Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

4th Yorkshire Open Championships 2015

  • Tournament dates
  • 11 October 2015
  • Deadline
  • 5 October 2015
  • Competitors
  • 299 / 300
  • Location
  • Richard Dunn Sports Centre
  • BD6 1EZ
  • Bradford, West Yorkshire
  • United Kingdom United Kingdom

AS THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS NOW FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

Downloads

InformationInformation
YORKSHIRE OPEN CHAMPIONSHIPS WAITING LISTYORKSHIRE OPEN CHAMPIONSHIPS WAITING LIST

Results

2015 YORKSHIRE OPEN DRAWSHEETS WITH RESULTS2015 YORKSHIRE OPEN DRAWSHEETS WITH RESULTS
2015 YORKSHIRE OPEN INDIVIDUAL RESULTS2015 YORKSHIRE OPEN INDIVIDUAL RESULTS
2015 YORKSHIRE OPEN TEAM RESULTS2015 YORKSHIRE OPEN TEAM RESULTS

Competitors (299)

Pee Wee female -23 kg (8)
Class B (5)
ALEAHA THOMPSON ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Caitlin Gillott K.B.B.A - TEAM GB England England
PAIGE HARRIS (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Rachel Atkinson Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ruby Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Class C (3)
BOBBIE-ALARNA LEECH Round House TKD United Kingdom United Kingdom
ELLIE WAITE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jasmine Hoy BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (10)
Class A (4)
Carot Christophersen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Emma Cahill Baldoyle Taekwondo Ireland Ireland
Holly Frost Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (3)
Charlie-Sue Czerwionka Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Fatima Zarha Nur St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Lily Hoy BTS Great Britain Great Britain
Class C (3)
CASSEY-JO GRANGE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Eliza Rose Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Leihona LUDLOW (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee female -30 kg (15)
Class A (7)
Danya Serry Premier Taekwondo GB England England
JESSIE MCKEW (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jena Al-Hashimi grant St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Macey Hennessey Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Neve Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
ROBYN CHAMBERS ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Class B (6)
Ella BELL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Genevieve Portlock Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Jamie-lee Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Kimberly Wells Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Paige Gabriel-lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Shayma Mir St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (2)
OREN PILOWSKY-BANKIRER Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Shanelle Gannaway BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee female -34 kg (8)
Class A (2)
JODIE MCKEW (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Kara Mclaren Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (5)
Abigail Abosejo BTS Great Britain Great Britain
Ava Greenway TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
ELOUISE MURRAY KINGS TKD England England
Holly Pepper BTS Great Britain Great Britain
Katie Hudson K.B.B.A - TEAM GB England England
Class C (1)
SKYE HORRY (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee female -38 kg (9)
Class A (4)
JULIE ANN CAMILLERI Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Kimberley Barnes TEAM WATERSIDE England England
MORGAN CURTIS Koryo United Kingdom United Kingdom
RUBY LEE TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class B (2)
CARA HARBOURNE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Umaymah Mohamed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (3)
ALEENA MANSOOR (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Annabelle Royle Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Isabella Congreve Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee female -43 kg (2)
Class A (2)
AMY BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Beth Christy Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Pee Wee female -48 kg (2)
Class C (2)
JAMIE LEE GRAY (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Katie clegg Swat taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female +48 kg (1)
Class B (1)
SALIHA EJAZ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (5)
Class B (3)
Billy Lomozik Team Ultimate Great Britain Great Britain
Lewis Cocker Warrior Factory England England
Noah Whiteman ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Class C (2)
RHYS JOHNSON-CHATBURN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
SAM TAYLOR (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee male -23 kg (8)
Class A (2)
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mubarak Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (4)
Jayden Elson Premier Taekwondo GB England England
MUHAMMED EJAZ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Malaki Cronie Premier Taekwondo GB England England
Orlando Francis RTA Tigers England England
Class C (2)
Cameron Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Yoav Pilowsky-Bankirer Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -26 kg (8)
Class A (4)
Blunt Owen Team Ultimate Great Britain Great Britain
Max Whiteman ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Sam Fairhurst Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Victor Albu St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (2)
Owen Pepper BTS Great Britain Great Britain
Sonny Lomozik Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (2)
STEVEN SMITH (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Tiernan Reaney Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Pee Wee male -30 kg (24)
Class A (6)
Aaron Ezana Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ellis Simpson Warrior Factory England England
Mason Kelly Warrior Factory England England
Mason Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Phoenix Lindsay-Hitchcox Premier Taekwondo GB England England
Tk Moores-duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (12)
Balpreet Aujla Premier Taekwondo GB England England
Ben Dreaves TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Charlie Sivyer Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
DONNACHADH CROWE CHI STAMULLEN Ireland Ireland
FINLAY PATRICK TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Ismail Gezer TEAM WATERSIDE England England
James Maxted Premier Taekwondo GB England England
Jawad Idris RTA Tigers England England
LUKE CASSERE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Louie Docking Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Rhys Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Shem Battles Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (6)
