Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

18e Open Zuid Nederlandse Kampioenschappen

  • Tournament dates
  • 27 February 2016
  • Deadline
  • 20 February 2016
  • Competitors
  • 393 / 400
  • Location
  • De Eendenkooi 1
  • 5223 KG
  • 's Hertogenbosch
  • Netherlands Netherlands

All matches for all categories will be using EBP's by DAEDO.

Downloads

18e Open Zuid Nederlandse Kampioenschappen18e Open Zuid Nederlandse Kampioenschappen

Results

Total results Total results

Competitors (393)

Pupils female -21 kg (2)
Class C (2)
Alice Tielens HTA Belgium Belgium
Heavensley Ortiz Romero Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Pupils female -24 kg (4)
Class C (4)
Aurore Vissers Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Cassandra Moors HTA Belgium Belgium
Quincy Van Seijen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Zoë Lemmens HTA Belgium Belgium
Pupils female -27 kg (4)
Class B (1)
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (3)
Ecrin Korkmaz Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Joyce Tielens HTA Belgium Belgium
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (1)
Class B (1)
TJ David Richard Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (2)
Class C (2)
Lore Cuypers Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Lorelai Closset Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Pupils male -21 kg (3)
Class C (3)
Adriaan Van Bommel HTA Belgium Belgium
Calogero Sorrentino Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Jordi Wyrwa Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (6)
Class C (6)
Guiseppe Sorrentino Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Kayne van Balsfoort Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Quinten van Hezik Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Rico Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Walid El Mouridi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Younes El Aoutmani Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (16)
Class C (16)
Ashraf Amine Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Daan Nooijens Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Daniel Kleeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dylan Taks Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Jaromir van Maanen TS Hilversum Netherlands Netherlands
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Jort van Rheede Taekwondo United Netherlands Netherlands
Lewis Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Milan Terpstra TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mustafa Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Noah van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Noah Lemmens HTA Belgium Belgium
Roman Sarwary Taekwondo United Netherlands Netherlands
Royce Grashuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Stijn Bezemer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (4)
Class C (4)
Hakopjan Andranik Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Rbin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Teun Kooiman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
valentino mergelsberg Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (3)
Class C (3)
Hicham Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ozgur Deniz Aklale Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (2)
Class C (2)
Matthias Boeykens Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Roan de Laat Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (8)
Class B (4)
Caroline Volders HTA Belgium Belgium
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Kiki Nihioudi Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Varsa Bolhuis Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (4)
Celia Bourguignon Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Lhaekeysha ,Martijn Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Negah Waissi Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nora Geurtse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (11)
Class B (1)
Elise Schouten Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (10)
Alicia Juarez Banos Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Aya Boutrfas Taekwondo United Netherlands Netherlands
Divania Goedhart Taekwondo United Netherlands Netherlands
Idanika Karssies Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jente van Voorst Sidokwan Netherlands Netherlands
Maroua Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Maud van Son SC Ilyo Netherlands Netherlands
Rogsar Sidiqi Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Romessa Ben Haddou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Roos Van de Wetering Hansu Martial Arts Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (14)
Class A (1)
Danisha van Weert Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (5)
Damy Wuijts Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lisa Wilke Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Senne Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
destiny mergelsberg Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
tiamo inees Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (8)
Amanda de Wild Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Cassandra Ortiz Romero Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Eva Moors Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
SHANTI RUSKA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Saida El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Zoey Terpstra TS Hilversum Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (7)
Class C (7)
Demi van den Heuvel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Esra de Bode TS Hilversum Netherlands Netherlands
Jaydi de Laat Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Nisa Aklale Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Noa de Bode TS Hilversum Netherlands Netherlands
Wafae Idihya Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Yasmine El Louah Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (7)
Class A (1)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (6)
Aiden Lommers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Chaima Chibani Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Denise Cisse Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ikhlasse Khattou TS Hilversum Netherlands Netherlands
Naomi Bakx Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Oumayya Makhoukhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (1)
Class B (1)
Jada Tjin Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (1)
Class C (1)
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Aspirants female +57 kg (2)
Class B (1)
Sharon Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (1)
Cheryl Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (12)
Class B (7)
Aris Bayat SC Ilyo Netherlands Netherlands
Bart van den Dungen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Rida Makhloufi Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Shivan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Shukri El Moullahid Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Yassine Baddouri Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
sjors smeets Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (5)
Daniel Pourriahi Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Gokay Kucukdogan Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Matthias Claes HTA Belgium Belgium
Aspirants male -32 kg (19)
Class B (8)
Bart Nooijens Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Billy Dekkers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cas van den Berk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cooman Dhiauddien Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
Dion Haar Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohamed Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Younes Oallal Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
dave soentjens Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (11)
