Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Arnsberg Cup 2010

  • Tournament dates
  • 12 June 2010
  • 13 June 2010
  • Deadline
  • 30 May 2010
  • Competitors
  • 365 / Unlimited
  • Location
  • D-58511
  • Ludenschei
  • Honselerstrasse
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (365)

Juniors D female -22 kg (1)
Class I (1)
Giulia Dolniski BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (5)
Class II (5)
Anastasia Althoff Team Murat Wipperfürth Germany Germany
EZGI KARADAYI TKD GLADBECK Germany Germany
Jasmin Schamne Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Laura Gockel TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Luca Philine Stedig Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
ACELYA ?MERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -32 kg (2)
Class II (2)
Lea-Marie Meierfrankenfeld TKD Mastholte Germany Germany
Salma Arroub Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors D female -35 kg (1)
Class II (1)
Ceyda Vurdu Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors D female -38 kg (1)
Class II (1)
ZELIHA ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -22 kg (2)
Class II (2)
Moritz Pauli Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Sean-Robin Voigt Velberter -SG Germany Germany
Juniors D male -24 kg (6)
Class II (6)
Antonio Andreopoulou Velberter -SG Germany Germany
Ben Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Jan Lehnhardt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Marcel Gacka TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Max Lambertz TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Neil Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D male -26 kg (1)
Class II (1)
Semir Rastoder BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors D male -29 kg (3)
Class I (1)
Oliver Keller BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (2)
Anas Türkkahraman BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Bennet Pannen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D male -32 kg (2)
Class II (2)
Michael Ogloblinski Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Mürsel Keles BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors C female -26 kg (2)
Class II (2)
Leyla Taibi BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Narin Agirman Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors C female -28 kg (7)
Class I (3)
Alice Gehrmann Velberter -SG Germany Germany
Ioanna Andreopoulus Velberter -SG Germany Germany
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (4)
Aimee Voerman TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Ece Irem Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Sophia Gerhard Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C female -30 kg (3)
Class I (1)
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Class II (2)
Elif Ismail BSV Witten Germany Germany
Hanna Kraus Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C female -32 kg (3)
Class I (2)
Annika Kunze TKD Swisttal Germany Germany
Noura Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Fundaela Sen TV Becketal Germany Germany
Juniors C female -35 kg (4)
Class II (4)
Blanca Enders TV Becketal Germany Germany
Jessika Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Shannon Groß TG Nettetal Germany Germany
SÜHEDA NUR GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -38 kg (6)
Class I (3)
Ilknur Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sandra Holthaus Velberter -SG Germany Germany
Class II (3)
Charline Saliu TV Becketal Germany Germany
Chiara Uhde Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Melisa Önalan Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C female -41 kg (2)
Class I (1)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Class II (1)
Lisa - Marie Hoffschneider Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors C male -26 kg (11)
Class I (1)
Ranye Drebes TKD Swisttal Germany Germany
Class II (10)
Daniel Flegler Sportschule Schültke Germany Germany
Finn Liedke BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Jan Stazenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Jonas Arenz Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Kavras Ahmed Bedirhan DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Kay Zurmühl Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Leon Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Linus Hammerstedt Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Martin Gerhard TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Richard Wagner BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Juniors C male -28 kg (6)
Class I (3)
Christian Dell TKD Swisttal Germany Germany
Hamza Bayram 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Mario Dolniski BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (3)
Daniel Reimer Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Felix Rippholz Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Luke Vinnemeier TKD Mastholte Germany Germany
Juniors C male -30 kg (8)
Class I (1)
Jan Gomer BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (7)
Akmantar Furkan DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Arthur Fattachow Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Darius Jung Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
ILYAS GülER TKD GLADBECK Germany Germany
Justin Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Maik Stazenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Pierro Grützmacher Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C male -32 kg (11)
Class I (3)
Constantin Schwez TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Jan Doeinghaus TKD Mastholte Germany Germany
Steven Kim TKD Swisttal Germany Germany
Class II (8)
Daniel Kryzenovski BSV Witten Germany Germany
Deniz Cöcelli BSV Witten Germany Germany
Eduard Bauer Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Lorch Nils DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Osman Yildiz BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Samuel Drees Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tom Friedl Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Juniors C male -35 kg (17)
Class I (5)
Ali Tas BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Marlon Meinert TSC Gladbeck Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nikolai Sawoteev Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Theodor Mundt TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (12)
ANIL TARIM TKD GLADBECK Germany Germany
Ahmet Erciyas T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Alexander Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Darth Vader NWTU Germany Germany
Güler Eren DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Julien-Pascal Weber Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Marc Resce Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Maurice Lück Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Moses Plociennik TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Niklas Röttgen Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Juniors C male -38 kg (12)
Class I (3)
Dirk Poeppelbaum TKD Mastholte Germany Germany
Leonardo Sohrabi BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Robin Kampl Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (9)
Alexander Timoschenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
David Braun Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Dmitrij Schestakov BSV Witten Germany Germany
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Felix Kaiping TKD Mastholte Germany Germany
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Kevin Gordt TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