EESA AMON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Freddie Frost Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Haeden Burke Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
JAMAL LIVESY (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Michael Xu Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
PRESTON KILLGALL0N KINGS TKD England England
Pee Wee male -34 kg (17)
Class A (8)
ADAM DANIEL Koryo United Kingdom United Kingdom
Isaak Gezer Waterside & St Marys - TCGB England England
JADEN CAUCHI MALTA TAEKWONDO FEDERATION Malta Malta
Jamie Mcintosh Premier Taekwondo GB England England
MARCO CASSARA MALTA TAEKWONDO FEDERATION Malta Malta
MATTHEW MCCABE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Oliver Dyson K.B.B.A - TEAM GB England England
Wade james Sasan Taekwondo Academy England England
Class B (8)
BEN KELLY CHI STAMULLEN Ireland Ireland
Bradley WAGSTAFFE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Corrigan Flynn Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Eoin Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Max Wilson Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Max Cartwright Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Nicolas Kacica Premier Taekwondo GB England England
Zak. Angel K.B.B.A - TEAM GB England England
Class C (1)
DYLAN MOORE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee male -38 kg (11)
Class A (5)
ADAM CASSERE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ashley Czerwionka Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Kian Reynolds Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Owen Wraight Premier Taekwondo GB England England
ZAK SPENCER (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (4)
Carlos Williams RTA Tigers England England
Elias Asef Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Elliot Peck (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Samuel Lesniowski Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Class C (2)
BARTOSCH KOSUCH (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Bilal mir St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pee Wee male -43 kg (5)
Class A (2)
Arniel De Torres St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Max Ebbage ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Class B (1)
jake currie Swat taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Joshua DANCER (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
MIKAYIL MIKAYILOV (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee male -48 kg (2)
Class A (2)
Antonio Gashi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Coby Bloom Warrior Factory England England
Pee Wee male +48 kg (3)
Class A (1)
Zak Lambert Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Jakub Smentek Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
SAHIL HUSSAIN Round House TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets female -33 kg (4)
Class A (3)
Aimie Fairbrother Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
LAUREN WATSON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Olivia El-Rakshy ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Class B (1)
COURTNEY SMITH (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (7)
Class A (4)
Aaliyah Powell Sasan Taekwondo Academy England England
Erin Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Maisy Cook TEAM WATERSIDE England England
Tegan O may Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (3)
EMILY OWEN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Emily Gough Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
JODY BRUNO Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Cadets female -44 kg (6)
Class A (6)
BROOKLYN BURNSIDE Koryo United Kingdom United Kingdom
Danisha Cowell Premier Taekwondo GB England England
ENYA ROBINSON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Holly Hankin-Wray TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jaden Cullen BTS Great Britain Great Britain
Paigan Avery Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (6)
Class A (3)
ALEXANDRA TURNER ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Ella Sands TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Gracie Mcloughlin Wigan Taekwondo Academy England England
Class B (3)
Aliya Almadani Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Megan Weldon Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Nadine Lo Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -51 kg (7)
Class A (6)
Jamila Siddiqui Premier Taekwondo GB England England
Katy Jebson RTA Tigers England England
Lauren Mcknley Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Maria Asef Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Munirah Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
SOPHIE ORMROD Koryo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
ELLIE NEAL Koryo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -55 kg (1)
Class A (1)
Tayla Williams TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (4)
Class A (4)
Charlotte Simpson Sasan Taekwondo Academy England England
Georgina Taylor Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
KYLIE MAGRO Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Kyla Julien Premier Taekwondo GB England England
Cadets female +59 kg (2)
Class B (2)
Sarah Hudson K.B.B.A - TEAM GB England England
Sharissa Gannaway BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (5)
Class A (5)
Ciaran Mein Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
JOE HOWARTH CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JOSH LONG CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jack Pell ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Jacob Martin BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (9)
Class A (6)
Adam Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Cobhan McLelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
HARRY MALLINSON Koryo United Kingdom United Kingdom
Harry Bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
KISLER FLORES (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
TRISTAN BOWDEN-BLOOMFIELD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (3)
Ajay Millea TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
James Tyler Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Taylor Savoury Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (5)
Class A (4)
Ciaran Harnedy TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Joel Ezana Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Oliver Hammond Team Ultimate Great Britain Great Britain
shaun Dodd Wigan Taekwondo Academy England England
Class B (1)
JAY FLEMING Koryo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -45 kg (5)
Class A (2)
Adam El-Rakshy ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Caden Cunningham Sasan Taekwondo Academy England England
Class B (3)
EHSAN EJAZ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
ERIK POMPA (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jake Moore Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets male -49 kg (5)