Abderrahma Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Adam Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ilyes El Aoutmani Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Luke Brink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Max van Os Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mika Baan Taekwondo United Netherlands Netherlands
Stasz Van Jaarsveld Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tom Teisman Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Yasin Kanakoglu TC Soekandar Netherlands Netherlands
steyn ruben wassink SV DJK Lowick eV Germany Germany
Aspirants male -36 kg (21)
Class B (14)
Isaac Ip Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jamie Van De bovenkamp Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Joram Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Kaj Zanoni Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mohamed Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohammed El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Omar Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ramón Verheuvel Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Ryan Gevers Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Sohaib Sadiqui Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Taryll Tshizubu Kalala Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class C (7)
Elamien El Mouridi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Kobe Vandenberk HTA Belgium Belgium
Pieter Wijckmans Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Samuel Ijspeerd Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Samuel Ipsen Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
kevin Steenberger Sidokwan Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (13)
Class A (3)
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Marwan El Aissati TS Hilversum Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (4)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jony van Lieshout Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Rudi Bosscher Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (6)
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mounir Bassti Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Thijmen Schouten Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Thomas Tan Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Troy Nieland Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yasser El Louah Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (8)
Class B (4)
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohamed Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
ilyass mabtoul Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (4)
Dylan Snijders TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jimmy van Lieshout Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Naufal Bambach Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class B (1)
Mohamed El Baydi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mohamed Taah Saidi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (1)
Class B (1)
Mahmut Aytar Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Cadets female -33 kg (1)
Class C (1)
Lieke Kremers Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (3)
Class B (3)
Youssra Ibrahimi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Youssra el moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
kimberly waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (7)
Class A (1)
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (2)
Britt Aelmans Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Dounia Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class C (4)
Djeneah Goedhart Taekwondo United Netherlands Netherlands
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Melanie van de Ven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Sterre Meijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class A (1)
Caitlyn Bergman Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class B (3)
Nada el moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nisrine Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sofia Aarabe TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (5)
Class A (1)
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class B (3)
Amy Roethof Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Celine Boerboom TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Hafsa Hadda Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (1)
Kaoutar Amine Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (9)
Class A (4)
Angelica Vermeulen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Else Tiggelman BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Magdalena Kwiatkoska Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rafaella Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (4)
Leila Akachar TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Loubna Ababou TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Maxima westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Youssra van Amsterdam ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (3)
Class B (1)
Femke Van de wal Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class C (2)
Nada Makhoukhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Senna Furrer Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (4)
Class A (1)
Hannah van den Hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (3)
Eleonora Backman Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Fatima Benomar Taekwondo United Netherlands Netherlands
Youssra Ameziane TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (6)
Class A (2)
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (4)
Delano Hessing SC Ilyo Netherlands Netherlands
Jaafar Daouayry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Sam Brouwer Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Yassir Bahtoki Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (7)
Class A (4)
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Charaf Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nelson Kouki Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (1)
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (2)
Lukas Jelgersma Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Mohamed Jaali Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (14)
Class A (3)
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Dion Weidum Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (8)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Bhodi Kalders Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Brett Leemans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Damian Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Ferry Heus Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Jordy Emons Tong-il Venray Netherlands Netherlands
Laurent Elfrink Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Noah Zanoni Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (3)
Melih Tanriverdi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Thijmen Speijers Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (14)
Class A (4)
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Koen Marel vd Taekwondo United Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class B (8)
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Gijs Volkers Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Guillermo de Ruiter Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Ilias Ouallal Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Ilyas Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Victor Res Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Zakaria Hamdaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Zakaria Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (2)
Aron Van de Wetering Hansu Martial Arts Netherlands Netherlands
Bilal van Rhemen Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (9)
Class A (1)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (6)
Bas Kuppen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Maurice Hof Sidokwan Netherlands Netherlands
Mike Weijmans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Mohammed Mekran Tong-il Venray Netherlands Netherlands
Rohan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (2)