René Frank Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Younes Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C male -41 kg (5)
Class I (2)
Baris Akyörük BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Emre-Can Sahinkaya BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (3)
Anton Lisogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jonny Schilling TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
KAAN GALIP ?MERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -45 kg (2)
Class I (1)
Leon Frühauf Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (1)
Marvin Schürholz Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C male -49 kg (2)
Class II (2)
TOLGA GÖKDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Tolunay Tigci Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors C male -53 kg (4)
Class II (4)
Ahmet B. Kale BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Daniel Martens Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Daniel Wagner BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Mikail Zurnaci Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Amin Bodur TV Becketal Germany Germany
Juniors C male +57 kg (2)
Class II (2)
Benjamin Muijc TKD Swisttal Germany Germany
ENES CAN ORTABAS TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -29 kg (1)
Class I (1)
Melissa Behrens TUS Ende Germany Germany
Cadets female -33 kg (4)
Class I (4)
Kristina Möller Velberter -SG Germany Germany
Mirjam Grewe Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Naoual Ouahbi Tkd-Luedenscheid Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -37 kg (4)
Class I (3)
Havva Can Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Kristina Gergert BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Kyra Tremmel TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Class II (1)
Nilofar Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Cadets female -41 kg (3)
Class I (2)
Fabienne Lück TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Fenja Tosberg Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (1)
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Cadets female -44 kg (3)
Class I (2)
Emine Senem Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
Sarah Czapla Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Cadets female -47 kg (6)
Class I (3)
Anna-Lena Schröer SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Carina Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Class II (3)
Anastasia Bezuglova BSV Witten Germany Germany
Hosna Hakim 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Katharina Luhnen TG Nettetal Germany Germany
Cadets female -51 kg (6)
Class I (3)
Melina Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Sarah Kremer TUS Ende Germany Germany
Class II (3)
Josephine Drees TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Lena Stein Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Stella Halbhuber Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets female -55 kg (3)
Class I (3)
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Sarah Di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Cadets female -59 kg (4)
Class I (4)
MERVE ÖNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Sarah Pelz TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Cadets female +59 kg (4)
Class I (1)
Joy Marx AC - Ückerath Germany Germany
Class II (3)
Anastaßia Swolev Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Corinna Malassa TUS Ende Germany Germany
Kübra I. Kale BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Cadets male -33 kg (4)
Class I (3)
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Marc Molitor Sportschule Schültke Germany Germany
Tobias Boller BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (1)
Dennis Schamne TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Cadets male -37 kg (5)
Class I (3)
Dennis Kim TKD Swisttal Germany Germany
Moritz Nowak Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Class II (2)
Alireza Davatgar TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Arwin Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Cadets male -41 kg (12)
Class I (9)
Christos Germanidi Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Henrik Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jan Winkel TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Justin Grützmacher TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Ricki Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Yannik Pilot TKD Mastholte Germany Germany
Class II (3)
Christian Schierbock Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Stephan Stork SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets male -45 kg (11)
Class I (10)
Daniel Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Dennis Reimer Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Fabian Moldenhauer TUS Ende Germany Germany
Simon Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Stavros Kosmidis TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Thomas Kosteal TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Tim Müller TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Viktor Boos BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
luke rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (1)
Gian Luca D`urso BSV Witten Germany Germany
Cadets male -49 kg (7)
Class I (3)
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
EMRE ÖNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Bastian Teichner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Nikita Grilborzer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Samed Bektas TSC Gladbeck Germany Germany
Cadets male -53 kg (4)
Class I (1)
Steven Roskosch Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (3)
ALI SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Can Önalan Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Elmach Jawad Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Cadets male -57 kg (2)
Class I (2)
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Nils Stölzel TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (1)
Class I (1)
YUSUF ?KAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets male -65 kg (1)
Class II (1)
Julian Schork BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Cadets male +65 kg (6)
Class I (2)
BÜNYAMIN GÜL TKD GLADBECK Germany Germany
Lukas Dauenheimer Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Class II (4)
Dominik Schmidt TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Jonas Krüger Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Martin Hartkopf TV Becketal Germany Germany
Robin Rajnovic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors A female -42 kg (2)
Class I (2)
Jasmin Holzem 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Simge Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
Juniors A female -44 kg (2)
Class I (2)
Julia Ronken TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kimberley Kampman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female -46 kg (3)
Class I (3)
Jasmin Breitmar AC - Ückerath Germany Germany
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors A female -52 kg (6)
Class I (5)
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Dominique Bloemberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kim Jäger AC - Ückerath Germany Germany
Yasmin Kildag Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (1)
Rana Kiroglu Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (5)
Class I (5)
Alina Larissa Sebald TUS Ende Germany Germany
Anna Lena Frömming TUS Ende Germany Germany
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Katrin Borgart TSC Gladbeck Germany Germany
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female -59 kg (3)
Class I (3)
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rebecca Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female -63 kg (3)
Class I (3)
Jana Baumgärtner Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Sandy Kristin Scherbarth Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Juniors A female -68 kg (1)
Class I (1)
Anne Lüger TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A female +68 kg (1)
Class II (1)
Fatma - Nur Kaya Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (2)
Class I (2)
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Steffen Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors A male -48 kg (2)
Class I (2)
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Lars Erik Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Juniors A male -51 kg (3)
Class I (2)
Elmach Abdelatif Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (1)
Muhammed Zurnaci Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Juniors A male -55 kg (8)
Class I (3)
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Metehan Ceren Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Patrick Mitzka TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (5)
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Chrisovalantis Paraschou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jacky Tang TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Supeir Nagy 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
VOLKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -59 kg (12)
Class I (8)
AYDIN IRMAK TKD GLADBECK Germany Germany
Christipher Adamski Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
FUDAYL UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Johannes Borgardt TSC Gladbeck Germany Germany
Nico Krakowski SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Sascha Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Tajaw Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Yannik Schüler TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Class II (4)
Abbderahim Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Ayyoub Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Elias Schmitt Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Sergey Grilborzer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A male -63 kg (6)
Class I (5)
Daniel Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Konstantin Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Sebastian Scheifel Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Rene Heinrichs Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (7)
Class I (6)
Dennis Laas TSC Gladbeck Germany Germany
Marcel Eilbaum TUS Ende Germany Germany
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rene Gosebrink TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Sascha Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (1)
Dominik Keller T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (4)
Class I (3)
Cem Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Lukas Borecki Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Lukas Wiinkler AC - Ückerath Germany Germany
Class II (1)
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (4)
Class I (3)
Christoph Muthmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
David Reiswich Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Vadim Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (1)
ZÜLKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male +78 kg (2)
Class II (2)
Achmed Ertürk Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Martin Große Berkhoff Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Seniors female -46 kg (1)
Class I (1)
Filiz Ceren Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Seniors female -49 kg (3)
Class I (2)
Bahar Ceren Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Jacqueline Gatzki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors female -57 kg (7)
Class I (6)
Katrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Kyra Heinz Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Melek Tigci Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Merve Cayir BSV Witten Germany Germany
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Tamara Funk Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Class II (1)
Judith Triana TV Becketal Germany Germany
Seniors female -62 kg (2)
Class I (1)
Jasmin Sprenger Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (1)
Julia Piramovsky-Paulus TUS Rot-Weiß-Frelenberg / Team Paulus Germany Germany
Seniors female -67 kg (3)
Class I (3)
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Regina Petri Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Victoria Gräfer TV Becketal Germany Germany
Seniors female +73 kg (1)
Class I (1)
Anna di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Seniors male -54 kg (2)
Class I (2)
Amine Yazif TSC Gladbeck Germany Germany
VOLKAN CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -58 kg (3)
Class I (3)
Denis Roskosch Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Oliver Zielenkiewicz T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -63 kg (7)
Class I (5)
Daniel Wildförster KSG EN Sued Schwelm Germany Germany
Julian Musshoff Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Konstantions Mitakoglou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Robin van Sprang Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Roman Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (2)
Kuba Sulecki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
ali Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Seniors male -68 kg (8)
Class I (6)
Alexander Kunz TSC Gladbeck Germany Germany
Georgios Michalakopulos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Maik Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
SEZER GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Soufian Boukraf TKD Center Laar Germany Germany
Yama Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (2)
Gregor Orchowiak Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Vladimir Koschkodan Musado Luenen e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (10)
Class I (5)
Dominik Vöck TSC Gladbeck Germany Germany
Francesco Piccirilli Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jens Leewen TG Nettetal Germany Germany
ÖZKAN ÖZTURK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (5)
Andre Brüggemann TSC Gladbeck Germany Germany
Jonathan Bach TV Becketal Germany Germany
Nils Schlott Musado Luenen e.V. Germany Germany
Paul Voigt KSG EN Sued Schwelm Germany Germany
Stefan Schwarz Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (9)
Class I (5)
Andreas Zembala Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Daffrey Yannick TSC Gladbeck Germany Germany
Julian Braikrats Team Murat Wipperfürth Germany Germany
Kevin Dickmeiß TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Sean Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (4)
Frano Renic Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Leonhard Duda Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Marco Arndt Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Wetterling Dario KSG EN Sued Schwelm Germany Germany
Seniors male -87 kg (3)
Class I (2)
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Florian Meyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (1)
Michael Rüdiger TV Becketal Germany Germany
Seniors male +87 kg (6)
Class I (3)
Aram Tsatourian TSC Gladbeck Germany Germany
Pascal Bock TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Steven Schär Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (3)
Christian Ostermann Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Christoph Schlanzke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Florian Schütte Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany