kg (5)
Class I (3)
Nazli Balci Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vanessa Krone TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Judith Triana TV Becketal Germany Germany
Sultan Celebi Budo Siegen e.V. Germany Germany
Seniors female -59 kg (3)
Class I (2)
Ebru Yazici Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (1)
Bernadette Alkema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -63 kg (2)
Class I (2)
Esther Scholten AC - Ückerath Germany Germany
Jasmin Sprenger Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Seniors female -67 kg (1)
Class II (1)
Alexia Schmidt VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Seniors female -72 kg (2)
Class I (1)
Regina Petri Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (1)
Jennifer Grüning Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Seniors male -54 kg (1)
Class I (1)
Ahmed Bayram 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (1)
Class II (1)
Marijn Westerink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -62 kg (2)
Class I (1)
daniel heine Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (1)
Denizhan Altay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -67 kg (5)
Class I (5)
Alexander Pettke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Denis Roskosch Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Dennis Lange Musado Alsdorf Germany Germany
Tamim Sultan Budo Siegen e.V. Germany Germany
Tobias Felten Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Seniors male -72 kg (9)
Class I (5)
Patrick Lamek AC - Ückerath Germany Germany
Soufian Boukraf Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Walid Hashimi 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
ebrima leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
ÖZKAN ÖZTÜRK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Aldin Kukuljac BSV Witten Germany Germany
Andreas Cordewener Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Jonathan Bach TV Becketal Germany Germany
Karl Große-Schönepauck LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seniors male -78 kg (8)
Class I (6)
Andreas Zembala Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Dominik Vöck TSC Gladbeck Germany Germany
Francesco Piccirilli Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Ibrahim Ahmadsei 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Jonas Päsler SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
SEZER GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Ali Peksoy Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Marvin Zander Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Seniors male -84 kg (6)
Class I (2)
Waldemar Suppes Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Yannick Daffrey TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (4)
Frano Renic Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Leonard Duda Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Mathias Fabian Weirich Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Tim Sollbach Budo Siegen e.V. Germany Germany
Seniors male +84 kg (8)
Class I (5)
Andreas Bohmert Mudo Gronau Germany Germany
Bastian Hasse TKD Zentrum Unna Germany Germany
Dyar Mirza Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Florian Meyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Volker Hasse TKD Zentrum Unna Germany Germany
Class II (3)
Christoph Schlanzke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Kai Rolfes Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Maximilian Otto Musado Alsdorf Germany Germany