Gijs Prigge Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jan Schrikenberg TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (8)
Class A (2)
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class B (2)
Kevin de Gouw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Lechano Juliana Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Class C (4)
Dani Seirol-Lo Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ilias Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Muridi Abdellah TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
wessel william wassink SV DJK Lowick eV Germany Germany
Cadets male -57 kg (5)
Class A (2)
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Luke Kooiker Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (2)
Hidde Meijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Vince Hendrix Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (6)
Class A (5)
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohaned Njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ronando Hermsen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ted Brilhuis Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Youssef El Aissati TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mohamed Benkoubia TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (3)
Class A (2)
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Salah Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
Efe Aytar Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Cadets male +65 kg (5)
Class B (2)
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
SAM VAN KAMPERDIJK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (3)
Charaf el Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Jens Schutte Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yusuf Ozdemir TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (4)
Class A (3)
Amine Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Mert Cobanoglu Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Tim de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
Sagar Bihari SC Ilyo Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (1)
Class B (1)
Mohamed Madroni TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (4)
Class A (1)
Maher Charak Tkd poom Belgium Belgium
Class B (1)
Robert Dams Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ouassim Largo TS Hilversum Netherlands Netherlands
Tayfun Epik Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (6)
Class A (2)
Lotte Kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (4)
Amin Houbban Hwarang Maaseik Belgium Belgium
Charissa Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Jennifer Frielink Sidokwan Netherlands Netherlands
Timo de Vries Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (10)
Class A (4)
Alex Tangjitwisut Tong-il Venray Netherlands Netherlands
Amine Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
KHAMOYAN ARAM TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB OF ARMENIA Armenia Armenia
Class B (6)
Giovanni de Ruiter Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Julius Res Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Ozan Ozturk TC Soekandar Netherlands Netherlands
Sam Blok Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
joost uyterwijk Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
zakaria Eddafir Hwarang Maaseik Belgium Belgium
Juniors male -73 kg (3)
Class A (3)
Jeremy Silie Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Leon van der Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (8)
Class A (4)
Adil El Baydi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Olaf van Lamsweerde Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (3)
Amine Bourahtouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Floris van Winzum Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Thomas Boeykens Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Class C (1)
Niels van de Watering Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (3)
Class A (2)
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ilayda Aydogan Tkd poom Belgium Belgium
Class B (1)
Jihane Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (2)
Class B (2)
Sheila van der kooi Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Yasmine El Moullahid Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (3)
Class A (1)
Bo Wilke Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class B (1)
Amal Boutahri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jolisa Hendrix Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (5)
Class A (3)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Natalia Swiderska Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (1)
Jolien Celis HTA Belgium Belgium
Class C (1)
Chiara Pappagallo Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (3)
Class A (3)
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
zampanja westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (7)
Class A (3)
Danielle Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Danique Venema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Class B (4)
Ikram Mohktari Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Larissa Bleeker Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Mariem Mohamed Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Oumaima Chouchouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (3)
Class B (3)
Lequisha Kempenaar Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Samya Boujaid TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Souhaila Faress Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Priya Awadhpersad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Tkd poom Belgium Belgium
Seniors female -57 kg (3)
Class B (2)
Lydia Louter TS Hilversum Netherlands Netherlands
Veerle Teigeler Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (1)
Salie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (4)
Class A (2)
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class B (2)
Anna Apelyan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Sana el Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (1)
Class B (1)
Kim van Tongeren Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
Mahdi Mirzae Taekwondo United Netherlands Netherlands
POGHOSYAN SARGIS TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB OF ARMENIA Armenia Armenia
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (4)
Class A (1)
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Class C (3)
Ali Hirsi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Kirill Ivanov Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Radoslaw Tarnowski Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (1)
Class A (1)
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (12)
Class A (8)
Aad van der Salm Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ali Uguz Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohammed Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Nassim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Rik Jonkman Lautenschl Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (4)
Arkadiusz Micek Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Huseyin Caner Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Ivan Viazcan Gutierrez Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Milan Sweep Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (7)
Class A (2)
Norman Hornberger Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Steven Ouwehand Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class B (3)
Ibrahim Amhagi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Roland Vien Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Stephan Driessen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (2)
Evert Kervezee Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Niels Stock Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (1)
Class A (1)
Danny van der Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (4)
Class A (3)
Henk van Ijzendoorn Tong-il Venray Netherlands Netherlands
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Roy Samson Tong-il Venray Netherlands Netherlands
Class C (1)
Ron Wiebing Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands