Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Euregio Cup 2009

  • Tournament dates
  • 21 November 2009
  • 22 November 2009
  • Deadline
  • 14 November 2009
  • Competitors
  • 483 / Unlimited
  • Location
  • Süchtelnerstraße 60
  • D-41334
  • Lobberich Stadt Nettetal
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (483)

Juniors D female -24 kg (3)
Class II (3)
Aimee Voerman TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Leyla Taibi BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Regina Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors D female -26 kg (4)
Class II (4)
Alice Gehrmann Velberter -SG Germany Germany
CAGLA GÖNÜLKIRMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Elizabeth Litmanovych T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Romina Reinert LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D female -32 kg (3)
Class II (3)
Maryam Khouya Velberter -SG Germany Germany
Ronja Bayer TKD Swisttal Germany Germany
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -35 kg (2)
Class I (1)
Kyra Wendland LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (1)
Rotter Antonia DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Juniors D male -22 kg (5)
Class II (5)
Antonio Andreopoulos Taekwondoschule Aydin e.V. Germany Germany
Frederik Emil Olsen Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Marcel Weißner WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Sean-Robin Voigt Velberter -SG Germany Germany
jan Engstfeld Velberter -SG Germany Germany
Juniors D male -24 kg (6)
Class II (6)
Bennet Pannen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Felix Rippholz Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Finn Liedtke BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Isanur Eldarchanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jerome Runge WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Lukas Nikolaisen Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (4)
Class II (4)
Metin Shabani WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ranye Drebes TKD Swisttal Germany Germany
Richard Wagner BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D male -29 kg (3)
Class II (3)
Fritz Titz Velberter -SG Germany Germany
ILYAS GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Oliver Keller BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (2)
Class I (1)
Steven Kim TKD Swisttal Germany Germany
Class II (1)
Pascal Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Juniors D male -35 kg (1)
Class II (1)
Nicolas Sabo Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Juniors D male -38 kg (3)
Class I (1)
Leonardo Sohrabi BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (2)
Jann Omakomba T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yagizhan Yilmaz Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors D male -45 kg (1)
Class II (1)
Erol Bayraktar TKD Swisttal Germany Germany
Juniors D male +45 kg (1)
Class II (1)
Daniel Wagner BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors C female -26 kg (3)
Class I (3)
Charleen cornelius TSC Gladbeck Germany Germany
Evelyn Scheierrmann Velberter -SG Germany Germany
Ioanna Andreopoulou Taekwondoschule Aydin e.V. Germany Germany
Juniors C female -28 kg (5)
Class I (1)
Kristina Möller Velberter -SG Germany Germany
Class II (4)
Jana Riemer Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Luisa Gündisch BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Michelle Gündisch BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -30 kg (12)
Class I (7)
Annika Kunze TKD Swisttal Germany Germany
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Mirjam Grewe Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Nathalie Gajak TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Noura Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seval Kolcak TSC Gladbeck Germany Germany
Shela Lukic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Class II (5)
Julia Rau TUS Ende Germany Germany
Julia Tillack Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Laura Leone TKD Swisttal Germany Germany
Rajae Mali Velberter -SG Germany Germany
Yasmin Pannen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors C female -32 kg (5)
Class I (4)
Hind Bayram 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Nora Muheidat LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sara Vilotic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Jessika Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Juniors C female -35 kg (10)
Class I (6)
CEREN BAFRA TKD GLADBECK Germany Germany
Fabienne Lück TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Jessica Antoniuk Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Kristina Gergert BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Sandra Holthaus Velberter -SG Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (4)
Mominah Hussain Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Revelly Kasewa TKD Swisttal Germany Germany
Sina Öhm BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
SÜHEDA NUR GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -38 kg (5)
Class I (4)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Lisa Nickel TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Sevde Kahraman Kangaroosports e. V. Germany Germany
Vanessa Ramaj BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (1)
Mihriban Yagiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C female -41 kg (5)
Class I (2)
Ilknur Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Ümmü Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
Hanna Hützen Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Juniors C female -45 kg (8)
Class I (3)
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Melina Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (5)
Elena Sabo Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Gina Bütow Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Josephine Drees Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Tina Hassanzadeh Tehrani Taekwondo Kampfkunst Düren e.V. Germany Germany
Juniors C female -49 kg (1)
Class I (1)
Sarah di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors C female +57 kg (1)
Class II (1)
Süheda Demir Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C male -26 kg (4)
Class I (3)
Hamza Bayram 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Mario Dolniski BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Thanh Hellmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (1)
Leandros Amaadachou WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -28 kg (6)
Class I (3)
Christian Dell TKD Swisttal Germany Germany
Jan Gomer BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Class II (3)
Dominik Watzl Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Jamsched Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Samuel Drees Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C male -30 kg (11)
Class I (2)
Berkan Akgül Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Robin Kampl Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (9)
Asgar Larsen Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Burak Yagiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
David Koop TKD Zentrum Unna Germany Germany
Fatih Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Luca-Danilo Riegel TKD Swisttal Germany Germany
Markus Didi JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Maurice Odekerken TKD Swisttal Germany Germany
Sergen Serter Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tunahan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (13)
Class I (5)
Alexander Weitz JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Ali Tas BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Keremsah Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Valentin Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Viktor Begmenko Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Class II (8)
ANIL TARIM TKD GLADBECK Germany Germany
Erik Benceck Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Islam Reggami 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Jan Döinghaus TKD Mastholte Germany Germany
Kade-Liam Read TKD Zentrum Unna Germany Germany
Mikael Dogan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Osman Yildiz BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Sahassawas Supea Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Juniors C male -35 kg (13)
Class I (6)
Baris Akyörük BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Gökail Özcan Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Mustafa Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ralf Feder TKD Zentrum Unna Germany Germany
Ricki Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Tarek Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (7)
Arwin Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Christos Romeos GSV Porz e.V. Germany Germany
Dennis Kinoli Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
KAAN GALIP ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Nico Odekerken TKD Swisttal Germany Germany
René Frank Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -38 kg (9)
Class I (4)
Daniel Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Dennis Kim TKD Swisttal Germany Germany
Max Mehrfeld TUS Ende Germany Germany
Soraj Sori Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class II (5)
Emre-Can Sahinkaya BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Luis van Well Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Moritz Wiethüchter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
visar malqi TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
yassin Lamghizarti TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Juniors C male -41 kg (10)
Class I (3)
Dennis Blaut TKD GLADBECK Germany Germany
Fabian Moldenhauer TUS Ende Germany Germany
Tim Tesche LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (7)
Alexandr Osadchy Vt Kempen e.V. Germany Germany
Cemal Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Luuk Broekhuis Taekwondo United Netherlands Netherlands
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Viktor Osadchy Vt Kempen e.V. Germany Germany
Juniors C male -45 kg (7)
Class I (3)
Hamza Ören Kangaroosports e. V. Germany Germany
Marvin Müller TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Ozan Akci Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Burak Burma TKD Center Laar Germany Germany
Dominik Pesch Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Justin Hunck Velberter -SG Germany Germany
Pasquale Woith WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -49 kg (2)
Class I (1)
Schinkowski Sven TKD Zentrum Unna Germany Germany
Class II (1)
Varis Tuce Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Juniors C male -53 kg (1)
Class II (1)
Ali Parmaksiz BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors C male +57 kg (2)
Class II (2)
Benjamin Mujic TKD Swisttal Germany Germany
Nikita Solover Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Cadets female -33 kg (4)
Class I (3)
Devrim Celik TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Iman Allali BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Kyra Tremmel TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Class II (1)
Nilofar Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Cadets female -37 kg (5)
Class I (4)
Aylin Neumann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Emine Senem Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Nina Schätz TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Simge Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
Class II (1)
Meike Dresch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Cadets female -41 kg (4)
Class I (2)
Anne Klütsch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Jasmin Holzem 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Class II (2)
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Merve Yagiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Cadets female -44 kg (6)
Class I (6)
Esmee Seegers Taekwondo United Netherlands Netherlands
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Jasmin Breitmar AC - Ückerath Germany Germany
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -47 kg (10)
Class I (5)
Christin Zschieschack Kangaroosports e. V. Germany Germany
Gizem Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Ina Emmert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Kiki Cobussen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Class II (5)
Hosna Hakim 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Katharina Luhnen TG Nettetal Germany Germany
Marianne Hoelkeskamp Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seda Yazici Narabi Aachen Germany Germany
Sinem Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Cadets female -51 kg (6)
Class I (6)
Elisa Nestler TUS Ende Germany Germany
Katarina Großmann Velberter -SG Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Sarah Kremer TUS Ende Germany Germany
Yasemin Kildag Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Cadets female -55 kg (13)
Class I (8)
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Berivan Öner Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Jana Baumgärtner Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Laura Herberg TUS Ende Germany Germany
Lucy Hannig AC - Ückerath Germany Germany
Lâle Balci TKD GLADBECK Germany Germany
MERVE ÖNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Yanna Schneider TKD Swisttal Germany Germany
Class II (5)
Fatima Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Jenifer Tillack Taekwondo-Kerpen Germany Germany
MELTEM ISMAIL Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
Mandy Ohm TKD Center Laar Germany Germany
Sarah Pelz TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Cadets female -59 kg (6)
Class I (4)
JASMIN GROßE TKD GLADBECK Germany Germany
Julia Kreutz Han Kook Aachen e.V Germany Germany
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Sifra Berendsen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class II (2)
Corinna Malassa TUS Ende Germany Germany
Lisa Hausherr TUS Ende Germany Germany
Cadets female +59 kg (1)
Class I (1)
Melike Engin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Cadets male -33 kg (5)
Class I (2)
Jens Ludwig TKD GLADBECK Germany Germany
Yannick Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Class II (3)
Dominik Großmann Velberter -SG Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Sami Alo 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Cadets male -37 kg (13)
Class I (8)
Dominik Niessen Musado Alsdorf Germany Germany
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Justin Grützmacher TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Philip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
fatih Kanpolat TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (5)
Erik Seegers Taekwondo United Netherlands Netherlands
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Mazuk Kevin DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Mustafa Alahrachi 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Tayyip Erooglu TKD Center Laar Germany Germany
Cadets male -41 kg (14)
Class I (10)
Amir Causevic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Dennis Riemer TV Becketal Germany Germany
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Henrik Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jan-Philipp Stolz LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jelle Plomp TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
SUAT BAFRA TKD GLADBECK Germany Germany
Tim Müller TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Yannik Pilot TKD Mastholte Germany Germany
Class II (4)
Abdullah Demir Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Can Schneider Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Murat-Han Kagan Akar TG Nettetal Germany Germany
Stephan Storck SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets male -45 kg (16)
Class I (10)
Adem Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Deni Eldarchanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Florian Hölscher TKD Mastholte Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Samir Asefi Taekwondo United Netherlands Netherlands
Viktor Boos BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Yasin Uzer TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (6)
Heiko Schiller Velberter -SG Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Marcel Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Mustafa Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
SEMIH GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Saeed Mohamad 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Cadets male -49 kg (8)
Class I (5)
Dominik Scheibel TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
EMRE ÖNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hasan Dimetokali TSC Gladbeck Germany Germany
Marlon Hermanny musado koeln e.V Germany Germany
Class II (3)
Daniel Bücker TG Nettetal Germany Germany
Tom Berendsen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Viktor Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Cadets male -53 kg (4)
Class I (1)
YUSUF ÖZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
CAN ULAS UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Rene Bechler Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets male -57 kg (8)
Class I (5)
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Kerim Yildiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Philipp Heisenberger Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Sascha Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Thomas Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Imad El Mazouni TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Tim Nowack Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Zied Belahouane Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Cadets male -61 kg (2)
Class I (2)
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets male -65 kg (2)
Class I (1)
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Class II (1)
Justin Majert TKD Center Laar Germany Germany
Cadets male -66 kg (3)
Class II (3)
Julian Schork BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Marnick Huiskamp Taekwondo United Netherlands Netherlands
Moritz Schmalz Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Cadets male +65 kg (6)
Class I (6)
ALMIN REKIC Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
BÜNYAMIN GÜL TKD GLADBECK Germany Germany
David Reiswich Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Gerrit Schippers Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Niklas Heckersdorf Musado Alsdorf Germany Germany
Tobias Zanchetta Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets male +66 kg (3)
Class II (3)
Ceyhan Efer Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Ersin Anar musado koeln e.V Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A female -42 kg (1)
Class I (1)
Julia Ronken TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors A female -44 kg (3)
Class I (3)
FILIZ KAMRAN TKD GLADBECK Germany Germany
Kimberley Kampman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors A female -46 kg (2)
Class I (2)
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Liana Sapulette Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female -49 kg (4)
Class I (3)
Fiona Ahmadi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Tugce Cibooglu TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Ruhfuß Lisa TUS Ende Germany Germany
Juniors A female -52 kg (1)
Class I (1)
Dominique Bloemberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female -55 kg (9)
Class I (7)
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Musci Marie Christin TKD GLADBECK Germany Germany
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vanessa Uhlig Taekwondo Team Sportfreunde Sennestadt Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Angela Mierzwa NWTU Germany Germany
Sultan Celebi BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (9)
Class I (8)
Anouk Seegers Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ebru Burma TKD Center Laar Germany Germany
Esma Elmarsani TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ramona Griebel Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Rebecca Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Talia Karsten LSG Taekwondo Team Germany Germany
Vanessa Krone TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Sinem Mec Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -63 kg (8)
Class I (6)
Barbara Carell Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Lisanne Derksen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Margot Triebels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Regina Petri Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Victoria Gräfer TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Aylin Sarak BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Christina Rex TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A female -68 kg (1)
Class I (1)
Lea Scheren Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A female +68 kg (2)
Class I (2)
Anna di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Aylin Polat TKD Center Laar Germany Germany
Juniors A male -45 kg (4)
Class I (3)
Lars Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Mohammed Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Steffen Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (1)
Recep Celebi TKD Center Laar Germany Germany
Juniors A male -48 kg (3)
Class I (3)
Dominique Tran WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nicolas Kuss Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors A male -51 kg (5)
Class I (5)
Evgenij Bolgert TKD GLADBECK Germany Germany
Fudayl Uzer TKD GLADBECK Germany Germany
Mitchel Elwuar TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Azdad Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Reber Süleyman WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors A male -55 kg (7)
Class I (7)
Eren Ölkeci Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Henoch Agebo musado koeln e.V Germany Germany
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Majid Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mehmet Kavalak WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Payam Chak Kangaroosports e. V. Germany Germany
Peyman Chak Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (9)
Class I (6)
AYDIN IRMAK TKD GLADBECK Germany Germany
Bilal Allali BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Deniz Erboz Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Raphael Scheufen NWTU Germany Germany
Tajaw Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Yannik Schüler TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Class II (3)
Arif Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Danial Ebrahimi BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Milad Cheraghi Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Juniors A male -63 kg (16)
Class I (12)
Alex Toll AC - Ückerath Germany Germany
Andreas Melzer BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Iwan Rikken TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Kani Varli Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Konstantin Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Maik Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Nikola Todorovic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sascha Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Sitar Chug GSV Porz e.V. Germany Germany
Udo Upadek Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (4)
Abdulkerim Ayar Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Delal Schubert Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Eduard Freis MTG Essen-Horst Germany Germany
Phaladon Sornbun Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Juniors A male -68 kg (8)
Class I (6)
Erkan Toprak SSV-Lütt8ingen Germany Germany
Marcel Eilbaum TUS Ende Germany Germany
Mehmet Aktas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Mehrdad Seifi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Mustafa Saidi BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Yasin Kuru BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (2)
Hieronymus Paulig TAEKWONDO "Se-Jong" TG R.E. Schwelm e.V. Germany Germany
Yakup Tek PSV Ennepe-Ruhr-Kreis Germany Germany
Juniors A male -73 kg (8)
Class I (5)
ALI TASCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Beckmann Ricardo TKD GLADBECK Germany Germany
Cem Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Lukas Borecki Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Nikolaj Stepanov Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (3)
ERSIN AY Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
Ismail Bouadi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Marvin Hellenbrandt Narabi Aachen Germany Germany
Juniors A male -78 kg (4)
Class I (2)
ENES DEVECI TKD GLADBECK Germany Germany
Keller Kevin TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Dennis Rogolski MTG Essen-Horst Germany Germany
Mahmud Meshregi GSV Porz e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (7)
Class I (5)
AJDIN REKIC Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
Björn Wieland Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Dimitrij Begmenko Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Remy Hoen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class II (2)
Fabian Beuthel TAEKWONDO "Se-Jong" TG R.E. Schwelm e.V. Germany Germany
Jan Paul Hilgier Narabi Aachen Germany Germany
Seniors female -49 kg (2)
Class I (2)
Julia Karpienski DJK RSC Essen e.V. / Abt. Taekwondo Germany Germany
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
Seniors female -53 kg (3)
Class I (2)
Julia Belke BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (1)
Cagla Gürkan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors female -57 kg (3)
Class I (2)
Jelena Garidis Velberter -SG Germany Germany
Nicole Van Zenden Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (1)
Gosia Maciag WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors female -62 kg (3)
Class I (2)
Esther Scholten AC - Ückerath Germany Germany
Laura Klütsch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Julia Piramovsky-Paulus TUS Rot-Weiß-Frelenberg / Team Paulus Germany Germany
Seniors female -67 kg (2)
Class I (1)
Maade Pitang Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (1)
Daria Glatzel Taekwondo Kampfkunst Düren e.V. Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class I (1)
Raquel Rivero-Torne TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Vanessa Franke Velberter -SG Germany Germany
Seniors male -54 kg (1)
Class I (1)
Volkan Cibooglu TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -58 kg (4)
Class I (2)
Djuri Lavain Yul-Kok Netherlands Netherlands
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Denis Meerman TAEKWONDO "Se-Jong" TG R.E. Schwelm e.V. Germany Germany
Salek Akbari GSV Porz e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (1)
Class II (1)
Saber Ghafuri DJK RSC Essen e.V. / Abt. Taekwondo Germany Germany
Seniors male -68 kg (15)
Class I (13)
Abdullah Gök Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Dennis Bukowski TKD Zentrum Unna Germany Germany
Dennis Lange Musado Alsdorf Germany Germany
Duran Kilic TSC Gladbeck Germany Germany
Elvis Sidjeci TKD Swisttal Germany Germany
Hakan Kocabas Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Loutfi Hamidi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Patric Streffing Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Roman Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
SEZER GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Stelios Kalleas BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (2)
Christian Thissen DJK RSC Essen e.V. / Abt. Taekwondo Germany Germany
Karl Groß-Schönepauck LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seniors male -74 kg (9)
Class I (8)
Adrian Rogowski Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Andreas Jung JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Enes Tümer TKD Center Laar Germany Germany
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hakan Celik TKD GLADBECK Germany Germany
Karim Chigri Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Patrick Lamek AC - Ückerath Germany Germany
Zabi Noor Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (1)
albu oleksy KDK-Attendorn Germany Germany
Seniors male -80 kg (7)
Class I (6)
Andreas Zembala Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Gregor Paulus TUS Rot-Weiß-Frelenberg / Team Paulus Germany Germany
Heiko Schönborn Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Kevin Dickmeiß TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Markus Küsters NWTU Germany Germany
Class II (1)
Julian Bülhoff TAEKWONDO "Se-Jong" TG R.E. Schwelm e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (2)
Class I (1)
Kay Erzening SSV-Lütt8ingen Germany Germany
Class II (1)
Michael Treubig JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (7)
Class I (4)
Antonio Barbetta TKD GLADBECK Germany Germany
Damon Hassanpour Kangaroosports e. V. Germany Germany
Maikel Reichart Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Parviz Amini Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Class II (3)
Kai Rolfes Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Kajan Premakumar NWTU Germany Germany
Oliver Poll JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany