Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

NK Poomsae 2010

  • Tournament dates
  • 17 October 2010
  • Deadline
  • 12 October 2010
  • Competitors
  • 169 / Unlimited
  • Location
  • Nieuwe Dukenburgseweg 5
  • 6534 AD
  • Nijmegen
  • Netherlands Netherlands

Downloads

UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (169)

Class B (1)
Individual - Junioren Female (1)
Amal Kajeou FemaleFemale Tae Kwon Do Someren Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 2e Masters Male (1)
Amar Dihal MaleMale Pusaka Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspiranten Female (1)
Amy van Blitterswijk FemaleFemale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 1ste Senioren Female (1)
Angelique Schoenmakers FemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Class B (4)
Individual - Junioren Female (1)
Angelique Agterberg FemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Female (1)
Anne Boon FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - 2e Senioren Male (1)
Anton Meesters MaleMale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Male (1)
Arjan Langens MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 1ste Masters Male (1)
Ata Alavi MaleMale Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Attilla de Groot MaleMale Horangi Taekwondo Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Male (1)
Ayyoub Elmir MaleMale Tae Kwon Do Someren Netherlands Netherlands
Class A (3)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Bart Kruijdenberg MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Senioren Female (1)
Bo-Anne van Egmond FemaleFemale Dun Hong Netherlands Netherlands
Individual - 2e Masters Male (1)
Bob Poublon MaleMale American fitness Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspiranten Male (1)
Branko leuverink MaleMale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Class A (3)
Individual - Junioren Female (1)
Carina Tobben FemaleFemale Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Senioren Female (1)
Carola Kruse FemaleFemale American fitness Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Masters Female (1)
Carole van Bergen FemaleFemale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupillen Male (1)
Cas Meesters MaleMale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Aspiranten Female (1)
Cassy van Wanrooij FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Female (1)
Chaima Moutarazak FemaleFemale T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Class B (5)
Individual - Aspiranten Male (1)
Chellzy Reyes MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Chinh Nguyen MaleMale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Female (1)
Cindy Lans FemaleFemale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Female (1)
Cinnamon Zaplatal FemaleFemale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Female (1)
Claudia van Gestel FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Junioren Male (1)
Daan van Wieringen MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Junioren Male (1)
Damon Hofman MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 1ste Senioren Female (1)
Danielle van der Steen FemaleFemale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Pupillen Female (1)
Danique Vossen FemaleFemale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Female (1)
Daphne v.d. Wijst FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Davy Bierlee MaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - Junioren Female (1)
Debby van Blitterswijk FemaleFemale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Dennis Beulen MaleMale beulen Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Male (1)
Denzel Walschots MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Aspiranten Female (1)
Deveney Timmers FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupillen Male (1)
Devin Ben Jeddi MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 2e Senioren Female (1)
Elke de Gram FemaleFemale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspiranten Male (1)
Ellip Nguyen MaleMale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Junioren Female (1)
Elysa Brocken FemaleFemale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class B (5)
Individual - 1ste Senioren Female (1)
Emine Kucukyildiz FemaleFemale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - 2e Senioren Male (1)
Eric Schoonbrood MaleMale Taekyon Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Female (1)
Eva Schuurmans FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Female (1)
Femke Winkelmolen FemaleFemale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Masters Male (1)
Frans Faszbender MaleMale Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Junioren Female (1)
Gabrielle Coffa FemaleFemale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Aspiranten Female (2)
Gaby van der Palm FemaleFemale Dun Hong Netherlands Netherlands
Geline Kouwenberg FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 1ste Masters Female (1)
Halima Niamat FemaleFemale Pusaka Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - 1ste Masters Male (1)
Henry Boelens MaleMale Taekyon Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Ian Van Beek MaleMale Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Female (1)
Iris Meesters FemaleFemale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Aspiranten Male (1)
Ivandjino Soekandar MaleMale TC Soekandar Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Jelco de Vries MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (4)
Individual - Junioren Male (1)
Jelmer Boon MaleMale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Female (1)
Jenny Molenaar FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Male (1)
Jesse van Laarhoven MaleMale Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Female (1)
Jessica Lans FemaleFemale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - 2e Senioren Female (1)
Jessica Vossen FemaleFemale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Jessy Berghout MaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupillen Female (1)
Jill Kraag FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class A (3)
Individual - Junioren Female (1)
Jillian de Ridder FemaleFemale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Male (1)
Joel van der Weide MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Masters Male (1)
Johan van Well MaleMale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - Pupillen Male (1)
Jules Jacobs MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Female (1)
Juliana Sonders FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Male (1)
Justin Versteeg MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - 2e Senioren Female (1)
Kama wlodzimirow FemaleFemale Ata Olympic Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Female (1)
Kansinee de Graef FemaleFemale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (5)
Individual - Junioren Female (1)
Kaylie-Marie van der Linden FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Kenneth Beckers MaleMale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Male (2)
Kenny Thai MaleMale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Killian Planken MaleMale SC Ilyo Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Female (1)
Kim Ploegmakers FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Junioren Female (1)
Kimberley Niewenhuizen FemaleFemale Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - 1ste Senioren Female (1)
Kristine Smits FemaleFemale Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Leon Wils MaleMale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Female (1)
Linda Wagemakers FemaleFemale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 2e Senioren Female (1)
Linda van Teunenbroek FemaleFemale American fitness Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspiranten Male (1)
Lloyd Kraag MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Junioren Female (2)
Lotte de Haas FemaleFemale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Luna van Geffen FemaleFemale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (5)
Individual - Junioren Female (1)
Lyan Swinkels FemaleFemale Tae Kwon Do Someren Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Female (1)
Maja Koloczek FemaleFemale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Female (1)
Malisa Doppenberg FemaleFemale Taekyon Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Female (1)
Malou Somers FemaleFemale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Male (1)
Manuel Koot MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 2e Senioren Male (1)
Marcel Vossen MaleMale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - 1ste Senioren Female (1)
Mariska Raghoebarsingh FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - 2e Masters Male (1)
Martin Smit MaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Mattho Mandersloot MaleMale American fitness Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - Pupillen Female (1)
Megan van der Meijden FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Female (2)
Melanie Kocken FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Melissa Versteeg FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Junioren Male (1)
Menno Bakker MaleMale T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Junioren Female (1)
Merve Demircan FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Junioren Male (1)
Micah van Leeuwen MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Michael Doeksen MaleMale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 2e Senioren Male (1)
Michael Rosa MaleMale Taekwondo Centrum Alkmaar Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupillen Female (1)
Michelle Lans FemaleFemale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Junioren Female (1)
Michelle Philips FemaleFemale SC Ilyo Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupillen Female (1)
Misha Sommers FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Mitchel Ramdjiawan MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class B (6)
Individual - Junioren Female (1)
Modisa van Teunenbroek FemaleFemale American fitness Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Masters Female (1)
Monique Hoog FemaleFemale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Female (2)
Nandi Verberne FemaleFemale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Nathalie Hendriks FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Female (1)
Nienke van Es FemaleFemale Horangi Taekwondo Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Male (1)
Nigel Timmers MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (4)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Pascal Ruivenkamp MaleMale SC Ilyo Netherlands Netherlands
Individual - 2e Masters Male (1)
Piet Wolffs MaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Rahul Mahadew MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Ramon Tapia MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - Junioren Male (2)
Ray van der Palm MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Richard de Jongh MaleMale Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Male (1)
Rishi Mahabier MaleMale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 2e Senioren Male (1)