Class A (3)
Conan Kennedy Granite City Taekwondo Scotland Scotland
HAYDEN BIBBEY ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (2)
Dylan Walch Warrior Factory England England
Oliver Byfleet Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (6)
Class A (4)
Cameron Murphy TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Craig Proctor Malone Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
JAMIE KIDD (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
James Ince Premier Taekwondo GB England England
Class B (2)
Charlie Walker Warrior Factory England England
Dean Johnston Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (2)
Class A (1)
Shay Adubofour Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Kristen Harwood Premier Taekwondo GB England England
Cadets male -61 kg (4)
Class A (3)
CIARAN MCGOVERN CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
ETHAN ROLLIN ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Lincoln Strong Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Kalem Cutts K.B.B.A - TEAM GB England England
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
GARY WATT (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Hamzeh Ramezani Premier Taekwondo GB England England
Juniors male -48 kg (2)
Class A (1)
STEPHEN JOHNSON CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
HUSEYN MIKAYILOV (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
Aaron Stephens TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jordan Portlock Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (5)
Class A (4)
CAVAN AULTON ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
KYLE SALIBA MALTA TAEKWONDO FEDERATION Malta Malta
Luke Jones Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Zain Ur-Rehman TEAM WATERSIDE England England
Class B (1)
Kalvin Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Juniors male -59 kg (4)
Class A (4)
Ben Newton Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Joshua Levers K.B.B.A - TEAM GB England England
MATTHEW BRINDLE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Macauley Clarkson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (4)
Class A (1)
JACK NEWTON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class B (3)
Craig Moore Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Jacob Austin-Sides Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Liam Barcoe Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (6)
Class A (4)
Alex Stock TEAM WATERSIDE England England
Ethan Calland Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
JACK HOWARTH CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tobias Green Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Class B (2)
Eric Kacica Premier Taekwondo GB England England
REHAN IQBAL (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
Tormod Davis Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male +73 kg (3)
Class A (2)
CONOR TOLLICK TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jack Spall Lynx Kings Lynn England England
Class B (1)
Sameer Fakirmohamed TEAM WATERSIDE England England
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Chloe Lo Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
ELLIE BOWDEN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
TIA THOMPSON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (4)
Class A (3)
Chloe O sullivan Healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Emily Shepherd Chung Yong taekwondo Scotland Scotland
SHANIA MAGRO Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Class B (1)
TRISH RELAYSON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (3)
Class A (2)
Amelia Pashley Team Ultimate Great Britain Great Britain
KATIE BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Leah Riordan Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Juniors female -63 kg (1)
Class A (1)
Ella Barnes TEAM WATERSIDE England England
Juniors female +63 kg (6)
Class A (5)
Caoilinn Merrigan Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Charisma Khawaja Premier Taekwondo GB England England
Laurie McLelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Rachel Wright Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
emelye o'brien Warrior Factory England England
Class B (1)
ALIYA TAJ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (7)
Class A (5)
Anna Blake Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Emily Watson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Georgina Ingram Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Hollie Best-Dutton TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Olivia Harrison Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Class B (2)
DEBBIE OSMOND Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Monika Lesniowski Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (3)
Class A (3)
CAROLINE MORTON Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Delphine Brun Luchando Taekwondo Switzerland Switzerland
Sara Jalali Premier Taekwondo GB England England
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Melanie Huck Luchando Taekwondo Switzerland Switzerland
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
Marc Rivett Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Ryan Butt Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Tim Needham Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Seniors male -63 kg (2)
Class A (2)
HASSAN KAID a.s.e taekwondo France France
PAUL HORSLEY Koryo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -68 kg (4)
Class A (2)
Chris Cocker Warrior Factory England England
Thomas Gater TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class B (2)
Eduardo Guterres (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Rohaam Ardeshirzadeh Premier Taekwondo GB England England
Seniors male -74 kg (3)
Class A (3)
GIANLUCA BARBARA MALTA TAEKWONDO FEDERATION Malta Malta
Jamie Macneil RTA Tigers England England
MAURO BUSUTTIL MALTA TAEKWONDO FEDERATION Malta Malta
Seniors male -80 kg (6)
Class A (4)
Daniel Walters Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
John Smallbone Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
John Steele Team Ultimate Great Britain Great Britain
THOMAS HENLEY (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (2)
Martin Lindley Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Simba Honde Lynx Kings Lynn England England
Seniors male -87 kg (3)
Class B (3)
Chris Swanborough Team Ultimate Great Britain Great Britain
Daniel Quiala Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
FAISAL RAZAQ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (3)
Class B (3)
Matthew Brown Lynx Kings Lynn England England
SCOTT WILSON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Thomas Hanwell Swat taekwondo United Kingdom United Kingdom
Veterans male +80 kg (2)
Class A (2)
Dwayne Battles Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England