Rob Janssen MaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - 2e Senioren Male (2)
Robertjan Knoester MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Roger Joosten MaleMale Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class A (3)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Romario Soekandar MaleMale TC Soekandar Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Masters Male (1)
Ron Janssen MaleMale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Individual - 2e Senioren Male (1)
Ronald Isbouts MaleMale Tae Kwon Do Someren Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Aspiranten Male (1)
Ronan de Vries MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Female (1)
Rory van der Meijden FemaleFemale SC Ilyo Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - 1ste Masters Male (1)
Rowdy Leedeman MaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (4)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Sadjen Dihal MaleMale Pusaka Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Male (1)
Sahel Katawazi MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Female (1)
Samia Kajeou FemaleFemale Tae Kwon Do Someren Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Female (1)
Sanne Gerick FemaleFemale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Aspiranten Male (1)
Sebastiaan Henskens MaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Individual - 2e Senioren Male (1)
Sebastiaan Sprengers MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Class B (5)
Individual - Aspiranten Female (1)
Shirley Reijnhout FemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Male (2)
Stan Aerts MaleMale Taekyon Netherlands Netherlands
Stefan Swinkels MaleMale Tae Kwon Do Someren Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Female (2)
Summer van Dongen FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Tessa Manders FemaleFemale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Theo van de Molengraft MaleMale Taekwondoschool R.M.G. Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Thom van de Klundert MaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (5)
Individual - 1ste Masters Male (1)
Ton Agterberg MaleMale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Tony Sobnath MaleMale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Aspiranten Male (1)
Wesley Wiesenhofer MaleMale T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Masters Female (1)
Wiang Wijkhuizen FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Wim Schoenmaker MaleMale Horangi Taekwondo Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Junioren Male (1)
Yorick Theijsmeijer MaleMale Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - 1ste Senioren Male (1)
Yu Hang Ye MaleMale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Individual - Junioren Male (1)
Zafer Torun MaleMale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Individual - Pupillen Female (1)
Zoe Walschots FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class A (1)
Pair - 1ste Paar (1)
Gabrielle Coffa
Davy Bierlee
FemaleFemaleMaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (2)
Pair - 2e Paar (1)
Wiang Wijkhuizen
Eric van der Weide
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Pair - 1ste Paar (1)
Kenneth Beckers
Femke Winkelmolen
MaleMaleFemaleFemale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Class A (3)
Pair - 2e Paar (1)
Amar Dihal
Halima Niamat
MaleMaleFemaleFemale Pusaka Netherlands Netherlands
Pair - 1ste Paar (1)
Angelique Schoenmakers
Jessy Berghout
FemaleFemaleMaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Pair - Paar (1)
Cassy van Wanrooij
Joel van der Weide
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
Pair - Paar (2)
Geline Kouwenberg
Jules Jacobs
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Rory van der Meijden
Kilian Planken
FemaleFemaleMaleMale SC Ilyo Netherlands Netherlands
Class A (1)
Pair - 1ste Paar (1)
Yorick Theijsmeijer
Kimberley Niewenhuizen
MaleMaleFemaleFemale Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (1)
Pair - Paar (1)
Jill Kraag
Lloyd Kraag
FemaleFemaleMaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class A (1)
Pair - 1ste Paar (1)
Ramon Tapia
Luna van Geffen
MaleMaleFemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
Pair - Paar (2)
Shirley Reijnhout
Rishi Mahabier
FemaleFemaleMaleMale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Kim Ploegmakers
Sahel Katawazi
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Pair - 1ste Paar (1)
Lotte de Haas
Thom van de Klundert
FemaleFemaleMaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (2)
Pair - 1ste Paar (1)
Angelique Agterberg
Yu Hang Ye
FemaleFemaleMaleMale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Team - Team (1)
Claudia van Gestel
Eva schuurmans
Jenny Molenaar
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (2)
Team - 2e Team (1)
Marcel Vossen
Ron Janssen
Johan van Well
MaleMaleMaleMaleMaleMale Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Team - 1ste Team (1)
Gabrielle Coffa
Luna van Geffen
Lotte de Haas
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Class B (2)
Team - Team (2)
Danischa Lepelblad
Sanne van Gurp
Megan Holinsky
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Jessica Lans
Cindy Lans
Michelle Lans
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Class A (2)
Team - 2e Team (1)
Piet Wolffs
Martin Smit
Rowdy Leedeman
MaleMaleMaleMaleMaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands
Team - 1ste Team (1)
Davy Bierlee
Jessy Berghout
Thom van de Klundert
MaleMaleMaleMaleMaleMale Taekwonpro Netherlands Netherlands